BYROZÓNA

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
6.10.2006 00:00
datel (neregistrovaný)
BYROZÓNA
mám ve zvyku věnovat v rádiu a v televizi pozornost ekonomickému zpravodajství; často slýchávám zprávy o nejrůznějších průmyslovzých zónách, jejich prospěšnosti či potížích s nimi spjatými. v souvislosti s naším městem o ničem podobném není vidu ani slechu. nechci se zabývat tím, zdali je to dobře či špatně. mám jen nápad k prodiskutování. co kdyby město vytvořilo podmínky pro jinou zónu, potencionálně neméně lukrativní ... ?!
BYROZÓNA = zóna pro úřady, české i evropské, zóna pro zastoupení nadnárodních firem a organizací. jsme přeci nejlepším místem pro život?! úředník je též člověk, peněz se kolem něho točí dost a dost, vzdělání mívá většinou dobré a sám by se tu určitě necítil ;-)
6.10.2006 18:49
Xaver  (Profesionál +11)
RE: BYROZÓNA
No to je nápad, měl jsi ho někomu prodat.
7.10.2006 00:49
Roman  (Pokročilý)
RE: BYROZÓNA
To je správný směr pro Hradec ! Pryč s Ronaly a podobnými nesmysly. To je jen pro dělnickou lůzu. Vize Hradce jsou přece banky a úřady. Bude to tady tak krásné - peníze nebudou vyprodukované z výroby, ale za razítka na exkluzivní formuláře...
První taková zóna pro inkousty se už rodí v bývalém pivovaru. A mám pocit, jestli není i dražší než nějaká ta upachtěná automobilka. :-)
9.10.2006 13:51
Phavel  (Pokročilý)
RE: BYROZÓNA
no jo a ještě bychom na tento projekt mohli dostat dotaci od EU :-)
9.10.2006 16:29
datel  (Nováček)
RE: BYROZÓNA
ano, to chápu jako opravdu skvělé vylepšení předmětného návrhu. do bruselu už se všichni nevejdou, evropa se posouvá k východu, takže proč se za evropské peníze neposunout blíž k asii, čím luxusnější a větší budky by si zde eurobyrokrati postavili, tím lépe pro naše město ...
15.10.2006 23:46
pavel2  (Nováček)
RE: BYROZÓNA
souhlasím a navíc oceňuji tvůj břitký ironický humor. hezký den
15.10.2006 23:47
pavel2  (Nováček)
RE: BYROZÓNA
to bylo pro Romana..7.10.
15.10.2006 23:46
pavel2  (Nováček)
RE: BYROZÓNA
souhlasím a navíc oceňuji tvůj břitký ironický humor. hezký den
30.10.2006 20:59
Xaver  (Profesionál +11)
RE: BYROZÓNA
Nějaký ten úřad by se mohl postavit na pozemku u KB kde stával tank osvoboditel, který tu nic neosvobozoval. Ten pozemek je zbytečně opuštěný a nevyužitý.:-))
30.10.2006 21:16
Roman  (Pokročilý)
RE: BYROZÓNA
Tam by se mohla časem vyjímat nějaká ta pobočka krajského úřadu, až se zase nevejdou do pivovaru a než si postaví něco většího...
21.5.2008 21:25
rundlikus  (Nováček)
Byrozónička
Heh tento nápad je zcela geniální, škoda že máme radní které to spíše strkají do bytovek, ono by stačilo kdyby se pro tyto účely otevřel investorům Temešvár, mě docela chybí nějaká nová výšková budova :-( a pak by se sem hrnula jedna společnost po druhé :-)
22.5.2008 00:22
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: Byrozónička
Prosím, kde je Temešvár, sice jsem od narození hradečák, ale jediný Temešvár, který znám je Timisoara v Rumunsku :-)

BTW. Man U rocks
22.5.2008 01:13
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: Kde je Temešvár
TEMEŠVÁR - území mezi pardubickou a pražskou tratí, nazvané podle mlýnu Temešvár - dnes FOMEI a.s..
Urbanistický vývoj : Od r.1548 mlýn s rybníkem na Malém labském náhonu (Hunšovský mlýn), 1780-83 Deneschwar, 1836 die Vorstadt Kuklena … auch ist hieher die benachbarte Mühle Temeschchwar nebst 3 H. mit 15 E.conscribit, 1854 Temešvár, osada obce Kukleny, 1904 Temeršvár 1.díl, osada obce Kukleny, Temešvár 2. díl, osada obce Pražské Předměstí, 1930 osada Temešvár 1. díl sloučena s Kuklenami, 1934 Temešvár (dříve 2. díl) osada obce Pražské Předměstí, 1950 osada zrušena sloučením s Pražským Předměstím.
22.5.2008 08:29
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Kde je Temešvár
Když se řekne smetiště Temešvár, tak každý ví.
22.5.2008 08:55
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Kde je Temešvár
A za bolševika se tam plánovalo sídliště pro desítky tisíc lidí :-))
23.5.2008 11:09
BlackHK  (Nováček)
RE: Kde je Temešvár
Jak to víš? psali to někde?
24.5.2008 13:27
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Kde je Temešvár
Známý byl jedním z těch, co kdysi pracovali na jakési studii sídliště Temešvár. Mělo to prý být něco jako Moravské předměstí.
23.5.2008 11:11
BlackHK  (Nováček)
RE: Kde je Temešvár
Tohle se tam plánuje teď:
www.archinet.cz/index.php?mode=article&art=108...
23.5.2008 19:13
rundlikus  (Nováček)
Byrozóna
Já nevím ale co jsem z toho vyčetl tak to byl pouhý zdroj inspirace pro vysokou školu, kde si mohli lidé vymyslet co by se tam hodilo a jak by vyřešili tento nevyužívaný prostor, je to krásný ale jsou to pouze scifi pictures :-D co já vím tak nevím že by se tam něco plánovalo :-( a je to trošku škoda, každpopádně tento prostor kdyby bylo na mě bych využil velkolepě a chtěl bych aby byl pýchou pro Hradec Králové, skutečně je v těchto prostorách volné pole působnosti :-( jen je veliká škoda že tento prostor radní moc neuvádějí, jako budoucí ráj pro investory a to by tato část skutečně byla
26.5.2008 16:14
Phavel  (Pokročilý)
RE: Byrozóna
Temešvár má špatné napojení na centrum města - jižní spojka kterou by se lidé odtamtud mohli dostat na hradubickou, je v nedohlednu. Nějaké napojení na Pražskou/Pardubickou nemá smysl, je taky přetížená. Když už mluvíme o těch zónách, zajímalo by mě, na čem "zamrzla" severní zóna (území nad Pileťákem u gumokovu)? Co vím, tak většinu pozemků město vykoupené dávno má..

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme