Proč naše město nemá koupaliště?

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
12.1.2005 11:08
Xaver (neregistrovaný)
k
Jednoduchá odpověď...o koupaliště není zájem.
12.1.2005 20:30
Martin A (neregistrovaný)
RE: k
No možná ty o něj nemáš zájem (když neumíš plavat, ani se ti nedivím), ale já a hromada lidí z mého okolí by koupaliště uvítala. Už mě unavuje neustále jezdit kolem rozestavěných úřadů, myslím že pro lidi ( a nemyslím tím jenom úředníky) v tomto městě by se mohlo udělat více...těch pár opravených chodníků to nevytrhne...a rekonstrukce divadla také ne.
12.1.2005 20:46
xicht53 (neregistrovaný)
RE: k
Dělá se hodně! Třeba se přebuduje fotbalový stadión pro žáky a dorostence, aby se v ochozech rodiče nemačkali. Takhle bude mít každý rodič svůj sektor. Taky jsem se dozvěděl v těch zprávách, že fotbalisté stávkují. Už neříkali, jestli to bylo i v průběhu ligových zápasů. Jestli ano, to se pak nelze divit, že moc gólů nedávali:-)
12.1.2005 21:33
Xaver (neregistrovaný)
RE: x
Taky by šlo stadion přebudovat na venčiště psů. Takový psí hajzlík by se zapsal do UNESCA a třeba by EU přiklepla nějaký ten peníz na světový unikát.
9.5.2005 09:10
jája (neregistrovaný)
RE: x
Fajn, Hradec by zase měl v něčem světový prim.
12.1.2005 21:43
Xaver (neregistrovaný)
RE: Martin A
Fascinuje mě, co tu žije chytráků, kteří sice nepochopí napsaný text, ale naprosto přesně vědí, co jednotlivec chce nebo umí. A pak vynášejí své zasvěcené soudy o tom, co vůbec neznají. Jsou to chytráci nebo hlupáci?
13.1.2005 11:23
phavel (neregistrovaný)
RE: Martin A
No možná někdo nepochopí ironii, ale pořád lepší než stavět svoji image na psích hovnech.
9.5.2005 09:13
jája (neregistrovaný)
RE: Martin A
Budou-li ti smrdět pod okny, taky by ses bránil všemi způsoby, doku d bys někde nenašel nápravu - byť jen na čas!
9.5.2005 09:09
z davu (neregistrovaný)
RE: koupaliště
Zájem by byl i od neplavců ale nikdo ho nevybudoval protože na to nejsou peníze. A protože je móda chodit na písáky a ti neplavci mají prostě smůlu. Co by jm taky bylo platný koupaliště s minimální hloubkou 2m a více? no na utopení se, a to jde lépe v písáku.(Sranda musí být, byť by na sůl nebylo!)
12.1.2005 23:58
Nesa (neregistrovaný)
v okolí
V okolí je tolik písáků, že bychom se tam všichni Hradečáci v pohodě utopili :)
13.1.2005 15:17
Xaver (neregistrovaný)
RE: Nesa
To jo, písáků je dost, ale co uděláš, když na tebe přijde docela obyčejná potřeba vyprázdnit se? Už vím, uděláš to jako tvůj psík.
13.1.2005 19:33
Nesa (neregistrovaný)
RE: Nesa
Teda, možná jsi to tu už někdy psal, ale já to asi nečet, co ti ty němé tváře udělaly tak strašného?
Já psíka nemám, no a myslíš, že ryby si chodí ulevit na toalety? :))
13.1.2005 20:28
Xaver (neregistrovaný)
RE: Nesa
Ojojoj...tak teď už vím, kdo tu všechno obsírá a obechcává spolu s psíky.
9.5.2005 09:15
mmmm (neregistrovaný)
RE: Nesa
O co že jde? rybí hovínko???
13.1.2005 15:04
Plavec (neregistrovaný)
Koupaliště
Já bych koupaliště udělal klidně místo lízátek...stejně jde celej HK fotbal do háje a připomíná spíš kuličky...Kluci,běžte hrát radši někam jinam,tady se akorát tak zakopete....
14.1.2005 23:33
fizzy (neregistrovaný)
RE: Koupaliště
Naprosto souhlasim a nemám co dodat : )
14.1.2005 14:35
Babka (neregistrovaný)
Koupaliště, brouzdaliště, voda ...
Kažý by chtěl nejvíc to, co využije on sám. Fakt je, že stadionů je v Hk vícero, koupaliště žádné, pláž to je kapitola sama pro sebe.. Hodilo by se koupaliště, i pro neplavce. Ale na co nějaký bombastický areál za miliony, který se pak nedostaví? Není lepší být skromnější, s tím, že eventuelně počítám s tím, až budu mít další finance, budu rozšiřovat, ale postupně, ale lidé zatím mohou využívat, co už jsem postavil?
14.1.2005 23:32
fizzy (neregistrovaný)
RE: Koupaliště, brouzdaliště, voda ...
Já si osobně myslím, že koupadlo by měla být pro zastupitele vhozená rukavice. Byla by to ta nejprospěšnější věc, co mohou pro mladou generaci.
Koupaliště podle mého názoru není jen místo, kam se můžete smočit v parném létu, ale taky jakési "kulturní centrum". Mlaďáci se zde mohou každý den scházet, pokecat, zajezdit si na tobodánu a vyblbnout se. Zatím tu možnost nemají. Proto bezvládně korzují nákupními centry a užírají se nudou. Připadá vám to normální? Je to realita...
Btw. Doufám, že navezou vrstvu nové hlíny, protože ta od těch cirkusů bude nejspíš hodně špatná a přímo si volá po nějakym tetanu...
15.1.2005 12:25
Martin A. (neregistrovaný)
RE: Koupaliště, brouzdaliště, voda ...
Mluvíš mi z duše, jenomže v tomhle městě se nedělá pro mladé lidi vůbec nic...
19.1.2005 18:11
jpa (neregistrovaný)
Koupaliště?
V mnoha anketách se většina obyvatel HK staví pro stavbu městského koupaliště, leč odpovídají na špatně položenou otázku (Přáli byste si mít městské koupaliště?). Ta otázka by měla znít asi takto:
Jste pro výstavbu a provoz městského koupaliště, které bude stát xxx milionů Kč, roční provoz bude zatěžovat městskou pokladnu xx miliony Kč a denní vstupné bude xxx Kč? (Do těch závorek si dejte zhruba: 200 milionů, 15 milionů, 400 Kč). Nevěřím, že kdyby bylo vstupné byť i 100 Kč (což je nesmyslně málo, to by pak ta položka č.2 byla dvojnásobná), tak že tam budou hradečáci chodit. Žádné město v republice není obklopeno tolika písáky, jako HK, problém je v tom, že se kupčí s pozemky a občané přicházejí o stovky metrů "pláží" tím, že si nějaký nazdárek oplotí "svůj soukromý pozemek" (viz nuda pláž na Opaťáku).
JPA
19.1.2005 22:28
xicht53 (neregistrovaný)
RE: Koupaliště?
Nebo třeba: Jste pro rekonstrukci stadiónu pod lízadly, jež bude stát xxx mil.Kč, na němž se bude hrát x. liga, na kterou bude chodi xx diváků a kde lístek bude stát xx Kč?
Nebo snad pro zřízení zasedací místnosti za xx mil.Kč pro xx zastupitelů, kam se bude chodit zadarmo (asi) ?
20.1.2005 00:48
Jarda Fišer (neregistrovaný)
RE: Koupaliště?
ta XXX čísla jste zjistil kde? Nebo jde jen o nějakou Vaši spekulaci.
20.1.2005 13:32
Phavel (neregistrovaný)
RE: Koupaliště?
Ano souhlasím s Vámi, že pokud bude vstupné XXX mnoho lidí si to rozmyslí. Místo vybudování koupaliště mělo město už dávno skoupit pozemky u některých písníků (a zamezit tak dalšímu rozprodeji pláže), hlavně u Opaťáku a trochu upravit pláž. Určitě by to celé nepřišlo na víc než několik miliónů a pro lidi z HK a okolí, kterých tam jezdí snad desetitisíce, by to mělo přínos daleko větší, než kdejaká jiná investice města. Kdyby se navíc investovalo do parkoviště, na kterém by se pak mohlo vybírat rozumné parkovné, přínos by byl ještě daleko vyšší. Opaťák (a jiné větší písníky) nabízí díky svým rozměrům zase jiné možnosti lidem - zkušeným plavcům, které betonové koupaliště nenahradí a naopak, samozřejmě.
20.1.2005 16:29
Xaver (neregistrovaný)
RE: jpa
A sákryš - tobě vadí, že si někdo oplotí svůj soukromý pozemek aby se mu tam kde kdo nepovaloval a nepořádek tam nechával.
Asi si půjdu pohovět k tobě domů do tvé židle nebo postele.
Jo tak...ty máš zavřené dveře...no to jsi teda dost úděsný nazdárek, tohle si dovolovat, kde já se teď budu povalovat?
22.1.2005 14:29
fizzy (neregistrovaný)
RE: Koupaliště?
Ta osoba, argumentující XXX částkami bude určitě fotbalista, který se bojí, že místo opravy stadionu pro "amatérskou ligu dobrovolných fotbalistů" poputujou peníze na koupadlo : )
20.1.2005 19:54
Martin A. (neregistrovaný)
to je jedno kolik to stojí...
Je mě úplně jedno kolik by to koupaliště stálo, město to neplatí ze svého, ale z peněz z našich daní a nevidím sebemenší důvod proč by mělo vstupné na celý den přesáhnou 80kč jako v jiných městech naší republiky. Navíc by se tím vytvořil nový prostor pro podnikání (myslím tím různé restaurace a občerstvení). A každý se taky na ten zahnojený opaťák nemá jak dostat. Anebo pošlete tam samotné děti na kole...
21.1.2005 07:35
hradečák (neregistrovaný)
koupání
Jpa - tak si na ty písáky choď, nikdo ti to nezakazuje. A mimochodem, kde že to bydlíš? zachtělo se mi se koukat na tvoji televizi u tebe - že se ti to nelíbí? co máš, vždyť ty taky seš proti tomu, že si někdo chrání svůj majetek!
21.1.2005 17:33
Phavel (neregistrovaný)
RE: koupání
Podívejte se pozorně: psal jsem snad něco v tom smyslu že by mi vadilo to, že si lidé oplocují svůj vlastní pozemek? Tak o tom jsem pánové vůbec nepsal. Když už někomu pozemek patří, je nasnadě, že si ho bude chránit, že bude chtít mít soukromí, to respektuji. Ale co vy máte proti tomu, že by kus pláže eventuálně mohlo vlastnit město a umožnilo tak svým obyvatelům, alespoň provizorně, možnost koupání. A kdyby vlastníkem bylo město, zabránilo by se dalšímu rozprodeji někomu jinému, to je logické a nevidím na tom nic špatného. Stejně tak město vlastní jiné pozemky, se kterými má zase jiné záměry.
Vidíte v mém příspěvku něco, co jsem nenapsal, my friends.
22.1.2005 15:01
jpa (neregistrovaný)
RE: koupání
Už za mně odpověděl Phavel, sám jsem živnostník, takže nemám proti soukromému majetku a jeho ochraně samozřejmě nic, jasně jsem psal, že jsem proti KUPČENÍ S POZEMKY a je licoměrnost nechat skoupit pozemky s písníkama a pak skuhrat, že se není kde koupat. A jestli si někdo myslí, že by na to koupálko chodil za dvacku jako na Stříbrňák, tak asi žije na jiné planetě. Příznivec fotbalu jsem, ale to s tím přece nemá co dělat. Jen jsem vyjádřil názor, že všichni, co po tom koupálku volají, tam prostě nebudou chodit, kdyby měli muset vypláznout byť i 100 Kč!
JPA
22.1.2005 19:13
Xaver (neregistrovaný)
RE: Jpa-koupání
Také se chodím koupat na písaky jako mnoho jiných. Ale nelíbí se mi, když nejprve musím poklidit ten neuvěřitelný nepořádek, nelíbí se mi absence toalet a to už nemluvím o všudepřítomných psech a jejich hovnech, o moči nemluvě. Ta v léte není vidět, je viditelná jen nyní na sněhu a je tedy obechcáno všechno, jak jsi jistě i ty zaznamenal.
Na koupališti bych očekával úklid, odpadkové koše, toalety, čistou vodu, šatny, občerstvení a absenci psích hoven i moči.
Tu stokorunu bych klidně za takové prostředí dal jistě nejen já.
22.1.2005 20:56
Nebelman (neregistrovaný)
RE: Jpa-koupání
Vzhledem k tomu, co jsou lidé ochotni dát za vleky a nevybavení zimních sportovišť, je ta 100 za koupaliště pakatel. Tedy pokud by bylo řádně vybavené a provozované.
23.1.2005 20:48
Josef (neregistrovaný)
RE: Jpa-koupání
Xavere, probůh, ty se taky chodíš koupat do písáků ??? Vždyť do nich se*ou ryby ! Pro tebe je vhodnější chlorovanej bazén... :-)
25.1.2005 22:36
Xaver (neregistrovaný)
RE: Josef
No jo, chodím se koupat do písáků. Chodím i jinde, občas i do toho hovna šlápnu...che che che.
21.1.2005 17:38
Phavel (neregistrovaný)
Dobře, teď jsem pochopil, že jste asi nereagovali mě. Ale můj názor platí.
21.1.2005 20:01
Roman (neregistrovaný)
A mohl by vůbec Hradec odkupovat pozemky u pardubického Opaťáku ?
22.1.2005 22:19
Niki (neregistrovaný)
Ja nejsem primo z Hradce,ale v Hradci pracuju a reknu vam,jit se smocit do nejakeho bezva koupalka pred nebo po praci musi byt fakt bajo.No reknete,ne vsichni maji tu moznost se dostat z centra az na Opatak.Ale mate pravdu v tom,ze pokud bude vztupne prilis drahe,tak se na tom jedine prodela.Vzala bych za spravny priklad koupaliste v Lodine.Byli jste tam nekdo?Docela pohoda,25Kc vztup,tobogan,obcerstveni,toalety,satny,parkoviste........ackoli tady v HK by to muselo byt o "neco malo" vetsi.
4.2.2005 22:33
bill (neregistrovaný)
koupaliště
Jsem z H.K. a už několik let jezdím na koupaliště do Pardubic, na obě. Nemám problém s placením vstupenky, jejíž cena je v pohodě. Takže srovnání H.K. a Pardubic ohledně letního koupaliště? Jsme sto let za opicema.
4.5.2005 21:50
Muf (neregistrovaný)
Bojí se UNIE vody?
Mám takový dojem, že se Evropa bojí vody.
Jak jinak pochopit nedávné opravy městských fontán(Pod strání a ve Věkoších).Jednu zasypali hlínou a tu druhou rovnou rozkopali.
Myslím si, že by se,,městší ůdržbáři'' takto starali i o budoucí koupaliště.
9.5.2005 09:04
jája (neregistrovaný)
RE: Bojí se UNIE vody?
Musíme počkat, další generace je zase bude pracně vyhrabávat... toť koloběh života. Nebo je v Unii takové nemají, tak je nemůžeme mít ani u nás.
9.5.2005 11:08
Metař (neregistrovaný)
Proč nemáme koupaliště?
Odpovím si sám. Protože nejsou peníze. Ty raději město proinvestuje na výstavbu svého nového paláce místo pivovaru, který jistě občanům poslouží lépe.
9.5.2005 18:53
insider (neregistrovaný)
RE: Metar
Jen první část odpovědi je správná aspoň z části, město nemá (v rozpočtu) celou sumu potřebnou na vybudování velkého koupaliště úměrného potřebám jeho obyvatel, shání nebo shánělo spoluinvestora, teď to vypadá, že se do toho pustí samo, ale takhle už to vypadalo mockrát, nechme se překvapit. Ovšem s penězi utracenými na nesmyslnou přestavbu pivovaru to nemá nic společného, to je nápad a investice KRAJE a jeho vedení, Město s tím naopak moc nesouhlasí, ale propojení ODS špiček v kraji a městě přineslo to, že město megalomanii Kraje účinně nebrzdí, ačkoli peníze budou chybět především na hradeckých silnicích a školách, tedy ve Městě.
14.5.2005 09:17
Muf (neregistrovaný)
RE: Proč nemáme koupaliště?
Asi ta přestavba moc nestála, jestliže jim tam nechali zásoby piva pro celý hradec.Teď to nebude tak nápadný, že nasávaj v práci.
2.9.2005 22:31
niki (neregistrovaný)
opatak
nejlepsi je opatak, z HK je to 20 min na kole a je cistsi nez stribrnak.Chodim tam uz leta.Navic jsem si nevsimla zadneho neporadku, chodim tam bosa a nic....Na koupaliste bych nesla je to moc komercni zalezitost.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme