Vila Anička a její zbourání(modernizace)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
17.1.2007 00:00
Milhaushk (neregistrovaný)
Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Ahoj jak to vidíte. Podle mě ja hamba ji nechat zbourat po komedii s pivovarem a užasnou nádstavbou se tomu na druhou stranu nedivím.
17.1.2007 13:56
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Dožité stavby obvykle bývají nahrazeny novou dominantou. Ostatně soudím, že i státní hymna by měla být změněna. Ten ukňouraný nářek bezdomovcův je vhodné nahradit optimismem v hudbě i v textu. Úsměvný den :-))
17.1.2007 15:16
Eraser  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Soukromé vlastnictví a úcta k němu vám nic neříká? Majitel (Generali) si snad rozhodne sám co se svým majetkem udělá.
17.1.2007 16:03
Franta  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Jasne podle tebe by napriklad cirkev mohla zborit katedralu sv.Vita. V pardubicich chtel OC Grand zasadne prestavet Krausuv dum spis by slo o likvidaci, ale zvedla se takova vlna odporu ze byl zapsan jako chranena pamatka to same se stalo s byvalou realkou ted ji Pardubický kraj bude za desitky milionu opravovat. Jsem proti
boreni pamatek at jsou kdekoliv pokud jsou skutecnymy pamatkami coz Anicka je. Co prijde dal? hradecky grand nebo snad nejaka jina ,, nevýznamná " stavba?
17.1.2007 16:11
Eraser  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
A proč by nemohla katolická církev například zbořit nebo přestavět katedrálu sv.Víta když jí patří? Máte byt nebo dům? Chtěl byste si ho nějak upravit podle svých požadavků a potřeb? A někdo by přišel a říkal vám co máte jak dělat.

3.2.2007 16:21
xy  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
ANO. "Někdo" přide a bude Vás korigovat do "přiměřených mezí". Ten někdo bude stásní správa.
Nebo tu snad chcete anarchii???
17.1.2007 16:04
Pája  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Myslím si,že vila Anička je porád hezčí než nějaká skleněná krychle.Tady jde jen o to,že Generali se tam už nevejde a nechce se vzdát strategického místa.
3.2.2007 16:17
xy  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
To nemůžete myslet vážně. Říkají Vám něco jakási "obecná pravidla" v podobě územního plánování?
Já osobně tuto situaci totiž nevidím jako "chybu" vlastníka, ale jako selhání státní správy. Nejen dle mého soukromého názoru nesprávné rozhodnutí.
S pozdravem zaměstnanec samosprávy.
8.2.2007 21:00
Morgiana  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Být majitelem znamená i mít odpovědnost, nikoliv dělat cokoliv. Šlechtické rody, které získaly svá sídla je taky nebourají, protože je z nich malý výnos. A pokud je mi známo, tak majitelé vilek mezi okruhem a Gočárovou třídou si nemohou dělat se svými domy, co je napadne (co se týče např. oprav).
9.2.2007 17:02
Phavel  (Pokročilý)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Ale řeknu Vám že bych docela rád byl tím potomkem šlechty, a měl majetek s "malým" výnosem. Pokud bych tedy neměl zrovna tu smůlu, že by můj nemovitý majetek stát před restitucí nestihl opravit. Pořád ale lepší než ten majetek nemít :-) Ale jinak s tou Aničkou souhlasím...
22.2.2007 12:17
pozorovatel  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Re: Eraser
Kdybys žil v době otrokářství, jistě bys zastával názor, že je věc majitele otroka zda ho zabije že ? Možná Ti unikla podstata diskuse ...
17.1.2007 16:11
Eraser  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Vila Anička není zapsaná v seznamu památek,takže není co řešit.Pro novou stavbu je nutné se řídit jen územním plánem.
17.1.2007 17:54
Franta  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Kdybych si koupil secesni vilu tak bych automaticky pocital s urcitým omezenim navic pro me by to nebyla omezeneni ale spise radost nechapu banku ktera si koupi vilu a pak ji chce zborit to si skutecne mohla vybrat nejakou proluku v zastavbe nebo prumyslovy objekt v centru divim se ze mesto to pripusti. Hradec se nad pardubice vyvysuje kvuli historii a pamatkam ktere si zaroven likviduje zatim co pardubice je chrani. Teoreticky podle tveho nazoru bys nemel zrejme nic proti tomu kdyby stare mesto v hradci padlo a bylo za komunistu nahrazeno panelaky kdyz vse patrilo statu. Mimochodem v USA se vetsina pamatek zborila a nahradila modernimi objekty.Kdyz jsem byl NY, Pittsburghu a Cincinnatti udivila me architektura pouze svoji vyskou v celem centru byly pekne tak 2 az 3 mrakodrapy. Potom co jsem vytiskl obrazky pce a ukazal je svym pratelum tak byly okouzlenia dokonce jsem celou brozurku kterou jsem vytvoril venoval reditely hotelu jelikoz me o ní tolik prosil. Ceska a vubec evropska mesta jsou skvosty kterych si nevazime. Kdyby hradec vypadal treba jako Most tak by se te to asi moc netklo. Moderni budovy jsou taky nektere pekne ale mely by se stavet na vhodných místech. V pardubicich nebo v liberci se staveji na volnych nebo nevyuzitych místech. Pardubice byly vylozene hnusne mesto a jak od revoluce prokouklyRadni hradce me pripadaji jako by nemely ani zakladni vzdelani od revoluce se mesto prilis nepohlo a nyni s velkou pompou hlasa ze da obrovske finance na investice ( bus. nadraží, koupaliste ) ackoliv to ma kazde okresni mesto. Kde je prumyslova zona, kvalitni sport, žive centrum plne lidi? Kazde krajske mesto je necim svetozname krome Zlina, Jihlavy, Ustí n. Labem a Hradce. Hradec bude mozna svetoznamý tim ze likviduje pamatky. Vila Anicka neni sice ¨chranenou pamatkou ale je nejvetsi v hradci je z obdobi secese a co si budeme povidat je skutecne pekna a rozhodne nevypada malomestsky Hradec jejim zborenim jenom ztrati zatimco na loukach kolem centra hradce bude dal rust vysoka trava.
17.1.2007 17:55
Franta  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Hlavne tu katedralu nekupuj asi bys na vrchol umistil obri ¨pocukrovanou koblihu:D
17.1.2007 22:18
Pája  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Franta to napsal moc dobře.
17.1.2007 19:19
Roman  (Pokročilý)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Neříkám, že všechno staré se musí za každou cenu zachovávat. Ale na druhou stranu nelze brát všechno takhle šmahem jen podle územního plánu. Okruh v téhle části má určitý styl a Anička i vila na druhé straně do něho plně zapadají (Až na tu firemní příšerně červenou barvu). Podle toho, co ukázali, že by tam mělo stát, se tam ty skleněné krabice moc nehodí. Jistě že to budou místně dominanty, určitě tyhle stavby zaujmou, ale nehodí se tam. Dají se původní domy i nahradit novými a moderními, ale krapet citlivěji, s ohledem na okolí. Ne nadarmo se v mnoha prozíravých městech staví taková skleněná města stranou zachovalých center. Potom to bývají i docela atraktivní a zajímavé alternativy k historii. Ale jak už jsem napsal, moderní a nové ano, ale krapet stylově. Skleněné krabice jsou v hradeckém centru jen účelovou fabrikou na pojistky a negativní, ale funkční reklamou pro pojišťovnu.
3.2.2007 16:27
xy  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Haha. Ale demoliční výměr se nedává na základě územního plánu. Jde nám hlavně o to NEzbourat.
17.1.2007 22:03
rundlikus  (Nováček)
pro frantu
Ježiš marja vy z těch Pardubic snad děláte střed světa mám rád obě města nicméně nesouhlasím s tím že se nestaráme o památky kdybychom se nestarali vybourali bychom pivovar a postavili tam stavbu novou (a přišlo by to levněji) Jsem proti zbourání, ale já s tím nic neudělám pokud vím tak Pardubice nechala spousta starých staveb vybourat a místo toho tam postavila nové místo aby ty starý opravila aničky mě je líto ten dům se mě líbil ale pokroku bohužel nezabráníme. Neříkám že jsme kdovíjaký město ale považuji za h¨loupé povídat že všichni vědí co jsou pardubice maj tam semtín a jiný fabriky tj. ale my máme Petrof atd. takový kulturnější věci mimochodem ty piana hrajou i v opeře v Sydney tak prosím neříkej že o nás nikdo nic neví nikdy jsem nesnášel narážky na naše města místo hádání by jsme si jako sousedi měli pomáhat to by bylo pro naše města užitečnější.
18.1.2007 17:22
Franta  (Nováček)
RE: pro frantu
Petrof atd. tak povidej co je to atd. Ale o tom ktere mesto je lepsi v mem prispevku vubec neslo byl to jenom priklad ze nektera mesta se staraji o sve pamatky lepe stejne tak liberec nebo usti nad labem a jine, maximalne se bori stavby z obdobi socialismu nebo objekty ktere se do dane lokality nehodi, jsou napriklad prizemni mezi 5 patrovymi budovami. Mas pravdu nedavno se zborily jednopatrove domy na tride miru v pce ktere byly sice sto let stare ale vubec se na tridu nehodily jinak o zadnem jinem boreni nevim.
18.1.2007 17:31
Franta  (Nováček)
RE: pro frantu
Nechapu jak by jsi mohla mesta navzajem pomahat. Pomaha si napr. Usti a Liberec? Navic pce to prilis nepotrebuji na krajske mesto je tam vse co by tam byt melo krome soudu a krajskeho velitelstvi policie coz se take brzy zmeni. Investoru a pracovnich prilezitosti, obchodu, kultury, sportu je dost. na druhou stranu jak by mohly pce pomoc hradci? Navrhni nejaky priklad spoluprace. Ja si to moc nedokazu predstavit.
19.1.2007 03:14
Trin  (Nováček)
RE: pro frantu
Zapomněl jsi uvést, Pardupice pokud vim postrádají fakultní nemocnici a to se jen tak nezmění. Ale zato teď budou mít v centru krásnej velkej obchoďák, to je jistě přínos po všech stránkách.
19.1.2007 11:46
fizzy  (Nováček)
fakultní nemocnice?
Proč by měli mít fakultní nemocnici, když na jejich univerzitě nemají lékařskou fakultu?
19.1.2007 12:03
Xaver  (Profesionál +11)
RE: fizzy
Ale UPA tu medicínskou fakultu jistě brzo bude mít, jsou mnohem schopnější než UHK.
24.1.2007 21:56
Phavel  (Pokročilý)
RE: fizzy
Tak to jsem se zasmál :-) Farmaceutická fakulta nepatří pod UHK ale pod Karlovu univerzitu a její kvality nedosáhne nějaká narychlo spíchnutá pardubická fakultička bez tradice ani za 200 let. Navíc, kdo si myslíte že jezdí do Pardubic tyhle zdravotní obory učit, ano externisti z hradecké farmacie, vím to moc dobře, mám jednoho v rodině :-)
24.1.2007 22:00
Phavel  (Pokročilý)
RE: pro frantu
Nojo Pardubice jsou oproti Hradci strašně světoznámé a z vašeho perníku nebo velké pardubické si určitě sedne na zadek i poslední z obyvatel číny.
25.1.2007 10:14
Jaroslav Fišer  (Administrátor)
RE: pro frantu
přeji hezký den,
jako správce tohoto fóra bych Vás chtěl poprosit, abyste případné rozpory mezi městy HK a PCE šli řešit do příslušného fóra, které za tímto účelem bylo vytvořené.
díky
JF
18.1.2007 13:44
fizzy  (Nováček)
zaručená zpráva :-)
A jelikož Eliščino nábřeží je taky fešná lokalita, tak se zbourá museum a postaví se místo něj další tesko :))
18.1.2007 18:51
rundlikus  (Nováček)
Pro frantu
Nj taky mě nic nenapadá snad jen to že by se mohla rozšířit železniční komunikace z našeho města neboť sem k nám do hradce jezdí lidi od vás a naopak navíc bychom měli lepší návaznost na ostatní vlaky jedoucí směrem na Ostravu nebo Brno mimochodem pro hudebníky je značka Petrof pojem samozřejmě že ho nebudou znát všichni to je logické nicméně mě mrzí že říkáš že se o naše památky dobře nestaráme např. katedrála sv.Ducha prochází rozsáhlou rekonstrukcí atd. Podle mě by bylo nejlepší kdyby se Generali přestěhovalo na budovu bývalých kasáren beztak chátrá a místa na parkování je tam dost mohli by ji zvelebit a konečně odstranit to ošklivý podloubí lokalita je v centru a mohutný to je dost a aničku by prodali někomu kdo o ni má zájem a nechtěl by ji zbourat
23.1.2007 19:53
Roman  (Pokročilý)
RE: Pro frantu
Jenže tady nejde o nějakou Aničku, nebo opravení nebo zkrášlení lokality. Na křižovatce okruhu a Gočárovky je pojišťovna především na očích potenciálních klientů !
29.1.2007 15:47
datel  (Nováček)
MOST
Za mých mladých let se hodně psalo o přesunu kostela v Mostě. Generali by se mohla zviditelnit tím, že by přesunula Aničku o 50 metrů dál do parku na místo starého pavilonu ... nevím, komu patří příslušný pozemek; pokud městu, třeba by ho mohlo pro tento účel darovat, pokud by chtělo rezonovat s hlasem lidu ;-)
3.2.2007 20:58
k.48  (Nováček)
ikona
Nerad bych spekuloval na téma co kdo smí, co kdo má a co kdo nemá dělat se svým majetkem a podobně. Mám na tuto věc dosti nekompromisní a jednostranný názor, se kterým by jedni souhlasili a druzí ne.

Mám však otázku, která je klíčovější. Je opravdu pro majitele vily Anička nutné, aby ji bořil a na jejím místě postavil stavbu novou? Jaký je pravý důvod této akce? Je snad provoz vily Anička tolik neekonomický? Nevejdou se všichni pracovníci spol. Generali do ní a tak namísto zřizení druhé provozovny volí tuto cestu? Nebo společnosti Generali dělá vila Anička ostudu? Potřebuje společnost Generali snížit své zisky "smysluplným" investičním projektem. Nemá snad jinou cestu?

Jsem zákazníkem společnosti Generali a jsem s jejími službami spokojen. S jejím záměrem NE!

5.2.2007 00:08
Kytka  (Nováček)
Vila Anička a její zbourání(modernizace)
To by mě taky zajímalo, co to Genereli napadlo. Kdo se ocitne na křižovatce ať pěšky nebo v autě, musí o Aničku aspoň zavadit pohledem, ten pohled pohladí duši a otevřené schůdky přátelsky zvou nového klienta. Skleněná krabice nikoho nikam nepozve. Na tu je místa dost u Koruny, v Hořický, u busnádraží - když už mluvíme o této lokalitě. Krom toho zbourat Aničku je jako zbourat např. Skleněnou věž. To je už pomístní jméno, každý ví, kde je u vily Aničky, a taková pomístní jména vytvářejí pocit zakotvenosti v místě. Nedá se tomuhle průšvihu nějak zabránit? Divíšek prý s vilou Aničkou nemá problémy. Proboha, koho jsme si to zvolili? To je snad ten nový Gočár?
5.2.2007 16:51
Eraser  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Teprve minulý týden v pátek jsem si všimnul, že vedle Aničky stojí další vila. Úplně stejná. Kdopak jste o ní věděl? :-) Takže těm, kterým se Anička líbí zůstane hned vedle úplně stejná vila na pokoukání. A tím bychom měli i tuto spíš citovou záležitost vyřešenou a nevidím už žádný problém.
5.2.2007 22:14
Pája  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
No jo,tak třeba na Velkém náměstí jsou taky skoro stejný všechny domy,tak je zbouráme,jeden necháme na památku jako že takhle to tady vypadalo všude a okolo postavíme beton,hliník,sklo,jo?
11.2.2007 01:01
Matej JR  (Nováček +1)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Nevím jestli stejná, ale podobného stylu uřčitě. V každým případě stojí strašně blízko a jakákoliv škatule větší než 2 patra ji naprosto "vygumuje" z pohledu.
Nechtěla by generali radši koupit a předělat don?
17.2.2007 19:14
Jenda  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Přesně to at si to udělají z Donu. Bolševici ji nechali stát a Tihle ji budou bourat?
To abych se začal stěhovat někam jinam. Dneska bouraj barák a zejtra nám budou holit hlavy!
Jenže před blbcema není úniku.
17.2.2007 19:01
Jenda  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání(modernizace)
Taky to tam je samej novodobej bolševik aspoň postupama, jednáním a vývoji města. Je to tam samej známej známýho.Mě stačily dožínky ty bolševický plamený projevy pak raut a ekologický odjezd každej v jednom autě.
8.2.2007 20:55
Morgiana  (Nováček)
Proč nová budova?
Nechápu proč musí stavět banka novou velkou budovu. Když můžeme většinu bankovních operací udělat doma u počítače a když může dost lidí pracovat doma nebo na nějakém detašovaném pracovišti, tak mě nikdo nepřesvědčí, že banka potřebuje větší prostory pro zaměstnance a klienty. Proč si nepostaví objekt na volném místě a nenechá stát pěknou secesní vilku? Vila Anička sice není kulturní památka, není to žádné přelomové dílo, ale je na ni hezký pohled. Nevěřím tomu, že nová budova by měla být o tolik kvalitnější.
17.2.2007 19:06
Jenda  (Nováček)
RE: Proč nová budova?
Přesně tak. A pak se mi líbí jak je zde napsáno "klient" je to samej nuzák co si jde půjčit úvěr. At si to postavěj někde na poli nebo místo nějakých starých objektů viz různé staré fabriky který nechali nový bolšáni zkrachovat, že se nevyplatěj a vozej sem vše Made in China
11.2.2007 01:09
Matej JR  (Nováček +1)
jde o jednu vilku nebo o celej pás?
Já osobně si vc cením toho pásu vilek od lipek až po střelák. Pokud by byl narušen obřím skleníkem, tak by mi ty vilky připadaly jako zemljanky mezi paneláky. To by byla větší škoda.
12.2.2007 18:33
Phavel  (Pokročilý)
RE: jde o jednu vilku nebo o celej pás?
To je pravda, tak to taky vidím. Ať jdou třeba do lokalit: Hořická ulice, nový autobusák, koruna, aldis, proluka na rohu na nám. 28 října - u Tesca, případně do jiných...
13.2.2007 16:24
Morgiana  (Nováček)
RE: jde o jednu vilku nebo o celej pás?
O proluce na nám. 28. říjne jsem kdysi četla, že má soukromého vlastníka. Asi proto tam nemůže ani město ani nikdo jiný stavět.
Souhlasím s názorem, že by bylo lépe pro vzhled města, kdyby si banka postavila nový objekt jinde, pokud ho tak nutně potřebuje. To jí však nemůže nikdo nakázat.
13.2.2007 23:12
Phavel  (Pokročilý)
RE: jde o jednu vilku nebo o celej pás?
Věřím, že ta proluka má soukromého vlastníka. Možná by se město mělo snažit ji získat (i za vysokou cenu) a následně prodat nějakému investorovi. Jde totiž podle mě o jeden z výrazných "šrámů na tváři" města (který pohledově kazí zakončení ulice S.K. Neumanna), na velmi viditelném místě. Rád bych se jednou dožil vylepšení celého toho náměstí (28.října), do kterého po roce 89 moc investováno nebylo, přesto tvoří velmi významnou vstupní část do města.
14.2.2007 08:10
Stanan  (Nováček)
RE: jde o jednu vilku nebo o celej pás?
no hlavne ten neuveritelny neporadek co pred tescem je na konci dne a vozraly hulakajici bezdaci, to je dobra vstupni vizitka :o))
14.2.2007 12:15
Eraser  (Nováček)
RE: jde o jednu vilku nebo o celej pás?
Přesně tak.
15.2.2007 16:22
Morgiana  (Nováček)
Petice
Je možné podepisovat petici, kterou připravila Společnost ochránců památek. K dispozici je například v knihkupectví Kosmas v Mánesově ulici (kousek od Michaela).
25.2.2007 15:31
TaraT  (Nováček)
RE: Petice
Vila Anička je jedna z perel Hradce Králové.
N E N E C H M E S I J I Z B O U R A T !!!!!
Jsem ráda, že je možné v knihkupectví podepsat petici.
Přidejte se i vy, kterým záleží na tom, aby zůstaly historické památky Hradce Králové zachovány i pro další generace.
26.2.2007 14:49
Trin  (Nováček)
RE: Petice
Proč tu petici odpůrci neudělají v nějaké digitální podobě, aby to lidé mohli podepisovat po internetu? Dost lidí co s tim nesouhlasí na to třeba nemá čas případně náladu někam chodit. Třeba nějaký stránky o o Aničce, historické fotky a tak, určitě by měly nějaký čas hezkou návštěvnost, obvzlášť kdyby se o nich někdo zmínil v mediích :-)
26.2.2007 15:31
JPA  (Pokročilý)
RE: Petice
...Dost lidí co s tim nesouhlasí na to třeba nemá čas případně náladu někam chodit...

Vážený pane, tohle stojí za zamyšlení - pokud s něčím nesouhlasím a nic, ale vůbec nic neudělám pro to, aby se s tím něco udělalo, pak si sám "nevidím do úst" a zasloužím si, aby se se mnou jednalo jako s ovcí.
Souhlasím, že je vážný problém s tím, že lidé nevědí, kde petici podepsat, ale o tom by měly v rámci objektivního přístupu k informacím psát sdělovací prostředky!
JPA
26.2.2007 21:00
Trin  (Nováček)
RE: Petice
Váženy pane,

Ne pro každého je to tak důležitý životní problém, aby se s tim zabýval do hloubky. Já osobně se zbouráním třeba nesouhlasim, ale jestli tam ta vila nebude, tak to take přežiji bez úhony. Domnívám se, že takto uvažuje dost velká skupina lidí, která by díky snadnému přístupu k petici, třeba přes internet, podepsala. Pokud se mílim, tak pardon!
26.2.2007 22:02
JPA  (Pokročilý)
RE: Petice
Přes internet by byl asi problém s "uznatelností" (elektronický podpis atd.). Nevím v čem je pro koho problém to jít fyzicky podepsat, když jsem tam byl já, dobře jsem si při té příležitosti popovídal o Hradci s přítomnými (mně dosud neznámými) občany - velmi příjemný zážitek, to se opravdu dnes nestává často.
Hezký den,
JPA
28.2.2007 20:44
jan  (Nováček)
RE: Petice
Netreba nikam chodit. Petice je ke stazeni ze stranky <web.gin.cz/sopvc/>; ci primo zde <web.gin.cz/sopvc/petice_2007.doc>;. Dle zakona <www.senat.cz/cinnost/petice/zakon_peticni.php>; je treba uvest jmeno, prijmeni, adresu a (vlstnorucni) podpis. O elektronicke forme zakon nehovori.
15.2.2007 21:55
Xaver  (Profesionál +11)
:-))
A já chci obnovit hradby a zrušit regulaci Labe i Orlice. :-))
28.2.2007 12:18
hanka  (Nováček)
RE: :-))
To je dobry napad... Nezalozime petici, za obnoveni hradeb? Vzdycky k Hradci patrily, az prisel nejaky samsula a nechal je zbourat :)

Jak byste se pratele tvarili na Gocara, kdyz nechal vytvorit "Gocarovu tridu", urcite tam bylo spousta zajimavych budov...
28.2.2007 14:07
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: :-))
Pokud vím z dochovalých fotografií města, Gočárova třída byla budována téměř na zelené louce. Tam kromě nějakých částí opevnění, nemuselo bourat nic.
28.2.2007 21:15
Xaver  (Profesionál +11)
RE: hanka
Však on ten Gočár to Masarykovo náměstí taky poupravil. Ty domy za pomníkem by se měly dát do původního stavu. Muzeum rovněž zbouráme, původně tam přece byla louka s brouky a žabičkami. Jo...a na závěr znovu navršíme Rožberk...che che che.
17.2.2007 11:18
Vasil Ceral Hradec Králové  (Nováček)
Anička
Toto téma zde přineslo více názorů.A můj je tento,vlastník nemovitosti nemá právo si svévolně měnit cokoliv na domech jenž tvoří určitou část obvodu.I malá úprava vzhledu na domě je potřeba povolení,fasáda,barva oken,tvar oken a dveří,materiál a jiné.Pokuď majitel je nespokojený, nechť toto prodá a koupí si jiný ke své spokojenosti.Vila Anička je součást tohoto místa a času,a tak sem patří v tomto stavu.Vasil z Nedělišť.
17.2.2007 18:49
Jenda  (Nováček)
Vila Anička
Vilu Aničku nebourat protože město by přišlo o secesní objekt z roku 1909 který sice není památkově chráněn ale vypovídá u určité architektuře. Ta vila naproti má jít také k zemi a banka Generali tam postaví skleněný palác do kterého nebude stejně chodit protože lidi dneska nemaj peníze a žijou z ruky do huby.Leda že by si tam půjčily na úvěr aby mohli splácet jinej úvěr jak je dneska zvykem.
Stejně to je zase akce kde se namaže kapsa radním a ty schválej kde co.
Pokud máte zájem mám podpisový arch proti zbourání tohoto objeku rád zašlu e-mailem.
17.2.2007 18:52
Jenda  (Nováček)
Anička
Ty seš magor co nemá co dělat viď.A Hrdci nevíš vůbec nic.
23.2.2007 22:04
petr  (Nováček)
co bude nasledovat
dobrý den, Postupem času zjišťuji, že neni všechno zlato co se třpytí. Je sice fajn, že se v HK staví. Nevadí mi knihovna, ktere se říká "ementál",ani přestavba pivovaru, která z pohledu od Pražského mostu částečně zakryje pohled na staré město, ale proč se vedení města, bohužel včetně mistních architektů, přikloní k přání soukromé firmy a nebere ohledy na názor obyvatel? Vila zde stojí sto let, banka zde je let několik. Nikdo nezaručí, zda se Generali dočká otevření "nové" pobočky. A co potom? To nikdo neví. Jinak na nabřeží je docela pěkné místo pro stavbu třeba - obchodního domu, bohužel tam stojí Muzeum, ale to se přeci snadno srovná se zemí...
14.3.2007 09:22
vanecj  (Nováček)
RE: co bude nasledovat
Vážený pane Anička se s muzeem vůbec nedá srovnat. To jen tak mimochodem
26.2.2007 21:09
Ira  (Pokročilý +1)
Co bude nsledovat
Ještě je pěkné místo na třídě ČSA - magistrát.
3.3.2007 10:52
X Y  (Pokročilý +4)
Vila Anička
Myslím, že Hradec má štěstí, že v Prostějově se stal malér a zbourali známý dům. U nás se na magistrátu probudili asi o něco dřív a vypadá to, že vila bude zapsaná na seznamu památkových objektů a nějaký čas tam vydrží. Ono to pro pojišťovnu také není špatné, jsou moc chudí a tak budou dostávat příspěvky na opravu.
3.3.2007 15:20
Pája  (Nováček)
Anička
Doufám,že teď už zůstane Anička zachována,mimochodem,víte v čem sídlí Generali v Kolíně? Za pár dní nebo měsíců to tam bude to samé.
3.3.2007 16:19
Ira  (Pokročilý +1)
vila Anička
Bohužel se neprobudil magistrát. Těm je přání občanů ukradené.
6.3.2007 18:54
Láďa.  (Nováček)
Vila Anička.
Vila Anička patří k městu a k této lokalitě.Stala se naší součastí života.Nebourejme naší minulost jen proto,že tam někdo chce stavět skleněnnou boudu.Tu si může přece pojišťovna postavit vrdle podobně u T-mobilu.Nikomu to jistě vadit nebude.Jsem proti bourání.
14.3.2007 09:20
vanecj  (Nováček)
Kulturní památka
Dobrý den,
nyní sem slyšel v radiu, že vila Anička má být najednou zapsána mezi kulturní památky. Nejde mě na rozum jedna věc. Nebudu mluvit vůbec o tom, co má na místě Aničky a protější vily vyrůst. Není to na moje posouzení a po tom, když vidím novostavbu vědecké knihovny, z které je mi opravdu do pláče a dovolím si zde napsat, že knihovna má plné právo se přiřadit ke stavbám komunistického režimu. Pokud knihovna skončí tak jak je tj. z pohledového betonu je neskutečné jak tohle mohlo projít. Ačkoliv sem z oboru, tak řeknu, že páni architekti si zde postavili pomník, kde se snad dá položit jen kytka..Abych se vrátil k vile Anička. Nechápu, proč se někdo snaží nyní zviditelnit a nevzpomněl si již dřív že tato stavba je tak významná že je potřeba ji zapsat mezi památky? Kdo podepisuje petici? Ten kdo nemá o návrhu ani potuchy. Prostě jen příjde a z nostalgie podepíše. Kdyby nebyli lidé v minulosti tak osvícení, nikdy by jsme tu neměli třeba železniční nádraží, kterému také ustoupilo menší a jiné stavby. Jmenovat je myslím zbytečné. Podívejte se jak kout u Aničky teď vypadá. Troufnu si říct, že tam chodí čurat psi z okoli. Nyní chce přijít investor a vlastními náklady hradit modernizaci města a docelení třídy od podjezdu až k mostu přes Labe. Jsem přesvědčen, že nynější diskuze kolem Aničky je potřeba, ale nechápu proč najednou ta památka? Není jedinej důvod ji tam zapsat snad kromě toho, že patří k městu a lidi si ji kvůli názvu a častám změnám barev pamatují. Architektura není nikterak kvalitní...Jak jsem ale již říkal zpočátku vzhledem ke vědecké knihovně která vznikla čemuž říkám zvěrstvo jsou ale tyto diskuze potřeba a vítám je...Odmítám ale zviditelňování se některých lidí při akci Zachraňme vilu Aničku..
14.3.2007 10:20
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Kulturní památka
Konečně někdo myslící, nezaslepený.:-))
14.3.2007 14:34
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Kulturní památka
Nějak mi zde v tomto komentáři nejde na mysl, co má záchrana docela pohledné budovy jako je ANIČKA, a její začlenění do stávající zástavby, společného se stavbou knihovny. Trochu dvě zcela nesouvisející věci. Snad jen, že knihovně musela ustoupit "roubenka", která možná bude nakonec stát někde jinde.
Se zbouráním "ANIČKY" také nesouhlasím, prostě je to stavba, která k HK patří.
15.3.2007 12:32
vanecj  (Nováček)
RE: Kulturní památka
souvislost v tom moc není. Píšu to jen proto, že diskuzí je vždycky potřeba, když vzniknout takové stavby jako knihovna. Mimochodem původně měla bejt obložena lícovkama, dopadlo to takhle....
14.3.2007 19:04
petr  (Nováček)
RE: Kulturní památka
píšete, že Anička narušuje celek budov při průjezdu od Labe k Nadraží. Ale zase navazujena pás vil podél střelecké ulice.Je otázkou názoru který směr je ucelenější. add knihovna. V posledním vydání časopisu TÝDEN je o nových knihovnách článek, stojí za to si ho přečíst...
15.3.2007 07:31
BlackHK  (Nováček)
Vila Anička
Myslím si osobně, že vila Anička je jen jedna z mnoha vil, které se v této oblasti pražského předměstí nacházejí. Při vzniku velkého Hradce před 100 lety také ustoupilo mnoho budov, pevností atd. Kdyby se tenkrát lidi chovali jako dnes, HK by bylo jen staré město s hradbami okolo. Taky vemte nazřetel, že v HK moderní stavby chybějí a že obměna je nezbytná. Každé město v ČR se snaží modernizovat. Prostě doba jde dál a tahle vila je prostě jen obyčejný dům jako další desítky v HK. Sice by bylo moudré kdyby se to nové sídlo postavilo jinde, ale nejsem proti zbourání. A víte co si myslím? Že většina těch lidí, co podepsala petici, tak ani před tím nevěděli, že nějaká vila Anička funguje, popravdě, před tím jsem nevěděl ani její název a vy snad ano?
15.3.2007 14:23
sniffer  (Pokročilý +4)
RE: Vila Anička
Naprosto mi mluvite z duse :) Pokud se nahodou zboura, vzpomene si nekdo za rok, za dva, natoz za pet, ze tam nejaka vila Anicka byla?
15.3.2007 17:03
rundlikus  (Nováček)
RE: Vila Anička
No to ať se město modernizuje tj navíc místa na modernizaci tu je dost ale proč hanobit tu álej, vždy když jedu 24 tak se mi ta vilka líbí a dodává tu správnou atmosféru směrem ke středu města Třebas by si mohli tu věc postavit vedle místo toho neobstarávanýho parku ale ne na jejím místě
15.3.2007 20:24
snaker  (Nováček)
RE: Vila Anička
Vždycky se najde někdo kdo bude proti modernizaci HK. Město tento záměr projednávalo několik let, to to nikomu nevadilo? Zajímalo by mě, jak by se vám líbilo, kdybyste vlastnili starý dům, chtěli ho zbourat a postavit nový. Do projektu byste vložili nemalé peníze a těsně před stavbou by vám dům zapsali na seznam památek. Případně ještě poskytli dobrou radu: "Vždyť si ten dům postavte u Eurotelu, tam je místa dost."...
Druhý efekt je ten, že to může odradit další investory.
15.3.2007 22:19
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Vila Anička
To je těžké, pokud někdo nezná historii a místopis města kde žije (předpokládám že tady žiješ), nic moc mu neříká vzhled celku, tak mu asi opravdu nezáleží na tom kde žije a jak město vypadá. Mě osobně se líbí sklo, kov a beton a moderní stavby, ale musí být na patřičném místě a musí mít k sobě moderní okolí. A jméno vily "Anička" snad ani není možné aby ji "hradečák" neznal, do včerejška bych se sázel, že v Hradci není 100 lodí, kteří by nevěděli, kde ta vila je, ale po dnešku bych si nevsadil ani pětník.
16.3.2007 07:56
MIREK  (Pokročilý +2)
Moderní stavby
Myslím si, že pro stavbu moderních staveb je v HK ješte dost místa. Vždyť Střelecká ulice je vcelku pohledná ulice, proč mezi ostatní vilky na jedné straně vklíňovat násilně nějakou moderní stavbu, která zde bude jako pěst na oko a možná bude jenom pomníčkem pro nějakého architekta. Když se podívám Gočárovu třídu, tak také esteticky ladí, jen obchodní dům DON je zde jak pěst na oko a působí vůči okolním domům jako silně neestetická stavba. A úplně stejně by působila jakákoliv jiná stavba, která by vznikla místo vily Aničky. Jen se pozastavuji nad faktem, že takové schvalování nové stavby, a právě v této lokalitě, snad probíhá i u hlavního architekta města, který dle mého laického názoru, nemá dostatek estetického cítění.
16.3.2007 15:07
BlackHK  (Nováček)
Vila Anička
Tu vilo moc lidí opravdu podle jména neznalo, víc lidí ji zná až teď, když se má srovnat se zemí. Místa v centru moc není na stavbu. Jedině u Aldisu, ale tam už jsou zřejmě skoro všechny pozemky vyprodané. je to věc majitele, co s tou budovou podnikne. Myslím si, že je to většině lidí v HK jedno, co se s tím stane. V Praze takhle bourají skoro každou chvíli nějaký blok starých domů, místo nich pak stavějí nové budovy. Jestli zase nechcete odrazovat investory, jako tomu bylo v případě Ronalu, tak se proti tomu nestavte. V HK vždycky byli lidé skoro proti všemu! Proto se říká, že v HK chcípnul pes! Proč si myslíte, že v PCE už mají větší pruměrný příjem a víc práce? Protože si invetory neodhánějí neustálými peticemi, stejně tam ten dum nebude stát věčně!
16.3.2007 15:33
JPA  (Pokročilý)
RE: Vila Anička
Ronal vyhnalo NĚKOLIK konkrétních lidí, kteří bydlí v Třebši, to byla samozřejmě pitomost, ale kupodivu toto vyhnání mělo na magistrátu podporu. V případě Aničky se radní zaklínají investorem - myslíte, že Generali jen tak opustí stotisícové město? Kdepak, určitě byla dohoda možná, ale muselo by se chtít...
JPA
16.3.2007 17:18
Franta  (Nováček)
RE: Vila Anička
Mozna prevlada strach, protoze za humny je dalsi stotisicove mesto kde je prostoru ve tredu mesta az az.
19.3.2007 09:49
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Vila Anička
Ti konkrétní lidé, a bylo jich dost, se ozvali celkem právem. Fabrika patří do průmyslové zóny a ne do prostorů, kde nic takového nestojí a je tam předpoklad, že tam bude bytová výstavba. Dále se pak ani nedivím majitelům přilehlých pozemků, že nechtěli sousedit s fabrickou halou, která by pak jistě nebyla poslední. Opět opakuji, fabrika patří do průmyslové zony a ne pozemek nějakého vyčuránka, který dobře vyšmelil pozemek.
19.3.2007 10:09
JPA  (Pokročilý)
RE: Vila Anička
Vyčůránků je vždycky v těchto případech dost, ale Ronal si logicky vybral místo, které je blízko napojení jak na D11, tak na budoucí R 35, Opatovicko by mělo být průmyslovou zónou (logistika, velkosklady atd.), proto tam chtěli Finové papírnu, Pardubice spalovnu atd. Z hlediska ekologie splňuje Ronal nejpřísnější normy, nástupní plat zaměstnanců je o třetinu vyšší než je hradecký průměr, tohle jsme pro...li, přátelé.
JPA
23.3.2007 13:33
vanecj  (Nováček)
RE: Vila Anička
Dovolím si zde přiložit názor na Ronal, který měl být v HK a následně je postaven v Pardubicích. Svým způsobem je asi dobře, že stavba takovéhoto charakteru v Hradci Králové nestojí. Ano je jasné, že by výrobní areál f. Ronal přinesl do HK pracovní místa. Bohužel to by pravděpodobně byl v zásadě jediný klad. Problémem Hradce je, že nemá zpracovanou průmyslovou zónu s řešením infrastruktury k ní vedoucí. To Ronalu mohly Pardubice jednoznačně nabídnout. V HK by výrobní stavba tohoto charakteru v místě, kde měla stát působila dle mého názoru jednoznačně rušivě z hlediska infrastruktury města. Navíc město Hradec Králové není a nikdy nebylo průmyslové město tak jako jsou Pardubice. Z hlediska kvality života je je Hradec Králové jednoznačně na výši oproti Pardubicím i bez Ronalu i jemu podobných staveb. Pokud má někdy v budoucnu do HK přijít stavba podobného typu jako Ronal musí být na toto připraveny podmínky předem a být jednoznačně vybudovaná průmyslová zóna. S tím jsou samozřejmě spojeny obrovské investice.
17.3.2007 18:48
Eva  (Pokročilý +6)
knihovna
Souhlasím s uvedeným názorem na knihovnu. Je jak hradby a z pohledu od Třebše brání výhledu na staré město.Když už to muselo být takové monstrum, mohlo být alespoň nižší.
17.3.2007 20:55
rundlikus  (Nováček)
Nesouhlasím
Třebas právě proto to má vypadat jak hradby mě se to líbí dyť tam také dříve hradby byli a teď to dělá s bílou věží mohutný a krásný celek a pokud to vypadá jak od komunistů tak si dovolím nesouhlasit neboť do takovýchto tvarů se nepouštěli a navíc dnes se používají kvalitnější a odolnější materiály
19.3.2007 14:05
old  (Nováček)
Vila Anička a její zbourání (modernizace)Objekt vily &#8222;Anička&#8220
Objekt vily &#8222;Anička&#8220; byl postaven v r. 1911 podle plánů stavitele Pažouta. Byl koncipován jako rodinná vila v zahradách. Později byla vila proslulá především svou růžovou zahradou. Objekt je součástí vilové zástavby podél Střelecké ulice, která v této části města lemuje následně vzniklou blokovou zástavbu. Soubor rodinných vil je významným urbanistickým prvkem v prostorovém uspořádání města. Jeho význam a hodnota spočívá v souboru jako celku a nestojí či nepadá s (ne)existencí jedné vlily.
V polovině 90. let min. stol. byl dům ve špatném stavebně technickém stavu. Jeho tehdejší vlastník, bankovní dům Skala, provedl větší stavební úpravy interiéru související se změnou užívání z bydlení na administrativní funkci bankovního domu. Tím došlo závažnému zásahu do podstaty objektu, byť jeho vnější vzhled zůstal formálně zachován. Vila byla zbavena svého přirozeného zázemí, které tvořilo nedílnou součást její hodnoty. Zmizelo stylové oplocení a růžová zahrada, naopak přibyla prostorově i architektonicky nevhodná vnější přístupová rampa pro zdravotně postižené, a místo růží vzniklo parkoviště. Objekt zůstal trčet v nedefinovaném prostoru u křižovatky.
Koncem 90. let min. stol. změnila vila majitele. Bankovní dům Skala vystřídala pojišťovna Generali. Ta zde rovněž provedla stavební úpravy a provizorní statické zajištění budovy. Stav objektu, ani jeho velikost neodpovídaly jejím záměrům a proto bylo zpracováno postupně několik variant dostaveb a přístaveb. Ty však prokázaly pouze to, že takové řešení je z architektonického i urbanistického hlediska nepřijatelné. Pojišťovna se proto rozhodla zpracovat celkové řešení prostoru křižovatky Gočárovy třídy se Střeleckou ulicí. Toto řešení bylo schváleno odborem hlavního architekta města, výborem pro územní plánování a rozvoj města i zastupitelstvem města.
Následně Společnost ochránců památek ve východních Čechách podala na ministerstvo kultury České republiky (MK ČR) žádost o prohlášení objektu čp. 492 na Gočárově třídě v Hradci Králové, která je známá jako vila &#8222;Anička&#8220;, za kulturní památku.
Architektonická, ani památková hodnota objektu není taková, aby opravňovala jeho památkovou ochranu. Žádost o jeho prohlášení za kulturní památku je čistě účelová a je vedena sentimentem a obavou některých lidí ze změn v místě, které je pod názvem &#8222;u Aničky&#8220; známým orientačním bodem na mapě města, na křižovatce významných ulic Střelecká &#8211; Gočárova.
Kromě dopravní funkce se obě zmíněné ulice výrazně uplatňují v radiálně okružní prostorové kompozici města. Gočárova třída jako nejvýznamnější městská osa a Střelecká ulice jako součást hlavního městského okruhu. Jejich průsečík je jedním z uzlových bodů města. Gočárova třída zde kdysi protnula starší prstenec vilové zástavby a byla postupně jednoznačně vymezena pěti až šestipodlažní městskou zástavbou. Silný koncept vilové zástavby podél městského okruhu měl dlouho dost síly na to, aby si udržel svůj charakter při střetu s radiálou. V okamžiku, kdy vila - vily v tomto místě pozbyly své původní funkce a tlak na využití přesáhl jejich fyzické možnosti, pokračuje zde přirozeně vývoj městské struktury zpevněním a zdůrazněním zástavby nároží - běžná věc v každém žijícím a životaschopném městě.
Navrhovaná výstavba v uzlovém průsečíku kompozičních principů radiálně okružního systému nepoškozuje urbanistické kvality města, ani nesnižuje význam vilového souboru, jen přidává další kamínek do stále se měnící městské mozaiky.19.3.2007 18:31
snaker  (Nováček)
RE: Vila Anička a její zbourání (modernizace)Objekt vily &#8222;Anička&a
Tak tohle má hlavu a patu. Díky
19.3.2007 23:19
BlackHK  (Nováček)
ronal
Rikate ze v Trebsi neni prumyslova zona, souhlasim, ale kde v Hk vlastně nějaka je? Kde maji firmy, ketere nabizeji praci v Hk stavet? To musi vse do pardubic? Proc jsou v HK podprumerne platy a predrazene byty? To mi nikdy do hlavy neslo...
22.3.2007 16:46
Xaver  (Profesionál +11)
Stará vila
Ti, kteří chtějí zachovat objekt nevábného vzhledu z dožitých stavebních konstrukcí by měli navštívit budovu magistrátu. Tam mohou shlédnout celý záměr včetně modelu a vizualice. Třeba by poznali, že ten záměr vypadá mnohem lépe než vila, která již dávno nenese nápis Anička, nýbrž Generali.
23.3.2007 06:56
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Stará vila
Už jsem to viděl. Je to moderní nevzhledná stavba. To je ale věc názoru.
26.3.2007 22:39
hradečák  (Nováček)
Vila Anička
Podle mne je třeba věc posoudit spíš z nadhledu. Je třeba se ptát, jestli na tak citlivém místě přinese zbourání vily a stavba nových objektů novou kvalitu pro město. Tak vysokou a tak přínosnou, že vyváží ztrátu. Nová kvalita by se měla projevit hlavně městotvorností, novým životem, chutí člověka sem zajít, pobýt tady, vrátit se sem. Ulrichovo náměstí, které umrtvily &#8211; možná nechtěně, ale zato dokonale - finanční instituce, je pro mne odstrašujícím příkladem. A bedlivě bych zvažoval, jestli mrtvolu prodlužovat ještě k další křižovatce Gočárovy třídy. Naproti tomu určitě existují i opačné příklady, kdy novostavba dokáže zaujmout &#8211; třeba v Grazu v Rakousku.
Podle mého názoru není největším nedostatkem celého záměru právě ono kritizované bourání vily Aničky, ale to, že nový návrh zatím nepřesvědčil. Kdyby byl opravdu přínosný, diskutovalo by se taky o jeho kladech. Proti ztrátám by stály jasné přínosy. A tak i když ze zásady nemám rád staromilce, kteří by v Hradci nejraději nepostavili už ani psí boudu, pořád vnímám vilu Aničku i s její třeba spornou kvalitou jako větší hodnotu pro město než poněkud studenou novostavbu.
Myslím, že nepříznivá reakce na bourání a rozpaky kolem novostavby naznačují, že záměr a jeho ztvárnění nejsou ideální. Tudíž by se zodpovědní měli znovu zamyslet. A nejen to, taky podle toho konat.
29.3.2007 17:11
snaker  (Nováček)
RE: Vila Anička
Návrh budovy není nijak zvlášť unikátní, jde přece o kancelářskou budovu. Pokud budeme brát jen to, jak budova vypadá, tak souhlasím, že Anička vypadá lépe (jen zvenku). Pokud ale nechceme, aby se z Hradce Králové stalo krásné město BEZ lidí, tak bysme měli investice firem podporovat a ne jim házet klacky pod nohy.
25.4.2007 22:01
Vladimíra Šilhánková  (Nováček)
Vila Anička
Podle mého názoru se každé město tedy i Hradec skládá nejen z cihel a betonu, ale také z tisíců životů, jež jsou v něm žity, z milionů pocitů, radostí a starostí, jež se tu každodenně odehrávají. Ze schůzek &#8222;na rohu&#8220;a procházek v parku. Jimi město cítí a dýchá. Jsou pak ve městě místa, budovy a zákoutí, která jsou více než jiná viditelná a každodenně vnímaná a vytvářejí to, čemu se říká &#8222;obraz města&#8220;. A místa, která více než jiná oslovují své obyvatele, místa, které mají lidé ve městě rádi. Při setkáních s nimi je to stejné jako při setkání se starým přítelem. Tato místa pak vytvářejí to, čemu se říká &#8222;genius loci&#8220; tj. to, co vlastně tvoří město městem. Městem jedinečným a neopakovatelným, rozeznatelným od jiných blízkých i vzdálených míst a měst. Ve vile Aničce snoubí se podle mého názoru obě tyto hodnoty, vytváří jedinečný obraz a genia loci našeho města.
Nejsem žádný zapšklý staromilec, naopak jsem příznivec a obdivovatel moderní architektury, přesto si myslím, že novostavba firmy Generali by mohla stát třeba v zóně Aldis, v některé z proluk v ulici Dukelské, S.K.Neumanna nebo na nároží na náměstí 28. října.Místo se podle mého názoru v Hradci najde dost &#8211; pro Aničku i pro Generali &#8230;
27.6.2007 19:18
Vladimíra Šilhánková  (Nováček)
Stěhování Aničky
Už jste to taky slyšeli?? Generali by prý Aničku přestěhovala někam jinam ve městě (jako vsřícné gesto občanům)...
27.6.2007 21:29
X Y  (Pokročilý +4)
RE: Stěhování Aničky
Vůbec nejde o vilu jako takovou, ale jde o vilu na tom konkrétním místě, všude jinde to bude jen tuctová zděná vila, navíc dost ošklivá. Pojišťovna chce ten prostor a vůbec je nezajímá co tam stojí. Klidně slíbí její přestěhování, protože jim při stěhování nedopatřením "vypadne z rukou" a rozbije se, tak ji shrnou a zavezpou s ní nějaký dolík. Je nesmysl aby tu vilu stěhovali, tolik peněz na takový nesmysl nebudou vyhazovat.
28.6.2007 00:00
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Stěhování Aničky
Generali vůbec nechápe, že vila Anička je pěkná právě tam, kde je.
28.6.2007 07:17
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Stěhování Aničky
Předpokládám, že ani tato varianta neprojde. Jsou to lumpové.
28.6.2007 08:43
Phavel  (Pokročilý)
RE: Stěhování Aničky
Ale, já bych je zase tak neodsuzoval. Těší mě, že mají o naše město takový zájem a také chápu, že chtějí zůstat na jedné z nejrušnějších ulic v HK. Také bych uvítal, kdyby se raději rozhodli stavět třeba v blízkosti nového Autobusového nádraží, nebo zastavět rohovou proluku na nám. 28. října u Tesca. Toto máměstí nějakou investici potřebuje, protože jeho celkový vzhled za moc nestojí. Ovšem zřejmě jsou tam všelijaké poměry a spekulace ohledně vlastnictví tohoto pozemku. Co se týče vily Aničky, souhlasím, že novou výstavbou se poněkud naruší soubor vil u Střelecké ulice. Na druhou stranu na Gočárovku bloková městská zástavba jednoznačně patří. Myslím, že nová výstavba v tomto prostoru by tvář města nepoškodila a investice tohoto charakteru by mohla být i přínosem co se týče pracovních míst.
28.6.2007 10:37
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: phavel
Pokud vím, rohová proluka na nám. 28.října je v majetku Obchodní banky. Banka tam kdysi chtěla stavět.
28.6.2007 10:41
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Stěhování Aničky
Již o začátku bylo a stále je několik důvodů proč Aničku nebourat. Jde právě dům, který stojí právě na tomto místě. Pokud by vila měla stát někde jinde, stane se z ní bezvýznamný dům. Od začátku se mluvilo o zachování rázu tohoto místa v kontextu s ostatní vilovou zástavbou na jedné straně Střelecké ul., je to orientační bod, jde o zachování arch.rázu tohoto místa. Podle mého se vymýšlí jenom nějaká lumpárna, aby se prosadil původní záměr pojišťovny na postavení nevkusného sklo-betonového monstra.
28.6.2007 21:22
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Stěhování Aničky
Naprosto souhlasím s Mirkem.
12.10.2007 19:43
Hradčák  (Nováček)
vila anička
bourat vilu aničku neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ja jako cosi vasobě v čenerali myslí bourat jí ještě bi měli belt rádi že maj takhle nádhernou budovu a ne nějakou hnusnou obludu která ani v architetůře hradce nemco dělat jako například nová knihovna gdisy postavená benešovka atd. Hradečáci nenechte si udělat zhradce město jako je město most Most(uhelné město)jsemrád že jsme s odtamtud asi před 25lety ostěhovali tam se o architektůře moc mluvit nedá spíš o králíkárnách (paneláky). Hradci se né nadarmo řiká salón republiky an nenchte sito nějakou bl... pojistovnou a architektem kterej určitě v hradci nebyl a je pěknej de... prostě užbi měla generali dá konečně pokoj jednou provždy. jo a pro generali před novákovýmy garážemy by měli lepšý a vědšý mýsto tam se nic zakazit nedá nebo uvelkýho plaveckýho bazénu. tech nýst je ta dy dost a dost.

ps. lidi odpusťte mi tychiby gdyž pýšu beschyb tak mi to moc dlouho trvá.
12.10.2007 22:08
Roman  (Pokročilý)
RE: vila anička
:-))) no mě by dalo víc práce tam ty chyby takhle pěkně naflákat...
13.10.2007 21:44
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Hradčák
Neměl bys tolik hulit.Nebo chlastat?...Asi obojí.
30.10.2007 12:20
Sušený led  (Nováček)
Postavme se na odpor
Pokud by pokus o zapsání vily Anička do seznamu památek se ukázal jako neúspěšný, napadá mě způsob, jak bychom my sami, tedy veřejnost města, mohli tuto budovu zachránit. Jednoduše tím, že budeme bojkotovat služby pojišťovny Generali a vyzveme k tomu také všechny svoje známé. Pokud by pojišťovna přišla v HK o klienty, hradeckou pobočku budou muset zavřít, a tak by bylo jakékoli bourání bezpředmětné.
9.11.2007 17:34
ridic007  (Nováček)
RE: Postavme se na odpor
To jsi vymyslel pěknou kravinu s tím bojkotem. Že nikdo jste za totáče nebojkotovali nikoho. To Generali s tou stavbou vytvoří minimálně 100 nových pracovních míst. Budem mít novou dominatu města, budeme mít práciv nových kancelářích, řemeslníci a stavební firmy budou mít zakázky. Přijdou další investoři. Nebudeme přeci žádné zatuchlé město. Gočár také navrhl nové nádraží daleko za městem a všichni mu nadávali. Podívej se kde je nyní. Nemělo být ještě trochu dále?
9.11.2007 17:25
ridic007  (Nováček)
Vila Anička je bezcenná ruina
Koukal jsem se na tu vilu Aničku, vždyť je to již vykuchánná bezcená ruina. Ať to zbourají a postaví nějakou novou dominatu HK. Ať se dostaví konečně Gočárova třída. Pokud by se v historii uvažovalo stejně jako v petici zachovat vilu Aničku, pak bychom všichni bydleli v hlíněném jílovém valu na kopci zvaném Velké náměstí.. Naštěstí se pokrok nedá zastavit.
12.11.2007 10:47
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Vila Anička je bezcenná ruina
S tím, že je Anička bezcená rujna určitě nelze souhlasit. Spíš bych nazval to, co by se místo ní mělo postavit, další sklo-železo betonovou obludou. Zrovna takové monstrum se zde vůbec nehodí. Ideální místo pro takovou stavbu je například v lokalitě ALDIS, tam se to možná hodí. A ke zmíněnému Gočárovi. Pan Gočár měl dobrou vizi o rozvoji města, věděl, že se město bude rozrůstat, tušil například že doprava bude taková jaká je, atd. To co se dnes staví, je absolutně bez jakéhokoliv konceptu, jenom si architekti staví své pomníčky.
20.2.2008 14:33
Xaver  (Profesionál +11)
Tak se to povedlo
Tak se to prý povedlo. Ten podivný dům "Anička", který neměl nikdy žádný velký význam pro HK prý bude strašit dál. Divné, svět se asi doopravdy zbláznil.
20.2.2008 15:47
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: Tak se to povedlo
To jsi asi jeden z mála lidí v HK, který si to myslí.
20.2.2008 22:20
ne-hradecak  (Nováček)
RE: Tak se to povedlo
No já si také myslím, že vila Anička je jenom bezcenná ruina, dávno před tím vykuchaná, pokud bude Generali trošku chtít stavět, tak se přestěhují naproti do jiného objektu co už koupili, slavnou vilu aničku, prázdnou a zavřenou obydlí časem bezdomovci a ono se to nakonec vyřeší samo, nebo budeme mít na křižovatce rumiště. Ať už tam něco v tom Hradci postaví. Proč si jí nekoupí ty pokrytečtí zastánci historie, proč si jí nekoupí a neodnesou? Protže jenom blokují ze závisti a nejde jim o samotnou věc. Je to stejné jako se stromem u lávky u Aldisu, jako se sloupy na Malém náměstí.
21.2.2008 07:03
Martin Samohrd  (Nováček)
Jiný pohled na Aničku
Gočárova třída leží na katastrech Pražského Předměstí a Hradce Králové. Pražské Předměstí (do roku 1942 samostatná obec) prodělalo podstatně odlišný stavební vývoj, než Hradec Králové, Od druhé poloviny 20.let však můžeme sledovat, jak i Pražské Předměstí získávalo městský charakter a po vzoru Hradce Králové regulovalo, byť nedůsledně, novou městskou zástavbu. Na Gočárově třídě, která byla tehdejšími regulačními plány vždy chápána jako městská třída (resp. radiální urbanistická osa), byly realizovány nové vícepodlažní stavby: od r.1927 - městský dům (býv. radnice), bytové domy čp. 660, 943, 961, 1000, ale také v roce 1930 hotel Avion. Rozsáhlá dostavba Gočárovy třídy pak pokračovala dále od padesátých let jejím přímým propojením s Pražskou třídou a průběžnou výstavbou bytových domů s obchodním parterem, kde již musela být demolována původní zástavba Pražského Předměstí. Prozatím poslední původní vila byla demolována s souvislosti s výstavbou obchodního domu DON (r. 1974).
Tímto stručným popisem vývoje Gočárovy třídy Vás chci ujistit, že záměr společnosti Generali není ničím nenormálním, natož to odsouzeníhodným. Naopak. Náhrada vil čp. 492 a 731 novými objekty s veřejně přístupným parterem, prostorově korespondujícími s vícepodlažní zástavbou na druhé straně křižovatky a kompletujícími tak současnou výškovou hladinu, je počinem chvályhodným. Byl by tak dovršen více než stoletý stavební vývoj Gočárovy třídy. Tzn. stavební vývoj v duchu urbanistických tradic města, o kterých tak hodně občané Hradce mluví, ale tak málo mu rozumějí.
4.7.2009 23:53
STDM  (Nováček +1)
.
Tak jsem si (tuším v regionálním vysílání RTA) poslechl zprávu, že Anička nakonec nebude vyhlášena národní kulturní památkou a hrozí ji zbourání. V lékárně na Masarykově náměstí se opět podepisuje petice za její záchranu.
5.7.2009 16:29
Roman  (Pokročilý)
RE: .
To je teda bída, když na pochopení, že do ucelené řady dobových vil se prostě skleněná krabice nehodí, musí být barák vyhlášený národní kultůrní památkou... Hlavně, že se ti panáci stále ohánějí "salónem republiky".
7.7.2009 11:18
Xaver  (Profesionál +11)
RE: anička
Jakápak půvabná vila. Možná v polovině minulého století, když stála uprostřed růžové zahrady. Dnes je to podivná bouda natřená podivnými barvami obklopená parkovištěm a vozovkou ze všech stran. Nedělejme z našeho městečka směšný skanzen podivných staveb. Postačí směšné zastupitelstvo, co sousedním městům slouží k obveselení :-))
7.7.2009 14:37
Ira  (Pokročilý +1)
RE: anička
Xavere, souhlasím pouze s vaší poslední větou.
7.7.2009 19:02
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Ira
:-))
7.7.2009 23:36
Roman  (Pokročilý)
RE: anička
Je drobný rozdíl mezi půvabnou a dobovou... :-)) A že ji někdo pomaloval podivně červenou barvou a zahradu zalil betonem ještě nezakládá důvod k jejímu zbourání a nahrazení prosklenou škatulí. To bysme pak tímhle způsobem mohli natřít na červeno Ducha, parkoviště tam už Atol přilajnoval až ke zdi - tím pádem ho biskup může zbořit a na jeho místě vystavět mnohem účelnější a modernější pekárnu hostií. Co s nějakým skanzenem...
10.7.2009 10:28
Dan  (Nováček)
RE: anička
BINGO! BINGO! A ještě jednou BINGO!!!
12.7.2009 13:07
Xaver  (Profesionál +11)
RE: anička
Zvláštní...nikdo z dnešních plamenných obhájců nevzhledné a stavebně dožité barabizny neprotestoval, když se měnil její vzhled. Má jiný vchod, jinou barvu, růžová zahrada je nahrazena parkovištěm. I ten nápis "Anička" tam už není. Jen psí obludy ten chodník okolo obsírají a obechcávají stále stejně...:-))
13.7.2009 20:40
Roman  (Pokročilý)
RE: anička
No nic, svůj názor jsem k tomu řekl. Asi bude dobrý v nejlepším přestat (než číst furt a furt dokola tu rádobyftipnou repliku o obsrávání a obchcávání...)
14.7.2009 08:56
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Roman et Ira
To není vtip, jen konstatování skutečnosti. Městečko obsírají a obechcávají psi, jejich majitelé je s úsměvem pozorují a jen málo z nich uklidí alespoň ta hovna. Moč se holt uklidit nedá. Patříte ke které skupině?...Úsměvný den :-))
14.7.2009 21:04
Roman  (Pokročilý)
RE: Roman et Ira
Nemaje psa, nevím. Ale určitě ne k té, která pořád dokola a všude opakuje stále tutéž větu víceméně témuž publiku...
13.7.2009 21:23
Ira  (Pokročilý +1)
RE: anička
Xavere, s tím už si prosím tě dojdi.
14.7.2009 14:08
Hradecak  (Nováček)
Anicka
Hradec Kralove se jiz od 19 stoleti snazi byt moderni mestem. Prizvisko salon republiky si nevyslouzil, jen tak pro nic za nic. Ale prave diky svemu modernimu vzhledu s dokonalym urbanistickym uzemnim planem, skloubenym s historickymi stavbami ve starem meste. Jiz Gocar pocital, na tride nesouci jeho jmeno, s vybudovanim vice patrovych budov, v jak jinak nez urbanistickem stylu. Stihnul promenit Ulrichovo namesti z prostoru kulturniho a spolecenskeho v centrum obchodu a administrativy. Proc tedy nepokracovat v modernim duchu Hradce Kralove? tim spise, ze drive ci pozdeji vila Anicka stejne ustoupi, modernejsi budove. (Stejne jako kdysi historicke hradby, ustoupily modernimu razu mesta) Jak tu jiz bylo receno, Anicka se ani vzhledove, ani jinak do Gocarovy tridy nehodi. Jestlize nema pamatkovou hodnotu, ale jen vizualni (Me se vila opravdu libi, ale prilis ne na soucastnem miste), proc tedy nevyuzit nabidku banky a onu budovu neprenest do zelene, kam se bude mnohem lepe hodit. Odpoledni posezeni u kavy v takove budove v hezkem prostredi, by se mi opravdu libilo.

Soucastnou polohu Anicky nepovazuji za prilis stastnou, proto sem jednoznacne pro preneseni budovy. Samozrejme nejvice zalezi na budove, ktera by mela Anicku nahradit, musi to byt vkusna a pekna budova.
24.7.2009 16:21
Dan  (Nováček)
RE: Anicka
A co je moderního na proměně "z prostoru kulturniho a spolecenskeho v centrum obchodu a administrativy" ???
A stejně každá vila kolem okruhu "... ustoupi, modernejsi budove. (Stejne jako kdysi historicke hradby ...".
A stejně zemědělská a lesní půda ustoupí dálnicím a na ně navazujícím stavbám.
A stejně Země shoří, až se ze slunce stane rudý obr.
A a stejně, a stejně, a stejně ...
31.8.2009 20:22
Hradecak  (Nováček)
RE: Anicka
Jestlize necham stranou vas slohovy projev, odpovim vam. Moderni na promenene bylo, prave Gocarovo pojeti. Kdyby v te dobe zili lide podobni vam, Gocar mohl zustat nepochopen (ve vyse uvedenych modernizacich) a z Hradce mohly byt druhe pardubice.

K ostatnimu se ani nevyjadruji, bavim se tu pouze o hlavnim bulvaru mesta, vedoucim do Kuklen. Nikoli o ostatnich vilach, lesich, zemedelske pude, ani o zaniku slunecni soustavy.
16.9.2009 13:35
Dan  (Nováček)
RE: Anicka
Ano, můj slohovej projev nechte laskavě stranou, vono se totiž vo sloh fakt nejedná, esli ste to nepostřeh. Rači se naučte používat interpunkci. Když vidím, jak přistupujete k rodnýmu jazyku, neudivuje mě ani přístup k ostatním věcem tejkajících se kultury.

Jo, a příště se držte toho, na co vodpovídáte ... Nejste náhodou politik? Nebo už si ten jejich způsob komunikace vosvojily i nejširší vrstvy vobyvatelstva?

Ach, nepochopil ... to se dalo vovšem čekat, podle úrovně příspěvku.Takhle vám to vyhovuje? Takhle si představujete diskuzi?
Já ne, takže tohle je moje poslední reakce na vaše ...
16.9.2009 16:00
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Dan
Slohový projev vypovídá o úrovni dotyčného...:-))
22.9.2009 15:19
Dan  (Nováček)
RE: Dan
Že jo?
No, moc vás zrovna nemusím, ale přesto se pokusím reagovat.
Jestli se vaše reakce týká mých příspěvků, pak se musím ptát po slohové úrovni téže (vaší reakce, pokud byste se nechytal).

Mimochodem, a to je určeno všem, kterým se jazykově nezdají moje dva předchozí příspěvky, nechte si udělat rozbor na některém odborném pracovišti a uvidíte. Pokud jste ovšem ochotni připustit váš omyl.
22.9.2009 16:58
xicht53  (Pokročilý)
RE: Dan
Myslíte třeba na klinice docenta Chocholouška? :-)
17.9.2009 12:52
Hradecak  (Nováček)
RE: Anicka
Jelistize Vas to zajima, jsem student filozoficke fakulty (budouci historik). Muzete mi sdelit, ceho jsem se nedrzel? odpovedel jsem Vam, pokud vim, na vse, co bylo k tematu. (jestli ne, milerad to napravim).

Prosim Vas, cim jsem vam naznacil, ze by mi urazlivy projev nespisovnou cestinou mel vyhovovat? Jestli cekate vzajemne urazeni, pak vezte, ze do teto hry me nezapojite.
22.9.2009 18:14
Darka  (Nováček)
RE: Anicka
Mohu se vás zeptat, kolik vám je let? On tu jen na danou věc vyjádřil svůj názor. Tak proč se do něho tak pouštíte? Přitom jste neuvedl žádný argument, ale ani svůj názor. Jediné vysvětlení které bych pochopila, by mohla být vaše mladická nerozvážnost. Přeci každý smí vyjádřit svůj názor. Je snad sloh důvodem, se do někoho takto obouvat? Mimochodem, v čárkách jsem našla dvě chyby, jinak se jedná o vsuvky, věty jednočlenné, nebo vložené. Mám o vás horší mínění než o autorovi, chyba v textu se dá napravit, pro vaše chování pochopení nemám.
24.7.2009 21:59
Jirka, HK II  (Pokročilý +1)
RE: Anicka
Rikas HK modernim mestem? Ja si tedy nemyslim, ze zabetonovani veskere zelene je krok kupredu, prave naopak. To od ceho vyspela mesta jiz upustila, buji ted u nas. Vytvorit dostatecny pocet parkovacich mist pro klienty i zamestnance v centru misto pesi zony nebo parku. Vyhnat cyklisty na chodnik jako pri rekonstrukci Gocarky od Ulrychaku k mostu. Na zuzeni silnice a zelen se nejak zapomnelo, ze? Bravo! V teto ulici vitezi betonarske a automobilove loby nad zdravym rozumem ;( Uz pred tim hlukem, smradem a prachem neni uniku ;(
27.7.2009 14:21
Dan  (Nováček)
RE: Anicka
Je to divný, ale opět 100% soulas ;-)
31.8.2009 21:08
Hradecak  (Nováček)
RE: Anicka
Anicka by se mohla pochopitelne prenest i jinam. Nejde mi o to jestli do zelene, nebo na vhodnejsi misto, spise o samotne preneseni. Jestlize Anicka nema historickou hodnotu, jedna se pouze o zdarilou stavbu, proc ji neobdivovat na miste, na ktere by se vice hodila. Je jedno jestli to bude v nove vysazenem parku, jinde v centru mesta, nebo na misto betonove obludy. Bohuzel na soucastnem miste (za soucastne situace) vila postrada jakekoliv kouzlo. Na rohu Gocarovky by se mi vice libila patrova budova, ktera by dotvorila narozi bulvaru.

Nove vysazeny park s detskym hristem, kde by si mohli rodice sednout v prijemnem prostredi na zahradku kavarny Anicka a hlidat sve bavici se ratolesti, je jen jedna z predstav, ktere bych dal prednost, pred soucastnym stavem na rusne tride.

Na Gocarove tride mi chybi zelen stejne jako vam. Gocar navrhoval stridani obytnych ctvrti s plochami zelene. Bouzel se to pomalu z Hradce vytraci a to je smutne.
1.9.2009 09:45
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Anicka
Samozřejmě přemístění Aničky na jiné místo by bylo ideálním řešením, ale je otákou, kolik by ten transport stál a zda je vůbec reálný.
22.9.2009 17:32
xicht53  (Pokročilý)
RE: Anicka
Jestli budete chtít někdy v budoucnu něco publikovat, studente historie na FF, tak si aspoň tu gramatiku dejte do pořádku. Ale ani po obsahové stránce se Vám tento příspěvek moc nepovedl, to souhlasím s Danem. Za tohle bych Vám zápočet nedal :-)
19.8.2009 12:02
Milosav  (Nováček)
Vila Anička
Jako hradečák říkám že vila Anička je současnosti bezvyznamnný dům.
Beru to jako pomstu Pardupic (památkářům) kteří tuto klauzuli nastartovaly.
Pamatuji tuto vilu jako kluk tehdy,byla tato vila v původním stavu z upravovanou zahradou.Po zásahu, laciné opravě předchozího majitele byla vila znehodnocena.Nyní dělá ostudu včetně panelového parkoviště okolí.
Křižovatce se nikdy neříkalo u vily Aničky, ale u Ruské knihy.Ulice ROH celkem bezvýznamná ulice nyní významný silniční okruh,a tedy by vila Anička měla ustoupit nové výstavbě.
Pán Gočár by toto jistě uvítal.
Za hradec krásnější !!
Miloslav
19.8.2009 19:05
Roman  (Pokročilý)
RE: Vila Anička
Nejspíš bezvýznamná, ale přesto vhodnější, než skleněná krabice.
Nějak mě ta případná nová škatule nepasuje do okolí ani na okruhu, ani na Gočárovce.
Leda že by to byla taková první vlaštovka a pak by se vybouraly všechny ty bezvýznamné baráky v okolí a celkově se to sladilo do skla...
(nic proti hypermoderně, taky se mi líbí - ale tam, kde se to hodí)
19.8.2009 20:51
jyrka  (Nováček)
RE: Vila Anička
Nic proti, ale Tančící dům je taky hypermoderní a taky skleněný a turisti si ho chodí fotit...
Vím, že to není a nebude případ této budovy, ale jako příklad toho, jak se sklo a stará zástavba v klidu a bez problému snese... určitě lepší, než ta oskliva krabice u teska...
20.8.2009 16:12
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Vila Anička
"Tančící dům" je zajímavý, ale sklo musí být čisté, musí se také umývat.Ten dům je po většinu roku hnusně špinavý a oblemtaný, stejně jako nerezová nádoba na Masarykově náměstí.Nerez se také musí blyštět, jinak je to odporný hnus.
20.8.2009 20:36
Roman  (Pokročilý)
RE: Vila Anička
Bude lepší srovnávat srovnatelné. Tančící dům je vsazený mezi "činžáky" a pasuje tam. Pojišťovna (alespoň podle toho, co publikovali) tam chce mít skleněný prefabrikát, který nepasuje k ničemu široko daleko.U Aldisu možná dobrý, ale tady fakt nic moc.
24.8.2009 23:11
Phavel  (Pokročilý)
RE: Vila Anička
Souhlas. Ovšem řešení, kdy tam bude obojí, tj. skleněná krabice (nebo nějaký ovál, podle jiného návrhu) a před ní Anička, přičemž zase naproti té přes silnici bude asymetricky opět skleněná krabice, která řadu vil podél okruhu stejně naruší - to už není jen "nic moc", to je hnus nade vše. To už je prostě ošklivé řešení snad i na nějakou méně významnou ulici někde v Pardubicích, natož Gočárovu třídu v HK!
25.8.2009 19:34
Roman  (Pokročilý)
RE: Vila Anička
Jo takhle ! Na druhé straně má skleněná krabice stejně stát ? To nemá chybu. Chvíli tam bude tahle srandovní kombinace, o které píšete a pak se logicky zkonstatuje, že když už tam je jedna krabice, tak ta druhá nic nezkazí... :-)) A s třetí a čtvrtou už můžeme pokračovat směrem k Bílé věži, budou už zapadat do okolí :-)))
22.9.2009 15:26
Dan  (Nováček)
RE: Vila Anička
Ano, ano.
To je tak nějak polopatičtěji řečeno to, o čem jsem psal 24.07.2009, a zůstal nepochopen filozofem :'-(
Děkuji, člověka potěší, že není na světě sám ...
25.8.2009 11:39
Milosav  (Nováček)
Vila Anička
Mysleme si že nová budova generely již stojí stojí i protější nová budova a podíváme se do ulice Gočárový třídy směrem k čedoku a zjistíme že nejvíc onu ulici ruší budovy pozdější výstavby tj:bývalý oděvní dům STYL potom Baťa až ČEDOK vyjma budovy 1000 která je původní a budova bývalého supraphonu. Na druhé straně třídy DON, Kňourek Avion, textilana se starší výstavby vycházejí dobře a další nehodící budova na hlavní bulvár jsou hodiny až nynější kavárna.Takže nové budovy se skla a oceli vůbec nedopadly špatně.Naopak budovy styl a podobně z novější výstavby by se musely zakamuflovat a to třeba fasádou a podobně.
Nevím co vězí za touto kampaní.Je to někdo se sousedních vilek majících strach s nastartování bourání a nebo někdo z jiného města aby Hradec nebyl ještě krásnější.
Současné řešení mě připadá jako v Pardupicích v místech bývalém Hotelu Veselky, domu služeb multifunkčního střediska ,plynostav a podobně...
Miloslav
25.8.2009 13:16
Björken  (Nováček)
RE: Vila Anička
Mně osobně se z druhé části Gočárovky taky líbí jen pár částí bloku domů. Byl bych rád, kdyby se domy zmodernizovaly, nebo vystavěly nové bloky, ale to je asi nereálné. Klidně bych také byl proto aby Generali udělalo své sídlo velkolepější. Ostatní vily se bát nemusí, dokud je vlastníci neprodají...
25.8.2009 12:30
Petr - HK  (Guru +4)
a další nespokojení...
A teď se zase zvedne vlna odpůrců, kterým se nebude líbit sousedství vily Aničky a moderní budovy. Bohužel protesty budou oprávněné, toto řešení je to nejhorší. Buď měla zůstat pouze Anička nebo ji měla nahradit budova nová. Podle posledního návrhu zde vznikne architektonický paskvil - 100 let stará vila obehnaná zákaznických centrem. Super!!
25.8.2009 16:56
Xaver  (Profesionál +11)
RE: a další nespokojení...
Údajný rodný dům Vladimíra Iljiče Uljanova soudruzi také obestavěli betonovou boudou.Tady obestaví "andulu" a může se prohlasít, že je to rodiště prapředka nějakého místního politika :-))
26.8.2009 16:16
Petr - HK  (Guru +4)
vizualizace
Kdo neviděl, co na místě Aničky mohlo stát a co tam zřejmě bude postaveno, může se mrknout na vizualizace v HN a oba návrhy porovnat:

hradecky.denik.cz/zpravy_region/vila_anicka_200908...
27.8.2009 09:51
jyrka  (Nováček)
RE: vizualizace
No, to uz opravdu, at radsi postavi tu sklenenou krabici... navic, me se tam ta sklenena krabice docela libi a anicka to tam jen hyzdi :) (po postaveni krabice, ted je mi anicka uprimne jedno...)
29.8.2009 19:11
Saladin  (Nováček +1)
Anicka
Lidi probudte se prosimvas, to budeme za 200 let branit Aldis, protoze tam stal odjakziva? Jak ma mesto rust a rozvijet se, kdyz bazirujeme na starejch domech jako vila Anicka. Kdyby to bylo nejaky kulturni centrum, pak by to byla jina. Ale tohle je pojistovna v hnusnym starym baraku, ktera si chce postavit novy moderni sidlo... Kolik z Vas zastancu v Anicce za posledni rok bylo? Kdy jste naposledy obdivovali krasu tohodle skvostu??? Procistete si mozky...
30.8.2009 13:57
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Anicka
A teď se těš. Milenci starých, hnusných barabizen a starých pořádků tě ukamenují...:-))
30.8.2009 21:52
slatina  (Nováček)
RE: Anicka
Zaplať pambu že takle nepřemýšlý každý tak už žádnou památku nemáme.
31.8.2009 11:52
jyrka  (Nováček)
RE: Anicka
Památek bysme měli dost, ale zbytečných barabizen typu Anička málo...
31.8.2009 13:06
slatina  (Nováček)
RE: Anicka
To Karlštejn byl taky stoletý.Taky ho mohly zbourat. A jak jsme na něj dnes pyšný.
31.8.2009 13:26
jyrka  (Nováček)
RE: Anicka
Ano, ženy určitě chtěly Karlštejn zbourat, alespoň podle legendy :)
Ono, nějak nezáleží jen na stáří, nebo vy také ještě píšete brkem močeným v inkoustu? Topíte také v kamnech na uhlí a jezdíte povozem koňmo? To jsou všechno věci, které jsou "stoleté" a nevyužívají se protože jsou překonány.
Pokud je vila tak cenná (očividně pouze pro pár nadšenců), ať ji koupí, nemyslím si, že by ji Generali rádo neprodalo, po těch peripetiích, co s ní má...
31.8.2009 19:38
Hradecak  (Nováček)
RE: Anicka
To je trochu silna kava, srovnavat Anicku s Karlstejnem.
31.8.2009 20:37
slatina  (Nováček)
Anička
Je zajímavé že tady kritizujete pohled od Urlicháku. Ale co pohled od Střelnice kde je celá řada vilové zástavby. To už vám vadit nebude přerušení nějakou skleněnou krabicí.Podívejte co vzniká u Duranu.Barák na baráku.Bez trávníku samý beton a asfalt.Další příklad, Jižní svahy tam měla být botanická zahrada.Hradec dostává pěkně na frak.Chudák Urlich s Gočárem.
1.9.2009 23:26
Björken  (Nováček)
RE: Anička
Kde mela byt botanicka zahrada? To by bylo super, alespon neco krom akvarka by tady bylo "navic", kam bych mohl vzit zname :)
2.9.2009 06:34
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: Botanická zahrada
Botanickou zahradu jsme na Městském urbanistickém středisku navrhli a dost podrobně rozpracovali na Jižních Svazích, tzn. nad rybníky Datlík a Cikán, směrem ke hvězdárně. Chvíli to i vypadalo, že se bude stavět. Pak se však ukázalo, že takováto akce komunisty nezajímá (nedostala se do plánu :-).
2.9.2009 09:20
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Botanická zahrada
A peníze na to byly? Aby botanická nedopadla jako Nozomi v Šimkových sadech :-) Jinak škoda, byla by to pěkná atrakce, která by zviditelnila město. V Hradci toho zase tolik není, co bychom mohli nabídnout turistům - rodinám s dětmi.
2.9.2009 11:57
Björken  (Nováček)
RE: Botanická zahrada
Přesně tak, když nedávno přijeli známí na pár dní, tak jsem přemýšlely, kam bychom s dětmi v HK mohli zajít. Nás miniaquapark je jistou alternativou, ale jelikož bylo pěkně, lepší písák nebo pardubická Cihelna. Byli jsme v Obřím akváriu, které v porovnání s obřími akvarii v zahraničí není obří, ale dětem se to líbilo. A dál? Na žádný slušný sport se tady jít nedá, prohlídky chrámu a věže nejsou pravidelné, v Liberci je alespoň to ZOO, botanická zahrada, Babylon. V Pcích mají letní kino zdarma. V tomhle ohledu by bylo dobré zapracovat, uvidíme, co nabídne Palác Koruna.
2.9.2009 13:37
Petr - HK  (Guru +4)
RE: Botanická zahrada
Já myslím, že Palác Koruna dopadne stejně jako Futurum, kde hradecké rodiny a náctiletí tráví víkendy a večery - což nechápu.

Pro mimohradecké by byla zajímavá návštěva hvězdárny, jen kdyby nám nepouštěli ty samé filmy, které promítali mě jako dítěti před 40 lety :-)
2.9.2009 13:39
BlackHK  (Nováček)
RE: Botanická zahrada
No asi většina z vás neví, že Hradec poměrně pěknou botanickou zahradu má. Patří Univerzitě Karlově a nachází se hned vedlej Pajkarovy fošny a vedle čerpací stanice benzina. Byl jsem se tam jednou podívat a je to celkem pěkné.
3.9.2009 14:47
Björken  (Nováček)
RE: Botanická zahrada
Vím, už dlouho. Ale to je zaměřeno pouze na léčivé rostliny, ne? Pokud se mýlím, prosím o opravu.
2.9.2009 13:53
Eva  (Pokročilý +6)
Botanická zahrada
Pěkná, ale malá, sloužící výuce. Na Jižních svazích by to bylo krásné, vč. pěkného výhledu. Ale radním jde jen o prachy, ne o obyvatele. Kdopak asi povolil to zahuštění u Terroniku, kde není zeleň, hřiště pro děti, o obchodech nemluvě a kde už na to ani není místo? A ten krásný výhled z milionových bytů na chátrající fabriku.Hlavně že ty pozemky sypou, že páni radní a územní plánování?
2.9.2009 17:09
slatina  (Nováček)
RE: Botanická zahrada
Ale to není o penězích, páni radní na nás myslí ve dne v noci. Před volbami slíbili Terminál, ten přeci stojí a parkování také vyřešeno, koupaliště to se staví o sto šest. A je mnoho dalších akcí, o kterých ani nevíme. Ale je tady problém, že to není domyšlené a vyřešené. Důvod, ten je jasný, peníze ne, těch je relativně dost, ale nejsou šikovní lidé na správných místech.
3.9.2009 12:28
Ira  (Pokročilý +1)
RE: Botanická zahrada
To je teda pravda. Já se pamatuji, když začínali stavět sídliště Labská louka, tak slibovali krásný a neobvyklý výhled na HK!!! Dnes, když to tam vidím, nemůžu uvěřit vlastním očím. Lidé mají skutečně originální výhled. Buď sami sobě do talíře, nebo na hnusnou budovu Teroniku, kterou vlastní firma Fomei. A ujišťuji vás, že ta firma nejsou žádní chudáci, ale jak je zvykem v našich krajích, jenom rejžují. Majitelé firmy bydlí v lepších lokalitách a tudíž je netrápí, jak hrozně ta budova vypadá. Možná si říkají, každá reklama dobrá, i ta špatná.
A ještě mě vždycky pobaví, že ulice se jmenuje Stromovka. Běžte se tam podívat. Žádný strom tam totiž není.
16.9.2009 13:17
Milosav  (Nováček)
Vila Anička
Mrzí mě upřednostnění okruhu tj.řadu vilek proti hl.bulváru.Přece vadí přerušení hl.tř.nějakou boudou.Generali se Aničky zbaví to je jisté.do ji koupí?Petice budou nutit město aby do ní nalévali miliony a význam žádný!Jednoduší,celiství bulvár a né se po projetí křižovatky leknout boudy, nebo snad se usmát na "Karlštejn ".To nemůže město v této kampani udělat rázný konec ve prospěch vlastních představ a představ lidí kteří mají město rádi.
Miloslav
6.4.2011 18:10
Eva  (Pokročilý +6)
Anička
Teď, když se zbouráním vily proti Aničce porušila ta řada vil, bylo by snad lepší tu Aničku zbourat a dostavět Gočárovku. Teď tam bude ta Anička jako pěst na oko./Možná to byl účel, aby se dala zbourat také, ne?/
6.4.2011 18:44
Martin Samohrd  (Nováček)
RE: Anička
Dobrý postřeh.
7.4.2011 01:00
kika  (Nováček)
RE: Anička
Poslední větou jste si odpověděla.
7.4.2011 10:05
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Anička
Už aby to bylo.
8.4.2011 10:56
Japa  (Pokročilý)
Anička
Stávající vila Anička je smutnou relikvií a hyzdí vzhled města. Bylo by dobré ji zbourat a netrvat na její nějaké historické hodnotě. Jarda
9.4.2011 07:22
vitriol  (Nováček)
Vila
Nezlobte se na mě, ale já nevím, co na tom starém ošklivém domě stále vidíte. Mám rád historické budovy, ale toto byl paskvil už když to bylo postaveno. To je můj názor na tuto budovu.

Vložit nový komentář

K tomuto fóru mohou příspívat jen přihlášení uživatelé.
Přihlásit nebo registrovat.

Mohlo by se hodit
Doporučujeme