Nový fotbalový stadion

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
29.7.2002 00:00
 (neregistrovaný)
-1nfuflfl
diskuní fórum k fotbalovému stadionu naleznete také na oficiálních stránkách klubu
29.7.2002 00:00
Honza z HK (neregistrovaný)
Nový fotbalový stadion
Jsem fotbalový fanoušek hradeckého fotbalu. A myslím si, že by si nejen my ale i hradecké fotbalové prostředí zasloužilo lepší stánek, než ten nynější oválnej lavor, ve kterým je hřiště... Navíc, přece skoro všichni zde píší, že Hradec je město jen kultůry, vědy, sportu... (a né finanční sídlo a sídlo pracovních míst a ekonomického rozvoje). S tím sice nesouhlasím, jsem pro Ronal, jsem pro tu zinkovnu (nebo co) u Svobodných Dvorů, jsem pro průmyslovou zonu a jsem proti tomu, aby se z Pardubic stalo město peněz - průmyslu a z nás jen kultůrní skanzen. Tak proč nepřestavět stadion????? A jelikož zde nemáme Ronal, nemáme průmysl, firmy nebo podniky, které by tu přestavbu zasponzorovaly, musí platit město, nebo se prvoligový fotbal přesune do Pardubic, kde díky průmyslu mají na to, aby si přestavěly hokejovou arénu ale měli by i na to, aby si klidně i za 500 milionů přestavěly to svoje oraniště...
To, že tu někteří žijí v duchu kultůry a harmonické pohody, budiž, ale bylo by tedy férové, aby se i bez průmyslu (jak říká pan Dvořák) přestavěl fotbalový stadion.
14.8.2002 00:00
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: Nový fotbalový stadion
Diskuzní fórum k novému fotbalovému stadionu naleznete i na www.skhradeckralove.cz/read.php?id=48&view=all
25.8.2002 00:00
freezing.point (neregistrovaný)
RE: Nový fotbalový stadion
Promiňte, ale co Vám na současném stadionu vadí? Já osobně si myslím, že to zas až tak v zoufalém stavu není... Myslím, že existuje spousta dalších úprav, které by se v Hradeckém sportu měly udělat spíš...
18.2.2003 17:45
Martas (neregistrovaný)
RE: Nový fotbalový stadion
Proc ne novy fotbalovy stadion????jednoducha odpoved se skryva v pohledu na vykony a hospodareni klubu v posledni dekade.Ja se ptam proc ano?Proc davat strasny palky potrebny na jiny projekty za to,aby mohlo bejt prazdnych daleko vic mist a aby to zase jenom chatralo.Co dela vedeni hradeckeho klubu(pany Vody mam obzvlaste v oblibe)pro to,aby se dostalo z tech strasnejch .......situace .Myslim,ze potacet se deset roku na hranici zachrany neni nejlepsi strategie,to nezachrani sebelepsi trener.Dobri a zkuseni Hraci se prodavaji za pakatele a kde je uzitek z jejich prodeje?nekde ve Statech?Po ligovych travnicich a jinde jich behaji spousty z celeho fondu vychodnich Cech.Chce snad hradecky klub rikat, ze hnema dostatecne dobre podminky pro vychovu novych hracu?A ze novy stadion je spasi.Problem je asi nekde jinde.At vyhodi vedeni,popr. vlastniky(to asi neni uplne jednoduchy):))vychovaji si poradny tym a zacnou hrat fotbal.
Skoda reci.rekonstrukce je potreba,ale jak rikam vymalovat a pridat par novych sedacek,to je vsechno.Pokud chce mesto potesit obyvatele "hrami" tak at na to radsi zapomene,ale vim lobby je lobby.I oni by se meli snazit nekde jinde nez slibovat pred volbama a kdyz to je zrovna potreba.Moderni stadion v tehle situaci´====NEEEEE!!!!!!
31.7.2002 00:00
Řehák Martin (neregistrovaný)
Nový fotbalový stadion
Doufám, že se nový stadión postavý, protože jinak budou muset hradečáci chodit na ligu do lázní /vodní pólo/, nebo do sokola /holky basket, judo/. Víte kolik se tam vejde diváků? Na stotisícové město vcelku málo. Hlavně, aby to nedopadlo jako s autobusákem nebo Hořickou ulicí. Kolik let se o tom mluví? Obě investice počkají /kdyz už počkaly tak dlouho/, ale jestli nebude stadión v roce 2003 tak budem v ... a máme po fotbale.
4.8.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
Jen pro pořádek, já neříkal, že "bez průmyslu", ale jen to, že Hradec má na víc, než na to, aby nadbíhal investorům, kteří sem tahají výrobu, kterou v jejich mateřských zemích občani už nechtějí.( a na tom si pořád trvám) Navíc si myslím, že když už máme ty Pardubice sotva dvacet kilometrů od Ulrichova náměstí, měli bychom usilovat o to, co se skoro samo nabízí. Pardubice jako přístavní čtvrť a průmyslové předměstí Hradce, to by se vám nelíbilo? Nebo chcete za každou cenu to všechno mít i v Hradci? A ještě jedna věc: I přes usilovnou snahu posledních vlád (i Klausovy) všechny příjmy z daní nasypat na hromadu, a pak je rozdělovat všem stejně, bez ohledu na to, jak se o ně kdo zasloužil, ještě pořád to Hradci v daňových výnosech vychází líp než Pardubicím. Je to složité, nebudu tím zdržovat, ale sázka na velké podniky se prostě obcím nemusí vyplatit ani ekonomicky, o ekologii a kvalitě života ani nemluvě.
Ale zpátky ke stadionu. Rekonstrukce, kteru navrhuje klub, by stála v konečné verzi minimálně 400 mil.Kč, to je třetina ročního rozpočtu města, a to si prostě nemůžeme dovolit. Na investice (včetně velkých oprav silnic, mostů, chodníků, stavby škol, bytů a infrastruktury) bude v příštích letech možno počítat maximálně se 100 až 150 miliony ročně, na stadion by jich mohlio při velkém omezení všeho ostatního zbývat 20, možná 50 milinů, takže by se taková stavba natáhla na nejméně deset let, během nichž by ovšem cena rekonstrukce určitě ještě pořádně vzrostla, navíc už by lhůta Fotbalového svazu dávno vypršela. Ani zredukovaná verze v hodnotě cca 200 milionů (s tím, že zbytek by se dostavěl později) není asi únosná a bohužel asi ani reálně možná v daném čase. Nabízí se tedy další možnosti.
- buď udělat jen ta úplně nezbytná opatření, která dnes chybí k dosažení standardu stanoveného Svazem (to by se mělo vejít do 20 milionů)
- nebo klubu nabídnout bezúplatný převod městského stadionu, přispět jen částečně (řekněme taky těch 20) a zbytek ať si klub obstará z jiných zdrojů, od sponzorů, od televize, od Svazu
- nebo hodně rychle uvažovat o jiné možnosti.
Tady si dovolím navrhnout jeden námět k řešení a je mi jedno, jestli se ho zmocní před vobami kterákoli strana, hlavně kdyby to pomohlo k řešení. Co takhle se vrátit na starý stadion, který má podle mě mnohem vhodnější paramtery a předpoklady k tomu, aby se z něj stal útulný, přiměřeně veliký a přitom požadavky splňující stánek hradeckého fotbalu? Nejsem odborník, ale řekl bych, že by ta muselo vyjít laciněji a výledek by byl spíš lepší než pokusy udělat ze spartakiádního stadionu něco užitečného.
A úplně na konec ještě poznámečku, že podle nejaktuálnějšího hodnocení Fotbalového svazu je hradecký stadion ve druhé nejlepší kategorii (ze čtyř) mezi českými prvoligovými městy. Z toho vyplývá, že než by se někdo odhodlal zavřít Malšovický stadion, musel by zrušit ligu v polovině současných klubů. Myslím, že to neudělá a že tudíž mnohem větší ohoržení první ligy by hrozilo, pokud by ji herně nebo finančně neutáhli sami "votroci". Tak jim choďme aspoň fandit, ať nikdo nemůže říkat, že je to zábava sotva pro tisíc hradečáků...:-)
5.8.2002 00:00
Honza z HK (neregistrovaný)
Pane Dvořák, proberte se. Ta myšlenka s Pardubicema je sice pěkná, ale uvědomte si, že už není rok 92, ale 02. Tzn., že už nejsme jeden kraj, kde by to dejme tomu mohlo fungovat, ale taky to je blbost, ale dva na sobě nezávislé kraje. takže když de investor do Pardubic, jde do Pardubického kraje (né do VČ kraje) a Hradec + Hradeckej kraj z toho bude mít ho*no. Pochopte, že už sme doslova rivalové. Ano, společná spolupráce a propaganda našich krajů je dobré, ale jakmile nalákáme investora do do VČ, jedem na férovku, my nebo oni. A pokud to rozdělování peněz podle komunistických praktik neskončilo tak jednou skončí a co pak?
Vy ste sám říkal (přesněji psal...), že ať si to klub přestaví za své a se sponzorama... A kde asi má ty sponzory vzít, když tu nemáme žádný investory, ktaří by klub sponzorovali (nic proti ZVU a ČKD...)??? Pardubice maj IPB (hokej) a v tý průmyslový zoně je jen otázka času, kdy budou zponzorovat, jestli už nesponzorujou. Tady, jelikož tu nechcete žádný investory, tak by bylo férové na ten stadion přispět víc, když berem víc než Pardubice a ty byly schopny dát 400 mil. Kč do přestavby zimního stadionu a teď tam je (prej) nádherná aréna. Proč by v Pce nemoh být ozdobou hokej a u nás fotbal??? Nebo by měl být fotbal radči také v Pce, když jak ste prý jednou řek, že Pce budou město průmyslu a sportu a Hradec město kultůry a vzdělání (cha)...?
6.8.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
Tak jsem si dneska zkoušel zjistit, jak to bylo s finacováním Arény v Pardubicích. Opravdu to zaplatilo město, ovšem určitě ne z výnosů daní nebo darů od průmyslových podniků, ale z peněz za akcie Elektrárny Opatovice a dalších podniků. Tutéž možnost tedy měl i Hradec, ovšem před 4 roky, dnes už ne. Miliarda z akcií je téměř bezezbytku pryč, na stadion zkrátka nezbylo. A neptejte se mě, kde ty peníze skončily, ať počítám jak počítám, nějak mi to nevychází, rozhodně se za ně nepořídilo nic z toho, co se před volbami slibovalo. A ještě douška - pardubická Aréna je koncipována jako multifunkční zařízení, kde by se měl snoubit hokej z řadou dalších akcí, jako koncertů, show a spousty dalších. Zatím se sice zdá, že těch 400 milionů na to nestačí a hala bude potřebovat nějaké další úpravy, aby byla opravdu multifunkční,ale rozhodně nebyla od počátku koncipována jako jednoúčelový sportovní stánek. Využití fotbalového stadionu pro cokoli jiného než fotbal je dost komplikované a hlavně spíše výjimečné (rockové koncerty ve Wembley byly ovšem úžasné, to uznávám)
5.8.2002 00:00
Eva (neregistrovaný)
Ano, je to zábava pro necelou tisícovku fandů /při lepších zápasech/ a koupaliště pro 100 000 lidí zde chybí.
5.8.2002 00:00
Honza z HK (neregistrovaný)
koupálko
Vážená Evo.

Stadion navštěvuje každých 14 dní 3000 fanoušků (na Spartu tu bývá i přes 10 000). A pro koho by mělo být to koupaliště? pro těch 500 (až 1000, abych nedával málo) obyvatel, kteří se nemůžou koupat v písácích? A teď si položme otázku, kolik z hradečáků, kteří se v létě koupou (asi tak 60 000), by bylo ochotno zaplatit vstup do vodního parku - koupaliště, kde, jak řekl předem sám pan Koros nebo Tuháček, já už teď nevim, by byl vstup minimálně 200Kč na hodinu. Takže fajn, bude tu buď koupálko pro takovejch xx lidí (kteří na to budou mít a nebudou moct jít jinam) a nebo fotbalovej stadion, kterej bude i reprazentovat město, protože se zde budou moct hrát i mezinárodní zápasy ČR s ??? a bude moct fungovat od Srpna kdy začíná liga do května kdy končí - zimní přestávka (3 měsíce) narozdíl od koupálka, které se zaplní jen když bude pěkně - tedy tak 30 dní za rok.
25.8.2002 00:00
freezing.point (neregistrovaný)
RE: koupálko
But there is a difference... Stadion máme, ale koupaliště ne... Pokud se chodíte koupat na Opaťák, už jste v Pardubicích... Pokud se chcete v létě vykoupat, máte smůlu, žádné otevřené koupaliště není a lázně jsou myslím uzavřeny...
26.8.2002 00:00
Milan (neregistrovaný)
RE: koupálko
Tak to mas pravdu že je tu menší rozdíl,,Jak velký koupaliště by to podle tebe mělo bejt? za 100mil pro cca 1000lidí? Tak nějak by sis to představoval? A co ti ostatní? Co s koupálkem v zimě? Napustíme a dáme tam hokej? Máme tady spooouuustu rybníků-písáků a kupodivu letos bez sinic. Zrovna bazén mi v HK vůbec nechybí!
7.8.2002 00:00
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
Dobrý den paní/slečno Evo,
Váš argument, že koupaliště pro 100.000 lidí tu chybí, mě připadá opravdu slabý. Vždyť i fotbal tu máme pro 100.000 lidí, městské lázně tu máme pro 100.000 lidí, muzeum tu máme pro 100.000 lidí, a tak bych mohl pokračovat do nekonečna. A určitě musíte uznat, že všichni nechodíme do muzea, všichni se nechodíme v létě koupat a ani všichni nechodíme do kina, divadla či na fotbal. Každý se ve svém volném čase baví svými koníčky a snaží se o to, aby k té své vyvolené činnosti měl co nejlepší podmínky. Chápu, že nepatříte mezi milovníky fotbalu a snažíte se tímto způsobem lobovat za koupaliště. My se pouze tímto způsobem snažíme zase lobovat za lepší fotbalový stadion.
S pozdravem
21.2.2005 11:51
prokop (neregistrovaný)
moje řeč
6.8.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
Mám občas pocit, že se navzájem moc neposloucháme a nečteme, řada z těch věcí, které se tu opět přetřásají, se řešila už někdy dřív, konkrétně stadion dokonce na tomto chatu v dubnu a květnu. Pokud Vás zajímá, co jsem SKUTEČNĚ napsal, můžete se tam podívat. Podobněje to i s diskuzí o tom, jaký by měl být Hradec za nějakých deset dvacet nebo padesát let, není potřeba to psát znovu.
Jen malá připomínka, on ten vztah mezi průmyslem a sportem už není jak to bývalo, dobrými sponzory můžou být třeba i banky a telekomunikační společnosti nebo třeba cestovní kanceláře, média atd. Ale každopádně si každý sponzor velice pečlivě vybírá, koho podpoří. A asi dá přednost sportovcům, kteří jsou na špici, na které chodí tisíce lidí a hlavně jsou často v televizi. Vážně si myslíte, že radnice,nebo primátor má řešit výkonnost a sponzoring? Já myslím, že je to spíš věc managementu klubu. A jestli náš klub žije z toho, že jak se ukáže trošku lepší hráč, hned ho prodá, nemůžem si dělat iluze, že bude v dohledné době hrát v horních patrech tabulky, že bude vystupovat v pohárech a hostit světové kluby. K tomu jim nepomůže ani nejskvělejší stadion. A dokud se budou plácat mezi první a druhou ligou, bohatí sponzoři se nepohrnou...
26.8.2002 00:00
Milan (neregistrovaný)
Ale, Ale
Tak to sem malinko nepochopil, z čeho jiného by měl klub žít, když tu není žádnej silnější sponzor? Nevím ,ale zbývá mi jen jeden způsob, jak by si měl klub opatřit peníze-půjčka. Tuším že vy sám nejste přímo horlivým zastáncem tohoto způsobu financování čehokoli, že?
26.8.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
RE: Ale, Ale
Tak to jsem zase nerozuměl já Vám.Tedy přesněji řečeno nevím, čemu nerozumíte. Půjčku jsem opravdu nenavrhoval. Psal jsem jen o tom, že sponzor si vybírá sponzorovaný subjekt s ohledem na to, jestli z toho bude mít aspoň slušnou reklamu, když ne přímý zisk. A že tedy ten, kdo se chce ucházet o přízeň sponzorů, musí nabízet kvalitní hru, vysoké návštěvy a zájem médií. To zřejmě platí jak obecně tak konkrétně pro hradecký fotbal. Stejně tak asi platí i to, že nikdo a nic nenutí místní a regionální kluby spoléhat jen na peníze místních a regionálních sponzorů, protože při splnění výše uvedených kritérií by se zřejmě podařilo najít sponzora s úrovní národní a třeba i nadnárodní. A do třetice jsem naznačoval, že sponzorem rozhodně nemusí být jen průmyslový podnik, ale že dnes je spousta sponzorských peněz i v dalších oblastech, tedy v bankovniictví, u distributorů energií ap.
Takže ještě jednou: Ani hradecký ani žádný jiný fotbalový klub nemusí být při hledání zdrojů pro svoji činnost odkázány jen na místní a jen na průmyslové podniky.Takže není úplně přesné zdůvodňovat nedostatek finací pro hradecký fotbal nedostatkem velkých průmyslových firem ve městě a okolí. Problém je asi opravdu spíš v tom, že to, co hradečtí votroci předvádějí, sponzory nenaláká, i kdyby Hradec ležel uprostřed Porúří nebo ostravsko-karvinské aglomerace. Kde vzít peníze na 1.ligu je ovšem především práce pro management klubu, nikoli pro radnici nebo pro fanoušky, nikdo z nich totiž tolik peněz nemá, můžou jen částečně napomoci, ale ten problém nevyřeší
27.8.2002 00:00
Milan (neregistrovaný)
Reakce
Vy tu omýláte starou a všem známou pravdu.Pokud vím , managment SK HK se co chvíli mění a ještě nikomu se nepovedlo zlákat silnějšího sponzora. Navíc mám dojem že kromě Sparty Praha, žádný český klub nemá "Národního" a už vůbec"Nadnárodního" sponzora. NA vašem příspěvku mě rozlobilo s jakou důkladností popisujete kde vzít peníze na sponzoring,opravdu hezká idea, nicméně realita bude zřejmě jiná. Jak má Hradecký fotbal začít vzkvétat, když nemá peníze? Jen prosím neodpovídejte. Nebudu s vámi polemizovat,protože oba to s Hradeckým fotbalem myslíme dobře-tudíž si musíme počkat na zázrak a odkud přijde toť otázka.(Město?, Sponzor?, Bohatý mecenáš-no to radši ne)
27.8.2002 00:00
Honza z HK (neregistrovaný)
RE: Ale, Ale
Pane Dvořák, zkuste se podívat na generální partnery fotbalovejch klubů v Česku... Ano Sparta Praha - Eurotel, no coment, Slavia Praha - Carrefour, no coment. Ale co obyčejné regionální kluby???
Marila Příbram - odkud je asi Marila???
Tescoma Zlín - odkud je asi Tescoma???
Chmel Blšany....

A všim ste si, jak se daří Mladé Boleslavi??? Kdo pak jí asi podporuje??? Do dvou let bude v první lize!!!!!!!!

Pochopte, nejsme v Prase (naštěští) takže se sponzorama si nemůžeme vybírat. Každej milion je dobrej!!!
7.8.2002 00:00
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
Proč tak draze...?
Dobrý den,
předně mého příspěvku bych chtěl říct, že patřím k letitým fanouškům hradeckého fotbalu a že jsem zastáncem té skupiny lidí, která prosazuje přestavbu našeho stánku. Mít zde onen stadion za těch cca 400 mil. by bylo něco skvělého a hradeckému fotbalu i městu by to určitě slušelo. Zároveň bych se ale chtěl na tuto stavbu podívat trochu z jiného úhlu. Kolikrát za posledních deset let navštívilo ligové utkání více než 10.000 diváků? Určitě by se to dalo spočítat na prstech obou rukou. Já jsem toho názoru, a v tom budu asi v rozporu s ostatními fanoušky (i když třeba ne), že Hradec stadión pro 20.000 diváků nepotřebuje. Podle mě je prostě lepší (jak pro hráče, tak i diváky) hrát na zaplněném nebo alespoň zpola zaplněném stadionu, než stále před téměř prázdnými tribunami (kde se bude "tísnit" 5.000 diváků). Zajímalo by mě, jestli vůbec existuje nějaká studije, která by počítala s přestavbou na menší, útulnější stadion? Myslím si, že bychom se měli inspirovat Libercem. Tam vyrostly tři jednoduché, ale přitom dostačující a pěkné tribuny a určitě nestály 400 mil. Je pravdou, že jejich výhodou bylo, že se stavělo na "zelené louce", ale to by případnou stavbu asi o mnoho neprodražilo. Vždyť nynější tribuny Všesportovního stadionu jsou prakticky jen navežený val hlíny. Argumentovat tím, že by se zde mohli hrát zápasy reprezentačního mužstva považuji za poněkud liché. Opět bych uvedl příklad. Tentokráte zamířím do Olomouce. Tam mají stadion rovněž po rekonstrukci, navíc krásnou novou tribunu a kolik zápasů tam naše repre hrála? Za ty roky to byly tři, možná čtyři a všechno to byly zápasy s nepříliš atraktivními soupeři. Jinak bych chtěl tímto onu přestavbu stadionu podpořit, poněvadž nynější stav, kdy se na fotbal musím dívat pomocí "dalekohledu" považuji za nešťastný. Do zde započaté debaty o průmyslu ve městě bych se nerad pouštěl a tak tímto svůj už tak dlouhý projev ukončím. Jenom bych Vás chtěl požádat abyste psali, jaký máte názor na tuto alternativu. Děkuji
26.8.2002 00:00
Milan (neregistrovaný)
RE: Proč tak draze...?
I stadiónek pro 5000 lidí by stál minimálně 100mil. , pokud ho ovšem nechcete po 3letech znovu modernizovat. Přestavba je podle mě neštastná investice. Raději postavit něco menšího , pokud možno u Nemocnice, dokonce by sem tam dalo vybudovat i parkoviště.
9.9.2002 00:00
Petr (neregistrovaný)
RE: Proč tak draze...?
U nemocnice už moc místa není, bude tam stát vedecká knihovna (vedle hasičů) a v plánu je dalších cca 5 budov univerzity (až na to stát dá peníze). Zrekonstruovat současný stadión je jediný a nejlepší řešení - stačilo by podle mě postavit jednu tribunu blíž k hrací ploše a zbytek zatím může zůstat tak jak je... Podle mě se ale peníze nenajdou ani na tu jednu. Město už skoro žádný peníze nemá a to ještě nerealizovali investice, které měli v plánu (a programu - autobusák, hořická atd.). Tak se smiřme s tím, že kvalita stadionu bude i nadále korespondovat s kvalitou fotbalu, který se tam hraje.... :-(((
7.8.2002 00:00
Samohrd (neregistrovaný)
Něco o prioritách
Po přečtení předešlých stránek se nemohu zbavit dojmu, že humbuk vyvolaný okolo nového fotbalového stadionu je vyprovokován jakousi povedenou taškařicí nějakého recesisty.
Vyjmenujeme-li si základní městské funkce, (tj. funkce které jsou opravdu nezbytné pro fungování každého města), dojdeme k poznání, že jsou to především bydlení a výroba. Následuje v nepřesném pořadí vybavenost občanská a technická, životní prostředí a zeleň, sport a rekreace. Tyto funkce mezi sebou vyvolávají dopravní vztah, respektive produkují dopravu. Vyvolaná dopravní funkce je zpětně podmínkou pro existenci městských základních funkcí. Musím se dostat do práce, do továrny musím přivézt materiál a zboží odvézt do obchodu atd,atd. Proč připomínám dannosti, které každý zná? Protože poukazují na priority, na to co je nezbytné, prvořadé pro existenci města a co si můžeme odpustit aniž bychom přišli o podstatné.

Konkrétně : Napadá mne přirovnání. Přednádražním prostorem na přestupu mezi vlakem autobusem a MHD projde 3500 cestujících za hodinu. Z toho téměř 90% je na cestě mezi prací a bydlištěm. Porovnám-li to s fotbalem, sedělo nás tam naposledy prý 3500. Porovnáváme 3500 lidí za hodinu na nezbytné, existenční cestě s 3500 lidmi za 14 dnů na zábavě. Ti první stojí na chodníku, mrznou, nebo jim prší za krk, čekají na trolejbus a těší se domu, ti druzí sedí pod střechou, pijí pivo, volají na sudího a jsou naštvaní, že nevidí mičudu zblízka. Kteří z nich by měli asi získat prioritu v realizaci městské 400 milionové investice? Co město potřebuje více a dříve? Dopravní terminál nebo nový fotbalový stadion? Priorita terminálu musí být snad zřejmá i skalnímu fotbalovému fanoušovi. Takto bychom mohli porovnávat dál a dál.
Druhý úhel pohledu : Nepletu-li se, hradecký fotbalový klub je soukromou firmou. Její majitel, nebo majitelé ji provozují na městském stadionu a za úplatu produkují 3,5 tijícům lidí jednou za 14 dnů zábavu. Napadá mne proč podpořit podnikání zrovna této firmě? Proč nedat řezníkům nebo zelinářům podnikajícm v městském nájmu 400 000 Kč na zvelebení jejich obchodů. Tam nakupuje každý den desetitisíce lidi. Zdá se vám to absurdní? Tak to dejme doktorům, nebo komukoliv jinému.Téměř vše je důležitější než fotbal. A jsme zpět u výběru podle priority, podle porovnání zbytného a nezbtného, podle dúležitého, nedůležitého, zbytečného atd. Přece nikoho také nenapadne začít stavět dům od ozdobné korouhvičky na střeše a končit základy.

Třetí úhel pohledu : Myslíte si opravdu, že větší stadion a sedadla blízko lajny přinesou někomu více štěstí a pohody? Znám fungující města se spokojenými obyvateli, přestože tam hrají fotbal na škváře.

7.8.2002 00:00
Honza z HK (neregistrovaný)
RE: Něco o prioritách
Nejprve reakce k předešlým reakcím.
Pane Dvořáku, říkáte, že sponzory mohou být i banky, TV, Cestovní kanceláře, a další blbosti. To je sice pěkné, ale když ste říkal, že největším zaměstnavatelelm,je Fak. nemocnice, proč třeba ta nezasponzoruje??? Protože je státní (teda myslim). Takže vtom to je. Je to sice pěkné, že je našim největšim zaměstnavatelem, ale to je vše. A mohl by ste mi říct nějakého vhodného sponzora pro hradeckej fotbal, kterej by byl ochoten sponzorovat v 10 milionech? Vyjmenoval ste to pěkně, ale reálně to je blbost.
Jak ste říkal, že sponzor jde za kvalitním týmem. To je fakt. Ale: Jak může být tým úspěšný, když musí každý rok prodat hráče aspoň tak za celkovou cenu 20 milionů, aby naplnil rozpočet klubu? Takhle je to o přežití ze sezony do sezony. Kdyby měl sponzora (viz Hokej - VČE), nemusí prodávat výborné hráče za 10 milionů (Skácel, Piták - Slávie), a moh by být s těmi hráči v čele tabulky. Ale bez nich to nejde. Takže je potřeba zkulturnit zázemí klubu, aby to pro toho sponzora nebyla ostuda, podporovat takovej klub.

Někdo se tu psal o Olomouci. Vy asi víte o tý tribuně, ale asi ste tam ještě nikdy nebyl, ikdyž tam každej rok hraje Hradec... Ta tribuna tam sice je, to máte pravdu, ale to je vše. Pak tam sou zbylé tři, které jsou v hrozném stavu. Kdyby se tady v Hradci postavila taky jen jedna tribuna, tak se tu taky žádný reprezentační zápasy hrát nebudou. V současné době se hrajou repr. zápasy na Letné, v Teplicích a někdy na Bazalech (to aby se něřeklo, že se všechno hraje jen v Čechách, tak je to nejlepší stadion na Moravě ale jinak hrůza). Ale přestavel-li by se celej stadion, vznikla by taková "druhá Letná". Zastínili by sme Teplice a tak by se hrálo Praha - Hradec Králové - ...
Tím by měl Hradec sportovní reklamu. Vy někteří intelektuálové ta asi nepochopíte, ale mělo by to větší význam než to mistroství světa v LH do xx let jak tu bylo nebo cokoliv jiného. Musí se to vnímat co to přenese, né že tam teď chodí 3500 lidí, tak je to jen pro 3500 lidí. Proč tam asi chodí jen 3500 lidí. To je stejně dementní argument, jako kdybych tvrdil, že teď do letního koupálka chodí 0 lidí tak proč to stavět.

A teď k tomu poslednímu.
To zcela určitě máte pravdu, s tim terminálem. Zde má terminál přednost. Ale co třeba se na to podívat takto: Zastřešenídruhý ledový plochy. Kvůli mistroství světa do xx let, které trvalo 14 dní. Stálo to plno peněz a teď je to už jenom ktomu, aby si tam mohli hradečáci už od září chodit bruslit. Navíc hrajem v hokeji druhou nejvyšší ligu a to se mi zdá vůčí prvoligovému fotbalu nefér a urážka.
O stou škvárou. Ano, jestli chcete, aby sme si žili jak někde v Choťánkách, kde hokej znaj z televize a fotbal ze škváry... V tom případě nemáte v tomto městě co dělat a běžte si tam, když se Vám tam bude žít šťastněji. takoví lidi s takovejma názorama jako Vy jsou hrozbou celému městu. Porovnávat Hradec Králové s takovými vesnicemi... V tom případě, v některých místech stačí lidem pitná voda, čistička vody je na nic - do řeky,Hradec má dokonce dvě, stačí jeden Konzum na náměstí (návsi), JZD, aby lidi měli kde dělat a zajištěnou dopravu do a z města 5x deně(!!!). Hradec není vesnice, jak ho vidíte Vy. já vidim Hradec jako Východočeskou metropoli (Pardubice jako našeho nepřítele...) a proto tu musíme mít sporotvní vyžití na fotbalové stánku, kterej bude známej po celé republice a snad nejen zde. Škváru si běžte nasypat do Pardubic.
16.8.2002 00:00
Bedřich (neregistrovaný)
RE: Něco o prioritách
Milý Honzo,
vy jste se musel pěkně rozčílit. Úplně vás vidím, jak zuřivě boucháte do klávesnice a s očima zbarvenýma krví odesíláte svůj příspěvek bez zpětného přečtení a opravení alespoň některých překlepů a hrubek. To je počteníčko... Jo i toto vypovídá něco o člověku. Ale zase je vám ke cti vaše přesvědčení. Možná kdybyste dostal šanci a zapojil se v managementu "Votroků" jistě byste přesvědčil spoustu sponzorů. Jen byste se musel spolehnout na mluvené slovo a vynechat slovo psané!
11.8.2002 00:00
Honza z Tý (neregistrovaný)
kulturnost prostředí
Celá diskuse , pro kolik lidí je nový stadión dobrý se odvíjí i od toho, jaké prostředí lidem nabídnu. Na hokej do Pardubic jsem chodil jednou za dva roky, ale teď vezmu celou rodinu ( jako do kina ) a jdeme na hokej čtyřikrát, protože prostředí ve kterém je hokej nabízen je hodné roku 2002. Věřím , že i v Hradci by se našlo dost lidí, kteří by se přišli pobavit sportem v kulturním prostředí.
11.8.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
Ještě s čerstvým zážitkem s dnešního fotblau si dovoluju učinit snad už vážně poslední poznámku k tématu "stadion pro fotbal, podpora sportu a městská pokladna". Když uvádíte VČE sponzora pro hradecký hokej, řekl bych, že mi spíš přitakáváte než odporujete. VČE je docela typická ukázka instituce, která sídlí v HK, je latentně velice dobrým a bohatým sponzorem a přitom její produkce nezatěžuje město žádnými nežádoucími účinky. Je to podnikové ředitelství, obhospodařující rozvodné sítě po celém kraji. Podobně třeba JČE sponzoruje fotbalisty Českých Budějovic.A moje otázka je asi celkem nasnadě - proč VČE nesponzoruje radši fotbalisty? Asi ten klub nesplnil nějaká jejich kriteria, nebo mamagement klubu neudělal, co bylo potřeba udělat, nebo naopak udělal něco, co se nedělá, to já opravdu nevím. Stejně tak nevím, proč hradecký prvoligový klub nechce sponzorovat ani třeba Vč.plynárenská nebo Ruhrgas nebo Fischer Reisen nebo IC Banka ani nikdo z jiných velkých a bohatých firem, co jich v HK máme (počet zaměstanců FN s tím ovšem nemá co dělat, ti jsou důležití hlavně kvůli zaměstnanosti a taky proto, že z mezd jde část daní přímo do městské kasy). Co vím ale úplně jistě je to, že radnice to nikomu nemůže nařídit, aby někoho nebo něco sponzoroval. A já jsem přesvědčen, že je to dobře, že to už rozhodujou vlastníci a šéfové těch firem a ne tajemníci na nějakém MěNV. A pokud jde o ty výhody poskytované průmyslovým investorům, určitě se to nedá zevšeobecňovat, ale nedávná historka s brněnským Flextronicem je docela poučná. Město dalo pozemky za korunu, stát odpustil daně a přihodil další pobídky, celkem prý bratru za miliardu korun. A Investor se stejně rozhodl porušit všechny sliby a odchází se stejnou výrobou do Maďarska, odtamtud možná za pár let na Ukrajinu a pak už mu bude zbývat leda tak Rumunsko nebo Vietnam, ale prostě půjde tam, kde to pro něj bude nejvýhodnější. Z toho plyne, že současný příliv takhle nalákaných průmyslových investorů láká hlavně investice na pár let, aby se dal co nejdřív zavřít krám a jít někam jinam, kde to bude výhodnější v té době. Pořád si proto mylsím, že Hradec by nemusel nutně dělat všechno to, co se teď jeví jako děsně výhodné a dělají to tak jinde, ale měl by naopak využít toho nejlepšího, co už dneska má, a přemýšlet s nějakou dlouhodobější perspektivou a tím si udělat před ostatními městy náskok. Pak by měl možná šanci si nějakých deset nebo dvacet let postavit opravdu něco, co nám budou všichni ostatní závidět, třeba i ten nový fotbalový stadion...
14.8.2002 00:00
ajsek (neregistrovaný)
stadion
Dobrý den, taky si už měsíce přetřásám, jakou prioritou by měl být pro město nový fotbalový stadion. Je mnoho argumentů proti, celkem logický je ten s dopravním terminálem, Eva s koupalištěm se plete, to je úkol pro silného investora, před týdnem o jednom takovém ostatně psali,. hlavně aby jste na to Evo měla peňouze, ten investor si své peníze bude na vstupném brát zpět a 400 miliónů na vstupném z cca 25-45 teplých letních dní, to bude asi pecka...
Pro hovoří tradice prvoligové kopané v Hradci, to , že v sezóně jde o zábavu pro cca 90000 lidí, a v neposlední řadě je fotbal samostaným fenoménem, který je již nejen sportem, ale i kulturou a obchodem. Fotbal je výbornou propagací svého kraje a města a jako k takovému je třeba k němu přistupovat. Fotbal nebo hokej prvoligové úrovně by prostě měl k městu velikosti a významu Hradce nerozlučně patřit. Už několik let se ví, že k tomu je u nás třeba postavit nový stadion, popř. stávající upravit. Podle mého názoru by se město z výše uvedených důvodů mělo na stavbě NOVÉHO stadionu podílet, ovšem cca 50%. Zbytek musí zajistit vedení klubu, ovšem opět za pomoci města ( majetková práva k pozemkům, např, pronájem na 100 let, jako to chce udělat s koupalištěm). To, že vedení klubu nedokázalo přivést ke sponzorinku VČE, VČP a jiné zde zmiňované silný firmy se sídlem v HK je podivné. Maně se vynořuje myšlenka, že těmto firmám není na našem vedení košér. Pokud tomu tak není, je to ostuda.
14.8.2002 00:00
Jiří Procházka (neregistrovaný)
RE: stadion
Ano, to je myslím přesné, souhlasím. Jen malý dodatek : k městu významu HK patří solidní prvoligový fotbal, ne jakýkoli prvoligový fotbal. Nejsem si úplně jistý, jestli dlouholeté plácání na konci prvoligové tabulky pověst města vylepšuje, nebo jí spíše škodí. A to při vší úctě k práci všech těch obětavých trenérů, kteří tady dokázali vychovat tolik výborných fotbalistů pro jiné (zejména pražské) kluby. Každý rok se hned na začátku soutěže mluví o SK HK jako o kandidátovi sestupu. I když se potom podaří soutěž zachránit (sláva), jsou hráči, kteří vystrčili hlavu nad průměr prodáni a začíná to znovu. Všichni to chápeme, nejsou peníze ... A tak tam chodíme stále znovu, vracíme se po zápasech domů většinou se smutkem v duši a zkaženou náladou (jsem teď trochu v depresi po zápase s Viktorkou). Připadá mě to, že jsme my, co tam chodíme, podobní bratřím Jakubovým, fandům Unionu z Poláčkových Bylo nás pět.
17.8.2002 00:00
Samohrd (neregistrovaný)
1 gól za 100 000,- Kč
Vážení přátelé hradeckého fotbalu. Inspiroval mne článek radního pana Ing. arch. Vašaty. Pan Vašata se hrdě bije v prsa a oznamuje, že v radě hlasoval a bude hlasovat pro investici města do přestavby Všesportovního stadionu na fotbalový, nebo i do výstavby stadionu nového. Jenže nic není nikde zadarmo. Co dají za 400 milionovou investici na oplátku hradečtí fotbalisté? Nemohou nic jiného než góly. Myslím si proto, že by měli být motivováni a za každou mičudu čutnutou do brány by měli dostat 100 tisíc korun. Není to slušná nabídka? Když budou hrát tak pěkně jako minulou sezonu, vydělají si na nový stadion za 140 let. Nebo chcete mít stadion již příští rok? To by musel mít jeden ligový úspěšný čutanec cenu vyšší než 14 milionů Kč. Vychází mi z toho všeho, že někteří naši zastupitelé v radě zvednou ruku dříve než zapnou mozek. Jinak si stále myslím, že nový stadion by si mohli postavit lidé, kteří si na hradeckém fotbalu mastí kapsu. Zdaravím Vás a fotbalistům přeji hodně gólů v brance soupeřů.
17.8.2002 00:00
ajsek (neregistrovaný)
RE: 1 gól za 100 000,- Kč v. TERMINÁL
Milý - nemilý Samohrde , na své myšlenky nebuď moc hrdý. Podle tvé logiky by si terminál měli v jízdném zaplatit ti, kteří jej používají. Starý Řím věděl, že pro spokojenost obyvatel je nutný nejen chléb, ale i hry. Žádná jiná hra se svým společenským významem v naší zemi nevyrovná hokeji a fotbalu. Druhý jmenovaný má v našem městě tradici a investovat do něj znamená dát lidem hry, což je může často uspokojit víc než příjemná cesta do zaměstnání či školy. To píšu s tím, že jsem jako obyvatel obce 10 km od HK ten současný "terminál" 12 let denně používal. Chápu, že patrně o sport nemáš zájem, ale buď ujištěn, že desetitisícům lidí z HK je ten tvůj terminál šumafuk. Výše navrhuji, aby si stadion postavil z poloviny klub. Máš tu odvahu říct, ať si ten terminál z půlky postaví dopravci , kterým mimochodem stát a město z mých daní vydatně přispívají, s čímž já souhlasím stejně málo, jako ty se stavbou stadionu?
18.8.2002 00:00
Samohrd (neregistrovaný)
RE: 1 gól za 100 000,- Kč v. TERMINÁL
Milý pane ajseku, abychom si nepletli pojmy s dojmy:

1) Nemám nic proti novému stadionu, ani proti kopání do balónu na něm, ani proti lidem, kteří se na to všechno dívají. Sice Vaše okřídlené srovnání se starověkým Římem je již dnes trochu pasé, ale to neznamená, že by se neměl v Hradci hrát fotbal. Vadí mi jen princip, kdy soukromá firma na městu požaduje 400 milionů korun na rekonstrukci městského stadionu, aby mohla sama lépe prosperovat. Činí na vedení města politický nátlak a jako rukojmí si k tomuto bere fanoušky. To považuji za obzvláště sprosté.

2) V normálním světě je také normální, že pro vytvoření zisku firmy je třeba do této firmy investovat. Dobře. Musí-li fotbalový klub hrát na lepším stadionu, tak si sám postaví lepší stadion. Postaví si ho ze svých peněz, nebo z peněz někoho, komu to přinese zisk, nebo z peněz diváků, nebo také z peněz mecenášů. Většinou však z peněz všech dohromady. Jestli s tímto nesouhlasíte, tak je Vaše místo na Kubě. Tam ještě stát platí výstavbu všech stadionů a vstupné na veškeré sportovní podniky je zdarma. Sláva, mají hry. To, že všechno ostatní (mimo rumu) je tam na lístky a na chleba nebo doutníky nebo na cokoliv jiného se stojí hodinové fronty, by Vám pak nesmělo vadit. I tady kulhá srovnání s Římem.
(Pozor ! Cizinci tam na sport platí vstupné v US dolarech. Budete muset mít kubánské občanství).

3) Teď k "mému" terminálu : Pane ajseku, nejel jsem vlakem, autobusem ani MHD alespoň 15 let a mohu Vám věřit, že i dalším desetitisícům lidí z HK, jak tvrdíte, je terminál šuma fuk. Protože ale mým povoláním je dopravní inženýrství, uvedl jsem ho jako příklad. Příklad využitelnosti investice. Příklad toho, že terminál použije za hodinu tolik lidí, jako fotbalový stadion za 14 dnů. Nic víc.

4) Pokud jde o investici do nového dopravního terminálu, nedělá mi žádný problém Vám odpovědně prohlásit, že město nemá platit jeho výstavbu. Podíváme-li se opět do světa, tak zjistíme, že existují dopravní investoři, kteří terminál za určitých podmínek rádi zaplatí. Hlavní podmínkou je, že se jim investice někdy vrátí. Předpokladem je, že terminál bude plně funkční, že bude podporovat integraci více druhů doprav, že bude vybaven pronajímatelnými prostory služeb cestujícím a že vjezd do terminálu bude zpoplatněn. Město se musí zavázat, že nedovolí dopravcům nabírat cestující vedle na ulici. Toť vše. Mohu Vám oznámit, že vím o dvou holandských dopravních investorech, kteří chtěli vidět hotovou studii na termnál, aby mohli alespoň zhruba posoudit, bude-li investice vratná. To, že město připravuje výstavbu autobusového nádraží někde za VČE a většina radních si myslí, že terminál je jen nové moderní jméno pro prachsprosté autobusové nádraží, vede k tomu, že si ho budou muset zaplatit sami. To nebude totiž vratná investice.

4) Otázka : Proč by podle Vás měli stavět terminál dopravci ? Ti se prozatím do žádných staveb sami nutit nemusí. Ti cestující co nepřešli nebo nemohou přejít na osobní auta, jim do dopravních prostředků stejně nastoupí. Nezbývá jim totiž nic jiného. Oni do práce odjet musí.

5) Pane ajseku pletete se. Na své myšlénky nejsem nijak zvlášť hrdý. Naopak, snažím se o nich stále pochybovat a konfrontovat s myšlenkami jiných lidí. K tomu mi slouží m.j. i tento chat. Takže Vám velmi děkuji za Vaše reakce. Zdraví Vás, Vám milý - nemilý Samohrd.
18.8.2002 00:00
ajsek (neregistrovaný)
RE: 1 gól za 100 000,- Kč v. TERMINÁL
Milý - nemilý pane Samohrde,
předně Vám chci přiznat, že tento Váš dnešní příspěvek na mne působí normálnějším dojmem, než ten, na který jsem reagoval. Váš argument o využitelnosti investice má velkou logiku a nelze s ním než souhlasit, při použtí selského rozumu. Myslím si ale, že o sportu v HK nevíte mnoho, možná nic. I já si myslím, že schopné vedení by si mělo dokázat opatřit peníze ze soukromých zdrojů. Konkrétně na fotbale vím, proč to u nás nejde. Stadion i s pozemky je majetkem města. Žádný investor nedá peníze do projektu, kde nebude mít vlastnická práva. Na základě cca 2 roky staré informace od ing Vody, ředitele Spartaku, vím, že klub o tomto problému s městem jednal, to ale převod pozemků zamítlo. To samé město s vděčností přijímalo investice mecenáše MuDr. Vody, který svými dolary dal počátkem 90 let minulého století Hradci ty mé římské hry. Stále si myslím, že toto přirovnání nijak nepokulhává, skutečně považuji kulturní a společenské vyžití za velice důležité, mnohem důležitější než činnosti na první pohled serióznější.
Ta Vaše poznámka o Kubě je kravina. To potom při své cestě např. přes Olomouc hovořte španělsky, stejně tak jako jako v desítkách dalších měst a obcí, které sice leží katastrálně na našem území, ale dle Vás jsou to města kubánská, protože radnice stavěly stadiony. Mimochodem, Vaše kubánské Pardubice nacpali do hokeje pěkné peníze ze svého rozpočtu, za posledních 10 let možná tolik, že by za to u nás byl pěkný fotbalový stánek. Prostě situace v naší zemi je taková, že v nejbližších letech bez pomoci města stadion nebude, v takovém případě podle předpisů ČMFS prvoligový fotbal v HK letošní sezónou skončí a to bude pro Hradec velká škoda. Mimochodem, aniž bych to mohl statisticky doložit - nejčastěji se v průběhu roku slovo PARDUBICE objeví ve sdělovacích prostředcích v souvislosti se sportem. Mnoho lidí považuje formu propagace sportem za jeden z nejúčinnějších způsobů zviditelnění města a přilehlého regionu. Podporují proto sport finančně jak přímo, nebo tím, že při jednání s firmami působícími v oblasti zdůrazní zájem úřadů na podpoře sportu i z jejich strany. Ani v tom nejde radnice v HK rozhodně příkladem. V těchto Vašich kubánských poměrech žijí obyvatelé v SRN ( to mám dokonce z osobní skušenosti, pobývám zde pracovně poměrně často ), Francii či Portugalsku. Pravděpodobně to tak bude i v jiných státech EU, ale nemám to nijak zjištěno. Vaše křišťálově čisté obchodní vidění sportu je použitelné např. v USA, ale pokud sledujete dění v NHL, i kanadské radnice se snaží alespoň nepřímo ( viz výše ) podporovat ty tuším dva poslední kanadské týmy v souteži. Vy tu Kubu musíte vidět všude.
Jste kovaný v dopravě. Nezvedá se Vám žaludek z toho, že město chce opravovat křižovatku u Milety. Za ty peníze by byl stadionek jedna báseň. A já mám dojem, jakožto denodenní uživatel této křižovatky, kterou používám k cestě do a z práce, že jediným důvodem pro je lobování movitých obyvatel Nového HK, které nebaví čekat ve frontě na zelenou. Pro dopravu ve městě by bylo lepší udělat s dálnicí spojený obchvat okolo HK. Ale to jen na okraj, jen jako příklad podle mě špatné investice města a kraje. To raději ten stadion.
ajsek
18.8.2002 00:00
ajsek (neregistrovaný)
RE: 1 gól za 100 000,- Kč v. TERMINÁL
Nevím, jestli jste četl můj příspěvek ze 14.08., doplní Vám to informace o mých názorech na stavbu / nestavbu stadionu.
19.8.2002 00:00
Samohrd (neregistrovaný)
RE: 1 gól za 100 000,- Kč v. TERMINÁL
Pane ajseku, děkuji Vám za obsáhlou odpověď. Je pravdou, že nejsem náruživým příznivcem sportu a tak mi některé informace unikly. Ale mýliti se je lidské,že? Ta Kuba mne napadla v souvislosti se vzpomínkou na krásný stadion v Holguinu, (m.j. Kubánci se dívali zadarmo a já platil v US dolarech). Pokud jde o dopravu, tam zase unikly některé informace Vám. Ale tak už to na světě chodí. Mejte se fajn. Zdraví Samohrd.
20.8.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
ajsek x Samohrd
Moc se mi pánové zamlouvá Vaše debata, mám k ní pro tuhle chvíli jednu maličkou otázku, protože nějak nerozumím jednomu argumentu. Jestli teda podpora sportu není příznačná jen pro Kubu, ale i pro evropské vyspělé kapitalisty, pak se Hradec už dneska chová jako město vyspělé kapitalistické ekonomiky, protože oddílu kopané posyktuje zdarma stadion, celé zázemí, provozní náklady, mzdy pracovníků údržby a občas nějakou tu nutnou investici jako třeba světelnou tabuli (ta nová je teda nějaká mizerná, nezdá se Vám?). Problém tedy není v tom, jestli přispívat na "hry", ale jen a jen v tom, na co město a celá společnost má, a co jsou priority. Jsem schopen uznat, že propagace formou prvoligového fotbalového klubu je prioritou a že je tedy žádoucí ji podporovat z městského rozpočtu. ALE (pane Jonáš), jestli dá město 400 milónů na stadión (nebo třeba jen 200), musí prostě říct, kde bude v rozpočtu škrtat. Ta rovnice je nepříjemně jednoduchá. Má-li město na investice pro příští roky maximálně 150 milionů, pak bude stavět tři roky stadion a nedá ani korunu ani do silnic, ani do autobusů, ani do škol, ani do divadla, ani do bydlení...
Pokud jde o Pardubice, jejich stánek na hokej byl z největší míry postaven za peníze z akcií Opatovic a dalších energetických společností. Měli jsme v roce 98 v Hradci úplně stejnou možnost, dát 400 milionů na sportoviště, ale už ji zkrátka nemáme a bohužel asi už nikdy mít nebudem, miliarda z akcií je v podstatě v....prachu, v pokladně už je průvan. Kdo slibuje fanouškům dneska stadion, je předvolební slibovač, nebo ještě spíš lhář.
21.8.2002 00:00
ajsek (neregistrovaný)
RE: ajsek x Samohrd
Ale jo, pane Dvořáku, máte úplnou pravdu, že město klubu s tím vším co jmenujete moc pomáhalo a pokud vím i stále pomáhá. Vždy jsem si té pomoci vážil a hlavně si jí vážil ing. Voda, který tím město až hájil při dotěrných otázkách na předsezóních schůzkách vedení s fanoušky. A mám syna na ZŠ SNP, do třídy mu teče a peníze na opravu z města nejdou a nejdou. Přesto si prostě myslím, že by město mělo fotbalu pomáhat co nejvíc, důvody viz výše. Veškerá chladná úvaha a praktické uvažování jdou proti tomu, ale to by si takhle uvažujíc lidi asi ani nepořizovali děti. Pro mě je otázka stadionu i určitou nutností pro pocit sounáležitosti s tímhle městem. Nešel bych kvůli tomu demonstrovat, případný odchod fotbalu taky bez potíží přežiju, ale je mi z té představy divně. Uznávám, že ty argumenty jsou spíš argumenty srdce než rozumu, ale to se nedá nic dělat. Jo, mimochodem, jestli jste informován, kde tedy skončili v našem městě peníze z akcií Opatovic ?
21.8.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
RE: ajsek x Samohrd
Já vím, rozumím Vám a věřte mi prosím, že ani já nechci připustit, že by fotbal v Hradci měl skončit pro pár chybějích milonů (jejich investice ovšem nezaručí, že tu liga zůstane, ale to sem teď nepleťme, kopat za ně fakt nemůžem). Otázka je ale právě v té míře pomoci. Srdce v takovém rozhodování nesmí chybět, ale mozek taky ne, že? Já prostě tvrdím, že pokud je na nejnutnější splnění podmínek FIFA, UEFA nebo nějakého jiného orgánu potřeba asi 20 milonů, měli bychom nějak slepit těch dvacet, ale určitě ne 200 nebo 400. A to ne proto, že bych to fotbalu nepřál, ale prostě na to nemáme...A otázka, kde je ta miliarda, je pro mě, abych pravdu řekl, taky docela záhadná, ačkoli sedím v zastupitelstvu a všechny rozpočty od roku 98 mi prošly rukama. Ten problém je totiž v tom, že se nepořídila ani jedna velepotřebná investice v řádu stovek milonů, které před volbami všechny strany bez rozdílu slibovaly řešit (Velké náměstí, autobusový terminál, Hořická ulice, koupaliště, křižovatka Mileta, Grand???...), ale zato se prohnalo rozpočtem velké množství akcí po pěti, deseti, dvaceti, třiceti milonech, které ovšem původně nikdo mezi prioritami nesliboval (Severní zóna, Druhá ledová plocha, hotel Flora, výkupy nepotřebných pozemků...)..Pořídilo se nesmyslné množství urbanistických studií, často na věci již před tím projektově vyřešené, přes sto milonů proletělo v bytové výstavbě, aniž by se nějak zásadně zvětšil bytový fond, zato skandálů a omylů v té oblasti bylo požehnaně. Udělaly se ale určitě i potřebné věci - něco spolkla lokalita Aldis, něco Muzeum... A jsme tam, kde jsme nechtěli být, tedy na dně. Proč a od koho jsme vykupovali nepotřebné pozemky v záplavové zóně, kdo a proč vykupoval v Roudničce pro Ronal, kdo dělal ty docela zbytečné desítky studií za mnoho milonů a v jakém vztahu byl k vedení radnice, to se mě ale prosím neptejte, moje odpověď by byla asi žalovatelná, důkazy chybějí a já jen doufám, že po právu připíšu "ZATÍM chybějí".
1.9.2002 00:00
Pavel (neregistrovaný)
Problém Hradeckého fotbalu je v tom, že se nachází v začarovaném kruhu. Chybí dostatečně silný sponzor, který by pomohl hradeckému fotbalu nahoru. Ten však nebude investovat do klubu, který mu nemá co nabídnout a to Hradec, který se už léta potácí na dně ligové tabulky opravdu nemá. Peníze by mohli klubu přinést také diváci, ale ti nepřijdou dokud se Hradec nezvedne nebo dokud budou muset chodit na fotbal „ s dalekohledem“. V Hradci by byli kvalitní hráči, ale ti budou odcházet tak dlouho dokud nebude silný sponzor, aby zajistil finanční chod klubu. A právě tady by mohl pomoci nový stadion, Na pěkný stadion přijde mnohem víc lidí, protože pěkné prostředí táhne. Stejně tak sponzoři, určitě by se našel nějaký, který by chtěl sponzorovat tým s nejhezčím stadionem v lize. Dokonce by zde hrála i reprezentace a to by přineslo sportovní reklamu městu.
Chápu, že 400 milionů za nový stadion je pro město hodně, zvlášť když už nejsou žádné peníze z akcií Opatovic, ale na druhou stranu nemůžeme chtít po klubu, aby si vystavbu stadionu zafinancoval sám, když mu nepatří pozemky na kterých ten současný stojí.
Město asi nechce převést pozemky na klub, který pak spadne z ligy a žádný stadion tady nepostaví. Kdyby však město převedlo vlastnická práva na klub, s tím že zde do pěti let postaví to co navrhuje a zaplatilo by třeba 50% nákladů., mohli bychom se nového stadionu dočkat celkem brzy.
20.9.2002 00:00
Jiří Procházka (neregistrovaný)
Převod na klub
Co to znamená "..převedlo na klub ..." ? To jest kdyby město darovalo svůj majetek soukromé akciové společnosti a potom jí ještě darovalo 50% nákladů na rekonstrukci ? Může to někdo udělat, aniž by skončil za mřížemi ? Mohl by se k tomu vyjádřit nějaký právník ? Já tomu nevěřím, že je to legálně možné.
21.9.2002 00:00
Ondrej (neregistrovaný)
RE: Převod na klub
Pokud stačí názor skoroprávníka...Technicky to možné samozřejmě je, problém je spíš v tom, že provoz stadionu stojí nezanedbatelnou částku a klub s rozpočtem nějakých 30 miliónů, opravte mě někdo pokud se mýlím, horkotěžko najde v rozpočtu peníze na provoz, natož pak na nějakou rozsáhlou rekonstrukci. Takže klub má stadion v nájmu, platí symbolické nájemné a je tomu rád.
22.9.2002 00:00
Pavel (neregistrovaný)
RE: Převod na klub
Samozřejmě, že je to možné. Ing. Voda se již několikrát pokoušel přesvědčit magistrát, aby převedl stadion do jeho vlastnictví, protože jinak nemá možnost sehnat investora na výstavbu stadionu, protože žádný soukromý investor nebude investovat do cizího, to by pak nebyl investor, ale sponzor. Samozřejmě, že od města by to byl velký dar, možná i dost nejistý, ale vše by šlo nějak pojistit. Ani ty práva na nový stadion by nemusel mít klub všechna, stačila by třeba akciovka ve které by si město a klub rozdělili podíly ve vlastnictví stadionu. PS: Převod vlastnických práv může být třeba odprodej za nějakou symbolickou částku.
20.9.2002 00:00
Josef (neregistrovaný)
Hradec stadion potřebuje !!
Na škváře se už dojezd Závodu míru konat nebude (zaplať pán Bůh), stadion "Všesportovní" je na fotbal. A fotbal potřebuje stadion dle UEFA. Stačí menší ale fotbalový !! Ne na ty blbosti, co předpokládali bolševici, Spartakiády bolševický mumraje a včetně Závodu míru. Howg !
23.9.2002 00:00
závodský (neregistrovaný)
RE: Hradec stadion potřebuje !!
měl jsem tu smutnou příležitost spatřit 2 poslední vystoupení našich černobílých borců a myslím, že je těžko rozhodnout, zda je horší stadion než předváděná hra. Hradec nebude - troufám si říct že nikdy- potřebovat stadion pro víc něž nějakých 10-12 000 diváků. A promrhat na to stovky milionů je zločin.
24.9.2002 00:00
Ondrej (neregistrovaný)
RE: Hradec stadion potřebuje !!
Ale o tom to prave je!!! Hradec je charakteristicky tim, ze lide chodi na fotbal, kdyz se muzstvu dari. Neni pravda, ze nikdy nebylo vyprodano. Pamatuju si divaky sedici na schodech. Pokud by se v Hradci nehral prvoligovy fotbal ani hokej, byla by to pro mesto ostuda.
24.9.2002 00:00
paliza (neregistrovaný)
RE: Hradec stadion potřebuje !!
no, lidi mohou sedět na schodech i při dvoutisícové návštěvě, já zažil za posledních 20 let největší náprask na Brno - tuším když se postupovalo do ligy v roce 85 a na Spartu o rok poté - bylo oficiálně asi 13 000 diváků. Vystoupení Hradce je tristní, a pokud za posledních 6 sezon nebyli na lepším místě než někde na 12-13. místě, pokud nemají bohatého sponzora, pokud nezajistí výprodej všech kvalitních hráčů do jednoho měsíce od jejich zviditelnění, pak se není o čem bavit. Ať jdou hrát na Háječek, kolem se může tísnit 2000 stojících diváků, atmosféra bude vynikající.
24.9.2002 00:00
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: Hradec stadion potřebuje !!
To se pletete. Ještě počátkem devadesátých let nebyla výjimkou návštěva přes dvacet tisíc. Nemluvě o tom, jaké návštěvy chodily krátce před listopadem 89. Osobně pamatuji, že bylo absolutně vyprodáno třeba na Spartu a Slávii a tehdy ani ony výše zmiňované schody nestačily.
Pravdou je, že v posledních letech se návštěva k deseti tisícům blížila naposledy před čtyřmi lety. Ono totiž, když hraje v HK Sparta nebo Slávie, tak je to v televizi. Jinak by chodily větší návštěvy i teď. (pokud by hrál Hradec jen o trochu líp:-)
24.9.2002 00:00
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
Stadion bude
Tak jsem se právě dozvěděl, že zastupitelstvo schválilo přestavbu Všesportovního stadionu. Myslím si, že je to dobré rozhodnutí. Prý byl jeden hlas proti. Jelikož nevím kdo jak hlasoval, ale vzhledem k tomu, že pan Dvořák v této diskuzi zmínil, že pravděpodobně pro stadion ruku nezvedne, chtěl bych se Vás pane Dvořáku zeptat, jestli ten hlas proti byl skutečně Váš či nikoliv?
24.9.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
RE: Stadion bude
Ne, nebyl jsem proti. Jednou jsem byl pro, jednou jsem se zdržel. Nehlasoval jsem pro rekonstrukci za 390 milonů. Ale hlasoval jsem pro to, aby se zpracovala dokumentace, která rekonstrukci připraví. V diskuzi jsem se přidal k názoru, že považuju za předvolební fintu, když si jedna politická strana měsíc před volbami zkouší vybudovat pověst jediné síly, která se o fotbal stará. Ve skutečnosti tu před 4 lety byly peníze na stadion, a dostatečná převaha v zastupitelstvu, aby si současná radniční sestava mohla prosadit hned několik nových stadionů. Aspoň jeden už mohl stát, řekněme jako ten v Liberci, kde si ho ovšem zvelebuje KLUB a město to dodatečně odkupuje, protože stadion patří městu. Namísto 4 let pořádné a skutečné práce a zvelebování stadionu se peníze z privatizace utratily za něco jiného a měsíc před volbami se schválilo něco, na co nové zastupitelstvo nemá a nebude mít peníze. Ale v novinách se určitě dočtete, jak pan primátor zachránil v Hradci fotbal...
25.9.2002 00:00
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: Stadion bude
Děkuji za odpověď.
25.9.2002 00:00
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: Stadion bude
"Ale v novinách se určitě dočtete, jak pan primátor zachránil v Hradci fotbal..."

neodpustím si sarkastickou poznámku: to kdybyste byl primátorem Vy a zastupitelstvo rozhodlo tak jak rozhodlo, tak byste určitě tisku skromně říkal. "To já ne, to opozice, ta se o to zasloužila! Nebýt jejich hlasů, tak tu nový stadion nemáme."
To víte, že se to primátor Vlasák pokusí výhodně prodat, má šanci nasbírat před volbami body. Ale přiznejte, že Vy (ale i kdokoliv jiný) by se pochválil stejně.
Navíc:
1/ není zdaleka jisté, jestli se v novinách někdo dočte, že fotbal zachránil Vlasák. Většina novinářů nejsou hlupáci a fotbalový stadion není nová kauza, aby snad někomu skočili na špek, až jim bude věšet bulíky na nos.
2/ současné zastupitelstvo pouze schválilo rekonstrukci, ale vlastní akce začne až v příštím volebním období (jestli vůbec začne). A to Vlasák nemusí být vůbec primátorem. Třeba se bude v místním dějepise učit, že o výstavbu nového stadionu se zasloužil primátor Malíř (Tuháček, Potoček, Novotný, Havrda...).
Na druhé straně musím připustit, že VPM mě mile překvapila, když její zástupci jako jediní kromě vládnoucí ODS "nebojkotovali" výlet do Liberce na prohlídku tamního stadionu (samozřejmě pan Škorpil tam byla taky, ale to se nepočítá :-)
25.9.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
RE: Stadion bude
Samozřejmě nebudu tvrdit, že bych v dané sitauci přenechal všechny nebo aspoň část zásluh opozici, a to ani v případě, že by to bez jejích hlasů bylo neprošlo. Myslím naopak, že je to normální a dokonce legitimní. Co mi ale vadí na tomhle případu, je pouze to, že včera se nahonem natřel na růžovo smutný fakt, že za uplynulé 4 roky Město se se stadionem nic neudělalo, ačkoli mohlo (byly peníze i politická vůle, avšak zjevně chyběla schopnost dovést věc do konce), takže se měsíc před volbami dělají gesta, která veškerou tíži přenesou na příští zastupitelstvo, které ovšem už nebude mít ty peníze, ale bude se s tím muset nějak vypořádat. Nicméně sdílím Váš optimismus, že čtenáři ani občani nejsou tupci a že tu fintu prokouknou. Na druhé straně si troufnu odahdnout, že například Radnice to popíše hodně oslavným způsobem, a to za peníze všech občanů města. Ale to by bylo na samostané téma k diskuzi.
24.9.2002 00:00
Farid (neregistrovaný)
Stadión
Tak za 1. Autobusák-ten je stejně jenom pro mimohradecký, takže ty panely pro nástup a výstup stačej. Za 2. WasrCentrum-Je zbitečný, drahý a ty co řikaj, že by se jim tam líbilo atp., tak tam stejně pudou max 2-3 krát do roka (fotbal je min. 15krát), stačej lázně a těch několik písáků a rybníků. Za 3. Kultura-to je jen pro bl**e! Neznám nikoho (a že znám lidí!), kdo chodí do divadla a podobnejch vopičáren. Navíc divadlo (a podobný ''podivnosti'' tady snad sou, tak nevim vo co de! Tam se už snad prachy cpát nemusej. I kdyby tady bylo divadlo vedle divadla tak tak takový jako já (a těch je drtivá vetšina) stejně nikdy nepudou. A za 4.Stadión-kdyby tady stál novej nebo přestavěnej (tušim že se sliboval už v sezóně 96-97 nebo dřív) tak tam bude chodit 5-15 tis. lidí. Na tom současnym už snad ani nemůže bejt dojezd Závodu Míru, pro kterej byl postavenej! Natož fotbal.....Je mě nanic dyš vidim co dělaj v Pardu**cich s fotbalovym a hokejovym stadionem. Jakto že tam to de? A pochybuju že s tim souvisej ty jejich průmyslový zóny.Těm je to u P****e. Stejně zdrhnou jinam (viz.Brno) TAKŽE SEBOU HOĎTE, PROTOŽE KDE SE NEHRAJE FOTBAL, TAM CHCÍP PES . A ŽE SE VO HRADCI BUDE ŘIKAT, ŽE JE MĚSTO KULTURY A VZDĚLÁVÁNÍ......TO BUDE AKORÁT VŠEM PRO SMÍCH!!! PROSTĚ BUDEM JEMNĚ ŘEČENO ZA BLBCE!!!
25.9.2002 00:00
Zlata (neregistrovaný)
RE: Stadión
O vašem příspěvku si myslím jenom jediné - jestli je v Hradci drtivá většina lidí takových jako vy (a pevně doufám, že ne), tak ten zbytek by se musel odstěhovat.
25.9.2002 00:00
Marie Moravcová (neregistrovaný)
RE: Stadión
Pane Faride, jak je vidno, jste tady za blbce pouze Vy.
4.10.2002 00:00
Milan-Brno(HK) (neregistrovaný)
RE: Stadión
Je to jeho názor, já to respektuji, jako respektuji váš názor na něj,,ale proč to zbytečně bagatelizovat. Uvítal bych nějakou věcnější formu vyjádření svých připomínek k dotyčnému, nebo spíše k jeho,sice vulgárnímu,ale stručnému a jasnému příspěvku!
25.9.2002 00:00
Miloš Horák (neregistrovaný)
RE: Stadión
Pan Farid je jemně řečeno velký blbec. Asi má makovici omlácenou od balónu.
26.9.2002 00:00
RU486 (neregistrovaný)
RE: Stadión
dříve či později se tady takový příspěvek musel objevit... svatá prostoto:)))
26.9.2002 00:00
votrok (neregistrovaný)
RE: Stadión
souhlasím, alespoň v Pcích už za blbce jsme! Miliarda a čtvrt jsou pryč a NIC za ně nebylo! Tam jo a je to vidět. A to divadlo? To je samozřejmě směšný...
26.9.2002 00:00
Farid F. Voroněž (neregistrovaný)
RE: Stadión
TERMINÁL
26.9.2002 00:00
perníkář (neregistrovaný)
RE: Stadión
Nejste. Jen platíte daň za bývalou baštu KV KSČ. I zmodralý komunista-podnikatel je "sociální případ", kterej nemá nikdy dost. Bohužel. Nashle za 30 let.
24.9.2002 00:00
Fakel V. (neregistrovaný)
Bude?
Na fotbal by lidi chodili, ale to by museli mit stadión, kde nebudou muset čumět na hráče dalekohledem a nebudou je bolet záda z příšernejch lavic, kde se namaj ani vo co vopřit a bolí je pr**l ze šroubů, který sou všude.Pak se nikdo nemúže divit že tam chodí 3 až 5 tis. lidí. (Eště v roce 1995 (konk. 12. 3. 1995) sem šel na Slávii. Přišel sem na poslední chvíli. A co sem neviděl? Viděl sem všude lidi a řikám si že se tam k**va nedostanu. Ale naštěstí brána nevidržela. (hmm, jak někde v jižní americe)) - no...bejvávalo...Lidi přídou dyš bude kam! A pak přídou snad i spozoři! A dyš přídou sponzoři přídou třeba nový hráči ( nebo ty dobrý nebudou vodcházet) a přídou lidi ..... a tak to je furt dokola.
26.9.2002 00:00
Michal Poledník (neregistrovaný)
RE: Bude?
Fekele V. ty musíš mít s Faridem společnou mámu. Jinak bych Vám oběma doporučil místo čučení na fotbal, občas nahlédnout do pravidel českého pravopisu.
26.9.2002 00:00
Fakel V. (neregistrovaný)
RE: Bude?
Poledníku! Mě nezajmá nějakej pravopis, ale stadion. Taky nevim jakou společnou mámu, napsal sem to prostě po něm. Hlavu vočutanou vod balónu nemám. A zajmalo by mě teda kam ty (vy) bys(te) dal těch xxx milionů teda ty(vy). nazdar
25.9.2002 00:00
Jarmil Mrázek (neregistrovaný)
Jeste loni prislo na Spartu 12 000 divaku, letos je prumer kolem 5000 a to jsme v lize na poslednim miste....tolik jen pro ilustraci tem, kteri tvrdi, ze na fotbal nikdo nechodi, i kdyz priznavam, ze mezi divaky se najde rada vopicek (viz. prispevek s nejvetsim poctem pravopisnych chyb v teto sekci:)
26.9.2002 00:00
Martin K. (neregistrovaný)
Nový Stadion
Mě osobně starý stadion nevadí, ale pokud by se postavil nový, bylo by to jenom dobře.
27.9.2002 00:00
martin2 (neregistrovaný)
Možná tu budu za blbce, ale mohl by mi někdo osvětlit, jak to vlastně dopadlo? Myslel jsem si že, proběhne pouze ta částečná rekonstrukce jedné tribuny. Včera jsem se ale dozvěděl, že rekonstrkuce má být celková, tedy za těch 400mio (všichni víme, že to nakonec bude stejně nejmíň o 1/4 víc...), což mi (doufám) zdravý rozum nebere :-(
No a ještě ke "ztraceným" penězům za elektrárnu: někde jsem četl, že město má z tohoto prodeje v rezervách pořád ještě necelou 0,5 mld, takže se asi neutratilo všechno. Na druhpu stranu ale zase prodali akcie ČS a hnedka část peněz rozfofrovali na několika menších "předvolebních rychloakcích".
4.10.2002 00:00
bahia (neregistrovaný)
?
Za ty TVOJE peníze by se na stadion nekoupila ani jedna sedačka.
3.10.2002 00:00
kendrick (neregistrovaný)
stadion
Doufám, že se ten stadion nikdy opravovat nebude!!!!! Nechápu proč by město za to mělo vyhazovat mé peníze!!!! Ať je raději město vloží do rozvoje infrastruktury. Nebo za ně může lidem postavit byty, přijde mě to lepší investice než platit pár fandům ( výjádřeno v procentech) jejich hobby. Mě ho také nikdo neplatí můj sport!!!
3.10.2002 00:00
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: stadion (fajn logika)
V tom případě nechápu, proč město opravovalo městské lázně nebo muzeum. Pro těch pár lidí co tam chodí (vyjádřeno v kusech). Tady asi někdo nepochopil funkce města.....
4.10.2002 00:00
Pavel H. (neregistrovaný)
Já lidem ten nový stadion přeju, jen kdyby naši fotbalisté něco hráli (spíš, aby nedocházelo k rozprodeji kádru), aby se nakonec za těch 400 milionů nechodilo jen na druhou ligu!!!
4.10.2002 00:00
Jiří P. (neregistrovaný)
Že budeme chodit na druhou ligu je neodvratná věc, daná zázemím hradeckého fotbalu. Ale i ta druhá liga bude zajímavější, když budou hráči blízko a bude možné je sledovat v detailech. Stadion bude útulnější a atmosféra domácí.
4.10.2002 00:00
Milan-Brno(HK) (neregistrovaný)
Výbornej názor:-)
6.10.2002 00:00
kendrick (neregistrovaný)
stadion
Asi mame kazdy na fce mesta jiny nazor, ale to je spravne. Kdyz jsme, ale u tech lazni, tak podle me je porad rocni navstevnost plaveckeho bazenu vetsi nez navstevnost naseho fotbaloveho stanku. Misto mrhani penez na prestavbu stadionu by radeji meli detem postupne zrekonstruovat vsechna detska hriste a piskoviste, aby si meli kde hrat a aby jim nehrozila infekce z pisku kontaminovaneho moci a fekaliemi domacich mazlicku lidi. To je z meho pohledu rozumnejsi vynakladani prostredku z mestskeho rozpoctu. martin
6.10.2002 00:00
Honza z HK (neregistrovaný)
RE: stadion
Hm, nová hřiště... zcela jistě je to záslužný návrh. Ale vsadim se s Váma, že tam do tejdne od zprovoznění hřiště najdu psí výkaly... Sice byste měl u každého paneláku a dvoru hřišťátko, ale jak by ste eliminoval ony výkaly??? Pokud chcete navrhnout zákaz vstupu psů do města, plně Vás podpořím.
6.10.2002 00:00
pohanka (neregistrovaný)
Což takhle referendum?
Pamatuju už poměrně hodně. Byl jsem na slavném zápase, když Hradec vyhrál ligu. Mám dodnes na kolenách zarostlou škváru z hradeckých hřišť, na nichž se to dnes již zelená.
Dnes v poledne jsem přijel ze zápasu v malé kopané durchundurch promáčený, bláto v nose, v uších i jiných tělních otvorech. Nemám to prý v hlavě v pořádku, říkají mi doma. Na hřišti v Malšovích, kde se zápasy v malé kopané hrají, však každou sobotu a neděli běhá takových bláznů hodně. Pravda, někteří jsou již o 2 generace mladší. Každou hodinu hráči 8 mužstev polykají prach nebo se koupou v blátě a loužích. To je už slušný počet lidí. A pro ně neudělá město zhola nic!!! Jako kočovníci se stěhujeme z místa na místo. Za ty roky jsem už polykal prach a bláto na spoustě míst.
Tolik jen úvod, abych ukázal, že k fotbalu jako takovému mám poměrě blízko. Přesto však vůbec nesouhlasím s přestavbou stadiónu za stovky miliónů. Už asi nehrozí spartakiády ani dojezdy Závodu míru, i když ona etapa, která se jela jako kritérium v Hradci, kdy v jednom kole vjeli na stadión v úniku na první pozici 4 Čechoslováci, to byl hezký zážitek :-).
I já postrádám ve městě např., v okolních městech již téměř v každém, koupaliště (argumentovat písákama nebo Biřičkou, to snad ani nemůže nikdo myslet vážně) nebo rozvoj cyklistických stezek ( kolik km se jich podařilo vybudovat, pane primátore, v živé paměti mám předvolební klipy, jak jste na kole plameně sliboval jejich rozvoj?). Dovedu se smířit s tím, že v rozpočtu peněz není nazbyt, ale nikoliv s tím, že přestavíme za 400 mil.Kč stadión. Bude sice odpovídat reglementům UEFA, ale zápasy špičkové úrovně, teď to vypadá, že v příštím roce bohužel ani prvoligové, se na něm prostě hrát nikdy nebudou. S tím se holt musíme smířit.
Přidávám se k těm hlasům, které navrhují skromnější přestavbu. Nebo výstavbu zcela nového stánečku pro 7 - 10 tis. lidí, nejlépe v jiné lokalitě. Místo hrací plochy by se na Malšák vešlo několik bazénů i s tobogánem, umělé osvětlení, sociální zázemí, patkoviště, dokonce i hřiště zde již je:-) . Víc diváků v Hradci stejně nepřijde na nikoho, to by musel přijet Michael Jackson nebo Madona. A kdyby přijeli a zájem by převyšoval možnosti, tak se stane akorát to, že se tam prostě všichni nedostanou. A kvůli takovéto události, která nastane jednou za uherský rok, je 400 mil. opravdu mrhání .
Zjišťují si zastupitelé, kteří o tom rozhodují, co občané města chtějí? Nebo zase někdo zvenčí má zaktivizovat občany a sbírat podpisy na petice?
Tak, a teď se do mě dejte, skalní fandové :-)
6.10.2002 00:00
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: Což takhle referendum?
Mám jenom takovou technickou poznámečku. Tvrdíte, že by se měl vystavět menší stadion na novém místě, ale mám takový pocit, že stavba takového stánku by levnější nebyla již právě proto co říkáte, že na nynějším místě jsou již ony inženýrské sítě vybudovány a stavět se budou hlavně tribuny...
6.10.2002 00:00
kendrick (neregistrovaný)
nerikam, ze by meli byt na kazdem miste, ale alspon v kazde ctvrti by mohlo byt jedno takove jako je za fakultou fim. uzamykatelne, aby si tam lidi nevodili sve milacky vykonavat potrebu. pres den, kdyz tam jsou deti s rodici jsem tam psi jeste nevidel.
martin
8.10.2002 00:00
Hynek H. (neregistrovaný)
neco pro lidi
Proc se za stamiliony rocne nepostavi neco, co bude k uzitku nejen
vikendovym fandum fotbalu?....., postavme multifunkcni arenu, sportovni
areal, cokoliv velkorysejsiho, ale pro lidi! To co si postavili (zrekonstruovali) v
Pardubicich je pro extraligu, in-line hokej, koncerty, show a prehlidky apod.
Zato my vybudujeme pomnik hradecke druholigove kopane! To je nepomer,
nemyslite? Pro predvolebni gulas za 400mil. budeme pro srandu kralikum.
16.10.2002 00:00
Jentak (neregistrovaný)
čas ukáže
Pokud zhodnotíme plnění předvolebních slibů, to co se za poslední roky udělalo, jak dlouho už se staví nové autobusové nádraží .......
Tak se bojím, aby někteří fotbalový fanoušci nebyli zklamaní.
Rozhodně nejvěští přínos z "Nového stadionu" by měla stavební firma, která vyhraje výběrové řízení (těch, které by mohly splnit podmínky soutěžě, na tak velkou akci není zas tak mnoho).
Určitě by se také proinvestovalo něco navíc, za to by někdo musel nést zodpovědnost....
Nevím jak Vám, ale mně by se do toho (být radním) moc nechtělo.
16.10.2002 00:00
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: čas ukáže
Podle mě se uvažovat tímto směrem nedá. To bychom potom nepostavili nic - stadion, autobusové nádraží, koupaliště... atd. Vždycky tady nějaká stavební firma bude, úředníci asi stavět nebudou.
16.10.2002 00:00
Jentak (neregistrovaný)
RE: čas ukáže
Zřejmě jste výše postavený úředník, že se vás to tak dotklo.
16.10.2002 00:00
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: čas ukáže
Musím říct, že úředníkem ani zdaleka nejsem. Mě se to rozhodně nijak nedotklo, já se pouze snažím polemizovat o Vašem příspěvku.
28.10.2002 00:00
Jarmil Mrázek (neregistrovaný)
Jsme uplne posledni...
29.10.2002 00:00
Morava (neregistrovaný)
Treba se to otoci.
30.10.2002 00:00
fanoušek (neregistrovaný)
spatne vykony
dokud nekoupi nejakeho poradnyho utocnika, tak bude hradec u dna. Nehrajou spatne, ale nedavaj goly.
7.11.2002 00:00
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
Co bude?
Tak nám ODS vyhrála volby. Nijak nehodnotím zda-li je to dobře či ne, to sem do této diskuze nepatří, ale jsem zvědav jak se splní předvolební slib - stadion.........
12.11.2002 00:00
Jirka (neregistrovaný)
sliby
Až budeme číst sliby (programové prohlášení) nového zastupitelstva, jen tak pro připomenutí rok 1999 :

10. Sport - tělesná kultura

Sport a tělovýchova jsou nezbytnou součástí životního stylu moderního člověka.
Zejména u dětí a mládeže působí sport také jako významná prevence kriminality. Proto budeme podporovat sportovní, tělovýchovné a další organizace s programovým zaměřením především na využití volného času občanů Hradce Králové.
Naší prioritou je podpora organizací, které převážně organizují pohybové aktivity dětí a mládeže.
Nezapomeneme na podporu sportovních aktivit handicapovaných občanů.
Postavíme otevřené městské koupaliště pro letní rekreaci včetně vodních atrakcí.
Z investičních akcí podpoříme obnovu atletického stadionu v areálu Sokolovny.
Úpravami fotbalového stadionu vytvoříme kvalitní zázemí pro fotbalový prvoligový klub. ....
13.11.2002 00:00
pohanka (neregistrovaný)
RE: sliby
Budou mít ulehčenou práci. Dost toho můžou použít znovu :-)
14.11.2002 00:00
zlata (neregistrovaný)
RE: sliby
všimněte si poslední věty : pro PRVOLIGOVÝ klub. Co když ale prvoligový nebude ? To už pak asi předvolební slib nebude platit, že?
14.11.2002 00:00
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: sliby
Já bych se chtěl vyjádřit k těm řečem, že když hradecký fotbal sestoupí do druhé ligy, tak že se nic stavět nebude. To je podle mě naprosto zvrácená logika, a kdo tak uvažuje, je podle mě vůl (nezlobte se, ale tak to prostě vidím). V případě, že tak město bude uvažovat, tak to bude důvod k tomu, abych už volil příště někoho jiného. Vždyť i když se do druhé ligy sestoupí (a že si to nikdo nepřejeme, ale vyloučit se to nedá), tak to přece neznamená, že už nikdy nebudeme chtít postoupit zpět do nejvyšší soutěže, takže ten stadion budeme potřebovat tak jako tak.

Tím jsem se nechtěl nikoho dotknout, jenom jsem považoval za nutné upozornit, že tímto směrem se opravdu uvažovat nedá.
17.11.2002 00:00
patriot (neregistrovaný)
RE: sliby
Pokud já vím,tak SK HK se potácí u dna prvoligové tabulky už hezky dlouho,vlastně po celou dobu samostatné české ligy (a 1 ročník strávil v druhé lize).Všichni tedy vidíme,jak je to s královéhradeckým fotbalem a z toho plynoucí nízké návštěvnosti.Jsem hradecký patriot,a proto mně myšlenka moderního stadionu není nepříjemná.Ale:za prvé - nevím,proč bych měl nový stadion platit ze svých daní.Kdyby byli hradečtí fotbalisté co k čemu,mohou si přece na něj vydělat (v evropských pohárech se přece točí velké peníze).A z toho plyne za druhé - nejsou-li hradečtí fotbalisté schopni podávat skutečně prvoligové výkony (co se dá dělat,všichni nemohou být nejlepší),pak se ptám,k čemu prvoligový stadion?Na to,co předvádějí,stačí plácek u nemocnice a těch pár skutečně otrlých fanoušků,kteří ještě na hradecký fotbal chodí (všechna čest,přeji pevné nervy) se tam vejde také.Zatím můžeme s penězi naložit smysluplněji a až budeme mít skutečně kvalitní prvoligové mužstvo,pak můžeme uvažovat o odpovídajícím stadionu.
18.11.2002 00:00
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: sliby
No, musím se přiznat, že když jsem si přečetl Váš názor, tak mě přešla veškerá chuť na jakoukoliv diskuzi. Nikoliv proto, že máte jiný názor, to je v pořádku, ale abych tak řekl ve způsobu Vašeho myšlení. Vám asi nemá cenu vysvětlovat co je to sport. Zajímalo by mě, jestli jste někdy dělal nějaký sport závodně? Ono asi do toho fotbalu taky moc nevidíte, že? Mám pocit, že vždycky v pondělí otevřete noviny, maximálně se podíváte na výsledek, řeknete "hmm" a to je všechno. Ono je totiž velice těžké říct, co je smysluplnější. Že by stavba koupaliště (asi nesmysl, že - kolikrát jste se byl v létě koupat - dvakrát, třikrát). Ale to neuvádím proto, abyste mi na to odpovídal. To se jenom snažím naznačit, že o termínu smysluplnější investice se dá velice polemizovat a každý si pod tím představí něco jiného. Zkrátka máme různé pohledy na svět. Ono je totiž strašně jednoduché říct, běžte to hrát na zříceninu u nemocnice. To je naprostý alibismus, který je tak poslední roky typický pro vedení našeho města (nejste zastupitel ?). Jednoduše někomu řekneme - pomožte si sami - když všichni dopředu víme, že to není v jeho silách. Navíc Všesportovní stadion je majetkem města, které se ho samozřejmě nechce vzdát. Investoval byste vy svoje vlastní peníze do něčeho, co není Vaše? Vidím že ano. To byste mi mohl postavit domek někde poblíž HK, já bych to bral. Vy byste to zaplatil a já bych měl kde bydlet. Navíc by mělo být v zájmu města prezentovat samo sebe. Křižovatka u Milety by byla sice pěkná věc, nicméně se asi bude těžko objevovat každých čtrnáct dní v televizii a navíc ta současná je naprosto dostačující, tzn. narozdíl od stadionu to "nehoří".

Další můj argument je ze sociální sféry. Já sice zatím děti nemám, ale až je jednou budu mít, tak určitě budu chtít, aby se zabývaly nějakým sportem a vůbec mi nebude vadit, že z nich třeba nebudou mistři světa. Hlavně že se nebudou poflakovat po ulici a brát drogy. Můžete namítnou, že to s tím nesouvisí, ale já se naopak domnívám že velmi. A možná více než co ostatní. Když mladej kluk uvidí krásnej stadion a řekne si, že by tady chtěl jednou hrát, tak to je to, co bych přesně chtěl. Přinese to nejen tento zmíněný sociální efekt, ale v konečné fázi z toho bude profitovat i samotný fotbalový klub, protože bude mít více talentů a v neposlední řadě i větší zvuk po republice.

Mohl bych se rozpovídat i o řadě dalších věcech. Tak třeba proč se tolik pozastavujete nad potenciální investicí města do stadionu a nepozastavujete se nad např. rekonstrukcí divadla. A ta byla hrazena také z mých daní a přitom se přiznám, že tam zajdu tak jedou do roka. To je přece to samé. Je to také zábava pro lidi, nic jiného. A bylo by docela zajímavé porovnat, kam jich za jeden rok přijde více (?).

No, raději svůj výstup ukončím, i když bych mohl psát ještě pořád dál. Je mi jasné, že Vás takříkajíc nepřetáhnu na svoji stranu, ale byl bych rád, kdybyste se na daný problém byl schopen podívat ze širšího hlediska a ne jenom silácky prohalšovat "pomožte si sami". To umí každý.
S pozdravem
14.11.2002 00:00
cibular (neregistrovaný)
Cibule
Omlouvam se za off-topic. Potrebuju poradit. Nevite nekdo jak se jmenuje firma v Hradci Kralove zabyvajici se zpracovani - balenim apod. cibule??? Je to napul ceska a napul holandska firma. Dik.
20.11.2002 00:00
Jiří P. (neregistrovaný)
RE: Cibule
Už té cibule tady fakt nechte. Jestli myslíte, že jste vtipnej, tak přepněte někam jinam. Tady jde o fotbalový stadion.
12.12.2002 11:50
Martin Prochazka (neregistrovaný)
sport = fotbal ???
Co se tyce stavby noveho stadionu tak zaprve: pro tech par fanousku staci mala tribuna a ne kolos, ve kterem se pak tech par skalnich priznivcu akorat ztrati a vypadaji smesne. Zadruhe: smeji se heslu "Vse pro sport", ktere v jazyku radnich znamena "Vse pro fotbal". Ve meste je velike mnozstvi sportovnich oddilu, ktere reprezentuji mesto mnohonasobne kvalitnejsimi vykony, nez predvadi nasi prvoligovi fotbaliste. Tyto oddily by ze sumy planovane na stavbu noveho stadionu zily nekolik let a prinesly by mestu minimalne desitku republikovych mistru a urcite i nejakeho mistra Evropy ci sveta, coz je za soucasnych financnich podminek mozne jen s tim nejvetsim usilim a bohuzel i nekdy nemozne. Apropos: kdyby takove usili vyvijel nas fotbalovy klub, hral by prinejhorsim na tretim miste tabulky.
17.12.2002 15:15
Ema (neregistrovaný)
Když čtu o těch megalomanských záměrech, nestačím se divit. Město totiž nemá peníze ani na to, aby rekonstruovalo bazén v ZŠ Štefánikova ul. - a ten slouží cca 1000 dětí a to denně.Hrozí jeho uzavření. Škola nemá neplavce a děti využívají smysluplně volný čas, což rovněž přispívá k protidrogové prevenci.Tato rekonstrukce by byla určitě prospěšnější a levnější.
28.12.2002 14:58
Radek (neregistrovaný)
Moje řeč, velmi dobrá poznámka. Nic méně peníze na rekonstrukci bazénu nejsou, protože si za ně radní koupili nová auta a jejich manželky tráví ozdravné pobyty na Kanárech a nebo se za ně postaví pomník Fr. Ulrichovi na stejnojmeném náměstí.
28.12.2002 15:43
UFO (neregistrovaný)
Můžete nám vysvětlit jak jste přišel na to, že pomník Ulricha se platí z městských peněz?
28.12.2002 23:13
dvořák (neregistrovaný)
Věru nejsem z těch, co by se vedení města zastávali, ale můžete nám prosím sdělit, odkud máte informace o "nových autech pro radní" a "ozdravných pobytech na Kanárech pro jejich manželky"? Rád bych se na takové výdaje zaměřil, případně inicioval šetření finančního a kontrolního výboru, ale dosud mi nic takového není známo (a že se snažím radní hlídat jako ostříž :-))
22.12.2002 20:59
patriot (neregistrovaný)
Moje řeč,nevím,proč by měla být jedna skupina obyvatel zvýhodňována na úkor ostatních,jedno sportovní odvětví na úkor jiných,když přitom fotbalisté už mnoho let odvádějí mizernou práci.Fotbalisté si to prostě nezaslouží a basta.To nám to nové volební období pěkně začíná - stadion,Ulrichův pomník...Říkám to pořád,stát je nejhorší hospodář.
27.12.2002 10:47
Trubka (neregistrovaný)
chlape
Tohle ale neni ze statniho rozpoctu...nybrz z rozpoctu mesta
29.1.2003 10:14
Řehca (neregistrovaný)
Bída sportu v HK
Jsem otrávený co se sportu v HK týče. Na www.hka.cz jsem si přečetl o úspěšných sportovcích. Judo, florbal, cyklistika. Jen na sporty které chodí nejvíc diváků /fotbal,hokej/ trpí. Hokej bude mít co dělat aby nespadl a fotbal v HK končí úplně. Jelikož nebude nový stadion, klub tu nemůže hrát. Nesplňujeme podmínky ČMFS. Takže vzhůru za kopanou na olimpii a Nový Hradec. ODS VOLÍ NOVÝ STADION. KOHO VOLÍTE VY ? Neříká Vám to něco?
29.1.2003 13:13
Nebelman (neregistrovaný)
RE: Bída sportu v HK
Stadion s parametry pro hraní Poháru mistrů přece nezpůsobí zázrak.
Hráči, kteří mají výkonnost tak na krajský přebor se nezmění s novým stadionem. Schema silný sponzor = nákup kvalitních hráčů = účast v silných soutěžích = nový stadion přece musí platit i pro Hradecký fotbal.
29.1.2003 19:45
Q (neregistrovaný)
nezájem radnice
Přesně tohle je problém Hradce, každý na vlastním písečku. Pokud chcete, aby byl lepší stadion a měl na něm kdo Hradec reprezentovat, radnice musí fotbal víc podporovat. V regionech dnes není natolik silná ekonimika, aby 1 či 2 sponzoři udrželi tým v nejvyšší soutěži, to se může dít v Praze nebo Brně, ale tady asi ne. HC Pardubice vlastní tuším z 80% město a ví proč - investuje do rozvoje hokeje v místě, do značky města a zdravého sebevědomí občanů- nejen hokejových fandů! Pokud hradecký tým každoročně prodává hráče proto, aby se udržel v chodu, nic se nikdy nezmění a ani stadion nebude důvod přestavovat, když se něm nebude nic dít.
PS. Jestliže se Hradec neustále potácí u dna, je to i vysvědčení hradeckému společenství - radnice sport nepodporuje (nebo málo), protože nedohlédne dál než za humna. A než špatnou publicitu, to už raději žádnou .
29.1.2003 20:28
dvořák (neregistrovaný)
RE: nezájem radnice
Jen pro přesnost, pánové. V rozpočtu na rok 2003 je na správu městských sportovišť téměř 21 miliónů běžných nákladů, dále 2,5 miliónů na rekonstrukce sportovišť, která nejsou v majetku města, a také 17 miliónů na rekonstrukci stadionu v Malšovicích, k nimž je pak na další rok v plánu dalších 33, 6 miliónů korun, tedy celkem se počítá s rekonstrukcí fotbalového stadionu za 51 milionů. Řekl bych, že "nezájem města" vypadá poněkud jinak. Kritéria pro první ligu budou docela určitě splněna, pokud jde o technické podmínky. Vykopat ji ovšem radní opravdu nemůžou...
30.1.2003 13:00
Lhotský (neregistrovaný)
RE: nezájem radnice
Není lepší použít 51 000 000 Kč jinak? Bytový fond je zanedbaný až hrůza, chodníky mimo centra jsou k nerozeznání od zkušebních drah pro nákladní auta a poslanci schválí takovou zbytečnost! Fotbal v Hradci prostě se musí uživit svými výkony, nikoliv podbízením se obecními penězi a dalšími výhodami. Proč třeba nanárokovat opravu hospody z obecních peněz pro hraní šipek a mariáše? Bývalý místopředseda pravicové ODA ještě toto hýření podporuje. Styďte se!
31.1.2003 10:07
dvořák (neregistrovaný)
RE: nezájem radnice
Malšovický stadion je v majetku města a byl postaven předvším pro účely spartakiád a doejzdů etap Závodu míru. Jako takový pro potřeby fotbalového oddílu moc nevyhovuje, pro nejvyšší soutěž pak už ani nesplňuje minimální parametry dané fotbalovým svazem. Atletika by se měla provozovat na zrekosntruovaném Sokolském na Eliščině nábřeží(kvalitu té rekonstrukce teď nechme stranou, brouzdaliště za 15 milionů je trošku luxus...:-)) a pro Malšovický "Všesportovní" stadion se teď jiné využití než fotbalové nenabízí. Za této situace považuji za docela slušný vyjednávačský úspěch VPM, že se podařilo megalomanský projekt rekonstrukce stadionu za 400 mil. Kč srazit na těch 51, přičemž uznávám, že standardu předpsaného svazem by se dalo dosáhnout za částku ještě nižší, ale přece jen jsme na začátku 21. století a ten stadion by tomu měl dalších pár desítek let odpovídat. Rekonstrukce Filharmonie přijde přinejmenším dvakrát, možná třikrát tolik. Myslíte, že bych se měl stydět i za to, že jsem spolupodpepsal koaliční smlouvu, ve které se k tomu město zavazuje stejně jako k tomu stadionu, k autobusovému nádraží nebo křižovace Mileta?
1.2.2003 10:59
Honza z HK (neregistrovaný)
RE: nezájem radnice
Pane Dvořáku, vy se tu vytahujete, že ste srazil projekt přestavby stadionu z 400 mil. Kč na 51..., ale hned dodáváte, že filharmonie bude stát i třikrát tolik. Co Vás opravňuje povyšovat filharmonii nad fotbal v Hradci? Jako vy byste nedal do přestavby stadionu ani korunu, já bych nedal ani korunu do filharmonie, ale musím tady od Vás číst, že fotbal je nepotřebnej, je k ničemu, že se Vám podařilo srazit přestavbu stadionu za 400Kč, po které by se u nás mohlo hrát v budoucnu mistrovství Evropy a potřili by sme mezi elitu mezi fotbalovými stadiony. Ale zato mi tu píšete, že chcete dát až 150 milionů za filharmonii, která se mi jeví jako zbytečnej luxus. Ano, ať je ale rekonstrukci bych také nepřeháněl a jaxi nevím, Co Vás pane Dvořáku opravňuje, ža tak fandíte přestavbě filharmonie a chcete tam dát až 150 milionů, ale do stadionu jen a to s úspěchem 50 milionů Kč. Já nevím, ale nezdá se Vám sprostý, že chcete vrazit 150 milionů Kč do něčeho, čeho si těch pár stovek návštěvníků ani nevšimne a nepozná rozdíl (větrání, atd.) ale ty tisíce fanoušků budou muset trpět tu vaší, s prominutím idiotskou, verzi přestavby stadionu hodnou tak možná Ukrajiny 20. století. Za 50 milionů se stadion moct nepřestaví, ale dát za rekonstrukci filharminie 150 milionů je urážka a uplné vysmání se hradeckému fotbalu.
Jestli má stadionu stačit 50 milionů, tak filharminii by mělo stačit 5 milionů, když má Hradec tak málo peněz!
Uvědomujete si vůbec, co tu píšete a co navrhujete???
1.2.2003 11:13
dvořák (neregistrovaný)
RE: nezájem radnice
Milý Honzo HK, dovoluji si ás upozornit, že jsem tu neprezentoval SVUJ rozpočet nebo názor, ale aktuálně podepsanou koaliční dohodu. Na té se shodly subjekty zastoupené v koalici, které představují 31 hlasů z celkových 37. Já jsem jednání nevedl, ale můj podpis na té dohodě opravdu je. Je výsledkem mnoha kompromisů, já ji považuji za rozumnou, ačkoli já sám bych asi rozpočet sestavoval jinak. Máte-li jiný názor než současná radnice, je to Vaše právo a můžeme případně diskutovat o tom, jestli je možné srovnávat náklady na rekonstrukci stadionu a budovy filharmonie a jestli je to opravdu jen otázka toho, kolik na které místo přijde za rok lidí. Osobně si ale myslím, že rozpočet města by tu měl obhajovat někdo z jeho vedení a nikoli řadový zastupitel. Já ho jen citoval...
12.2.2003 20:59
Ardeth (neregistrovaný)
RE: nezájem radnice
Je videt ze ten xicht jak "chytre" nazyvas opravdu jsi, dej si 150 mil. do filharmonie kterou navstevuje 200 stalych a stale stejnych navstevniku! asi nevis ze hokejovy klub v Pardubicich skvele reprezentuje jmeno a povest mesta Pardubic...rekni mi vzdyt hodne obyvatel napr. z Moravy nevi ani na jake rece HK lezi! Uz i v Recku meli chleb a hry...tady mame rohliky a Filharmonii kterou navstevuje pan Dvorak se svymi "kulturnimi" cleny "strany" VPM!
12.2.2003 23:47
xicht53 (neregistrovaný)
RE: nezájem radnice
To jsi chtěl odpovědět asi mně, ne? To pak musíš kliknout na Odpovědět, ale POD příspěvkem. Jsi opravdu tak prostoduchej, že si myslíš (jestli máš čím), že by dvořák tady vystupoval pod více nickama?
Je nutné rekonstruovat nádraží! Tam projde ročně víc lidí, než na všechny fotbaly a koncerty dohromady. Chléb a hry. Fakt ftipný.
14.2.2003 21:01
Ardeth (neregistrovaný)
RE: nezájem radnice
Prostoduchej ses tady opravdu jenom ty! nech si ty tvoje povyseny manyry, ale s takovym studentikem "na hovno" kterej akorat vydira stat je to fakt tezky! Jedine ty muzes somrovat na autobusovym nadrazi, 40 let to nikomu nevadilo a ted najednou si vzpomenes ze chces novy nadrazi, nechtel by si taky este aby kazdej obyvatel HK mel svoje maly letadlo? Fotbal aspon reprezentuje mesto!
15.2.2003 04:42
Caisson (neregistrovaný)
RE: nezájem radnice
Ardethe, ty máš tu svoji šišku asi omlácenou od mičudy. Cožpak nechápeš, že jedenáct vymaštěných přitroublíků, honících po trávě balón, nemůže nikoho reprezentovat? Natožto město? Je ti jasné, že pro město jsou uplně zbyteční a nic se nestane, budou-li si čutat někde jinde?
15.2.2003 13:51
Ardeth (neregistrovaný)
RE: nezájem radnice
A co priklad Pardubic....pet bruslicich maniku na lede dokaze skvele reprezentovat mesto a meni moralku obyvatel (aspon te casti ktera neni naprosto bezducha a nemaji zadne zajmy, nicim se nebavi). 80% hradecaku sou takovy vylizany debilove jako vy dva, zlaty Pardubky! A ja si vzdycky myslel ze sme lepsi nez ty z jihu!
Tak jinak, podivejse treba na USA....lidi tam chodej na NHL, NBA, Americkej fotbal a podivej jak to s jejich statem vypada...je to nejvyspelejsi stat na svete a chcete snad rict ze to nikomu neprospiva...asi ste tam nikdy nebyli...hodne to meni jejich povahy, maji jinou naladu kdyz vyhrajou nebo prohrajou! Kupujou si veci s logama (cepice s logem NHL, bundy) vse je vyrabeny v USA a prachy jdou samozrejme statu! Pitomej hradecak chce radsi filharmonii za 150 mil. nebo by radsichteli dalsi hypermarket? Nebo nejakou dalsi zapadni tovarnu ktera tady bude pet let a az jim skocej vyhpody tak odtahnou nekam jinam? Jak je libo!!!
19.2.2003 20:28
xicht53 (neregistrovaný)
RE: nezájem radnice
Už chápu, co znamená pojem "INTELIGENTNÍ reakce". Ale mi to, vylízanýmu debilovi, trvalo.
To, jak si amíci kupujou ty věci s logama vyráběný u nich doma (v Asii), jak NHL, NBA a Americkej fotbal mění jejich povahy a kvůli tomu to u nich tak vypadá, to jsou fakt dobrý postřehy. To máme teda velkou kliku, že ten jejich fotbal tady hraje jen pár lidí a NHL i NBA můžeme vidět jen v TV :-)
Jdu tedy raději zametat před vlastní práh. A co děláš ty?
1.2.2003 11:26
xicht53 (neregistrovaný)
RE: nezájem radnice
Milý mladý příteli, ty tisíce fanoušků trpí především výsledky a výkony mužstva :-)
A že by se v Hradci někdy mohl hrát nějaký zápas mistrovství Evropy? Tomu ale nemůže moc lidí věřit, že?
Filharmonisti taky nic moc výkony nepředvádějí, ale kdyby se objekt zrekonstruoval, třeba by si tady mohl zahrát taky nějaký špičkový plejer.
1.2.2003 16:53
Q (neregistrovaný)
koncepce
Postoj radnice k rekonstrukci by mel byt potesujici, byt jeho zakladni pohnutkou byla Vlasakova predvolebni hysterie, bez jejiz medialni prezentace by mozna nakonec zadny projekt nevznikl. Soucasny redigovany rozpocet pro rekonstrukci odpovida realite, byt se v podstate jedna o nakladnejsi udrzbu, ale o to nejde. Co me mrzi, je nekoncepcni pristup ke sportu, ktery ma ve meste tradici a muze mesto do jiste miry "reprezentovat", tj. fotbalu (byt naruzivym fandou zrovna nejsem). Ze to jde v hokeji, muzete videt v Liberci a Znojmu. Podporou sportu neni jen obcasne utrouseni penez, ale napr. podpora zazemi klubu, tlak na jeho vedeni, snaha o zapojeni nejsirsi verejnosti do deni. To vse pri vedomi, ze deni ve sportu ovlivnuje verejny zivot ve meste (ne jen hracu a par stovek fandu). Je to tak tezke pochopit?
Lide ve vedeni mesta take mohou, i na zaklade sirsi verejne diskuze, rozhodnout, ktery sport ma ve meste perspektivu a na ten se zamerit, zpravidla to byva hokej, fotbal, kosikova.. O sportovnim Hradci je dnes zminka uz jen na konci zpravodajstvi, a to ze je zase posledni ci predposledni. Na vine urcite neni radnice, ale vedle konkretnich lidi od fotbalu i celkove klima, kterym se radnice prezentuje.
16.2.2003 19:56
Nebelman (neregistrovaný)
Re:nezájem
Po výprasku 0:4 na Slávii bych chtěl mít alespoň čepici s logem klubu.
A mimo nový stadion bych hráčům ještě zdvojnásobil plat.
18.2.2003 07:11
Ina (neregistrovaný)
Tak jak jsme viděli v televizi, udělali opět fanoušci fotbalu Hradci reklamu /zloději, vandalové/. Tak proč jim nepostavit stadion, aby bylo co demolovat, že?
18.2.2003 14:27
Jarda (neregistrovaný)
neházejte je do jednoho pytle
Nesouhlasím s Vámi. Na fotbal v HK chodí kolem pěti tisíc lidí (někdy víc, někdy míň), a 99 procent z nich patří mezi slušné lidi. Kdyby ta samá parta jela třeba na hory a ne na fotbal a udělala to samé, tak by v tom byl rozdíl?
Kdyby v paneláku z 30 partají dvě nezaplatili nájem, tak taky nepřesunou do holobytů dalších 28 slušných rodin. Za selhání jedince nemůže trpět celá komunita!
18.2.2003 22:17
Ardeth (neregistrovaný)
mila paninko, neni spravne srovanvat vsechny hradecke fanousky s nejakou chuliganskou partou, je to nefer! Chuligani sou kapitola sama o sobe! Ale fanousci SKHK jsou (pokud je mi znamo) taky obyvatele HK a oni si preji napr. novy stadion! Kdyz se to zaplati za jejich prtachy proc ne?! Ja napriklad nechci aby se z mejch penez platila nejaka filharmonie nebo podporovani (prodavani pozemku pod cenou a podbizeni se) nejakych dalsich hypermarketu k nicemu! A nazory ze klub by se mel uzivit ze svyho asi nepatri vubec do tohoto fora o stadionu...nikde ve svete ani ve vasi milovane zapadni Evrope to tak nefunguje tak snad nechcete rict ze v tak chudinke zemi jako sme my by to tak snad byt melo ne?! Kdyz Se tady zacatkem 90. let tuneloval jeden podnik za druhym, tak nikdo ani nepipnul a ted nekdo chce udelat neco pro kulturni rozvoj mesta a je kolem toho spousta reci!!!! Zamette si laskave pred svym vlastnim prahem! SKHK by nepotrebovalo pomoc kdyby tady nekrachly podniky v HK a okoli, CKD, ZVU, TESLA i Brezhrad patrily k tradicnim sponzorum Hradce! A kdopak za to muze? ty lidi ktere ste si zvolili tak ted lidi nekricte...nekdo kdysi rekl ze: Kazdy stat ma takovou vladu, kterou si zaslouzi! (a nejenom stat), asi na tom neco bude kdyz lidska sobeckost nezna mezi, kazdy chce jen pro svuj zajem utrhnout co nejvice a na ostatnich mu nezalezi, to je klasicka ceska povaha! Cekam INTELIGENTNI reakce, ne nejaky ubohy vylevy typu nektery lidi...(nebudu jmenovat)
19.2.2003 00:16
Nebelman (neregistrovaný)
Re: Ardeth
ČKD, ZVU, TESLA zkrachovaly prostě proto, že o jejich produkci nebyl zájem. Ne kvůli lidem na radnici.
23.2.2003 12:25
Ardeth (neregistrovaný)
RE: Re: Ardeth
A proc asi nebyl o jejich produkci zajem??? Naprosty nezajem radnice je nejakym zpusobem podporit (medialne ne financne), napr. dat navrh vlade, rict ze u nas tady mame tyhle firmy a rict jim zesou lepsi nez ty ze zapadu! Prave proto to zde krachlo, vlada is vybirala drahe zahranicni firmy a o ceske nemela zajem, myslela si ze jsou zastarale atd. ale v te dobe nebyly....vyrovnali se jim a nesporna vyhoda by pro ne mela bejt ze jsou ceske! Tehdy se jim este vyrovnat mohli, nyni uz vubec! Proc radnice jenom prihlizela?
19.2.2003 06:10
Caisson (neregistrovaný)
Ardethovi
Ardethe, konečně máš dobrý nápad. "Když se nový stadion zaplatí za prachy fanoušků, tak proč ne?!"

Divím se, že na tak geniální nápad doposavad nikdo nepřišel. Můžete začit platit hned, ať to stihnete. Přijde-li zhruba do městské pokladny v daňovách příjmech z vašeho průměrného výdělku cca 400 Kč za rok, tak to máme od 3000 fanoušků 1,2 milionů ročně (počítám, že 2000 fanoušků není z Hradce nebo jejich firma má sídlo mimo Hradec, takže platí daně jinde). Chcete-li nový stadion za 400 milionů Kč, uspoříte si na něj za 330 roků. Střádejte hoši, ať si nový stadion užijete. (Možná vám je dá pan Voda :-)). Prozatím jste si ještě nevydělali ani na opravy zdemolovaného zařízení stadionu. Např. jen výměna a opravy rozbitých sedaček po utkání se Spartou stály 250 tisíc Kč.

Takže musím souhlasit i s tvým druhým výrokem, že "lidská sobeckost nezná mezí, každý chce jen pro svůj zájem utrhnout co nejvíce a na ostatních mu nezáleží". Bohužel se to týká tebe. Kdyby ti došlo, že město ze svých běžných výdajů ročně dotuje provoz MHD 126 miliony Kč, Technické služby 132 mil. Kč, Správu sportovních zařízení 25 mil. Kč, Městskou zeleň 33 mil Kč, Městskou policii 27 mil. Kč, Správu nemovitostí 117 mil. Kč, předškolní zařízení 15 mil. Kč, základní školy 266 mil. Kč, školní stravování 26 mil. Kč, základní umělecké školy 22 mil Kč, Dům dětí a mládeže 7 mil Kč, divadlo Drak 9,6 mil Kč, Klicperovo divadlo 24 mil Kč, památkovou péči 6,3 mil.Kč, atd. atd., musel bys tady vykřikovat, že město dává málo.
Kdyby ti došlo že město ročně ze svých kapitálových výdajů investuje do inženýrských sítí 92,5 mil. Kč, do městskách komunikací 411,7 mil. Kč, do bytové výstavby 89 mil. Kč, do městské zeleně a městských lesů 52,6 mil. Kč, do školství 165.7 mil. Kč, do soc.věcí a zdravotnictví 126 mil. Kč, atd, atd, musel bys vykřikovat, že město investuje málo. Místo toho tady stále vymáháš pitomej čutálistickej stadion za 450 milionů. Opravdu, fanouškovská sobeckost nezná mezí. Dává-li město letos na úpravu fotbalového stadionu 50 milionů, měl bys protestovat, že to jsou vyhozené peníze a požadovat, ať se dají třeba do bytové výstavby. Tvá sobeckost nezná mezí !

Musím s tebou souhlasit, že "každý stát má takovou vládu, kterou si zaslouží" (potažmo i město). Když fotbaloví fanoušci jsou tak tupí, neznají rozpočet města a naletí panu Vlasákovi na předvolební mámení hlasů, tak si takového primátora opravdu zaslouží. My ostatní můžeme jen poděkovat VPM, HDK, atd., že donutili ODS omezit rozhazování peněz na takové nepodstatnosti, jako je fotbalový stadion.

Ardethe, aby ti to nebylo líto, uveď tady svoji adresu a já ti pošlu nějaký prachy na nový stadion. (Pan Voda ti nic nedá). Uznávám totiž, že těch 330 let spoření, by tě nemuselo bavit.
23.2.2003 12:40
Ardeth (neregistrovaný)
RE: Ardethovi
tebe asi nenapadlo, ze tohle prinejmensim dava kazde mesto okolo 100 tis. obyvatel a tim cim se tady chlubis je samozrejme uplna samozrejmost aby metropole vychodnich cech fungovala! Ted kdyz je nutna prestavba stadionu tak si kazdej vzpomene na ostatni, ale na to bylo spoustu casu...radnice na to mela celych 10 let....a prispevky od statu nebyly vubec male, ale lajdactvi a slendrian prevladlo nad rozumem a pili! Na radnici mame uz 10 let neschopne lidi, tak jako to bylo za vlady KSC! Musim te upozornit, ze fanousku rozhodne neni 2000 tisice...je jich mnohem vic, treba nechodi na stadion ale fandi jim...! Vidim ze tobe to nic nerika....tomu taky napovida tvoje velmi chaba inteligence a je mi lito ze ziju s takovymi lidmi v jednom meste! Ty jsi tzv. fachidiot....za par let pujdes na zapad umejvat okna...ty jenom makas moc neprejmejslis, presne takovy lidi dneska potrebuji od Nemecka pocinaje az po USA konce! Vubec nema cenu vest takovou diskuzi...az budes mit nejaky primereny argumenty (ne nejaky sobecky vylevy) tak mi rekni! Ja nejsem sobec...na stavbu napr. autobusdoveo nadrazi bylo 10 let casu....ted potrebujeme novy stadion nee za 400 mil. ale za 100 po etapach....a predpoklada se ze to vyjde MNOHEM levneji....melo by se to vejit do 200 az 300 mil. a o stadion se nebude muset starat nikdo vice nez 20 let...krome dorbnych uprav samozrejme!
25.2.2003 00:31
A_X (neregistrovaný)
...nejsem proti rekonstrukci, rad bych měl take ve svem městě moderni fotbalový stanek, ale znechucují mě vysledky..když to pujde takhle dal co se tu za rok bude hrat?...a nechce se mi věřit že to bude stat tolik milionů...snad to nedopadne jako klicperak a filharmonie kam to jen pada-kazdej druhej rok rekonstrukce.....:O(( za ty penize mohl bejt terminal, mileta a nebo ulice levnych bytu :o(
26.2.2003 22:35
el fakel (neregistrovaný)
CAISSON: Kdes přišel na rozbitý sedačky (lavice) po utkání se Spartou? Jak přišels na 250 tis. Kč? A o jakym utkání se Spartou je vůbec řeč? To víš asi jenom vod nějaký báby u Tesca co to tam povidala, že jo. Já zas například "vím'' jak ''návštěvníci'' divadla taky vytrhávali sedadla a házeli je skrz okna. To je zajmavý cóóó?
26.2.2003 22:45
el fakel (neregistrovaný)
CAISSON: no vidiš, jen za ty peníze pro ZŠ, ZUŠ, DDM, Klicperovo a Drak by byl parádní novej stadion. Voni by se ten rok uskrovnili. A místo do divadel a uměleckejch nebo podobně připitomělejch škol bych to nahnal na fotbal. Nazdar!
27.2.2003 18:24
Martin Procházka (neregistrovaný)
el fakel: To, ze by mesto melo prelit penize ze ZS na fotbalovy stadion myslis vazne??? V tom pripade je videt ze jsi ZS rozhodne nedokoncil a radsi chodil tupe vyrvavat na 11 preplacenych chlapiku zdegenerovanych jen na cutani do micudy..
27.2.2003 21:32
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
Souhlasím s tebou, že přelívání peněz ze ZŠ je slušně řečeno úlet. Ale musím se ohradit proti termínu "...zdegenerovaných jen do čutání do mičudy". Hele, já hraju taky fotbal (ne v HK, ale taky profi), mám vysokoškolskej diplom a vůbec si zdegenerovanej nepřipadám. Debata by se snad měla točit okolo stavby stadionu a ne okolo fotbalistů... To je totéž, jako kdybych říkal o učiteli dějepisu, že je zdegenerovanej jen do výkladu historie... To jsem chtěl jen tak říct, abyste se zkoušeli držet tématu a oprostili se od takvovýchto úletů... i když chápu, že pro některé to bude asi velikej problém :-)
28.2.2003 20:53
Caisson (neregistrovaný)
El fakelovi
El fuckele, no nazdar! Tobě nebude mít cenu něco vysvětlovat.
28.2.2003 09:30
el fakel (neregistrovaný)
Přelejvat peníze ze ZŠ na stadión je stejně debilní, jako aby si ho platili fanoušci sami (caisson), takže asi takhle.
28.2.2003 21:04
Caisson (neregistrovaný)
To pan Ardeth by stavěl stadion za peníze fanoušků. Já se mu jen snažil vysvětlit, co je to za volovinu. Čti pozorně!
2.3.2003 13:14
Ardeth (neregistrovaný)
TY debile si asi nepochopil ze urcite 40% muzske populace ve meste rika mu neco fotbal....a urcite by si prali prestavbu...tak hotovo! Zadny 2000! Na radnici to je jeden neschopnej clovek za druhym....i ten gauner Dvorak se sem boji prijit! Caisson ty debilku, stejne ty deti na ZS sou tak blby ze to snad ani neni mozny...navic kdyby ve tridach nesvitili kdyz sviti slunce tak by se hodne usetrilo...a to plati ve vsem!!!
5.3.2003 08:35
Jana (neregistrovaný)
Ardethovi
Ten gauner Dvořák jak ty říkáš se sem nebál přijít docela dost dlouhou dobu až do chvíle, kdy jste ho těma svejma ujetejma kecama odsud vypudili, takže teď se o něj neotírej. Najednou by tě jeho názor zajímal, co?
1.3.2003 17:54
bloch (neregistrovaný)
el fakelovi
El Fakeli,ty budeš nějakej vypatlanej fanoušek,co?:-) Ne,teď vážně.Jak může někdo myslet vážně,že by se měl stavět nový stadion?Snad si nikdo nemyslí,že novým stadionem se vyřeší katastrofální bilance královhradeckého fotbalu?! Všichni se jistě shodneme na tom,že dobré výsledky nedělá nový stadion.Dříve se hrálo za mnohem skromnějších podmínek a jak!Za to,co hradečtí čutálisté předvádějí si zaslouží poslat-s prominutím-do hajzlu a spláchnout a ne nový stadion!!! Vždyť to je jako kdybychom kuchaři,který každé jídlo spálí,protože se vaření dostatečně nevěnuje,dali nový sporák s nadějí,že se to změní.Zkrátka a dobře,chceme-li hradeckému fotbalu pomoci,musíme se vší silou zasazovat o to,aby čutálisti už konečně začali pořádně hrát!Jinak ať jdou do 2.ligy (tam skončí tak jako tak)-alespoň nebudeme pořád číst "16.Hradec Králové"...no vlastně kdoví...
1.3.2003 22:12
Honza z HK (neregistrovaný)
RE: blochovi
Nikdo tu nemluví o tom, že s novým stadionem se zvedne výkon hradeckého fotbalu. A jestli to někdo říká, není to vymatlanej fotbalovej fanoušek ale vymatlanej fantasta sci-fi.
Nemůžu ovšem ani souhlasit s tvrzením, že by ti naši "čutálisti" zasloužili spláchnout do hajzlu. To je stejné, jako by ste vzal tříduze školy, třeba pátý stupeň, a 75% z tý třídy by byli žíci z prvního stupně. většina z té třídy by prostě na to neměla a třídy, kdyby byla kolektivní hra, tak by propadala. Problém hledej spíše v tom, kdo takovou třídu, tedy tým, doplňuje, protože trestat ty hráče..., ti za to nemůžou. tadyale navazuje další otázka. Proč je náš tým doplňován takovými neplnohodnotnými "prvňáčky", kteří prostě na tu ligu nemaj? Aby mohl fungovat klub v první lize, je prý potřeba rozpočet 50 mil Kč. Víte, jakej je rozpočet hradeckého klubu? 30 milionů. A myslíte si, že jako tak nízkej rozpočet je proč??? Že vedení klubu a majitel si těch 20 milionů nechává? Hm. Ze sponzorských akcí a reklam atd je klub schopen podle mě sehnat 20 - 25 milionů. pan Voda ten zbytek někdy doplácí, někdy se to dorovnává z prodeje hráčů.
Myslím, že problém bude vyřešen až tehdy, až klub nebude muset prodávat svoje kvalitní hráče, aby pokryl aspoň 30 milionový rozpočet, což podle všech neztačí, ale přesto se klubu tam aspoň na pár sezon přežít dá, oproti všem negativním ekonomickým ukazatelům. Jelikož prodá dobré hráče na pokrytí rozpočtu, za zbytek peňez + prý i něco ze soukromé pokladny Mudr Vody se koupí posily. A co se dá sehnat za "drobné"??? Aby kvalitní hráči u nás hráli déle a neodcházeli hned za první 5 milionovou nabídku, je potřeba, aby byl v klubu silný sponzor či spoluvlasník, který zajistí s majitelem či spolumajitelem pokrytí aspoň tak 50 až 60 milionového rozpočtu. A přiznejme si, ty víš blochu o nějakém hradeckém, východočeském, národním či snad i nadnárodním podniku, kterej by byl ochoten podporovat hradeckej fotbal? Tradiční ZVU a ČKD, no, ty maj asi jiný starosti, než kam by investovali své "zisky". Vysoké Mýto - Karosa. To zná pěkně, ale to je sice česká firma, ale je plně vlastněná francouzema (Renault)a pochybuju, že by frantíci nějak podporovali myšlenku podpory nějakého českého týmu. Navíc ta jejich modernizace výroby taky asi není zadarmo...T-Mobile??...
Hlavní problém je vtom, že tu není nikdo, kdo by byl ochoten podporovat ty hradecké čutálisty. Chybí tu buď velké podniky alá Tescoma (Zlín), Budvar (Budějovice), Eurotel (Sparta), Marila (Příbram), Škoda (Mladá Boleslav) nebo silní spolumajitelé, kteří by buď majoritně nebo s panem Vodou finančně podporovali adorovnávali rozpočet atd. Viz. Slávie (angličani), Plzeň (italové), Opava (taky nějací cizinci, snad taky taliáni).
dalším důležitým faktorem je, že vetšina měst, kde se hraje vrcholovej sport, tak ten rozpočet toho klubu to město podporuje! Kladno - 10 milionů, Pardubice, atd tad. Opravdu, skoro každá města, někde daj tolik, někde méně, někde více. jedinej Hradec ne. Ale zato pomáhá prvoligovému hradeckému hokeji... A nyní, když má dojít k výstavbě stadionu, tak město není ochotno ani postavit ten stadion za těch 150 až 200 milionů Kč. Plánovaná částka 50 milionů je směšná se srovnáním například s Trutnovem, kde chtějí rekonstruovat stadion za 70 milionů (jaký je asi rozpočet města???), Budějovice za 180 milionů, Bohemians za 400 milionů, Uherské Hradiště (přemístění ze Starého města) za 200 milionů, Liberec, tam to asi takovejch 150 milionů stálo. A všichni tu věhlasně vykřikujou, jak velká částka se do tý přestavby dává. Kulový, je to ostudná a směšná částka, když si přeberem, že jsme jedno z měst s nejsilnějším rozpočtem. A plno lidí se přitom odvolává na výsledky týmu, ačkoliv jak jsem pravdivě popsal výše, chyba je jinde a z části i na městě.
2.3.2003 13:14
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: el fakelovi
Pánové, vy jste evidentně nepochopili jednu zásadní věc. Ten stadion se nestaví pro fotbalisty ale pro diváky - tedy mě, jakožto občana města HK. Fotbalisti budou hrát pořád na hřišti se dvěma bránama, ale já nebudu muset používat dalekohled abych dohlédl na hřiště a budu k tomu mít vytvořené i kulturní divácké zázemí. Když jdu do divadla, tak se za své peníze také dívám z bezprostřední blízkosti a nesedím pádesát metrů od jeviště... Nevím proč se tady pořád někdo odvolává na fotbalisty, když se jedná především o diváka a vůbec nezáleží jestli se tady bude hrát divize nebo liga mistrů!!!!!
2.3.2003 13:27
Ardeth (neregistrovaný)
RE: el fakelovi
Konecne nekdo trefil hrebicek na hlavicku! Taky si myslim ze k metropoli Vychodnich Cech patri nejaky ten sport...a ja verim ze kdyz tu bude lepsi zazemi tak si sponzori reknou ze je to seriozni klub s dobrym zazemim a ma urcite sanci! Ale co si myslite rekne ted kdyz vidi Lizatka?? Mesto fotbal nepodporuje a pro nas tady nebudou asi nejidealnejsi podminky tak jdeme jinam...podle me je dulezity novy stadion ale neee za 300 melounu jak tady nekdo rikal ale 150-200 coz si myslim ze je velice slusne...a na to ze tp vydrzi pres 20 let je to hodne slusne!!!! 20 let se do stadionu nebude muset dat ani koruna!!!!! Ale do filharmonie, divadla, muzea porad tecou prachy a bez efektu, navic Filharmonie se stavi pro 200´stalych navstevniku....potazmo i divadlo pochybuju ze by do divadla zacali chodit jiny lidi (a vice). Ale na fotbal chodi kdyz se mu dari a i kdyz se mu dari mene! Mit tady poradny zazemi tak jsou i poradny sponzori!
2.3.2003 21:56
bloch (neregistrovaný)
RE: el fakelovi
To je právě to,lidi na fotbal chodí,i když hra nestojí za nic a čutálisti tak nemají nejmenší motivaci,aby se zlepšili.Prostě to tam nějak odkopou,odkroutí si svých 90 minut a hotovo.Eraser má pravdu-proč stavět nový stadion,když ho "fanoušci" za chvíli zničí a fanouškům zbudou jen oči pro pláč?
Město je jednotka samosprávy nikoli podnikatelský subjekt.Jeho hlavní náplní je péče o věci veřejné.Ano,ze státního rozpočtu dostává jistou částku na podporu sportu.Pokud ale někomu přidáte,musíte někomu jinému ubrat,to je logické.Sportů,které mají nárok na příspěvek,je mnoho a nevím,proč by se veškerá podpora sportu měla redukovat na fotbal a hokej.Ano,jsou mediálně nejvděčnější,ale být basketbalistou,volejbalistou atd.,taky by se vám nelíbilo,kdyby na každou vaši žádost o větší podporu ze strany města přišla odpověď,že "hlavní je fotbal,to víte je to nejvíc v televize,no však chápete,ne"?Přitom takové basketbalistky Sokola PP reprezentují HK daleko úspěšněji než čutálisti,jen to není vidět.Měl by sem přispět někdo z jiných odvětví sportu,aby nám popsal,jak je to s podporou sportu jiného než je fotbal či hokej.
No prostě chce to silný podnikatelský subjekt,který by SK HK podporoval.A tady je příležitost pro město-průmyslovou zónu,nalákat sem investory a ne je vyhánět viz "causa Ronal".
Mimochodem,kolik chodí na fotbal lidí?1000,2000,3000?Hm,obyvatel HK je skoro 100 000...
3.3.2003 12:52
HONZAzHK (neregistrovaný)
RE: el fakelovi
Ale pochop už, už ti čutálisti za své výkony nemůžou. myslíš, že kdyby přišlo na stadion 20 000 lidí, tak budou vyhrávat? V tom případě seš stejně najivní, jako jiní, že s novým stadionem se zvedne výkon týmu.
Mohu se zeptat, to jako myslíš vážně ten názor, že stavět stadion nemá cenu, protože ho stejně skupinka radikálních fanoušků a počtu 50 lidí zničí? To je jako vtipnej argument, že? Cha. Když budou dělat bordel tito fanoušci, příde policie v libovolném počtu (těžkooděnci atd.) a je bez problému. Ba naopak, náš stadion je nejnebezpečnější u nás v první lize!!! To je fakt, na který neslyšíte nikdo! Na každém pořádném stadionu jsou sektory, které jsou hlídány několika kamerami (nepokoje zastihnuty na počátku), nelze se přemisťovat ze sektoru do sektoru podle nálady (jako teď, kdy si u nás všichni choděj kolem stadionu), sektory hostí jsou často bidelně odděleny od zbytku domácích fanoušků (zdi, dvojité ploty, policie) - (u nás můžu fanouškovi klidně dát pěstí přes plot a všichni můžou chodit i v těsné blízkosti táboru hostů!) a hlavně sektory lze opustit jedině ven. U nás není problém naběhnout do sektoru hostí po obvodu stadionu. Například na podzim slávisti opustili bez problému sektor (2m vysokej plot je k smíchu) a napadli fanoušky hradce a pokusili se ukrást hradecké vlajky!
Tedy, dokud tu budeme mít tento lavor, opravdu se bojte chodit na fotbal. Bude-li tu stadion evropských kvalit a né stadion alá Mongolsko, fanoušci hostí můžou dělat co chtěj, ale nám ostatním to nějik nebude zasahovat do hry. Jedinej problém by mohl nastat u propašovaných dýmovnic. zde se může v čas odhalit plánováné odpálení dýmovnice jedinině tehdy, bude-li tu kamerovaj systém, protože policajti nejsou schopni vidět do prostřed sektoru do prostřed davu 50 lidí...
Vím co píšu, protože jezdim i ven a ty jiné stadiony znam. Přiznávám, že své dítě bych na fotbal vzal, kdybych byl posílen rumem na kuráž, ale nešel bych určitě k "sektoru" hostí a držel bych se blízko východu, kdyby došlo k napadení domácích fanoušků hosty jako na podzim.

Dále tvrdíte, že město má pečovat o věci veřejné. A fotbal je co? Věc soukromá??? A jak může soukromý investor investovat do stadionu, když patří městu a město se ho nechce vzdát. Jestli že se město nechce vzdát satdionu za symboliku pro klub, aby s tim už dávno mohl něco dělat, je povinnost města, aby ten stadion zrekonstruoval!!!

Souhlasím, že státní dotace na sport by měly jít na podporu sportů, které jsou mimo dosah zájmu. Ale nemohu souhlasit s tím, že basketbalistky atd lépe reprezentují naše město. Reprezentují ho výborně, ale s fotbalem to srovnávat nelze. Jestliže tu rejpavě upozorňujete, že fotbal navštěvuje jen 3500 diváků ze 100 000, kolik diváků navštěvuje sokolky - basketbalistky??? když se Hradci daří, příde na zápas i 12 000 lidí, kolik chodí na basketbalistky, když se jim tak daří??? Musíte všichni uznat, že hradecký fotbal je v Hradci nejmasivněji navštěvovaný sport, ať je to 12 000 diváků nebo 4 000 diváků!. Druhým v pořadí je asi hokej, kde si cestu těch 2000 diváků taky najde.
3.3.2003 21:08
Jaja (neregistrovaný)
RE: honzovi
Tak za prve:basketbalistky nech bejt,ty jsou na 5.miste v 1.lize!!!Kolikaty jsou cutalisti,he?Takze prosim BEZ TE IRONIE!!!
Za druhe:ja ziram!Co je to za lidi ti fanousci,kdyz od sebe musi byt oddeleni plotem,aby se neporvali?!Co to je?Tak at se jdou rvat nekam za mesto,tam nic neznicej a policajti muzou jit domu.Dneska uz to fandeni fakt neni co bejvalo...i kdyz kdovi,jak to bylo driv...proste pokud jdu na fotbal,tak se prece jdu podivat na peknej zapas,fandit svymu muzstvu,no a pak jdu domu nebo do hospody nebo co.Co je mne do nejakych fanousku ciziho muzstva?No ne?
3.3.2003 21:41
Honza z HK (neregistrovaný)
RE: honzovi
Ironie? No a? Ať tam ta ironie je nebo není (jistě jsem ji nechtěl použít), to vůbec není podstatný. 5 místo je výborný a já myslel vážně, že je to výborný výkon a zaslouží uznání. Ale jak by se ti jajo líbilo, kdyby přišli hradečtí šipkaři, že chtěj postavit trenovací halu s 30 terči a 3 pípama, protože jsou v národní lize 1. a uznáte, že tedy podle postavení a podle všech ukazatelů reprezentují město Hradec i mnohem lépe než basketbalistky. To že to vlastně prospěje jen jim, protože diváků je tak 100, to už je nepodstatné, že?
Za druhé, to oddělení neslouží pro fanoušky na stadioně, ale jako oddělení těch radikálních fans, kteří jsou schopni přijít na stadion se sekarami, že (Bohemians). takže ty ohrady oddělují většinou těch 50 hosujících fanoušků od zbylého stadionu. To může zbylému stadionu zajistit klid, že když pudu s dětmi na stadion, tak vim, že kolem mě neproběhne stádo býků, ikdyž jsem na protější straně od sektoruhostů, protože přeskočili 2m plot a teď se 10 m ode mě rve 100 fanoušků hlava nehlava. na většině prvoligovějch stadionech du do sektoru XXAA a vím, že ze sektoru hostí mě tak maximálně můžou vyrušit nadávky a vím, že na protějším sektoru jsou naši fans a jestli se porvou, tak jedině že si zavolaj a porvou se před nebo po zápase, ale to je nesměj vychytat flojdi... Já děti nemam, a kdybych měl nějakýho toho prcka, tak raději pudu s nim na fotbal na Letnou nebo na Slaviia nebo do Liberce a dalších mnoha ligovejch stadionů, než na hradeckej. Ale jelikož se taky rád sem tam porvu, tak mi nevadí chodit na náš stadion,ale vadí mi jezdit ven, kde se většinou nic pořádnýho neodehraje a v těch sektorech si tak můžeme leda tak víte co...
4.3.2003 21:13
Jaja (neregistrovaný)
RE: honzovi
A ja si blahove myslela,ze fanousci se chodi kouknout na zapas.A oni se zatim jen potrebuji porvat...Ach jo!
4.3.2003 22:57
xicht53 (neregistrovaný)
RE: honzovi
Když ono to většinou není ke koukání :-)
5.3.2003 22:09
Jaja (neregistrovaný)
RE: honzovi
No prave!Tak maji sedet doma na... a neutracet zbytecne prachy (misto toho muzou neco koupit detem).Treba by cutalisty prazdny ochozy motivovaly k zlepseni...:-) Ja vim,asi ne:-)
2.3.2003 17:20
Eraser (neregistrovaný)
RE: el fakelovi
Ano, s tím souhlasím. Ale pakáž, která může sledovat fotbalové utkání jedině za asistence policie, si nový stadion nezaslouží. Slušní diváci mají bohužel smůlu, ale tak je to vždy - slušní lidé doplatí na pakáž.
14.3.2003 14:10
Luboš z HK (neregistrovaný)
Nový fotbalový stadion
Někomu v Hradci chybí plovárna? Po rekonstrukci Malšovického stadionu tu třeba vznikne další - viz bazen "Sokol"...
16.3.2003 03:58
Caisson (neregistrovaný)
RE: Nový fotbalový stadion
Mám obavy, že plovárna na Malšovickém stadionu nevznikne. Zrovna tak jako Sokolové nenechají Hradečáky se čvachtat v jejich atletickém brouzdališti (i když jim ho zaplatilo město), tak se dá předpokládat, že v případě vody na Malšovickém stadionu, pan Voda nebude ochoten (i když stadion je města) si nechat čeřit vodu nějakými nekopálisty. Město si koupání svých občanů na stadionu pravděpodobně opět neprosadí, protože pan Voda by mohl být ochuzen o nynější zisky. Ono totiž kopání do balónu Vodovi přeci jenom vynáší více než voda.
19.3.2003 22:34
TJarkovsky (neregistrovaný)
RE: Nový fotbalový stadion
dobrý den...co se týče výnosu z kopané pro pana J.Vodu běhěm uplynulých 10 let, tak se da odhadnout na takových !-150! mil. korun...roční rozpočet (ten se v průběhu let měnil) cca. 30-35mil., příspěvek generálního sponzora FOMY těžko přesáhne 5 mil. a zisky z prodeje hráčů asi těžko přelezly 100milionovou hranici...kdyby byla řeč o jeho bratrovi, už bych se do týhle filipiky asi nepouštěl...nicméně pan J.Voda je pro mě pozoruhodný případ člověka, který 10 let plýtval penězi na udržení něčeho, pro co by nikdo jiný nejspíš nehnul prstem...docela zvláštní koníček pro někoho, kdo ty peníze ani nezdědil, ani neukrad, ale do koruny (spíš dolaru) vydělal díky svým schopnostem...
20.3.2003 01:06
Jarda (neregistrovaný)
RE: Nový fotbalový stadion
Nejsem odborník na hospodaření fotbalového klubu, ale rozhodně si nemyslím, že by klub Janu Vodovi vydělal na výnosech 150 milionů. Hlavní příjmy jsou vlastně jen z prodeje hráčů, vstupného a potažmo sponzora.
Generální sponzor v HK už dlouho nebyl, Foma jím rozhodně není, tolik peněz klubu asi nedala (klub ji ani nemá v názvu, to znamená, že foma nedala tolik, aby si kvůli ní klub dělal změnu názvu v rejstříku). tipuju to tak max na 2 miliony ročně. Další sponzoři dohromady také mnoho dát nemohou (pokud dávají, tak jsou to blázni:-)
Sečtu-li hráče, kteří byli za posledních 7 let prodáni (počítám jen ty, u kterých to stálo za zmínku), tak mě napadá jen Lokvenc, Piták, Skácel, Ulich a možná Plašil. Za Lokvence a Ulicha dostal klub dvakrát kvůlí následnému prodeji hráčů do zahraničí. Ostatní hráči ale odešli buď po vypršení smlouvy nebo za malé částky. Jestli to dá dohromady 60 - 70 milionů, tak je to hodně. No a tyto částky pokrejou tak dva roční rozpočty klubu. Něco možná dostane klub od svazu a něco za televizní práva. Nehraje-li ale klub pohárové soutěže, tak nemá podle mě šanci na přežití, pokud neexistuje nějaký šílenec, který do toho cpe peníze. Předpokládám, že Jan Voda do hradeckého fotbalu nastrkal za tu dobu, co klub vlastní, už desítky milionů korun. Nezapomeňte totiž, že vlastní i dorostenecké týmy, žáky a rezervní tým.
Nebýt jeho, tak už je na tom Hradec podobně, jako třeba Cheb nebo Karviná (a to jsou, přesněji byly, kluby s nějakou historií). Jen si myslím, že kdyby pořádně viděl, co tu dělá jeho pan bratr, tak by sám pro sebe potřeboval ten jeho skvělý zdravotnický vynález, protože by mu asi puklo srdce.
20.3.2003 09:21
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: Nový fotbalový stadion
Jenom technická - bylo řečeno mínus 150 mil (tedy -150mil) :-))
20.3.2003 13:16
Jarda (neregistrovaný)
RE: Nový fotbalový stadion
aha, už to vidím, tak to byl celý ten můj příspěvek prakticky o ničem :-), jenom potvrzoval slova předchozího příspěvku
22.3.2003 21:18
beach (neregistrovaný)
Sem velký fanda hradeckého fotbalu . přál bych si nový stadion ale za současného vedení to myslím nemá ani cenu stavět. Ono je to celý neaký divný hokej v prdeli (dekujem Pane Višnaku) fotbal pro zmenu zase v prdeli. (děkujem bratri). Proč to jde v tom pernikove? Jo taky pustit nekam hradecký fanoušky to je žrádlo jedou na zápas udělaj skoro pokaždý pruser a pak žvatlaj do kamery takový blbosti ze sem se stidel ze sem ze stejnyho mesta. Na zaver staci rict jen heslo hradeckho sportu SEREM NA LIDI A HLAVNE ZE SI NAHRABEM MI.
......------PEACE------....... Ps. sorry za chyby.
22.3.2003 21:28
peach (neregistrovaný)
beachovi
Jakej PEACE? AŤ ŽIJE BUSH!!!!!!!!!!!!!!!
23.3.2003 20:35
fotbal (neregistrovaný)
3:1 - vzhůru do 2.ligy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak doufám,že po dnešku už je každýmu jasný,že Hradec jde do 2.ligy,takže žádnej prvoligovej stadion NEPOTŘEBUJEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
23.3.2003 21:53
Caisson (neregistrovaný)
RE: 3:1 - vzhůru do 2.ligy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z toho by vyplývalo, že žádný 400 milionový dárek od města definitivně nebude. Pravděpodobně nebude ani těch slíbených 50 milionů. Na úpravy stadionu pro 2. ligu stačí investice za 12 milionů. Děkuji čutálistům, že neumí trefit bránu. Alespoň zbudou peníze na užitečnější věci.
23.3.2003 22:45
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: 3:1 - vzhůru do 2.ligy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
No asi jste nepochopili jednu věc. Hradec sice do druhý ligy jde - to je jasný, ale jasný taky je že bude chtít do první ligy vrátit. Takže ten stadion potřebovat budeme... A jinak vůbec nejde o to, jestli se tady bude hrádi divize nebo liga mistrů, ale jde o to, abychom my diváci měli za své peníze určitý konfort pro sledování zápasu (což teď rozhodně není...)
24.3.2003 13:17
Pavel (neregistrovaný)
RE: 3:1 - vzhůru do 2.ligy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jistě, taky to nechápu. Jak si vůbec dovolíme uvažovat o tom, že nedáme peníze do kopané. Jak mě vůbec může napadnout že by kopálisti, kteří nic neumí (nejen hráči, ale celý prvoligový klub) mohli prachy nedostat? Vždyť přeci v HK je spousta jiných sportovců, kteří nedělají ostudu, jsou úspěšní a nic nedostanou. Takže rada ostatním: jděte s výkonností dolů, rozprodejte co se dá a prachy budou!!!
24.3.2003 18:48
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: 3:1 - vzhůru do 2.ligy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Z tvých slov je cítit pouze a jenom averze a žádná normální argumentace a tudíž něco o čem by bylo možné polemizovat. To je zajímavý, že nikdo nekřičel když se stavěla hala zimního stadinu za stejných 60 milionů. A to hokejisti tou dobou hráli 3. ligu (kterou by hráli stejně, kdyby nekoupili - rovněž za peníze města - tudíž naše - ligu druhou). Navíc když už jsme u toho hokeje, tak město ročně cpe do rozpočtu hokejovýho klubu několik milionů - ne že by mě osobně to vadilo, ale to asi taky nevidíš. Fotbalovému klubu město pouze za kačku pronajímá "stadion" (kterej by stejně jinak chátral, protože by se tam nic jinýho nedělo) a do rozpočtu klubu nejde ani koruna - tzn. jsou fotbalisti finančně samostatný. Nevím proč by ty peníze měli jít do kapsy fotbalistům nebo do Ameriky (viz další příspěvek), když stadion je a bude nadále majetkem města. Jinak si to řekl dobře, v HK je určitě spousta jiných sportovců, ale žádný sport v HK nemá tak masovou podporu jako fotbal. Nebo víš o nějakém jiném sportě kam chodí na utkání alespoň 2000 diváků??? Asi ne. Jinak znovu opakuji, že nevím proč se tady někdo pořád ohání fotbalistama, ty hrajou a budou pořád hrát na dvě branky. Tady se jedná především o diváka - tedy občana HK...
26.3.2003 21:58
Otto (neregistrovaný)
RE: 3:1 - vzhůru do 2.ligy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kopálisté že jsou finančně soběstační? Proč se proboha neprobudíte ze snu? Při nedávné privatizaci bytů v HK se provalilo, že minulý náměstek Teuchnan zorganizoval přidělení obecních bytů mnoha kopálistům. Ti za Hradec již nehráli a přesto je mohli koupit za směšné ceny a ryhle prodat. Myslíte si, že je to normální? I takto byli a jsou podporováni kopálisté z peněz daňových poplatníků. To se to pak hraje na chudáčky.
27.3.2003 09:16
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: 3:1 - vzhůru do 2.ligy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Docela by mě zajímalo jak spolu souvisí rozpočet klubu a stavba stadionu s přidělováním bytů - navíc ještě hráčům kteří za Hradec (jak říkáte) již nehráli??? Navíc i fotbalisté, stejně jako atleti, herci, bankéři, prodavači, atd. jsou obyvatelé města, takže vůbec už tuhle souvislost nechápu... Jestli máte pochybnosti nad přidělováním bytů, tak byste se měl rozhodně obrátit někam na Magistrát města, ale nespojujte jablka s hruškami...
24.3.2003 22:30
xicht53 (neregistrovaný)
RE: 3:1 - vzhůru do 2.ligy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tak si říkám, jestli to pro ty fanoušky nebude ještě větší utrpení, dívat se na tu hrůzu z větší blízkosti. Výhoda pak bude, že se bude moct dát dohodit třeba prázdná flaška až na rozhodčího, i když bohužel jen pomezního.
24.3.2003 14:45
Luboš (neregistrovaný)
Není to tak dlouho co se provedla rekonstrukce na "škváráku"! K čemu to vlastně bylo? Komu to posloužilo? Pár fanouškům? Na co utrácet za II.ligu. Nevlastním auto, ale možná by bylo prospěšnější v těchto místech postavit velké záchytné parkoviště, aby se například uvolnilo místo na starém městě. Pokud nám ovšem zůstanou nějaké peníze, když teď budeme platit do Ameriky 10 miliard...
5.4.2003 22:35
Bahia (neregistrovaný)
Luboš: Parkoviště je u Všesp. stadionu, ale ukaž mě ty blbce co by parkovali tak daleko od něčeho kam chtěj jít, nebo tam bydlej......
29.5.2003 16:08
Honza (neregistrovaný)
hurá
tak jsme se konečně dočkali. Jen aby si to někdo nerozmyslel. Chtěl bych vzkázat všem škarohlídům, kteří rekonstrukci nechtěli, že důstojný fotbalový stadion patří ke každému většímu městu. Navíc jsem přesvědčen, že hradecký fotbalisti budou na novém stadionu hrát lepší fotbal.. Hradec do toho!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
30.5.2003 21:04
patriot (neregistrovaný)
RE: hurá
Ty seš vážně úplně vypatlanej, protože jinak bys nemohl psát takový hovadiny!!! To, jak hrajou přece vůbec nesouvisí s tím, kde hrajou!!! Kdyz je nekdo dobrej, tak je dobrej i na plácku před domem a když někdo stojí za h...., tak mu nepomůže ani sebelepší stadion!!! Díky takovým jako seš ty, jsou čutálisti i vedení klubu v pohodě, i kdyby sestoupili do 2.ligy 100x - bodejť by ne, když se najdou takový jako ty. Co by měnili, proč by se snažili, když to můžou jen tak odflákat, aby se neřeklo a hrstka debilů je stejně bude zbožňovat a řvát do toho!!! Nesouhlasim s tim, aby se do takových mizerných čutálistů a neschopného vedení vrážely peníze daňových poplatníků!!!!!!!!!!!!!!!! A SK HK ať si shnije v 2.lize, patří mu to za to, jak už víc než 10 let trápí skutečné fanoušky a zneucťuje jméno našeho krásného města!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
30.5.2003 21:52
Honza (neregistrovaný)
RE: hurá
debil seš ty. Byl ses někdy podívat na spartě. nebo v teplicích, jaký tam jsou stadiony. Dobrý hlediště ti udělá v sezóně několik bodů. (pravda, hradci by ani pět bodů asi nestačilo). Ale pochop jedno. Ten stadion se neopravuje pro fotbalový klub, ale pro lidi. To, že se bude votrokům hrát líp je jen vedlejší produkt. Možná jsem zaslepenej fanoušek,ale věřím, že za rok bude opět hradec v první lize. Hradec do toho!!!
31.5.2003 12:34
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: hurá
Patriote, já sleduju tvoje příspěvky už delší dobu a nemůžu se zbavit pocitu, že víc mluvíš než myslíš. Samozřejmě že se stadion upravuje hlavně pro lidi, nebo si myslíš, že fotbalisti seděj při zápase na tribuně? Ty si za celou dobu neřekl jedinej adekvátní argument ať už pro či proti, jenom z tebe mluví nějaká averze vůči fotbalistům, přitom fotbalisti /narozdíl třeba od hokejistů/ nejsou vůbec placený z tvých ani mých daní...
2.6.2003 22:15
marha (neregistrovaný)
RE: hurá
Magoři vypatlaní! Pro "velký" fotbal ani korunu. Hrají okopávanou a na to stavající podmínky stačí. Prostě nic a to ještě je moc!
3.6.2003 08:44
Honza (neregistrovaný)
RE: hurá
A kde se asi hraje několik žákovských a dorosteneckých soutěží? A kdo myslíš, že to platí? Pochop jedno: Skácel, Lokvenc, Piták, Plašil, Ulich a další museli někde fotbalově vyrůst. A buďme upřímní, kdyby je hradec neprodal, tak by byl finančně v řiti a hráči by se neprosadili, protože velké fotbalisty z nich udělají velké kluby. (existují samozřejmě výjimky jako Baroš nebo Svěrkoš)
Myslíš, že Nedvěd, Poborský, Koller, Grygera a další čeští reprezentanti začínali ve Spartě nebo Slávii? Omyl - jsou to hráči z provinčních klubů jako je Hradec. Taky byli prodáni.
Ten stadion se nedělá jen pro současný (druho)ligový kádr, ale pro další generace. To by si měli všichni kritici projektu uvědomit, až jednou jejich děti skončí u drog.
3.6.2003 15:04
Nebelman (neregistrovaný)
RE: hurá_Honzovi
Milý Honzíku, když mluvíš o dětech končících u drog. Není to tak dlouho, co městské zastupitelstvo rozhodlo o zrušení záměru na výstavbu ZUŠ. Kampak budou chodit ti, kteří se chtějí věnovat hudbě, kreslení, sochaření ........? Každý nehraje fotbal.
3.6.2003 16:54
Honza (neregistrovaný)
RE: hurá_Honzovi
plně s Vámi souhlasím, nejen sportem živ je člověk. ZUŠka se měla postavit. Jen nechápu, jak to souvisí s rekonstrukcí fotbalového stadionu.
A když už jsme u těch drog - lidová škola ani fotbalový stadion to rozhodně nezachrání. Bude-li správně fungovat rodinné prostředí, drogy se dostanou na vedlejší kolej. Jestliže ale tatíček zrovna velkopodnikateluje a matinka profesoruje na vysoké škole a oba se doma ukážou jen výjimečně, potom není divu, že se dítka dají na fet. (nebo když je otec notorik a matka psychicky labilní). A je úplně jedno, že chodí na klavír, gymnastiku a ve škole mají jedničky.
13.6.2003 14:10
Milan_BRNO (neregistrovaný)
RE: hurá_Honzovi
milí Honzíku, víš co je opravdu nejhorší, když se někdo plete do věcí o kterých NIC NEVÍ, pak nejenom že ze sebe sama udělá BLBCE, ale naštve i lidi co se v tom či onom problému(zde drog) angažují poněkud hlouběji. Tvá povrchnost a vidění problému systémem ČERNÁ - BÍLÁ je zarážející! Komentuj PROSÍM JEN FOTBAL A DO JINEJCH DEBAT SE NEPOUŠTĚJ!!!
4.6.2003 20:10
xicht53 (neregistrovaný)
RE: hurá
Buďme teda upřímní. Hradec je prodal a v řiti je stejně. A jestli někdo přestoupil do velkýho klubu z Hradce, to ještě neznamená, že v něm vyrostl, viz. třeba zmiňovaný Lokvenc. Bez štědrého, ale schopného, mecenáše tady nikdy pořádnej fotbal nebude a je mi líto těch velkejch peněz do stadionu, když by mohly udělat spoustu užitečnějších věcí.
4.6.2003 23:21
patriot (neregistrovaný)
RE: hurá
Tome, jestli tu někdo víc mluví, než myslí, jseš to ty! Vůbec mě neznáš, ale hlavně už tady děláš "psychologický rozbor mé osobnosti". Na rozdíl od tebe a Honzy nejsem zaslepený "takyfanoušek", takže jsem schopen nadhledu. Abys věděl, já proti čutálistům (ti hradečtí nejsou hodni pojmenování fotbalisté) nic osobního nemám, ale prostě mně vadí, že jejich hra nestojí za nic, celý zápas si nějak odchodí, nesnáží se, žádný zápal, "fotbalové srdce", nic, chovají se jako by to pro ně bylo jen nutné zlo, které musí podstoupit, aby jim vydali přemrštěný plat - zkrátka místo aby předváděli pěknou hru k potěše diváků, jen si "odhákují" tu svoji devadesátiminutovku. A co je nejhorší - to všechno dělají pod jménem našeho krásného města!!!!!!!!!!! Že stadion není pro čutálisty ale pro diváky? No a co má být?! Jestli je někdo takový masochista, šílenec nebo zaslepenec, že je ochoten se dívat na to, co tam ti příštipkáři předvádějí (fotbalem se to teda nazvat nedá) a ještě za to zaplatit(!!!), tak ať si klidně sedí třeba na zemi; nemluvě o tom, že popsat návštěvnost jako slabou je přehánění a nevím, proč by měli obyvatelé HK platit zábavu nějakému v lepším případě asi 1500 diváků. Takže znova opakuju:NESOUHLASÍM s vyhazováním peněz daňových poplatníků na přestavbu stadionu pro druholigové příštipkáře a jejich stafáž!!!!!!!!!!!!!!!! Nadávejte si, jak chcete, ale já si za svým názorem stojím a nenechám se ukřičet někým jako jste vy (Tomáši, Honzo a spol.)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6.6.2003 22:19
Moucha (neregistrovaný)
RE: hurá
Souhlasím s názorem, že investice pro druho a třetiligové čutálisty je plýtvání našich peněz. Pro aktivní využívání času dětí a mládeže by tyto peníze stačily na provoz a údržbu deseti sportovišť ve jednotlivých městských čtvrtí. To by byl počin! Kdo z obyčejných si zahraje na rekonstruovaném malšáku? Pokud parta kolem Dr.Vody nemá na to financovat něco, co si sami vymysleli, tak ať jdou pryč. Vždyť se kolem stále motají prazvláštní existence a nikdo si toho vůbec nevšímá a ani v diskuzi tom tady zatím nezaznělo. Prostě a jednoduše se mi nelíbí financovat z veřejných peněz rozmar pro aktivní spolupracovníky ze zákona zločinecké organizace a také lidi, jejiž rodné číslo souhlasí s číslem v Cibulkových seznamech. Fanoušci, probuďte se!
7.6.2003 12:38
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: hurá
Silná slova... Podložíte je nějakým konkrétním tvrzením, uvedete konkrétní jména, kterých se Vaše nařčení týká a navíc se ještě podepíšete?
Pokud ne, tak jste jen obyčejný tlučhuba jako někteří Vaši předřečníci. Pokud ano, smekám, máte můj obdiv a úctu. Jen málo lidí na tomto fóru totiž dokázalo přijít s pádnými argumenty.
7.6.2003 23:31
Moucha (neregistrovaný)
RE: hurá 2x
Doplňuji podle údajů z www.cibujka.com:
Voda Vladimír 17.7.1941 Důvěrník - STB Hradec Králové, krycí jméno Vladimír, 13506. Stačí toto pro Vaši spokojenost? Dále mnoho členů dolistopadové KSČ, ze zákona zločinné organozace. A co takový prokurátor Valenta? Asi dle Vás férový chlapík. Příště slušnější chování!
7.6.2003 23:33
Moucha (neregistrovaný)
RE: hurá 2x
Opravuji: www.cibulka.com
7.6.2003 23:48
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: hurá 2x
no tak to jsou zajímavé informace. Hodně zajímavé je, že člověk, jehož bratr emigroval, spolupracoval s StB. Nevím co si o tom myslet... Buď je to opravdu silná nátura, nebo naopak musel "spolupracovat" (ty úvozovky jsou tam záměrně), protože jeho bratr utekl. Pana Vodu prakticky neznám, tak nevím, kam ho zařadit.
8.6.2003 22:30
J.Svátek (neregistrovaný)
RE: hurá 2x
Pane Fišere, i já si dovolím s plným jménem a kontektním spojením přidat dalšího "známého", morálně odchýleného jedince. Vlastní krycí jméno Kopáč a narodil se 6.6.1945, číslo svazku 19507. Nechal byste si trénovat svého syna od důvěrníka STB, byť po fotbalové stránce se jedná o odborníka? Ovšem za jakou cenu, kolika lidem připravyl svými výpověďmi peklo? A kolik nadějných fotbalistů zase naopak muselo končit na základě jeho informací co řekli anebo neřekli na zahraničním zájezdu, či se v zahraničí sešli se svými příbuznými? Mnoho lidí to ovšem netuší stále, že to tak bylo. A to dokonce dnes tento "člověk" spolurozhoduje o tom, že obecní finance půjdou tímto divným směrem. Náhoda to jistě není. Jen na okraj, znám několik dalších případů, kdy při emigraci rodinného příslušníka začal jeho sourozenec spolupracovat s STB. Možná proto aby mohl budovat svoji kariéru a cestovat do zahraničí. Proto je to možné i u sourozenců Vodových, osobně to ovšem nevím a netvrdím. Jedná se o velice smutnou kapitolu československého sportu a věřím, že se již nikdy nic podobného nebude opakovat.
4.6.2003 10:37
temnej (neregistrovaný)
Nesouhlasím
Nesouhlasím s tak velkou investicí do projektu, který má sloužit k lepšímu komfortu diváků na druholigovém stadionu. Tak velká investice by rozhodně lépe prospěla podpoře aktivního života ve městě, ovšem pasivní vysedávání s kelímkem piva mezi ne zrovna nejkulturnější smetánkou města.. Vyjadřuji zde svůj názor a jak říkám, nesouhlasím, přijde mi to, jako by už v Hradci nebylo do čeho strkat peníze..
9.6.2003 14:23
Milan-Brno (neregistrovaný)
RE: Nesouhlasím
Možná v Hradci nežiješ, nebo nesportuješ a nebo znáš právě jen a jen Hradec Králové. Protože být tomu jinak, dávno by jsi zjistil že v HK se převážně investuje do potřebných věcí(narozdíl od jiných měst). Nová sportoviště jsou toho důkazem. Pokud ovšem namítneš že schází investice do kultury.....chyba lávky(prostuduj si řádně rozpočet města, budeš zřejmě překvapen). Ale nakonec tě i chápu, město zvolilo jinou cestu investic než by ti bylo vhod, proto máš i právo se zlobit na výrokem zastupitelstva města,ale to je asi tak vše co s tím můžeš udělat. Pláčeš na špatném hrobě.
12.6.2003 16:56
temnej (neregistrovaný)
RE: Nesouhlasím
Ohohoo, mistře Milane - Brno, myslím že o Hradci a aktivitách v něm budu mít o trochu lepší přehled nežli ty a to nejen o životě v našem, ale i v jiných i zahraničních městech a věz, že si stojím za svým názorem. Co se mých sportovních aktivit týče (neorganizovaných žádnýmy spolky), je jích více, než bys doufal. Proto si troufám říci, že je to nevhodná investice, která je zaměřena na nejužší okruh obyvatel, čistě fotbalově zaměřených. Ono kdyby alespoň ten náš fotbal k něčemu vypadal.. Takže: příliš vysoká investice s nulovým efektem.
13.6.2003 14:27
Milan_BRNO (neregistrovaný)
RE: Nesouhlasím
Jediný nulový efekt má tvá odpověď na mou reakci. Zkus mi uvést jedno město s lepším sportovním vyžitím než je Hradec Králové - postačí ČR!(zahraničí vynecháme - to je na jinou debatu, ale i do té se můžeme pustit) . Tvůj názor si můžeš ponechat, nesnažil jsem se tě NIJAK přesvědčit, má reakce byla jen jednoduché KONSTATOVÁNÍ, že ti poněkud chybějí argumenty. Nicméně to je jen a jen Tvá věc. Hodně zdaru v dalším boji za(proti) Hradec(dci)(pokud bojuješ sám).
13.6.2003 15:12
temnej (neregistrovaný)
Nesouhlasím
He? Nemám důvod tady rozebírat jiná města, žiji v Hradci a ten je pro mě prioritní. V mém příspěvku jsem vyjádřil pouze svůj názor a to ten, že ta investice JE nesmyslná, nicméně za nic nebojuji.. Ono v našem městě platí že: Můžeme s něčím nesouhlasit, ale to je tak vše, co proti tomu můžeme udělat. Přeji ti hodně vzrušujících zážitků při tvém sportovním vysedávání na novém fotbalovém stadionu.
5.6.2003 21:35
Emil (neregistrovaný)
To jsou vedra co? Nešel byste se někdo vykoupat do nějakého venkovního bazénu s čistou vodou? Kolik miliónů by to tak mohlo stát?
6.6.2003 11:07
Eraser (neregistrovaný)
Správný postřeh. Jenže na koupaliště s kontrolovanou kvalitou vody budeme muset vyrazit do Pardubic. :-) Zrovna tak asi za prací pokud nechceme sedět na pokladnách v hypermarketech.
7.6.2003 14:29
čachtan (neregistrovaný)
Uměl by někdo vyčíslit, jaká byla za loňský rok návštěvnost všech zápasů na malšovickém stadiónu a jaká návštěvnost na všech hradeckých písnících a rybnících? Nebo aspoň odhadnout poměr. A to je nás ještě hodně takových, kteří do té směsi vody a močoviny nevlezou. Není větší ostuda, že tady není v létě koupání v čisté vodě, než to, že tu nebude 1. liga?
7.6.2003 15:42
Hradečák (neregistrovaný)
Ono se to dost těžko odhaduje... Návštěvnost na fotbale je známa, ale těžko odhadovat, kolik lidí navštívilo písníky v okolí HK a kolik z těchto lidí by dalo přednost před těmito písníky placenému koupání...
10.6.2003 13:06
Eva (neregistrovaný)
Jistě hodně. Stačí si všimnout, kolik lidí jezdí na koupaliště Třebechovice, Lodín, Jaroměř, Pardubice - a to jen proto, že v Hradci nic pořádného není.
10.6.2003 18:38
Hradečák (neregistrovaný)
Tak jsem zjistil, že v letošní sezóně navštívilo fotbalová utkání 47 862 diváků /zdroj: Deník Sport/... Vzhledem k nepovedené sezóně to je přeci jenom méně než v předchozích letech... Nejsem schopen porovnat to s placenými koupališti které uvádíte.... počet HODNĚ je přeci jenom zavádějící, ale bylo by zajímavé to zjistit...
13.6.2003 11:10
Jirka (neregistrovaný)
filharmonie
Proti stadionu každej nadává, ale že filharmonie bude stát sto melounů a navíc do ní cpe město další miliony ročně na provoz - to je každýmu jedno!
14.6.2003 00:38
patriot (neregistrovaný)
RE: filharmonie
Priste, nez sem neco plesknes, tak si zkus precist par prispevku a nebudes se divit, proc s vyhazovanim penez pro par pristipkaru (radobyfotbalistu) a jejich stafaz tolik lidi nesouhlasi. Mozna pak forum usetris svych vylevu. Krome toho, do filharmonie chodi kulturni lide, a ti si zaslouzi kulturni prostredi, zatimco na stadion se chodi par fanatickych "takyfanousku" kouknout, jak to HK zase prohraje, nalevat se pivem z kelimku, zdemolovat stadion a zmlatit rozhodciho...
14.6.2003 12:02
Jirka (neregistrovaný)
RE: filharmonie
podle tvého projevu bych spíš hádal, že patříš k těm fotbalovým fanouškům. A pro ty, co to nevědí - rekonstrukce filharmonie bude stát 100 milionů korun a navíc magistrát každou (!) prodanou vstupenku dotuje částkou zhruba 1300 (slovy jeden tisíc třista korun). Někdo tady napsal, že na fotbal v HK přišlo za tuhle sezónu 47 tisíc lidí. Kdyby tolik lidí přišlo i do filharmonie, tak z kapsy všech lidí půjde na filharmonii 61 milionů. (na argument, že kdyby tam chodilo tolik lidí, tak nebude dotace tak vysoká odpovídám rovnou, že to je jasné. Jedná se o výzvu k zamyšlení. Na fotbal chodí víc lidí než na filharmonii, tak proč taky nerekonstruovat. A stadion je majetkem města stejně jako filharmonie.) Svůj názor tady nepíšu proto, že by se snad filharmonie neměla rekonstruovat, ale spíš proto, aby se kritici přestavby stadionu zamysleli.
14.6.2003 12:08
Jirka (neregistrovaný)
RE: filharmonie
jo a patriote, na fotbal chodím a přesto se považuju se za kulturního člověka. Mám vysokoškolský diplom (to neříkám pro chlubení), učím na základní škole, slušně se oblékám a dovolím si tvrdit, že ve vážné hudbě se jako já vyzná jen málo diskutujících v tomto chatu. Letos jsem byl už dvakrát v divadle a pětkrát v kině. Tak až se zas budeš do někoho navážet, tak si dej nejdřív kávu a pak něco s rozmyslem napiš
15.6.2003 22:56
patriot (neregistrovaný)
RE: filharmonie
Tak jsem si dal to kafe a uz me tu mas zase :-) Hele, radsi uz nehadej, z prispevku se toho o lidech moc nedozvis; to bys jako vysokoskolsky vzdelanej clovek mel vedet, ze nemuzes nekoho posuzovat podle prvniho dojmu (mnohdy ani druhyho, tretiho,...) nebo doknce podle prispevku do internetovy diskuse. Neobhajuju provoz filharmonie, dotace vseho druhu (na vstupenky, jizdenky, zemedelcum a ja nevim komu a cemu vsemu) jsou mi protivne. Ale 100 mil. je porad min nez 400 mil. a filharmonici umeji jiste lepe hrat nez cutalisti kopat do meruny. Taky trvam na tom, ze dojem, ktery o sobe vytvareji svym chovanim fanousci (nebo "fanousci"?) vsech fotbalovych klubu (tedy nejen SK HK), je takovy, jaky jsem napsal. Par slusnych jako jste vy to proste nezmeni, to je vam snad jasny, to je kapka v mori...
A jen tak mimochodem, docetl jsem se, ze rekonstrukce krizovatky u Milety nebude, protoze se krajsti radni rozhodli dat prednost obchvatu R35. No jo, potreba by bylo oboje, ale penize nebudou ani na jedno, a zatimco financovani upravy krizovatky bylo alespon zcasti zajistene (to tim padem pada), R35 je jen vagni prislib, navic uz dlouha leta. Tedy na stadion pro uzkou skupinku lidi se penize najdou, na stavby dulezite pro cele mesto uz ne... Takze nez se zase budes zamyslet nad kritiky prestavby stadionu, tak si dej nejdriv neco vychlazenyho k piti, at zchladnes, a pak si dobre rozmysli, co napises.
15.6.2003 23:30
Jirka (neregistrovaný)
RE: filharmonie
připouštím, že kdyby byla otázka postavena: Mileta nebo stadion? určitě bych byl pro Miletu. Stejně tak i u většiny jiných věcí. Nechci být ale arbitrem a rozhodovat o tom, protože stejně tak by mohla být postavena otázka "Mileta nebo nádraží?" "Nádraží nebo akvapark?" "Akvapark nebo dálnici?" Těch otázek by mohlo být na stovky a nikdy by to nekončilo. V ČR však funguje princip zastupitelů a naši zastupitelé vybrali stadion. Kdyby byla anketní otázka: kam má město investovat v následujících čtyřech letech jednu miliardu korun? určitě bych nedával stadion na první místo. Spíš jsem se snažil naznačit, že rekonstrukce filharmonie vidím stejně kontroverzně
16.6.2003 21:30
xicht53 (neregistrovaný)
RE: filharmonie
No, ja nevim. Kolikrát jste slyšel ty filharmoniky hrát? Na 1. ligu to taky neni :-)
23.6.2003 19:02
Milan_BRNO (neregistrovaný)
RE: filharmonie
Pane PATRIOTE, jak vidno rád soudíte lidi, tak příště zkuste stejně kriticky posoudit sám sebe.
24.6.2003 18:43
patriot (neregistrovaný)
RE: filharmonie
Pane MILANE, dlouho jste tu nebyl, tak v tom laskavě pokračujte. K tématu opět nic, jen zase další rádobymoralistický pohlavek. Starejte se o sebe a ne o druhé. Já mám před svým prahem zameteno, nechci po ostatních, aby mně ze svých daní platili mou zábavu. Vraťte se do Brna a nepruďte tady.
8.7.2003 14:00
Milan_Brno (neregistrovaný)
RE: filharmonie
Je zajímavé jak Vás mé připomínky dráždí a to jsou to POUZE postřehy z vaší diskuze na tomto fóru. Morální "pohlavky" si dáváte sám a poté se hrozně divíte. Máte pravdu, k tématu jsem se tu vyjádřil pouze jedinkrát, ale vaše urážky, potažmo zaslepenost NELZE přejít bez povšimnutí. A veřte tomu, že fórum opět navštívím, protože Váš černo-bílý pohled na svět(to si přeberte jak chcete) je naprosto unikátní.
23.7.2003 13:04
nezávislý komentář (neregistrovaný)
stadion v. hřiště
Čtu názory na tato témata a nedá mi to, abych se nezávisle coby občan maličko nepřipojil.
Takže, ÚPRAVA stadionu na fotbal ? Proč ne, ALE. Jen ÚPRAVA a ne předělání za težké peníze. Někdo tu psal o nepotřebnosti koupálka, že máme rybníky a písáky. No jo, ale rybníky jsou leta nečištěné a tudíž bahno a špína. Písáky? Objížděl jsem si před týdnem z čistě rybářského zájmu Správčický písák a Opatovický písák. Výsledek? Na Správčicích "hlava na hlavě" ( rozhodně se tam nevejde ani půl HK a oploceno), Opatovický písák rozsekán ploty až k vodě ohrazených soukromých ploch, břehy zabordeleny odpadky PET lahví. Tam se chce jít pisatel koupat, o doprovodu dětí nemluvím? Nemusím být zrovna závodní plavec, ale občas se zchladit mohu. Tam máme chodit za osvěžením? Snad ani ne. A kdo říká, že do koupálka musí být vstup 200Kč? Mají snad takové vstupné v Třebechovicích na koupálko? Pravda, nejsou skoro 100 tis. město, ale i tak. Jsem pro obojí, ale jak píšu výše, obé s mírou.
24.7.2003 10:34
Jiří Procházka (neregistrovaný)
Koupaliště
Máte-li pochybnosti o užitečnosti koupaliště pro město, zajeďte se někdy podívat do areálu koupaliště v Chrudimi. Krásný, přírodní areál v centru města, velmi vkusně zakomponovaný do přírodního prostředí, využitý od května do podzimu. Pořízený za akcie Opatovic. Co za ně pořídil hradecký magistrát ? Ví to někdo ?
Právě na chrudimském koupališti si hradečák uvědomí rozdíl v přístupu radních k občanům - co vlastně v HK radní pro občany staví ? Křižovatku Mileta ? Nesmyslná prakoviště v centru, která tam přivedou další a další auta ? Věnec suprmaketů v okolí, které vylidnily centrum a zaplnily ho bankovními pobočkami, hernami a kasiny ? Probuďme se a udělejme s tím něco, tohle přeci takhle nemůže pokračovat.
27.7.2003 21:54
xicht53 (neregistrovaný)
RE: Koupaliště
Jsem pro. Ale co s tím uděláme? Defenestrace by nám asi neprošla, do voleb je daleko a stejně by nám nepomohly. Tady není z čeho vybírat :-(
29.7.2003 12:59
Jiří Procházka (neregistrovaný)
RE: Koupaliště
Máte pravdu, volby nepomohou. Je zajímavé, jak VPM v minulém období opozičně bouřila a co je výsledkem - dostala nové náměstkovské křeslo, aby byla zticha. A už je idylka, nikdo nám do toho nemluví. Vybudujeme u Milety křižovatku za 400 mil. a uprostřed města parkovací dům ... Ti pánové jakoby nevěděli,. že čím bude individuální automobilová doprava ve vnitřním městě pohodlnější, tím více aut přitahne. A zejména auta tranzitní se městu nevyhnou, ale naopak. A parkovací dům ve středu města tam ta auta přitahne, to je přeci jasné, že se tam a zpět nějak dostat musejí. A proč to ti pánové z magistrátu dělají ? To je přeci jasné : postavit a provozovat takový dům je přeci lukrativní a trvalý kšeft a oni k němu někomu pomohou. Po přivedení D11 na Bláhovku se dále zvětší zatížení 2. okruhu i celého města. Vybudujeme další parkoviště a křižovatky a udusíme se v HK zápechem a hlukem z aut. Narozdíl od mnoha měst, která auta z města vyhánějí, my jim ho zatraktivníme. Co s tím ? Napřed se my, kteří zde žijeme, musíme probudit. Dříve to nepůjde ...
29.7.2003 13:15
Eraser (neregistrovaný)
RE: Koupaliště
A myslíte, že po stávájící silnici na Bláhovku auta nejezdí a neprojíždějí městem? :-) Trochu myslet by to chtělo...
30.7.2003 09:07
Joha (neregistrovaný)
RE: Koupaliště
Dalnice je koridor ktery vsude pritahuje dalsi objem dopravy, coz je v miste problemem pokud trasa pokracuje a dalnice konci. Hodne z D1 bude na Gocarove okruhu jen proto ze na vyvolanou investici R35 se nespecha.
30.7.2003 11:16
Jiří Procházka (neregistrovaný)
RE: Koupaliště
To by tedy chtělo, to je pravda ...
29.7.2003 13:20
Nebelman (neregistrovaný)
Parkovací dům
Parkovací dům může být v HK lukrativní, v Pardubicích zatím moc není.Jenže parkoviště se staví proto, aby se auta uklidila a nepřekážela tam, kam stejně jezdí a parkují.
30.7.2003 11:21
Jiří Procházka (neregistrovaný)
RE: Parkovací dům
Někdo tady napsal, že chce přerušit mezinárodní komunikace nebo znemožnit zásobování ? Polemizovat s něčím, co nikdo netvrdí, nemá smysl.
29.7.2003 13:24
Eraser (neregistrovaný)
RE: Koupaliště
Navrhuji abych se Vám zavděčil na všech silnicích na příjezdu do HK nastavět betonové zátarasy aby neprojel ani moped. A tím dobudujeme skanzen. A budeme si lebedit, budeme chodit pěšky. Ale z čeho budeme žít? Když není doprava, nemůže fungovat vůbec nic. Ono by to mělo ale ještě jednu stránku - všechny silnice, které se v HK kříží jsou součástí evropského dopravního systému (silnice označené E+číslo) podle Ženevské úmluvy z roku 1949 a Vídeňské z roku 1967. Tzn. že kdybychom je takhle uzavřeli, porušili bychom tyto úmluvy a následovaly by oprávněné sankce :-) Jestli si tyto komunikace vyřešíme dálnicemi, silnicemi dálničního typu, povedou přes centra měst nebo obvaty, to je naše věc jak si to postavíme. Ale nemůžem bránit provozu na nich.
29.7.2003 21:52
Tomáš (HK) (neregistrovaný)
RE: Koupaliště
Musím uznat, že se zde rozjela docela zajímavá diskuze, ale trošičku marně hledám souvislost s tématem této diskuze...
25.7.2003 07:36
Eva (neregistrovaný)
Souhlasím s předchozím příspěvkem. Stříbrňák je v dezolátním stavu a ostatní je výše popsáno. Pokud má někdo malé děti a nemá auto, nemá vůbec kam jít, protože i uvedené nevyhovující plochy, krom Stříbrňáku, kam jezdí autobus, jsou v těchto parnech neodostupné.A to už nemluvím o základním vybavení, které průměrně kulturní člověk postrádá /chybí WC, není možnost občerstvení, první pomoc není vůbec a pod./.
21.3.2004 21:54
Koumák (neregistrovaný)
Nápad
Pro 760 diváků by to ještě asi nedalo, ale ještě tak 2 až 3 kola a možná by stačilo stlouct z fošen lavičky kolem autové čáry a všichni diváci budou pohodlně sedět a z těsné blízkosti sledovat nezměrné úsilí našich fotbalistů o střed druholigové (doufám) tabulky. Ušetřené prostředky pak použít na nábytek a kancelářské potřeby do nové budovy krajského úřadu (pokud by se nešlo dát rovnou na mzdy zastupitelů).
10.6.2005 09:57
Utopenec (neregistrovaný)
pravda
Stadion ma oproti akvaparku jednu vyhodu - nikdo se v nem neutopi
12.6.2005 23:11
pozorovatel (neregistrovaný)
fotbalovým fanatikům
Jsem poměrně světoběžník a fotbal mám rád. Tedy myslím tím opravdu
fotbal, který však u nás lze vidět jen sporadicky, pokud se jedná
o naše ligové kluby. Z osobní zkušenosti vím, že mnoho mých přátel
s nimiž jsem chodil i na hradecký fotbal, tam přestalo chodit, m.j., také
proto, že tam nejde o žádný kulturní zážitek, ale stav stadionu tím vinen
není. Krom zdivočelých "votroků", kteří se na stadion chodí jen vyřvat
a vyřádit, je to i naprostý nezájem vedení klubu o to, přilákat diváky,
když už ne úrovní hry, tak alespoň prostředím a pohodlím.
No a pokud jde o sponzory, tak musím dát za pravdu p.Dvořákovi a jen
doplnit, že Brno jistě není město důchů, má turistický ruch, průmysl i
instituce a i přes vysoké návštěvy a slušný fotbalový stánek, se sponzory
kteří zásadné rozhodují, (krom dalšího), o tom, kde se bude ten, či onen
mezinárodní zápas hrát, se nic z toho, co uvádíte jako důvod pro nutnost
přestavby stadionu v HK, se tam neděje, Takže "slezte z té višně dolů,
ať nespadnete ještě jednou"! P.S. Pokud jde např. o RONAL, zeptejte se
v Jičíně, kolik dla Ronal na sport v tomto městě !!! Kromě toho, že se
zajímá jen o plné využití výhod (daňové prázdniny, pozemky za korunu),
je nic nezajímá. tak nemlaťte hubou !!!
16.6.2005 11:24
HK-man (neregistrovaný)
HK
zpravy.idnes.cz/7divu.asp
Hleda se NEJ div nasi republiky. Doufejme, ze to brzy bude Vsesportovni stadion, prozatim muzeme hlasovat aspon pro Museum.
16.6.2005 12:43
dalybor (neregistrovaný)
RE: HK
Malšovický Všesportovní stadion je DIV.
Div - že byl postaven.Neb je to stavba veskrze nepraktická - tedy k ničemu.Tedy dokonce ani na dojezdy Závodu Míru bych ho předurčit nedoporučoval.Ne - nic mě nenapadá - co by se tam dalo dělat..Snad jen si jít něco koupit - Cukrovinky a Nápoje tam prodávají /prodávali/.
Div - že ještě nebyl zbourán. Jistě by to bylo dobré místo pro nadnárodní řetězce a naše zastupitele.
Div - že se tam hraje fotbal.Kde je TV Nova? Tahle kuriozita si přece zaslouží pořádnou reportáž.Branou borců nastupují jedenáctky k ligovému utkání v zemi, kde reprezentace stíhá Brazílii v boji o nejlepší mužstvo světa.Nám to nedochází - ale kolik lidí by s úžasem zíralo jinde - o zahraničí nepochybuji.
Však - nějak -neumím si představit, že tu někdy Malšák nebude.Něco na něm je.To asi ty divy...Nebo sentiment...
Co se ale týče fotbalu - určitě se na něm hrát nedá, to snad musí uznat každý, kdo se o fotbal zajímá, a úplně každý, kdo fandí našemu SK.
Tak nevím.Je to div - ale prachy na to asi mít nebudem...leda by se to pojalo jako ten div a jezdili by se sem na to dívat turisti - za pár let /max. do 5/ to bude taková pecka, že až pojedou z betlému v Třebechovicích - tak se určitě stavěj i v Malšovicích.
D.
22.6.2005 00:27
Jarmil Prdel (neregistrovaný)
RE: HK
No vidíš a kdyby se dobře utěsnil a naplnil vodou, tak by měl Hradec konečně to koupálko...a to by potom byl DIV a Hradecký fotbalisti by tam mohli prodávat párky a pivo, snad by jim to šlo lépe než fotbal a všichni by byli spokojeni...
19.6.2005 00:34
toník (neregistrovaný)
stadion
asi je to pravda a je to architektonický zázrak
16.9.2005 14:25
Jan Hradecký (neregistrovaný)
Poděkování za změnu názvu celé diskuse
Sláva!!!!!
S velkou úlevou vítám změnu názvu celého diskuzního tématu!
Nevím koho napadlo založit téma "Koupaliště versus stadion" a zároveň oheň pod kotel nekonečných a někdy protismyslných diskusí.
Otázka: "Chcete stadion nebo koupaliště?" nikdy nebyla předmětem diskusí a ani zastupitelstvo před takto formulované dilema nebylo postaveno! To bychom mohli vymyslet nekonečné množství témat k diskuzi, např. Stadion vs. autobusové nadraží, Filharmonie vs. koupaliště, Křižovatka u Milety vs. Klicperovo divadlo......a k ničemu by to nevedlo. Takto přeci celá věc nestojí a nikdy nestála!
Plňme jen odsouhlasená rozhodnutí hradeckým zastupitelstvem a dodržujme již jednou odsouhlasené! A hradecký fotbalový stadion již definitivně odsouhlasen byl!
Chci uklidnit a zároveň i podpořit zastánce (i já se k nim řadím) ostatních plánovaných staveb v Hradci. Nebojme se , určitě i na ně dojde, to si ohlídáme. Stejně tak jako současný stadion, ten již dostal zelenou. Hradec si totiž zaslouží, aby měl vše!!!
16.9.2005 17:45
Nesa (neregistrovaný)
RE: Poděkování za změnu názvu celé diskuse
To není žádná změna názvu, to jen nějaký mamlas, vytáhl na světlo mrtvé diskuse.
16.9.2005 18:20
dalybor (neregistrovaný)
RE:" Poděkování" za změnu názvu celé diskuse
Ale nám to "stačilo".Možná, že právě pro tuhle naši zjihlost si tady s náma za naše prachy dělá radnice vše, co si jí hodí...
Na některé přidrzlé diskuze je nejlépe nepřistupovat. O 1 mezi oči nemluvě...
Ale na to v Hradci nemáme dost statečných spoluobčanů, tak snad je tohle dostatečnou výzvou pro náš postoj k výmluvám, proč tu nemáme to, co nám tu je léta slibováno...
D.
2.1.2006 21:18
lou (neregistrovaný)
přestavba
Už by to chtělo mít pořádný stadák!!!!!
3.1.2006 20:59
Franta (neregistrovaný)
RE: přestavba
Jsou tu přeci "přednější" věci: nové sídlo kraje, "stoosmdesátádevátá" přestavba divadla... Proč myslet hned na to, že by naše elita (ať už městská nebo krajská) plnila své volební sliby?
4.1.2006 07:28
MIREK (neregistrovaný)
RE: přestavba
Už se zdálo, že tato nesmyslná debata je u konce. Zvláště po provedení veřejného průzkumu mínění v našem městě. Už se s tím konečně smiřte, občané tohoto města fotbalový stadion staví někde až na konec řady.
4.1.2006 08:58
jpa (neregistrovaný)
RE: přestavba
Mirku, a to jste vzal kde?????? Podle mých informací nebyla v té "anketě" o stadionu ani zmínka, tak se probuďte vy, a nevymýšlejte si zase ty Vaše pseudoargumenty.
4.1.2006 23:43
Frankie (neregistrovaný)
RE: přestavba
Tuto anketu jsem nesledoval: Mohl byste mi říci pořadí? A na kolikátém místě si ocenili občané další nesmyslné a opakující se investice do divadla, copak si asi běžný občan myslím o více než jedné a půl miliardě do sídla nového kraje (lhostejno z které poplatníkovy kapsy)...??? Jsem na světě 43 let, z toho převážnou část jsem prožil v Hradci - proč se nikdo nezeptal na názor mne ani mé rodiny?
5.1.2006 20:59
plaváček (neregistrovaný)
RE: přestavba
Taky nechápu, jakým způsobem dělali průzkum. Neznám nikoho, kdo by měl možnost na ten průzkum odpovědět. Ale prý je nějakých 99% lidí v HK spokojeno :o))) Hlavně se zmínili, že zde chybí koupaliště :o))) Ale prý se ptali jen kolem 1000 lidí, a to je podle mě v našem městě dost malý vzorek na jakékoli závěry o spokojenosti obyvatelstva...
5.1.2006 21:17
Frankie (neregistrovaný)
RE: přestavba
Klasická statistika: Já sním dva rohlíky, Ty žádný a oba bychom měli být najedení... Zajímavé též je, že před volbami měli naši současní radní asi jiný reprezentativní vzorek dotazovaných

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme