Populismus v Hradci Králové

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
20.3.2009 00:00
xyz (neregistrovaný)
Populismus v Hradci Králové
Vážení, co si myslíte o nových krocích radnice - zlevnění jízdného a odpuštění plateb za odpady pro děti? Je to vstřícné gesto v době krize, nebo se jedná o populismus a zvýšení preferencí radních za kauzu Atol?
20.3.2009 19:19
Dennis.T  (Nováček)
RE: Populismus v Hradci Králové
Dle mého osobního názoru se jedná o populismus, je to stejný jako socani před volbami do krajských zastupitelstev...
20.3.2009 19:59
VOSA  (Nováček)
RE: Populismus v Hradci Králové
Aha pán bude modrý pták a nechtěli by jste take vybírat pračkovne a lednicove to by bylo cca. 100kč měsic a hned máme miliardu měsíčně...
20.3.2009 22:24
Dennis.T  (Nováček)
RE: Populismus v Hradci Králové
Mně klidně můžeš tykat, dyť jsme v "éteru"...Coo, s kým si chodil do školy, s Honzou nebo Otou, co??? Já odpovídal na položenou otázku, dle svého názoru a nechápu, proč si mě nazval "modrým ptákem".. Když jsem se vyjádřil, že si myslím, že dané kroky jsou populistické.. Dobře, jak chceš.. >>> Že by pán byl socan?? Pán chce asi vydělávat na nemakačenka, pán se asi nestydí nechat za sebe platit kraj polatky ve zdravotnictví, hlavně že pán má na pivo;-)<<< Přeji pěkný zbytek večera:-) a tímto se omlouvám všem ostatním za můj "útok", ale recese musí být;-):-)
21.3.2009 21:53
VOSA  (Nováček)
RE: Populismus v Hradci Králové
Nic takového jsem neřekl klidně bych platil i 100kč za každou návštěvu u lékaře jen kde je ta jistota že peníze zustanou kde mají.
A ohledně piva nejsem konzument tohoto zlatého moku.
Jen mě zaráží váš tvuj přístup o populismu...
Což je slovo cizí a ve své podstatě nic neříkající.
A ohledně těch poplatku je jen otázka času kdy páni u moci z něčím takovím příjdou.
20.3.2009 20:27
Guboš  (Pokročilý +1)
Populismus
Populismus... Nezapomeňte, že na druhé straně pan Divíšek přece zvedá daně z nemovitostí 3,5x a paní náměstkyně slibuje snížení jízdného? Taky ale pláče, že nejsou peníze na úklid chodníčků v majetku magistrátu. Naše ulice má na obou koncích velkou ceduli o neúdržbě komunikace v zimním období.
20.3.2009 21:34
VOSA  (Nováček)
RE: Populismus
Otu sem ale tahat nemusíme je to řadný občan...
Jen trochu ješte neví že tam nebude na věky...
20.3.2009 21:37
VOSA  (Nováček)
RE: Populismus
A ta dan tu on přece platit stejně nebude.
To je jako kdyby jste měl autosalon a kupoval si vněm auta.... Proč by jste za ně platil že.
21.3.2009 20:19
Guboš  (Pokročilý +1)
RE: Populismus
Jasně že platit vyšší daně nebude, když je z neHradce. Za těch pár let je ale už určitě dostatečně zaháčkovaný ve firmách spřízněných s městem a nejen on, takže bude po ukončení své působnosti primátora vysmátý. Že je to slušný občan? To nevím...já ho znám co by místního politika :o( Až nebude vědět kudy kam, pojede na nějakou misy pod záštitou OSN nebo třeba kandiduje na poslance do Evropského parlamentu...
21.3.2009 21:57
VOSA  (Nováček)
RE: Populismus
Tam ho Topol jen tak nepustí....O taková korita je nebívale velký zajem.
21.3.2009 00:33
sima  (Nováček)
Populismus
Reakce z mé strany je jasná (naprosto zřejmý populismus)...
Přátelé, finální (takzvané zlevnění) jízdného bude cca o 1 (!) korunu.
To, že radní nezvládli racionální řešení strategických problémů Hradce, se bude nyní kompenzovat právě takovouto formou "odpustků".
Přišel jsi o 1000 Kč? Tu máš 20,-abys nebyl tak smutný. V době, kdy se Hradec dostává na výsluní drahoty celé republiky, je to až úsměvné.
Ve srovnání progresivity a růstu podobně osídlených měst, dopadáme jako "sedláci u Chlumce"..To si musíme přiznat. Spousta mých známých (patriotů, mezi které se také počítám), se chystá v brzké době naše město opustit.
Důvod? Inu, pročtěte si pečlivě příspěvky z jiných vláken fóra, a myslím, že to bude i těm méně chápavějším nad slunce jasné.
Plyne ze mne pesimismus, neboť nevěřím, že se cokoli zásadního změní po dalších volbách.
Aneb jak´ by řekl klasik: "Optimismus je pouze nedostatek informací"....
21.3.2009 14:57
Roman  (Pokročilý)
RE: Populismus
jj, taky se na tenhle hradecký čurbes budu za pár dnů už koukat zvenku... A to jsem hradečák od narození. Ale co, klídek a pohoda především, do Hradce přijedu pracovně i několikrát do týdne a pokochat se městem mohu prakticky kdykoliv. Ale bydlet tady za těhle podmínek ? Už ani náhodou.
22.3.2009 13:07
Guboš  (Pokročilý +1)
Populismus
Mimo snížení jízdného MHD o korunu a navýšení daní z nemovitosti 3,5x je tu v Hradci ještě další pozitivní krok. Od 1. ledna letošního roku navíc ti samí konšelé (p.Divíšek - místopředseda představenstva, p.Malíř, pí. Frintová) v rámci VaKu, který prodali, "lehce" navýšili vodné-stočné o 8,22 Kč/m3. Někdo musí přece zaplatit rekonstrukci čistírny odpadních vod, která již není ve vlastnictví města a proto nemůže čerpat dotace z Evropských fondů... Proti tomu všemu je o jednu korunu nižší jízdné k smíchu :o(.
www.khp.cz/starutarni-organy-a-organizacni-struktu...
22.3.2009 21:35
VOSA  (Nováček)
dotace
Jen by mě zajímalo kdy normální lide z tohoto státu pujdou demonstrovat že chtějí dorovnat od státu platy na uroven EU po vzoru zemědělcu...
Máme snad stejná práva jako ostatní země.
Při platu cca.17 čisteho požaduji dorovnání na 60 tisíc což v mém oboru je částka srovnatelná např. z Německem.... A pak budu schopen platit takové nesmysli jako atol atd.
23.3.2009 08:39
pepicek  (Nováček)
RE: dotace
OMG, svatá prostato...
Vosičko, 17 čistého je docela málo, ale pořád to jde... Znám lidi, kteří vydělávají daleko míň a to jsou absolventi VŠ - nejen učitelé a doktoři, ale i právníci...
Pokud chceš stejný plat jako v německu, jeď tam pracovat... Ono bohužel je potřeba nejdříve srovnat produktivitu práce a potom se mohou srovnat platy...
23.3.2009 09:38
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: dotace
Produktivitou bych se raději moc neoháněl. To, že je mnohých firmách produktivita práce menší, je sice fakt, ale není to všeobecný důvod, proč jsou platy v naší krajině nižší, těch hledisek je samozřejmě více, ale tím nejhlavnějším je trh pracovních příležitostí. V mnohých firmách v našem kraji je produktivita práce srovnatelná, ne-li vyšší než v Německu, ale platy na úrovni českého průměru.
23.3.2009 09:47
pepicek  (Nováček)
RE: dotace
Co je tedy hlavnim duvodem?
Nizsi cenova hladina? Nemožnost skokově navýšit mzdy? Snaha firem ušetřit... :)
PS. Pracoval jsem v několika firmách v HK a v současnosti pracuji v nadnárodní společnosti (v Praze :) Opravdu si tvrdím říct, že ten rozdíl v platu (HK, Pha) není jen geografickou lokací... Analogicky si dovolím tvrdit, že je porovnání D - CZ
23.3.2009 18:37
VOSA  (Nováček)
RE: dotace
Produktivita je v naší firmě velká a víc jak 60 procent jde právě do německa jestli to je tím že do nedávna jeden z majitelu byl němec nevím ale proč jsem to tu zmínil bylo kvuli dotacím...
Proč by jsme také nemohli chtít to co uslintaní zemědelci kterým se nechce makat....Neříkám že jsou takoví všichni ale i ten jeden co přivedl svojí kravičku na demonstraci stačí.A pro po ceny všeho jsou srovnatelné z eu tak nevím proč nasrovnat platy...
23.3.2009 18:40
VOSA  (Nováček)
RE: dotace
A ceny potravin a jiních produktu uš ale srovnané máme že.... A pochybuji že pravník si přijde jen na 17 když si učtují nehorázné hodinové sazby.To bylo myšleno týdně nebo deně...
23.3.2009 19:16
Roman  (Pokročilý)
RE: dotace
Zkuste si ale v Německu zaplatit nějakou službu, nebo obsluhu. Tam letí jiné cifry...
24.3.2009 14:52
Phavel  (Pokročilý)
RE: dotace
V součtu tam ale opravdu "nákupní košík" vyjde už přibližně na stejné peníze jako tady. České pivo a naše Škodovky jsou tam myslím dokonce o něco levnější :) o elektronice nemluvě. Když jsem relativně nedávno kupoval nový notebook, zjistil jsem, že stejný typ bych tam pořídil v přepočtu o cca 1500Kč levněji. Před časem proběhl v MF Dnes test, kdy bylo zakoupeno zboží z drogerie v hodnotě asi 1000 Kč, v Německu naprosto stejné zboží vyšlo asi na 820 Kč. Výrobci se oháněli nutnosti tisku českých etiket :-) Stále je tady taková představa, že je tady nějak výrazně levněji, tomu tak ale ve skutečnosti už není.
Ta stále omílaná efektivita má podle mě svoje meze - pochybuji že lidé v Německu pracují běžně 3x efektivněji (výkonněji) - vzhledem k platům. Našel jsem si tabulku průměrných platů v roce 2004 v Německu - pro zajímavost - knihkupec: 1500&#8364;, vrátný: 1300&#8364; a to se pohybuji na "dně". Například - listonoš: 2000&#8364;, učitel: 3400&#8364;. Když z toho vyberu jen ta místa s nízkou odborností a kvalifikací, vychází mi na ně průměr 1500&#8364;. Ti samí lidé tady tehdy mohli brát kolik? tak 12000Kč. Troufám si tvrdit, že v tomto segmentu je efektivita srovnatelná, ledaže by třeba pošťák v Německu doručoval zásilky Cimrmanovou metodou - výstřelem z děla na konkrétní adresu.
Já si také myslím, že u nás dochází bohužel k odlivu peněz. My jsme pro ně prostě levná výrobní fabrika, kde má práce nízkou přidanou hodnotu - v některých montážních závodech tu už můžou pracovat jen asijci, na jejichž pracovitost (za mizerné peníze) nikdo nemá. Klíč je v tom, že západ vlastní technologie a know-how (z čehož tam těží všichni), což bychom tady také měli, pokud by na vědu a výzkum šly nějaké peníze. Ve skutečnosti jsou všechny neše výzkumné projekty štědře placeny (koupeny) právě zahraničními firmamy - dlouhodobý užitek z toho pak mají oni.
24.3.2009 14:53
Phavel  (Pokročilý)
RE: dotace
Aha, tak ty zakódované znaky u platů: &#8364; představují Euro.
24.3.2009 16:03
pepicek  (Nováček)
RE: dotace
Zase asi dostaneme od někoho vynadáno, ale počítáte do toho "nákupního košíku" i ubytování a služby?
Pokud se budeme bavit o tom, že nakupujete suroviny a pripravujete si je doma, tak ano, máte pravdu - vyjde to asi stejně. Ale v žádném případě nenajdete podlední menu, resp.pokud najdete levnou stravu v restauraci přes poledne dostanete se na cca 5-10Eur a to se nebavím o večeři. Za pivo v hospodě zaplatíte 3+E. A to jsme se ještě nebavili o tom, že za nájem svého bytu zaplatíte 3× tolik to, co platíte. resp. počítejte cca 400Eur za jeden pokoj v bytě, cca 1000 za byt (obvykle + poplatky)

Mě se velice líbí nákupní košík ve formě piva v hospodě. Pokud vezmeme, že český vrátný si za zmíněných 12000 koupí 480 piv (pivo za 25), německý vrátný si za svých 1300E koupí cca 380piv (3,5). Z čehož mohu odvodit, že v tomto segmentu jsou i platy stejné :)
24.3.2009 22:52
Phavel  (Pokročilý)
RE: dotace
Ne, máte pravdu - služby jsou tam opravdu dražší, konkrétně to jídlo i to pivo v restauraci. Ikdyž připomínám, že jsem bral výše platů v r. 04. Pro "chudší" lidi je však tak jako tak podstatnější onen "nákupní košík" protože nakonec tyto služby využívat nemusí (zmíněný vrátný si za podstatně nižší cenu pivo koupí v obchodě a nají se v podnikové jídelně), ale zboží kupují každodenně. Tržní nájmy a ceny bytů - no tam už moc nevěřím (nevím odkud tyto hodnoty berete), bráno relativně(!) k platu si myslím že konkrétně Hradec bude cenově mnohem výš v porovnání s nějakým stotisícovým městem v Německu. Četl jsem článek na www.penize.cz, ale i jiné články na internetu a ty hovoří o tom, že ačkoliv je absolutní cena bytů v Německu vyšší, vzhledem k výši platů si Němec na byt vydělá dříve a to zhruba o polovinu času. Samozřejmě že kvalita bytu i úroveň vybavení je vyšší než zde. Nájmy - kupříkladu: za byt o ploše 65 metrů čtverečních se v Berlíně platí nájemné - bez nákladů a vytápění - kolem 350 eur (studie berlínského institutu pro bytové hospodářství, ČTK). Je zřejmé že kupní síla průměrného obyvatele v Německu (i méně kvalifikovaného) je stále docela podstatně vyšší, než zde. Ale to myslím zrovna není tématem této diskuse... :-)
23.3.2009 19:13
Roman  (Pokročilý)
RE: dotace
17 je docela dost, když posoudím vzdělání podle gramatiky :-))
23.3.2009 21:59
VOSA  (Nováček)
RE: dotace
No to bude asi tím že nejsem hrdý na to že jsem Čech....
24.3.2009 00:54
pepicek  (Nováček)
RE: dotace
A na co jste hrdý?
Ten právník bylo měsíčně a hrubého, ale právě vystudovaný...
O těch nadstandartních službách máte pravdu - to, co je u nás považováno za standard je v DE podstandard a co je v DE standard je u nás nadstandard...
A dotace do zemědělství - trh je pokřiven dotacemi francouzskym famarum, proto se musi krivit dal i ceskym apod...
24.3.2009 18:57
Roman  (Pokročilý)
RE: dotace
I negramot může být hrdý. Na druhou stranu fňukat o penězích a neumět ani základy rodné řeči... Ani nekvalifikovaný Němec nemá na růžích ustláno, bere pár éček.
23.3.2009 22:02
VOSA  (Nováček)
RE: dotace
A ohledně těch cifer nemyslím že tam budou zas tak velké rozdíly za služby.... Ale samozdřejmě že i zde v teto zemi budou služby cenově stejné a to nadstandartní....
24.3.2009 23:22
Hradecak  (Nováček)
RE: dotace
Vy chcete aby se stat zadluzil jeste vic? vy to s ceskou ekonomikou asi nemyslite prilis dobre. Opravdu chcete dopadnout jako Madarsko?
23.3.2009 13:55
jyrka  (Nováček)
Snížení ceny MHD
Snížení ceny MHD je správným a logickým krokem k tomu, aby lidé co nejméně jezdili do centra města autem... I když možná, kdyby radši zlepšili služby - více autobusů jezdící rychleji a zachovali ceny, bylo by to efektivnější...
24.3.2009 13:17
xyz  (Nováček)
od tématu
Založte si jiné téma, jak souvisí dotace farmářům a ceny služeb s populismem v HK?
24.3.2009 13:34
Ondrej  (Nováček)
Co se divíte?
Vážení spoluobčané,
co se divíte, že se naši milí představitelé města uchýlili k populistickým krokům?
Když jste na ně tak v krajských volbách slyšeli (30kč poplatek, zrušení smlouvy s ATOLem,...)
24.3.2009 18:10
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Co se divíte?
Až na to, že nám naši modří soudruzi na radnici rozhodně nenabízejí zrušení smlouvy s Atolem.
24.3.2009 23:38
Hradecak  (Nováček)
HK
Pockejte po volbach, vyhraje opozice a za rok se bude remcat jako ted. Populismus u opozice mi pripada daleko vetsi, maji spoustu slibu, jak to u opozice byva, ale po nastupu do uradu, stejne nic nemeni. Dan z nemovitosti se zvysovala v snad v kazdem meste u nas. Udelala by to i opozice. Jestli se vam nezda tak velke navyseni, musime si uvedomit, ze Hradec dlouha leta, dan nezvedal. Jina mesta ano, takze v tomhle opravdu, vuci jinym mestum rozdil neni. Co se opravdu vedeni nevedlo, bylo uzavirani smluv. Napad na vybirani parkovneho v centru mesta, soukromou firmou je jiste dobry (funguje ve vetsine velkych meste). Ale smlouva byla sepsana opravdu prachmizerne, aspon kdyby tech parkovacich domu postavili vice. Naopak co musim vyzdvihnout je snaha o vsechny mozne rekonstrukce, stavby, projekty. Po rocich co ruzna vedeni mesta spala, se zacal Hradec trochu menit a modernizovat. To co se delo v Pardubicich po prelomu tisicileti.

Ac tyto pany radni(ani stranu) volit nebudu, musim se jich zastat, mnoho veci se jim nepovedlo, ale aspon meli chut neco menit. Co se driv rozhodne nedelo. Mozne duvody, proc lide davaji prednost Pardubicim a ne zastaralemu Hradci.
25.3.2009 09:29
xyz  (Nováček)
prodej bytů
A co říkáte té šílené akci prodeje obecních bytů? Dle mého je to zpackané od A - Z. Proč se cena v další vlně dostala až na 16.000/m2? Proč se vůbec mají prodávat byty, které jsou vlastně rodinným stříbrem Hradce Králové? Jsou to domy v centru města, s nezanedbatelnou hodnotou, ať finanční či historickou. Proč se do nich neinvestuje a město si je dále nenechá? Do nesmylsného koupaliště se nasypou peníze. Pokud si byty nekoupí stavající nájemnici, kteří jsou často ve věku, kdy už jim nikdo nepůjčí, koupí je určitě nakonec někdo / ???/ super výhodně a Hradec jako město na tom vlastně nevydělá.
25.3.2009 10:05
pepicek  (Nováček)
RE: prodej bytů
Nebojte se, ty byty za tuto cenu určitě někdo koupí, kdybych měl příležitost, taky bych si alespoň jeden vzal - ale tuto příležitost určitě nedostanu :)
25.3.2009 16:51
VOSA  (Nováček)
RE: prodej bytů
Jsem rád že jste hodili toto téma a co takhle jinak... Koupit byt od města za 100 tis. a pak druhý den ho prodat za 2,5 mil. To uš správné je... Není jen to dost lidí tak dělá a vzít si hypotéku jen proto že jsou takoví mezi námy nevím ale abych splácel byt 30 let jen proto že si městskí bývalí nájemník chce namastit kapcu děkuji nechci.A co se vám na skoro tržní ceně nelíbý já nemám také jinou možnost jak byt získat.
25.3.2009 16:55
VOSA  (Nováček)
RE: prodej bytů
A to že spousta lidí v prní vlně koupila byt za hubičku a ted se smějí jak na tom vydělají a koupí si rodiný dum... Z nám pár duchodcu co to tak udělala a kdyby si měli koupit byt ted tak nevím kde by nato vzali jako vědčina lidí co za komunismu postavila.... Vždyt cca 80 procen lidí by si to dnes nemohla ani dovolit.
25.3.2009 18:26
Roman  (Pokročilý)
RE: prodej bytů
Ale pořídili by to, tak jako tehdy. Ale museli by se uskromnit a šetřit a šetřit... Dneska se utrácí jak o závod a pak se skuhrá, jak je málo peněz. Rodiče když stavěli barák, tak obraceli každou korunu třikrát v ruce, než si koupili něco navíc. A makali na stavbě jako šroubi. Tehdy nebylo v obchodech tolik lákadel a nikam se nemohlo, tak se stavělo.
25.3.2009 21:34
VOSA  (Nováček)
RE: prodej bytů
Hmm tak jo i když se uskromním tak že zustanu jen na zakladních potřebách tak na byt v hk nenašetřím.
Musím ted někde žit a platit nájem cca.9 a pul plus ostatní věci z životem spojené a tak mě zbyde cca.3 a pul a při dnešních cenach mě to vychází že dostupnost malého bytu je pro mě za cca.23 let a to nevím jaké ceny budou pak.
26.3.2009 06:49
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: prodej bytů
for VOSA: soudě podle vyjadřování a pravopisu, kladu si otázku, jestli chodíš ještě na základku, nebo zda jsi se prokousal aspoň na učňák. ??
26.3.2009 15:50
VOSA  (Nováček)
RE: prodej bytů
Bouhžel uš pracuji a mám za sebou střední odbornou školu... a ten pravopis je asi jediné co tady řešíte.....
26.3.2009 21:12
pepicek  (Nováček)
RE: prodej bytů
Heh, řeší se tady spousta věcí, ale stejně jako tvůj prasopis asi stejně nic nevyřešíme :)
26.3.2009 15:51
VOSA  (Nováček)
RE: prodej bytů
A každý nemuže být chytrí a vdělaný jako vy....
25.3.2009 18:15
xyz  (Nováček)
pro vosu
Nějak nerozumím slovosledu Vašeho sdělení.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme