Ronal definitivně odchází z Hradce

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
15.10.2002 00:00
Jarda Fišer (neregistrovaný)
Ronal odešel
Podrobnosti k tomuto tématu naleznete ve zpravodajství na www.hradeckralove.cz/zpravy/clanek.php?id=329
15.10.2002 00:00
Petr Svoboda (neregistrovaný)
Jak jinak
Nechci tlouct prázdnou slámu, na téma Ronal se toho v tomto foru napsalo už opravdu hodně, ale jinak to ani dopadnout nemohlo. Dokud nebude stát v okolí budoucí dálnice standartní průmyslová zóna tak se do HK nikdo z průmyslových investorů nepohrne. Pokud se z toho někdo kompetentní poučí, pak to nebyla zbytečná epizoda, jako poučení ale moc neberu ten nápad vystavět si průmyslovou zónu skoro v centru, resp. mezi starým městem (Šimkovými sady ) a Věkošemi. Pokud bude radnice pokračovat v pokusech nahradit koncepční práci arogancí, improvizací a podfuky při zpracování územního plánu tak to jak vidí na případu Ronal bude mít i dál poměrně těžké.
17.10.2002 00:00
Pavel H. (neregistrovaný)
Pane Dvořáku, neustále tady házíte špínu na současné vedení radnice, viníte je např. z neschopnosti zřídit průmyslovou zónu a tudíž i z odchodu Ronalu z města. Co konkrétně Vy jste za své volební období podnikl k vybudování průmyslové zóny. Tehdy, v dobách, kdy jste měl moc, již Pardubice začaly stavět svoji průmyslovou zónu a dnes z toho sklízí bohaté ovoce. Ano, za čtyři roky současná radnice zónu nevybudovala, ale vy jste to nestihli za podstatně delší čas a ani jste vhodné pozemky nepřipravili. Dobrá, u Roudničky to možná nebyla nejvhodnější lokalita, ale měla i své výhody, navíc Hradec díky své poloze (chráněné zóny, zemědělská půda, zátopové oblasti) ani žádnou lepší nemá a dlouho mít nebude a Vy to určitě víte. Uvažme také že ZVU a ČKD jsou soukromé subjekty, a do jejich areálů nemůže město směrovat investory, když tam nemá své pozemky. Investoři dnes chtějí stavět spíš na "zelené louce". Nakonec mě by se také líbilo, aby byl Hradec HiTech město a Pardubice pouze průmyslové "předměstí", ale HiTech firmy teď půjdou spíš do Pardubic, respektive tam silní investoři, kteří zde již továrny staví, vybudují i svá vývojová centra (Panasonic atd). Žádné město nemůže být jenom kulturní centrum, Hi tech, kongresové... musí tady být zastoupen veškerý průmysl a instituce a musí být v rovnováze. Doufám, že jste svým přístupem k věci, u sobeckých snobů v Roudničce získal nějaké voliče, ale město jste poškodili. Ano, každý má právo si stěžovat a protestovat, ale když budeme vždy nějaké hrstce lidí ustupovat, nikdy se tady nic nepostaví. Toto vedení za výstavbou Ronalu stálo až do konce, což si velice cením, ne každý má takový charakter, aby stál proti svým potenciálním voličům.
17.10.2002 00:00
Martin (neregistrovaný)
NEOBVINUJTE
V tom, ze se tady nevybudovala prumyslova zona driv, mate pravdu a je to chyba.

Ale jakym pravem tady oznacujete obyvatele Roudnicky za sobecke snoby, proc na ne hazite spinu a obvinujete hrstku lidi z toho, ze vyhnali Ronal z Hradce (z toho prispevku to jednoznacne vyplyva) !?! Kolik obcanu Hradce podepsalo petici a kolik obcanu zije v Roudnicce ? Tak si to spocitejete !
To, ze vybudovat Ronal na tomto miste by nebylo uplne to nejlepsi reseni, podporili i obyvatele Hradce, zijici nekde jinde. Slo nam o koncept rozvoje prumyslu v HK, o prirodu a ne o to, ze se bude stavet na kazde zelene louce okolo HK. Slo o sirsi problem.
Chteli jsme jine reseni, a ze tato radnice nebyla schopna ho nabidnout, je k Vasi skode a Ronalu a tam se obracejte ! A jestli treba nezjistite i jiny zajem, proc toto vedeni stalo za vystabou Ronalu az do konce, a proc zrovna na techto pozemcich... A proc se treba rozhodlo, ze se bude stavet nekde, kde podle uzemniho planu nic takoveho nema byt ? Zajimave, najednou si menit uzemni plan podle sveho.
A jak pisete, ne kazdy ma takovy charakter, aby stal proti svym potencionalnim volicum.

Takze nehazejte spinu na nekoho, kdo to vubec ani nemohl nejak ovlivnit.
A podotykam, ze nebydlim v Roudnicce.
18.10.2002 00:00
Pepa (neregistrovaný)
RE: NEOBVINUJTE
Skutečně jen hrstka lidí z Roudničky vyhnala Ronal z Hradce Králové. Pokud se projdete inkriminovanými místy zjistíte, že argumenty oné hrstky jsou zcela pochybené. Až na zhruba 3 vyjímky totiž nikdo z obyvatel Roudničky by celou fabriku neviděl. A řečičky o ekologii jsou pouze zástěrkou. Na ekologii se dá svést všechno. Jinak těm hradečákum, co nejsou z Roudničky a podepsali petici přeji příjemnou rekreaci vedle čističky
18.10.2002 00:00
Petr Svoboda (neregistrovaný)
RE: NEOBVINUJTE
1. Nejsem z Roudničky, nemám tam příbuzné ani žádné osobní zájmy.
2. Podepsal jsem petici, protože průmyslový podnik do té oblasti prostě nepatří a nelíbí se mi takové chaotické a nekoncepční umísťování staveb tam, kde nakonec i územní plán počítá s jiným využitím.
3. Pokud mluvím o průmyslové zóně v okolí dálnice, nemyslím nutně, že by to muselo být v ČKD, i když nějaký společný projekt města a vlastníka pozemků by třeba připadal do úvahy. Okolo Silnice na Hořice i na Jaroměř jsou pokud se nepletu pole, až tam povede kolem dálnice, nebude to stejně pro pěstování čehokoliv nic moc, Pardubice jsou polabí stejně jako HK, přesto tam neváhali a zabrali kus ZPF jistě vysoké bonity a vybudovali tam zónu, dokud něco takového neprovede HK, můžou Hradečáci o přílivu investorů poslouchat tak leda v rádiu..
4. Pozemky pro tzv. severní zónu mají jistě hodnotu, byla by na nich výborná obchodní, administrativní apod. čtvrť nicméně postavit si na nich v centru průmyslovou zónu mi příjde jako znehodnocení těch pozemků i města.
18.10.2002 00:00
Pavel H. (neregistrovaný)
odchod důležitého investora
Stáli proti 5000 (ktéré oni aktivisté "horko těžko" sehnali) potenciálních voličů ze stotisícového města, ze kterého by se určitě vyslovila většina pro výstavbu.
18.10.2002 00:00
dvořák (neregistrovaný)
o bude nějaký omyl nebo opravdu ale opravdu nedorozumění. Nevinil jsem nikoho z toho, že město nemá průmyslovou zónu.Sám jsem byl často napadán, že jsem proto málo udělal. Moji odpůrci a nástupci slibovali, jak to promptně napraví, a po čtyřech letech se ukazuje, že Hradec prostě opravdu není na masívní rozvoj průmyslové výroby disponován. Nemám žádnou škodolibou radost z toho, že se i moji nástupci museli po pár létech smířit s tím, že to s rozvojem průmyslu vůbec není v Hradci jednoduché. Rozdíl mezi námi je ovšem především v tom, že já jsem se snažil z této danosti vycházet a na ní stavět koncepci rozvoje města. Nové vedení se naopak snažilo tuhle charakteristiku zlomit a předělat. Bohužel se ukazuje, že to asi průchodná cesta není. A nebo je, pak se ale prokázala neschopnost současného vedení to dokázat. Výsledkem jejich snažení je totiž pouze ostudný odchod Ronalu ze špatně připravené lokality (kde město nakoupilo pozemky za 27 milonů Kč) a velmi těžko využitelná Severní zóna v zátopovém pásmu, kde město vykoupilo pozemky za 30 milonů Kč a plánuje tam další investice za cca 60 mil.Kč.
Nikdo určitě nechce dělat z Hradce město bez průmyslu, kromě postupného oživování ČKD a ZVU se tu nově objevilo naříklad Arrow (v minulém volebním období), Buhler Motor (v minulém volebním období), KEWO ( v minulém volebním období, po roce 98 zkrachovalo) nebo Radiomobil/ T-mobile v lokalitě ALDIS, pro kterou minulé zastupitelstvo vykoupilo pozemky a připravilo projektovou dokumentaci.
18.10.2002 00:00
Pavel H. (neregistrovaný)
severní zóna
Co se týče severní zóny, nemyslím si že by výkup pozemků byl chybný. Kolem Hradce po zrušení pevnosti a zbourání hradeb byly prakticky samé zátopové oblasti a město je přesto vykoupilo a upravilo navážkami, aby zde posléze začalo stavět. Pozemky s severní zóně jsou dnes již v centru města, necháme je navždy ležet ladem jenom proto, že je v blízkosti Piletický potok? Ty pozemky hodnotu mají, zvláště teď, kdy tam byla vybudována hráz a do budoucna potřebují zastavět.
19.10.2002 00:00
Honza (neregistrovaný)
poděkování
Vážení přátelé,
dovolte, abych touto cestou upřímně poděkoval všem v Hradci Králové, kteří vynaložili takové úsilí a zasloužili se o odchod Ronalu do Pardubic. Mám upřímnou radost z plodné spolupráce našich měst.
Honza, Pardubice.
22.10.2002 00:00
tomas (neregistrovaný)
RE: poděkování
Radost z takové spolupráce je i na naší straně, a ani třetí strana - investor - nepříjde zkrátka. Doufám, že takováto či reciproční všeobecně prospěšná řešení budou realizována i nadále. Není to ironie, myslím to opravdu upřímně. Tomáš, Hradec.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme