Výstavba nové multifunkční areny

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
23.7.2011 00:00
Body  (Nováček)
Výstavba nové multifunkční areny
Již řadu let se v HK hovoří o potřebě vybudovat nový stadion, který by nahradil dosavadní již značně zastaralý "Malšák" novým, moderním, pokud možno multifunkčním zařízením. V současné době je město ve spojení s zahraniční firmou ECE, podle dosud zveřejněných informací by tato firma současně se stadionem realizovala v jeho bezprostředním okolí i poměrně rozsáhlou zonu t.zv.volnočasových aktivit, m.j. i nákupní středisko, dětská hřiště, různá sportoviště a pod. Podle dostupných informací vedení města počítá s tím, že by finanční prostředky získané prodejem potřebných pozemků, použilo na částečnou úhradu nákladů potřebných na výstavbu nové arény. Jaký je váš názor na záměr vybudování nové arény v místě současného stadionu a na výstavbu nových souvisejících zařízení v jeho bezprostřední blízkosti?
24.7.2011 11:43
ladis  (Nováček +75)
Výstavba nové multifunkční areny
Proč rozhazovat velké peníze za arénu a golfové hřiště.Prospějšnějí by bylo umožnit všem dětem
zavést sportovní kroužky a umožnit sportovat na prázdných stadionech.
24.7.2011 12:11
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Výstavba nové multifunkční areny
Přesně.
24.7.2011 12:58
Japa  (Pokročilý)
RE: Výstavba nové multifunkční areny
Výstavba multifunkční arény je dalším elegantním kotrmelcem developerů, kteří se rvou o pozemky v Hradci a bez výhrad jim v to pomáhá Odbor územního plánu. Zda je to jejich nedostatečná odbornost, nebo jsou dobře zaplaceni, o to si můžeme hodit korunou.
Záměr osladí občanům velkohubou reklamou a po docílení svého v tom zůstane město plavat. Myslím, že už si nikdo nevzpomene, jak byli občané minulým vedením radnice oblbování příslibem, že do Kuklen míří IKEA, což bylo hlavním tahákem při projednávání investičního záměru. Developer dosáhl dodatku ÚP č. 177, má pozemky na kopečku a plánované bytovky, které byly dislokovány do inundačního území nikdy nebudou moci být postaveny. Jarda
26.7.2011 21:37
ajsek  (Nováček)
RE: Výstavba nové multifunkční areny
proč podporovat divadla či filharmonii? děti by se mohly proskotačit a zabubnovat si a zapískat...
27.7.2011 07:47
Petr  (Nováček)
RE: Výstavba nové multifunkční areny
Ještě jsem neslyšel, že by cestou z divadla nebo filharmonie někdo rozmlátil
autobus nebo obtěžoval ostatní blokováním silnic, atd..
27.7.2011 10:00
Japa  (Pokročilý)
RE: Výstavba nové multifunkční areny
Kdo si počká, ten se dočká. Jarda
28.7.2011 20:54
ajsek  (Nováček)
RE: Výstavba nové multifunkční areny
fajn, takže víme, že neslyšíte; to je jistě smutné, přeju vám hodně sil k životu a neste své postižení statečně...
25.7.2011 07:25
Honza  (Nováček)
Stanek
Dobry den, precetl jsem si Vase nazory a nemohu nez nesouhlasit.

Kazdemu je jasne, ze boj o pozemky byl, je a bude. V takove civilizaci zijeme a k ni to patri. Pokud mate jiny navrh, nez in vestovat do detskych hrist, kterych je mimochodem po HK dost, kazda ZS ma verejne hriste, ale lide by chteli hriste u kazdeho vchodu do panelaku, jelikoz jsou lini s detmi neco sami podniknout, tak s nim pridte.

NOvy stadion je potreba. Stary uz se rozpada, pro divaky nevyhovujici, a ze jich loni chodilo i 15tis. a svym zpusobem i ostuda mesta. Myslim, ze je to stavba, ktera najde sve misto.

Cely projekt, mozna misty je tochu divny, ale pokud to porovnam s jinymi akcemi a stavbami v HK, tak snad nejtransparentnejsi. A pokud pojede do vyspelych mest, tak se vzdy setkate s fotbalovym stankem krasnym, vedle ktereho je obchodni centrum, zabavni centrum atd. Tak abyste si fotbalem zpestrili cele odpoledne.

25.7.2011 21:22
Roman  (Pokročilý)
RE: Stanek
Obchodní centrum vedle fotbalového stadionu, abych měl vyžití kompletní ? :-)) Tohle mě nějak nebere, možná je to i tím, že mě nikdy moc nenadchli čeští ligoví čutálisti a jejich procházky po pažitu - a do chrámu spotřeby na krátkou chvíli mířím, až když vyloženě musím... Takže pro mne osobně by to teda lákadlo nebylo.
Obecně si ale myslím, že fotbal je výsostně komerční záležitost (kluby nejsou města, celé je to postavené na reklamách, každý jeden hráč se nakupuje za cenu *půlky stadionu*, celkově se tam točí až nesmyslné peníze). Proč tedy stadion nestaví klub, nebo soukromý investor a celé to nefunguje na ryze komerční bázi ? Proč se do toho nějak montuje město ? Kdyby se jednalo o nějaké skutečné sportovní vyžití pro širokou veřejnost, něco obecně prospěšného, co je s lidem dostupným vstupným nerentabilní, tak tomu bych rozuměl.
26.7.2011 10:20
Body  (Nováček)
RE: Stanek
Roman: v tom, co říkáte je jistě mnoho pravdy, na druhou stranu je nepopíratelné, že přítomnost prvoligového fobalu v našich podmínkách je pro město a jeho publicitu nesporně velkoou reklamou a přispívá k jeho prestiži ve sportovním světě, který jistě není malý a bezvýznamný. Výstavba multifunkčí arény by městu jistě prospěla nejen s hlediska fotbalu,otázkou je pouze kvalita projektu a podmínky, za jakých by měl být záměr reralizován.
27.7.2011 07:48
faultfinfer  (Nováček)
RE: Stanek
To co píšete, je jeden veliký blábol. Fotbal městu nepřináší vůbec nic, ba právě naopak a s pestiží města, to má prachmálo společného. Spočítejme si, kolik nás stojí údržba stadionu (v majetku města), který je využíván velice málo a jen pro velice úzkou skupinu lidí, když opominu diváky, kteří se přijdou podívat na zápas. Zimní stadion, má aspoň tu výhodu, že si člověk může jít zabruslit pro veřejnost, nebo si koupit led a jít si s kamarády zahrát hokej. Dále je třeba si uvědomit, kolik stojí daňové poplatníky asistence státní policie, pořípadě městkou kasu, asistence městské policie, při zápasech a dohledu nad neslušnými fanoušky. Myslím, že je ve městě mnoho dalších sportovních odvětví, které si zaslouží ne menší pozornost než-li fotbal.
27.7.2011 08:46
Body  (Nováček)
RE: Stanek
Vážený pane nezlobte se, mě zase připadá jako jeden velký blábol váš příspěvek, který se mě jeví jako značně povrchní, jednoznačně preferující aktivity, které jsou pro město výhodné především s hlediska ekonomiky, ostatní aspekty jsou pro vás méně důležité. Zvlášť úsměvná se mi jeví vaše snaha zdůraznit nákladnost policejního dozoru při fotbalových zápasech. Dovoluji si ještě upozornit, že v současných plánech se jedná o VÍCEÚČELOVOU arénu, která by měla sloužit obyvatelům města nejen při fotbalových utkáních. Podobný stánek by si hradečáci jistě zasloužili.
27.7.2011 09:31
Petr  (Nováček)
RE: Stanek
MULTI ARÉNA pane Staňku přestantě plácat.
-Park volnočasových aktivit Malšovice- je pouze účelový název aby bylo možné postavit obchodní centrum.
27.7.2011 10:13
Body  (Nováček)
RE: Stanek
Petr: Vy přestaňte plácat k něčemu, co v mém příspěvku vůbec nezaznělo.Jinak s vaším názorem na označení Park volnočasových aktivit Malšovice plně souhlasím.
27.7.2011 10:30
Japa  (Pokročilý)
RE: Stanek
Podívej chlapečku, ty jsi stejně naivní a prostoduchý člověk, jako ta skupina chlapců, kteří na veřejném projednávání změny ÚP č.177 roztáhli na balkóně Adalu transparent s nápisem "Chceme v Hradci "IKEU". Nevím, zda se prďolové podivovali, když minulý magistrát byl donucen svůj volební slogan o IKEE v plátku dementovat. Kde jsou předvolební sliby a kde IKEA? Hlavně, že developer dokázal přeměnit 40 ha polí které předtím skoupil, na stavební pozemky. Ovšem tyto triky mafie, jdou mimo tvou rozlišovací schopnost. No a s Malšovickým stadionem je to v modrém. Pro developera jsou důležití lidé jako ty, kteří mu pomáhají podvod realizovat. Jarda
27.7.2011 11:06
Body  (Nováček)
RE: Stanek
Tak chlapče, především nevím, jakým složitým duševním pochodem jsi mě jednoduše a neomylně zařadil do skupiny blbečků, kteří si přáli v Kuklenách IKEU. Dovoluji si tě upozornit, že jako Malšovičák nejsem ani zdaleka příznivcem výstavby dalšího obchodního centra a dalších aktivit souvisejících s řešením dopravy. Naproti tomu jsem dlouholetým podporovatelem výstavby nového stadionu, protože si myslím, že do našeho města patří. I přes tuto moji "vadu" prosím ze mě nedělej primitiva, který není schopen pochopit mafiánské intriky, které se bohužel vyskytují v některých stavebních aktivitách v rámci naší současné společnosti.
27.7.2011 17:59
Japa  (Pokročilý)
RE: Stanek
Můj duševní pochod je jednoduchý. Stejně jako ti kluci v Adalu, mluvíš o věci, které nerozumíš a nejsi schopen si informace opatřit. Chováš se jako rozmazlený cápek, který si myslí, že na vše má právo a druzí to mají zaplatit. Každá hospodyně ví, jaký má měsíční příjem a kolik tedy může utratit. To ty o městu nevíš a rozpočet města neznáš. Nevíš jaké dluhy zanechalo městu minulé zastupitelstvo pod vedením Divíška a jsi schopen hnát rozpočet do dalších. Takže posoudit tvé přirozené IQ je velice jednoduché. Jarda
27.7.2011 23:37
Body  (Nováček)
RE: Stanek-pro JAPA
S lidmi, kteří bez potřebné hlubší znalosti názorů a postojů svého oponenta dovedou vůči němu v jednom příspěvku vyslovit tolik urážek jenom proto, že si dovolil vyslovit svůj názor, nemá smysl diskutovat. Sbohem.
27.7.2011 11:09
Body  (Nováček)
RE: Stanek
Nejsem pan Staněk. Stanek je nadpis příspěvku.
11.8.2011 12:30
Honza  (Nováček)
RE: Stanek
:))) tak to je hezka pripominka, uprimne me to rozesmalo. Jinak Body, nebo jak te mam nazyvat, tady ta diskuze je vic nez usmevna, uzkozorna a vlastne trapna, ale tak rad sem hodim nejaky ten nazor na vec a pak si jendou za 14dni prectu, jak Te jiny, zvlaste jeden, ztrapnuje a dele z "Tebe" blbecka, chlapecka, omezence a ja nevim co jeste :))), ale ona diskuze je vlastne takovym vnitrnim zrcadlem naseho premysleni a chovani se. Takze jak kdo zde pise, tak se i chova k ostatnim.

A jeste, kdyby tady musel kazdy diskutujici pridat sve cele jmeno a misto bydliste (mesto ci cvrt) hned by se zmenil raz oslovovani :)))
27.7.2011 15:32
Roman  (Pokročilý)
RE: Stanek
Možná nemám správné informace, ale stánek to prý má být na rozdíl od dřívějšího tzv. všesportovního jen ryze fotbalový. V čem spočívá ona multifunkčnost ? V tom sousedním obchoďáku ? Nebo se něco změnilo ?
30.9.2011 10:21
Jana2  (Nováček)
RE: Stanek
Souhlas. Obchodních center je v Hradci víc než dost. Není tudíž potřeba nové. Sportoviště jsou u každé ZŠ, jen je otevřít a využívat jako např. v Lipkách. Jestli se fotbalovému klubu zdá, že potřebuje nový stánek, tak ať si na něj svou "extrahrou" vydělá. Zatím má jen extrapotřeby. Přestala jsem chodit do letního kina, když mi parta 15-letých mladíků pivem polila záda. Na fotbale je to často to samé. Jde tam hodně lidí, kteří si jdou zanadávat, vykřičet se a popít pivo. Někteří snad fotbalu ani nerozumí. Teď se upravuje za velké peníze fotbalový stadion za "bavlnou". Myslím, že Hradec má spostu témat k řešení, než utrácet peníze za fotbal.
27.7.2011 10:15
Japa  (Pokročilý)
RE: Stanek
Tak především, město by mělo být pro lidi, včetně jejich dětí. Podívej, VIP občané si postaví vilky na okraji u lesa a dokonce cestu zkolaudovanou jako veřejnou i když je na jejich pozemku, přehradí plotem. Také mám za zahradou kus svého pozemku označený jako veřejně průjezdný a nikdy bych si nedovolil jej přehradit, už z úcty ke svým předkům, kteří to též respektovali. To, že urbanismus se z ekonomických důvodů odvrátil od domů stavěných do uzavřených bloků, jak je tomu v centru a začal stavět králíkárny, kde si lidé koukají navzájem do oken a soukromí podnikatelé, kteří by v přízemí měli své prodejny je minulostí
zničenou tvrdou realitou. Ale za to vše děti nemohou a nerozumí tomu. Proto by je měla společnost preferovat před markety a megaarénami. Jarda
25.7.2011 12:32
Pepek  (Nováček)
ECE
Hezké téma jako PR firmy ECE. Tak aby se vědělo, s tou hodnou firmou ECE, co nám to všechno postaví je to trochu jinak:
www.top09hradeckralove.cz/zaznelo.htm#ece3
Jinak žádná o tom, že fotbal by si zasloužil lepší stadion. Šlo by to, kdyby nám minulá vedení města postupně neprojedla všechna aktiva :-(
31.7.2011 11:36
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: ECE
Dovoluji si jen velmi lehce upozornit, že "hrobař hradeckého fotbalu" se do tété debaty nijak nezapojuje :-)
31.7.2011 23:15
Petr  (Nováček)
RE: ECE
A to je dobře nebo špatně?
1.8.2011 11:36
martin.dvorak  (Profesionál +7)
Re: ECE
Já nevím, co myslíte vy? :-)
2.8.2011 13:28
Japa  (Pokročilý)
RE: Re: ECE
Já myslím, že je to chyba. Jako zastupitel jsi nejblíže k informacím a můžeš vědět, kdo z ostatních zastupitelů je nejlépe zaplacen, aby market i arénu podporoval. Ti naivní idealisté, kteří zde pláčí nad fotbalem, dosud nepochopili, že v první řadě jde o peníze, které budou vytaženy z jejich kapes a teprve následně o fotbal. Jarda
3.8.2011 08:12
JPA  (Pokročilý)
RE: Re: ECE
Dovoluji si zde připomenout několik chronologických dat:
cca rok 1992 - nový vlastník fotbalového klubu MUDr. Voda připomíná, že pokud má vrcholový fotbal v Hradci mít budoucnost, musí mít k tomu podmínky, tj. nový fotbalový stadion.
Rok 1995 - úřadující primátor p. Dvořák při slavnostním výkopu PVP s FC Kodaň prohlašuje, že je město bohaté z příjmu z akcií zejména Elektrárny Opatovice a nebude problém část financí vyčlenit na nový fotbalový stadion.
Rok 1998 - Fotbalový svaz vyhlašuje projekt "Stadiony 2003", v němž definuje 5 let dopředu, jaké náležitosti budou muset splňovat stadiony klubů, které v roce 2003 budou chtít hrát nejvyšší soutěž. V témže roce má budoucí primátor pan Vlasák nový fotbalový stadion jako jeden z hlavních taháků v předvolební kampani do městského zastupitelstva (známé promítání nové arény na předvolebním mítinku v Muzeu).
Rok 2002 - Totéž v případě budoucího primátora Divíška, předvolební kampaň plná slibů o stadionu, na podzim 2002 nové zastupitelstvo ZÁVAZNĚ odsouhlasuje výstavbu nového stadionu.
Březen 2005 - náměstek pan Malíř během hektického boje o záchranu hradeckého klubu (převod městu) prohlašuje, že stavbě nového fotbalového stadionu nic nebrání, město má připravený projekt i peníze.
2006 - další předvolební kampaň a další sliby, opět v podání primátora Divíška (pokud chcete mít v roce 2010 nejvyšší soutěže ve fotbalu a v hokeji v nových arénách, volte nás). Úspěšně se podařilo vyřešit odvolání "nezávislých" občanských sdružení na původní projekt a přestavbě tedy nic nebrání.
2007 - Město přehodnocuje situaci a oznamuje, že vyhlásí soutěž pro investory na komplexní využití Malšovického areálu. Fan-klub má obavy z prodlení, ale je uchlácholen slovy páně primátora, že "na podzim vypíšeme soutěž, na jaře 2008 se vybere vítěz, na podzim 2008 se začne neprodleně stavět a do roka může být hotovo". Předchozí zprávy o horkém zájemci ze Švýcarska, které se v médiích probíraly jsou v nenávratnu.
2008 - ECE vyhrává výběrové řízení a začíná kolotoč jednání, které trvá takřka rok. Celá akce je ve skluzu.
červenec 2011 (současnost) - Vypadá to, že stavba nebude zahájena dříve, než v létě 2012, pokud to "něco nezdrží". Město za poslední 3 roky významně podporuje konkurenční projekty a umožňuje postavit Atrium, další patro v bývalém Carreffouru, navýšení obchodních ploch v Koruně a firmě, která skončila ve výběrovém řízení na využití areálu Malšovic až za vítěznou firmou ECE obrátí desítky hektarů orné půdy v katastru Kukleny ve stavební plochy...
Suma sumárum - od roku 2002, kdy byl závazně zastupitelstvem odsouhlasen nový fotbalový stadion jsme na tom stále stejně, tj "za 2,5 roku má stát v Hradci nový fotbalový stadion", a každého půl roku se termín přesně o půl roku prodlouží.
3.8.2011 08:43
Phavel  (Pokročilý)
RE: Re: ECE
Jo příjmy z akcií, bejvávalo. Když jsem četl, jaké dividendy berou současní majitelé EOP tak to mnohokrát překročilo můj odhad. Z toho úhlu pohledu, když zisk porovnám s tím, co jsme tenkrát za náš podíl dostali, tak se jim ta investice musela už několikrát vrátit. Mít ty akcie dodnes tak by nám ročně náš podíl vynášel stamilióny za "nic", co všechno by se za tu dobu dalo postavit, dost prvaděpodobně bychom měli stadión i třeba dopravní infrastrukturu z větší části dobudovanou z vlastních zdrojů a mohli bychom se na nějaké neustálé žebrání o státní dotace, případně lákání investorů, kteří samozřejmě nedají peníze "zadarmo", z vysoka vykašlat. Rozpočet města by byl dobře dotován a to i v době krize a při výhledu zdražování elektřiny do budoucna nemluvě.
3.8.2011 09:08
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Re: ECE
Něco v tom "dějepise" nesedí. Nevím už, kdy se hrál pohár s Kodaní, ale peníze z Opatovic přišly do městské pokladny až v létě 2008, a je pravda, že tehdy jsem při nějakém slavnostním výkopu deklaroval možnost část z nich použít na výstavnu stadionu. Dva měsíce na to jsem byl už ale odvolán a obrázky stadionu si jako volební motto osvojila jiná politická skupina pod heslem "za Dvořáka se cpalo do kultůry, teď budem podporovat sport". Naštěstí to kultura ve městě celkem úspěšně přežila... :-)
3.8.2011 09:16
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Re: ECE
Pardón, už se mi ty roky pletou. Samozřejmě se nejedná o rok 2008, ale 1998, kdy město v létě získalo skoro 700 milionů z EOP a kdy jsem prohlašoval, že by je bylo možno použít i na stavbu stadionu. A v září 1998 jsem na radnici skončil...
3.8.2011 12:46
Japa  (Pokročilý)
RE: Re: ECE
Přidám malé doplnění. Většina megaprojektů je při zrodu přijímána nadšenci jako mana z nebe a teprve čas ukáže, že šlo pouze o politickou manipulaci s občany. Nikdy nevěř všemu, co lidé lžou. Zejména ne Divíškovi. Složité tahy developerů a úplatných úředníků státní správy sahají od obcí až po ministerstva. Na stole mi leží několik dokladů od náměstka MŽP, kde mi se srdcem na dlani vysvětluje, nutnost souhlasu k záboru 80 ha úrodnné půdy pro potřeby developora J&T. Jarda
3.8.2011 09:11
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Re: ECE
Musím říct, že z toho, co se odehrává na zastupitelstvu, zrovna moudrej nejsem. Ale i kdybych do toho viděl víc, neodvažuju se ke kauze ECE opravdu říct ani slovo, protože ať řeknu nebo napíšu cokol, určitě mě tu někdo okamžitě napadne, že tím škodím fotbalu a že nechci stadion. tak radši držím hubu :-)
4.8.2011 15:23
Japa  (Pokročilý)
RE: Re: ECE
Martine, tady nemusíš říkat nic. Je zde dostatek hlupáků, kteří se nechají vodit na nudli v zájmu ECE. Stačí, když pro tu zrůdnost nezvedneš ruku. Jarda
4.8.2011 15:48
JPA  (Pokročilý)
RE: Re: ECE
Pan Dvořák zvedl ruku pro mnohem větší zrůdnost - Korunu, tož tak...
jpa
4.8.2011 16:46
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Re: ECE
Jsem nějak mimo? Jakou Korunu?
5.8.2011 08:47
Body  (Nováček)
Koruna
Pane Dvořáku, vy opravdu nevíte, že mezi Hradečáky se běžně říká Koruna pozemku, na kterém bylo bývalé autobusové nádraží? To je opravdu překvapující.
4.8.2011 18:02
Phavel  (Pokročilý)
RE: Re: ECE
Palác Koruna. Myslím že tohle se schválilo ještě za předchozího zastupitelstva. Nevidím na tom nic špatného, je to nedokončený blok a potřebuje dostavět, nebo tam snad mají zůstat panely? Doufám že podzemní parkoviště zůstane v rozumné míře k dispozici veřejnosti a nebude pod taktovkou Atolu, který na něm nebude mít žádnou zásluhu.
4.8.2011 18:58
JPA  (Pokročilý)
RE: Re: ECE
Asi Vám uniklo květnové hlasování (prošlo jako tradičně v Hradci o jeden hlas - proč kupovat něco navíc), které umožnilo z původního projektu (byty, parkovací místa a sem tam nějaký obchůdek), na který se pozemky developerovi prodaly (oproti nabídce ECE za Malšovice doslova za pár šupů, město musí mj. za dvojnásobek co vyinkasovalo postavit kruháč a další a další vychytávky)udělat obchodní monstrum (plochou takřka srovnatelné s tím co by mělo být v Malšovicích), naprosto bez návaznosti na dopravu... Koruna bude dopravním "špuntem", přes který se nedostanete ani do města, ani z města. Zmanipulované "posudky" na tom nic nezmění...
jpa
5.8.2011 09:48
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Re: ECE
Díky za upozornění. Vím, kde se v Hradci říká "U Koruny". Jen jsem ale ani napodruhé nepochopil, pro jakou "zrůdnost" jsem podle Vás zvedl ruku??? Pokud jde o hlasování ZM z května t.r., dovolím si upozornit, že jsem v době konání ZM byl služebně v USA a tedy jsem nemohl tedy pro žádnou "zrůdnost" ruku zvednout. Nicméně Váš podrážděný příspěvek jen dokazuje, že ať se kolem hradeckého fotbalu šustne cokoli, pro některé fanoušky je viník jasný už předem, je to prostě Dvořák a basta, ať si kecá co chce... :-) Pěkný den a fotbalu zvlášť
5.8.2011 13:49
JPA  (Pokročilý)
RE: Re: ECE
Omlouvám se, to hlasování nebylo v květnu ale už v březnu (to to letí) a ke zvednutí ruky pro tu zrůdnost jste se sám přiznal v diskusi v jiném vláknu, viz:


martin.dvorak
30.03.2011
RE: Nové zastupitelstvo

web2.mmhk.cz/zm/hla/2011/06/0037.xml
Omlouvám se: ve skutečnosti dopadlo hlasování takhle - PRO bylo 19 zastupitelů, v tom 7 ČSSD, 5 ODS, 3 HDK, 2 VPM(vč.autora tohoto příspěvku), TOP a DVH po 1. Nejvice hlasů tedy dodala ČSSD, která tedy může právem považovat tento výsledek za svoje vítězství a doklad nejvyšší stranické disciplíny mezi kluby ZM.
6.8.2011 14:41
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Re: ECE
Aha. A teď bych rád, kdyby to tu někdo mohl poctivě vysvětlit: Jak souvisí zasklený most do obchodního centra U Koruny s výstavbou stadionu pro fotbal? Já v tom předmětném hlasování souhlasil s projektem, který považuju za dostatdečně kvalitní pro vstup do města Hradec Králové, jako a adekvátní pokračování špičkové architektury prostoru před nádražím ČD a autobusového nádraží. Zpochybňovat odborné poudky dopravích specialisztů si netroufám, měl jsem a mám naopak pocit, že specialisté dělají odborné posudky proto, aby dali nekvalifikovaným laikům v politických funkcích nějaký objektivní podklad pro rozhodování. PO prostudování dostupných podkladů jsme souhlasil s tím, aby vznikl prosklený most. Proč jsme kvůli tomu nepřítel fotbalu?
5.8.2011 16:18
Japa  (Pokročilý)
RE: Re: ECE
Podívej stejně jako ryba smrdí od hlavy, tak bývalé zastupitelstvo smrdělo od Divíška a jeho prodloužené ruky hlavního architekta Bruny. Tento mladík připravoval dodatky ke změnám ÚP jak na běžícím páse dle dohod s developery a tak se měnila orná půda na stavební parcely následně po tom, co ji developer vykoupil. Rozdíl v ceně je job jak hrom a stačí k tomu jen škrt pera. Pokud se bude stavět, vydělá developer na stavbě, pokud stavba nebude moci být provedena, protože pozemky jsou situovány do inundačního území, zaplatí město vysoké odškodné. Je to pojištěno kolektivním rozhodnutím zastupitelstva, které nelze trestně stíhat. I když se jedná o evidentní podvod, nelze prokázat úmysl ani úplatek. Ale Martine, upozorni kolegy v zastupitelstvu, že i takovýto podvod lze zažalovat u Nejvyššího správního soudu v Brně. Jarda
5.8.2011 12:08
Eva  (Pokročilý +6)
Malšovice
Marketů je v HK již nyní nadbytek. No a multifunkční aréna? Aby to neskončilo finančně jako se Sazka arénou. Co jiného, než občasný fotbal, by se tam odehrávalo?
5.8.2011 13:53
JPA  (Pokročilý)
RE: Malšovice
Nadbytek... - už jste se byla někdy podívat, jak je to v jiných městech?
Zlikvidovali jsme v Hradci takřka všechny firmy (a je to oficiální politika města - vytěsnit všechno co by nějak souviselo s výrobou daleko mimo katastr města...), takže nám nezbývá než se jen všichni navzájem obsluhovat a prodávat zboží...
jpa
6.8.2011 11:31
Petr  (Nováček)
Obrázky
Zde máte možnost shlédnout obrázky, které Vám firma ECE běžně neukazuje.

Označení stanovišť: mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_ozn.jpg
Stanoviště 1: mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_1.jpg
Stanoviště 1a: mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_1a.jpg
Stanoviště 2: mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_2.jpg
Stanoviště 2a: mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_2a.jpg
Stanoviště 3: mikysaf.sweb.cz/stadion/stanoviste_3.jpg
6.8.2011 14:06
JPA  (Pokročilý)
RE: Obrázky
To je samozřejmě známé (už prosím pěkně 3 roky...), a co jako na tom - on je Carreffour, Interspar, Hypertesco nebo třeba Katschnerka jako lepší?
jpa
6.8.2011 21:19
Body  (Nováček)
Firma ECE v Malšovicích - názor
Ve snaze zvýšit účast v diskuzi o záměrech firmy ECE v souvislosti s uvažovanou výstavbou sportovního stadionu a souvisejícími aktivitami, uvádím text zveřejněný dne 6.8. v deníku MF:

Postavit v malšovickém parku čtyřpatrové obchodní centrum a vedle něj fotbalový stadion? Devastující zásah, megalomanská stavba a pokleslé obchodování. Tak někteří členové České komory architektů a jiní experti označují záměr stavby na místě hradeckého Všesportovního stadionu.
Když město podepsalo smlouvy se společností ECE Group o odkupu pozemků a výstavbě areálu Park Malšovice, tehdejší primátor Otakar Divíšek slavnostně prohlásil, že tato část se stane místem, na které budou Hradečáci náležitě hrdí.
Budova komerčního a společenského centra má stát tři miliardy korun a má mít čtyři patra včetně dvou parkovacích podlaží. Obchodní plocha má být 36 tisíc metrů čtverečních, počítá se tam se 130 obchody a s vytvořením asi dvou tisíc nových pracovních míst. Fotbalová aréna se 12 tisícovkami míst pro diváky má stát uvnitř centra s názvem Arkády Hradec Králové.

Po dvou letech projekt stavby obchodního centra i zcela nové fotbalové arény alespoň na papíře pokračuje, avšak kromě byrokratického aparátu se ho snaží zbrzdit či rovnou dokonce zastavit někteří nepříliš "hrdí" odpůrci.
Nejnověji se ozvali členové České komory architektů, České komory inženýrů, techniků i další odborníci. Proti rekonstrukci chátrajícího Všesportovního stadionu sice nic nemají, ale s výstavbou "všeobjímajícího" komerčního centra zásadně nesouhlasí.
"Stadion je ve skutečnosti nechtěné dítě," myslí si odborníci.
"Navrhované spojení vrcholového sportu a komerčních developerských aktivit je v předložené formě pro město pověstné kvalitou své urbanistické koncepce těžkou ranou. Je fatální omyl sem vtěsnat hypermarket a je to klasický příklad pokleslého obchodování s nadnárodními řetězci a jejich developery," píší experti v prohlášení, které zaslali hradeckým zastupitelům.
"Obchodní centrum je megalomanskou stavbou, která do celého areálu vůbec nepatří," tvrdí spoluautor výzvy akademický architekt Karel Rulík. Iniciátoři protestu dokonce vytvořili počítačovou vizualizaci centra, kterou zasadili do uvažovaného areálu.

"Na první pohled je zřejmé, že stavební program a náplň plánovaného centra jsou pro dané území příliš rozsáhlé. Na architektonickém návrhu jeho rádoby symbiózy se sportem je zřetelně vidět, co je hlavní cíl developera a co je nechtěné dítě. Odsunutý fotbalový stadion se krčí za několik set metrů dlouhou hradbou hypermarketu, zatímco by měl být centrem všeho dění v území a jeho architektonickou dominantou," stojí v dopise zastupitelům.
"Je to obrovská hmota bez jakéhokoli architektonického přínosu. Navíc by neúměrně vzrostla doprava a došlo by k ještě většímu umrtvení centra města, odkud už teď nájemci obchodů odcházejí. Město jsme přitom už před lety upozorňovali, že si pod sebou podřezává větev, když jde na ruku tak velkým investorům," pokračuje architekt Jan Čížek, další z řady odborníků, kteří považují komerční centrum s názvem Arkády Hradec Králové za zbytečné.
Podle architekta by mělo město stavět samo
Čížek také zdůrazňuje, že zásadní rekonstrukce fotbalového stadionu je nutná, a zároveň navrhuje řešení, na kterém by město ušetřilo: "Město by mělo zvážit, zda by do stavby nemělo jít samo. Aréna se dá pohodlně udělat za 400 nebo 500 milionů korun, ceny platné ještě před rokem nyní najednou o 20 i 30 procent padají. Navíc se nemusí vše bourat, jak stojí v současném návrhu. Vždyť stávající stadion je svým způsobem technická památka."
Architekti a jiní odborníci někdejší radnici, jež smlouvy se společností ECE Group před dvěma lety podepsala, tvrdě kritizují: "Svěřit koncepční řešení takto cenného území pouze developerům a vzdát se možnosti pořízení vlastních variantních návrhů využití území pro sport a rekreaci je ze strany bývalého vedení města neomluvitelné."
Přestože královéhradečtí zastupitelé měli na seznámení s obsahem protestní nóty už dost času, autoři zatím žádnou jejich reakci nezaznamenali. "Snažíme se o jakýsi zvrat, ale záleží na tom, jak moc je celá záležitost rozehraná," říká architekt František Křelina. "Zkrátka to je politická záležitost," navazuje Milan Havlišta, který se pod prohlášení rovněž podepsal. "Bohužel si nemyslím, že v této fázi rozhodne odborné hledisko," dodává.

Zdroj: hradec.idnes.cz/experti-sepsuli-plan-stavby-obchod...
7.8.2011 08:29
JPA  (Pokročilý)
RE: Firma ECE v Malšovicích - názor
Jo, experti a odborníci... Kde byli před 4 lety, když se o projektu rozhodlo?
jpa
7.8.2011 10:51
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Firma ECE v Malšovicích - názor
No,nemuzu soudit, byl jsem v te dobe uz 2 roky ve Washingtonu DC, ale skoro bych si dovolil tipnout,ze pred 4 roky se nikdo tech architektu neptal. Na meste v te dobe nebylo moc tech, kdo by chteli slyset varovani, ze ten projekt opravdu neni o fotbalovem stadionu, ale hlavne a predevsim o dalsim nakupnim megacentru.A tech par, kteri si to troufli tehdy aspon spitnout, dostalo hned nalepku nepratel fotbalu v Hradci.
Pro ty, kdo to snad do voleb zapomneli, to ECE tesne pred volbama s velkou paradou pripomnela a nastrkala vsem do schranek letaky, koho rozhodne nevolit...
7.8.2011 17:46
JPA  (Pokročilý)
RE: Firma ECE v Malšovicích - názor
Opět nemluvíte pravdu, je mi jasné, že jste na to alergický, ale letáky o stadionu před volbami opravdu nerozdávala firma ECE, ale fan-klub Votroci, protože vaše strana Volba pro město nikdy pro fotbal nezdvihla jedinou ruku, škodila mu vždy jak mohla a nijak se netajila tím, že nikdy nedovolí žádnou výstavbu nového fotbalového stadionu.
Kdyby se odpor proti záměru řešit komplexně Malšovický areál (čili automaticky zastavět kolem stadionu obchodními plochami, co jiného) zdvihl před 4 lety, kdy to radnice vyhlásila, fandové by se k tomu rádi přidali (známe své pappenheimské a přesně tohle co se teď děje - akce vyvolávané vzájemně si konkurujícími developery podle toho, jak který má jak které strany a orgány zmáknuté - předpokládali)...
Nikdo z nynějších kverulantů ale neřekne, JAK CHCE VYŘEŠIT SITUACI, kdy máme už druhý rok od svazu výjimku na Malšák danou za podmínky, že se začne příští rok stavět, a pokud se nezačne, nemůžeme hrát nejvyšší soutěž a fotbal to srazí na další tucet let do hnoje. Přitom fotbal je už to jediné, čím je Hradec v republice známý - když řeknete kdekoli v republice, jste z Hradce Králové, tak Vám řeknou - Hradec Králové? Aha, vy tam máte fotbal a zoologickou zahradu, že ano? Tu si samozřejmě pletou se Dvorem, takže zbývá už jen ten fotbal... Dříve narození si ještě možná vzpomenou na ZVÚ, ČKD, Kord Ptáčník, Petrof nebo Fotochemu, ale to už je nenávratně pryč...
jpa
7.8.2011 22:13
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Firma ECE v Malšovicích - názor
S Vámi je těžká debata. Pro Vás je každý, kdo podporuje cokoli jiného, než fotbal, nepřítelem fotbalu. Já Vás přece taky nedpodezírám jen kvůli tomu, že podporujete výstavbu nového fotbalového stadionu, že jste proti školkám nebo proti opravám silnic, a přitom to všechno a spousta ostatního se prostě musí financovat z rozpočtu města.
A jen na okraj, lžete sám sobě, když tvrdíte, že tu předvolební ubohost organizovali fanoušci. Shodou okolností mám nějaké známé v branži, která se organizací podobných akcí zabývá. A proto vím, že jako náhodou ty pitomé letáky zajišťovala a distribuovala stejná agentura, která pracuje pro ECE. Ale koneckonců je mi celkem jedno, jestli si to zaplatili "fanoušci" z peněz, které dostali od ECE a nebo jestli šla faktura na ECE přímo. Když dovolíte, rád bych Vám poradil, abyste s v další debatě o stadionu více věnoval technickým a ekonomickým aspektům té otázky a neplýtval silami hledáním nepřítele. A svoji účast v téhle debatě si tímto dovoluji opět uzavřít.
8.8.2011 07:37
JPA  (Pokročilý)
RE: Firma ECE v Malšovicích - názor
Též končím, je to pořád dokola, jak se ukázalo, je o fotbal v Hradci větší zájem než na celém prvoligovém českém venkově (Mladá Boleslav, Liberec, Jablonec, Teplice, Dukla) dohromady, přitom tyto města mají své městské fotbalové stadiony dávno postavené, jenom v Hradci se pořád něco řeší. Školky a silnice se opravují rok co rok, stadion jednou za 50 let, to je snad drobný rozdíl... Jasně že "Pepa" (ač už není v zastupitelsvu) si potřebuje dojet všechny svoje kšefty, a tohle mu leze do zelí, neměl byste mu tak slepě důvěřovat, už Vám to občané v debatách říkali před volbami...
jpa
30.9.2011 10:36
Jana2  (Nováček)
RE: Firma ECE v Malšovicích - názor
Jsem docela ráda, že jsem z Hradce. Ale kdyby měl být znám Hradec jen díky fotbalu, tak se běžte zakopat. A ani nepotřebujete stadion.
6.5.2012 20:06
Reny  (Nováček)
Výstavba nové multifunkční areny
Dobrý den,
myslím, že stadion je potřeba, ale proč ty obchodní domy? Jde spíš o to, že to tak chtějí na lidí z města ve svém zájmu, protože obchoďáků je tady dost. Na sportoviště se dají sehnat peníze z EU, když sedí na městě někdo šikovný. Nám jde hlavně o ty zbytečné komunikace. Proč se netáhne spojnice od Benziny rovnou kolem koupaliště a může pokračovat až k areálu sportovců? Pro ty obchoďáky potřebují zbytečné kruhové objezdy a pod. Úplně se zapomína na to, že Hradec byl zelené město. Hlavně, že utrácejí myliony za vyměnitelné makety starého města. Nesouhlasím s těmi obchdními domy a složitými komunikacemi. 4lověk už nemůže bezpečně projít silnici.
10.6.2012 20:57
Fanda  (Nováček)
Zajímavé stránky
parkmalsovice.webnode.cz/
10.6.2012 21:46
Fanda  (Nováček)
ECE
www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/137969-arbitraz-c... - co jsem slyšel, tak i v Hradci je v územním řízení postup firmy velice zvláštní - neúplná dokumentace a zákaz kopií některých jejích částí - to bude zase všude divení, až to někdo napadne
11.6.2012 08:14
IM  (Nováček +2)
Stadion
Určitě si HK zaslouží opravu stadionu pro fotbal, ale určitě ne touto formou. Další obchodní monstrum tohoto typu a na tomto místě určitě ne.
16.6.2012 22:36
Lenka V.  (Nováček)
a co další koupaliště? :o)
A co kdyby se místo Malšáku a nového nákupního centra postavilo další, větší koupaliště, když Flošna nestačí + by se to s Flošnou propojilo? A k tomu nějaké to hřiště, viz Tongo v Albertu, nebo Lunapark v Babylonu.
A samozřejmě i venkovní hřiště, to cvičiště silničního provozu pro školáky by mohlo být větší. Já bych udělala něco, co bude dětem i dospělým sloužit k pohybu, hraní, a osloví to větší skupinu lidí - navíc k aktivnímu sportování a hře, nikoli k pasivnímu čučení na běhání za balónem, na to stačí TV doma.
18.6.2012 20:17
Fanda  (Nováček)
stadion
Dle mého názoru je nejsnadnější cestou k novému fotbalovému stánku rekonstrukce stávajícího. Probíhá územní řízení, poté bude stavební, do toho rozhodnutí o demolici - reálný odhad 6 let. Bohužel se v tom málokdo vyzná a hlavně fanoušci mají pocit, že sdružení města a investora je nějaká výhra. Bohužel není a všechny čeká mnoho překvapení. Pokud si někdo myslí, že investorovi jde o fotbal, neví o věci zhola nic. I právní výklady smluv a dodatků hovoří jednoznačně o tlaku investora na město. Stadion je pouze vábnička. Bylo by nejlepší na červnovém zastupitelstvu smlouvy neprodlužovat a pustit se do rekonstrukce z vlastních zdrojů. Smluvní strany by se v klidu rozešly a nehrozí žádné další problémy a investorem tak oblíbená arbitráž. Mnoho informací jsem načerpal zde: www.parkmalsovice.webnode.cz Vypadá to, že tvůrci stránek do toho dost vidí.
19.6.2012 08:08
JPA  (Pokročilý)
RE: stadion
1) Malšovický stadion NELZE REKONSTRUOVAT tak, aby to k něčemu bylo, je možné ho jen zbourat a postavit nový. To ví každý, kdo se o to alespoň trochu zajímá.
2) Na to město není ochotno uvolnit peníze, proto ta varianta s komerčním využitím okolních ploch.
3) Pokud věc opakovaně zdržuje jen JEDNO občanské sdružení, na které není jediný kontakt (zkuste ho na tom jejich webu, který mimochodem vznikl teprve před 2 měsíci, najít), a které s nikým nekomunikuje, jen vše zdržuje, jejich argumenty jsou směšné a vycucané z prstu (dohady, odhady, předpoklady), tak to jsou buď notoričtí potížisti (kteří by dnes nepovolili ani most u Fakultky, kdyby tam nestál, bo by třeba zničil výhled od soutoku...) nebo osoby zaplacené konkurencí, aby projekt nevznikl.
jpa
19.6.2012 20:58
Fanda  (Nováček)
RE: stadion
Dovolím si Vám odpovědět.
1) Na stadion existuje dobrý projekt na rekonstrukci na který už bylo myslím v roce 2008 vydáno i stavební povolení. Problém vidím v tom, že žadatelé o demolici nebyli schopni vést řízení tak, aby bylo v pořádku. Nemám tedy důvěru k tomu, že zvládnou dobře realizovat takto velký projekt.
2)Město - tedy mi občané - můžeme mít pouze to, na co máme finance. Pokud je nemáme, nemůžeme mít super moderní stadion.
3)Pokud jsem se dočetl, tak ono démonizované sdružení podalo námitku proti demolici a kraj ji uznal jako oprávněnou. Takže argumenty nebyly směšné ani vycucané z prstu. Že nekomunukují? Jak jste na to přišel? Psali to v novinách? Napsal jsem jim mail (je mimochodem uvedený na stránkách) a do pár hodin jsem měl odpověď. Že nekomunikují s médii? Tak tomu se opravdu nedivím. Kdo je proti hypermarketu, tak v médiích a v diskuzích buď za a) není fanoušek a nemá právo se k tomu vyjadřovat b) je to škůdce města c) platí ho konkurence. A co když je správně za d)? Normální obyvatel Hradce, který je naštvaný na zácpy na Gočárově okruhu a od nemocnice ke kruhovému objezdu jede v odpoledních hodinách 25 minut a představa nárůstu dopravy mu vadí a není mu jasné, kudy těch předpokládaných 30 000 návštěvníků obchodního centra pojede. Děti mu chodí do kroužků po celém městě a on je už teď kvůli dopravě nestíhá rozvážet. Opravdu takové lidi neznáte? A jen poslední poznámku. Myslím si, že žádné sdružení ani iniciativa nemůže projekt zastavit, pokud je zpracován kvalitně a neporušuje žádné předpisy a zákony. Jako obyvatel Hradce jsem rád, že v něm bydlí lidé, kteří si všímají a angažují se. Hradec chce pojmenovat jedno náměstí po Václavu Havlovi - určitě víte, jaký měl vztah k občanským iniciativám. Proto mi vadí, že i z úst některých (naštěstí nemnoha)představitelů města zaznívají takové soudy o občanských sdruženích, že by možná raději v Hradci měli náměstí V.I. Lenina.
20.6.2012 09:13
JPA  (Pokročilý)
RE: stadion
Bla,bla,bla - ještě jste zapomněl napsat že díky Parku Malšovice se budou v Hradci rodit děti s onkologickým postižením, tak jak to přednášel v Muzeu pan superodborník a superdemagog Vojtíšek - guru onoho "občanského sdružení"...
Zajímavé, že rozšíření Futura (v podstatě na podobnou velikost jako budou mít obchodní plochy u stadionu) prošlo aniž by se nad tím vůbec někdo pozastavil...
jpa
20.6.2012 10:19
Fanda  (Nováček)
stadion
Omlouvám se, ale demagog jste vy. Přeji Vám spokojený život bez přemýšlení a pochopení jeho složitosti.
20.6.2012 10:57
JPA  (Pokročilý)
RE: stadion
Též Vám, už mě unavuje neustále debatovat s lidmi, kteří nevědí o věci vůbec nic, ale jsou apriori proti...
jpa
20.6.2012 21:49
Fanda  (Nováček)
zastupitelstvo
Na úterním 26.6. 2012 zastupitelstvu se budou projednávat smlouvy mezi městem a investorem.(prodlužování termínů, smlouva o sponzoringu) Bohužel tento bod není samostatně uvedený na programu. Ale takto to bylo prezentováno na zastupitelstvu květnovém. Dost typické pro celé dění kolem hypermarketu. Sledujme pozorně, kdo jak hlasuje a hlavně, kdo problematice skutečně rozumí a smlouvy přečetl. Pokud budou odhlasovány, tak se fotbalový stadion odsouvá na neurčito. V územním řízení je takový zmatek v podkladech, že určitě přijde odvolání a vše začne znovu. Skoro to vypadá jako záměr. Můžeme si položit jednu otázku: v jednom územním řízení odbor hlavního architekta požaduje rozhodnutí o demolici mmhk.imunis.cz/edeska/detail.asp?id=52417935 . Protože žadatelé nejsou schopni doložit demolici (KÚHK demolici zrušil), berou raději žádost zpět a to je důvod zastavení řízení. Při zpětvzetí žádosti ani úřad nic jiného udělat nemohl, než řízení zastavit. Teď probíhá totožné územní řízení a odbor hlavního architekta rozhodnutí o demolici nechce. Jak je možné, že úřad nepostupuje v totožné věci stejně? Nebude to náhodou důvod k žalobě nebo arbitráži za ušlý zisk za dobu, kdy mohlo být platné uzemní rozhodnutí? Uvědomují si úřednicí dosah svých rozhodnutí? Nežene se Hradec do opravdu velkých problémů? Nebude to stát hodně peněz nás všechny a Hradec bude stejně bez stadionu? To bohužel nikdo neví.Nejde mi o nic jiného než o racionální zacházení s penězi nás všech.
3.7.2012 21:23
Fanda  (Nováček)
4.7.2012 21:57
Fanda  (Nováček)
Zastupitelstvo
www.ceskatelevize.cz/porady/10095690193-pred-pulno... - výborné video o ekologických organizacích. Kdo byl na zastupitelstvu 26.6. ohledně Parku Malšovice, dá si jistě věci do souvislostí. Někteří zastupitelé nemohou pochopit, že někdo dělá věci jen proto, že je považuje za správné. A nikdo ho nemusí platit. Říká se - podle sebe soudím tebe.
14.7.2012 11:54
Fanda  (Nováček)
Veřejné projednávání
Po přečtení článků o veřejném projednání v rámci územního řízení se mi vybavily dvě teze z "Několika vět" z roku 1989 (pro později narozené, toto byly požadavky na komunistickou totalitní stranu) :
1) Aby přestaly být kriminalizovány a pronásledovány různé nezávislé iniciativy a začaly být konečně chápány i vládou jako to, čím v očích veřejnosti už dávno jsou, totiž jako přirozená součást veřejného života a legitimní výraz jeho různorodosti. Zároveň by neměly být kladeny překážky vznikání nových občanských hnutí, včetně nezávislých odborů, svazů a spolků.
2)Aby byly všechny chystané a uskutečňované projekty, které mají natrvalo změnit životní prostředí v naší zemi a předurčit tak život budoucích generací, neodkladně předloženy k všestrannému posouzení odborníkům a veřejnosti.

18.5.2013 18:53
Fanda  (Nováček)
21.5.2013 06:54
Petr - HK  (Guru +4)
2. liga?
Dnes se možná rozhodne, zda vůbec bude nějaká fotbalová aréna. Hradec hraje s Příbramí o bytí v 1.lize. V případě prohry je hotovo. Ostravští zastupitelé nám včera rozhodnutím o odkoupení stadionu taky nepomohli :-) Bude město vyvíjet snahu o přestavbu stadionu i pro druholigový klub?
21.5.2013 09:23
X Y  (Pokročilý +4)
RE: 2. liga?
Je celkem jedno kdo vyhaje, ale palce budu držet pánům radním aby pozbírali zbytky zdravého rozumu a rozhodovali jen ve prospěch všech občanů a návštěvníků města a ne jen velice úzké skupiny lidí.
21.5.2013 09:37
Freddy  (Nováček +20)
RE: 2. liga?
souhlasím. Pokud totiž posbírají zbytky zdravého rozumu, tak tu rekonstrukci schválí. A nejde jen o tu jak vy říkáte úzkou skupinu lidí ale i o hospodaření města. Myslíte, že držet v provozu takovýdle kolos je zadarmo? A myslíte, že za dalších 20 let by to bylo levnější. A myslíte, že ten stadion bude jen pro 11 hráčů a pět tisíc diváků jednou za 14 dnů? A myslíte, že sport je méně než kultura? (investice do Centrálu, do Klicperáku, Filharmonie atd). Někde jsem četl, že město dotuje lístek do filharmonie tisícovkou, do Klicperáku zhruba 250 korun. Je to pár let zpátky, ale asi se to nezměnilo příliš mnoho. Fotbal je z hlediska provozu soběstačný a taky ho vlastní město.
21.5.2013 22:36
Petr - HK  (Guru +4)
2. liga - jistota
Osobně jsem byl vždy zastáncem výstavby nové fotbalové multifunkční arény, tedy s možností využití i pro kulturní akce. Pokud nebude nový stadion, je to konec vrcholového fotbalu v HK. A to by mi přišlo hodně líto.

A teď trochu té pozápasové negativní nálady. Každého, kdo viděl boj o záchranu HK-Příbram, musí ještě několik hodin po zápase bolet oči. Tak strašný fotbal, který produkovaly oba týmy, jsem už dlouho neviděl. Vše navíc korunoval svým vyjádřením hradecký trenér, který prostřednictvím televize hráčům poděkoval, prý předvedli své maximum. Pane trenére, běžte se někdy podívat na Bavlnu, jak hrají vaši junioři nebo do Třebše na žáky,... ti se nekopou za uši, umí si alespoň nahrát a vstřelit gól. Pokud se královéhradecký fotbal má ubírat touto cestou, pak kopaná nebude zábavou pro 5000 lidí, ale pro slabou tisícovku. A takový sport, dotovaný výhradně městem, už jeden máme - lední hokej.

Freddy, jinak pochybuji o vašich slovech, že si hradecký fotbal vydělá na svůj provoz. Myslím, že je městem také hodně financovaný a moc sponzorů nebo příjmů z prodeje hráčů nemá.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme