Život v HK

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
15.1.2011 18:25
viki (Nováček +0)
město hradec
Milá Ljubo, já jsem se po x desítkách let strávených v Hradci odstěhovala pryč. Bydlení je drahé, pracovních příležitostí málo, komunální politika špatná. Centrum města možná vypadá pěkně a jak jsem koukala zase se bude investovat tam. Ale jeďte se podívat do některé z okrajových částí města, nejsou tu chodníky, rozbité silnice, ani obchody s potravinami pro místní obyvatele, aby nemuseli do města. Zato supermarketů je tady jak naseto, pouze pro ty, kteří vlastní auto. Parkovací systém je předražený, doprava přetížená a vyhlídky na obchvat nebo na křižovatku u Milety žádné. Ani pro podnikání není toto město vhodné, protože jsou zde předražené nájmy. A ta kultura také není žádná sláva. Mně se např. víc líbí repertoár Pardubického divadla, zábava pro mladé silně pokulhává a pro rodiny s dětmi mají předražené byty teď právě na Labské louce, kde nedostanete školku, do obchodu je daleko a ještě je drahý. Nevím odkud pocházíte, ale dobře si to rozmyslete, ne všechno, co zvenčí vypadá dobře, je pěkné i uvnitř. zobrazit | souhlasím (+3) | nesouhlasím (-2)
Nejhůře hodnocený příspěvěk ▼
24.2.2016 10:38
X Y (Pokročilý +4)
RE: Domobrana
Máte zájem stát se velitelem, už máte halapartnu?

Tady je přihlašovací středisko
www.fnhk.cz/psych
Tak se nezapomeňte dostavit.
zobrazit | souhlasím (+0) | nesouhlasím (-3)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
10.1.2011 00:00
Ljuba  (Nováček)
Život v HK
Zdravim obyvatele hk. Do hk jsem nikdy moc nejezdil,ale ted tu jsem na vejsce a moc se mi hradec libi a premyslim, ze se sem po skole prestehuju. A proto bych se Vas chtel zeptat, co se Vam na hradci nejvic libi a jake jsou jeho kladne stranky a naopak co vam na nem nejvice vadi? diky za odpovedi...
10.1.2011 13:17
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Život v HK
Jo jo, docela hezké městečko máme.Jen těch čoklů kdyby tu bylo méně.Na sněhu byla vidět ta úděsná obesranost a obechcanost městečka.Navrhuji zvýšit čoklí daň na řekněme 10.000,-Kč/rok a každého čokla povinně očipovat.Neočipované nebo ty, za které nebyla uhrazena daň utratit.A pak by šlo zaplatit uklízeče psích hoven, neměli by mnoho práce :-))
8.4.2011 10:38
Tina  (Nováček)
RE: Život v HK
Reakce na příspěvek od Xavera: to je pravda, pejsků je tu dost. Nicméně "čoklové" jak je nazýváte nemůžou za nezodpovědnost svých páníčků! Vy taky máte potřeby,které pravděpodobně vykonáváte na toaletu. Psi jsou zvířata a tak to dělají přirozeně venku. Za jejich výkaly jsou zodpovědní majitelé! A pardon, ale jsou i slušní majitelé svých mazlíčků, kteří po nich uklízí. Tudíž nevidím důvod proč brát všechny stejným metrem a zvyšovat daň na "třeba " 10.000,- ?!?
9.4.2011 07:33
vitriol  (Nováček)
RE: Život v HK
Bohužel těch slušných je minimum. Většina z majitelů psů nedodržuje vyhlášku o volném pobíhání psů. Skoro v celém Hradci (podle seznamu ulic z vyhlášky) by měli být psi na vodítku, ale to dodržuje málokdo. Když k Vašemu dítěti přiběhne vlčák, není to příjemný pocit. Ale holt být nepejskař, je dnes horší než vrah. Přitom jsou někteří pejskaři dost demagogičtí a agresivní, pokud je na nějaký nešvar ohledně obojku nebo výkalů slušně upozorníte.
12.1.2011 09:59
Rudolf  (Nováček)
RE: Život v HK
Milá Ljubo. Musíte to vidět sama. Moc pěkná architektura, spousty kavárniček a hospůdek, velice rušný kulturní život, kde podtrhuji vynikající divadelní soubor jak divadla Drak, tak Klicperova divadla,nelze ale ani pominout nejrůznější kulturní akce pořádané ve něstě. Městské parky, pěší zóny, to je paráda. Město je přátelské mladým rodinám. Nelíbí se mi předražený parkovací systém, včetně jeho řešení územního. Lidé jsou přátelští a vysokoškolské město skýtá bohaté příležitosti k seznámení se vzdělanými lidmi. Rozhodně převažují klady. Myslím, že máte dobrý záměr.
Hezký den.
Rudolf
26.1.2011 12:34
cermag  (Nováček)
RE: Život v HK
Já jsem přistěhovalec. Za 10 let jsem ještě nepracovala v HK, ale dojíždím za prací jinam, tady pro mě práce není, pokud nechci být státním úředníkem. Hypermarkety by mi ani tak nevadily, pokud by nebyly skoro všechny Tesco, uvítala bych třeba Globus, nebo jakoukoliv jinou konkurenci.nnnapříklad vedle čističky místo sluneční elektrárny. tady na té straně totiž není nic... Dětská hřiště rozhodně dostatečná nejsou a co se děje kolem školek netřeba rozebírat. Labská louka nikoho nezajímá a zajímat nebude, nejde o obchody, ale např. dětské hřiště slibované panem Dvořákem už v roce 2009, chodníky, bezbariérový přístup...
O psech škoda mluvit, je jich tu moc. Mám je ráda, ale mají mít svůj dvorek. A vychovaného páníka v první řadě :-(
Ale nic, všude je něco, dokud je člověk zdravý, tak je to tady fajn. Ale rozhodně bych nechtěla být v tomto městě vozíčkář, to je fakt ostuda zůstupců města.
27.1.2011 15:20
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Život v HK
´...slibované panem Dvořákem už v roce 2009...´???
To bude asi nějaký omyl, to jsem byl ještě ve Washingtonu a o komunálních volbách vůbec neuvažoval...
4.2.2011 20:13
cermag  (Nováček)
RE: Život v HK
Pardon, panem Soukupem

Btw - je to úplně jedno. Svedete jen řeči, ale činy jsou jen ku vlastnímu prospěchu. Přesvěčte mě o opaku
5.2.2011 18:12
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Život v HK
S takovouhle argumentací se daleko nedostanem. Je to trochu jako v té povídce od Šimka a Grossmanna, kde ta naštvaná důchodkyně ječí na studenta, že ji nepustil v tramvaji sednout, a když ji upozornil, že on stojí, uplivla si stylem "Stojí,stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil!"
13.2.2011 20:47
cermag  (Nováček)
RE: Život v HK
Udělejte vy osobně cokoliv pro lokalitu Labská louka - nejlépe dětské hřiště.

Pak nebude "stojí, stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil, já ho znám"....
16.2.2011 11:59
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Život v HK
Nějak se nám naše diskuze roztrhala a stala se asi nepřehlednou, proto si ji dovoluju vsunout sem tak, jak chronologickcy vznikala(v zestručněné podobě):
cermag
26.01.2011
RE: Život v HK
... Labská louka nikoho nezajímá a zajímat nebude, nejde o obchody, ale např. dětské hřiště slibované panem Dvořákem už v roce 2009,...

martin.dvorak
27.01.2011
RE: Život v HK
´...slibované panem Dvořákem už v roce 2009...´???
To bude asi nějaký omyl, to jsem byl ještě ve Washingtonu a o komunálních volbách vůbec neuvažoval...

cermag
RE: Život v HK
Pardon, panem Soukupem
Btw - je to úplně jedno. Svedete jen řeči, ale činy jsou jen ku vlastnímu prospěchu. Přesvěčte mě o opaku

martin.dvorak
05.02.2011
RE: Život v HK
S takovouhle argumentací se daleko nedostanem. Je to trochu jako v té povídce od Šimka a Grossmanna, kde ta naštvaná důchodkyně ječí na studenta, že ji nepustil v tramvaji sednout, a když ji upozornil, že on stojí, uplivla si stylem "Stojí,stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil!"

cermag
13.02.2011
RE: Život v HK
Udělejte vy osobně cokoliv pro lokalitu Labská louka - nejlépe dětské hřiště.

Konec citátů :-)
A já se nakonec znovu velice razantně ohrazuju proti tomu, abyste mě házela do jednoho pytle se slibotechnami. Neslíbil jsme nic na Labské louce a odmítám teda být činěn zodpovědným za něco, co se vám tam nelíbí.
Mým heslem bylo a je, že "dělám, to co říkám, a říkám, to, co si myslím" a Vaše šmahem činěné odsouzení každého, kdo se hodlá angažovat, mě uráží.
12.1.2011 11:46
Japa  (Pokročilý)
Pro Ljubu
Ahoj, klikni si na www.virtualtravel.cz, najdi si Hradec a můžeš se kochat. Jarda
13.1.2011 07:28
Honza  (Nováček)
haha
hmm, same klady, ano architektura atd...ale to je minulost, Tebe by mela zajimat budoucnost, stejne jako me a ta tu NENI, tedy poukd Ti staci se uspesne prosadit jako vedouci salamu v jednom z mnoha krasnych staveb supermarketu, ci snad jako uspesna a politicky srovnana urednice, no a pokud mas stesti, tak se po pedaku stanes samostnym zamestnancem. K tomu drahe bydleni, a ze je mesto pro rodinu, ani sem si nevsiml, vzdyt jen vzpomen, jak se tu pred par lety narodilo dite a namisto gratulace, ci vitani mesto poslalo slozenku na odpady....rikam Ti, sem ne, tady chcipl pes, o dobrou praci se tu pere hodne, jeli Ti zivot milej, jdi do Phy, tam se prosadis.....
13.1.2011 08:49
STDM  (Nováček +1)
RE: haha
"Dobrá rada" nad zlado.
13.1.2011 08:50
STDM  (Nováček +1)
RE: haha
zlato
15.1.2011 17:51
Japa  (Pokročilý)
RE: haha
Neskuhrej. Ty, stejně jako já, patříme k 7% bohatých obyvatel planety. Máš svou postel, případně konto v bance a nevíš, co je hlad. Ba ty ani možná nevíš, že například 2 miliony lidí této planety neumí číst. Jsi bohatý i tím, že na tebe někdo myslí a chce si s tebou povídat, i když jen na netu, takže nejsi sám. Myslím, že pokud ti nškdo k něčemu nepogratuloval, tak to se v tvém bohatství ztratí. Pokud máš strach, že musíš na pracák, tak se pokus podnikat. To chce jen nápad, hodně naivity a moc štěstí. Jako příklad si vezmi tu dámu, kterou napadlo svážet po Praze opilce i jejich vozy, nebu druhou, která si přečetla hodně knih o čokládě a vyrábí a prodává rumové pralinky s ohromným úspěchem. Pokud ale nemáš žádné nápady a vůli je prosadit, tak buď rád za podporu v nezaměstnanosti, na kterou máš nárok, nebo životní minimum, pokud se ti pracovat nechce. Jarda
15.1.2011 18:25
Viki  (Nováček)
město hradec
Milá Ljubo, já jsem se po x desítkách let strávených v Hradci odstěhovala pryč. Bydlení je drahé, pracovních příležitostí málo, komunální politika špatná. Centrum města možná vypadá pěkně a jak jsem koukala zase se bude investovat tam. Ale jeďte se podívat do některé z okrajových částí města, nejsou tu chodníky, rozbité silnice, ani obchody s potravinami pro místní obyvatele, aby nemuseli do města. Zato supermarketů je tady jak naseto, pouze pro ty, kteří vlastní auto. Parkovací systém je předražený, doprava přetížená a vyhlídky na obchvat nebo na křižovatku u Milety žádné. Ani pro podnikání není toto město vhodné, protože jsou zde předražené nájmy. A ta kultura také není žádná sláva. Mně se např. víc líbí repertoár Pardubického divadla, zábava pro mladé silně pokulhává a pro rodiny s dětmi mají předražené byty teď právě na Labské louce, kde nedostanete školku, do obchodu je daleko a ještě je drahý. Nevím odkud pocházíte, ale dobře si to rozmyslete, ne všechno, co zvenčí vypadá dobře, je pěkné i uvnitř.
15.1.2011 22:09
kika  (Nováček)
RE: město hradec
S tím centrem města se bohužel pleteš. Například fasády historických domů na Velkém náměstí jsou příšerné a místo velkolepého prostoru ... předražené a asfaltem záplatované parkoviště. Pro srovnání je příhodné staré náměstí v Pardubicích za Zelenou bránou. To je nádhera. Tady se neustále mluví o salonu republiky a přitom Velké náměstí je jedna "velká ostuda" Hradce Králové. Dokonce i návštěvy z jiných měst se nad tím pozastavují.
17.1.2011 10:01
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: město hradec
Váš názor zdá se býti poněkud subjektivním. Tohle proběhlo českými médii loni v září a v říjnu:
"Nejlépe se podle žebříčku Kvality života žije v Hradci Králové. Město dosáhlo pozitivního hodnocení v ekonomické, sociální i environmentální oblasti. Na druhém místě se umístila Praha, které na druhou pozici pomohla především nízká míra nezaměstnanosti a počet ekonomicky aktivních subjektů...
„V žebříčku Kvalita života bylo využito celkem jedenácti ukazatelů, jež byly rozděleny do tří oblastí, tak aby mapovaly ekonomickou, sociální a environmentální situaci ve městech,“ vysvětluje profesor Richard Hindls, rektor Vysoké školy ekonomické v Praze, která se na realizaci studie podílela. Do projektu se zapojilo 50 českých a moravských měst. Nejhůře se žije v Mostě…"
Ale zase je tam určitě nižší nájem a možná se tam i laciněji parkuje /poznámka Md :-)/
20.1.2011 14:37
michalstep  (Nováček)
RE: město hradec
A četl jste ho celý? Kdovíproč byly podklady k některým parametrům do zmiňované studie na rok 2010 sesbírány v letech 2004-2009!!? HK uspěl v celkem nasbíraných bodech nikoliv v jednotlivých parametrech. První byl pouze v jednom: dožití mužů v letech 2004-2008. Navíc nebylo hodnoceno v některých parametrech město jako takové, ale i okres. Jak např.MMHK ovlivní dopravní dostupnost ČD spoluhrazenou z rozpočtu kraje? - koneckonců tam je ale z posledních.

Součástí stejné studie byla ale i kapitola 2.ekonomické hodnocení měst. O tom se ale PR článek, který se objevil týden před volbami do rady města nějak nepsalo. Tam je HK bohužel mezi propadlíky....

Pak věřte tomu, že onen posudek není produkt PR agentury (financováno MasterCard ČR, prezentace Ogilvy Public Relations Worldwide, s.r.o.) :-)
20.1.2011 21:06
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: město hradec
Na takovém hodnocení se mi líbí právě to, že je komplexní, tedy že nehodnotí jediné kritérium nebo stylem "líbí-nelíbí", ale vytváří matici parametrů jejichž souhrn teprve určuje pořadí. To ale samozřejmě nebrání tomu, aby si každý z nás vybral místo, kde se mu líbí podle jeho vlastních kritérií. A pokud se někomu líbí v Mostě, fajn... Jsme svobodní a můžeme si vybrat a zvolit. Ale neměli bychom prom samé nadávání přehlídnout, že místo, které jsme si vybrali nebo se rozhodli v něm žít, má i svoje půvaby (jinak bychom v něm přece nežili, a odstěhovali se jinam, ne?...)
24.6.2014 15:39
luky  (Nováček)
RE: město hradec
Musím jenom souhlasit.I já jsem žil v hradci několik let a jsou tam velice drahé byty i podnájmy a o hypotéce ani nemluvím(((Drahé potraviny.Práce se tam shání poměrně těžko a to mluvím za kluky nebo holky co jsou vyučený,jako já.Jinak na nějakou normální práci je tam přihlášeno třeba 40 uchazečů a chtějí po vás sam.životopis a stejně vás nevyberou.V hypermarketech je buzerace jako prase((( Já se z hk odstěhoval a už to tam nechci vidět....v tom městě prostě nechci žít.
16.1.2011 11:24
Eva  (Pokročilý +6)
mšsto Hradec
S tou Labskou Loukou je to pravda. Jak je možné, že paní arch. Šilhánková dopustila, že se při povolování výstavby nedalo do podmínek, aby alespoň v přízemí domů byly nějaké základní obchody a aby domy nebyly tak blízko u sebe. Zahuštěnost je tu na úrovni MP mezi Duranem a Hvězdou. Jsou zde startovací byty, ale pro děti tu není ani místo na hřiště. Prostě kšeft je kšeft, že. Alespoň něco z toho by si obyvatelé těch předražených bytů zasloužili.Výhled na chátrající Terronic mají obyvatelé jako bonus. Na co pak máme městského architekta?
16.1.2011 19:32
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: mšsto Hradec
Promiňte, nějak nerozumím, co s tím má splečného paní arch. Šilhánková?
17.1.2011 13:45
Eva  (Pokročilý +6)
RE: mšsto Hradec
Pane Dvořáku, mám takovu představu /možná mylnou/, že když je někdo odborník a je v Radě města, tak že by se mohl s předstihem k takovým zhovadilostem vyjádřit. Když už to nedělá ten, kdo to má v pracovní náplni /a koho si občané nevolí/.
17.1.2011 14:32
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: mšsto Hradec
Ale v radě sedí jedenáct lidí, nejen paní Šilhánková. Pořád nějak nechápu, jak to měla "nedopustit" jen jedna z nich? Po pravdě řečeno, vůbec netuším, zda a kdy o tom paní Šilhánková hlasovala, natož jaký na to měla názor. Ale sama těžko mohla v té radě něco odsouhlasit, muselo jich být nejméně 6, přičemý opravdu nevím, zda ona byla mezi nimi. Můžete mi dát třeba odkaz na nějaké usnesení? Rád se na to podívám...
17.1.2011 17:46
Japa  (Pokročilý)
RE: mšsto Hradec
Martine, myslím, že mluvíš k hluchým. Jednou je arch. Šilhánková a tapetě a basta. Ze všech příspěvků je cítit neznalost procesu návrhu a schvalování ÚP a možnosti jednotlivce na tom něco změnit. Je sice pravda, že možná chybí v přízemí některých lokalit místa pro obchody, ale nikdo nemluví o tom, zda by o tyto prostory byl zájem. Za to ale nemůže jen paní arch. Šilhánková, ale počalo to již v dávném komunismu. Na Slezském Severu, je také řada obchodů jen na začátku Proudu, ale pro sposta lidí bydlících kolem trasy trolejbusu č.3, je výhodnější naskočit do trolejbusu a dojet si k Tescu, kde nakoupí laciněji a nemusí se táhnout 10 až 20 minut s plnými taškami. Ať kritici řeknou, kolik soukroných obchodníků, by vydrželo cenový tlak marketů a nezkrachovalo. Z pohledu občana by to bylo jistě výhodné mít pečivo za rohem, ale jak budou například důchodci platit za výbornou housku, jakou mají třeba pekaři u Boučků na Pražské v Kuklenách 5 Kč? To se raději navalí ráno do autobusů a trolejbusů a sfrknou si do Tesca, kda koupí 30 rohlíků za 1 Kč, strčí je do ledničky a mají vystaráno. Souhlasím s tím, že marketů je v Hradci více, než je zdrávo, ale o tom více než sama arch. Šilhánková, rozhodovaly minuá zastupitelstva v "demokratických" volbách. Co jste si zvolili, to na radnici máte.
18.1.2011 08:50
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: mšsto Hradec
Od roku 1990, kdy skončil Městský Národní Výbor a s ním i komise obchodu a služeb, už o tom, kolik bude kde obchodů a co se v nich bude prodávat, nerozhodují ani komise, ani úředníci, ani volení zastupitelé, ale trh, tedy nabídka a poptávka. Úkolem a povinností města je naopak vymezit plochy, kde obchody být můžou a kde se naopak obchodovat nesmí. A v souvislosti s tím samozřejmě pohlídat třeba dopravní a ekologickou zátěž, kterou případné obchody přinesou. Ale jestli je ve městě a okolí obchodů moc nebo málo, to opravdu nejlíp vyřeší ten trh, určitě líp než to kdy mohli zvládnout soudruzi z národního výboru...
18.1.2011 15:53
Japa  (Pokročilý)
RE: mšsto Hradec
Trh není samospasitelný a stížnosti občanů Hradce Králové jsou oprávněné. Zastupitelstva i územní plán připustilo přehlcení města markety a tím výrazně deformovalo jak vnitřní město, tak okrajové čtvrti. Takže jedinné řešení je stop dalším marketům. Deformace jak trhu, tak dopravní infrastruktury neuváženými rozhodnutími zastupitekstev, bude mít za následek, že se postupně bude hroutit i trolejbusová a autobusová doprava. Stejně jako u nepovedené sochy starosty Ulricha, by o zásadních věcech měli rozhodovat skuteční odborníci odborníci a ne kývalové v komisích. Jarda
21.1.2011 07:04
Petr - HK  (Guru +4)
RE: město Hradec
Jardo, kde bude stát socha Ulricha a jak bude vypadat není podle mě zásadní otázka, kterou by se měli všichni zabývat. Zasádní věci, o kterých zastupitelstvo má debatovat, jsou nové školky ve městě, nové možnosti bydlení pro mladé, kvalitní územní plán, atd.

Nevím, kdo toto dílo platil, zda město nebo nějaký sponzor, ale vynaložené peníze se daly využít lépe, třeba postavit další hřiště pro děti. Odkaz starosty Ulricha šlo uctít jiným, méně nákladným způsobem. Časy se opakují, opět stavíme pomníky.
18.1.2011 09:31
temnej  (Nováček)
zivot v hk
V HK jsem bydlel pres tricet let. Osobni pocity, ktere se mi mozna nekteri z pritomnych zatvrzelych diskuteru budou snazit buhviproc premenit: Hezke mesto. Drahe, nedostupne bydleni. Pracovni prilezitosti zadna slava. Zkostnately magistrat. Peklo jit na urad neco zaridit. Nesouhlasim se sloganem "Mesto pro lidi", zpustle parky, zadne hriste pro sirokou verejnost, centrum mesta je o vikendech mrtve, vsichni jsou v nakupnich centrech. Zadne ambice dostat lidi prirozene (tedy neorganozovane) ven z nor. Az na PAR vyjimek, krecovite akce typu zaplat co dokazes za co nejlacinejsi pseudozabavu. Jinak nuda. Nuda. Nuda. Jedine, co me v HK bavilo, byly okolni lesy, nabrezi v centru mesta, park na soutoku a par cyklostezek.
18.1.2011 13:23
kika  (Nováček)
RE: zivot v hk
Souhlasím s Temným. A MD si zase přihřívá polívčičku s heslem "trh všechno vyřeší". Město mělo možnosti ovlivnit počet supehypermarketů ... jenomže vlastní kapsa je přednější a tak se dělaly účelové změny v ÚP. Jako příklad Interspar na Slezském předměstí, kde byla vždy stavební uzávěra a záplavové území. Jenomže v našem státě (městě)se vždy dává přednost firmám s cizím kapitálem a daňovými úlevami na deset let, před českou firmou, která žádné úlevy nemá a daně platí. Potom se nemůžeme divit, že střed města chátrá, výlohy jsou prázdné a vždycky, když nějaký optimista zkusí na tom místě podnikat, zachvíli skončí. Holt ruka trhu ... a morálka politiků (všech) v tahu ... Hradec je moje milované město, ale co se v něm v současnosti děje mě naplňuje smutkem a svými "chytrými řečmi" to MD nenapraví.
18.1.2011 18:01
Roman  (Pokročilý)
RE: zivot v hk
Kdekdo tady brečí, že je to tu samej superhyper - ale přes davy se v nich člověk nehne. Kdyby jich teď půlku zrušili, tak z toho bude státní smutek a národní povstání. Že tady pokaždý nejvíc nadáváme na to, co tak rádi a intenzivně využíváme... :-)
19.1.2011 17:43
Japa  (Pokročilý)
RE: zivot v hk
Tak milý Románku, pokud pláčeš nad tím,že je zde nedostatek marketů, tak jsi asi neby nikdy v bývalé Nově, nyní Albertu v Kuklenách. Tam je prodejní plocha, včetně pokladsen zredukována na polovinu a u kas nejsou žádné fronty. To, že v malém Tesku se nehneš, je způspbeno jeho velice výhodnou polohou na trase od nádraží a jak už jsem psal, tím, že pro důcodce ze Slezského předměstí je výhodnější naskočit do trolejbusu, před Teskem vystoupit a nemusí se tahat s nákupem v ruce. Myslím, že ti uniká devastace vnitřního města, kde se skutečně projevuje ruka trhu a místo původních hezkých obchodů se centrum mění v sobor počítačových teren, prodejen sexuálního zboží, krámky Vietnamců a hospody, které fungují jako pračky špinavých peněz. To je skutečně ruka trhu, protože například obchody s látkami, drogerie, malé lékárny, ten tlak trhu nejsou schopny unést. Takovou ruku trhu, nám byl čert dlužen. Urbanismus neznamená to, že Odbor hlavního architekta podlehne přání nadnárodních monopolů a poskytne jim prostor k jejich podnikání, ale dlouhodobé, cílené a promyšlené rozvíjení města. To by si měli radní uvědomit zejména nyní, při rozhodování o tom, zda zase nehodí do chřtánu fy ECE prostory kolem malšovického stadionu. Jarda
19.1.2011 19:41
Roman  (Pokročilý)
RE: zivot v hk
Tak milý Románku, pokud pláčeš nad tím,že je zde nedostatek marketů, tak jsi asi neby nikdy v bývalé Nově, nyní Albertu v Kuklenách. Tam je prodejní plocha, včetně pokladsen zredukována na polovinu a u kas nejsou žádné fronty. To, že v malém Tesku se nehneš, je způspbeno jeho velice výhodnou polohou na trase od nádraží a jak už jsem psal, tím, že pro důcodce ze Slezského předměstí je výhodnější naskočit do trolejbusu, před Teskem vystoupit a nemusí se tahat s nákupem v ruce. Myslím, že ti uniká devastace vnitřního města, kde se skutečně projevuje ruka trhu a místo původních hezkých obchodů se centrum mění v sobor počítačových teren, prodejen sexuálního zboží, krámky Vietnamců a hospody, které fungují jako pračky špinavých peněz. To je skutečně ruka trhu, protože například obchody s látkami, drogerie, malé lékárny, ten tlak trhu nejsou schopny unést. Takovou ruku trhu, nám byl čert dlužen. Urbanismus neznamená to, že Odbor hlavního architekta podlehne přání nadnárodních monopolů a poskytne jim prostor k jejich podnikání, ale dlouhodobé, cílené a promyšlené rozvíjení města. To by si měli radní uvědomit zejména nyní, při rozhodování o tom, zda zase nehodí do chřtánu fy ECE prostory kolem malšovického stadionu. Jarda

Milý Jaroušku :-P
Nevím, kde jsi viděl nějaký můj pláč nad nedostatkem obchoďáků. Nepřekrucuj, není to hezký ani seriozní a trošku to smrdí demagogií a manipulací míněním ostatních. Politikům se to vyčítá a pak tady... :-))
Sice se hezky rozčiluješ, že trh nám byl čert dlužnej, ale naznač řešení. Jak udržet obchod se sortimentem, který by chtěl tady každý hubou nakupovat, ale ve skutečnosti tam nikdo nenakupuje ? Kdyby o to byl opravdu zájem, tak tyhle obchůdky jen hučí a jen úplnej trotl by je zavíral. Všechno je to totiž jen v rukách lidí, obchodníků a zákazníků. Obchodníci mají občas problém vyjít sortimentem vstříc zákazníkovi (proto taky už delší dobu kupuju co se dá v Německu) - a zákazníci by sice chtěli na každém rohu malou sámošku, ale pro pět rohlíků jedou autem do lííídla. Je potřeba si to napřed ujasnit :-)
No a navíc je blbost tvrdit, že v centru žádné obchody a obchůdky nejsou. Spíš to vypovídá o tom, že je tam nehledáš a míříš rovnou do toho blízkého superhyperalberta
19.1.2011 19:43
Roman  (Pokročilý)
RE: zivot v hk
ajtakrajta...
nakopíroval jsem si tvůj příspěvek, abych věděl na co odpovídat a pak jsem to odpálil bez vymazání. No, snad se v tom zorientujete :-)
19.1.2011 09:09
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: zivot v hk
Toto je DISKUSNÍ FÓRUM, Kiko. Jeho smyslem tedy asi nemůže být něco vyřešit nebo ´napravit´, ale pouze dát prostor ke střetávání názorů. Z nich si pak městští radní mohou, budou-li dost moudří, udělat obrázek o tom, co si někteří Hradečáci myslí o tom či onom.
A v rámci této debaty si dovolím podotknout, že jsme nikdy netvrdil a netvrdím, že trh vyřeší všechno, i teď naposled jsem zmínil důležitou úlohu územního plánu. Na druhé straně si trvám na tom, že systém, kdy o rozmístění prodejen, velikosti ploch, prodávaném sortimentu a prodejní době rozhodoval soudruh tajemník národního výboru, nabízel stejně tak prostor pro korupci (byť asi v menších částkách) a hlavně a především NEFUNGOVAL, na což se při současném nadávání nějak snadno zapomíná. Já si ovšem ještě pořád pamatuju, že například mandarinky byly tzv. ´vánoční ovoce´, což znamenalo, že bylo možno ho získat pouze před Vánoci, buď ve frontě, nebo za úplatek a při troše štěstí pro děti na příděl ve škole. Po zbytek roku byly nedostatkovým zbožím i kubánské pomeranče. Mimochodem, mandarínky dnes v těch proklínaných marketech stojí 22 korun za kilo, tehdy stály 14. Průměrný plat byl ovšem tehdy 2200, dnes je více než desetkrát vyšší. Ale to už do komunální politiky nepatří
Mimochodem, stavební uzávěra na Slezském předměstí byla jako rezerva pro výstavbu výstaviště, nezdá se mi tedy nepřijatelné, že tento poněkud nerealistický záměr byl po roce 89 opuštěn a plocha uvolněna pro výstavbu, která musela samozřejmě respektovat i protipovodňová opatření. A prázdno v Intersparu rozhodně není, tedy to asi není nesmyslná a zbytečná stavba...
19.1.2011 23:02
Phavel  (Pokročilý)
RE: zivot v hk
A koukám výlet do socialismu s panem Dvořákem. Ne že bych se té doby chtěl zastávat, ale do porovnávání cen k platům bych se nepouštěl. To bychom mohli skončit na tom, že jako mladý bych si sice nekoupil mandarinku, zato bych zase dostal byt... :) Ale nic, to sem zanášet nechci. Co se týče obchodních domů, tak bych byl pokrytec, kdybych je chtěl z města nějak vyhánět. Ale nic se nemá přehánět a je asi vhodné územním plánem obchodní plochy rozumně omezit. Je nešťastné, když třeba krachují obchody na Benešově třídě a zůstávají po nich prázdné nebytové prostory. Naštěstí se dají tyto prostory řekněme adaptovat pro jiné využití. Bojím se ale situace, že by začaly krachovat větší supermarkety. Co bude pak? Budou okolo města, nebo i v něm, rezavějící plechové boudy, pro které se jen těžko najde jiné využití? Další moje poznámka je k obchodní zóně "Hradubická", nebo jak ji nazvat. Nevím, proč byla navržena tak předimenzovaná? Už jsou zde snad obchody všech typů a stále je teoreticky místa minimálně na dvojnásobek. Důsledek je nyní ten, že místo jedné kompaktnější, jsou v té lokalitě vlastně zóny dvě. Díky spekulantům s pozemky se je ani propojit nikdy nepodaří. Bohužel s tím se asi nikdy nedokončí cyklostezka do Březhradu. Město se pozemky očividně snažilo vykoupit, ale víceméně pár proužků v trase (které vlastní jisté firmy) dokončení brání. Tady, ikdyž riskuju označení za komunistu, bych byl jednoduše pro vyvlastnění (samozřejmě za finanční náhradu danou obvyklými cenami v dané lokalitě).
22.1.2011 16:12
Roman  (Pokročilý)
RE: zivot v hk
DOSTAL byt ?? To se někdy dělo ? :-)) Snad že město byty pronajímalo, že ? A jakpak se na byt dlouho čekalo ? Pokud nebyla protekce, nebo nebyl dotyčný správně profilovaný, tak deset let nebyla vyjimka, pokud vůbec. A že bylo směšný nájemný ? On si to z nás stát vytahal na sakra předraženém spotřebním zboží. :-)
22.1.2011 20:10
Phavel  (Pokročilý)
RE: zivot v hk
Dobře, omlouvám se za špatné vyjádření, dostal byt do pronájmu, ano. To jak na něj dlouho běžný člověk čekal, nevím (domnívám se že bydlení tak nedostupné nebylo, vzhledem kolik se bytů postavilo). Ale nechci se o to přít, není to předmětem této diskuse a já rád zůstanu u původního tématu (k čemuž jsem psal v druhé části svého předchozího příspěvku). Přišlo mi jen, že dávat cenu mandarinek do souvislosti s regulací výstavby nákupních center je trochu přehnané.
23.1.2011 00:37
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: zivot v hk
Svým způsobem je krásný, jak postupně přibývá lidí, kteří nevědí, že na byty byl pořadníky a v nich se čekalo i desítky let, takže se do nich zapisovaly děti skoro hned po narození, aby jim to do svatby vyšlo. A že nevědí, jak se vnoučata formálně hlásila k pobytu k babičkám, aby na ně přešlo užívací právo. A jak to soudruzi domovní důvěrníci (teda spíš soudružky důvěrnice) hlídaly, jestli tam to vnouče aspoň občas dochází, myje schody a jestli babička vyvěšuje o státních svátcích poctivě sovětské vlaječky za okno atd... Jen se trochu bojím, aby se nám ta doba zase nevrátila, jestli všichni budem pořád jen na dávat, jak to teď stojí za houby a vést debaty o tom, jrstli nám nebylo za těch bolševiků líp...
23.1.2011 09:57
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: zivot v hk
Ano Martine,
jak říkáš. Svým způsobem je krásný, jak postupně přibývá lidí, kteří nevědí, že na byty se v pořadníku čekalo desítky let (a taky na máslo nebo jablka o Vánocích ve frontě 4 hodiny :-). Ale taky svým způsobem je normální, že jsou lidé, kteří nadávají, že to teď stojí za houby a vedou debaty o tom, jestli nám nebylo za bolševiků lépe. Jde o úhel pohledu, osobní zkušenost a taky o to jestli je ten dotyčný mamlas, nebo není.

Mohu si jako nostalgický pitomec zavzpomínat jak to bylo fajn, když tehdy jako mladý zaměstnanec Městského urbanistického střediska jsem ráno napsal do knihy příchodů a odchodů, že jdu na KNV a místo toho jel do Krkonoš se projet na běžkách, nebo s kamarádem si šel zahrát tenis, či se nalít do němoty pivem a teď jako živnostník jsem v práci 15 - 20 hodin, 7 dnů v týdnu. Mohu taky vzpomínat, jak to bylo fajn, když tehdy bolševik dostavěl II. okruh se třemi mosty a teď je třeba taková Jižní spojka s jedním mostem stavbou neuskutečnitelného snu. Mohu taky nostalgicky vzpomínat jak jsem přes odpor svých šéfů a KNV na ÚSH (pro neznalé : dnešní ŘSD) zargumentoval hrubé chyby v dopravním řešení tehdy schvalovaného územního plánu Hradce a jak bolševické ČKVTIR moji argumentaci uznala a neschválila dopravní řešení územáku do jeho závazné části. Naopak dnes nemám sílu argumenty zabránit mrvení dopravního skeletu města, protože je s ním pohybováno podle toho kde jak má který vlivný bulík zobchodovatelný pozemek a následně pak podle toho jak kde na ŘSD či úřadě sedí zkorumpovatelný hajzl - atd., atd..

Naopak mohu s odporem vzpomínat jaká to pro mne byla hrůza a děs, když jsem byl bolševikem idiotsky jednou označen za napomáhače imperialistické agrese a podruhé za britského špióna, čímž jsem se stal osobou sledovanou státní bezpečností, se všemi negativy z toho vyplývajícími a dnes by byl takový můj "špionážní" příběh každému policajtovi k smíchu. Mohu také třeba vzpomínat jak bylo nemožné se za bolševika dostat k jakékoli nesovětské odborné literatuře a museli mi ji sem pašovat holandští kamarádi, zatímco teď si mohu obstarat kdekoliv cokoliv. Mohu také vzpomínat jak jsem za bolševika toužil jet do USA a povedlo se mi to až v r. 1988, zatímco dnes si mohu jet kdykoliv kamkoliv - atd., atd..

Oba dva uvedené pohledy ve vzpomínání na minulost jsou pro mne dnes již pasé. Proč? Když já tehdy mladík nasraný na bolševika, jsem nekriticky považoval svobodný život v Holandsku za ráj na zemi a můj holandský kamarád (tehdy mladý eurokomunista, později ministr holandské vlády) jezdil do ČSSR obdivovat socialistické vlastnictví a sociální spravedlnost, oba jsme si rozuměli jako dopravní inženýři a kamarádi a vůbec se nechápali v politických postojích. Dnes se oba jako skorodědkové před důchodem shodneme. Nestraší nás bloody capitalist not even communist. Straší nás zloději a vyžírkové v politice.

Myslím tedy Martine, že se nemusíš bát vrácení dob minulých. Podívej se do svého nejbližšího politického okolí a boj se doby současné.
21.1.2011 08:26
Petr - HK  (Guru +4)
pro temnýho
Hezke mesto - souhlas.
Drahe, nedostupne bydleni - souhlas.
Pracovni prilezitosti zadna slava - souhlas. Peklo jit na urad neco zaridit - nesouhlas. V posledních letech jsem několikrát byl na úřadech v HK (teď nemluvím jen o magistrátu) a vždy vše bylo vyřízeno k mé spokojenosti. Asi nevíte, co je to zkostnatělý úřad. Byl jsem na pár jednáních na úřadech městských částí v Praze. Tam s Vámi jednají arogantě, absolutně v ničem neporadí (opět nemohu soudit všechny úředníky, jen ty, s kterými jsem tehdy přišel do styku), v mnoha případech nedodržují lhůty,.... V tomto směru zlatý Hradec. Podle mě se úřady od doby předrevoluční a z 90. let minulého století výrazně personálně obměnily a zlepšil se přístup k občanům.

Zpustle parky - nesouhlas, většina parků je dobře udržována, Hradec je právem označován za Zelené město.
Žádné hriste pro sirokou verejnost - asi jste v HK dlouho nebyl, nových dětských hřišť je tu spousta. My jsme jako děti rozhodně tolik příležitostí neměli, hrávali jsme fotbal na louce nebo na parkovišti.
Centrum mesta je o vikendech mrtve - ukažte mi město (kromě Prahy a Brna), které není o víkendu mrtvé.
Nuda. Nuda - kdo si chce najít kulturní zábavu, určitě si vybere.
Okolni lesy - to je bomba, nelze nesouhlasit. Hradec je ideálním městem pro cyklisty, snad jen kdyby trochu rchleji přibývaly cyklostezky, abychom se do lesů dostávali bezpečněji.
22.1.2011 14:19
temnej  (Nováček)
Pro Petra z HK.
Jak jsem předesílal v mém úvodním příspěvku - jsou to mé pocity, se kterými jsem z HK odešel.
Mám mnohem pozitivnější zkušenosti s úřady v jiných městech.
Zkostnatělý magistrát je v HK již dlouhá léta, jednoznačně by mu prospěl řádný průvan. Netvrdím ovšem, že v jiných městech jsou na tom lépe.
To, že se v parku pravidelně seká tráva, neznamená, že nepustne. Netvrdím ani, že není zelený. Jen je tam poněkud mrtvo. Mám na mysli především Pionýrky, neboli Šimkovy sady. Kdysi tam bývala volně přístupná venkovní hřiště. Neměl jsem tedy na mysli dětské hřiště, které najdu u každé hospody.
Mrtvé centrum není tam, kde jsou např. pravidelné víkendové trhy, kde je obecný turistický ruch, či nějaká sportovní akce pro veřejnost ve smyslu "neseďte o víkendu doma a pojďte ven". V sousedních Pardubicích pořádají např. pravidelné vyjížďky na bruslích po městě.
A nuda, nuda v silně konzervativním Hradci zakořenila nejspíše už na věky - což ovšem neznamená, že se neumím zabavit.
24.1.2011 09:15
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Pro temnýho
Asi máme s činností magistrátu každý rozdílné zkušenosti.

Souhlasím, Šimovy sady jsou kromě skateparku opravdu mrtvé. Jednou za rok tam jsou Dožínky a na prvního máje kolotoče, jinak nic.

Donutil jste mě hledat na městkém webu, kde jsem našel přehled "nehospodských" dětských hřišť: www.hradeckralove.org/urad/hriste . Sportovní hřiště volně přístupné veřejnosti je dnes skoro u každé základní školy.

Zde je seznam kulturních akcí, kde rozhodně ještě nejsou všechny vyjmenovány: www.calendariumregina.cz/index.php?use=prehled-akc...

Trhy v HK jsou docela často (Adal, Nový Adal, Muzeum, Velké nám., Masarykovo nám., Eliščino nábř.). kdo má rád atomosféru trhů, určitě má kam zajít.

Aby jste si zabruslil, nutně potřebujete, aby vám to někdo zorganizoval? Já tedy ne, když mám chuť, vezmu kolo nebo brusle a frčím na Hradečnici do Malšovic.

Tak snad jsem Vás trochu přesvědčil, není to takové bída, jak říkáte :-)
24.1.2011 21:06
temnej  (Nováček)
RE: Pro temnýho
Dobrá, děkuji tedy, přesvědčovat mne ovšem nemusíte. O to zde stojí, tuším, přispěvatel Ljuba.
20.1.2011 10:51
Japa  (Pokročilý)
Specielně pro Románka
Tak hele milé dítě. Ty jsi kluk v rozpuku sil fyzických i duševních. Já děda nad hrobem, takže máme jiné životní zkušenosti. Na rozdíl od tebe já pamatuji Hradec jako město, které kvetlo čilým obchodním ruchem i průmyslem. Ty asi neznáš pojem, když se chodilo nakupovat do Asa, což byl první obchodní dům v Hradci, ke Brodů, k Hajnyšům, k Baťovi, k dy v Hradci stály první patrové Novákovy garáže v republice. To byly pojmy, které utvářely vzled Hradce a ani za německé okupace nezmizely. Byly tam ochotné prodavačky, které zákaznílum nejen prodaly zboží, ale také jim při prodeji poradily. V marketu někdy prodavače nenajdeš a když se ti to podaří, tak prodávanému zboží nerozumí. Ničit město začali komunisté direktivními rozhodnutími, co se má kde postavit, bez jakýkoli ohled na urbanismus. Výkřikem je Proud na Slezském předměstí, Marxova a Leninova třída. Rukou trhu rozumím to, že malé prodejny po celém Hradci jsou skupovány finančně silnějšími subjekty, ale zůstávají na svém místě a slouží lidem. Příkladem Ti mohopu být lékárny Max. Ale vynikající prodejna pánských oděvů a košil, sídlící na Velkém náměstí už neexistuje. Je zavřená. Tam by Ti ochotná prodavačka poradila i jaká barva košile, se hodí ke kravatě po které toužíš. Tuhle prodejnu už "ruka marketů" semlela do smetiště dějin. A ten boom marketů má na svědomí rohodování Odboru výstavby a zástupců radnice. A takové rozhodování se mi nelíbí. Jarda
20.1.2011 14:52
kika  (Nováček)
RE: Specielně pro Románka
Japo, souhlasím s Vámi i když nepamatuji tolik, co vy. Superhyper ... bohužel zlikvidovaly konkurenci a ve finále diktují jak ceny, tak sortiment. Proto mnozí, včetně Martina, dojíždějí na nákupy do SRN. Nakonec to vyjde levněji, zboží je kvalitnější a jejich potraviny nejsou "amarouny" jako u nás. Jsme bohužel smetiště Evropy a zavinili jsme si to sami v honbě za "levnými potravinami", které jsou už jenom travinami. Já osobně už nakupuji u malých prodejců, soukromých zemědělců a mléko v automatu, protož se nechci nechat zabít tím smrtícím koktejlem, zvaným jídlo. Hypersuper... moji návštěvu neviděly již několik let :)
20.1.2011 14:57
kika  (Nováček)
RE: Specielně pro Románka
Ještě něco ... deklarované traviny nejsou levné, jen je u nich nápis SLEVA, AKCE a tak podobně. A lidi na to skáčou a kupují i to, co prakticky nepotřebují. To nikdy nepochopím.
21.1.2011 08:38
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Specielně pro Románka
Kiko, kde máte tu jistotu, že soukromý zemědělec nevykrmuje své ovoce a zeleninu dusičnanama, aby se udržel při životě a mohl konkurovat ostatním? Myslíte, že malý krámek v centru nakupuje hadry od jiného dodavatele než hypersupermarket? Pokud narazíte na triko v supermarketu, kde Vám ho nabízí za stovku, z důvodu svého přesvědčení si to samé půjdete koupit k malému obchodníkovi za 300 Kč? Ha, ha, ha.

Lze s vámi souhlasit v jediném. Město by mělo uzemním plánem regulovat výstavbu velkých řetězců, aby obludné krabice byly stavěny na perifériích města a nehyzdily centrum. A kdo chce, ať si na louku za městem zajede autem nebo MHD.
21.1.2011 15:19
Japa  (Pokročilý)
RE: Specielně pro Románka
Tak Petře, jistotu získáš jedině tím, že porovnáš kvalitu. Zkus jednou nakoupit vejce, či mléko od soukromého zemědělce, pana Rohleny na konci Zelené ulice. K tomu nebudeš potřebovat žádné ujišťování o kvalitě. Nebo si přijď ochutnat rajská jablíčka k mé manželce, pěstovaná na zahrádce. Nejsou tak veliká jako ze Špaňelska, které koupíš v marketu, ale trhaná až když jsou zralá. Tu vynikající zemědělsou půdu v Kuklenách hodilo minulé zastupitelstvo změnou ÚP č. 177 do chřtánu bance J&T, která na ní postaví skladovací haly a parkoviště pro TIR. A to o sobě ten zmetek Divíšek prohlašoval, že je sedlák. Vyžírka to byl a místo starosty zneužíval jen pro své obohacení. Jarda
22.1.2011 08:06
Petr - HK  (Guru +4)
Pro Japu a Kiku:
Pánové, vůbec se s vámi nepřu, taky mám tu zkušenost, že soukromník má mnohdy lepší potraviny než supermarket. Buřt od Plota chutná úplně jinak než rozsypaný z Hyper.... . Jen jsem oponoval Kikovi, že ne vše v supermarketech je špatné a ne vše od soukromníka je skvělé. Pokud si obchodní domy najdou své zákazníky, určitě bych je nezakazoval.

Víkendové nákupy ve velkých obchoďákách se staly národním sportem Čechů. Já raději jedu s dětmi na kole do lesa.

Tímto končím debatu, vraťme se k tématu Život v HK.
22.1.2011 00:23
kika  (Nováček)
RE: Specielně pro Románka
O hadrech nebyla řeč, jenom o potravinách a ty od našich zemědělců mně prostě chutnají, na rozdíl od toho šuntu, který snad speciálně pěstují pro ČR. Vím, že v obchodech v zahraničí tak hnusné potraviny neprodávají. Fakt nevím, kde to dovozci berou.
22.1.2011 16:50
Roman  (Pokročilý)
RE: Specielně pro Románka
Zase je to jen o zákaznících. Když jim na pult položí troje buřty za 120, 70 a 30 Kč s 80%, 30% a 0% masa, tak první si nekoupí téměř nikdo, druhé sem tam někdo a o třetí se porvou (malá nadsázka, naštěstí). A tak je to se vším. Lidi sami obchodníky tlačí k nákupu co nejlevnějších náhražek. Tak jim jen prostě vycházejí vstříc. Když lidé začnou ve větší míře žádat kvalitnější potraviny, obchodníci je určitě dovezou (nebude to asi ze dne na den, ale bude to) - Bordel je ale s cenama, i na tom šuntu si příšerně mastí kapsy. Nevím, jak jinak si vysvětlit, že n Německu nakupuju stejně drahé, nebo i levnější, ale kvalitnější potraviny ve větším balení.
22.1.2011 17:17
Japa  (Pokročilý)
RE: Specielně pro Románka
Nelze zevšeobecňovat. Máš pravdu, že tak zvané "akce" dělají své. Také chápu důchodce s minimální penzí, že si v marketu koupí 30 rohlíků po 1 koruně, strčí do ledničky a pak postupně rozmrazí mikrovlnce. Jak mi ale vysvětlíš, že 20 let po revoluci, stále prosperuje a vesele prodává pekárna Bouček na Pražské třídě housky, jednu za 5 Kč? Je to tím, že kvalita a chuť těchto housek stojí dostatečnému okruhu zákazníků za to, aby těch 5 Kč obětovali. Je to stejné, jako když už se vytvořil okruh zákazníků, kteří si nekoupí například oblek v prodejnách marketu, či dokonce v sekáči, ale zajdou do specializovaných prodejen, nebo si jej nechají dokonce ušít. Jarda
22.1.2011 19:13
Roman  (Pokročilý)
RE: Specielně pro Románka
Nepíšu o akcích, ale o obecném trendu v těch lidlech, kaufáčích plusech atd atd... Prostě tam jdou davy lidí levně nakoupit a obchodníci se jim snaží všemožně vyjít vstříc. Těžko by tam ve větší míře pochodili s prodejem vysoké kvality za delší peníze. A zas na druhou stranu jsou tady Boučkové s houskama, Blažkové s oblekama atp. Myslím, že si má vcelku každý možnost najít to svoje. Navíc je dneska možnost (asi jen kromě potravin a podobných základních věcí) si kdeco objednat po netu po celé republice, nebo dokonce z celého světa.
Blbost je teda nadávat na zboží a obsluhu v hyperlaciných hyperkšeftech, nebo na ceny ve specializovaných obchodech s fundovanou obsluhou.
22.1.2011 17:29
Japa  (Pokročilý)
RE: Specielně pro Románka
To je problém. Těžko asi můžeš žádat levnější potraviny tím, že se postavíš do prostřed marketu s tabulí "Tohle už nebudu jíst." To by měla vyřešit ruka trhu a ta u nás neexistuje. Odbor územního plánování a bývalí radní se postarali o nadbytek marketů, které zničily drobné prodejce a soutěží jen mezi sebou, kdo bude piliny prodávat místo masa levněji. Každý, kdo chtěl na svátky dobré a kvalitní maso, tak si u Plota musel vystát frontu jak za komunismu. Když jsem byl kluk, tak bylo v Kuklenách 5 nebo 6 řezníků a teď tu není ani jeden. Nemá kdo soutěžit v kvalitě. Dominuje pouze bývalá Nova, nyní Albert a tam ber, nebo nech stát. Jarda
22.1.2011 19:18
Roman  (Pokročilý)
RE: Specielně pro Románka
A není ti divný, že ten Plot (neznám) má fronty jak za komunismu a okolo není žádný další řezník ? Kde bude chybka ? Jak to, že i on nekrachuje pod tlakem hyper ? Že by nebyl zájem prodávat maso v malém řeznictví ? V tom ale nepomůže ani město nějakým nařízením.
23.1.2011 11:02
Guboš  (Pokročilý +1)
Řeznictví Plot
Odpověď, proč řeznictví u Plota nekrachuje je jednoduchá: jedením z hlavních důvodů může být vlastnictví objektu, ve kterém tato rodina podniká. Stejně tak i vedlejší zelenina. Nemusí totiž nikomu platit nehorázné nájemné. Pamatuji se, kolik malých obchůdků bylo toho času na Benešovce. To nebyla ruka trhu, která je zničila, ale úředníci města s jejich nesmyslným nájemným. Pročpak si pí. Šilhanová nepronajala prostory právě tam? Apropo: připravovanou revitalizací Benešovky bude možná lepší parkování, hezčí prostředí, ale obchůdky se sem už těžko vrátí...
24.1.2011 08:54
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Řeznictví Plot
Neplatit druhému nájem je samozřejmě velkým plusem v podnikání. Na druhou stranu, pokud by Plot prodával stejně "kvalitní" masné výrobky jako jeho konkurenti v hypermarketech, nestála by u něho pořád fronta zákazníků a v podnikání by ho nezachránil ani fakt, že je ve svém.

Nejsem si zcela jist, zda za opuštěnost krámků na Benešovce může jen magistrát. Většina vchodů jsou soukromými bytovými družstvy, mají ve vlastnictví i ty krámky a zřejmě požadují stejně nesmyslně vysoké nájemné, jako město. Takže na Benešovce jsou teď jen vietnamci, bary a herny.

Po dlouhých letech skončila na Gočárovce vedle "prostoru paní Šilhánkové" počítačová fy 100 mega. Zeptejte se jich, kolik museli platit nájemné...:-)
22.1.2011 16:35
Roman  (Pokročilý)
Japa
Je sice fakt, že nepamatuju první republiku, ale nejsem zase supermarketový dítko.
Že nějaký obchod s košilema nezůstal na svém místě ještě neznamená, že není na jiném, třebas od jiné firmy. Pokud je o tohle zboží zájem, rád se toho někdo ujme. A pokud zájem není (nebo jen nepatrný), kdo by měl provoz dotovat ?
I v Hradci je hned několik obchodů se solidním oblečením, kde by člověku dobře poradili s výběrem. Samozřejmě tam ale nebudou superhyper ceny. Chce to jen trošičku hledat.
Mimochodem, zmíněný Baťa - není to ten, na kterého se nadávalo, že jeho obchodní domy likvidují desítky malých ševcovských krámků ? :-)))
23.1.2011 18:53
Japa  (Pokročilý)
RE: Japa
To víš, že to byl ten padouch, který ničil ševce. Stejně jako Škoda. Tyhle "pravdy" nám vtloukali komunisté do hlavy den co den. Zapomínali při tom dodat, jaký vliv měla velkovýroba obuvi na cenu bot a na zaměstnanost ve zlínském kraji. Všichni tito "padouši" udělali z Československa výklkadní skříň slovanských národů s okny na západ. Je strašné, jak hluboké má ta komunistická propaganda kořeny, že i ty jí používáš. Jarda
23.1.2011 20:10
Roman  (Pokročilý)
RE: Japa
No jo no, ale to si tady vyčítáme Bati a vesele si protiřečíme, co ? :-)) Baťa hnul s cenama a zamotal logicky šišku malým výrobcům (v tom moc nekecali). Lidé totiž milují nízké ceny. A teď přijdou obchoďáky, které vyjdou vstříc požadavku lidí na nízké ceny - a je oheň na střeše, že trpí malí obchodníčci. Tak co vlastně chceme ? A měří se stejným metrem ?
Ale abychom to tady už jen nemotali dokola, napiš mi, kterých kšeftů je po Hradci málo. Pomůžu ti je najít. :-))
23.1.2011 20:46
Phavel  (Pokročilý)
RE: Japa
No třeba klasický poctivý "železářství", je na celý město pokud vím jen jedno v Hořické ulici ;-)
23.1.2011 22:10
Roman  (Pokročilý)
RE: Japa
To ale bylo i za sociku. A nebylo vcelku kam jinam. Dneska jsou alternativy v obchoďácích, zahradnických potřeb je ve speciálkách hned několik, Kopáček, něco v Kuklenách, další bych asi dohledal (není to moje hobby). Dost nářadí se dá nakoupit i u Vítka, u Řeháčka, 2x u Landsmanna, ve Feroně a u dalších.
29.1.2011 15:11
Japa  (Pokročilý)
RE: Japa
Je nedostatek všech malých obchodů, které pohltila všeobjímající náruč marketů. Tím myslím řeznctví, kde ani náhodou nekoupíš nazelenalé balené maso. Potraviny, kde ti soukromník ani náhodou nenabídne belgické máslo vyrobené z 2 roky starých mražených zásob a výrazně nakyslé. Ani dětskou výživu z myším trusem u něj nedostaneš. Zeleninu, kde koupíš kvalitní český česnek a ne tu slátaninu z Číny. Nadnárodní společřnost totiž nenakupuje dle přání zákazníků, ale tam, kde je to levnější. Stejně jako kvalita je deformován územní plán, dopravní infrastruktura a MHD samotná. Každý nemá auto a soustředění obchodů do několika center, je značně kontraproduktivní. Dlouho a se značnými náklady se bude Hradec z této šlamastiky vzpamatovávat. Jarda
30.1.2011 16:47
Roman  (Pokročilý)
RE: Japa
Ale no tak. Nesmíš tolik koukat na ten nováckej bulvár. Kdepak a kolikrát jsi na vlastní oči viděl nazelenalý maso v superhyper ? Že o tom povídali kdesi kdosi ? Vzpomínáš na malý masny ? A na ten humus, co tam člověk fasoval bez možnosti výběru ? :-) Kolikpak bývalo po Hradci obchodů s nebaleným masem a kolik jich je dneska ? Zas tak veliký rozdíl to nebude. Já teda maso nekupuju (ale jím), takže neznám konkrétní provozovny. Našel jsem tyhle zmínky - 2x Nosek, Hofman, Zíma, Plot, Rabbit, Samo HS, Uzema, Váhala, Zimbo... I kdyby jen polovina z nich měla klasickou provozovnu, tak to není málo.
Kdepak si myslíš, že malí hokynáři nakupují zboží ? Že mají jiné zdroje, než obchoďáky ? A opět, kdepak jsi potkal tu výživu s trusem ? :-) A jestli chceš dobrý máslo, tak nakupuj Olmu a podobné výrobky a nekoukej jen na cenovky. Těžko chtít nejvyšší kvalitu za 15,90 Kč.
S česnekem je to potíž. Kdyby zase zákazníci nekoukali jenom na nejnižší cenu... Kdo měl dražší český, tak mu zůstal na památku. Tak máme, co jsme chtěli. A nevěř tomu, že malí zelináři prodávají něco jiného. Proběhni se po městě a mrkni i k trhovcům. Všechno z jedný bedny se znakovým písmem.
Dopravní infrastruktura má nějaké chybky, ale zas takový problém to zrovna v Hradci není. A MHD ? Trasy linek se nijak zásadně neměnily, problém bude asi s večerní obslužností některých sídlišť. Ale přes den ?
23.1.2011 09:00
Rudolf  (Nováček)
dohoda s firmou STRABAG
Magistrát města Hradec Králové vyhrál soud s firmou Strabag. Proč uzavírali úřednící města ještě před koncem volebního období jakousi podivnou mimosoudní dohodu, když soud vyhráli? V čem byla tak výhodná pro město? Kde je znění té dohody k vidění? Kdo přesně ji podepsal? Kdy ji podepsal? Mimosoudní dohoda je vždy ústupek. V čem město ustoupilo a proč ? Nejvíc mne zajímá, proč se o dohodě "cudně" mlčí???!!!
25.1.2011 00:09
michalstep  (Nováček)
RE: dohoda s firmou STRABAG
Zkuste prostě přes podatelnu MMHK. Musí vám odpovědět a zveřejnit. Což pohříchu od posledních voleb konečně i činí...........
25.1.2011 00:11
michalstep  (Nováček)
RE: dohoda s firmou STRABAG
Teď jsem zjistil, že "pohříchu" znamená vlastně "naneštěstí, bohužel". Takže naopak. N-a-o-p-a-k... a naštěstí
23.1.2011 09:48
Rudolf  (Nováček)
Otevřený dopis
Podle mých informací poslal klub Věcí veřejných Hradec Králové zastupitelstvu města otevřený dopis, ve kterém vyzývá zastupitele, aby se připojili k tzv. "Semilské výzvě." Podstatou této výzvy je zavedení transparentnosti při vypisování veřejných zajkázek a pod. Mimochodem, text výzvy v předvolebním čase podepsal i pan primátor Fink a nebyl sám. Pravda, některé požadavky ve výzvě obsažené neodpovídají zákonu o obcích. To ovšem nebrání k přijetí těch částí, které v žádném rozporu se zmíněným zákonem nejsou. Reakce zastupitelů žádná. Tiše celou věc přešla lokální a dokonce i veřejnoprávní média, která text výzvy dostala. Neexistuje tedy vůle k zavedení transparentnosti v přijímání veřejných zakázek ani v novém zastupitelstvu? Hesla o boji proti korupci byla určena jen pro zblbnutí veřejnosti a získání hlasů? Mediální sféra mlčí proč? Někdo platí za takové mlčení? Veřejnoprávní prostředky takové mlčení považují za normální? Principy ve výzvě obsažené v Semilech velice úspěšně fungují v praxi. Hradečtí zastupitelé v čele s panem primátorem chtějí dále zakonzervovávat korupční prostředí a malířoidní zvyklosti? Který čert v tom vězí? Do které stranické pokladny budou padat prašulky? Nebo do čích soukromých kapes? V případě mimosoudní dohody s firmou Strabag se jeden člověk z Chrudimi ( úzce spojený s firmou Strabag ) upřímně zděsil, že se provalila a ještě větší strach má, že se provalí to kolem ní. Kam co a komu za tu dohodu šlo. Pan Divíšek si prý již nepamatuje ( hahaha) prý o tom bude jistě vědět víc pan Malíř. Po volbách, jak vidno, jedeme dál bahniskem..... Věci veřejné, zdá se, toho mají již dost a nezůstanou samy. Lidem pomalu docvakává...
25.1.2011 00:20
michalstep  (Nováček)
RE: Otevřený dopis
Už jen skutečnost, že se výběrovek začínají účastnit opět firmy, které se HK za éry agenta 006 vyhýbaly pro zbytečnost a ztrátu času, je dost osvěžující informací (to jsou i ty ze Semilska, příteli).
24.1.2011 14:51
Michal H.  (Nováček)
Malý postřeh
Nechci polemizovat s předchozími příspěvky a opakovat něco, co už bylo řečeno. HK má svoje klady a zápory. Pro mě je však jedním z vypovídajících kritérií i počet stálých obyvatel města ( tedy i poplatníků) a tady vidím jasný problém. Od magické hranice 100 t. se stále vzdalujeme. Vedení města se dlouhodobě nedaří podporovat ve větším měřítku nájemní výstavbu tak, aby zejména pro mladé lidi ( resp. rodiny) existovalo dostupné bydlení.
26.1.2011 15:09
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Malý postřeh
Pro Michala H.:
Nevím, z jakých zdrojů vycházíte, při debatě o úbytku obyvatel v HK, nahlédněte třeba do demografické ročenky měst www.czso.cz/csu/2009edicniplan.nsf/p/4018-09 . Zde Český statistický úřad u Hradce uvádí tato data:
Stav obyvatel k 1.1.
v roce 2006 - 94.431
v roce 2007 - 94.255
v roce 2008 - 94.252
v roce 2009 - 94.497
v roce 2010 - 94.493

Z těchto údajů je patrné, že počet obyvatel a tedy i poplatníků je za posledních 5 let téměř konstantní. Do jackpotu 100.000 však máme hodně daleko a pokud v HK nedojde k razantnímu navýšení nabídky pracovních míst nebo jestliže se "nespojíme" s Vysokou a Předměřicemi (o čemž silně pochybuji), tak si všichni o výhodách stotisícového města můžeme nechat jen zdát.
26.1.2011 21:44
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: Petr - HK
Pro zajímavost se podívejme na jinou tabulku počtu obyvatel HK (Český statistický úřad):
v roce 1869 - 18.884
v roce 1880 - 24.230
v roce 1890 - 25.236
v roce 1900 - 29.310
v roce 1910 - 35.675
v roce 1921 - 39.151
v roce 1930 - 50.137
v roce 1950 - 57.118
v roce 1961 - 66.608
v roce 1970 - 80.463
v roce 1980 - 96.145
v roce 1991 - 99.917
v roce 2001 - 97.155
Takže Michal H. má nejspíš na mysli rok 1991, kdy do 100.000 obyvatel scházelo jen 83 kousků.
27.1.2011 15:26
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Petr - HK
Ono je to ovšemm pánové dneska už docela jedno, stotisícová hranice podle současného rouzpočtového určení daní vůlbec nic nemění, ten zákon už to řeší jinak, polde mě spravedlivěji a nenutí města jako HK ke křečovitám pokusům přesvědčovat okolní obce k připojení. Jiná věc je, že se lidé stěhují naopak z měst do okolních vesnic, protože je tam laciněji a klidněji, to je asi všeobecnější trend a Hradedc se s ním vypořádává celkem slušně, řekl bych, pořád je to zkrátka příjemné místo k bydlení :-)
27.1.2011 22:56
STDM  (Nováček +1)
RE: Petr - HK
Klidněji v okolních vesnicích zřejmě bude. Laciněji nevím. Bez Hradce se lidi z okolních vesnic neobejdou (zaměstnání, školy, úřady, obchody, služby, kultura, zájmové kroužky dětí...). Doprava (soukromá nebo hromadná) něco stojí.
27.1.2011 22:57
STDM  (Nováček +1)
RE: Petr - HK
Místo hromadná má být spíš veřejná.
28.1.2011 04:59
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: martin dvorak
Já Martine vím, že stotisícová hranice na daních nic nemění. Jen jsem chtěl Michalovi H. pomoci s určením roku, ve kterém již HK těch 100000 obyvatel skoro měl a při té příležitosti ukázat zajímavý vývoj počtu obyvatel v dobách dřívějších (v rozsahu dnešního území města).

Nemohu s Tebou však souhlasit, že Hradec se vypořádává s procesem suburbanizace celkem slušně. Podívám-li se na dostupné statistické údaje některých nejbližších obcí:
Vysoká n.L., Opatovice n.L., Praskačka, Stěžery, Všestary, Předměřice n.L., Neděliště, Černilov, Divec, Blešno, Běleč n.O. a Býšť, tak jen v těchto obcích od roku 2001 do 2009 přibylo 2410 obyvatel. Za tuto dobu v Hradci ubylo 2662 obyvatel. Tento trend v posledních letech šíleně akceleruje. V tom vidím pro Hradec průser především v urbanistické ekonomii. Jak tady zmiňuje STDM. Tito odešlí lidé v Hradci využívají (konzumují) technickou, dopravní a občanskou vybavenost, kterou město financuje a daňový přínos zůstává v obcích, kde tito lidé jen spí. Můžeš si tedy lehce odhadnout kolik město HK platí a v příštích letech bude ještě více platit za takto navýšené náklady, např. na parkovací stání, MHD, místa ve školách, objemy likvidovaných odpadů, sportovní zařízení, zeleň, atd. atd.

A naopak se podívej třeba na obec Vysokou n.L. (nebo Divec). Tam za toto sledované období (2001-2009) se zvýšil počet obyvatel o 83,3% (Divec o 69,2%) a např. občanská vybavenost v obou obcích o 0%. A tyto nůžky se dále a rychleji rozvírají. Víš tedy proč Nejvyšší správní soud zrušil Vysoké její nový uzemní plán? Protože ze zákona nesmí být rozvoj jedné obce na úkor obce druhé, tedy v tomto případě jednoznačně na úkor Hradce (viz. odůvodnění rozsudku). Rozumíš i tomu, proč pořizovatel Územního plánu Vysoká, tedy Odbor hlavního architekta MMHK, obešel rozsudek NSS pochybným úkrokem a dál krmí developery ve Vysoké a dál tím tak kálí do vlastního hradeckého hnízda? Jestli Ti je to divné, mám pro Tebe, slušného komunálního politika, zase stejné doporučení jako minule : Podívej se do nejbližšího politického okolí.

Závěrem : Musím s Tebou souhlasit. Hradec je i tak pořád příjemné město na bydlení:-).
28.1.2011 21:50
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Hradec a okolí
A já naopak nemám důvod nesouhlasit s tebou v tom, že útěk lidí z města do přilehlých vesnic je jev, který se Hradci líbit nemůže (a popravdě řečeno, nejsem si jist ani tím, že se setkává s nadšením u obyvatel Divce nebo Vysoké), ale po pravdě řečeno, nějak nevím, co s tím. Výrok soudu je pro mě v té souvislosti příjemným náznakem, že alespoň částečné řešení je možné, na druhé straně reakce města (kohosi konkrétního) je naopak jen smutným potvrzením toho, že žádný systém nebude fungovat dobře, pokud v něm bude prostor pro uplatnění osobního nebo partikulárního zájmu nad zájmem vyšším (neboť košile bývá bližší než kabát a zneužívání pravomoci se u nás stává národním sportem). Mimochodem, vylidňování jiných vesnic v okolí města by podle tebe soud také posoudil jako nepřijatelné zvýhodňování jedné obce na úkor jejího souseda???
29.1.2011 15:16
Japa  (Pokročilý)
RE: Petr - HK
Naprostý souhlas. Pokud má někdo jiný názor, ať změní Hradec za Ostravu. Jistě tam najde lépe placené místo, více obyvatel a s tím smogem se už nějak vypořádá. Jarda
29.1.2011 11:16
Rudolf  (Nováček)
Vylidňování centra
Nechci tady hovořit o výhodách či nevýhodách města se 100.000 obyvatel. Pam Martin Dvořák správně poznamenal, že pravidla jsou teď zcela jiná a na počtu obyvatel až tak docela nezáleží. Horším fenoménem je, že se centrum hradce vylidňuje. Přesněji, žijí supermarkety v okolí města a centrum je polomrtvé. S tímhle jevem si město moc rady neví a nezdá se, že by tady byla nějaká snaha to řešit. Objektivně nutno podotknout, že to není problém pouze Hradce Králové. Vidíme to ve všech větších městech. Nemluvím teď o velkých a pravidelných akcích, jako Slavnosti královny Elišky, nebo divadelní festival. Mám na mysli menší obchody, a podobně. Páni urbanisté jaksi dovolili obklopit město hnusnými halami, které z něho vysávaj život. Najít v Hradci Králové ševce, hodináře, domácí potřeby, holiče, čalouníka, zámečníka, a pod., je velký kumšt a v některých případech je to nemožné.
Krejčí, švadlena, etc., etc., snad již i vyhynuli. Nebudu to vše vyjmenovávat, nebojte se. Snad rozumíte co tím myslím.
30.1.2011 17:23
Roman  (Pokročilý)
RE: Vylidňování centra
"Páni urbanisté jaksi dovolili obklopit město hnusnými halami, které z něho vysávaj život. Najít v Hradci Králové ševce, hodináře, domácí potřeby, holiče, čalouníka, zámečníka, a pod., je velký kumšt a v některých případech je to nemožné.
Krejčí, švadlena, etc., etc., snad již i vyhynuli."
Pomůžete mi najít nějakou souvislost mezi hnusnými halami a zmíněnými řemesly ? :-)
Ale abyste neřekl, pomůžu vám je hledat. Leckdy jsou tam, kde vždycky bývali. Ševce bych hledal v Chelčického ulici, nebo na Pospíšilce. Hodinář je tuším pořád v Čelakovského a něco na Slezském v poliklinice. Domácí potřeby tradičně na Ulricháku, na Pospíšilce (budou asi i další, ale tam moc nebloudím), holiče snad není takový problém najít, potkávám jich hned několik. Čalouník je například v Hořické, na NHK, v Piletické. Zámečnických dílen je po Hradci hned celá řada a pokud myslíte výrobu klíčů a opravy zámků, tak Gajerky. O švadleny taky není nouze, stačí jen zalistovat v seznamech.
Když to tady čtu, tak mám dojem, že stěžovatelé buďto jen sedí doma a nadávají od monitoru, nebo vymetají pouze ty proklínané obchoďáky a do města paty nevytáhnou. Jinak si to vysvětlit neumím, protože po městě je těch řemeslných dílniček a různých obchodů a obchůdků víc, než kdykoliv dřív. Vždyť v každým domě je obchod, leckde i tam, kde dřív byl přízemní byt. Další provozovny jsou v patrech, sklepech a dvorech. Mnoho provozoven je i v různých bývalých administrativních budovách a velkých firemních areálech. Určitou (a asi nejvíc viditelnou) část z těch nových provozoven jsou realitky, banky a herny, ale to je jen optický klam, tolik jich zas není. Chce to jen kolem sebe dobře a zvídavě koukat a objektivně hodnotit.
30.1.2011 17:42
Japa  (Pokročilý)
RE: Vylidňování centra
Milý Románku, pokus se použít logiku a řekni, kde by asi tak byly takové malé krámky s potravinami, papírnictvím,domácími potřebami, drogerie, řeznictví, pekařství, kdyby tzto prodejny nebyly v těch krabicích, rozesetých po celém městě. Já ti to řeknu. Byly by v cetru i v okrajových čtvrtích. V cetru by nehyzdily ulice zaktyté výlohy sex-shopů a výherních automatů. Jsem proto, aby tyto bohulibé živmosti, hyzdící střed města byly stejně s prostitucí vytlačeny za hranice města, kam za nimi mohou závisláci na výherních automatech, či ti, kteří mejsou uspokojeni po sexuální stránce mohli zajet. Proč bych tam měl já jezdit pro rohlíky, maso, či máslo? A střed města by žil. Jarda
30.1.2011 18:32
Roman  (Pokročilý)
RE: Vylidňování centra
Tak znova, milý Jaroušku :-) Nekoukej jen do těch krabic, ale rozhlídni se po městě. Uvidíš ty tvoje vytoužený krámy na svých místech. V samém centru narazíš po pár metrech hned na dvě samoobsluhy Erko, mezi nima ještě potkáš dvoje pekařství. Další prolínající se sortiment najdeš v malých obchodech po celém městě. Papírnictví, pokud se nic nezměnilo, najdeš na Ulricháku, u Centrálu, na SNP, Benešovce, na Pouchově a určitě i jinde. Domácí potřeby, řezníky a pekaře už jsem jmenoval jindy.
S těmi sexáky a hernami je to asi problém. I když, kolik těch ohyzdných výloh v centru je ? Tuším že jedna na nábřeží. A asi i o ni bude zájem u zákazníků, jinak by zanikla.
Fakticky pro rohlíky, maso, nebo máslo nemusíš nikam jezdit. Opravdu ty obchody v centru i na předměstích jsou. Vypisoval je už tobě i dalšímu škarohlídovi. Nechceš mi věřit ? Nebo ti tímhle kazím tvoji brblací kampaň ? :-)) Jestli ty obchody ale opravdu nemůžeš najít, můžeme se po městě projít spolu a ukážu ti je, chceš ? :-)
31.1.2011 15:46
Japa  (Pokročilý)
RE: Vylidňování centra
Líbí se mi, že jsi optimista a pokládáš 4 papírnictví v centru za postačující pro cca 100 000 tis. město za postačující. Asi nepamatuješ doby, kdy papírnictví bylo prakticky u každé základní školy. Jinak to množství potravinářských obchodů běž vyjasňovat například lidem bydlícím v domě L a okolních na Slezském předměstí. Ti mají možnost jít puď 20 min ke krámkům na konci Proudu a s plnými taškami se vracet zpět, což je praktické zejména pro důchoce s artrózou kloubů a nezkrátí se jim alespoň žíly. Nebo mohou naskočit do linky č.3 a 20 min uhánět směrem k Tesku, nakoupit a vézt se zase s plnými taškami domů. Já tomu nemohl věřit, ale oni to tak skutečně dělají. Možná, až jednou neuběhnež 100 m za 12 vteřin, ale bude ti dělat potíže vůbec uběhnout 20 metrů, nebo je dokonce ujít, tak na čtyři papírnictví v centru, o okrajích města nemluvě získáš jiný názor.
31.1.2011 19:14
Roman  (Pokročilý)
RE: Vylidňování centra
Japo Japo, co to tady kážeš :-) Na ty čtyři papírnictví jsem si jen tak z hlavy vzpoměl. Netvrď tady ale, že jsou jediná. Když nebudu počítat hodně široký sortiment v každé té nenáviděné krabici, tak tohle zboží jsem viděl např. u Kouly a v dalších větších sámoškách. A abys jen tak neplácal do luftu, schválně zkus podpořit svá tvrzení ohledně papírnictví konkrétním výčtem. Garantuju ti, že v současnosti je prodejních míst víc, než za socíku.
Vedle domu L už nestojí poměrně slušně velká sámoška ? Tuším že Jana se jmenovala. Hned zítra pojedu okolo, tak se podívám jestli ještě funguje. Mám ale pocit, že ano. - Pokud funguje, co vymyslíš dál ? :-))
1.2.2011 16:51
Roman  (Pokročilý)
RE: Vylidňování centra
Tak vedle domu L skutečně stále funguje pěkná samoobsluha, momentálně ji provozuje firma Hruška. Asi by to nechtělo vařit z vody a nevymýšlet jen důvody, proč je to všechno špatně...
31.1.2011 09:42
Body  (Nováček)
Sportovní hala
Rád bych obrátil debatu trochu jiným směrem, který ovšem rovněž souvisí s tematem života ve městě. Otázka zní: Má město realizovat výstavbu nového sportovního stadionu (víceúčelové sportovní haly) za podmínky, že dá souhlas a odprodá pozemky k výstavbě obchodního centra v Malšovicích a tím získá dílčí část potřebných finančních prostředků?
Těším se na vaše názory.
31.1.2011 16:04
Japa  (Pokročilý)
RE: Sportovní hala
Body, podívej se na tenhle nápad, pod zorným úhlem vybudování sportovní haly v Praze. S velkou slávou ji společnost Sazka budovala a měla stát 2 mld. Kč. Nakonec stála 8 mld. a Sazka se nyní potácí před krachem. Hradec se ještě nevzpamatoval z dluhů za koupaliště Flošna a už by se měl s novým nadšením vrhnout do budování další hyper-stavby. S podobným nadšením zvedli radní města ruce pro Atol a nyní se ukazuje, jak nedomyšlená to byla akce. Vsadím poslední košili na to, že kdyby měli nést osobní finanční i morální zodpovědnost za to pro co hlasují, tak pro, zvedne ruku jen ten, kterého spol. ECE řádně uplatila, a on bude na budoucí ztráty mít. Ostatní by ani nemrkli a hlaspovali proti. Podívej se jaké je ticho po pěšině nad předraženou Flošnou. Pak nezbývá nic jiného, než zvedat daně z nemovitostí a ze psů, aby bylo na ty strašlivé schodky v městském rozpočtu. To má za následek, že bohatší lidé se stěhují do okolních vesnic a do Hradce dojíždějí. Rovněž tak, si přihlašují psy jinde, než v Hradci. Velikášství vede vždy ke krachu. Historie nám říká, že každá ohromná a silná říše doplatila na svou rozpínavost. Takže žádný market a stadin v Malšovicích, bude pro město, jen přínosem. Realizace pohromou. Jarda
1.2.2011 10:14
Eva  (Pokročilý +6)
nákupy
Další nákupní plochy zatím opravdu nemá cenu stavět. Hypernova zmenšila prodejní plochu, Spaar má rovněž problémy, Atrium živoří. Změnšují se i jiné prodejny /Skaličan a pod./ Nač tedy další?
1.2.2011 15:58
Petr - HK  (Guru +4)
historické fotky Hradce
Mrkněte na historické fotografie Hradce Králové, z dob, kdy nebyl třeba Atol:
galerie.promenahradce.cz/thumbnails.php?album=1
1.2.2011 20:31
xicht53  (Pokročilý)
RE: historické fotky Hradce
Moc hezký! To bylo místa, kde se dalo zaparkovat. Jen nebylo čím ;-)
1.2.2011 20:56
kika  (Nováček)
RE: historické fotky Hradce
A těch laviček, kde se dalo posedět ..... a pokoukat.
2.2.2011 17:27
Japa  (Pokročilý)
RE: historické fotky Hradce
Se stejným duševním potenciálem, který zřejmě máš, můžeš konstatovat, že tenkrát se létalo na plátěných aeroplánech a nebylo žádné Jubo-jet. Jarda
1.2.2011 20:56
Body  (Nováček)
RE: historické fotky Hradce
Nádhera, velice zajímavé. Moc vám Petře děkuji.
2.2.2011 17:24
Japa  (Pokročilý)
RE: historické fotky Hradce
Smutnéje, že tuhle krásu Hradce vybudovali naši předci, před rokem 1948. Od té doby se tu vrší jeden urbanistický a architektonický paskvil za druhým. Tuto krásu a převahu města Hradec Králové nad suosedními Pardubicemi dokumentuje i fakt, který jsem si včera při cestě z houslového koncertu v Lázních Bohdaneč zjišťoval. Když bylo totiž postaveno pardubické nádraží, bylo vyzdobeno po obvodu fotografiemi měst Východočeského kraje. Pardubice tam jsou 9x. Hrade Králové ani jednou. To byly doby, kdy se o Pardubicích říkalo, že je to vesnice s jednou ulicí a z toho pramenil komplex radních.
2.2.2011 20:57
Phavel  (Pokročilý)
RE: historické fotky Hradce
Když už jsme u toho nádraží, před poměrně nedávnou dobou jsem na pardubickém byl a musím konstatovat, že až na pár věcí zůstalo vzhledově (údržbou interiéru apod.) stále v socialismu. Podobně to alespoň před několika lety vypadalo v Liberci (od té doby jsem tam nebyl) a rovněž v Českých Budějovicích, kde jsem byl asi před rokem. V Plzni to rovněž nebyla žádná sláva, ale tam jsem byl už před delší dobou. Opravte mě, kdyby se to v některých městech výrazně změnilo, ale myslím si přesto, že co se týče údržby i citlivé rekonstrukce patří hradecká nádražní budova k jedné z nejlépe udržovaných v ČR mezi podobně velkými městy, což dříve rozhodně neplatilo. Taková věc určitě není sama sebou (v prostředí jinak poněkud zkostnatělých drah) a je vidět usilovná práce, bohužel poněkud "bezejmenného" člověka, patrně přednosty stanice a jeho podřízených, kterým bych chtěl tímto velice poděkovat. Nutno rovněž zmínit, že úprava přednádražního prostoru dala této práci ještě podstatně vyniknout. Jinak se omlouvám za odbočení od tématu :)
3.2.2011 15:45
Japa  (Pokročilý)
RE: historické fotky Hradce
Myslím, že tohle není odbočení od tématu, ale doklad toho, že si Hradec zachovává jistou úroveň. Myslím, že málo kdo, z těch, kteří si tu stěžují na prostedí, by asi chtěl bydlet v Ústí nad Labem, či Ostravě. Mě stačilo projet Chánovem jen jednou a to jsem okamžitě musel zatáíhnot okénka u auta, abych ten smrad vydržel. Trochu jsem se nechal unést s tím, že se od roku 1948 v Hradci nepostavilo nic kloudného. Uvědomil jsem si to, když jsem popíjel kávu v restauraci ve Fakultní nemocnici a díval se na tu pohlednou budovu přímo naproti. Jarda
4.2.2011 08:52
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: historické fotky Hradce
Tady máte nejmíň 5 dalších tipů, co se v Hradci postavilo za posledních cca 10 let :-)))
hradec.idnes.cz/anketa-gocarovska-univerzita-nebo-...
a našlo by se toho určitě víc...
3.2.2011 19:52
Bad  (Nováček)
RE: historické fotky Hradce
Milý Japo,pardubické nádraží bylo vyzdobeno po svém dokončení v r. 1958 fotografiemi z celého Československa,byl tam i HK.Při výměně zašlých fotografií v minulém roce město Pce spolu s krajem rozhodlo,že budou propagovat svůj kraj a tak jsou zde jen fotografie z pardubického kraje.Tam by jste asi nechtěl aby spadal HK.Tak nepište nesmysly a nejdřív si ověřte skutečnost.
4.2.2011 15:11
Japa  (Pokročilý)
RE: historické fotky Hradce
OK, nejsem rozený Pardubák a tedy nejsem plně v obraze. Jinak pro mě za mě si mohou propagovat co chtějí, ale neměli by mít v automatech tak přeslazenou kávu. Jarda
4.2.2011 09:24
Rudolf  (Nováček)
vylidňování centra města
Musím ke svému výše uvedenému postesknutí poznamenat, že rozhodně nechci nostalgicky vzpomínat na doby socialismu. To je v mém případě skutečně naprosto irelevantní. Na tu dobu si jen vzpomenu a naježí se mi chlupy po celém těle... Objektivně musím dodat, že vylidňování centra města je velkou měrou zaviněno jiným životním stylem, než se mi líbí. Spousty kavárniček, hospůdek a pod. v centru města jistě najdeme a je jich i více než v jiných srovnatelných městech. Přesto si myslím, že malých obchůdků a služeb je v centru téměř stotisícového města málo. Není to zkrátka pro jejich případné provozovatele k uživení. O víkendech je všude mrtvo, zato hnusné krabice praskají ve švech, přeplněné celými rodinami, bloumajícími jejich útrobami celý den. Chci opravit dojem z mého postesknutí. Rozhodně nejde o škarohlídství. Pouze se nějak nemůžu srovnat se změnou životního stylu, ke kterému vznik (dle mého názoru) nadměrného množství odporných krabic přispívá. Ještěže má Hradec Králové skvěle řešený průnik zeleně do centra města v podobě moc pěkných parků. Věřte, že po městě chodím a vnímám. Do těch stánků komerčně spotřebního šílenství dnešní doby lezu jen zcela minimálně.
4.2.2011 16:27
STDM  (Nováček +1)
RE: vylidňování centra města
Ony ty krabice na kraji města lákající koupěchtivé jsou svým způsobem v dnešní době i plusem. Styl života se oproti minulým desetiletím trochu změnil. V okolních vesnicích bez možnosti nakoupit našly bydlení tisíce lidí. A protože jich je většina přes týden zaměstnaná, na nákupy jim zbyde víkend. A tak rodina nasedne do auta a podnikne nákupní výlet do Hradce. Neumím si představit, že by ty tisíce lidí přijely do centra města obcházet obchůdky. To by centrum prožívalo dopravní kolaps, protože by vznikaly problémy s parkováním. Zatímco dříve bylo v rodině jedno auto, dnes nejsou výjimkou dvě auta. Tím se snižuje počet míst na parkování, protože rezidenti někam ta auta odstavit musí.
A tak přeji mimohradeckým, nechť si o víkendech ty hyper a supermarkety na kraji města užívají a neucpávají centrum. Trpělo by tím životní prostředí. Oživení města v tom pravém slova smyslu motorizovanými rodinami by to nebylo.
5.2.2011 15:40
Japa  (Pokročilý)
RE: vylidňování centra města
To je trochu zjednodušené a sobecké vidění, i když realitu přesně vystihuje. Souhlasím s tím, že dvě, či tři auta v rodině už nejsou výjimkou. Slušnou ojetinu koupíte už za 50 tis. Kč. Ale co ty babičky a dědové na vesnici, kde chybí základní prodejní plochy a služby? Mají holt smůlu. Tohle je mé postesknutí a já vím, že se s tím moc dělat nedá. Ale postavit další market v Hradci se zdůvodněním, že firma se bude podílet na rekonstrukci stadionu, pokládám za cestu do pekel. Ještě nikdo, kdo zde horuje pro nový stadion, mi neodpověděl, jak se dnes dívá na monument magahaly Sportky. Stejně by skončila naše radnice, pokud by do takového chomoutu strčila krk. Pane Martine Dvořáku, doufám, že na zasedáních zastupitelstva toto riziko řádně zvážíte. Jarda
6.2.2011 14:14
lada  (Nováček)
RE: vylidňování centra města
Nelze v žádném případě slučovat občanskou vybavenost okolních obcí a krajské město Hradec Králové. Když o město mají stále zájem zahraniční investoři pro rozvoj města je to dobrá vizitka. Když chtějí provádět výstavbu marketů, tak proč jim nedát příležitost. Rovněž tak do krajského města patří vedle kultury také důstojný stadion. Proč tuto výstavbu kritizovat, když to přispěje k rozvoji a výchově mimo jiné dospívající mládeži a celkově k rozvoji města. Stačí se jen podívat na města jako Liberec, Jablonec, Teplice a jiná kde tuto výstavbu zvládli. Stadion je součástí soustředěné výstavby v lokalitě která nemá v současnosti žádný přírodní význam a spíš se jedná o smetiště.Mimo jiné se jedná také o park oddychu a využití volného času pohybem. Je pro mně nepochopitelné jak může být tento investiční záměr kritizován, zejména když se mimo jiné jedná o výstavbu i pro příští generaci.Satelitní sídliště v okolních obcích jsou celý den vylidněny a o víkendech celé rodiny právě zajíždějí do krajského města s cílem návštěv hypermarketů, ale i sportu.Proto můžeme jako rodilí hradečáci, patrioti být pyšní na to, že je stále o naše město zájem. Mimo jiné v zamyšlené a realizované výstavbě se jeví cca 700 nových pracovních míst což v současné ekonomické situaci je rovněž k zamyšlení. Tak to je můj názor kde jsem se celý život věnoval oboru stavebnictví.
6.2.2011 22:31
Pepek  (Nováček)
RE: vylidňování centra města
Hezký PR příspěvek firmy ECE.Proč to nezkouší doma(=v Německu)? Protože tam by musela podrobně dokazovat,že nové obchodní centrum nezničí drobné podnikatele.Tady na "divokém východě" to zkouší, jak to jde. Je hezké dávat nám na vzor např. předlužený Liberec (=Synerov). Kdyby nám předchozí vedení města neprojedlo finanční rezervy, možná by bylo i na důstojný fotbalový stadion bez dalšího zbytečného supermarketu. O nějaké soustředěné výstavbě v této lokalitě nemůže být ani ž řeč. Je to záplavové území. Víte moc dobře,jak to tam vypadalo při povodni v roce 1977.Souhlas s "parkem oddychu a využití volného času pohybem". Ten ale nejde provozovat na asfaltovém parkovišti supermarketu.A ta nová a zybtečná dopravní zátež dojíždějícími z okolí HK ? Tu jste taky raději zamlčel ?
7.2.2011 10:59
Japa  (Pokročilý)
RE: vylidňování centra města
Milá Lado, původně jsem chtěl napsat děvenko, ale mohla by ses urazit, že tě mám za osobu s nižším IQ. Co Ty víš o plánech a záměrech nadnárodních společností v Hradci Králové? Je ti například jasný záměr banky J&T, která zabrala 40 ha neúrodnější půdy v Kuklenách s tím, že tam vystaví 7 skladovacích hal a parkoviště pro TIR, a v dohodě s Odborem výstavby města to bylo kryto mediální bublinou na Nové Kukleny, na jejichž výstavbu mšsto nemá prostředky ani ha základní zasíťování. Tebe by asi nadchl i plán vést Novou Zelenou tunelem po Škodovkou přímo ke Koruně, kde má vyrůst další market. Znáš záměry s obřím skladem oceli v Březhradu, který je okecáván zvýšením pracovních míst pro místní občany, aniž by si kdo plně uvědomil, že plně mechanizovaný sklad bude především potřebovat zaučené pracovníky ze stávajícího pracovního fondu firmy. Nevím jak vycházíš s domácím rozpočtem, ale asi ti též uniklo, že dosud nebyly městem splaceny stamiliónové dluhy za výstavbu koupaliště Flošna. Každé dítě by stejně jako Ty dokázalo vyjmenovat, co vše by Hradci slušelo a k němu patřilo, jenže nejdříve se musíš ptát, zda na to máš. A Hradec na to nemá. Nebo snad nevíš, jak potřebná je křižovatka Mileta a proč se stále odkládá její výstavba? Myslíš že více jak Jižní spojku, či Severní tangentu potřebuje Hradec Stadion a další market, který bude stejně muset město dostavět za své, tedy i z tvých daní? Srovnej si myšlenky v hlavě dříve, než začneš mluvit. Jarda
7.2.2011 17:20
Roman  (Pokročilý)
RE: vylidňování centra města
No Jardo, jestli jsou tebou citované údaje tak podložené, jako ty o obchodech v Hradci, tak potěš :-)) Neříkám, že na těch šprochách není pravdy trochy, ale taky mi z toho zavání opět dojmologie.
8.2.2011 11:54
Japa  (Pokročilý)
RE: vylidňování centra města
Milý bráško, pokud mi pošleš na múj e-mail: jpok467[zavinac]volny.cz svou e-mailovou adresu, tak ti obratem zašku doklady o změně ÚP č. 177, Které si naše OS Kukleny vymohlo na radnici a mám je všechny na CD, kde je kompletní dokumentace této změny, včetně všech připomínek občanů, kteří většinou ssa hlasů byli proti a jejich připomínky byly smeteny ze stolu. Pobavila mě jede nouhlasný hlas, kde se jedna paní, ze Smiřic, stejně naivní jako zdejší Lada, radovala nad tím, jak bude mít blízko do IKEY, i když už v té době byla radnice donusena stáhnout tato lživá tvrzení, kterými se snažila změnu ÚP zdůvodnit. Místo IKEY, tak bude těch 6 skladovacích hal, jen proto, že jsou dislokovány k silnici I/11, tak aby byly blízko dálnice. Tuto a další lupárny prováděla minulá radnice díky své majoritě v zastupitelstvu. Jistě pochopíš, že bývalý primátor Divíšek byl za to křeslo ve správní radě Elektrárny Opatovice ohodnocené sumou 634 tis. Kč, bance J&T zauzlován, a tak se činil. Jarda
7.2.2011 09:26
Body  (Nováček)
Stadion a obch.centrum?
Pokud jde o výstavbu víceúčelové haly a obchodního centra v Malšovicích, zastávám názor, že výstavba haly jednoznačně ano, budování hypermarketu ne. Halu si krajské město zaslouží a o jejím sportovním i kulturním využitím není pochyb, další obchodní centrum tato lokalita nepotřebuje a ještě delší dobu potřebovat nebude, zvláště s přihlédnutím k plánovanému rozšíření obch.centra Futurum.

Potíž je v tom, že radnice trestuhodně odkládala slibovanou rekonstrukci resp.výstavbu stadinu tak dlouho, až situace dospěla do současného stadia, kdy je výstavba odkázána na spojení s firmou ECE. Tato spolupráce předpokládá výstavbu nového obchodního centra a v souvislosti s tím přináší i část fin.prostředků (za prodej pozemků)jednak na výstavbu víceúčelové sportovní haly, jednak na činnost fotbalového klubu.
Je otázkou, zda přistoupit na společný projekt s firmou ECE, nebo zda znovu odložit mnoho let plánovanou přestavbu stadionu v Malšovicích.
8.2.2011 12:03
Japa  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
Je ještě jedna možnost. Hradec má cca 100.000 tis. obyvatel. Nový stadin by mohl stát 2 mld. Kč. Pokud se tedy všichni občané včetně nemluvňat dohodnou, že každý dá ze svého 20.000,- Kč, může stadion stát. Pokud by někdo nesouhlasil, podělí se o náklady ti, kteří o stadiom mermo mocí stojí. Myslím, že pokud by došlo na lámání chleba pod tímto zorným úhlem a v představě že vše bude uhrazeno z daní, mnoho lidí by se na problém dívalo trochu jinak. Jarda
8.2.2011 12:42
JPA  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
Japo, už tady opravdu přestaňte žvanit ty svoje nesmysly, kde jste vzal že by měl stadion stát 2 miliardy...
Ještě Vám nedošlo, že kdyby ECE podmázlo zastupitele, jak neustále tvrdíte, tak už by to bylo dávno hotové? Právě že žádné "igelitky", jak je v Hradci zvykem od 90. let, kdy tuto praxi na radnici zavedli "hoši, co spolu mluví", nedorazily, proto se to tak táhne. Bylo nahoře domluvené, že to vyhraje JaT, ale byli si svým vítězstvím tak jisti, že se vykašlali na prezentaci při výběrovém řízení, a nesahali tam projektu ECE ani po kotníky. Nová Zelená je jen úlitbou JaT...
jpa
8.2.2011 13:21
Korek  (Nováček)
RE: Stadion a obch.centrum?
Pane jpa, s tím rudým demagogem z Kuklen nemá cenu vést diskusi....Pro nás je hlavní,že stadion je na dobré cestě a žádnej takovehle odpad ze Zelené nemá šanci to překazit..
8.2.2011 13:44
kika  (Nováček)
RE: Stadion a obch.centrum?
To se ti Korku nepovedlo, nazývat kohokoli odpadem a to jenom proto, že má jiný názor!!
8.2.2011 14:28
Korek  (Nováček)
RE: Stadion a obch.centrum?
Mě nevadí jeho jiný názor, ale spíš tomu rudému mafiosovi z Kuklen vadí každej,kdo chce v HK stadion...
8.2.2011 16:26
Japa  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
Podívej špunte. Normálně se řídím zásadou, že s hlupáky nemá cenu se bavit. Ale ty jsi takový exot, že by mě zajímalo, jak jsi přišel na Rudého demagoga. Pokus se vytočit své šedé buňky mozkové do nejvyšších otáček, pokud jsi toho schopen a uveď alespoň jeden konkretní důvod. Jarda
8.2.2011 16:59
Phavel  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
To je opravdu argument a nezlobte se, hloupé slovní napadení. Myslel jsem že zde má každý právo na svůj názor. Ovšem je vidět, že pokud se nehodí některým lidem do krámu označí jeho autora rudým demagogem a odpadem a je hotovo - diskuse končí, klasika. Mimochodem, nemůžete si být tak jistý, že všichni ostatní mají na tuto věc stejný názor jako Vy.
8.2.2011 16:19
Japa  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
Broučku, Jpa. Žádné igelitky se mazi inteligetními podvodníky nedávají. Nepodléhej tolik televizním zprávám. Koukám, že o Nové zelené hodně víš a že je ti tedy také jasné, kam jsou dislokovány sklady, pro které jsou už pozemky vykoupeny a kudy vede trasa Nové zelené, pro kterou město dosud žádné pozemky nevykoupilo a těžko vykoupí jednak z proto, že na výkup nemá peníze a potom proto, že v této trase jsou pozemky vyměněné firmou Endeta od sedláků, kteří u silnice I/11 odmítli prodat, protože chtějí dále hospodařit. Pokud mluvíš o úlitbě, pak nechápu komu a za co, protoře žádný developer ani soukromník nepůjde stavět do nezasíťovaného prostoru, navíc dislokovaného za Škodovkou. Připadáš mi jak ta paní ze Smiřic, která se vyjádřila kladně ke změně ÚP s očekáváním, jak blízko bude mít do IKEY, ale bude muset dále jezdit do Prahy, nebo do liberce. To víš blbost je nekonečná. Když človcěk čte tvé rozumy, pak chápe, proč tak lehce proběhl komunistický převrat v roce 1948, protože lidí, které lze táhnou na vařené nudli, jako tebe či tu dámu ze Smiřic, je v Čechách víc, než je zdrávo. Jsou totiž schopni uvěřit, každé lži, která jim je podsunuta. No a pokud umíš počítat, tak si vem za mustr halu Sazky, dosaď si tam kolik měla stát a kolik nakonec stála a zjistíš, že můj odhad nákladů na stadion je značně podseknutý. Pokud dále máš pojem co znamená Má dáti a Dal, tak se podívej na rozpočet města, abys zde meplácal nesmysly ty osobně. Už se ale nepodíváš na internet, protože detainí rozvahu i výsledovku tam už nenajdeš. Nebyla to pro město žádná hezká reklama a značně se údaje rozcházely s údaji v mediích. Jarda
9.2.2011 08:12
JPA  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
No comment, opět si melete svoji a motáte páté přes deváté, spojovat Sazka arénu s Hradcem, božíčku můj, zůstaňte si u té své Zelené, u paní, která horovala pro Ikeu a točte si ten svůj kolovrátek, ale nemluvte o věcech, o kterých nemáte páru, tím s Vámi končím, nemá to smysl...
jpa
9.2.2011 15:10
Japa  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
Došel ti dech i argumety tak zudrháš, abys neztratil tvář. To je ovšem obvyklé u všech zbabělců.
9.2.2011 17:16
Roman  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
No no, ty jsi jinde taky "taktně" utichnul :-))
9.2.2011 17:21
JPA  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
S člověkem, který slovy klasika pozbyl schopnost myšlenku udržet a zároveň i schopnost myšlenku opustit diskuse nemá význam...
jpa
8.2.2011 18:55
kranich  (Nováček)
RE: Stadion a obch.centrum?
Ta cena o které se mluvilo byla okolo 500 milionů a z toho mělo být něco přes 200 milionů od ECE za pozemky. Tím pádem vznikla jedinečná možnost mít za 300 milionů stadion, který samo město asi těžko někdy postaví a na současnym se asi do nekonečna hrát nedá. O zbytečnosti obchodního centra (neplést se supermarkety) bych v době, kdy i přes krizi jezdí dost hradečáků nakupovat do Prahy. Obchodní centrum je v HK jen jedno a to je většinou dost narvaný a spousta zajímavých obchodů se do něho nevejde a lidé kvůly nim dojíždějí do Prahy, Pardubic....
9.2.2011 15:08
Japa  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
To je hezké, ale pořád neřeší ten problém, že město má dosud dluh 500 mil. Kč za nesplacené úvěry na koupaliště Flošna. Že tento fakt kryje odsouváním splatnosti do dalších let, tím jen zvyšuje náklady na úroky. Rovněž není jasné, kdo a jak bude krýt náklady na údržbu stadiony, aby za čas neskončil jako stávající. Dohoda Sazky s Pentou znamená uzavření penězovodu pro sportovní svazy a hradečtí fotbalisté si při své výkonnosti těžko na údržbu vydělají. Už to zde jednou bylo. S velkým nadšením komunisté sebrali vše co mohli a pak to nechali zplundrovat, protože neuměli hospodařit. Takže bych chtěl nejdříve slyšet, jak se má město vydrdápat ze stávajících dluhů bez neúměrného zvyšování daní občanům. Pokud na to nikdo nemá recept, tak ať si nechá o stadionu jen zdát. Pokud jde o rozlišování mezi marketem a obchodním centrem, tak to není zas tak podstatné. Obojí koncentruje prodejní plochy na jedno místo, vylidňuje centrum a neúměrně zatěžuje MHD, protože všichni, kteří nemají auto, tam musí jezdit trolejbusem, či autobusem. Jarda
9.2.2011 18:35
kranich  (Nováček)
RE: Stadion a obch.centrum?
Nebyla Flošna náhodou za 350 milionů? Ty vaše částky jsou vždy nějaké přestřelené jak tak na to koukám. Na rozdíl od současného stadionu by nový měl být multifunkční, takže se dá předpokládat snaha využít ho i na jiné akce než jen fotbal (koncerty....), takže nebude závislost jen na tom jestli to uživí fotbal. Zisková ta stavba asi nebude, ale na průběžnou údržbu by si vydělat měla. Co si představujete pod vylidňováním centra? Když jdu po pěší zoně, okolo Tesca a nádraží tak je všude spousta lidí. Na Velkém náměstí je pravidelně taky dost lidí, jen v zimě jsouv restauracích a né na zahrádkách a při současné podobě náměstí se tam jiná koncentrace lidí očekávat ani nedá. Moje představa vylidněného místa jsou třeba Šimkovy sady, kde většinou mimo bezdomovců není ani noha, ale nikde ve městě jsem tento stav neviděl. No a na závěr ještě k tomu vašemu neúměrnému zatěžování MHD. Ta tu snad je proto, aby jí lidé využívaly. Čím víc lidí tím lépe. Prázdné trolejbusy a autobusy by asi smysl neměly. Jinak když se podívám na jediné pořádné obchodní centrum v HK (Futurum) tak se mi nezdá, že by tam MHD byla nějak nadměrně zatěžována. Na zastávce tam je většinou tak 5-10 lidí a ty se do trolejbusu v pohodě vejdou. To už víc zatěžujou MHD důchodci, kteří ženou na 7 do Tesca v centru města aby tam byly první.
10.2.2011 17:45
Japa  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
Takže chlapče, patrně se ještě ke tvému sluchu nedoneslo, že Flošna byla dělena na několik akcí, takže nevím, jakou část máš na mysli. Moje údaje o nákldech vychízejí z detailního rozpočtu města, který byl v takovémto rozsahu uveřejněn na internetu v roce 2009. To o těch trolejbusech běž vykládat studentům hradeckých škol, kteří se ráno pomalu do nich nemohou dostat. V jednom vydání MF Dnes z loňského roku, si je můžeš přečíst. Já s paní Fišerovou, která byla také přizvána jako důchodkyně a bývalá emigrantka jsme ty dvě 18 -ctileté dívenky poslouchali s nevěřícíma ušima. Jarda
11.2.2011 19:18
Roman  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
Trošku tady mícháš jabka s hruškama. Šachoval jsi tady přetěžováním MHD kvůli cestám do nákupního centra - a teď tady dáváš k dobrému ranní špičku nejspíš u vysokoškolských kolejí. Takže o čem se tady vlastně mele ? Nebo snad je pro tebe každá rána dobrá ? :-))
10.2.2011 09:34
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Stadion a obch.centrum?
Jakkoli v debatě o výstavbě obchodního centra v Malšovicích mám blíž k názorům Japy než Korka(asiže jsem rudej demagog a na kvalitu debaty se zastánci projektu ECE jsem ještě mentálně nedorost), rád bych se Japy zeptal, kde vzal infomaci o 500 milionech dluhů za koupaliště?
10.2.2011 19:09
Japa  (Pokročilý)
RE: Stadion a obch.centrum?
Martine, 500 mil.Kč, to je hrubý odhad. Vycházím z informací bývalých zastupitelů a z rozpočtu města za rok 2009. Takže mám v pvědomí,že v tendru byly přiklášeny dvě firmy a byla vybrána ta podstatně dražší. Stavělo se na velice nevhodném místě s pískovým podkožím, takže bylo nutné zakládat na pilotách, což stavbu výrazně zdražovalo. Její realizace měla negativní dopad na okolí, což bylo nutné řešit doprovodnými investicemi. Jejich výši neznám. Nepochopil jsem dále, jak je možné v rozpočtu města uvádět náklady 300 mil. a spoučasně zdůvodňovat pak, že dalších 200 mil je přesunuto po dohodě s úvěrujícími bankami na dalkší roky. Proto jsem se na tebe obrátil už v diskusi o volbách s tím, že by tato akce potřebovala řádný audit. Chápu, že v současné době konsolidace zastupitelstva pro toto nebude moc velké pochopení, protože v něm sedí dost těch, kteří se tenkrát podíleli na rozhodování. Vzhledem k tomu, že vím, jak jsem navyšoval náklady stavby o neprovedené práce já, když jse byl ve funkci stavbyvedoucíhoi a jak tuto činnost prováděli prakticky všich ni na stavbác, které jsem kontroloval jako zástuce SBČS, tak si myslím, že zde tomu nebylo jinak. Jarda
11.2.2011 07:54
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Stadion a obch.centrum?
Neptal jsem se, jestli bazén stál nebo nestál 500 milionů a pořád si myslím, že není žádný důvod ten audit neudělat. Ale vy jste psal o "dluhu za bazén ve výši 500 milonů", a na to jsem se ptal. Odkud máte tuhle informaci, tedy že kvůli výstavbě bazénu mí město půlmiliardový dluh? Mylsím, že v tomhle střílíte opravdu hodně od boku a hodně daleko mimo cíl...
10.2.2011 09:34
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Stadion a obch.centrum?
Jakkoli v debatě o výstavbě obchodního centra v Malšovicích mám blíž k názorům Japy než Korka(asiže jsem rudej demagog a na kvalitu debaty se zastánci projektu ECE jsem ještě mentálně nedorost), rád bych se Japy zeptal, kde vzal infomaci o 500 milionech dluhů za koupaliště?
10.2.2011 11:45
Body  (Nováček)
Aréna + obch.centrum?
Myslím, že debata o tom, kdo je větší rudý bratr, je v legitimní výměně názorů na výstavbu nové areny firmou ECE zbytečná. Spíš jde o to uvést argumenty pro povolení výstavby komplexu aréna + obch.centrum (podle projektu a podmínek firmy ECE), nebo proti tomuto záměru (znovu odložit výstavbu víceúčelové haly, obch.centrum odmítnout a tím ztratit možnost získání fin.prostředků za prodej pozemků).
10.2.2011 15:38
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Aréna + obch.centrum?
Já jsem sem tohle přiblblé kádrování nezavedl, chtěl jsem se mu naopak trochu vysmát :-). K záležitosti samé naleznete samostatné na tomto webu fórum "Přestavba malšovického stadionu" kde mezi 83 příspěvky jsou dokonce některé, které se věcnými argumenty zabývají, a to z obou stran. Stejně tak obě vlákna pro "komunální volby 2010" se už stadionem, přestavbou i projektem ECE zabývaly, účastníci debaty se navzájem pozuráželi a po pravdě řečeno s ohledem na průběh tamní debaty nemám žádnou velkou chuť si to zopakovat do třetice pod novým jménem vlákna. Takže se předem jako "hrobař hradeckéhgo fotbalu" vzdávám jakékoli další debaty na toto téma, neboť jak říkal klasik, "je to marný, je to marný, je to ... marný" :-)
10.2.2011 19:22
Japa  (Pokročilý)
RE: Aréna + obch.centrum?
Milý Body, na pozemky v intravilínu města skočí každá developerská firma, či nadnárodní společnost, která nemusí ani počítat s okamžitým využití, protože třeba pere špinavé peníze, všemi deseti. Takže o to si starost nedělej. Teď jde o cenu. Kdyby ECE řekla dejte nám pozemky pro obchodní centrum zdarma a my vám postavíme stadion, to by bylo jiné kafe. Ale říci dejte nám pozemky, my postavíme své centrum a budeme se podílet na rekonstrukci stadionu ale v případě že vám vaše prostředky na dostavbu stadionu nestačí, tak uhradíme pouze projekt, to je trochu slabé. Jarda
10.2.2011 21:59
kranich  (Nováček)
RE: Aréna + obch.centrum?
Zájem o pozemky nepochybně je, ale žádná firma je nechce za jiným učelem, než že z toho vytříská prachy. Když by jste podnikal tak vám jde o to samé. No a ta představa, že by za pozemky postavili stadion je sice zajímavá, ale určitě nereálná. Nikde jsem neslyšel o tom, že by to tak někde bylo, ale jestli o tom máte nejaké informace tak budu rád, když se o nějaký takový případ podělíte a zmíníte ho zde.
11.2.2011 19:24
Japa  (Pokročilý)
RE: Aréna + obch.centrum?
No, tak v tom se shodneme. Každé firmě jde o to, vytřískat z něčeho prachy. Tedy i ECE! Musíme vzít na vědomí, že se stáváme smetištěm pro vyspělé západní země, které si u nás mohou dovolit to, za co by je doma hnali klackem. Proto najdeme na pultech nadnárodních řetězů odpad, který mají na skladě a doma by jej neprodali. Tady se setkáte z nazelenalým baleným masem, či belgickým máslem vyrobeným z dva roky starých surovin a výrazně kyselou příchutí, která by si Albert, či Tesko nedovolilo na západě vůbec vybalit a muselo by jít do stoupy. Rovněž žádná ocelářská firma by si doma nedovolila navrhnout městu velikosti Hradce, že si u něj postaví velkosklad oceli, jako u nás v Březhradu a zničí tím 1/3 podzemní vod disponibilních pro město. Tady se o tom v Březhadu vážně jedná a místní naivkové věří, že jim to přinese nějaká pracovní místa. Město Hradec obětovalo pro zisky banky J&T 40 ha orné půdy v Kuklenách a před veřejností to krylo ambiciózním projektem Nová Zelená Nové Kukleny kde nabízelo stavební parcely pto rodinné domky a nízkou zástavbu s lékařským střediskem a v koutku studie se krčilo "M". To je značka označující plochu pro další výrobu a služby. Jakou, to není definováno. Aby to veřejnost přijala, bylo to kryto slibem, že zde bude stát prodejna IKEY. Při projednávání změny ÚP seděli za mnou na balkonu Adalu mladíci s roztaženým transparentem "Chceme IKEU v Hradci". Po upozornění mé kolegině, která se na ně obořila , že jsou buď zaplacení, či neschopní kliknout na internet a zjistit si, že žádná IKEA v Hradci nebude ze potichu stáhli. Následně musela i bývalá radnice cudně tuto lež dementovat ve svém plátklu Radnice. Protože ještě než byl vydán záměr o změně ÚP č. 175, bylo na místě označeném "M", nakresleno 5 skladovacích hal a betonové parkovací plochy pro TIR. Také firma Endeta (dcera banky J&T), začala skupovat pozemky přiléhající k silnici I/11 za královskou cenu 600 Kč za 1 metr čtvereční, až 1.600 Kč za 1 metr. Kdo by z restituentů, vlastnících pole, mající cenu pouze 22 Kč za 1 metr čtvereční, které jen pronajímali za cca 2 tis. Kč/rok, odolal a tak se z některých občanů Kuklen stali rychle milionáři. To ovšem tito občané ještě nevěděli, že v 09/2009, bude schválena změna ÚP a z polí se stanou stavební parcely v hodnotě 2,5 tis. až 3 tis Kč za 1 metr čtvereční. Myslím, že každý si umí spočítat, kolik mový majitel 40 ha polí, to jest banka J&T, obratem ruky vydělal. Protože by každému mělo být jasné, že subjekt, který má v základním jmění 36 mld. Kč a z toho v úvěrech pouze 6 mld Kč (to jsou několik let staré údaje), nebude na těcto polích provozovat skladování. Vzhledem k výše uvedeným faktům ke velice důležité znát podrobnosti kolem projektu Malšovického stadionu, aby na úplatnosti, či hlouposti zastupitelů nevydělávali jen ti chytřejší, kteří používají pár místních hlupáků, jako beranidlo a politický nátlak na rozhodování radnice. Nemají to kluci na radnici lehké ale neměli by být tak tupí, jako naši poslanci, kteří si odhlasovali 10% snížení platů a přišli o 20%, jen proto, že návrhu na snížení buď nerozuměli, nebo ho nečetli. Exemplární případ obdobný v Hradci je smlouva s Atolem. Nikdo mi nevymluví, že jistá část zastupitelů se na založení Atolu nepodílela a získala tak na začátku nějaké ty akcie na doručitele, čímž byly smazány veškšré stopy, které by mohly vést k jejich usvědčení z korupce. Jarda
11.2.2011 20:35
Roman  (Pokročilý)
RE: Aréna + obch.centrum?
Už zase to zelený maso... Ptal jsem se tě, kde jsi se s ním setkal, osobně. nebo víš o nějakých prokazatelných případech ? A nebo jen jedna paní Blesku povídala ? A to máslo máš podložený čím ? Neškudli, kupuj třeba Olmu a máš pokoj.
Jo a dej mi prosí tě nějaký odkaz na zničení 1/3 spodních vod halama skladu, dík.
11.2.2011 21:55
Phavel  (Pokročilý)
RE: Aréna + obch.centrum?
No je pravda, že kvalita potravin i jiného zboží v hypermarketech obecně dvakrát vysoká není. Sranda je, že mnohdy jsou ceny vlastně už reálně "západní" ale kvalita dodávaná pro náš trh je "východní", ti kdo bydlí blízko hranic s Německem a mají možnost tam nakupovat by to jistě potvrdili. Poměr kvality/ceny je tam lepší a to ani nemusím brát v potaz jejich kupní sílu. Je pravda, že proti argumentu - "neškudli a kup si o pár korun lepší máslo apod." se dá těžko co namítnout. Na druhou stranu ono je to koruna ke koruně, stovka ke stovce... Jsou lidi a rodiny, které s příjmy těžko vycházejí, aniž by utráceli za chlast, cigarety apod. A mám taky pocit že i vyšší cena ne vždy kvalitu zaručí :D
11.2.2011 22:05
Roman  (Pokročilý)
RE: Aréna + obch.centrum?
Vyšší cena vždycky kvalitu nezaručí, ale dá se to "vychytat". S tím, že v Německu je mnoho potravin i levnějších, než u nás (a zároveň kvalitnějších) mám dost bohatou zkušenost i já. To je ale jiná kapitola - Moje reakce míří na neustálé argumenty o zeleném masu a kyselém máslu. Tak se jen jednoduše ptám na jejich podloženost. Japa na tom staví svoje teorie a agitace a mě se prostě nelíbí nahrazovat podpůrné argumenty dojmy a vycucanými pomluvami.
11.2.2011 22:14
Japa  (Pokročilý)
RE: Aréna + obch.centrum?
OK, jen mi prosím poraď, jak ti mám prokázat, že v balených rybách z Albertu v Kuklenách jsem to našel já sám a musel jsem je vyhodit. Jinat ty si můžeš jít koupit to belgické máslo a namazat si jím chléb. Na obalu je hezká kravička se skloňěnou hlavou. Zajímáli tě, jek jsem to zjistil, tak z odborného posudku, kde nejlépe vyšlo Tatra máslo. Pokud tě zajímá voda v Březhradu, tak se někdy zůčastní veřejného zasedáníé zastupitelstva, nebo si na netu projdi zápisy z minulých let. Nesmíš být líný a chtít vše na podnosu přímo pod nosem. Pokud nejsi schopný nalézt na netu zápisy z projednávaných kauz,zavolej si do Březhradu na na jedno z Občanských sdružení a zeptej se jich. Ber na vědomí, že tam jsou dvě OS jedno proti skladu, druhé pro sklad. V tom prvním, jsou naivkové, kteří věří, že budou ve skladu zaměstnáni a v tom druhém ralisté, kteří vědí, že sklad si firma osadí firma svými zaučenými pracovníky, protože vše je mechanizováno. Jarda
11.2.2011 22:46
Roman  (Pokročilý)
RE: Aréna + obch.centrum?
jj, dobře, tak máš osobní zkušenost a tím pádem důvod ke zevšeobecnění. - Proč bych si já měl kupovat "belgický" máslo ? Mám nějaký důvod ? Teda kromě tvého doporučení ? :-)) - Dík za nasměrování, fakt mě to zajímá. A není to o lenosti, jen o usnadnění hledání, udání směru pátrání. Čerpat ale určitě nebudu ani od těch "špatných" naivků, ani od těch "dobrých" realistů. Oni totiž mívají každý tu svoji pravdu krapet cinknutou tou svojí věcí a ve svatém zapálení jde leckdy objektivita stranou, že jo, znáš :-) Já radši něco od nezaujatých odborníků.
12.2.2011 15:33
Japa  (Pokročilý)
RE: Aréna + obch.centrum?
No, rozhodně by ti řekli, zda nějaký problém s prameny pivtné vody v Březhradu existuje či ne. Jarda
12.2.2011 23:03
kika  (Nováček)
RE: Aréna + obch.centrum?
Souhlasím s Japou. I mě se podařil v Albertu nákup zeleného masa, zkaženého salámu a zeleniny, která skoro nevydržela cestu domů. Už tam proto nechodím a nakupuji u malých českých obchodníků. Je jich v Hradci sice stále málo, ale já si raději udělám zajížďku, nežli nakupovat v superhyper. Až to tak bude dělat víc zákazníků, potom se možná kvalita potravin v supurhyper zlepší.
12.2.2011 17:01
ladis  (Nováček +75)
Bude platit Hradec Králové další pokutu?
PAN Štepan napsal.Zastupitelstvo města Hradec Králové má záměr zřídit novou mateřskou školku v městské čtvrti Třebeš, lokalita Podzámčí, kde probíhá nová bytová výstavba.

V zastavovací studii byla školka umístěna a město v daném místě dokonce vlastnilo pozemky. Nic tedy nebránilo schválit peníze a vypsat výběrové řízení na pořízení mateřské školky.

Místo toho byl zastupitelstvu předložen záměr směny bez finanční náhrady pozemku, na kterém má stát mateřská školka, za jiný pozemek v jiné části města s firmou FATO invest, a.s., Hradec Králové. Zastupitelstvo, i přes moje upozornění, že na pozemku má být postavena mateřská škola pro Hradec Králové, směnu schválilo. Následně byl zastupitelstvu předložen návrh smlouvy o spolupráci k výstavbě mateřské školy v lokalitě Podzámčí mezi městem a firmou FATO invest a.s. V této smlouvě Statutární město Hradec Králové vystupuje jako budoucí kupující. Přes moje vystoupení, kde jsem uváděl, že takto uzavřená smlouva vede k obcházení zákona o zadávání veřejných zakázek, zastupitelstvo smlouvu schválilo.

Jsem přesvědčen, že směna pozemků byla navržena se záměrem následného uzavření smlouvy o spolupráci, a tím došlo ze strany firmy FATO invest, a.s., k vyhnutí se výběrovému řízení na dodavatele projektové dokumentace a zhotovitele stavby. Ze strany zástupců města pak šlo o umožnění firmě FATO invest, a.s., takovéhoto jednání. Proto jsem požádal Úřad pro ochranu hospodářské soutěže o prošetření celého případu.

Z obdržené dokumentace získal Úřad pochybnosti o tom, zda zadavatel při uzavření předmětné smlouvy postupoval v souladu se zákonem, a proto zahájil správní řízení z moci úřední. Pokud bude zjištěno pochybení ze strany města, bude mu s největší pravděpodobnosti vyměřena pokuta. V poslední době již třetí.

První pokutu ve výši 1,5 mil. Kč dostalo město za koncesní smlouvu s ISP (dříve Atol), druhou 150 tisíc Kč za dodatek koncesní smlouvy. Jak dlouho ještě budou občané města trpět takovéto »přehmaty« vládnoucí pravicové koalice? Jsem přesvědčen, že do té doby, dokud pokuty za rozhodnutí v rozporu se zákonem nebudou platit chybující členové městské samosprávy a úředníci města ze svého.
12.2.2011 22:42
kika  (Nováček)
RE: Bude platit Hradec Králové další pokutu?
Konečně vyplouvají kšefty ODS a jejich spřízněnců, že pane Finku? A nejsou to jediné, pro město nevýhodné, směny pozemků z minulého volebního období. Chtělo by to hloubkovou kontrolu na magistrátě a začít u Brůny.
15.2.2011 08:59
michalstep  (Nováček)
RE: Bude platit Hradec Králové další pokutu?
Ono je to možná víc o lidech než jen pravici či levici, soudruhu. To by totiž s.Štěpán potom zmínil i manipulace výběrových řízení stavebních zakázek financovaných krajským úřadem, kde to přece podle vašeho slovníku "řídí levice". Nebo výběrová řízení Zdravotního holdingu se sídlem tamtéž. Nebo privatizace firem v HK (např.OSP) členy ČSSD na počátku 90-tých let, nebo .... až třeba po verzi zákona o veřejných zakázkách z r.2006 předloženou jistým J.Paroubkem a schválenou "levicovým" parlamentem. Ooops?!
15.2.2011 11:03
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Bude platit Hradec Králové další pokutu?
škoda, že tu nejsou k mání značky jako na facebooku. Připíchnul by k tomuhle palec nahoru, jako že "LÍBÍ":-)
15.2.2011 12:40
kika  (Nováček)
RE: Bude platit Hradec Králové další pokutu?
To máte sice pravdu, jenomže v minulých dvou volebních obdobích bohužel vládli "lidé" z ODS. A o tom mluvím. Jakákoli koncentrovaná moc je na škodu a to u všech stran, protože svádí k nekontrolovatelnému a svévolnému vládnutí. Platí pro všechny. Já jsem pravicový volič a podnikatel, ale to co předvedla ODSka v minulých letech ..... k tomu není co dodat. A na nevýhodných směnách pozemků si trvám.
15.2.2011 13:48
Phavel  (Pokročilý)
RE: Bude platit Hradec Králové další pokutu?
Tady bych zase já přípíchl "Líbí se" ačkoliv jinak FB nemusím :-) Tohle fórum je o městském zastupitelstvu a tady, ač to někomu nejde pod nos, vládla ODS dvě volební období. Doba, za vlády pana Dvořáka, kdy tu rozhodně nebyl takový klientelismus, dohazování zakázek, míst v dozorčích radách apod.. a přes pár nepovedených věcí se zdálo že město se snaží pracovat pro lidi, je pryč.
Když se ješte podíváme na kritiku současného krajského zastupitelstva, rád bych v zájmu objektivity věděl o současných předražených zakázkách (odkazy na zdroje), jinak je to "jedna paní povídala" a snaha očernit za každou cenu. Co vím a je všeobecně jisté, je nehorázné předražení vybavení krajského úřadu, za vlády pana Bradíka. Taky podnikám, ale to ještě neznamená, že musím volit a chválit ODS.
15.2.2011 14:03
michalstep  (Nováček)
RE: Bude platit Hradec Králové další pokutu?
Nechci vypadat jako puntičkář, ale minulá 2 volební v HK neměla náměstky jen a pouze ODS - proč by se měly aféry týkat zrovna (jen) zastupitelů. Co se týká manipulace s veřejnými zakázkami "na kraji"... No, nevšiml jsem si, že bych psal o zastupitelích ani o korupci (i když manipulace a korupce k sobě daleko nemají), vy ano? To už byste po mně chtěl příliš. Chcete-li některou z konkrétních zakázek, tak budiž:
ÚSP Chotělice (etapa r.2010),
Rekonstrukce č.p. 506 v Domově pro seniory ve Vrchlabí (2010), ...
15.2.2011 15:28
Phavel  (Pokročilý)
RE: Bude platit Hradec Králové další pokutu?
Máte pravdu, spletl jsem pojmy - nejde o zastupitelstvo, ale o radní a náměstky. ODS sice nebyla sama (+ VPM, HDK), ale měla majoritní zastoupení a má tak největší zodpovědnost. U Vámi zmiňovaných zakázek, nevím, že bych přímo mluvil o korupci. Pokud tedy říkáte manipulace - vede se ohledně nich nějaké vyšetřování, dá se ohledně toho něco dočíst v médiích. Omlouvám se za svoji neinformovanost, ale nemám jak si tyto informace ověřit.
15.2.2011 15:45
michalstep  (Nováček)
RE: Bude platit Hradec Králové další pokutu?
Protože jsme v Čechách, tak se na jedné z konkrétních akcí pochlubí, jak zkvalitňují sociální služby a zvelebují kulturní dědictví, zrestrukturalizuje se jeden odbor úřadu (neslaně-nemastně), zaměstnají další úředníci a ... v klidu nechají pracovat viníci. Nečekal jste, doufám, že za to snad někoho vyhodí, že ne?
17.2.2011 07:47
Petr - HK  (Guru +4)
Mateřská školka v Podzámčí
Pan Štěpán podal podnět k antimonopolnímu úřadu, aby prošetřil směnu pozemků v lokalitě Podzámčí. Jak tento orgán nastalou situaci vyřeší? Pokud zjistí pochybení, udělí městu několikamiliónovou pokutu. Může tuto směnu právně zneplatnit? Asi těžko. Stručně řečeno zastupitel obce zařídil, aby jeho město bylo sankcionováno, pokuta se zaplatí z peněz poplatníků a nic z toho. Jen bude o pár miliónů méně v rozpočtu, které by bylo možné využít třeba na výstavbu nových dětských hřišť.

Ptám se tedy, vystupoval p. Štěpán již tak razantně na zastupitelstvu při jednáních o směně pozemků? Využil všech svých práv zastupitele na dalších zasedáních, upozorňoval opakovaně na tento nešvar? Nešlo situaci vyřešit jinak, bez antimonopolního úřadu?

Rozhodně nechci podporovat dochazování kšeftů kamarádičkům. Už ani ty vrabci na střeše si nemusí cvrdlikat o tom, že Fato Invest je tak trochu městem oblíbená stavební firma. Pokud se děje něco protiprávního, mělo by se to zastavit, to je v pořádku. Bylo však podání podnětu antimonopolnímu úřadu jedinou variantou, jak tomu zabránit?
17.2.2011 11:19
Pepek  (Nováček)
RE: Mateřská školka v Podzámčí
Opozice měla v minulém zastupitelstvu 12 hlasů oproti 25 hlasům vládnoucí koalice (19 z nich ODS). Ať mě "Petr -HK" laskavě vysvětlí, jak mohla to rozhodnutí o směně pozemků zvrátit. Poukazováno na to již tehdy bylo.
17.2.2011 19:04
kika  (Nováček)
RE: Mateřská školka v Podzámčí
Poukazováno na to již tehdy bylo ..... a proto se hodně spěchalo, aby se vše stihlo ještě do voleb. Jó prachy jsou vždycky až na prvním místě.
17.2.2011 23:03
Phavel  (Pokročilý)
RE: Mateřská školka v Podzámčí
Navíc v tomhle měla a má koalice výhodu, protože s komunisty se "nemluví" a jakýkoliv názor, ikdyby správný, může koalice vcelku přejít bez povšimnutí. Z tohoto pohledu je jim ta strana vlastně dobrá a kdyby nebyla, musli by si ji snad vymyslet :-) Kdysi jsem se zajímal o komunální politiku a musím říct, že pan Štěpán rozhodně není z těch, kteří by seděli na jednáních zastupitelstva se založenýma rukama. A to na něm musím ocenit ať už je z jakékoliv strany. Taky nejsem zrovna nadšen, že městu opět hrozí nějaká pokuta (jakou dostalo už kvůli Atolu), za tu ovšem můžou ti, kteří o tom rozhodovali.
18.2.2011 14:00
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Mateřská školka v Podzámčí
Pepku, jasně, vládnoucí strana si se svojí většinou v zastupitelstvu mohla rozhodnout o čem chtěla i kdyby se Štěpán a jeho parta stavěl na hlavu, v tom s vámi souhlasím. Všimněte si, že jsem ve svém příspěvku nic nekonstatoval, nýbrž jsem se dotazoval, zda p. Štěpán využil všech svých možností zastupitele, aby se se špatným rozhodnutím něco dělo. Dotazoval jsem se, zda na dalších zasedáních opakovaně poukázal na chyby při směně pozemků a zda upozornil na hrozbu pokuty od ÚpHS. Nebo hned běžel podat podnět k prošetření a zároveň se zviditelnil ve sdělovacích prostředích? Jestliže udělal svým odporem maximum a nebyla jiná cesta, pak je to v pořádku.

30.4.2011 11:28
Japa  (Pokročilý)
RE: Bude platit Hradec Králové další pokutu?
Ahoj Ladis. Myslím, že máš absolutní pravdu a prohnilost Útvaru hlavního architekta města ing Bruny, teprve přinese trpké ovoce pro občany. Tento maník sekal jednu změnu ÚP za druhou a developeři u něj měli vynikající zastání. Nakupovali zemědělskou půdu v intravilánu a po dohodě s Utvarem hlavního architekta ji měnili na stavební parcely. Nemá to chybu. Budď vydělají prodejem parcel potenciálním investorům, nebo při zákazu stavět na daných pozemcích musí zaplatit město odškodné těmto dravcům. To bude zřejmě i případ Plachty, pokud se stane shráněným územím. Je patrné, že na rozhodujících židlích zastupitelstva sedí buď lidé s minimální gramozností jak právní, tak stavařskou, nebo uplacení úředníci, (bohužel nemám přímé důkazy, pouze lze usuzovat z profitu, který získal například ing. Divíšek),kteří vše provádí dle právně nezpochybnitelných postupů. Pokud totiž jakýkoli podvod schálí zastupitelstvo jako celek, zbývá jen odvolání k nejvyššímu soudu do Brna, který podvod může zrušit. Upozornění na chybu u Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže, pouze přináší pokuty pro město a prostým lidem v důsledku škodí. Přesto mě tvůj postup zajímá a pokud budeš mít chuť, tak mě kontaktuj na e-mailu: jpok467@volný.cz. Jarda
16.2.2011 15:46
STDM  (Nováček +1)
Přehlednost diskuze
Pane Fišere, nejde to prosím upravit tak, aby se hned na první pohled poznalo, kdo na koho reaguje (aby bylo patrné vlákno)? Takto je to dost nepřehledné. Děkuji.
23.2.2011 18:10
Eva  (Pokročilý +6)
Sconto
Když už má být vedle Hornbachu další nepotřebný market Sconto, bude alespoň při této příležitosti postavena cyklostezka mezi Hypertescem a Hornbachem, nebo se tam bude nadále jezdit přes oranici? Děkuji zastupitelům za odpověď.
24.2.2011 10:41
Phavel  (Pokročilý)
RE: Sconto
Nejsem sice zastupitel a o tomhle záměru ani nevím, ale silně o tom pochybuji. Myslím že si ještě spoustu let bude každý, kdo pojede touto trasou na kole (měla to být cyklostezka HK->Březhrad) si bude užívat zdravého bahna a trochu adrenalinového přejezdu úzké lávky přes jakousi svodnici co tam teče. V tomhle případě nevidím ale chybu v radních, že nevykoupili jistě mnohonásobně nadsazené pozemky od spekulantů (resp. nepřistoupili na nějaké jejich jiné požadavky). Spíš bych chtěl vědět, jaké vidí řešení tohoto problému. Proč nevyvíjejí nátlak na politické strany v parlamentu tak aby nějakým zákonem došlo k nápravě téhle situace, kdy je rozvoj města blokován? Tak si říkám, že kdyby takováto situace měla být kdysi, tak je dnes HK urbanisticky někde na úrovni Pardubic. Na široké bulváry bychom mohli zapomenout, na okruh v této podobě rozhodně taky. Byly by tu tak leda klikaté úzké uličky vedoucí po pozemcích pár majitelů ochotných je za rozumnou cenu prodat, Gočárův regulační plán by byl dnes jen vystaven v muzeu jako pěkná vize "jak by to mohlo vypadat" ;-) Štěstí že tu byly ty státní pozemky po pevnosti, ačkoliv i tak určitě muselo být mnoho pozemků vykoupeno/vyvlastněno. Tady přeci musí existovat nějaký rozumný kompromis.
24.2.2011 12:42
michalstep  (Nováček)
RE: Sconto
Dovolím si opravit a oponovat: matně si vzpomínám, že na mapě katastru nemovitostí je již vidět parcelace budoucí stezky a dokonce již převedené vlastnictví oněch parcel na MMHK. Nedivil bych kdyby, už byl na světě i projekt. Bohužel uprostřed té trasy trčí nepřevedený pozemek jakési firmy s adresou tuším na Václaváku.
24.2.2011 13:12
Phavel  (Pokročilý)
RE: Sconto
Ale jistě, to mám přesně na mysli. Já jsem neřekl, že město nezačalo vykupovat pozemky, ale že je nevykoupilo. Jistě je i projekt na dostavbu cyklostezky i silničního propojení obou zón. Myslím, že pro to město udělalo co mohlo. Ale v cestě stále je několik nevykoupených pozemků, nejkurioznější z nich je asi 4m široká a 20m dlouhá nudle (vlastní taky nějaká pražská firma), dokonale blokující připojení 4 silničního ramene ke kruhovému objezdu u Tesca. Na všem co jsem napsal v předchozím příspěvku si trvám. A znovu říkám, musí to v tomto státě opravdu být tak, že pár lidí bude nesmyslně držet město pod krkem a blokovat jeho další rozvoj?
30.4.2011 11:36
Japa  (Pokročilý)
RE: Sconto
Ahoj Michale. Polož si otázku, čí byl ten nevykoupený pozemek před převodem na pražskou firmu. Pokud byl v soukromých rukou, pak město moc šancí nemá, pouze zaplatit z metr stejnou částku jako developer. Pokud byl v majetku města, jde o skandální podtrh, že jej město nevykoupilo samo. Pokud někdo z města (Utvar hlavního architekta), dal při zpracování studie aviso developerovi k jeho kopi, pak by měl jít do tepláků. Jarda
25.2.2011 11:06
Japa  (Pokročilý)
RE: Sconto
Omyl, žádný rozumný kompromis už neexistuje. Bývalé vedení radnice za spolupráce s Odborem územního plánu provedlo tolik změn ÚP, že většinu těchto ploch už vlastní developerské firmy se silným finančním zázemím, které vykupovaly zemědělskou půdu od soukromníků za ceny až 1.600,-Kč na 1 m čtvereční. Tito developeři mohou čekat libovolně dlouho a blokovat tak jakýkoli rozvoj města. Město nikdy nebude moci zaplatit za výkup potřebných pozemků tolik, co oni. Takže pokud pozemky nevykoupí stávající markety v zájmu zvýšení svého obratu, tak si raději kup pohorky na cestu v oranici. Jarda
26.4.2011 19:59
Xaver  (Profesionál +11)
1.5.2011 10:09
Japa  (Pokročilý)
RE: hodné následování
Milý Xavere, buď tak hodný, dej si nohy do tepla, ohřej si buřta na stůl postav pivko a začti se do bulváru. Ale prosím jen pro sebe a neotravuj s tím druhé. Díky. Jarda
1.5.2011 14:00
Xaver  (Profesionál +11)
RE: japa
Pokud se ti líbí žít na hnojišti, pořiď si dalšího čokla. Ale nech ho prosím obsírat a obechcávat svou zahradu a svůj byt.Neobtěžuj s tím ostatní :-))
1.5.2011 18:11
Roman  (Pokročilý)
RE: japa
To, že je podstata tvého příspěvku opodstatněná ještě neznamená, že stálé opakování a vnucování do každého tématu není přinejmenším trapné. Mimochodem, kolikpak nepořádných majitelů psů jsi už osobně napomenul a přesvědčil pro úklid ? Ale reálná čísla, žádnou exhibici...
2.5.2011 12:07
Japa  (Pokročilý)
RE: japa
Xavere clapečku, pokud nechceš vypadat jako element lumpenproletariátu,(doufám, že víš jakou kastu společnosti toto označení znamená), tak používej pokud možno spispovnou češtinu, jestliže jsi ji při absolvování základky pochopil. Za druhé, pokud někoho nějak , či něčím označuješ, měl bys znát alespoň nějaká fakta. Nevím zda znáš jednotlivé psí rasy a zda víš kteréh psisko vlastním, či z něj vůbec platím daň. Pokud tohle vše nevíš, tak si dej vlahou sprchu, vem čistou košili a přestaň ze sebe dělat magora. Jarda
3.5.2011 07:29
faultfinfer  (Nováček)
RE: japa
Prostě mi to už nedá, ale musím se zastat Xavera. Podle vyjádření "japy", soudím na dalšího omezence, který vlastní nějakého čokla, obtěžujícího ostatní obyvatele v okolí svými výkaly. Vidím to dnes a denně v okolí svého bydliště a troufnu sí říci, že nadpoloviční většina vlastníků psích oblud, jsou bezohledná hovádka a prasátka. O nějakém dodržování vyhlášky o pohybu psů, si můžeme nechat jenom zdát, protože to nikdo nekontroluje. Už mě nebaví stále říkat svým dětem, tam nechoď, tam nemůžeš, jsou tam hovínka.
3.5.2011 11:57
Japa  (Pokročilý)
RE: japa
No, souhlasím s tebou, pokud jde o psí výkaly. Ale ještě jsi mi neřekl, zda víš jestli pejska mám, či nemám. Pokus se to zjistit a můžeme pokračovat v dialogu. Jarda
10.5.2011 17:59
RaF  (Nováček +4)
Kale bale
Krásně nám rómové zpříjemňují chvíle volna svým věčným nádherným křikem na skládce odpadků uvnitř i vně bloku v Okružní ulici. Skutečně rozkošné bydleníčko.
11.5.2011 16:35
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Kale bale
A bude hůř.Ohleduplnost je nahrazována agresivitou nejen v ulicích, ale i na tomto fóru. Viz nenávistné útoky JAPAy na všechny, kterým se nelíbí městečko obesrané a obechcané od psů.
Úsměvný den všem :-))
12.5.2011 18:18
Japa  (Pokročilý)
RE: Kale bale
Ale no tak úsměvný Xavere. Pokus se ze svého úsměvu odstranit křeč a raději pověz ostatním, jakou agresi vidíš v otázce, zda víš, či nevíš, jakého mám, či nemám pejska. Tak rozbal svůj intelekt a rétoriku. Jarda
13.5.2011 11:02
faultfinfer  (Nováček)
RE: Kale bale
Jakého máš psa? To opravdu nikdo zde netuší. Ale podle úsloví, "jaký pán, takový pes", to bude asi ten nejhloupější na světě.
13.5.2011 15:15
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Kale bale
Jsou lidé, kteří dost dobře nechápou psaný text.To se může stát.
Tak tedy Jardo - jakého psa, či kolik psů vlastníš nikoho nezajímá. Jde o to, že mnoho majitelů nechá městečko svými psy obsírat a obechcávat.To se nelíbí obyvatelům, kteří nechtějí žít na hnojišti. Ó jak prosté :-))
13.5.2011 18:18
Japa  (Pokročilý)
RE: Kale bale
No, vidíš. Jak prosté, tento text prostý emocí má již mnohem větší váhu a máš v něm naprostou pravdu. Máme na věc stejný názor. Ovšem nemáme stejný názor na to, zda se emotivními a nic neřešícími výpady, něco změní. Už jsi zkusil vymyslet něco, jak tomuto nešvaru zabránit? Zkus například v místě bydliště sehnat několik ochotných lidí, kteří budou monitorovat sousedy při venčení psa, jak kdo, exkrementy sbírá. A následně hříšníky slušně, nikoliv nadávkou upozorněte. Mnoho lidí si dá říci a mnoho ne. Myslím si ale, že se budeš divit, kolik lidí stejně rozhořčených jako ty, odmítne spolupracovat na monitoringu s výmluvami typu "nemán čas, stavím garáž, starám se o zahrádku, poškodilo by mě to v podnikání, starám se o dítě". Takže nakonec zjiští, že jsi úplě sám a většině, i když nadává je to jedno. Jarda
16.5.2011 14:56
Honza  (Nováček)
:)
Hezka diskuze o hovne :)))
17.5.2011 18:00
Japa  (Pokročilý)
RE: :)
I puberta časem přejde. Jarda
18.5.2011 07:42
Honza  (Nováček)
Jardovi
To vis ze prejde Jarinku, neboj, ale uhracky Ti uz zmizely, co jsi tu naposled psal?

Mimo jine a mozna mi daji ostatni za pravdu, lepe by se v HK zilo, snad ne kdyby nebylo nakadeno od pejsku, tento problem me opravdu vubec netrapi a prijde banalni v teto dobe, ale kdyby ubylo lidi, kteri jenom breci, kopaji kolem sebe, neusmeji se a vubec jsou to takovi kabouni, neco jako nas uhracek :)
18.5.2011 18:55
Japa  (Pokročilý)
RE: Jardovi
Líbí se mi, že jsi veselý člověk. Doufám, že Ti úsměv vydrží i v případě, až se po tobě budou lidé v autobusu ohlížek, odkud že to pochází ten příjemný odér. Držím Ti palce. Jarda
19.5.2011 07:20
Honza  (Nováček)
RE: Jardovi
Na to budu mit jednoduchou odpoved, otocim se a reknu to ja ne, to uhracek :)
19.5.2011 21:39
Japa  (Pokročilý)
RE: Jardovi
Říkat můžeš co chceš. Nepředpokládej, že lidé kolem mají stejnou přirozenou inteligenci jako ty. Jarda
30.9.2011 11:57
Xaver  (Profesionál +11)
3.10.2011 06:36
IM  (Nováček +2)
RE: život v psím městě
Tak tohle mám přesně chuť někdy udělat. :-))
9.10.2011 01:04
X Y  (Pokročilý +4)
RE: život v psím městě
A navíc je to zdraví prospěšné :-)
Určitě se výrazně zlepší zdraví a fyzická kondice neustálým trénováním při útěku před pos(nas)..ným majitelem
10.10.2011 08:16
Eva  (Pokročilý +6)
psi
Poslední dobou se mi opakovaně stává, že majitelé psů je pouštějí na dlouhé lanko přes cestu. Pokud jedu na kole, lanko není vidět a už několiktát jsem zastavila těsně u lanka, málem byl malér. Ale když to pejskařům řeknu, ještě jsou dotčení. Nejen že hrozí pád z kola, ale i uškrcení jejich miláčka. To by potom teprve bylo křiku.Dokonce mi jedna majitelka řekla, že jsem měla štěstí, že jsem nespadla. Tak jsem jí odvětila, že štěstí měla především ona, že by to mělo následky hlavně pro ni.
10.10.2011 11:09
IM  (Nováček +2)
RE: psi
Také už se mi bohužel stalo, že jsem měl vodítko i se psem namotané na převodníku.
17.10.2011 16:11
Michal H.  (Nováček)
Dotaz
Dobrý den vespolek. Už asi třetí nebo čtvrtý měsíc pokračuje oprava(?) kanalizace ve Dvorské ulici ve Svobodných Dvorech. Občas tamtudy jezdím a zdá se mi, jako by se na té stavbě nic nedělo. Může mi někdo situace znalý sdělit, kdy bude ulice opět průjezdná a skončí ta krkolomná objížďka?
24.6.2014 15:49
luky  (Nováček)
život v hk
Já se po pár letech strávených v hradci králové odstěhoval.A jsem za to rád.Jsou tam drahé byty podnájmy a o hypotéce ani nemluvím.Drahé potraviny.A s prací je to tam doslova příšerný.A to mluvím o lidech z výučákem jako já.Na skoro každou práci chtějí životopis a pak vás ani nevyberou.Na uživení rodiny,doslova příšerný.A pracovat v tech jejich hypermarketech a obchodních domech...buzerace první kategorie(((
24.6.2014 15:57
luky  (Nováček)
Pak člověk chodí domů s práce akorát zbuzerovanej a otrávenej...ale pro ty rodilý(ortodoxní)hradečáky a hradečačky je to město nějakejch obrovskejch možností a oni si to myslej.Ale pro kluky z výučákem co do toho města přišly hledat štěstí hotový popraviště.viz. v práci buzerace a šikana ... Jsem rád,že v tom městě už nemusím žít !!! Nemělo to tam pro mě smysl.
7.2.2016 23:02
ladis  (Nováček +75)
Domobrana

Dobrý den.
Ministerstvo vnitra vyhlásilo dotační program pro domobranu kde se může zřizovat sebeobrana pro obce a města do 31.1.2016.Chtěl bych se zeptat jestli radní města Hradce Králové v případě invaze utečenců města a vesnice pro to něco udělali.Dle ministra vnitra policie a armáda nebude moci majetek a životy občanu bránit.
24.2.2016 10:38
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Domobrana
Máte zájem stát se velitelem, už máte halapartnu?

Tady je přihlašovací středisko
www.fnhk.cz/psych
Tak se nezapomeňte dostavit.
24.2.2016 22:38
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Domobrana
XY si dělá bžundu. Bude dost vyděšený až bude potkávat tlupy lapků.
29.2.2016 13:14
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Domobrana
Nevidím důvod bát se Mikuláše v únoru, ale když chcete a líbí se vám to, klidně se můžete děsit.
Ale pamatujte si, že nejhorší smrt je z vyděšení. A to mě fakt nehrozí.
29.2.2016 13:14
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Domobrana
Nevidím důvod bát se Mikuláše v únoru, ale když chcete a líbí se vám to, klidně se můžete děsit.
Ale pamatujte si, že nejhorší smrt je z vyděšení. A to mě fakt nehrozí.
14.2.2017 12:34
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Domobrana
Tak co Xavere, kolik tlup lapků jste za ten rok potkal? :-))

29.2.2016 22:53
ladis  (Nováček +75)
Domobrana.
Dobrý den.
Chtěl bych vědět, jestli ministerstvo vnitra, opravdu vyhlásilo dotační program
pro domobranu.
18.3.2016 13:05
X Y  (Pokročilý +4)
Reklama na vozech MHD a lidská hloupost
Zase jsem se jednou s chutí zasmál. velice mě pobavil fakt bezvadný nápad zadat si v Hradci podobnou reklamu. Má to nápad a vtip.

hradec.idnes.cz/reklama-na-pardubicky-zamek-vyvova...

Pobavila mě i reakce některých jedinců.
Jenže průser je, že na stupiditu, hloupost a ubohost několika málo lidí skáčou někteří politici a úředníci z vedení Hradce a tak se dostávají na jejich úroveň.
20.3.2016 21:52
ROBK  (Nováček)
Dotazník životní úroveň
Dobrý den, jmenuji se Ivana Petrová a jsem studentkou České zemědělské univerzity v Praze. V aktuální chvíli píši diplomovou práci na téma: Statistická analýza ukazatelů životní úrovně obyvatelstva v Královéhradeckém kraji. Ráda bych Vás touto cestou požádala o vyplnění následujícího dotazníku, který byl vytvořen za účelem doplnění objektivních analýz, jednotlivých ukazatelů životní úrovně. Dotazník je naprosto anonymní. Data budou využita pouze pro potřeby diplomové práce. Předem děkuji za Vaši ochotu a Váš čas : docs.google.com/forms/d/12zxQbF-nKz1F2Eb2sGMSO8VQ2...
11.4.2016 23:35
ladis  (Nováček +75)
Než budete věšet tibetské vlajky.
Po roce1945 vycházely časopisy, Junák Vpřed, kde popisovali, že Tibet je nejcudší země.
-!

Než budete věšet tibetské vlajky...

15.3.2016 Komentáře Témata: Čína, Tibet 2835 slov
Až bude někdo zase obdivovat lidi vyvěšující 10. března tibetské vlajky nebo se k nim přidávat, měl by si nejdříve přečíst následující řádky, aby nebyl za nevědomého a manipulovatelného debila! Jako debilové se projevují různí televizní či rozhlasovíredaktoři, ti si ovšem ze svůj veřejný kreténismus nechají dobře zaplatit. Chápeme, že tibetský režim by vyhovoval těm, kteří by naši zemi vrátili nejraději do středověku nebo ještě lépe do dob otrokářských….
Šokující pravda o Tibetu, kterou média z dobrého důvodu tají...

Pro mnohé je Tibet "rájem s ušlechtilými mnichy", "světlým náboženstvím", "moudrými vládci" a "nekonečně pracovitými a loajálními lidmi". Ale...
Tibet. Západní propaganda lidem vtloukla do hlav podivné klišé o "okupaci Tibetu". Západ velmi snadno zapomněl, že téměř tisíc let do roku 1959 byl Tibet součástí Číny a jen po dobu několika desetiletí japonské okupace a občanské války byl mimo jurisdikcičínské vlády.
Stručně řečeno, ani v roce 1959 Čína zvláštní potřebu "okupace" neměla. Potřeba přišla až ve chvíli, kdy si USA uvědomily, že raketa středního doletu umístěná na vrcholku hory vysoké 4 - 5 tisíc metrů nad úrovní moře se mění na raketu doletu velmi dlouhého...
A tak jakmile došlo k tomuto objevu, vypuklo v Tibetu povstání proti centrální vládě. Jen tak mimochodem - jak může dojít ke vzpouře proti někomu, komu nejsi podřízen? Aby tě "okupovali"?
Nicméně k "okupaci" došlo. Otázky však zůstaly:
Proč vysokohorská země, v níž se obyvatel rovin zadýchá dokonce i bez fyzické námahy, nekladla odpor?
Proč země klášterů úporně nebojovala za každé údolí?
Proč se po věky stavěná mohutná opevnění téměř nebránila Lidové osvobozenecké armádě Číny, mírně řečeno, slabě vyzbrojené a velmi hladové?
Protože bránit teokratický režim neměl kdo. Třetinu obyvatel Tibetu v roce 1959 tvořili otroci, třetinu nevolníci. Přitom i otroci i nevolníci nebyli takoví "jen jako" - ale ti nejopravdovější z opravdových.
Otrok byl majetkem. Dobytkem. Otroka bylo možné a i nutné týrat, ponižovat, mořit hladem i mučením. Bylo povoleno ho zmrzačit - v Tibetu si lámové velmi oblíbili talismany z useknutých lidských paží, rukou i nohou. Nosili je na opasku. Někteří se ověšovali"člověčinou" i v několika vrstvách.
Nevolník se v právním postavení prakticky nelišil v ničem. Měl jednu povinnost - platit. Pokud nebylo čím, stal se otrokem. Dluhy nevolníka klášteru se indexovaly - někdy o 50 - 80 % ročně (naše banky hlasitě polykají sliny a olizují se) a přenášely se naděti, vnuky i pravnuky. Dluh na procentech se hradil "člověčinou" - členové rodiny se stávali klášterními otroky.
To nebyl středověk. To byla 50. léta 20. století. Tibetští lámové byli teokratickými vládci horské země. V milionovém Tibetu bylo 200 tisíc mnichů. Ostatní byli otroci a nevolníci. Mniši mimochodem také nebyli nejvyšší kastou. Většina z nich neměla žádnápráva a byli téměř na stejné pozici jako otroci.
Každý klášter měl svůj vojenský oddíl, jehož úkolem bylo udržovat pokoru poddaných na klášterní půdě. Jak si asi dovedete představit, z karatele bojovníka neuděláte, proto postavit se na odpor "okupaci" se taková armáda nemohla ani teoreticky.
A tady také leží skutečná odpověď - proč Tibeťané nebránili vlastní hrudí svou rodnou zem před krvavou okupací. Nebyla to jejich země. Byla to země lámů.
Nu a propaganda - ano, ta vytvořila z Šambaly rajský kout s ušlechtilými mnichy, moudrými vládci a nekonečně věrnými a tvrdě pracujícími lidmi. Které zotročili krvaví dobyvatelé. Nikdo se přece nezajímá, jako to bylo ve skutečnosti, když všechny znalostiuž máme z filmů Jackie Chana a časopiseckých článků o "budhistovi" Stevenu Segalovi.
To je ten překrásný a záhadný Tibet...
Jak tak jednou přišla řeč na Tibet z doby vlády dalajlámy, kdosi se podivil vyprávění o tom, že ve 20. letech minulého století se snažili sehnat peníze na válečné hry se sousedy, a tak byla duchovním vládcem dalajlámou zavedena zvláštní daň - na uši. Toznamená, že ten, kdo chtěl, aby uši zůstaly se svým majitelem, musel zaplatit daň, jinak mu je usekli. Tehdy se to ve mně vzbouřilo: "A tohle že je ten svobodný Tibet, který utlačují Číňané?"
Nu dobře, pojďme se tedy podívat na to, jakým byl Tibet do roku 1959, než "bajonety Lidové osvobozenecké armády Číny" zde jako v poslední zemi na světě zrušily otrokářství. Dalajláma žijící od té doby v exilu vám tyto fotografie nikdy neukáže. Prohlédnětesi je sami:
(Z drastických fotek zmrzačených i umírajících lidí – třicetiletých starců, stařen a dětí jsme většinu vynechali. Jsou velmi drastické.)
Horní řada zleva doprava: výrobky tibetských lámů z lebek popravených otroků - amulety z odřezanýchrukou (byly nošeny na opasku) - otrok nesoucí na zádech jiného otroka, kterému odsekali nohy za neposlušnost vůči majiteli. Spodní řada zleva doprava: otrok a pes - jeden pelech pro oba - otrok v kládě - otrokyně s odseknutým chodidlem.
A nyní něco o tom, za co mohl být otrok potrestán. Je znám případ, kdy hospodář poslal otroka do odlehlé vesnice s úkolem. Ten se nestihl vrátit před setměním a tak přenocoval cestou na poli. Jak se ukázalo, toto pole patřilo nějakému místnímu majiteli aten požadoval od otroka za přenocování peníze. Otrok peníze samozřejmě neměl, a tak mu za trest usekli ruku. Když se zesláblý vrátil zpátky ke svému pánovi, ten, rozhněvaný skutečností, že zdravý dobrý otrok se stal invalidou, přikázal mu useknout i druhouruku. Nezaslouží si tato nádherná pohádková země všemožnou podporu ze strany organizací ochraňujících lidská práva?
27.4.2016 15:11
misha  (Nováček)
Život v hk.
Toto město velmi rychle stárne.No není divu.Je to tu spíš pro úředníčky a důchodce a nebo nějaké restituenty, kteří mají díky předkům pohodný život.Bydlení nehorázně předražené,práce žalostně málo,více lídí se z města stěhuje pryč než se jich sem přistěhuje.Více žen než mužů,takže se tu i špatně seznamuje.Největší problém je podle mě,že díky hradeckým maloměšťákům,zabedněncům a chamtivcům se zde nestaví žádné průmyslové zóny a lidi nemají kde pracovat a tudíž odcházejí jinam i třeba do sousedních Pardubic.
11.5.2016 13:15
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Život v hk.
Ano, obyvatelé Hradce stárnou obdobně jako celá populace ČR. Dražší bydlení tu je právě proto, že zde jsou dostupné služby, kvalitní zdravotnictví, málo průmyslu, dobré životní prostředí, nižší kriminalita, atd. Pravdou je, že pracovních příležitostí mimo sektor služeb tu mnoho není. Máte však špatné údaje o počtu obyvatel. Hradec v posledních letech každoročně ztrácel asi 100 obyvatel, klesající trend se však loni zlomil, během roku 2015 došlo k nárůstu obyvatel (k 1.1.2015 - 92.808, k 1.1.2016 - 92.891 obyvatel, zdroj ČSÚ). A s tím seznámením to taky nebude tragédie, pořád na vás teoreticky čeká 44.572 mužů :-) Pro vás dobrá zpráva - počet mužů se zvýšil, počet žen se snížil. Tak ještě pár desítek let počkejte a v HK bude poměr 1:1. :-D
14.7.2016 19:07
nullwhile  (Nováček)
Zaslouží si Hradec Králové nazpět svůj pivovar?
Vážení přátelé,
jelikož věříme, že jako jediné krajské město bez "většího" pivovaru si také minimálně jeden "pořádný" zasloužíme, napadlo nás, vrátit jej opět do města. Pomozte nám rozhodnout, zaslouží si Hradec nazpět svůj pivovar? Děkujeme!

Hlasujte on-line právě teď:
www.hradeckyklenot.cz/#referendum

Hlasováním lze vyhrát let balónem pro celou rodinu v Hradci Králové.
3.2.2019 21:17
VilmiK  (Nováček)
Kruk
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda tu nění někdo, kdo pracuje v Kruku. Koukala jsem tak nějak na net a uvažuji o změně místa a Kruk má vypsané výběrko na hodně zajímavou pozici. Ráda bych ale věděla, jaké to je pracovat v této společnoti. Díky moc za info.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme