Město plánuje zřízení půjčovny kol

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
17.10.2010 00:00
Jirka, HK II  (Pokročilý +1)
Město plánuje zřízení půjčovny kol
Tak by mě zajímalo, jestli to hradecká radnice myslí vážně nebo je to jen nějaký výkřik v období voleb. Každopádně příjemná představa. Musím souhlasit s Markem Šimůnkem, že HK je pro tento typ služby jako stvořený. Systém by se zde asi dost důkladně prověřil ;)
18.10.2010 07:01
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Město plánuje zřízení půjčovny kol
Pane, nejsme v Holandsku. Našinci budou okamžitě přemýšlet, jak kola rozkrást. Hezký nápad, ale v našich poměrech zatím nereálně fungující.
18.10.2010 11:19
jyrka  (Nováček)
RE: Město plánuje zřízení půjčovny kol
Nepodcenujte cechy... V podstate se chovame jako kdekoli jinde. Co si tak pamatuju, tak v Bruselu byla docela velka zaloha na pujceni kola a slo to jen s lokalni kartou. V kodani zase ty kola byly na takove urovni, ze by nikoho nenapadlo to krast - a proc bych to mel krast, kdyz si to muzu kazdy den pujcit a nekdo se o to bude za mne starat....
18.10.2010 13:36
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Město plánuje zřízení půjčovny kol
Jyrko, bohužel v Hradci se kola stále kradou a to ve velkém. Nevím, kde je jejich odbyt a kdo si koupí na první pohled kradené kolo, ale prostě se ztrácí. Jen mě ukradli od revoluce 6 kol (vždy byly řádně zamčené) a rozhodně nejsem výjimečný případ. Nedělám si tedy iluze o tom, že by je někdo nezačal krást ve velkém. Kluci zlodějský něco vymyslí. Ale třeba se mýlím a hradečáci budou jiní.
18.10.2010 16:24
Jirka, HK II  (Pokročilý +1)
RE: Město plánuje zřízení půjčovny kol
Petře máš pravdu, výjimečný případ nejsi, s ukradenými 6ti koly v HK jsi na tom stejně jako já ;) 2 kola, které mi ukradli v Praze (poslední před 14dny) do toho nepočítám. Zajímavě zní lokace kol pomocí GPS, funguje to už tak někde?
18.10.2010 16:26
cykloRADKA  (Nováček)
RE: Město plánuje zřízení půjčovny kol
Kola do automatických půjčoven mají speciální konstrukci a i design, aby se výrazně odlišovala od jiných a nebyla cílem zlodějů. Kradené kolo z půjčovny si těžko někdo koupí, když lidi poznají, odkud je... Myslím, že spíš se budou krást stále ta běžná kola. Spíš si kladu otázku, zda je HK dostatečně velké město, aby tento systém dobře fungoval. Města, o kterých vím, že tam dobře fungují automatické půjčovny, mají o řád více obyvatel.
22.10.2010 16:53
Jirka, HK II  (Pokročilý +1)
RE: Město plánuje zřízení půjčovny kol
O řád více odbyvatel? Třeba Praha? Tam už to také zkoušeli a jak to dopadlo:

cs.wikipedia.org/wiki/Půjčovna_jízdních_kol#Pr...

18.10.2010 12:09
faultfinfer  (Nováček)
Půjčovna
HK už je velikánská půjčovna, ale bohužel nějak nefunguje vracení na zpět.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme