(Ne) spokojenost s hradeckými úředníky

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
27.9.2011 18:05
ladis (Nováček +75)
Nespokojenost s hradeckými úředníky
Dobrý den.
Chtěl bych požádat radního pan Dvořáka který jediný odpovídá na příspěvky na internetu, jak
hlasovali jednotlivě radní, pro zvýšení jízdného
městskou dopravou,na 500 korun pro důchodce nad
70 roků.V televizi bylo řečeno že nejdražší jízdné
bude zvýšené pro důchodce nnad 70 let v Sokolově na 400 korun.Četl jsem že.dle ústavy by mělo být
pro důchodce nad 70 roků. bezplatné.
Dle hlasování radních,mohli by jsme se rozhodovat při volbách. Předem děkuji za odpovědˇ Láďa.
zobrazit | souhlasím (+61) | nesouhlasím (-0)
Nejhůře hodnocený příspěvěk ▼
28.9.2011 06:58
martin.dvorak (Profesionál +7)
RE: Nespokojenost s hradeckými úředníky
Dobrý den, žádný oficiální protokol, jak hlasují členové Rady města, bohužel dostupný není, ale můžu se pokusit to nějak zjistit. Pokud se to podaří, dám Vám vědět. Jen pro přesnost ale uvádím, že ceny se mají vracet na úroveň před snížením jízdného, aspoň podle informací, které mám já. zobrazit | souhlasím (+1) | nesouhlasím (-4)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
2.8.2004 09:46
ladyannn (neregistrovaný)
úřady
Myslíte, že hradečtí úředníci a úředníci všeobecně dělají svou práci dobře?
21.8.2005 10:33
bill (neregistrovaný)
RE: úřady
nevím jak úředníci, ale zastupitelé neeeeeeeeee.
24.2.2006 16:47
jANA (neregistrovaný)
RE: úřady
NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
25.4.2013 13:33
faultfinfer  (Nováček)
RE: úřady
Je to jako všude v práci, kde jsou na procovišti lidé schopní a nechopní, chytří a hloupí, ochotní a neochotní. Jako celek to hodnotím kladně, ale jistě se najdou i náměty na zlepšení. Pán s nickem "bill", tu hodnotí zastupitele, ne že bych se všemi rozhodnutími souhlasil, ale oproti zastupitelstvi vedené tím blbem Divíškem, je toto zastupitelstvo zlaté.
2.8.2004 14:01
Xaver (neregistrovaný)
Kdopak tě tak moc na***l, že hned téma? Co myslíš, že se tu objeví? Někdo je nespokojený a někdo zase je, to je celé.
2.8.2004 16:27
karel (neregistrovaný)
Zuzano, poradne si zanadavat, ze? Pakaz jedna ourednicka, nic nedelaj, jenom zerou, zijou z nasich dani a jenom nas omezujou, vid? Tak co s tim, pujdes je snad svrhnout? Nebo se chystas do politiky? Nebo co se tady bude resit? Stezovat si umi kazdej chudak, ovsem vic nez slova jsou ciny, kocicko.
3.8.2004 08:59
ladyannn (neregistrovaný)
Jste v sekci fórum, ne někde kde se musí něco řešit, fórum je pánové o názorech, tak jsem prostě chtěla zjistit, jestli s nimi mají taky tak špatnou zkušenost jako já.
4.8.2004 03:13
občan (neregistrovaný)
Ladyann, snad nemáš v úmyslu zahltit celé fórum svými "moudry"?! Na to jsou paragrafy - násilí proti skupině obyvatel, ohrožení životního prostředí atp. :-)) Neznám nikoho, kdo by neměl s jakýmkoliv úředníkem státní správy či samosprávy negativní zkušenosti (pokud to nebyl jeho známý nebo ho nepodplatil) - to jako tady má každý založit své vlastní téma, a pak se tu vypovídat? To už by se sem ale žádné jiné téma nevešlo... Jestli chceš něco dělat, tak si na to vzpomeň před volbami a hledej stranu s takovým programem, ve kterém jsou načrtnuty kroky k vytvoření takového prostředí, kde úředník s razítkem není všemocný pán nad osudy občanů a kde jich (úředníků) není tolik potřeba.
29.11.2004 15:51
babka (neregistrovaný)
úředníci??
Vše je o lidech a v lidech. Dám do placu jedno staré moudro. Jsi-li spokojen, poděkuj. Nejsi-li - také, myslet si při tom můžeš co chceš. Hlavně se podle toho zaříď napříště a při volbách. toť vše. A věřte, funguje to.
29.11.2004 15:57
babka (neregistrovaný)
úředníci??
Vše je o lidech a v lidech. Dám do placu jedno staré moudro. Jsi-li spokojen, poděkuj. Nejsi-li - také, myslet si při tom můžeš co chceš. Hlavně se podle toho zaříď napříště a při volbách. toť vše. A věřte, funguje to.
4.8.2004 09:59
ladyannn (neregistrovaný)
Tak pardon,pánové,až budu chtít nejdřív něco udělat, nejdřív se vás zeptám na váš souhlas..
5.8.2004 08:37
Jarda (neregistrovaný)
spokojenost
Já to zkusím rozseknout :-). Za poslední rok jsem měl s úředníky hradeckého magistrátu tři jasně pozitivní zkušenosti. Šlo o odbory živnostenský, památkový a dopravní.
Na prvním uvedeném jsem myslel, že si jdu kupovat auto za milion, jak ke mně byli příjemní (to myslím naprosto vážně)
z památkářů jsem měl strach, ale pracovník odboru byl po předchozím telefonickém rozhovoru naprosto připraven, dokonce si nastudoval nějaké podklady a dokonce mi sám aktivně doplnil jeden chybějící dokument
dopravní agenda lepší průměr. Slečna se usmívala, a hlavně to šlo relativně bez front.
kupodivu mám poslední dobou horší zkušenosti s pracovníky soukromého sektoru, kteří se chovají jak úředníci za socialismu.
5.8.2004 09:12
ladyannn (neregistrovaný)
RE: spokojenost
Já taky nemám jen záporné zkušenosti,je jich dost, co se umí usmát,pomoct,ale já mám zatím nejhorší zkušenosti s úředníky na sociálce, pracáku atd..
10.8.2004 12:49
Petra V. (neregistrovaný)
RE: spokojenost
tady tě ladyannn musím podpořit, taky neříkám, že všichni jsou takoví, neházím je do jednoho pytle, ale můžu za sebe říct, že těch pár měsíců, co jsem musela pracovní úřad navštěvovat mě bohatě stačilo. Je fakt, že pár úřednic na pracovním úřadě se chová nevhodně až urážlivě!! Na sociálce se ale ke mě chovali slušně a snažili se mi pomoct
11.8.2004 07:52
ChoBot (neregistrovaný)
RE: spokojenost
Tak zkušenosti s pracovnicemi na sociálce mám taky. Lžou a jsou arogantní. Setkal jsem se s nima sice jen 2x. Pro soud napsaly takový posudek, že mně ani pes nepozdravil. Možná to je tím, že celej život pracuju a sociální dávky nepobírám. Chápu, že pokud budu na dávkách, tak budou milé a příjemné. Nejsem prostě asi jejich typ.
14.8.2004 11:41
hradečák (neregistrovaný)
spokojenost s úředníky
Vše je v lidech. Proč ale vždy musí čekat až na vypršení lhůty k vyřízení a pak teprve odpovídat a ještě to posílat z jedné podatelny na druhou, takže dopis jde po Hradci týden??
20.8.2004 10:01
Hradečák II. (neregistrovaný)
RE: spokojenost s úředníky
Já už čekám na odpověď z Magistrátu 4 měsíce a na rozhodnutí stavebního úřadu 3 roky. Myslím si, že úředníci pracují dobře. Kdo nic nedělá, nemůže také nic zkazit.
20.8.2004 10:06
HaFo (neregistrovaný)
RE: spokojenost s úředníky
Máš pravdu, "nic nezkazit", je opravdu heslo dne na obecním úřadě. Odpoví na toto také náš nový evropský poslanec, nebo také nebude "nic kazit"? Co na to nový mladý perspektivní tajemník?
20.8.2004 10:07
Hradečák II. (neregistrovaný)
RE: spokojenost s úředníky
Nikdo z nich neodpoví! Také nechtějí nic zkazit.
21.8.2004 21:15
Samohrd (neregistrovaný)
RE: Hradečákovi II.
Vážený pane Hradečáku II.
Nějak se mi těm Vámi udávaným skandálním číslům nechce věřit. Můžete objasnit o co běží?
Zdraví Samohrd
24.8.2004 15:59
Hradečák II. (neregistrovaný)
Re:RE: Hradečákovi II.
I když je to neuvěřitelné, tak čísla o nefungování jsou v pořádku. Do doby než se oficiálně k problému vyjádří Kancelář veřejného ochránce práv, tak nebudu více konkrétní. V HK i nemožné je možné. Nezapomeňte že se jedná o rudé město. Úředníci zůstali. Těm slušným a poctivým děkuji a dopředu se omlouvám.
21.8.2004 23:10
Jarda (neregistrovaný)
RE: spokojenost s úředníky
nepřeháníte to trochu - zákonná lhůta bývá ve většině případů 30 dní. Myslím, že by si nikdo "nelajsknul" to zdržovat. Ale abych nekřivdil, když nevím o co jde - zkuste uvést konkrétní příklad.(a pokud možno vystupte z anonymity). Sdělovací prostředky by tomu pak určitě věnovaly pozornost :-) (a o to pánové na magistrátu rozhodně nestojí)
21.8.2004 08:50
ladyannn (neregistrovaný)
pracák
Já když jsem vyšla z gymplu a začala hledat péráci, tak sem byla na pracáku a hned mi zkazili iluze, nehledě na to, že jelikož mi nepodali správné informace jsem musela platit pojišťovně prachy ze svýho a ta jejich ochota, to by jeden...
14.9.2004 10:19
 (neregistrovaný)
mám zase dobré zkušenosti, na pasech byli příjemní a vše proběhlo s úsměvem
16.9.2004 11:08
toník (neregistrovaný)
úředníci
jsou taky jen lidi a někdy se k nim chováme horozně, přiznejme si to
24.9.2004 08:33
Alča HK (neregistrovaný)
Informace
Dnes jsem se doslechla, že v centru Hradce bude zavřena po poště u Centrálu další pošta. Nevíte o tom někdo něco? Zkoušela jsem se informovat na poště a pracovnice mi řekla, že jim také nikdo nic neřekl, ale že asi končí k 1.1.2005. Proč firma Softprofes vyhazuje poštu ze svého objektu? Banku nebo další hadry nepotřebuju, ale pošta se občas hodí.
19.10.2004 10:17
Pepouš (neregistrovaný)
RE: Informace
Včera televize potvrdila uzavření pošty na hradeckém starém městě. Nějaký ředitel tam hovořil o tom, že jsou to jen peníze co hýbou světem a proto je pošta uzavřena. Domnívám se, že takoví ignoranti (Česká pošta se nedávno chlubila s tím, že má zisk kolem miliardy korun) by vůbec neměli mít možnost rozhodovat o službách veřejnosti. Neznám totiž město v ČR, kde by pošta zavřela dvě velké pošty v centru města a tvrdila, že je to neekonomické provozovat poštu v centru. Zatím vždy pošta tvrdila, že je neekonomické provozovat pošty na venkově a horách. Zřejmě nová strategie úředního šimla. Nebo Českou poštu nezajímá názor veřejnosti na kvalitu svých služeb a jejich dostupnost? Prorože je před volbami, tak hradecký magistrát v této věci nedělá asi také nic.
24.9.2004 11:52
Jirka (neregistrovaný)
Proč jen úředník.
Myslím si, že většina úředníků jsou normální slušní lidé, kteří mají to štěstí, že berou pravidelně plat, plar spíše podprůměrný. Vzhledem k tomu, lze říci, že většina z nich dělá více něž musí. Jejich volený managment bezotyšně utrácel do dnešní doby mnoho z peněz nás daňových poplatníků, tak zase těch pár úředníčků vyrazí, aby se ušetřilo. A Vám daňový poplatníkům dá zástupnou možnost si ještě do někoho z těch nul kopnout. Tak to já nedělám. Hezky pěkně od shora. Lehlá rybka smrdí od hlavy. Proč například nejsou v Hradeckém denním tisku pravidelně zveřejňovány pracovní zahraniční cesty a poznatky z nich. Např. jen v počtu porovnání kolik vedoucích je na řadového úředníka u nás a kolik v onom družebním právě navštíveném cizokrajném městě .
24.9.2004 15:01
Luboš (neregistrovaný)
Mohu - li přispět drobnou zkušeností z odboru vnitřních věcí ( snad se to tak jmenuje ): soudním rozhodnutím mi byly svěřeny dvě nezletilé děti, které před o po soudu měly vždy trvalé bydliště se mnou, tedy s otcem. Zde i opravdu ve společné domácnosti nepřetržitě žily! Jejich matka se v průběhu tohoto řízení ještě před rozvodem odstěhovala. A jsme u problemu! Po rozvodovém řízení navštívila výše uvedený odbor, kde požadovala změnu svého trv. bydliště do nového OP. Úřednice ji automaticky přepsala i nezletilou dceru! Pominu - li, že řádný občan nemá ze zákona možnost zjistit osoby trvale žijící v jeho domácnosti, došlo ze strany Magistrátu k závažnému porušení některých práv. Nebudu popisovat reakci arogantní úřednice, když jsem na tuto skutečnost přišel. Jsem jen pouze otec, který nemá žádná práva! Dle jejího vyjádření, aniž by znala skutečnosti, mi tvrdila, že děti jdou automaticky v evidenci s matkou! Není to náhodou pozůstatek časů totalitních? Po několika nepříjemných jednáních s vedoucím odboru Mgr.Kozákem se vše napravilo. Tím blbcem ale nebyla úřednice, která něco porušila, ale já...ani omluvy jsem se nedočka!
27.9.2004 13:03
PepČa (neregistrovaný)
To buďte ještě rád, že jste nemusel jednat s tajemníkem Balounem! I takoví mohou být na úřadě zaměstnáváni ve vedoucích pozicích. Ten obhajuje i kulatý čtverec, pokud je to ovšem v jeho prospěch. Ryba opravdu smrdí od hlavy.
11.2.2005 16:25
hradecký občan (neregistrovaný)
úředníci magistrátu
To si tak sedím a do nikam hledím ... I to jsem viděl při své cestě na magistrát, než jsem našel ty příslušné dveře...
11.2.2005 16:28
taky z HK (neregistrovaný)
úředníci na magistrátu
Můžete jim poslat upozornění doporučeně, stejně se nic neděje. Neodpoví, dovolíte-li se připomenout, tak je vám sděleno, že jo, že to četli a co že to vlastně.... a zase klid po pěšině. Jen si to nikde s nikým nerozhněvat.. Že má občan problém a oprávněně žádá nápravu - to je jeho věc a ne úředníka. Jakto že to ten občan ještě nepochopil??
3.8.2005 10:51
Matěj JR (neregistrovaný)
Mají tam strašně práce ....
... a jsou tam strašně ochotný :-P

(trochu mě na úřadu naštvali přístupem, tak jsem si tu ulevil)
3.8.2005 12:02
MIREK (neregistrovaný)
Zatím bez výhrad
Do současné doby nemohu pracovníkům magistrátu, tedy těm se kterými jsem se doposud setkal, (odbor dopravní, sociální, správní - občanské průkazy a pasy, ale i oddělení přestupkové), nemohu nic než pochválit. Myslím, že když někdo ve slušnosti přijde a požádá o něco, tak to většinou jde. Vyjímky se samozřejmě najdou. Teď jsem momentálně zvědav na vstřícnost pracovníků na stavebním odboru, kam jsem poslal podnět k řešení na provinění proti stavebnímu zákonu. Tak uvidíme.
5.8.2005 13:29
Joska (neregistrovaný)
RE: Zatím bez výhrad
Stavebního úřadu se neboj. Já jsem si postavil garáž na sousedově pozemnu a pracovníci stavebního odboru mi ještě poradili, jak to zlegalizovat. Jsou fajn a vstřícní. Vyřešili to napomenutím a bylo hotovo. Je fakt, že soused dva roky prskal jak křeček, ale ve spolupráci se stavebním úřadem jsem ho zklidnil. Takže spokojenost s úředníky na stavebním oboru je vynikající!
5.8.2005 14:38
MIREK (neregistrovaný)
RE: Zatím bez výhrad
To se tedy nedivím, že jsi s tímto úřadem spokojený. Já pak být tvým sousedem, tak ti tu garáž vyhrnu ze svého pozemku buldozerem, ale to v tomto případě to není moje věc. Třeba sám budu také překvapený, jak moji stížnost stavební úřad posoudí. K jejich smůle jsem ale člověk, který si jen tak něco nenechá líbit. Tak uvidíme.
19.8.2005 07:47
Joska (neregistrovaný)
RE: Zatím bez výhrad II.
O to se soused také pokusil, a zase ho srovnali policajti! Způsobil mi tímto škodu na mém soukromém majetku. Stavba je víc než pozemek. Až to rozhodne soud, počítám tak za pět let, tak mu budu platit maximálně nájem. Ještě štěstí, že jsme v Čechách! Jen mě mrzí, že jsem si tu garáž nepostavil větší, kdybych věděl, že to opradu projde tak hladce. Znovu jen potvrzuji, na stavební odboru jsou velmi milí a ochotní.
26.9.2005 07:32
MIREK (neregistrovaný)
RE: Zatím bez výhrad II.
Tak jsi měl pravdu Josko. Stavební úřad, to je fakt děs a hrůza.
17.3.2008 14:21
Magda  (Nováček)
RE: Zatím bez výhrad II.
Pane Josko, to co píšete je všivárna a ještě se tím chlubíte. Doufám, že na Vás také v životě dojde.
18.8.2005 09:58
Ira (neregistrovaný)
úředníci
Chtěla bych veřejně pochválit úřednice Magistrátu HK konkretně ty které vyřizovaly dne 17.8.05 občanské průkazy. Byla jsem tam zařizovat OP pro své příbuzné, protože naši zákonodárci vymysleli geniální věc. Naši nejstarší spoluobčané mají povinnost si vyplnit žádost,nechat se vyfotit a nechat si vyrobit nový občasnký průkaz. Lituji všechny,kdož nemají nikoho kdo by vy jim pomohl a zároveň chci pochválit úředníky,kteří se snaží vyjít vstříc těm,kdo chtějí pomoci. Já osobně jsem se setkala s ochotou a vstřícností úřednice.Ještě jednou děkuji a doufám,že vstřícnost a ochota pomoci jim vydrží.Přeji jim k tomu hodně zdraví a pevné nervy.
14.10.2005 21:04
babka (neregistrovaný)
RE: úředníci
No pokud nehtějí cestovat na OP za hranice, staří lidé už si OP měnit nemusí, alespoň doufám, že informace v tisku platí, a že jim na stávající občanky neodmítnou vydat důchod.
19.8.2005 21:28
libor (neregistrovaný)
příspěvek
Už jste si zařizovali novou čipovou kartu pro MHD? Zjistil jsem, že dojde ke zdražení jízdného ?!? V jiném foru se píše o tom, že se tady nedá parkovat a přitom k omezení provozu aut by podle mě přispěla levná MHD. Taková blbost tam nikoho nenapadne? A znovu nesouhlasím s přestavbou Gayerových kasáren na dopravní odbor. To se to nedalo umístit jinam a v Gayerkách nechat music klub?
27.8.2005 11:30
jeník (neregistrovaný)
Vlasák
Co říkáte na to, jak se bývalý primátor Vlasák nechce vzdát korýtka v dozorčí radě EOP? No, mě by se taky nechtělo, 300K je 300K, ale tohle je na mě trochu moc...
27.8.2005 15:07
Xaver (neregistrovaný)
re:jeník
Tak proč se divíš?
25.9.2005 09:30
ACROSS THE HORIZON (neregistrovaný)
...
V jedne kauze naprosta spokojenost s krajskymi uredniky a nespokojenost s mestskymi. Pausalizovat nelze vubec, ale na kraji jsou asi ti lepsi, mozna...
26.9.2005 13:09
Matěj JR (neregistrovaný)
RE: ...
... ééé a kde že ty to pracuješ???
14.11.2005 23:16
ACROSS THE HORIZON (neregistrovaný)
RE: ...
Nepracuji a nepracoval jsem ani na MM HK ani na KU KK!
14.10.2005 21:11
Anča (neregistrovaný)
RE: ...
Vše je o lidech. Jenže ti "nad námi nám trochu dost zpychli.A blbec když se zapře... tak je jedno kde sedí, protože srážka s blbcem je nejhorší nehoda v životě.
28.9.2005 18:18
dalybor (neregistrovaný)
Zastupitelstvo - jednání
Ač nepředpokládám, že se zrovna touto cestou dostanu k informacím, po kterých prahnu /ale budu rád, když jo/, přesto nemohu nenapsat o svém snad ne ukvapeném rozhořčení spojeném s jednáním úterního Zastupitelstva v Adalu.
Již podruhé jsem na tomto Jednání nevěřícně marně hledal nějaký informační panel o tom, co se bude v ten den projednávat, o čem se bude hlasovat a diskutovat..
Doufám, že se pletu! Snad něco takového /proboha/ kdes uvnitř budovy existuje...Však spokojil jsem se i s venkovním plakátem - u Adalu sice vylepen nebyl, ale den před zasedáním našich radních jsem tento spatřil poblíž Magistrátu, tedy trošku jsem se prošel...Avšak po tomhle úředním sdělení už ani památky - zřejmě přelepen "důležitějším obsahem" k mání nebyl ani tam.Což už asi průšvih bude...
Prostě mi tahle jistě podstatná informace od zastupitelů chyběla a vážně nevím, čí vinou a proč...doufám, že tomu příjdu na kloub...myslím si, že jde o dost vážnou věc..Na síti jsem rovněž k ničemu aktuálnímu na stránkách Magistrátu nedošel, ale možná jen proto, že se na těchto internetových stránkách člověk snadno zamotá a času bylo málo - tedy nechci nikomu křivdit...Jsem ale zvědav...

D.
28.9.2005 18:43
Filip (neregistrovaný)
RE: Zastupitelstvo - jednání
Byl jsem taky, alespon na chvili. Zajimalo me zejmena, jak v pondeli dopadlo zasedani predmerickeho zastupitelstva o slouceni s HK. Doted nevim. Podrobny rozpis jsem nenasel, jen tohle: ww.hradeckralove.org/cz/Magistrat/zastupitelstvo/_plan_zast.html

A malem jsem musel povytahnout oboci. To kdyz se jednalo o Delvite, kde ma byt zbudovan skatepark (vubec nic proti tomu). Ale o to vic zarazi trapne dubnove a kvetnove zasedani, kdy byl stolety SKHK malem poslan tam, kde je dnes hradecka Delvita...
28.9.2005 18:59
dalybor (neregistrovaný)
RE: Zastupitelstvo - jednání
...už jsem si začínal myslet, že trpím stihomamem, neboť mám na naše drahé zastupitele poměrně jasně vyhraněný názor - že jsou skoro všichni úplně blbí...
Ale to je teda docela síla -informace o programu jednání Zastupitelstva snad není ničím nadstandardním?? Žasnu. A o to víc, že pochopitelně ani náhodou se "toho" nezhostí místní média...Ale i jinak to moc nikoho nerozhodí...nakonec..proč taky. Máme se tady dobře a v Delvitě ještě "chuligánům" uděláme separé - ať se nám kliděj z očí...Za ten klid nám to tu stojí - fotbal - no to je jiná...to si Město dalo...a takový tu mohl být klid..
No říkám - blbci.
Zdravím Filipa.
Dalibor
29.9.2005 11:30
Filip (neregistrovaný)
RE: Zastupitelstvo - jednání
Kazdy ma takove zastupitelstvo, jake si zaslouzi. To je (ne)vyhoda demokracie.
Taky zdravim.
F.
29.9.2005 12:46
Filip (neregistrovaný)
neco preci jen
usneseni.mmhk.cz/rt_ext/core_script/search/list_to...

...tak tady to je...
14.10.2005 21:09
babka (neregistrovaný)
neškodily by informace...
Vážené zastupitelstvo by mohlo v Gajerových kasárnách, kam přemístilo odbor dopravy, umístit alespoň informační tabuli s orientačním plánkem a soupisem těch nebo toho, co v areálu vlastně kde sídlí, aby tam člověk nechodil jako bludný holanďan. Nebo že by to bylo tak drahé, že na to město nemá peníze??
26.10.2005 11:35
Michal H. (neregistrovaný)
Lázeňský pobyt zastupitelů HK
Tak se nám někteří naši páni zastupitelé odjeli regenerovat na útraty jisté zdravotní pojišťovny do poděbradských lázní ( zpráva ČT 1 ). Zakamuflovali to jako pracovní jednání, přesto pravda nakonec vyšla najevo. Nejde o to, zda někdo jede odpočívat do lázní - to je jistě jeho plné právo, dojemný na celém příběhu je fakt, jak pečlivě se zdravotní pojišťovny, naříkající na obrovské systémové zadlužení atd, starají o některé z nás. Nejsem si jistý, že by takhle pohodlně a gratis získal léčebný pobyt kterýkoli normální občan bez zjevného tělesného postižení. Prostě z minulých dob přetrvává, že všichni jsme si rovni, ale někteří jsou rovnější:-)
26.10.2005 19:55
Xaver (neregistrovaný)
RE: Lázeňský pobyt zastupitelů HK
On totiž ten zjevně tělesně postižený či jinak nemocný nemá co nabídnout jako protihodnotu lidem v té poojišťovně. Má co dělat sám se sebou a tak ho asi ani nenapadne přemýšlet o lázeňském pobytu. Poděbrady jsou hezké město... i od psů je nějak málo obesrané.
26.10.2005 23:25
Matěj (neregistrovaný)
RE: Lázeňský pobyt zastupitelů HK
Nezklamal's!
27.10.2005 09:06
Karel (neregistrovaný)
RE: Lázeňský pobyt zastupitelů HK
Dostali nabidku pojistovny, proc by nejeli. To jim nezavidim, proste chapu, ze primator velkeho mesta dela zdravotni pojistovne dobrou reklamu. Me vadi, ze to dlouho kamuflovali jako pracovni jednani! Kdyby se rekreovali v dobe sve dovolene, je mi to ukradene, ale v pracovni dobe maji sedet v kancelari a pracovat.
27.10.2005 11:10
pozorovatel (neregistrovaný)
RE:Lázeňský pobyt vedení města HK
Někteří si na to vzali dovolenou a při tom zase některé dny jezdili do práce. Ono není vždy vše tak jak ukazují v bedně.
27.10.2005 16:35
Ladas13 (neregistrovaný)
RE: Lázeňský pobyt zastupitelů HK
Také jsem slyšel na vysílání ČT 1 zprávu jak zastupitelé města Hradec Králové využili lázeňský pobyt v Poděbradech a tato zpráva mě úplně jako občana šokovala kam dnešní drzost mocných může až dojít. Obzvláště jejich arogantní odpovědi např. pan Tuháček (asi se vžil do doby, když aktivně sloužil v naší armádě). Celá záležitost byla založena na podvodu a to už počáteční informací vůči spoluzaměstnancům, že jedou na nějaké výjezdní zasedání. Finanční částka ve výši 10 000,- Kč za osobu (jestli jich bylo 5 tak celkem 50 000,- Kč) byla uhrazena z celkového rozpočtu Zdravotní pojištˇovny MV, která jestli takto hospodaří, tak se nedivím, že ve zdravotnictví je nedostatek finančních prostředků. Když normální občan žádá o lázeňský příspěvek, tak musí mít odpovídající diagnózu a dále řádné vyšetření odborného lékaře a doporučení k lázeňské léčbě. Posudkový lékař zdravotní pojištˇovny návrh prostuduje a provede doporučení a nebo také zamítnutí. Z podaného příspěvku redaktora v ČT u těchto prominentních osob nebylo nic naplněno a navíc spolupracovníkům ještě lhali. Tento postup lze posoudit jako zneužití pravomoci veřejného činitele a nejen v jiných státech EU, ale i u nás v jiných městech by tito funkcionáři v zastupitelstvu neobstáli a museli by opustit své funkce. Tak jak jsem to nazval byla skutková podstata naplněna a žádný zastupitel vykonávající svou funkci poctivě by si to nedovolil. Každý zastupitel ve výkonu své funkce (primátor a náměstci) jsou platově slušně ohodnoceni, aby k těmto případným situacím a zneužíváním nedocházelo. Bohužel páni v Hradci Králové si mohou dělat co chtějí a voliči je vůbec nezajímají. Doufám, že občané města nebudou mít krátkou pamětˇ do příštích komunálních voleb. V případech, kdy musel funkcionář opustit svou funkci není málo na př. starosta v Jaroměři.
30.10.2005 13:03
Franta (neregistrovaný)
RE: Lázeňský pobyt zastupitelů HK
Už jsem to zmiňoval ve zpravodajství - nerozumím dost dobře "normálnosti" takovéhoto počinu, protože normální pro mne znamená něco jako obvyklé, běžné. A pokud je to pro primátora, jeho náměstky a zdravotní pojišťovnu normální, pak se nedivím, jak to tu vypadá.
Oni by si totiž páni radní měli uvědomit, že jsou na svých funkcích za naše peníze a pojišťovna by si měla uvědomit vlastně totéž. Zdravotní pojištění je skrytou formou daní a já, jakožto daňový poplatník, ostře nesouhlasím s tím, aby se lidi, které "platím" chovali takovýmhle způsobem.
31.10.2005 12:00
Ladas13 (neregistrovaný)
RE: Lázeňský pobyt zastupitelů HK
Pane Franto vidím, že souhlasíte s mým příspěvkem a že na případ máme stejný názor. Jestli se s tímto případem nehodlá zabývat zastupitelstvo, ale až do důsledku jsem odhodlán jako občan - volič podat trestní oznámení za zneužití pravomoci veřejného činitele, protože ta zdůvodněná normálmost je nenormální a od lidí zastupující dané funkce drzost a arogantnost. Také požádám ministerstvo zdravotnictví což předpokládám, že je nadřízený orgán zdravotních pojištˇoven o provedení kontroly v daném případě. U lidí tohoto typu se jedná v každém případě o úplatek, protože rekondiční pobyt na dobu 5 dní žádný neexistuje obvzláštˇ, když ani 5 dní neabsolvovali vzhledem k dovolené a pracovnímu vytížení jak sami na svou obhajobu říkají. Potom i 5 dní účtovaných je podvod ze strany lázní vůči zdravotní pojištˇovně. Každý občan, který si uhradí jakoukoliv léčbu jako samoplátce se snaží tuto službu 100 % využít, protože to jde z jeho kapsy. Když se u občanů neustále poukazuje na jejich lhostejnost, tak atˇse pravda ukáže.
27.10.2005 18:41
Jana (neregistrovaný)
hradeccti urednici
Ja si myslim ze urednici sou tu pro to aby slouzili a pomahali nam a ne my jim. My sme pro ne zakaznici a o zakazniky se ma pecovat. Zakaznim ma vzdycky pravdu! Coz se nedeje!
28.10.2005 08:23
Karel (neregistrovaný)
RE: hradeccti urednici
To, co jste napsala je trosku hloupost. Nechci se zastavat uredniku, ale obcan nemusi mit vzdy pravdu. Urednik by mel postupovat dle zakonu a kontrolovat jejich dodrzovani. Pokud si obcan na pozemku postavi hrad bez stavebniho povoleni, ma podle Vas urednik drzet hubu a krok? A pak je tim správným úrednikem, protoze Vam slouzi a musi respektovat Vasi pravdu?
1.11.2005 17:52
sniffer (neregistrovaný)
Městská karta
Může mi někdo z přítomných vysvětlit jednoduchou věc? Mé vzdělání na to asi nestačí. Jak je možné, že v Pardubicích se zavádí obdoba hradecké městské karty a financování tohoto počinu jde z peněz EU, kdežto hradeckou MK financuje město?
Tohle mi fakt hlava nebere...
To už nejsme ani schopni zažádat o grant?
1.11.2005 20:34
Franta (neregistrovaný)
Karty MHD
.... jestli oni nebyli zrovna v lázních....
4.11.2005 15:39
Luboš (neregistrovaný)
Lázně
Možná tam naši zlatí uředníci z Magistrátu řešili problematiku lávky přes Labe u mrtvé zóny Aldisu :-) a přitom popíjeli zdravou minerální vodu...
4.11.2005 21:00
Lada (neregistrovaný)
Lázeňská rekreace
Máte - li všichni pochybnosti o účelu "služební cesty" úředníků na náklady PMV o které hovořil redaktor v televizních novinách zkuste následující: Stránky: Magistrát města Hradec Králové - členové zastupitelstva - JUDR.Arnošt Urban ( urban[zavinac]hkak.cz ), který by měl být nezávislým šéfem výboru kontroly tohoto úřadu ( zvoleným námi občany v řádných volbách ), proto by měl zodpovědět následující: čerpali zmíněné osoby dovolenou? Čerpali prostředky na své ubytování? Byla tato akce v rozporu se zákonem? A celou další řadu otázek by měl výše uvedený zastupitel zveřejnit v "nezávislém" plátku města Radnice... JUDr. Urban patří k těm slušným lidem, dle vyjádření kamaráda, kterého zastupoval v soudním řízení.
21.11.2005 16:45
Eraser (neregistrovaný)
správní odbor
Když je tu téma o (ne)spokojenosti s hradeckými úředníky,tak vyjádřím hrubou nespokojenost s přístupem a prací správního odboru,oddělení přestupků,konkrétně s "prací" paní Capouškové (jsem zvědavý jak dlouho zde tento příspěvek vydrží) - naprosto neprofesionální zaujaté jednání na základě nepodložených osobních sympatií či antipatií bez ohledu na prokázané skutečnosti.Jde o to,že jsem byl napaden jakýmsi otrapou a byli u toho 2 nezávislí svědci (tzn.ne moji rodinní příslušníci).Věc byla nahlášena na policii a pollicie to měla poslat na magistrát.A nakonec jsem byl z přestupku obviněn já a zmíněná úřednice argumentovala tím,že útočníkovi to dosvědčili (křivě) syn a manželka atd.
21.11.2005 20:11
Jaroslav Fišer (neregistrovaný)
RE: správní odbor
bude tady pořád :-). Váš příspěvek je naprosto korektní a pokud se zmíněná paní bude cítit dotčená, má dostatek prostoru na vyjádření.
A nezmizí, ani pokud by se ukázalo, že jste ji nařknul omylem a ona po nás žádala nápravu. Pouze by byl doplněn o odkaz na doplňující informace.
Na druhou stranu mi přijde od Vás trochu nefér neuvést své jméno nebo aspoň funkční kontakt. Pokud někoho napadáte, měl byste mu dát možnost se bránit. S anonymem se špatně jedná a já osobně považuji podobné anonymní výlevy za určitý druh srabáctví. Ukažte, že mezi ně nepatříte a uveďte svůj kontakt. O to víc Vám ostatní lidé budou věřit.
22.11.2005 13:13
Eraser (neregistrovaný)
RE: správní odbor
Kdbyy mně chtěl někdo napsat,tak e-mail je: eraser1[zavinac]post.cz
21.11.2005 23:42
hana (neregistrovaný)
RE: správní odbor
Osobní spory a pocity křivdy i když třeba oprávněné jsou pro toto fórum nezajímavé. Zůstaňte nad věcí.
22.11.2005 09:24
MIREK (neregistrovaný)
RE: správní odbor
Musím reagovat na nespokojenost ERASERA. Asi před rokem jsem byl napaden dvěma opilci, kteří si pak následně vzájemně potvrzovali výpovědi, že jsem útočníkem byl já. Naštěstí přivolaná policie k incidentu, dala na moji žádost všem účastníkům potyčky dejchnout do přístroje a to bylo pro další řízení klíčové. Já byl bez alkoholu a oni dva měli každý kolem 1,5 prom.
Díky paní Capouškové na správním odboru, vyšla pravda najevo a zahájené přestupkové řízení, které jeden z opilců zahájil proti mé osobě, se obrátilo v můj prospěch. Tímto paní Capouškové děkuji.

22.11.2005 13:11
Eraser (neregistrovaný)
RE: správní odbor
"Můj" případ ještě není vyřešen,ale jak jsem popsal výše - paní Capoušková se rozhodla,že jsem zřejmě napadl já jeho na základě křivého svědectví jeho syna a manželky.Jak jsem psal,také jsem napadení ohlásil spolu s oběma svědky,kteří tomu byli přítomni na policii.Jedním ze svědků bylo v průběhu napadení voláno na linku 158,ale ten člověk,který mě napadl když to slyšel,tak utekl.Takže pokud bude dále tendence obrátit celou věc proti mně,mohl by pomoct záznam hovoru pokud už není smazaný...
22.11.2005 13:50
MIREK (neregistrovaný)
RE: správní odbor
Když tedy máte svědky, kteří potvrdí Vaši verzi, tak nechápu v čem je problem. Jestliže to stojí na nedostatku důkazů, nebo že je tvrzení proti tvrzení, pravděpodobně nezbyde správnímu odboru než případ ukončit. Ale těžko se k tomu tady někdo vyjádří, když o tom nic neví. Nejlépe uděláte, když si najdete právníka a celou situaci si s ním rozeberete a poradíte se. Pokud nebude spokojen s rozhodnutím správního odboru města, odvolejte se na kraj a oni přezkoumají postup odboru města.
25.11.2005 18:04
CHRIS (neregistrovaný)
Trio
Neprilis kvalitnimi hradeckymi urednicemi (MMHK) jsou Capouskova, Hradilova a Voborilova!
26.12.2005 20:00
baba jaga (neregistrovaný)
RE: Trio
Souhlas, a proto taky jsou "jen" řadové úřednice. protože podvratné živly nekryjí a nemají s nimi slitování - a t ak to má být.
22.12.2005 08:37
MIREK (neregistrovaný)
Stavební úřad
Zrovna včera jsem si v radnici přečetl článek a nevkusné a také zároveň stavebnímu zákonu odporujících výměnách oken na domech v památkové zóně. Tento problém není bohužel jen problémem domů v památkové zóně, ale i domů třeba na sídlištích. Již delší dobu řeším se stavebním úřadem dvou případů výměn oken na jednom nejmenovaném domě v HK. Musím zde opravdu smeknout před úředníky stavebního úřadu, jak bravurně tuto situaci řeší ve prospěch majitelů bytů, kteří vědomě porušili stavební zákon tím, že výměnou oken změnili vzhled domu. Vyměněná okna mají odlišnou barvu a jsou i rozdílně členěná oproti ostatním oknům, která mají ostatní vlastníci bytů v domě. Můj obdiv (samozřejmě ironicky) patří nejmenované referentce, která opravdu dokáže poradit těmto vlastníkům bytů, kteří porušili stavební zákon, aby toto porušení zůstalo bez postihu a dokonce i bez nápravy. Takže z toho plyne poučení pro ostatní. Pakliže bydlíte na sídlišti, nebo třeba v řadovém domku, nebojte se provést výměnu oken s tím, že si dáte okna jiného tvaru nebo i barvy. I přes to, že vytvoříte z domů neestetický paskvil a každé okno bude jiné, stavební úřad vám to ještě posvětí. Ať žije estetika našeho města a dodržování zákonů a také platná práce některých úředníků stavebního úřadu.
23.12.2005 13:31
Eraser (neregistrovaný)
RE: Stavební úřad
Durychova ulice?
28.12.2005 07:13
MIREK (neregistrovaný)
RE: Stavební úřad
V tomto případě se nejedná o Durichovu ulici, ale jak je vidět, je takových míst a domů v HK víc. Co tedy vlastně dělá stavební úřad?
2.1.2006 13:30
Wočko (neregistrovaný)
RE: Stavební úřad
Podobný nevkus jsem zaznamenal i v ul. Čajkovského v Malšovicích. Jsou tu 1 či 2 byty, v nichž dozajista bydlí někdo, kdo má místo mozku malou kostku. Tamní bytové domy patří k těm nejzdařilejším v HK i co do architektury. S panelákem se to nedá srovnávat. Ale i tam se najdou lidé, kteří jsou schopni vsadit nová okna, která tam barevně působí jako pěst na oko.
5.1.2006 21:14
Franta (neregistrovaný)
RE: Stavební úřad
Tady řešíte výměnu oken v paneláku (netvrdím, že pokaždé se jedná o vkusný výtvor). Zkusil jste si projít výstavbu na jižních svazích? To je dle mého názoru pořádná ťafka (ne)vkusu!
14.3.2006 14:28
wočko (neregistrovaný)
RE: Stavební úřad
No, taky nemusím různé formy podnikatelského baroka, ale co se týká RD, je každého věcí, co si postaví za boudu na vlastním pozemku. Mě osobně vlasy vstávají hrůzou , zejména když vidím nějaký fantasmagorický výtvor nějakého rádobyumělce-architekta, který si často postavil pro sebe k bydlení. To jsou většinou ty nejotřesnější baráky. Člověk neví, jestli jde kolem továrny, betonového bunkru, nebo hromady šrotu, podivně se k sobě pojícího. Zářiví, ještě nedokončený příklad - Malšovice - ul. od Zezuláků směrem k lesu (odhadem asi 4. barák od konce z levé strany - dosud rozestavěný) ... ten dům popírá nejen převládající styl v celém okolí takže je jako pěst na woko, ale na mě působí jako prodejna masných výrobků vestavěná do betonového bunkru s vyhlídkovou terasou postavenou (proti veškeré logice) na zastíněnou východní (nikoli jihozápadní prosluněnou) stranu.

U činžáků jde ale o to, že prostou výměnou oken tak jeden vlastník bytu zprznil vzhled celého domu, kde bydlí další desítky vlastníků. Tam už bych to za prostor vhodný k osobní realizaci rozhodně nepovažoval.
14.3.2006 15:12
Xaver (neregistrovaný)
RE: wočko
Se pleteš.Ten barák je budoucí obchoďák, budou se tam prodávat psíci, kteří budou obechcávat a obesrávat stromy v lese místo chodníků v městečku HK. Úsměvný den :-))
14.3.2006 18:06
Honza + Jana (neregistrovaný)
RE: Stavební úřad
Komu se nelíbí za moje na mém, ten ať si postaví za svoje na svém. (Z Poděbradska)
14.3.2006 18:59
hradečák (neregistrovaný)
RE: Stavební úřad
Jste pěkný paka !
26.9.2011 20:03
Killer  (Nováček)
RE: Stavební úřad
Ta stavba U Zezláků zatím vypadá hnusně a já vím jak to bude vypadat po dokončení v roce 2012.To že tam je bezonový skelet,který tvoří nosnou konstrukci celého baráku neznamená že to bude takhle vypadat pořád.Náhodou ani nepoznáte že tam nějaké sloupy a spiroly jsou.Ten byrák nakonec do okolí zapadne,jediná divná věc bude plochá střecha.Na té stavbě pracuji od začátku(dělám demolice),jak ten barák vypadá ted je moje práce, ale kdo má zájem jak to bude vypadat ,ať napíše já mu pošlu 3D model hotové stavby.Teď to možná vypadá opravdu jak pěst na oko ale ne napořád.
15.3.2006 12:31
MIREK (neregistrovaný)
RE: Stavební úřad
Takovou výměnou oken, kterou se mění vzhled domu, zcela jistě porušuje "Zákon č. 50/1976 Sb., o územním plánování a stavebním řádu". Takových výměn oken je v HK samozřejmě více. Nejkuriozněji působí to, když státní instituce (stavební úřad), která by měla bdít nad dodržováním těchto zákonů, ještě takovým lidem, kteří ten zákon poruší, poradí jak ho obejít, aby se nikdo nemusel s ničím zabývat.
Docela by mě zajímalo co se musí udělat, aby si takový majitel bytu, který vyměnil v bytě stávající okna za okna jiné barvy a členění, byl někým donucen je sjednotit s ostatními okny v domě. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že sztavební úřad na to z vysoka kálí i po písemném upozornění.
26.12.2005 18:01
Matěj (neregistrovaný)
Úřední doba
Nedávno jsem měl tu "čest" navštívit odbor dopravy. Potřeboval jsem se pouze informovat, co vlasně pořebuji k vyřazení starého Pionýra, kterého jem už v létě odvezl do šrotu.Protože jsem pracovně dost vytížen, uvítal jsem, že úřední hodiny jsou od 8 do 17 hod a že si můžu informace vyžádat v průběhu své polední přestávky. Ve středu 21.12. od 12.05 do 12.45 fungoval na odboru dopravy pouze automat na kafe, o který jsem se opíral a občas mě někdo vyrušil. Kukaň "Informace" byla prázdná a rovněž u okének jsem žádný pohyb nezaznamenal - konal se pouze přesun úřednic do jedné z kanceláří - patrně na polední kafíčko. Domnívám se, že by bylo vhodné vyhlásit oficiálně polední přestávku od 12.00 do 13.00 a netvrdit, že úředníci pracují nepřetržitě.
26.12.2005 20:02
baba jaga (neregistrovaný)
doplnění
Tedy dle někoho - myšleno, že JSOU na svém místě!
24.2.2006 16:47
Jana (neregistrovaný)
kolo
Máte dobré kola.
13.3.2006 17:51
plaváček (neregistrovaný)
nespokojenost
Já jsem s prací úředníků přííííšerně nespokojená. Všechno je problém, všechno dlouho trvá, jsou drzí a arogantní. Na to, že si je platíme všichni ze svých daní by se měli mnohem víc smekat.
23.3.2006 20:49
Petr (neregistrovaný)
RE: nespokojenost
Budte konkrétní, reknete, kdo co udelal spatne, treba svoji praci zlepsi. Nadavat obecne, to umi kazdy.
13.3.2006 19:19
Filda (neregistrovaný)
Odbor dopravy
Hnus hnus hnus místo aby ty krá*y byli rádi, že maj práci tak mě tam dneska jedna sjela jak malýho fagana kvůli špinavýmu techničáku ( kterej umazal někdo přede mnou) jsou to fakt kr*vy
Byl jsem totálně znechucenej !!!
30.5.2006 22:39
Eraser  (Nováček)
RE: Odbor dopravy
A vy jste se nechal sjet jako malej fakan,mlčel jste,neohradil jste se a tady jste velkej hrdina,že ano?
23.3.2006 20:46
Petr (neregistrovaný)
spokojenost
Vsichni tu nadavaji na uredniky. Mam opacnou zkusenost - behem tohoto mesice jsem byl na 2 úradech a naprosto bez problemu.
1/ Potreboval jsem prepsat technicak k autu, objednal jsem se pres internet na termin, ktery mi vyhovoval a presne v urcenou dobu jsem byl na odboru dopravy kralovehradeckeho magistratu vyrizen. Predal jsem potrebne dokumenty a cekal jsem, ze mi pani sdeli, ze se budu muset objednat na dalsi termin. Byl jsem vsak mile prekvapen, TP jsem si za 10 min. odnasel hotovy! Kdyz jsem se bavil s kolegou z Pardubic, na prepsani TP cekal v Pardubicich 2 hodinovou frontu.
2/ Rozhodli jsem se vyridit si spolecne zdaneni manzelu. Nebudu se ted zabyvat zbytecnou slozitosti formularu k dani z prijmu. Chtel jsem si vsak osobne nechat zkontrolovat prilohy, abych zbytecne nebehal na FÚ. Zavolal jsem, prijemna pani mi nechala vybrat termin. V sedm rano me cekala, zkontrolovala vse potrebne a s usmevem bylo vse vyrizeno. Nadaval jsem na nektere uredniky, zvlaste z FÚ. Jsem nucen zmenit nazor, je videt, ze vse zalezi na lidech. Neni urednik jako urednik, stejne tak jako neni lekar jako lekar. Jenze u doktora si hubu nedovolime otevrit...
Uz vidim ostatni "inteligenty", jak mi budou nadavat, ze jsem se zastal uredniku. Posluzte si.
23.3.2006 20:48
Petr (neregistrovaný)
RE
Budte konkrétní, reknete, kdo co udelal spatne, treba svoji praci zlepsi. Nadavat obecne, to umi kazdy.
24.3.2006 13:30
susy (neregistrovaný)
spokojenost - finanční urad
Musim uznat, ze jsem byla taky velmi mile prekvapena pri podavani Dane pro spolecne zdaneni manzelu.
I kdyz jsem nebyla objednana - na informacich mne poslali za paní, ktera mi s tim pomohla, vyplnili jsme vse na miste - v pohode, bez jakehokolik naznaku mrzutosti z jeji strany.
Muj vysledni dojem - i "obycejny " urednik dela jmeno sve instituci.
Proto pro mne je FU toho času synonymem profesionality.
24.3.2006 13:45
MIREK (neregistrovaný)
Relativně spokojen
Většinou se naše spokojenost, až na některé vyjímky, odrazí vždy na tom, jak na konkrétní úřad přijdeme my. Jak už jsem chválil v několika příspěvcích výše, nikdy jsem neměl nějaký zásadní problém. Téměř vždy jsem našel ochotu a pochopení, naposledy to bylo na Finančním úřadě, oddělení daně z nemovitostí. Předtím na správním oddělení magistrátu, na sociálním odboru také. Jedině kde jsem nepochodil, byl stavební úřad, ale o tom jsem již psal v příspěvku výše.
27.3.2006 19:17
verysek (neregistrovaný)
ozp
prosim vas nevite nekdo kde je v HK Odborova zdravotni pojistovna???
27.3.2006 20:23
4546 (neregistrovaný)
RE: ozp
Za Tescem ve městě..
16.5.2006 16:29
Roman  (Pokročilý)
Vylepšený dopravní odbor
Tak po nějakém čase, kdy to vypadalo, že na odboru dopravy se blýská na lepší časy je zase všechno v.... Pro jednoduché záležitosti, jako je zrušení registrace, depozit nebo drobné změny byla zvláštní přepážka, kde bylo možné záležitost vyřídit během pár chvil. Když jsem si teď po nějakém čase přišel vyzvednout značky z depozitu, nestačil jsem se divit. Alou do fronty se všemi přehláškami, leasingy a jinými zdlouhavými agendami. To ale znamenalo buďto číslo přes internet za víc jak týden, nebo dovolenou a ráno zavzpomínat na reálsoc do fronty... Jednou větou - bravo úředníci, povedl se vám krok zpět. :-(
15.10.2006 10:12
RaF  (Nováček +4)
Nechápu
Nechápu jak je možné, že za ODS kandiduje estébák Ladislav Škorpil.
20.3.2008 09:46
Petr - HK  (Guru +4)
spokojenost na FÚ
Byl jsem podat daňové přiznání a na podatelně Finančního úřadu HK byla velmi slušná, usmívající se slečna a to i ve chvíli, kdy si opravdu nemohla ani odběhnout. Opět musím konstatovat, že úředníci se lepší. Jen nevím, jak je budu chválit, až mi přijde doporučený dopis "zaplať uhlíři!!" :-)
20.3.2008 19:36
JPA  (Pokročilý)
RE: spokojenost na FÚ
Letos při odevzávání daní Finančák, OSSZ i zdravot. pojišťovna (MV) úplně v pohodě, taky moc chválím, s čím si člověk neví rady, s ochotou poradí, tak to má být.
4.6.2008 15:02
Petr - HK  (Guru +4)
krajský úřad
Nedávno jsem byl něco vyřizovat na krajském úřadě, úřednice byla ochotná, formulář mi vysvětlila, vše vyřídila na počkání - prostě nebyl problém a za její práci bych ji mohl pochválit. Ale neodpustím si 3 poznámky k vnitřní správě tohoto úřadu, doufám, že alespoň někdo z odpovědných pracovníků bude můj příspěvek číst:
1/ Z garáží vás vozí výtah s naprosto debilním číslováním pater (od patra -4 do nejvyššího +1) - asi abychom měli při cestě na krajský úřad pocit návratu z pekla do nebe? To je pouze poznámka pro usmání.
2/ Na každém rohu krajského úřadu jsou nějaké značky, informační tabulky, zákazy, příkazy, to pořád musíte mít oči na stopkách, aby jste něco neporušili, aby člověk někam nevlezl, kam nemá. Na druhou stranu lze asi pochopit nutnost základních orientačních cedulí v tomto super bludišti, protože jinak by se tento úřad stal pro důchodce celodenním výletem. Ale proč alespoň tyto cedule nejsou provedeny jednotným systémem a inteligentem, proč si na každém rohu kdekdo nalepí svoji cedulku z tiskárny?
3/ Všude se vypravuje - úřady blíže občanům, z jakého důvodu tedy musím při každém vstupu do budovy vytáhnout průkaz totožnosti, jsem zapsán do systému a teprve pak bezpečnostní službou vpuštěn k příslušnému úředníkovi? A pokud nás náhodou přijde k recepci pět najednou, musíme zde všichni stát frontu, než vrátný-důchodce dvěma ukazováčky opíše naše občanky do počítače??
4.6.2008 20:38
Ludovic  (Nováček +1)
Korupce na radnici
S uredniky zas tak spatne zkusenosti nemam. Skutecnou katastrofou je rada mesta v cele se zkorumpovanou ODS (Divisek, Fimfrlova, Soukup, Herman, Juppova) a VPM (Malir). Tento spolek si masti svoje kapsy, jednoznacne skodi tomuto mestu a jeho obcanum. V dalsich volbach je zivotni nutnosti k zdravemu rozvoji naseho mesta s timto mafianskym spolkem skoncovat a volit opozici (CSSD). Taky to neni zadny zazrak, ale nic horsiho, nez co se na radnici deje ted, nas snad s jinym vedenim uz cekat nemuze.
4.6.2008 21:25
Dennis.T  (Nováček)
RE: hihi...
Ale, proč to samý píšeš do téma Koupaliště, parkování a sem taky...Sice je to názor, ale co to má společnýho (rada města) s hradeckýma úředníkama???:-))...a s tímhle tématem?:-)) noo, noo...povíídej, přehááněj:-))
5.6.2008 09:57
ridic007  (Nováček)
RE: hihi...
Poněvadž je to asi nějaký frustrovaný borec co všechno ví, všude byl a kde ještě nebyl tam se právě chystá. Ale nikomu by to do očí by to neřekl. Proč, když tu inkogtnito píše takové věci tedy nejedná s patřičnými orgány?
21.4.2009 12:27
Petr - HK  (Guru +4)
OSSZ
V tomto tématu jsem zatím vždy úředníky chválil. Bohužel mám z letošního roku i negativní zkušenost. Manželce při delší pracovní neschopnosti OSSZ posílala jednou měsíčně nemocenskou složenkou. Aby nemusela na poštu, osobně došla na OSSZ, kde nahlásila číslo účtu, na který chce peníze posílat. Přesto složenky chodily domů i nadále. Pak už přestaly chodit i složenky a peníze na účtu taky nebyly. Tak jsem tam volal, paní mi vysvětlila, že mám volat za 1/2 hodiny, právě nejdou počítače. Tak jsem volal za půl hodiny. Zeptal jsem se příslušné pracovnice, proč nechodí nemocenská na účet, když jsme si o to požádali již před několika měsíci. Paní doklad našla a prý to zařídí. Pak jsem ji ještě sdělil, že jsme za uplynulý měsíc nedostali ani korunu. Úřednice ochotně slíbila, že to zjistí a zavolá. Za pár hodin volala, že jsme na OSSZ nedoručili lístek na peníze a pokud ho během dvou dnů nepřinesu, tak peníze pošlou až následující měsíc. Volal jsem tedy účetní, která před sebou měla potvrzenou kopii, že tento lístek příslušné organizaci předala. Na OSSZ nakonec potvrzení našli, přesto peníze odešly na náš účet s měsíčním zpožděním.

Stát se to někomu, kdo je existenčně závislý na nemocenské a před výplatou počítá každou korunu, tak nevím...

Asi by tato státní organizace měla fungovat trochu lépe.
21.4.2009 21:41
VOSA  (Nováček)
RE: OSSZ
No stát se to mě tak nedožiji rána.
Ne těd kolega řeší neco podobného.Byl 2 měsíce doma a náše sekretářka z koulema nic proti MIRKU..
To neposlal za unor a ani za březen.
6.11.2009 06:59
JPA  (Pokročilý)
Nové logo a barevná "Radnice"
Už jen s němým úžasem zírám na novou podobu "Magazínu informačního zpravodaje statutárního města HK "Radnice" - čili periodika, které z peněz daňových poplatníků vydává radnice, a kde jsou bez jakékoli oponentury vykládány občanům její kroky a činy a bez studu vycházejí články, kde radní chválí sami sebe. Perličkou v něm je i článek o novém logu, který má (opravdu doufám že jen DOPLNIT,ne NAHRADIT - to už by byl vrchol) městský znak, který zná celá republika: v červeném poli žlutobílého lva držící "G". K novému znaku - už na základce se děti ve výtvarce učí, že "zelená a modrá, pro blbce (či blázny) je dobrá, to autorka vítězného návrhu a schvalovací komise neví?
Je krize, takže pro reklamky a tiskárny málo kšeftů, a barevná Radnice a myriády tiskovin a ptákovin s "novým" městským znakem přinese jistě slušný bonus, ale právě proto by v této době měli snad zastupitelé šetřit, a nevyhazovat zbůhdarma peníze daňových poplatníků. K těmto účelům zvedli radní daň z nemovitostí na trojnásobek?
jpa
7.11.2009 09:29
ridic007  (Nováček)
RE: Nové logo a barevná "Radnice"
Buď rád, že je pořád něco nového. Pokud bychm všichni uvažovali jako Ty, žili bychom pořád v tom hlíněném valu na kopečku. Nic bychom sice neutratili. Pokrok je pokrok a ten něco stojí.
9.11.2009 20:12
Michal H.  (Nováček)
RE: Nové logo a barevná "Radnice"
S pokrokem sice souhlasím, ale jpa má pravdu, že v době krize by magistrát měl hledat úspory. Pokud se ovšem pánové Soukup a Hermann nerozhodli sponzorovat Radnici ze svého.
9.11.2009 23:11
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Nové logo a barevná "Radnice"
Sponzorovat ze svého? To těžko, nejspíš zase nějaký drobný obchůdek pro známého.
8.11.2009 10:51
Body  (Nováček)
Nové logo
Ovšem jestli zveřejněný modrozelený výtvor znamená pokrok, tím si nejsem tak úplně jistý. Důvody pro zavedení nového loga uvedené
v "Sedmičce" nejsou vůbec přesvědčivé a působí hodně účelově. Starost o nové logo se mě zdá nadbytečná zvláště v době, kdy by město mělo šetřit, aby nemuselo zatěžovat své občany zvyšováním daní.
27.9.2011 18:05
ladis  (Nováček +75)
Nespokojenost s hradeckými úředníky
Dobrý den.
Chtěl bych požádat radního pan Dvořáka který jediný odpovídá na příspěvky na internetu, jak
hlasovali jednotlivě radní, pro zvýšení jízdného
městskou dopravou,na 500 korun pro důchodce nad
70 roků.V televizi bylo řečeno že nejdražší jízdné
bude zvýšené pro důchodce nnad 70 let v Sokolově na 400 korun.Četl jsem že.dle ústavy by mělo být
pro důchodce nad 70 roků. bezplatné.
Dle hlasování radních,mohli by jsme se rozhodovat při volbách. Předem děkuji za odpovědˇ Láďa.
28.9.2011 06:58
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Nespokojenost s hradeckými úředníky
Dobrý den, žádný oficiální protokol, jak hlasují členové Rady města, bohužel dostupný není, ale můžu se pokusit to nějak zjistit. Pokud se to podaří, dám Vám vědět. Jen pro přesnost ale uvádím, že ceny se mají vracet na úroveň před snížením jízdného, aspoň podle informací, které mám já.
27.9.2011 18:22
Eva  (Pokročilý +6)
úřední den
Mám dotaz. Proč je na magistrátu u agendy pasů a OP v úřední den otevřena necelá polovina přepážek? Čeká se tam hodinu. Děkuji za vysvětlení
3.11.2011 21:07
ladis  (Nováček +75)
Parkovací dům v Hradci Králové
Dobrý den .
Četl jsem tento článek.
Nedávno dokončený parkovací dům v Hradci Králové má sice jen 90 využitelných parkovacích míst místo původně zamýšlených 140, zato přišel město na 2,5násobek ceny, za níž byl postaven. »To je tunel jako blázen do městské pokladny.
4.11.2011 14:37
Š.Malý  (Nováček)
RE: Parkovací dům v Hradci Králové
Za vším vídíte hned tunel. Snad jste z rozhovoru pochopil, že pan ex-správce konkursní podstaty mlékáren, ex-radní, ex-náměstek, ex-předseda VPM a ...příbuzný na správném místě pouze "cítil loajalitu k tomu projektu a je schopen ho v řadě věcí dobře vysvětlit, ale bohužel se mu nepodařilo moc ho vysvětlovat na veřejnosti, takže je jakoby spojován s tím negativním, co přinesl". Koneckonců je také dobře, že tady s námi je někdo, kdo je "ochoten pozorně diskutovat a poslouchat ty, kterých se to dotýká, tedy občany".
7.11.2011 08:31
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Parkovací dům v Hradci Králové
Promiňte, o jaký článek se jedná? rád bych si ho přečetl... Dík
10.12.2011 22:06
ladis  (Nováček +75)
Nespokojenost s hradeckými úředníky
Četl jsem tento článek,Počátkem týdne jsme v televizi zažili děkovací akci, které se zúčastnili současný a předchozí ministři dopravy a farmářka Havránková. Navzájem si děkovali, jak brilantně vyřešili už 16 let probíhající spor, týkající se pozemků nutných pro dostavbu dálnice D11 do Hradce Králové.
Zároveň ministr oznámil své odhodlání k vyvlastnění dalších pozemků, pokud jich bude ke stavbě dálnice potřeba. Jediným, kdo měl důvod k děkování, tu byla paní farmářka. Dostala od státu devadesát tři milionů za něco, co tuto cenu nemá. A to jen proto, že dokázala 16 let čelit potřebě pro veřejně prospěšnou stavbu a znepříjemňovat tak život milionům svých spoluobčanů.
* * *
Marně se ptám, jak je to možné? Od určitých odpovědných politiků je slyšet – právo na majetek je nedotknutelné. Pominu-li, že existuje zákon o vyvlastnění, a vyvlastnění jako takové připouští i Ústava, a toto právo je ve všech zákonících Evropy minimálně už 200 let, pak se ptám, platí to pro všechny druhy majetku?
11.12.2011 00:40
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Nespokojenost s hradeckými úředníky
Zřejmě ten pozemek tu cenu má, když dostala to co dostala. Kdyby úředníci dělali svoji práci pořádně a nežrali arogantin na kila a hned nabídli odpovídající náhradu a cenu tak to mohlo být vyřešený už před 12 lety.
Zřejmě jste se ještě nepotkal s nikým kdo by vám chtěl vzít majetek bez náhrady nebo jen za zlomkovou cenu, pak se teprv můžete divit.

7.2.2012 18:25
xicht53  (Pokročilý)
Varhany
Tak město prohrálo soudní spor s varhanářem. Takže dalších 6 mil. Kč je fuč. Soud konstatoval, že smlouva byla špatná. A náměstek primátora pro správu majetku a městské organizace na kameru suše oznámí, že město si příště bude muset smlouvy lépe ohlídat.
Voliči by si měli lépe ohlídat, koho volí. Ale jsou nepoučitelní a stejně budou příště podobní Soukupové opět rozhodovat a uzavírat takovéto smlouvy, jež jsou výhodné jen pro druhou stranu. A možná i pro někoho z té strany první.
Jak je vůbec možné, že za to nenese nikdo žádnou zodpovědnost?! To se to pak zastupiteluje a radní.
7.2.2012 21:17
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Varhany
Co jsem se dočetl v tisku, státní zástupce podal odvolání, takže město ještě žádný spor neprohrálo. Pokud byly špatně sepsané smlouvy, tak vedle zastupitelů by měli nést odpovědnost za špatnou práci také právníci, kteří připravovali podklady.
7.2.2012 22:32
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Varhany
Město žádný spor nevedlo, nejde o žádný majetkový spor, ale jde o trestní řízení. Pokud vím tak město ani nikdy žádný majetkový spor nevyvolalo, nepožadovalo vrácení peněz.
Když krajský soud prohlásil, že to není trestným činem, tak na 90 % to vrchní soud potvrdí a bude odbyto.
8.2.2012 09:00
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Varhany
Město může samozřejmě kdykoli podat žalobu a vymáhat vložené prostředky občanskoprávní cestou. Otázkou je, zda by město mělo reálnou šanci na úspěch, pokud by v trestním řízením soud konstatoval, že k trestnému činu vůbec nedošlo.
8.2.2012 12:42
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: Varhany
Pokud vrchní soud potvrdí rozsudek krajského soudu, očekával bych opak. Tzn. oprávněnou žalobu pana Grygara na Město Hradec Králové ale také i na firmu Rieger - Kloss (současný stavitel varhan).
9.2.2012 17:16
Eva  (Pokročilý +6)
teplo
Nevíte někdo, proč bylo teplo v H.K. zdraženo více, než v Pardubicích a Chrudimi, když je výrobce tepla stejný, Opatovice?
9.2.2012 19:37
X Y  (Pokročilý +4)
RE: teplo
Výrobce není dodavatel a ten je rozdílný v každém městě, je potřeba se ptát u dodavatele tepla do domu.
10.2.2012 16:34
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: teplo
www.thhk.cz nebo jiranek[zavinac]thhk.cz (ekonomicky namestek) ten by vam m?l byt schopen poskytnout vycerpavajici udaje. Pokud by se k tomu nemel, dejte mi prosim vedet.
20.2.2012 11:08
Eva  (Pokročilý +6)
RE: teplo
Pane Dvořáku, díky za radu. Napsala jsem na Vámi uvedenou adresu, ale odpověď žádná. Asi zde platí zaplať a drž ústa.
20.2.2012 17:44
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: teplo
Pokud jste napsala panu náměstkovi Vedlichovi až po obdržení mé rady /ze 17.2./, dovolil bych si poznamenat, že na odpověď by měl dostat asi více času, než 3 dny, z toho jeden pracovní :-). Jak ho znám /a znám ho přes 20 let/, vsadil bych si, že se Vám ozve... Děkuji Vám předem za informaci, zda jsem vsadil správně :-)
20.2.2012 18:36
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: teplo
Tak se to vysvětlilo, zmýlil jsem se hned 2x :-(. Jednak jsem reagoval na vaši odpověď k jinému vzkazu, tedy v domnění, že mluvíme o ECE a ne/reakci náměstka Vedlicha, a přitom vy jste reagovala na moji odpověď ve věci cen za teplo, kde jsem Vás opět špatně odkázal na pana náměstka Tepelného hospodářství. Jeho adresa totiž ve skutečnosti zní juranek[zavinac]thhk.cz. Omlouvám se tedy Vám, i panu náměstkovi JUránkovi a děkuji současně panu náměstkovi primátora Vedlichovi, který mne na moje chyby upozornil. Taková politováníhodná událost se v našem ústavu stane nanejvýš jednou, dvakrát, třikrát(?) za 10 let :)
22.8.2012 18:19
Eva  (Pokročilý +6)
RE: teplo
Pane Dvořáku, jak jste mi poradil, zapátrala jsem, proč se platí někde za teplo více. Třeba to bude zajímat i ostatní.Teplo z Opatovic má stejnou cenu pro HK, Pce i Chrudim a to proto, že není oddělena cena tepla od ceny na dopravní cesty a jejich údržbu. /Jak je tomu u plynu a elektřiny/.Jako nástupce části Bytového podniku vznikl podnik Tepelné hospodářství H.K. a.s., která spravuje rozvody, provádí jejich údržbu a pod. To v jiných městech dělá sama El. Opatovice. Čili my patíme za stejnou věc dvakrát. To by ještě nevadilo tolik, starají se celkem dobře. Ale chci se zeptat, proč musí být tento podnik výdělečný, proč odvádí miliony do rozpočtu města a sponzoruje různé akce, to vše z našich peněz. /V mém bytu v paneláku to dělá cca 1000 Kč ročně/.Kam ty peníze odvedené městu jdou? Podle mne by mělo být všechno investováno do údržby a zlepšování technologie a zisk by se neměl tvořit, zvláště, když lidé nemají na vybranou. Pod THHK spadají starší byty, nově postavené spravují Opatovice, tudíž platí méně.Zajímavé, že. Ale to Vy jako letitý zastupitel jistě víte.Jestli ne, tak je něco v nepořádku.
23.8.2012 20:44
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: teplo
Taky jsem na to koukal a můžu říct jen to, že máte pravdu. Hradec má sice 3 nejlevnější cenu tepla v celé ČR, ale Pardubice a Chrudim, které berou teplo taky z EOP, jsou právě těmi dvěma městy, která jsou na tom líp. V pořadí velikosti marže, která vzniká mezi primárními a sekundárními odběry, na tom Hradec totiž není ani zdaleka tak dobře. Na druhé straně s Vámi nemůžu úplně souhlasit v tom, že platíme něco dvakrát tím, že město si dosud drží v majetku sekunární rozvody a výměníky po městě. Jejich provoz rozhodně něco stojí (i když nejspíš ne tolik, kolik si dnes THHK účtuje). Je tedy spíš na místě otázka, z čeho provoz těchto sítí v PC a CR platí EOP, když cena na primárním i sekundárním místě odběru je tam stejná? A od toho se odvíjí i otázka, jak asi EOP pečuje o technický stav sítí v Pcích a Chrudimi, když si za to nic neúčtuje? A jak dlouho může taková cenová a nákladová/investiční strategie vydržet?
Dobře si pamatuju ostré debaty na konci 90.let, kdy jsme se přeli o to, zda EOPu máme prodat i ty sítě po městě, které Angličani tolik chtěli (a které jim obě další města prodala). Já jako zarputilý privatizátor byl spíš pro to zprivatizovat i rozvody, mí oponenti (zprava i zleva) bojovali za udržení rozvodných technologií po městě v majetku města, přičemž hlavním argumentem bylo, že jinak budeme vydáni soukromé firmě zcela napospas, zatímco když si sítě ponecháme, můžeme aspoň teoreticky část postupně rostoucích nákladů ´vsáknout´ do citlivé cenotvorby v rámci naší sítě. Já nakonec změnil názor hlavně kvůli tomu, kdo a jak se mě pokoušel přesvědčit, že tu síť máme zprivatizovat. Pochopil jsem, že o zájem města tedy těm lobbistům opravdu nejde a podpořil jsem myšlenku městského podniku, který bude moci produkovat zisk, použitelný ve prospěch města. Pak jsem tu dost dlouho nebyl, ale z dnešního pohledu bych řekl, že jsme tenkrát přece jen udělali dobře. Jak sama píšete, THHK funguje ke spokojenosti obyvatel, sítě jsou obnovené a zmodernizované a ještě zbývá na podporu ´bohulibých´ akcí, které chce město podpořit. Z mého pohledu je tedy jedno, jestli charitu nebo kulturní podnik podpoří město nebo městem řízená firma, i když je samozřejmě pravda, že se tím vlastně obchází pravomoc zastupitelstva. Správné by tedy asi bylo, kdyby zisk THHK šel nejprve do městského rozpočtu a o jeho rozdělení a použití pak rozhodovali zvolení zastupitelé, ale možná je v tom nějaký daňový nebo jiný komplikující háček, to neumím vyloučit. Tedy suma sumárum, přes všechny výhrady a otazníky, myslím si, že ponechat si ty sítě bylo z pohledu města správné rozhodnutí, které přináší užitek městu. Že by to šlo řešit i jinak je samozřejmě pravda, ale to platí o čemkoli...
29.8.2012 17:28
Michal H.  (Nováček)
RE: teplo
V tomto bodě s vámi naprosto souhlasím. Ovšem současná situace okolo EOP mě naprosto utvrzuje v mém názoru, že prodej akcií této elektrárny měst HK, Pardubic a Chrudimi jako největších akcionářů byla zásadní a fatální chyba, která nás připravila nejen o každoroční mnohasetmilionové dividendy, ale i o vliv na samotný chod a provoz elektrárny.
30.8.2012 13:06
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: teplo
Hmmm, jistě je možné být generálem po každé bitvě, jistě je možné spekulovat, jak by to bývalo bylo, kdybychom se tenkrát rozhodli jinak. Nicméně považuju za nutné zopakovat, že v té chvíli podle mě neměl Hradec jinou šanci, než rychle zareagovat na "poněkud neférové" rozhodnutí Pardubic, které se rozhodly prodat svůj podíl a ani nás o tom neinformovaly. Tím se podíl HK a CR na trhu znehodnotil, protože zbývající města už neměla blokační balík akcií a nemohla v EOP už rozhodnout vůbec nic. Bylo potřeba jednat co nejrychleji a nejtvrději a já to dodnes za chybné rozhodnutí nepovažuju. Mimochodem mě v tom podporuje i tahle současná debata. Sekundární rozvody, které vlastní město HK, tedy jakýsi skupinový nedefinovaný vlastník, fungují zřejmě dráž, než tentýž systém ve srovnatelném městě, spravovaný soukromou společností. Jak jsem napsal, špatně se to porovnává, navím, zda v Pcích a Chrudimi nezanedbávají investice, a nedokážu srovnat výnos z provozování té sítě a případně prospěšnost jeho rozdělení.
Nicméně se tu přece jen vynořuje nikoli nesmyslná otázka, zda by stejně nedopadalo i hospodaření skupinového vlastníka s celou elektrárnou. Tedy zda by vlastněna městem a městským managementem řízená, nehospodařila EOP o dost hůře než teď. Současně je tu i nejistota v tom, jak by nakládala s finacemi společnost, ovládaná majoritně soukromým vlastníkem, ale minoritně také komunálními akcionáři, kteří by neměli žádný vliv. Jestli by třeba co největší část svého zisku z Opatovic nezkoušela soukromá část vlastníků převést někam, kde by se o něj nemusela s komunální sférou dělit.
Zkrátka, pokud jde o mě, jsem rád, že už 20 let má trojměstí napojené na Opatovice nejlevnější energii v celé republice a přitom každé z měst získalo částku v rozsahu svého téměř ročního rozpočtu, aniž by se o to jakkoli svým hospodařením zasloužila.
To, že tato 3 města přitom všem hodně profitovala z toho, že jeden z primátorů uměl dobře komunikovat s tehdejším šéfem privatizace, a že bez intenzivních jednání těch dvou lidí by žádné z těch 3 měst nemělo z EOP ani korunu, už může být historií klidně zapomenuto :-)
30.8.2012 17:58
Xaver  (Profesionál +11)
RE: teplo
Jeden z primátorů uměl...hm, jak se to říká o té samochvále? :-))
31.8.2012 13:25
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: teplo
Já nikoho nejmenoval :-) Ostaně nikdo Vás tak nepochválí, jako když se toho ujmete sám, ne?
Ale vážně, já to tam nenapsal o sobě, ale o tom, že skutečně těch 800(?) milionů tehdy dostal Hradec jako bonus. Jen díky šikovnému politickému vyjednávání dostal podíl akcií v elektrárně a teplárně (to se žádným jiným městům v ČR nepovedlo, pokud vím), a tedy je podle mě nefér ten následný prodej akcií jednoduše kvalifikovat jako ztrátu pro město.
31.8.2012 08:43
IM  (Nováček +2)
RE: teplo
Myslím si, a právě tato situace mě utvrzuje v názoru, že pomalu zkončí to, že by měl HK teplo, jako jednu z nejlevnějších. Veškeré kroky vedou k tomu, že ceny polezou hodně vysoko. Určitě by se měl HK zamyslet nad tím, jak strategicky zajistit teplo tak, aby zde nebyl monopol jednoho dodavatele. Mě osobně už delší dobu zraje v hlavě myšlenka zbudování slunešních kolektorů na ohřev teplé vody, na našem bytovém domě. Podobně by měl začít uvažovat i HK, aby například byla uvažována výstavba spalovny komunálních odpadů, kde by bylo odpadní teplo bylo využíváno k vytápění. Mít prostě další alternativu. Varianta monopolního dodavatele tepla, není prostě dobrá.
31.8.2012 13:20
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: teplo
V tom lze jistě souhlasit. Pokud se pamatuju, tak myšlenka vybudování náhradních zdrojů byla velice žhavá před pár lety, kdy po nějaké havárii v EOP byla všechna 3 města pár dnů bez tepla a teplé vody uprostřed docela krutých mrazů. Je ale pravda, že řešení se tenkrát hledalo spíš pro případ havárií než jako změna systému. Na druhé straně, vybudování takových náhradních nebo nových zdrojů by jistě stálo dost peněz a už slyším ten řev, kdyby se město teď rozhodlo vynaložit několik set milionů na něco, co možná ještě řadu let nebude potřeba. Umíte si jen představit tu kupu spekulací, komu to radní předem přiklepli a za kolik? A taky by třeba nezbylo na ten stadión... a ten chce přece hradecký občan ze všeho nejvíce, i kdyby měl zmrznout. Nebo se pletu ? :-)
31.8.2012 14:56
JPA  (Pokročilý)
RE: teplo
No jistě, abyste se neotřel o stadion, který jste sám osobně slíbil postavit už někdy před 15 lety...
Pohádky ovčí babičky si nechte taky už pro někoho jiného, akce EOP - tj. zajištění monopolu v oblasti energií a následný prodej nadnárodní společnosti za zlomek skutečné hodnoty (město by za ty roky na dividendách obdrželo minimálně trojnásobek částky, který "získalo" prodejem akcií)- se děl skoro ve všech větších městech. V Chomutově to na tehdejšího primátora prasklo (krátce po prodeji městských "elektroakcií" se na jeho kontě objevilo 30 melounů, chudák taky nevěděl odkud a proč)...
Když to shrnu, kdyby Hradec neprodával akcie EOP, Vodovodů, neprodával za tak směšné částky měsské byty (ale oni si je vlastně přiklepávali politici sami sobě, všichni bydleli na těch Marxovkách), tak mohl mít dnes do rozpočtu minimálně o půl miliardy víc. A tak by možná i na ten stadion bylo...

jpa
31.8.2012 16:05
JPA  (Pokročilý)
RE: teplo
Myslím o půl miliardy vyšší rozpočet každý rok, samozřejmě.
jpa
29.10.2012 10:11
Eva  (Pokročilý +6)
RE: teplo
Nechat sítě městu je jistě dobré. Ale nevím, proč by se peníze, které vybírá Tepel. hospodářství, měly rozdělovat na bohulibé účely, když je musí platit jen část občanů /paneláky/, kteří nemají navybranou.Tato organizace by měla být nezisková a peníze dávat na údržbu a rovoj tepelné sítě. Když budu chtít dát své peníze na charitu, dám je dle svého uvážení a nepotřebuji k tomu magistrát.
30.10.2012 19:50
IM  (Nováček +2)
RE: teplo
Tak s tím souhlasím.
21.2.2012 06:59
IM  (Nováček +2)
RE: teplo
Ano, záleží na dodavateli tepla v HK. Tepelné hospodářství prostě musí k ceně tepla připočítat termosnímkování, které jistě něco stojí a také natahání mnoha kilometrů komunikačních kabelů, které jsou do dnešního dne nevyužity. Tyto dvě záležitosti sice mají přinést úspory, ale s největší pravděpodobností byly pouze rozpuštěny do ceny GJ a zaplatí ji konečný zákazník tak, jak je to vždy obvyklé.
11.2.2012 09:51
ladis  (Nováček +75)
Rozhodování pro příští krajské volby.
Dobrý den.
Děkuji panu Adamovi Zárubovi, že popsal a umožníl zveřejnit jednání a hlasování radních H.K.
Prosil bych, bylo by možné zveřejnit jak hlasovali jednotlivci radní ohledně zvýšení poplatku pro důchodce nad 70 roků, ze 300Kč na 500 Kč pro městskou hromadnou dopravou,na rok 2012.
16.2.2012 18:31
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Rozhodování pro příští krajské volby.
Ladisi, zdá se Vám to hodně zaplatit 42 Kč měsíčně za MHD?
12.2.2012 15:36
xicht53  (Pokročilý)
Opět "povedená "smlouva
Smlouvy uzavřené městem by snad zasloužily samostatné vlákno. Po varhanách či Atolu teď zase zimní stadion. "Město chce skončit s ABD Invest, smlouva je prý neplatná od samého počátku", shodla se Rada města. I ti členové Rady, kteří ji v roce 2006 odsouhlasili? Že si neudělali analýzu ještě včas?

16.2.2012 15:13
Ing. Jiří Vebr  (Nováček)
RE: Opět "povedená "smlouva
ředitel FC Hradec Králové Ing. Richard Jukl navíc píše, že se nebude stavět ani stánek pro prvoligový fotbal, tudíž hrozí administrativní vyřazení hradeckého fotbalu z první ligy...osobně si myslím, že je to rovněž důsledek nekoncepční činnosti radnice...
16.2.2012 22:43
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Opět "povedená "smlouva
Ještě, že máme v předsednictvu fotbalového svazu hradečáka Jindru Rajchla. Tak snad administrativní vyřazení z ligy nedopadne. Někde jsem četl, že překážkou výstavby jsou občanská sdružení, která se neustále odvolávají proti demoličnímu výměru. Nevím, co je na tom pravdy..., třeba k tomu více může říct diskutující zastupitel p. Dvořák.
17.2.2012 12:01
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Opět ´povedená smlouva´
Dobrý den,
podle toho, co vím já, tak námitku nebo námitky podává nějaká občanská iniciativa jménem ´Udržitelná prosperita´ nebo tak nějak, a tuto námitku v současnhé době posuzuje Krajský úřad, asi odbor životního prostředí. A pokud jsou moje informace správné, demolici má provádět ECE, což by znamenalo, že ta námitka (nebo jedna z námitek) je proti postupu ECE a nikoli města nebo klubu(ale na tohle bych ruku do ohně nedal, ptejte se například náměstka Vedlicha, který to má na starost). A jen pro úplnost dodávám, že s iniciativami, které zpochybňují stavební řízení, resp. územní rozhodnutí ve věci výstavby stadionu nemám nic společného, ani nevím, kdo v nich vlastně je a jedná jejich jménem.
18.2.2012 07:14
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Opět ´povedená smlouva´
Pane Dvořáku, vyzval jsem vás k debatě pouze z důvodu, že jste zastupitel a pravidelně se účastníte zasedání, kde se o tom diskutuje a tudíž máte snadnější cestu k infomacím nežli já. Osobně vás nepodezírám, že byste byl členem občanského sdružení blokujícího výstavbu stadionu.
19.2.2012 17:50
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: Opět ´povedená smlouva´
Děkuji za důvěru, připsal jsem to sem hlavně s ohledem na míru tolerance a intelektu některých diksutujících tady i na jiných fórech mám důvod předpokládat, že by takové podezření mohli mít :-)
16.2.2012 18:28
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Opět "povedená "smlouva
Že je smlouva s ABD paskvil, se možná teď paradoxně může městu hodit, neboť tuto smlouvu chtělo vypovědět. V případě jednostranné výpovědi prý hrozilo velké penále v řádech mnoha miliónů. Pokud bude smlouva soudem uznána za neplatnou, penále se logicky nebude muset hradit.:-)
16.2.2012 18:31
xicht53  (Pokročilý)
RE: Opět "povedená "smlouva
Aha, takže by měli všichni zainteresovaní dostat odměnu nebo aspoň pochvalu před nastoupeným zastupitelstvem :-)
16.2.2012 19:58
Ing. Jiří Vebr  (Nováček)
RE: Opět "povedená "smlouva
:-)))...xicht53... to tu nikdo netvrdí...:-)))
16.2.2012 22:34
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Opět "povedená "smlouva
Pro Xicht53: netvrdím, že by měl být někdo pochválen, jen popisuji stav, jaký momentálně je.

Ano, zastupitelstvo v minulosti schválilo nemálo pro město nevýhodných smluv. Možná je to o penězích, zkušenostech zaměstnaných právníků, kteří připravují smlouvy a právní rozbory, nevím. Vzpomeňme jen na kauzu autobusového nádraží, kdy dodavatel nestihl předat hotovou stavbu v termínu. Město (přesněji jím zřizovaná organizace Dopravní podnik) mělo od Strabaku vyinkasovat kauci asi 80 miliónů Kč. Dodavatel však nakonec vyhrál soud, neboť smlouva byla špatně sepsána a penále neplatil. Smlouvy však nepřipravovali mladí právníci z magistrátu, ale renomovaná právní kancelář, která jistě dostala dobře zaplaceno. A teď babo, raď! :-)
21.2.2012 11:10
Eva  (Pokročilý +6)
pro p. Dvořáka
Na základě Výše uvedené Vaší rady jsem napsala p. Jiránkovi, rozhodně to nejsou 3 dny, ale týdny.
21.2.2012 12:21
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: pro p. Dvořáka
Právě o tom jsen Vám psal včera tu omluvu, spletl jsem se hned dvakrát, správná adresa na náměstka Tepelného hopsdodářství Juránka je samozřejmě juranek[zavinac]thhk.cz, bohužel uspořádání vlákna na této diskuzi občas trochu mate, kdo k čemu vlastně odpovídá, a proto jsme se domníval, že se vám neozval pan náměstek Vedlich.
21.2.2012 11:22
Eva  (Pokročilý +6)
DP
Jsou prázdniny, tudíž omezená doprava. Jezdí malé autobusy, do kterých se už ve Třebši nikdo nedostane , protože jsou plné. Od Grandu odjíždí v rozmezí 2 min. č. 16 a 23, další spoj až za půl hod., šestnáctka dokonce za hodinu.Stejně tak v opačném směru. Ten dobrák, který to řídí, by se měl někdy MHD projet, aby si vyslechl komentáře lidí.Roky se poukazuje na to, že během pěti min. /i mimo prázdniny/, odjíždějí z okrajových částí města dvě až tři linky během pěti minut a pak půl hodiny nic. Dělá to dojem, že chce město lidem tuto dopravu znechutit. Na mou připomínku napsanou do DP podniku mi kdysi odpověděli, že jízdní řád dělá počítač. V tom případě by bylo potřeba ihned vyměnit programátora.
24.2.2012 04:03
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: DP
Paní Evo,
Vaše rozhořčení z jízdního řádu MHD se může zdát z Vašeho pohledu oprávněné. Já bych to tak jednoznačně neviděl. Pokusím se Vám vysvětlit proč.

V době jarních prázdnin jezdí MHD od 20. do 24.2.2011 v omezených intenzitách (to dá rozum - jezdí méně lidí). V normální pracovní den vyjíždí do města cca 900 spojů (jízd) a o prázdninách cca 760 spojů. Podle Vašich informací se dá odvodit, že jste jela asi 20. února dopoledne od Grandu směrem na Třebeš, tzn. v době dopoledního sedla resp. v době teoreticky nejnižší poptávky. Od Grandu Vám v tuto dobu jelo č. 26 (v 07:48 - 08:14 - 08:39 - 09:12 - 09.45 - 10:12 - 10:45 - 11:12 - 11:45 - 12:12 - 12.45 - 13:12 - 13.45, tj. cca o 1/3 méně spojů než v normální prac. den) a v souběhu č. 16 v 07:59 - 08.42 - 09:48 - 10:42 - 11:42 - 12:42 - 13.38, tj. cca o 1/2 méně spojů než v normální pracovní den). Porovnáním pak zjistíme, že od Grandu do Třebše Vám v době od 07:48 do 13:38 jely spoje v těchto intervalech: 11, 15, 25, 3, 30, 33, 3, 24, 30 3, 26, 30, 3, 27, 30, 3, 27, 26, a 7 minut. Máte pravdu v tom, že během předmětných 6-ti hodin mezi linkami č. 16 a č. 26 je 5 intervalů 3 minutových a ostatních 14 intervalů je do půl hodiny. Máte pravdu v tom, že z tohoto Vašeho pohledu se tvůrci jízdního řádu jeví jako potomci, protože by bylo jistě lepší, kdyby naplánovali těch 20 souběžných jízd mezi Grandem a Třebší tak, aby mezi všemi jízdami byl přibližně stejný interval 19 minut. Nebo také (podle Vašeho, či někoho jiného přání) nějak jinak. Jenže ono je to s tím jízdním řádem také jinak a daleko komplikovanější.

Tvůrci jízdního řádu nejsou pitomci a není potřeba, jak se Vám jeví, je ihned vyměnit. Naopak. On totiž celý jízdní řád je velmi složitá soustava priorit, požadavků, možností, překážek a kompromisů mezi nimi. Například když na jednom úseku souběžných tras linek odvezete v intervalu 30 min. potřebný počet lidí, nemůžete posunout některé jízdy tak, aby se zde sice zkrátil interval jízd na 15 min., ale na jiném úseku souběžných tras linek se tím pro jiné cestující požadovaný standard intervalu 30 min. prodloužil na 45 minut a tam je již z toho důvodu neodvezla. Musíte přitom zohlednit nejen ekonomii jízd (pokud možno nevozit vzduch) ale i směrovost a variabilitu přepravní objednávky (tzn. máte dva poloprázdné autobusy na souběhu těsně za sebou, ale jeden či oba ze svých rozdílných konečných zastávek pojedou zpět plné), musíte zohlednit počty vozidel vjíždějících do zastávek (aby se tam vešly), musíte preferovat minimum přestupů, musíte zohlednit počty volných autobusů a řidičů, musíte zohlednit potřeby řidičů (přestávky a střídání směn), musíte zohlednit intenzitu dopravy na komunikacích atd. atd. Výsledkem pak nemůže být nic jiného, než kompromisní jízdní řád nastavený podle váhy jednotlivých priorit. To znamená, že pak nemusí být ideální mezi Grandem a Třebší (dopoledne o prázdninách). Prosím Vás proto o shovívavost a nezatracujte autory jízdního řádu. Snad Vám může být i útěchou, že těch kritizovaných 5 x 3 minuty intervalu někteří cestující využili k přestupu mezi linkami č.16 a č. 23. s potěšením, že nemuseli u Grandu čekat déle. Snad Vám může být i útěchou mé ujištění, že v Hradci máme, ve srovnání s obdobnými městy, nejkomfortnější jízdní řád MHD.

K druhému problému: O jarních prázdninách (tak jako každoročně) v ranní špičce byly na linkách č.23 a č. 27 nasazeny sólo autobusy. Odvezly jí bez závad. Dalo se tady očekávat, že pohodově odvezou (také jako každoročně) i dopolední sedlové hodiny. Kupodivu a neočekávaně byl pravdou opak. Jak říkáte, autobusy byly obsazené. Ne, že by se do nich nedalo nastoupit (maximum bylo 80 cestujících na 100 normových míst), ale hradecký cestující požaduje a zasluhuje větší komfort. Proto řidič upozornil dispečink a dále již jezdily bez problému 2 výpomocné kloubáky. To se tak někdy stane, záleží třeba na počasí a já nevím na čem ještě.

Jak vidno, bráním před Vámi DPMHK (není divu, jsem dlouholetým členem jeho dozorčí rady). To však neznamená, že by neexistovaly varianty jak s MHD jezdit po městě lépe. Vše další je jen pouze otázkou peněz, tedy jako vždy otázkou možného. Umím si představit komfortnější jízdní řád, umím si představit vyhrazené jízdní pruhy pro MHD, také že si autobusy na semaforech budou otvírat zelenou, umím si v Hradci představit vše dobré, co jsem kde viděl ve světě. Jenže náklady na km jízdy jsou stále vyšší a vyšší, zvýšení jízdného je prozatím politicky nepřijatelné, dotace Města Hradec Králové jsou ustálené (158,5 milionů Kč/rok) a DPMHK roky šetří a šetří, kde to jen trochu jde a hlavně aby to cestující nepoznal. Takto to nemůže jít věčně. Přejme si paní Evo, aby nám alespoň ten dnešní stav DPMHK a jeho náskok před ostatními srovnatelnými městy vydržel co nejdéle. Přejme si, aby každé zastavení vozidla MHD na zastávce (a je jich za den cca 40 tisíc), bylo uvítáno spokojenými cestujícími. Hrozí nám totiž, že další úspory již cestující poznají. O tom ale až někdy jindy (jsou již 4 ráno, jdu spát :-).

Zdraví Vás Samohrd.
24.2.2012 15:02
xicht53  (Pokročilý)
RE: DP
Uff!, to tedy byl nářez. To jsou těžce vydřené peníze za členství v DR DPmHK :-)
Aspoň že někteří potomci z DP jsou přesvědčeni o tom, jak skvěle tady MHD funguje :-)
Navrhuji novou anketu: "Jak jste, občané z okrajových částí města, spokojení s jízdními řády MHD?"
24.2.2012 15:29
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: DP
Uff! Není problém vozit vzduch do okrajových částí města každých 10 minut. Problémem je cena takových plonkových jízd :-)
24.2.2012 17:26
xicht53  (Pokročilý)
RE: DP
Není problém chodit v centru pěšky. Ale my, pro Vás vzduch ze sídlišť na Mor. Předměstí, jezdíme auty. Někdo aby se vyhnul vzduchem narvaným busům, jiný aby se z té Filharmonie nebo Centrálu po představení dostal domu ještě téhož dne :-)
29.2.2012 15:57
Eva  (Pokročilý +6)
RE: DP
Skromný dotaz. Jak mi mohlo jet od Grandu do Třebše č. 26?
1.3.2012 01:09
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: DP
Č. 26 Vám jet pochopitelně nemohlo, protože je to můj překlep. Jak dobře víte, má tam být č.23, tak jak jest psáno od 2. odstavce dále. Doufám, že jste tou mou dvacetšestkou příliš netrpěla. Příště si to po sobě přečtu a taky Vám již nebudu psát v noci usínající(takže asi nebudu psát vůbec:-)
23.2.2012 18:18
Eva  (Pokročilý +6)
teplo
Pane Dvořáku, děkuji za upřesnění, učiním druhý pokus.
24.2.2012 12:29
Eva  (Pokročilý +6)
doprava
Pane Samohrde - jen na okraj - do Třebše jezdí linky 16, 23 a 24. To, co jsem popsala, je i např. na lince na NHK. Pokud nastupuji a Futura, vím, že když mi ujede č.1, hned pojede č.2. Jen namátkově č.16. a 23. - 11.26, 11.23, 20.35, 20.36, 21.12, 21.12 22.32, 22.36, 13.43 13.49 12.23 12.29 18.22 18.26 /jeden za hodinu/ a tak by se dalo pokračovat u 23. a 24 8.18 8.19 20.29 20.36 atd. Tudíž mne to moc nepředvědčilo. Stejně to dopadalo, když jsem jezdila pravidelně do Věkoš. MHD jezdím často, tak o tom vím své. Jinak jen chvála - jezdí podle jízdního řádu, řidiči jsou slušní, autobusy pěkné.
24.2.2012 15:20
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: doprava
Paní Evo - jen na okraj - já vím že do Třebše jezdí i č. 24. Připadalo mi ale nezdvořilé Vás posílat od Grandu k Zimáku. Tam byste měla, jak víte, kratší intervaly. Hovořilo se ale o Grandu.
24.2.2012 21:21
Autobus  (Nováček)
RE: doprava
Pane Samohrd, můžete mi prozradit, co si pomůže, že půjde k Zimáku? Zřejmě jezdíte MHD stejně často, jako vedení MHD, ti si také myslí, jak je vše v nejlepším pořádku. Bohužel, my požíváme MHD po celém městě a ne jenom na cestu mezi podnikem MHD a Magistrátem města. Zkuste si jed o víkendu třeba od Adalbertina k Cihelně 20 minut tam nejede ani kolo anebo dokonce ke Stoleté, tam nejede po celý den pro jistotu vůbec nic. Další věc, dodržování jízdního řádu. Mimo špičku celkem v pořádku, ale ve špičce to je spíše k pláči. Zeptejte se řidičů, jak jim lidi nadávají a jak to funguje. A ne, to co Vám předloží na radě.
27.2.2012 02:50
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: Autobus (24.2.2012)
- Poslání k Zimáku:
Netvrdil jsem že si někdo pomůže tím, že půjde na zastávku Zimní stadion. Zapomeňte prosím na můj přidrzlý pokus o žert. Když jsem ho psal, připadalo mi to jako docela dobrý "Joke". Jak vidím, měl jsem si ho odpustit a raději (jak mi radíte) zkusit si vzít o víkendu jed.

- O víkendu od Adalu k Cihelně:
linka 6 - 2 až 3 x za hodinu (nepravidelně),
linka 23 - 2 x za hodinu (ve 23. a 53. minutě),
linka 27 - 2 x za hodinu (v 07. a 37. minutě),
tedy celkem 5 až 6 spojů za hodinu, tj. v průměru každých 10-12 minut, tj. hodinová kapacita přepravy 500-600 lidí. Kdyby s Vám to zdálo málo, jezdí ještě k Cihelně od Muzea linka č.3 (3x za hodinu). Byl jsem se dnes odpoledne (neděle) podívat na Cihelnu a počkal tam na příjezd 16-ti vozidel. Přijely přesně podle jízdního řádu a přivezly celkem 7 cestujících. To si vážený pane opravdu myslíte, že 20 minut tam nejede ani kolo a že by se měly přidat další spoje?

- O víkendu od Adalu ke Stoleté:
linka 5 (1x za hod. v 10. minutě),
linka11 (1x za hodinu v 31. minutě).
Tj. 2 zcela nevyužité autobusy za hodinu. (A to Vás neposílám na vedlejší zastávku Alessandria :-). To si vážený pane opravdu myslíte, že tam nejede po celý den vůbec nic a že by se měly přidat další spoje? V tomto případě nejste sám. Komise místní samosprávy Slezské Předměstí si to myslí taky. Proto vedení DP zástupcům města v představenstvu navrhne určité řešení, jak v novém jízdním řádu posílit o víkendu dopravu do oblasti Stoleté. Z mého pohledu to bude vynucené řešení, bez užitku potřebným, házející peníze do kanálu. INDIVIDUÁLNÍ potřeby jednotlivců nemůže řešit služba HROMADNÉ dopravy. Řešení přesouvající z jednoho autobusu 2 cestující do dvou autobusů po jednom cestujícím, nemá nic společného se službou hromadné dopravy. To je úkol pro Taxislužbu.

- Dodržování jízdního řádu:
Jedním z parametrů smlouvy o dopravě mezi Městem HK a DPMHK je parametr přesnosti dopravy, který se technicky bez zásahu člověka měří a pravidelně měsíčně vyhodnocuje. Za rok 2011 bylo takto sledováno a vyhodnoceno 8 814 478 odjezdů ze zastávek a z nich bylo 85,72 %, tj. 7 556 105 odjezdů v intervalu do 2 minut zpoždění (což je považováno za přesnou jízdu). Pokud by počet těchto spojů klesl pod 80 %, jednalo by se o neplnění závazku DP a ze strany Města HK by byly uplatněny sankce. O čem tady vážený pane chcete diskutovat? Znáte jiný DP s lepším výsledkem? Že by bylo lepší 100% přesných jízd? To ano, to by bylo :-).

Zeptejte se řidičů, jak jim lidi nadávají:
V pátek odpoledne jsem jel autem okolo Magistrátu ke Grandu. Šest aut jedoucích přede mnou, nepustilo autobus MHD ze zastávky. (Já zastavil, pustil autobus a řidič osobáku za mnou si mohl ruce umávat, aby vyjádřil co jsem to za vola). Autobusu na křižovatce u Adalu blikla před nosem červená. To jsou pro autobus 2 minuty zpoždění. K tomu si přidejte další běžné situace:

a) Na další křižovatce nenechají autobus přejet z jednoho řadícího pruhu do druhého, tak musí počkat na další zelenou.
b) V příští zastávce dvě baby, jedna na chodníku, druhá mezi dveřmi autobusu, se nemohou dohodnout půjdou-li večer za Pepou nebo Tondou. Čeká se na jejich domluvu a teprve potom půjdou zavřít dveře.
c) Cestou před autobusem kličkuje starší madame na kole. Na řidítkách má 2 plné tašky a vypadá to, že za chvilku upadne. Jede se tedy rychlostí 5km/hod. a v patřičném odstupu.
d) Dále si pán si u řidiče kupuje jízdenku a myslí si, že je u bankovní překážky. Platí tisícikorunou a čeká se až mu řidič napočítá a přepočítá vrácené peníze.
e) Protože je pátek odpoledne a autobus se dostal do zácpy, projede příští světelnou křižovatku až na druhý či třetí cyklus.
f) Takto bychom mohli pokračovat dále. Prozatím to stačí. Autobus nabral 6 - 8 minut zpoždění. To je ten pravý okamžik, kdy na další zastávce nastupuje podrážděný a rozezlený cestující. Jeho právo na dodržování jízdního řádu bylo hrubě pošlapáno. Člověk začne přemýšlet o tom, co způsobilo zpoždění, pitomec jde vynadat řidiči.

Milí zlatí pitomci, nenadávejte prosím řidičům. Těch vašich 8 ztracených minut neseděli nikde na kafíčku, ale velmi tvrdě pracovali. To, že vás milé zlaté pitomce neposlali do háje, ale místo toho se na vás usmáli, není jejich přiznání viny. Jsou k tomu školeni a vedeni. Bez obav mi raději nadávejte tady na fóru. Ze zdejšího anonymního zákulisí vám to půjde dobře.

O to více mne pak potěší takové pohlazení paní Evy, která si všimla i piozitiva, že "se jezdí podle jízdního řádu, řidiči jsou slušní, autobusy pěkné".
27.2.2012 16:20
Autobus  (Nováček)
RE: Autobus (24.2.2012)
Pane Samohrd, tak si vezměte do ruky jízdní řád, nalistujte ty spoje třeba od toho Adalbertina a projděte si je. Máte pravdu v tom, že skutečně těch 20 minut není pravidlo, ta šestka to tam skutečně někdy rozdělí. No hurá samospráva Slezského Předměstí, která zastupuje pár tisíc lidí a upozorňuje na tento problém již několik let, se tedy konečně dočká. No dodržování jízdního řádu to je historie sama o sobě. Proč musí jízdenka u řidiče stát stejně, jako v trafice, sám píšete, jak to zdržuje, jděte v neděli večer k nádraží, když přijíždí študáci na koleje. To dávám jako extrémní příklad. Proč je v jiných městech nejdražší? Pokut si dobře pamatuji, tak se ty to jízdenky zaváděli jako nouzové řešení, když už skutečně není kde koupit. Dám jeden příklad, dříve se prodávaly do druhého pásma doplatky za 7 Kč nyní za 15Kč. Dříve jste nabral zpoždění třeba z Lochenic 10minut jako nic. Nyní po zdražení téměř žádné. Lidi se naučily požívat el. peněženky. Další věc je doba jízdy po trase linky a je jedno po jaké. Pamatuji, jak jsme jezdily po celém Hradci plus minus minutu, ale pak začali upravovat jízdní dobu a je to špatně. Někde nevíte co s časem a jinde musíte letět jak urvaný od řetězu. A to jsou příklady, které mě napadly, věřte, že jich je daleko více.
29.2.2012 16:01
Eva  (Pokročilý +6)
teplo
Dotázala jsem se na Tepelném hospodářství, jak je to s tím dražším teplem v H.K. Odpověď, velmi slušná, přišla obratem. Podělím se o ni. Elektrárna Opatovice uplatňuje vůči území města H.K. jinou cenovou politiku, než vůči jiným městům. Přes opakovanou snahu to změnit se změna nepovedla. Kdopak asi ty "výhodné" podmínky za H.K. dojednal?
5.3.2012 08:20
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: teplo
Řekl bych, že v orgánech EOP má město Hradec Králové ještě stále svoje zástupce, ti by to měli vědět, ptejte se tedy tam. Můj soukromý odhad je ten, že EOP uplaňuje ´jiný přístup´k našemu městu za to, že jsme jako jediní odmítli vydat městské rozvody tepla do správy někomu jinému (což považuji za správné řešení). Ale to opravdu jen spekuluju.
4.9.2012 08:31
Eva  (Pokročilý +6)
RE: teplo
To opravdu spekulujete, mám jejich výroční zprávu.Funkcionáři města mi neodpověděli.
12.12.2012 16:01
Eva  (Pokročilý +6)
eva
Na MP mezi Harmonií I a II se buduje pěkný park. Jsou zde i stroje na cvičení pro dospělé. Teď byla dokončena parková úprava a je nepochopitelné, že někdo /asi jen od stolu/ schválil to, že v místech, kam chodí lidé na stroje převážně směrem od Alberta, je vysázen živý plot. Ten bude jistě brzy zadupán, protože je na hlavní příchozí trase.Škoda práce a peněz.Všichni nad tím kroutí hlavou.
12.12.2012 20:49
IM  (Nováček +2)
RE: eva
Asi by ten živý plot měl být proložen ostnatým drátem.
13.12.2012 13:49
Eva  (Pokročilý +6)
RE: eva
Tím drátem bych svázala toho projektanta.
24.4.2013 15:58
Eva  (Pokročilý +6)
Kočičinec na Moravském Předměstí
Kdo bydlí na MP, tak si jistě všiml toho, že je tam několik míst, kde jakási paní vytvořila hnízda pro kočky a chodí je tam krmit /např. 2 v podchodu na Benešovce, ve "vajíčku"/, ale nejen tam/.Kočky se množí, pobíhají po podhledech Benešovky, lezou do paneláků. Když jsem se poptala na městské policii, jak je to možné, zjistila jsem velmi překvapivou věc. Tato zachránkyně a milovnice koček to má nejen povolené od magistrátu, ale magistrát jí přispívá i na krmení koček!!!. Policie je následně odchytává, za městské peníze je nechá sterilizovat a vypouští je tam, kde je odchytila.Že to obtěžuje lidi, dělá to nepořádek ve městě, to je asi úředníkům jedno. Člověk by nevěřil, co je dnes možné, zvláště za městské peníze.Ať si je paní chová doma živí ze svého.
25.4.2013 09:19
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Kočičinec na Moravském Předměstí
Na tohle je účinné snad jediné řešení. Přestat krmit zhoubné a nadbytečné úředníky, ti vyhynou a nebudou vymýšlet voloviny, protože nemají co jiného na práci. Ti zdraví namají na takovéhle blbosti čas a opravdu dělají potřebné věci, ale těch určitě nebude víc než 1/10.
29.4.2013 15:18
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Kočičinec na Moravském Předměstí
Evo, na Benešovce naštěstí nebydlím, tak nedokážu posoudit, zda jsou kočky v této lokalitě zrovna tím největším problémem. Co s toulavými kočkami, mají se nechat svému osudu, aby se volně množily a aby to tu nakonec bylo jak na Balkáně? Nebo je budeme utrácet? To by Vám ochránci dali! Má se z městských peněz zřídit další útulek pro kočky?

Zdá se mi přitažené za vlasy, že by cizí paní přišla na magistrát s úmyslem záchrany zatoulaných koček a od úřadu dostala příspěvek na jejich krmení. Jen jestli paní na Moravském nekrmí víc potkany než kočky:-)
8.5.2013 11:35
fropa  (Nováček)
OSSZ - ZTP průkazy
Pane Dvořáku, nevím, jaký máte vliv na OSSZ v Hradci Králové, ale jeho jednání vůči postiženým spoluobčanům je neomluvitelné. Prodloužení průkazu ZTP trvá několik měsíců, ačkoliv při posledním prodloužení avízovali, že stačí zažádat jeden měsíc předem. Tento stav nikoho nezajímá a jak si mají pomoci ti postižení? To nemohou platit dosavadní průkazky dokud je neprodlouží? Přece není vina občana, že OSSZ nestihá. A co měsiční lhůta na vyřízení žádosti? Vymluvy na neschůdná nařízení vlády, počet pracovníků atd,atd nám nepomůže. Schopný vedoucí si poradí, jinak tam nemá co dělat!!! Postižený občan je úplně přehlížen - dělej si to jak umíš....
9.5.2013 23:36
martin.dvorak  (Profesionál +7)
RE: OSSZ - ZTP průkazy
Vaše důvěra mě sice velice těší, ale bohužel Vás zklamu. Od loňska už nejsem členem Zastupitelstva města a mám teď práci v New Yorku, odkud bohužel mohu jen obtížně intervenovat ve Vámi uváděné záležitosti, nemluvě o tom, že OSSZ nespadá do kompetence města, ale je přímo řízena Ministerstvem práce a sociálních věcí. Nadřízenou složkou hradecké OSSZ je pak regionální pracoviště ČSSZ, které sídlí na adrese Slezská 839, 502 00 Hradec Králové. Pokud jde o výměnu průkazů ZTP, možná by Vám mohlo pomoci tohle eseznam.cz/index.php/legislativa/novinky-v-legisla.... Pokud zde nenajdete, co by Vám mohlo pomoci, zkuste se obrátit přímo na regionální pracoviště ČSSZ,na uvedené adrese, případně e-mailem na posta.xh[zavinac]cssz.cz. Přeji Vám hjodně štěstí v boji se šimlem

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme