Vyhláška o pohybu psů v HK:

Nejlépe hodnocený příspěvěk ▼
12.5.2004 08:54
MiM (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Vážený podívej se ne vyhlášku Liberce a zjistíš, že zde mají poplatek JEN ve výši 600,- Kč. Mimo to přímo v Liberci jsou zóny volného pohybu psů. zobrazit | souhlasím (+1) | nesouhlasím (-0)

Příspěvky ve fóru

Přidat komentář
28.4.2004 15:38
LAM (neregistrovaný)
Už brzy začne v HK platit vyhláška
o pohybu psů na veřejném prostranství. Oficiálně její text není ještě znám, teprve 27.4. byla přijata zastupitelstvem HK. Podle toho co o ní vím to ale bude "lahůdka". Abych diskusi něčím začal (než bude přesně znám text) - myslíte si, že takové vyhlášky mají smysl nebo že lze věci řešit pomocí stávajících vyhlášek a zákonů? Postupovalo zastupitelstvo správně když nepředložilo návrh vyhlášky k veřejné diskusi? (mimochodem i v Praze taková veřejná diskuse už proběhla a kolem jejich nové vyhlášky znovu proběhne). Myslíte si, že represe proti VŠEM majitelům psů jsou tou správnou cestou jak bojovat proti NEZODPOVĚDNÝM majitelům?
28.4.2004 17:55
Xaver (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Řádně zdanit, to je asi jediná cesta. Alespoň 6 000,-Kč za rok, neevidované psy dát rasovi a na případné neplatiče poštvat exekutora. Pak počet psů poklesne, sáčky na jejich hovna se mohou zrušit a úklid klidně zajistí metaři, kterým bude možné zvýšit plat. A teď mi začněte nadávat.
28.4.2004 23:49
Nebelman (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Proč hned nadávat, vždyť je to tu samý čokl. Ale 6000,-Kč/rok je málo.
10.8.2004 12:34
Moucha WC (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Já myslim že kdyby ste měl psa mluvil by ste úplně jinak....
29.4.2004 08:20
LAM (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Xavere, vadí Ti VŠICHNI psi nebo jenom ti psi, co se neumějí chovat a majitelé kteří na ně kašlou (nevychovávají, necvičí je, neuklízejí po nich, nechávají je běhat volně bez dozoru apod.)? Vadí Ti pes, který jde třeba na volno, ale u nohy, je poslušný a ovladatelný a jeho majitel po něm uklízí?
29.4.2004 10:23
Xaver (neregistrovaný)
RE: LAM
Jasně že takoví psi mi nevadí. Vadí mi hovada, kteří mají psa jenom proto, že je to módní.
29.4.2004 10:27
LAM (neregistrovaný)
RE: LAM
Souhlas. takže vyhláška by neměla být proti psům, ale proti těm hovadům...
30.4.2004 11:36
BLB (neregistrovaný)
RE: LAM
Taky si myslím, že 6000,-Kč by bylo málo! Hoven od psů mám u svýho plotu dost a když už ty peníze vybírá magistrát, tak by měl magistrát ty hovna likvidovat. Možná by stačilo kdyby měští cajti začali používat vlastní voči a chodit po svých a nejezdit po pěší zoně v autech!!!
12.8.2004 09:45
Sin (neregistrovaný)
RE: LAM
Jdi ty lháři. Já tam chodím taky a nějak jsem si nevšimla. Ale zapoměla jsem, že ty vždycky oblbuješ lidi, co tě neznají.
12.8.2004 09:46
Sin (neregistrovaný)
RE: LAM
Ou, umístilo se mi to jinam, než jsem chtěla. Ta přímá řeč byla ke Krokodýlovi!
27.6.2004 09:57
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Navolno ale 'u nohy' - Lame vsak se zname, co to tady hrajes ? Rekni ale JAK DALEKO U TE NOHY myslis! V auditoriu NEZODPOVEDNI MAJITELE PSU na mageo.cz myslim byla ta vzdalenost 'u nohy' nekolik desitek metru. Tak tady nemat lidi. Kdyz je pes skutecne u nohy, tak mu zadne voditko praca nevadi. Ale tobe vadi protoze na tve pojeti u nohy nedelaji dostatecne dlouha voditka...
5.2.2010 13:12
občan  (Nováček)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Bohužel takový je zde systém. Slušní to vždycky odnášejí za ty neposlušné, se kterými si bohužel nevíme rady. Neumíme poručit, neumíme říznout, nemáme nástroje, nebo dkonce naopak se nesmí, protože existuje ochrana na všechno. Jako člověk, který šlápne do h.... nerozlišuju hodné a nehodné. Bohužel absence pochůzek městských strážníků po všech ulicích a uličkách, znalost prostředí a přátelský vztah s místním občanem, který upozorní /pozor - NE žaluje, udává, pomlouvá!/ a strážník vykoná spravedlnost, jak to je obvyklé v jiných zemích, zde zcela chybí.
7.5.2004 21:49
Kamila (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
6tisíc je asi moc, ale tak na 3tisíce bych to videla. poplatek stál už za komunistů 1000kčs, nedávno ho zdražili na 1200. je to ostuda - jiné poplatky se zvedly úplně nehorázně - třeba vodné stočné, ale za čokly se platí téměř stejně jako před r.1989. zdá se, že na psy nemá inflace vliv - nebo jsou všichni na radnici pejskaři? proč by důchodce měl platit méně? jeho pes asi chodí doma na WC nebo jak?
12.5.2004 08:54
MiM (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Vážený podívej se ne vyhlášku Liberce a zjistíš, že zde mají poplatek JEN ve výši 600,- Kč. Mimo to přímo v Liberci jsou zóny volného pohybu psů.
29.11.2004 16:05
Monika (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Xavere, Xavere. Nadávat Ti? To snad ani nejde, spíše Tě litovat...
10.3.2005 21:07
Robin (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Jestli se mi někdy dostaneš pod ruku ta si mě nepřej!
12.5.2004 09:09
MiM (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Vážení uvítal bych odbornou diskusi vlastníků a chovatelů psů. Počkejme až bude vyhláška zveřejněná. Teď je to zatím "jedna paní povídala".
Zatím se zamyslete, kam jdou vybrané poplatky. Je dost košu, je do vysavačů ... neměl by magistrát předložit vyúčtování?
12.5.2004 13:24
Xaver (neregistrovaný)
RE: Mim
Odborná diskuse patří do odborných časopisů, seminářů etc. Vlastník nevychovaného psa se nikdy nemůže dohodnout s ostatními.
12.5.2004 13:25
Xaver (neregistrovaný)
RE: Mim
Zpět.... chtěl jsem říci nevychovaný vlastník psa.
13.5.2004 13:12
LAM (neregistrovaný)
RE: Mim
Odborná diskuse s kynology a etology by měla předcházet každé takové vyhlášce. To tady evidentně nebylo. A na nezodpovědné majitele psů platí jen velkej bič...
2.7.2004 14:19
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Mim
Ano, stejne tak jako se bavit s odborniky z CEZu o vyhodnosti uloziste jaderneho odpadu za 'nasi' obci, nabo s odborniky z rad myslivcu o tom zda maji mit volny pristup do soukromých lesu a lovit tam zver, stejne tak jako ... dopln si podobne. Strucne receno, tezko nekdo pujde proti svym zajmum ale musim uznat ze se naslo i dost kynologu kteri jasne reknou ze u psa nikdy nevis co udela, ze mit psa navolno ve meste je nezodpovednost ale pote jsou tito oznaceni pejskari za spatne odborniky :) Jak rikam stale, pejskare je zajimave studovat.
2.7.2004 14:28
LAM (neregistrovaný)
RE: Mim
Kynologem myslím KYNOLOGA. Ne "pejskaře", který umí akorát ťuťuťu a ňuňuňu se svým psem. KYNOLOGA se zkušenostmi s výcvikem psů, se znalostí psí etologie. Kdo by se k tomu měl vyjadřovat jiný? Pěvekcký sbor Skřivánek? Nebo dokonce sdružení krokodýlů?
2.7.2004 16:54
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Mim
LAME, chtel bych se te zeptat zda treba vis kdo muze byt soucasti stavebniho rizeni. Ano soused, je to ten koho se stavba kterou chces stavet tyka, on se muze vyjadrovat, byt by to nebyl zrovna zednik ci projektant. A tak to proste je, to ze ty a predseda kynologioickeho klubu pan Jezevcik tvrdite, ze pes muze pobihat kde pejskar uzna za vhodne, kdyz mne pes muze ocichavat a o nic se nejedna a je vse v poradku, neznamena to jeste, ze nemohu rici ze se mi to nezda a ze mesto memuze uznat muj nazor. Chapes to ? Neni to jen o tom jaky mas na vec nazor ty a kolegove se stejnym konickem... Rozhodnout to musi nekdo jiny a v tomto pripade je to magistrat a rozhodl dobre za coz si zaslouzi dik. Proste nekdo uznal ze pohodli majitelu psu neni tak dzulezite jako treba bezpecnost malych deti ...
21.12.2009 11:15
Kom  (Nováček)
RE: Mim
Že magistrát rozhodl dobře? Vždyť ještěani nevíme jak. Minulá vyhláška o psech byl paskvil, podle kterého bych nemohl pustit psa volně ani na vlastním dvoře, protože to není 50m od hranic sousedních nemovitostí (sousedů).
12.8.2004 09:55
Sin (neregistrovaný)
RE: Mim
Uf Krokodýle, tak to je tedy trefa. Kdou jsou podle tvého názoru odborníci na kynologii?
26.6.2004 10:01
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
LAME jen se zeptam, co povazujes za tu represi ? Pouhe stanoveni pravidel ? V tom pripade pravidla silnicniho provozu jsou jednou velkou represi... Ale rozumny clovek pochopi ze pravidla jsou potreba , ten ketry odmita pravidla akceptovat bude jasne proti. Pravidla toho jak se maji chovat majitele psu neexistuji a ty to vis, to ze je zakonem resen postich AZ kdyz uz se neco stane je malo... Ale to vsechno vis vid...
28.4.2004 16:09
majitel psa (neregistrovaný)
metry
dnešní Hradecké noviny píšou: "Vyhláška například majitelům psů nařizuje, aby své miláčky uvázali na vodítko pokaždé, když se budou pohybovat do 200 metrů od objektů ve městě. Při delší vzdálenosti mohou psi běhat volně v případě, že se do padesáti metrů nepohybuje kromě majitele jiný člověk."

Není mi jasné, jak to budou vymáhat. To budou chodit s metrem a přeměřovat vzdálenosti? :-)
28.4.2004 16:18
LAM (neregistrovaný)
RE: metry
Asi. Ale ono tam těch věcí bude víc, některé samozřejmě zbytečně (že pes musí být evidován a musí nosit známku, že se po něm má uklízet, to všechno už je ale v jiných vyhláškách). Takže to dopadne tak, že lumpové se na tu vyhlášku stejně vykašlou a celá vyhláška bude buzerovat akorát ty slušné, kteří stejně už teď uklízejí, psy mají vychované a vycvičené...
30.4.2004 13:49
Michal H. (neregistrovaný)
RE: metry
Ovšem tak je to v téhle společnosti s většinou věcí - ti slušní prostě doplácejí na ta " hovada " - ať už na silnicích ( akce Kryštof 1...), paušální placení za odpad ( ať třídíš nebo netřídíš ), daňové úniky, zneužívání nemocenské, ostudné kšeftování s lístky na mistrovství v hokeji atd. Vždy se příjímají nějaká nesystémová řešení, která neřeší příčiny těch problémů, ale paušálně postihují vinné i nevinné. Ale je to hlavně v povaze lidí, žádný zákon nás neudělá lepšími.
30.4.2004 15:52
Xaver (neregistrovaný)
RE:Michal
To je tím, že lidé jsou různí a co je pro někoho normální, je pro jiného nepřijatelné.
Ostatně soudím, že hymna ČR by měla být změněna......unylý a utahaný bezdomovcův nářek nezní příliš dobře.
26.6.2004 10:02
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: metry
Ale prave proto se to dela, aby bylo mozno rozlisit lumpa od cloveka kdo se chova slusne. Ten kdo ma na verejnem prostranstvi psa na voditku uz ted , tomu tohle neprinese nic noveho, a ti druzi ? No prave kvuli nim se to dela...
29.6.2004 08:23
LAM (neregistrovaný)
RE: metry
Já vím, pro Tebe je jedinou známkou slušnosti pes na vodítku. Co taky čekat od člověka, který sám prohlásí, že je mu milejší řvoucí pes na vodítku než pohodový a ovladatelný pes u nohy, ale bez vodítka... To jen pro ty, kdo by nevěděli, kdo je to Krokodýl... Pokud se tu bude vyskytovat častěji, poznáte sami... Jinak můžete kouknout na jeho názory na www.mageo.cz, diskusní fórum "Nezodpovědní majitelé psů..." Co názor, to "perla"...
29.6.2004 16:09
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: metry
Opet ale musis vysvetlit tvou verzi psa u nohy :))) Pro tebe je pes u nohy i na vzdalenost 50 metru....
30.6.2004 08:29
LAM (neregistrovaný)
RE: metry
Nepindej blbosti, Krokodýle. Na Mageu Ti to už nikdo nežere, tak to zkoušíš tady? Nikdy jsem nikde nepsal, že pes u nohy je na 50 metrů. Pes u nohy je tak asi do 1 metru. Ale i když není pes u nohy, může být pod účinnou kontrolou. To jsem psal. Že to nechápeš, za to opravdu nemůžu...
30.6.2004 11:02
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: metry
a v cem je tedy to tyrani ta represe kdyz ma mit pes, ktery se pohybuje u pana do 1 metru voditko ? Kdyz je pes u nohy 1 metr tak o voditku nevi a nicim ho tedy neomezuje. To ze si nemuze vybehnout kdy chce a kam chce je jasne ale proto se to dela. Tedy zaver: Tem kteri maji na VP psa skutecne u nohy, nemuze nova vyhlaska VADIT ! a take vetsinou tyto lidi toho psa na voditku maji, nejvic krici ti DRUZI.
30.6.2004 11:57
LAM (neregistrovaný)
RE: metry
Překrucuješ to, Krokodýle, jako správný demagog. Ptal ses, co je to "u nohy" a jestli to není 50 metrů. Odpověděl jsem Ti. Nikdo ale netvrdil, že by pes musel být na VP jen u nohy. Je-li pes vychovaný, dobře socializovaný, poslušný a ovladatelný, proč by nemohl být třeba 10 nebo 20 metrů daleko? Na přivolání přijde a majitel ho může připnout na vodítko. Takový pes taky nebude nikoho otravovat natož ohrožovat. Zkoušíš na mě věci, kterými ses zesměšnil už na Mageu. Spoléháš na to, že tady Tě nikdo nezná...
2.7.2004 14:08
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: metry
Ptam se stale a jasne. V cem vidis tu represi ?
10.8.2004 12:41
Moucha WC (neregistrovaný)
RE: metry
bože co to máš za názory!!! Mně spíš připadá že tobě tady vůbec nejde o to, říct tady svůj názor, jako spíš to, prudit ostatní slušný lidi, kteří se chtějí rozumně bavit o daném tématu.
4.5.2004 15:49
LAM (neregistrovaný)
Vyhláška už je
Vyhláška už je na webu města...
12.5.2004 08:50
MiM (neregistrovaný)
RE: Vyhláška už je
Marně jsem jí na webu hledal. Dne 11.5.2004 jsem byl na magistrátu a zde mi sdělili, že vyhláška BUDE zveřejněná zatím ještě není :-(.
13.5.2004 10:26
Zejo (neregistrovaný)
Daň ze psa
Chtěl bych se zeptat, proč se zdaňuje vlastnictví psa. Platím silniční daň protože používám silnice, platím zdravotní daň protože můžu být někdy nemocný. Ale proč platím ze psa? Po psu vždycky uklidím, takže argument, že město musí po psech uklízet neberu. Nebo tu neplatí presumce neviny? Ti co neuklízejí mají být pokutováni, a to dost citelně. To, že městská policie toto neumí je věc jiná.
Argumenty o zvýšení daně na 6000 nebo více mi připadají jakoby to vymyslel kovboj nebo skinhead. Co by to přineslo? Možná by bylo méně psů ve městě, ale ne o moc, mnoho psů by se přehlásilo na důchodce v příbuzenstvu, nebo na příbuzné na vesnici.Pořádek by se proto moc nezlepšil. Taktéž mnoho lidí by si řeklo, že přece mají už úklid předplacenej a přestalo by uklízet.
Já navrhuji zvýšit represi vůči nepořádným majitelům.
13.5.2004 13:10
LAM (neregistrovaný)
Vyhláška
Někdy 4.5. ji tam dali, na úřední desku, 5. nebo 6.5. ale zase zmizela...
13.5.2004 15:15
hajaja (neregistrovaný)
pokutička
KAŽDÝ KDO NEUKLIDÍ VÝKAL A BUDE PŘISTIŽEN BY MĚL PLATIT POKUTU 200 KČ ZA ZNEČIŠTĚNÍ VEŘEJNÉHO PROSTRANSTVÍ. NULOVÁ TOLERANCE, PROSÍM!!! Kdyby na ulici kálel člověk, dostane ihned pokutu a bude popotahován za výtržnost. V hale nádraží pán vykonal malou i velkou potřebu naráz a byl hned obviněn z trestného činu..
13.5.2004 15:25
Veronika (neregistrovaný)
RE: pokutička
Konečně jasný rozdíl mezi člověkem a zvířetem.
18.5.2004 12:49
LAM (neregistrovaný)
RE: pokutička
Ale tohle už řešené je!!! Na to není třeba žádná nová vyhláška!!! Je to ve vyhlášce č.3/2001 "O udržování čistoty ulic a jiných veřejných prostranství, o ochraně životního prostředí, veřejné zeleně a o užívání zařízení sloužících potřebám veřejnosti ve městě Hradec Králové", konkrétně čl.3 odst.12 a čl.4 odst.1 a odst.3. Nedodržení = přestupek, přestupek = až 1000 Kč pokuty. Problém je jen v tom, že se to v Hradci nevymáhá a nepokutuje...
14.5.2004 11:25
Také majitelka psa (neregistrovaný)
Kam ty prachy jdou
Ráda bych přidala svůj komentář k Vaší diskusi.
Jsem majitelkou psa, uklízím po něm (dokonce si nosím své pytlíky :-)) ), platím za něj poplatek. Ráda bych ale viděla vyúčtování města, kam ty peníze z poplatků za psy jdou, protože kdyby šly všechny na úklid po psech, tak si myslím, že by se z těch chodníků a trávníků dalo jíst, jak by byly čistý.
8.6.2004 10:42
fathaman (neregistrovaný)
Muj pes
Velice pochybuji, ze nekdo u vyhlasek premysli. Bydlim na okraji Hradce, rodinny domek se zahradou, 50m k Labi. Meho psa asi tezko nekdo z Vas potkal, mimo pozemek je kazdy den asi 3 hodiny, nikdy bez nahubku, sam se uhyba kolum jezdicim kolem labe po pripade je zavolan a pripnut na obojek. A muze mi ted nekdo odpovedet?

ZA CO 6000Kc?
8.6.2004 11:02
LAM (neregistrovaný)
RE: Muj pes
Ta vyhlaska je urednicky vymysl od "zeleneho stolu". Hlavne aby byla NEJAKA vyhlaska, vubec uz neslo o to, aby byla DOBRA. Dlouhodobe to prinese problemy, protoze to evidentne nebylo konzultovano s kynology. Nektere lidi bude tlacit k tomu, aby se svymi psy zachazeli na hranici tyrani zvirat. Nebo aby vedome tu vyhlasku porusovali. "Hukot" zacne, az to zacne MP vymahat a pokutovat, coz bude nekdy tak na konci cervna nebo zacatkem cervence. Taky ten bordel na zastupitelstvu, kdyz nakonec ani sami po dubnovem zasedani nevedeli, jestli vyhlasku schvalili nebo ne a museli o tom znova hlasovat 1.cervna, ten taky o necem svedci...
26.6.2004 09:58
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Muj pes
Ale Lame, vyrazy jako 'na hranici tyrani zvirat' jsou usmevne. Jestlize majitzel nedokaze zajistit pro psa to co potrebuje , vcetne pravidelne prochazky do mist kde je volny pohyb psu povolen tak SI NEMA PSA PORIZOVAT ! To ze si jej nekteri lide porizuji tam ,kde poroste nejsou vhodne podminky skoro uz i pro zivot lidi - sidliste a podobne jeste treba vice jak jednoho psa a mysli si ze fakt ze se pes musi probehnout je opravnuje poustet je navolno treba na sidlisti tak to je ten problem a TO hranici s tyranim, ne to kdyz nekdo rekne ze pes ma byt na verejnem prostranstvi na voditku... Takze jestli je nekdo schopen akceptovat to ze ve meste musi psu zajistit podminky OK, jinak psa neporizovat. Pote ho nebude ani tyrat.
29.6.2004 08:20
LAM (neregistrovaný)
RE: Muj pes
KROKOUŠI, tady ale je situace, kdy se pravidla mění "za pochodu". Lidi si pořídili psa za určitých podmínek, za určité situace, ale teď jim město ty podmínky změní tak, že může docházet k tomu, co jsem psal. Možná by si za těchto podmínek psa nepořídili, ale co dělat, když už ho mají? To ho mají dát utratit nebo co? Mysli trochu...
29.6.2004 16:05
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Muj pes
Nerekl bych ze se meni pravidla za pochodu. Vypousteni psa navolno zvlaste na sidlistich bylo vzdy odsuzovano o vykalech nemluve. Tedy neni to meneni pravidel za chodu ale zahajeni dusledneho vyzadovani dodrzeni pravidel. Jsem rad ze nekdo konecne stanovil ze kdyz pes navolno k nekomu pribehne a zacneho obtezovat ocichavanim a podobne , ze to je NEZADOUCI. Pro pejskare to nic neni a nikdy nebylo. Znas ta slova: 'to nic, nebojte on nic nedela on se chce kamaradit a podobne' To ye nekdo stanovil ye tohle pejskar psu dovolit nesmi je jedine DOBRE. To ze to pro nekoho muze byt prekvapenim docela chapu. Jinak mne se treba v podnikani meni pravidla stale, jako ridic mam pravidla menena stale. Tedy jako chovatel v tom nejsi sam. Kdyz nekdo da do vzhlasky ze nemuzu ve meste poustet kocku navolno , nesmim ji nechat kalet kde se ji zachce a skakat ci ocichavat ostatni, a mit ji na prochazce na voditku, predstav si ja to pochopim a nebudu s tim mit zadny problem, ja to TOTIZ UZ DAVNO DELAM. Ale jak rikam, tem kteri se ted chovaji prave tak jak vyhlaska zakazuje se nedivim ze se vztekaji ale TO JE DOBRE, prave kvuli nim musi takove vyhlasky vznikat.
30.6.2004 08:27
LAM (neregistrovaný)
RE: Muj pes
JE to změna pravidel za pochodu. Ne pokjud jde o výkaly, tam ty vyhlášky existují už leta (a jaká je situace? Špatná...). "Jsem rad ze nekdo konecne stanovil ze kdyz pes navolno k nekomu pribehne a zacneho obtezovat ocichavanim a podobne , ze to je NEZADOUCI" - no, to je obtěžování a mohl ses i dřív bránit podle občanského zákoníku. Jinak jsi evidentně nepochopil, o čem jsem psal. O centru mšsta a o starých lidech, kteří mají problém dostat se se psem někam na oklraj města, aby ho mohli nechat trochu proběhnout. Zkus si to přečíst ještě jednou (nebo několikrát).
2.7.2004 16:11
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Muj pes
Starsi clovek, nebo ten ktery neni schopen zajistit psu to co potrebuje, ma dve moznosti bud si poridit plemeno nenarocne na pohyb nebo si koupit treba kocku.
29.6.2004 10:42
petr (neregistrovaný)
veřejného prostranství s možností volného pohybu psů
Tak vyhlaska uz plati a pise se v ni o "veřejném prostranství s možností volného pohybu psů". Muzete mi nekdo rict jak a kde takovato mista najdu??? diky.
29.6.2004 14:43
LAM (neregistrovaný)
RE: veřejného prostranství s možností volného pohybu psů
Ptal jsem se na to, je to taky uvedeno ve vyhlášce, čl. 3, odst. 6. Jsou to plochy vzdálené víc než 200 m od nejbližší budovy, resp. od plotu. Jinak město se zřizováním jiných ploch, určených pro pohyb psů, nepočítá...
29.6.2004 16:08
KROKODYM (neregistrovaný)
RE: veřejného prostranství s možností volného pohybu psů
No vidis LAME, neni to skoro tak jak si chtel ? Mate volne skoro vsechny plochy. Stale volate proc pes musi byt tam kde nikdo neni a nikoho neobtezuje na voditku, v Hradci nemusi ! Tak proc ten krik? A nerikej ze ti vadi ze pes nesmi obtezovat kolemjdouci, rika jsi vzdy ze sveho psa bezproblemu vzdy odvolas tak kdyz nekdo pujde, odvolas a je to.
30.6.2004 08:21
LAM (neregistrovaný)
RE: veřejného prostranství s možností volného pohybu psů
Krokodýle, je vidět, že Hradec neznáš. Nebo blbě čteš, co jsem napsal...
29.6.2004 16:31
petr (neregistrovaný)
RE: veřejného prostranství s možností volného pohybu psů
V tom pripade v Hradci Kralove takova plocha prakticky neexistuje ne? Pouze za hradcem?
Nechapu proc mesto nemuze zridit alespon jeden nebo dva oploceny objekty nekde v centru mesta... klidne i za dalsi rocni poplatek...
.. teda chapu, prachy se asi davaji na jiny DULEZITY veci....
30.6.2004 08:22
LAM (neregistrovaný)
RE: veřejného prostranství s možností volného pohybu psů
Město může, ale evidentně nechce...
2.7.2004 14:21
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: veřejného prostranství s možností volného pohybu psů
Proc ? protoze majitele psu jsou PROTI vyhrazenym plocham pro volny pohyb psu, tak to mesto vyresilo takto.
2.7.2004 14:24
LAM (neregistrovaný)
RE: veřejného prostranství s možností volného pohybu psů
Ne obyvatelé, ale MĚSTO je proti. Proč? Protože by jim z toho mohly taky vyplynout nějaké povinnosti (třeba oplotit, uklízet, starat se o funkčnost té plochy apod.). To je jediný důvod.
2.7.2004 16:39
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: veřejného prostranství s možností volného pohybu psů
Nepsal jsem ze proti jsou obyvatele mesta ale pejskari. Nebyl jsi jeste nedavno ty jedenze skalnich bojovniku proti oplocenym plocham urcenym pro volny pohyb psu. Najednou te nekdo vyslisi, vyresi vec tak aby za urcitych okolnosti v podstate kdekoli mohl pes navolno a ty zase nadavas... Jak rikam, zajimave je studovani chovani pejskare.
30.6.2004 12:02
LAM (neregistrovaný)
KDO JE KROKODÝL?
Pro ty, co ho neznají: dogmatický antipes a vodítkový fetišista, který třeba loni požadoval, aby pes, který plave ve vodě, byl pořád na vodítku. Nebo pěkné bylo taky jeho tvrzení, že je mu milejší, když na něj agresivně řve nějaký pes na vodítku než když se potká s klidným a poslušným psem na volno... :-))
30.6.2004 13:32
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Koukam lame, ze uz upadas, ale chovas se klasicky. Kdyz nemuzes udolat argumenty, zacnes zpochybnovat pisatele. Mimichodem jak to bude v Hradc kdyz bude u rybnika pes ? Mam pocit ze je bude jedno zda je to zda to je u vody ve vode nebo na chodniku. Vim ze je tezke pochopit ze pes nema ostatni obtezovat a ma byt zabezpecen a to treba i tam kde tobe se to jevi jako divne. Jiste ze pes pri koupani na voditku je extrem, taky to byla do extremu vyhnana debata ale uprimne je mi jedno zda pes ktery pokouse me dite utekl ve chvily kdy nebyl zabezpecen pri prochazce na chodniku a nebo zda ti proste uplaval... A o to slo.
30.6.2004 13:49
LAM (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
No, až se tady budeš vyskytovat častěji, tak lidi sami poznají, co jsi zač... Rozumného pisatele, který logicky a rozumně argumentuje, bych si nedovolil zpochybňovat. Ty jsi ale jiný případ. "Mimichodem jak to bude v Hradc kdyz bude u rybnika pes ? Mam pocit ze je bude jedno zda je to zda to je u vody ve vode nebo na chodniku. Vim ze je tezke pochopit ze pes nema ostatni obtezovat a ma byt zabezpecen a to treba i tam kde tobe se to jevi jako divne." Jistě, pes nemá ostatní obtěžovat, aby neobtěžoval, za to je zodpovědný jeho majitel. Nech ale na majiteli, ať sám rozhodne, jak to zajistí. Ty jsi takový "znalec" psů, že od Tebe prakticky jakákoli rada na "zabezpečení" psa skutečně "sedí". To je jak učit se číst od analfabeta. A dobře vychovaný a socializovaný pes nezdrhne a neuplave, natož aby pokousal Tvoje (nebo jakékoli jiné) dítě. Což zřejmě nehodláš pochopit zase Ty. A znovu opakuju to, co jsem Ti už mockrát psal na Mageu. Můžu respektovat, že se bojíš psů a je mou povinností udělat všechno nutné, aby Tě můj pes neohrožoval nebo neobtěžoval. To zajistím. Nehodlám ale připustit, aby sis své osobní problémy řešil nebo léčil na úkor mého psa. To už je zase Tvůj problém a s tím si zajdi někam jinam...
30.6.2004 18:00
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
'dobře vychovaný a socializovaný pes nezdrhne a neuplave, natož aby pokousal Tvoje (nebo jakékoli jiné) dítě' - ano, to ze NIKDY si mysli kazdy majitel psa, ale Hradecti ted maji vyhodu. Je naprosto jedno co si mysli majitel psa, vyhlaska rika ze pes ma byt zabezpecen a to je podstatne. Nezbyva nez radnim P O D E K O V A T.
2.7.2004 08:21
LAM (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Krokodýle, jezdíš autem? Jezdíš, viď? Nechtěl bys náhodou raději odevzdat řidičák a klíčky od auta a chodit pěšky? Je totiž známo, že jsou řidiči, kteří způsobují dopravní nehody, často se smrtelnými následky. Ani u Tebe to samozřejmě nelze vyloučit. I Ty jsi schopen autem někoho zabít. Že ne? To si myslí většina řidičů. Dokud... Takže přestaň jezdit autem a uděláš přesně to, co Ty sám chceš po majitelích psů...
2.7.2004 11:05
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Ale ridici maji stanovena jasna pravidla, dokonce je plno mist kam nemohou vubec, a kam mohou jen v silne omezenych pripadech. Ted je toto stanoveno i pro majitele psu. Je to pochopitelne a je to dobre.
2.7.2004 14:30
LAM (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Ano, jsou místa, kam se se psy nesmí a jsou místa, kam lze jen v omezených případech. A s tím souhlasím.
2.7.2004 16:26
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
No vida, ted si jeste zvyknes ze stejne tak jako pro motoristy na mistech kam mohou plati jeste spousta dalsich pravidel a bude to OK
30.6.2004 21:25
ladyannn (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Naprosto souhlasím s Lamem. Jak můžeš, Krokodýle" něco takového napsat, když těm psům a problematice okolo psů naprosto nerozumíš a asi nikdy rozumět nebudeš? Až mi řekneš, že chováš psi, nebo že jsi kynologem atd, tak teprve tehdy přijmu tvé " názory" - a sorry za tu upřímnost, ale ty názory tady mě posadili na zadek,protože sem si myslela, že žiju mezi lidmi.
2.7.2004 11:07
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Ono o tom to prave je, o tom ze kazdy kdo ma doma psa ma patent na to jak se s nim muze venku chovat. vety typu, nebojte on nic nedela, on si jen chce hrat, on si vas jen ocicha... zname to vsichni. Nemusim byt kynolog abych mel pravo a moznost rici ze pes ma byt zajisten. Nebo nema ? Co myslis ?
2.7.2004 11:18
LAM (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Jestli ovšem budeš (jako antipes) kecat do způsobu zajištění psa, tak já mám zase právo kecat do způsobu, jak eliminovat Tvou nebezpečnost na silnici...
2.7.2004 14:07
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Naprosty souhlas, jetlize jsi ucastnikem silnicniho provozu, mas pravo zajimat se a pozadovat upravu pravidel, pripadne poukazovat na nejaky problem ktery ti vadi nebo ktery povazujes za nutne resi. Je to dobre nemyslis ?
2.7.2004 11:25
LAM (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Mimochodem - kdo by měl mít ten patent? Ty snad? Za Tvůj panický strach ze psů já ale opravdu nemůžu...
2.7.2004 14:12
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
No ja nevim kde stale beres to ze mam strach ze psu. Nicmene pravo stanovit pravidla pro chov a volny pohyb psu ma obec, toto pravo ji dava zakon, nastesti, prave na to ze dosud nedaval se odkazovalo mnoho pejskaru, tak to je a je to fajn. Ted uz je to na kazde dane obci. V Hradci jsem vvyhlasku kupodivu ja nedelal a i tak s ni souhlasim...
2.7.2004 14:25
LAM (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Tvůj strach ze psů? Stačí chvíli číst co píšeš a je to jasný...
2.7.2004 16:14
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Tobe je jasnych spousta veci, byt jsou treba uplne jinak...
3.7.2004 14:08
ladyannn (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
To není o ýzádném patentu,když snad se psem chodím minimálně na rok na cvičák,tak snad už vím,co od něj můžu čekat,jak se k němu mám chovat a nemám ráda takový ty antipsy,který psa vidí až mají pusu plnou řečí o tom,jaký asi je.Snad znám svýho psa,ne?
6.7.2004 13:22
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Predstav si, ze ja ridim uz 20 let a stale musim dodrzovat spoustu pravidel na silnici, a to je ruzeni zavisle jen na mne a ne na pudovem rozhodovani zvirete ktere drazdi treba pach jineho psa ze svetru ditete, ruzne zvuky, hul kterou ho pretahl vcera nekdo jiny v nem vyvola utonou reakci dnes kdyz ji budu mit ja a co ja vim co jeste. O tomhle nepochybuji ani kynologove, verim ze ale ty se svou ROCNI ! zkosenosti se psem mas jiny nazor.
7.7.2004 18:24
ladyannn (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Ježkovi voči,je snad logické, že když vím, jak pes reaguje,tak že ho nepustím na dětské hřiště, kji nému psu a tak,ne?Furt všichni omíláte pudovost, to je skoro to samé,jako když ty znáš své auto,víš co od něj můžeš čekat a najednou ti selže řízení a zabiješ moje dítě - naní to snad to samé? Souhlasím s Lamem,že větší mnohem větší pravděpodobnost je, že dítě zemře pod koly aut,než mezi zuby psů a už vůbec si nedovedu představit,jak může třeba taková čivava nebo bišonek ukousat k smrti dítě..
10.7.2004 13:17
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: KDO JE KROKODÝL?
Prave ta pudovost je to proc sveho psa neznas. A snad nechces delit psy podle ras ? Ty neznas spolek JEDEN METR ? Vyrvaval na namesti ze nechteji psi rasizmus, a ze se povaha psa nema delit podle rasy psa. Vyrvali si to, tedy ted se nediv ze stejny metr je na pita, vlcaka i civavu i kdyz rozumne myslici clovek chape ze rozdil asi bude ale pejskari tvrdi ze jejich jednometrovy nazor je podlozen odborniky, tak ted plati vyhlaska dle jejich prani - pro vsechny rasy stejne.
30.6.2004 21:20
ladyannn (neregistrovaný)
Vyhláška
Koukám, že naši radní se zase nudili, že vymysleli takovou absurdní vyhlášku. Docela ráda bych se jich zeptala, kde mám například takovou plochu s možností volného pohybu psů najít. Ono, i když ji najdu, tak tam furt chodí lidi a to mám psa, který má PRÁVO na volný výběh, mít furt u nohy a když proti mě půjde člověk, který je ode mně méně než 50 metrů. tak od něho mám odběhnou na vzdálenost 50 metrů?Proč teda naši zázrační radní nevyhradí místa v HK, kde ti psi budou moci být? Představte si například majitele, který má štěně a chce ho naučit poslušnost - například přivolání ( tzn.bez mít psa bez vodítka )? Má ho to snad učit v bytě. Taky mě dostalo to, že psi ve městě nesmí na trávu ( třeba na pěší zóně atd ) - je snad logické a snad každý majitel to udělá, že když už se TO stane, že to po něm uklidí, ale kde mají močit - na baráky? Nebo mám sebou nosit pytlík a jeho potřebu vhodit do koše???
2.7.2004 09:27
LAM (neregistrovaný)
RE: Vyhláška
No, socializace psů, hlavně štěňat a mladých psů, to bude problém. To prostě nejde dělat jen na vodítku. Takže - buď socializovat a porušovat při tom vyhlášku, nebo dodržet vyhlášku a psa pořádně nesocializovat... Páni zastupitelé ani netuší, jak tady zadělávají na problémy do budoucnosti... Tak mě napadá, když město vydává peníze na kdejakou pitomost, co nám pak cpou do schránek, co takhle nechat si od kynologů zpracovat stručnou příručku o základech výchovy a výcviku psa? Nebo to třeba dát (i na pokračování) do Radnice místo těch nezajímavých pitomostí, co tam často vycházejí?
2.7.2004 11:03
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Vyhláška
Ono to je logicky naopak. Kazdy kdo si chce poridit zvire musi zvazovat zda je schopen mu zajistit podminky k zivotu. To ze to jde uprostred sidliste tezko, je jasne kazdemu, bohuzel nekterym majitelum psu ne, a proto vykrikuji o tom ze kazdy ma pravo na to aby mu magiostrat zajistitl prostor pro provozovani jeho konicka ci prostor pro jeho zalibu. Jezdim do Hradce casto ale ze bych videl golfove hriste na kazdem sidlisti to sem tedy nevidel a preci ma i kazdy golfista pravo na ... nebo to je jinak ? Nebo si kazdy musi predem uvedomit co bude nutne zajistit a ze u psa bude nutno zajizdet do prirody nebo na cvicak je take snad naprosto jasne...
2.7.2004 11:23
LAM (neregistrovaný)
RE: Vyhláška
Zase vedle... Změna pravidel za pochodu, o tom už tady řeč byla. Představ si, že si postavíš garáž. Legálně, nic Ti nebrání. Když ji dostavíš, město Ti dá na jedinou příjezdovou komunikaci zákaz vjezdu a jak se objevíš - máš pokutu... Fajn představa, co???
2.7.2004 14:03
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Vyhláška
No LAMe s tou garzi to kulha na vsechny ctyri... 1/ mesto neplanuje pokutovat majitele psu jakmile se nekde objevi, ale jen tehdy , nebude li pes zajisten voditkem. 2/Kdyz mam garaz, tak jaksi nemohu jinam, kdyz mam psa mohu s nim kamkoil, kde je vhodne misto. a at nikdo nerika ze neni nikde misto ktere neni vzdalene 200 metru od budovy... No a 50 metru od cloveka ? No preci tam by jiste nikdo ani tak psa navolno nepoustel, rikal jsi ze v takovych pripadech stejne psa odvolavas a davas ho na voditko. Tedy shrnme to: Problem je ze ted jsem poustel psa vykalet a probehnout pred dum a ted musim jit kus dal... Pripoustim ze zmena za behu neni vhodna ale na to se preci neda vymlouvat donekonecna, ber to takle ze jednou to prijit muselo a ze to tusil kazdy, to si nebudem povidat ne ?
2.7.2004 14:20
LAM (neregistrovaný)
RE: Vyhláška
Skvěle to překrucuješ nebo to nechápeš. Budu psát pomalu, abys to stíhal číst: "Kdyz mam garaz, tak jaksi nemohu jinam..." Omyl, i když máš garáž a dají Ti tam zákaz vjezdu, můžeš klidně parkovat někde jinde, kde se to smí... Třeba na druhým konci města. "No a 50 metru od cloveka ? No preci tam by jiste nikdo ani tak psa navolno nepoustel, rikal jsi ze v takovych pripadech stejne psa odvolavas a davas ho na voditko" Lžeš. Tohle jsem nikdy nikde netvrdil. Proč by pes, který je ovladatelný, nemohl být na volno (samozřejmě pod dozorem) i blíž k ostatním lidem? Protože si to Krokouš nepřeje??? :-)) Mimochodem - psa nechávam jít na volno u nohy (bez vodítka) i když na chodníku někoho cizího míjíme. Klidně i na vzdálenost třeba 1 metru. Nejsou s tím problémy, leda tak v Tvé kebuli. "Tedy shrnme to: Problem je ze ted jsem poustel psa vykalet a probehnout pred dum a ted musim jit kus dal..." Všimni si laskavě, že i tak pes může vykonat potřebu klidně před domem, jen to po něm musím uklidit. Jinak už vidím důchodce z centra jak jezdí se psy jednou nebo víckrát denně za město, aby je tam mohli na chvíli pustit na volno. Mimochodem - psal jsi, že do Hradce občas jezdíš. Kde bys tady v centru našel místo pro volný pohyb psů, aby to odpovídalo vyhlášce? A prosil bych přesně...
2.7.2004 16:05
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Vyhláška
Taky pomalu: Garaz je nemovitost - tedy kdyz nekde je neda se promistit a stavi se proto aby se do ni davalo auto. To ze Mohu parkovat jinde je pravda ale ne v te garazi coz je ucel. Tvuj ucel je nechat psa probehnout coz lze vsude. Auto v garazi je jen na jednom miste a to v garazi pes se probiha vsude. Trochu rozdil ze. To ze ty nechas navolno pobihat vsude tam kde se ti to libi, jeste neznamena ze je to dobre a ze to treba nevadi tem ostatnim lidem. Jesne tobe to je fuk ale jmenuje se to slusnost - nedelat jinym lidem to co nechteji, proste byt ohleduplny ale to je zbytecne vykladat, staci si precist to co si napsal... Proste ja si psa budu poustet kde chci, a prece mi to nikdo nemuze zakazat. Na druhou stranu kdyz mi nekdo prikaze ze mam jit se psem behat jinam - vyhlaska zacnu tomu rikat represe :) Rikam, studovat pejskare je vec skutecne zajimava.
2.7.2004 16:09
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Vyhláška
Jo a k tomu centru, no psa v centru ma mit skutecne jen ten kdo je schopen mu zajistit jeho potreby samozrejme zvysenym usilim... Kde se da pohodlne a bezplatne parkovat v centru ? Nikde a nebop je to tezke ? Souhlasim ale s tim musim pocitat...
2.7.2004 15:15
petr (neregistrovaný)
RE: Vyhláška
Ja bych rekl ze to nekulha. Kdyz si poridis psa kterej musi behat... a behas s nim v parku a pak ti mesto zakaze s nim behat tak toho psa mas zastrelit? A mimo mesto psa pustit tuplem nesmis protoze ti ho legalne zastrelej myslivci, protoze pes na poli a v lesich behat nesmi bez voditka...
2.7.2004 16:07
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Vyhláška
Ale ale , to preci neni pravda, pes v lese nesmi pouze stvat zver. To ze mas strach pustit jej v prirode bez voditka protoze neposlechne a tu zver bude honit a myslivec ho zastreli je problem tvuj ale rozhodne neni zkazano psa venku poustet bez voditka. A to ze se ho bojis pustit venku - v prirode neni argument proto poustet ho ve meste
3.7.2004 14:21
ladyannn (neregistrovaný)
RE: Vyhláška
Víte,co vám řeknu..mám štěstí,žebydlím na sídlišti,kde je kousek louka,která sice nejni 200 metrů od budouvy - asi sto a lidi tam občas projdou,ale na to kašlu.Dojdu na louku a tam už je mi všechno jedno ( i když to nejni 200 metrů - ať mi to jde měšťák změřit )a že tam občas projde člověk?Jeho problém,po trávě se přece nesmí chodit,ne? A víte co? Dokud nebudou řidiči respektovat například značku zákaz zastavení ( například u nás před domem a všichni tam parkujou a jelikož bydlím v přízemí,tak furt čuchám výfukové plyny a to čekám mimčo..) tak do té doby já nebudu respektovat nějakých debilních 200 a 50 metrů.
3.7.2004 18:19
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Vyhláška
'a lidi tam občas projdou,ale na to kašlu' - ano , klasicky majitel psa. Prave taci jsou duvodem k vyhlaskam a omezeni volneho pohybu psu... Je na a muj pes, ostatni mne nezajima...
3.7.2004 14:13
ladyannn (neregistrovaný)
RE: Vyhláška
Víš,on to je problém - vem si cvičák za Petrofem, cvičí se i mimo plot - na louce,ale to taky není více jak 200 metrů od obytných budov,kde je teda maj cvičit aniž by porušovali tu stupidní vyhlášku?Víš,to by taky město muselo dát peníze na to,aby se cvičíky dali rozšířit,vono se na několika čtverečných metrech cvičit nedá (/ zvlášt když tam chodí moc lidí ).
2.7.2004 15:21
petr (neregistrovaný)
ZAKAZ VOLNEHU POHYBU PSU anywhere
Chtel bych vsechny majitele psu upozornit, ze dle zakona se psi mimo mesto (pole, louky, lesy) nesmi pohyovat bez voditka, jinak vam milacka muze legalne zastrelit myslivec jakozto skodnou.

To je celkem k zamysleni ze? Kdeze pak s tim psem kdyz uz ho mam ????

Poradi mi nekdo z tech, kteri tohle narizeni vymysleli ??? Nebo na to (na nas) mesto kasle???
2.7.2004 16:13
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: ZAKAZ VOLNEHU POHYBU PSU anywhere
Ale ale , to preci neni pravda, pes v lese nesmi pouze stvat zver. To ze mas strach pustit jej v prirode bez voditka protoze neposlechne a tu zver bude honit a myslivec ho zastreli je problem tvuj ale rozhodne neni zkazano psa venku poustet bez voditka. A to ze se ho bojis pustit venku - v prirode neni argument proto poustet ho ve meste
23.3.2005 12:26
vera (neregistrovaný)
RE: ZAKAZ VOLNEHU POHYBU PSU anywhere
Vážený, stále se jen opakujete, když čtu Vaše radoby chytré řeči, tak bych svého psa na Vás vyloženě asi poštvala.
2.7.2004 20:56
KOČKOPES (neregistrovaný)
JÁ BYCH VYDAL VYHLÁŠKU PROTI KROKODÝLŮM A LAMÁM!
5.7.2004 10:03
Matěj (neregistrovaný)
Krokodýle, ty asi nejsi myslivec, že? Kdybys jím byl, tak bys věděl, že tito kočkostřelci zastřelí zastřelí klidně psa běžícího po louce 20 m od jeho majitele, i když nic neštvou. Když mu to rozčílený majitel vytkne pouze odpví: "Dokažte mi to!!" (vlastní zážitek) a když mu chce dát přes hubu, namíří na něj pušku. Oni tito pánové totiž dělí psy na 2 kategoreie: lovecký - ten se nestřílí i kdyby vláčel upytlačenou strnu a ostatní - ti se sřílí vždy i kdyby to byla čivava. O "inteligenci" našich myslivců svědčí i spousta "omylem" zastřelených cháněných živočichů (orel, rys, vlk....) Prostě: co je mým konkurentem v lovu je škodná!! A ta se odjakživa střílela, ať si říkalí ochránci přírody a úřady cokoliv. My myslivci totiž umíme držet basu a nikdo mě neudá...
6.7.2004 13:10
KROKODYL (neregistrovaný)
Mateji, ty asi neznas majitele psu, že? Kdybys jím byl, tak bys věděl, že tito pejskomilove nechaji sveho psa delat v podstate cokoli, nehlede na jejich okoli. Když mu to clovek vytkne pouze odpví: "Polib si prdel" (vlastní zážitek), nebo "on si chce jen hrat" - vlatni zazitek, "vy nadelate" - vlastni zazitek a spousty podobnych, citi se samozrejme silny zvlaste ti kteri maji velka plemena a nebo ta ktera jsou svou silou a snizenym prahem bolesti povestna, zamerne nepisi bojova. Oni tito lide deli verejna prostranstvi na 2 kategoreie: tam kde chci vencit psa a ta pro ostatni. O "inteligenci" našich pejskaru svědčí i spousta "nahodou" napadenych lidi a deti. Prostě: co je prekazkou memu konicku je škodná a, ať si říkáji nepejskari a úřady cokoliv. My pejskari totiž umíme držet basu a v pripade obtezovani, napadeni, pokousani bude poskozeny mit dost starosti sam se sebou a ja se psem stacim zdrhnout... A kdyz ne at mi nekdo dokaze ze to byl muj pes a kdyz nedejboze ano tak to bude jen nedbalost a svedu to na to, ze dotycny sa drazdil.. Do prirody se psem preci nepujdu, vim ze nemam cas se mu venovat a ne nevychovany a neposlechne a v lese je myslivec ktery by ho v takovem pripade zastrelil, ji ve meste je to jina, tam si psa zastrelit nedovoli ani MP zname to z praxe... Ja k tomu Mateji dodavam: Leta takoveho pristupu zapricinila to, ze se prijmaji vyhlasky jako prave v Hradci. Je to jedine vychodisko.
7.7.2004 08:53
LAM (neregistrovaný)
Brečíš krásně. "O "inteligenci" našich pejskaru svědčí i spousta "nahodou" napadenych lidi a deti." No, tady bych trochu brzdil, Krokouši, NESROVNATELNĚ VÍC dětí je zabito nebo zraněno v silničním provozu nebo dokonce vlastními rodiči než psy. To Ty víš moc dobře. A neplatí to jen pro děti. I Tvůj Krokodýlek-Junior má daleko větší pravděpodobnost, že ho zraní auto než pes. Ty taky asi zatím řídíš bez větších nehod, ale to taky nemusí trvat věčně, takže já Ti nevěřím a myslím si, že bys měl odevzdat řidičák, abys nikoho neohrožoval. Ty zase totiž představuješ ohrožení pro modje děti...
7.7.2004 10:08
KROKODYL (neregistrovaný)
Asi spatne ctu ale on Hradec chce po tobe aby jsi odevzdaval psa ? Proc bych mel odevzdavat ridicak ? Bezne postaci kdyz dodrzuji pravidla silnicniho provozu. Kdyz ne, souhlasim s tim ze nemam na silnici co delat a ma mi byt odebran ridicak. To ze s pravidly mnohdy nesouhlasim a povazuji je za hloupost neni argument abych je nedodrzoval, treba jasny rozdil v maximalne povolene rychlosti. Skoda 105 na dalnici ve 130 je nebezpeci jine nez treba sestkova mazda ale pravidla jsou pro vsechny STEJNA. Je fajn ze i v pripade psu takova pravidla vznikaji, a jiste i ty privitas aby se tem kteri je budou porusovat byl zakazan chov a dohlizeni psu. Zatim to ve vyhlasce nei, ale budme radi ze alespon ta pravida zacinaji existovat.
7.7.2004 10:42
LAM (neregistrovaný)
Tak proč třeba nebojuješ za snížení rychlosti ve městě na 10 km/h? Auta jsou nebezpečnější než psi, i Tvému Juniorovi!
7.7.2004 20:25
KROKODYL (neregistrovaný)
Chces rici ze dokud budpu jezdit auta tak odmitas dodrzovat ostatni pravidla ? Predstav si ze treba na placku na sidlisti nejezdi ani jedno auto ale psu tam denne psickari vodi a nechavaji navolno spousty...
7.7.2004 18:20
ladyannn (neregistrovaný)
něco za něco
Víš co,Krokodýle,dohodnem se - až Ty mi odpřísáhneš na zdraví svých dětí,že neporušíš dopravní předpisy ( rachlost atd ),tak já budu dodržovat vyhlášku..
7.7.2004 20:22
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Zdravi mych teti nech na pokoji, a radeji si hlidej sveho cokla. Aby na nem nezaviselo zdravi deti vic nez na autech... Jo a o tom jak budes dodrzovat vyhlasku si popovidej s MP, ale verim ze se najdou i taci kteri nejsou schopni zadna pravidla akceptovat. Prave diky takovym ty vyhlasky musi byt, a mlyny melou, pomalu ale melou...
8.7.2004 08:13
LAM (neregistrovaný)
RE: něco za něco
V tom případě Ti přeju, aby se Ti při té Tvé až hysterické ochraně Juniora před psy nestalo, že budeš čučet po psech a zatím ti Juniora sestřelí cyklista na chodníku. Docela bych chápal, kdyby se někdo snažil eliminovat nějaké skutečně velké riziko, ale začínat od tak málo rizikové věci jako je pes - to je opravdu pitomost, kterou můžou myslet vážně snad jen politici...
10.7.2004 13:13
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Jestli uprimne tak diky, rizika se snazim eliminovat vsechna. Je jich skutecne spousty ale predstav si ze treba pod padajici leseni musis dojit ale ti psi jsou jednim z mala nebezpeci ktere pribiha samo a bohuzel docela casto. A puvodce toho nebezpeci namisto aby zareagoval zaridil napravu a omluvil se , jedna spise tak jak zname: On nic nedela, vzdyt o nic nejde a tak... Je dobre tedy ze alespon v Hradci je ted vse jasno a tak jak ma byt.
10.7.2004 13:18
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Jo a jaste jsi stale neodpovedel na to, v cem vidis represi. Tvrdis ze ti jde pes na VP u nohy ale jako represi uvadis ze musi byt u te nohy na voditku, stale tomu nerozumum. Diky za odpoved.
9.7.2004 05:29
ladyannn (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Tak si nauč svý dítě a děti všeobecně,že i když je pes na vodítku,ať na něj nedělají ťuťuťu a nechají ho bejt,ono je logické,že když dítě na pitbula bude dělat cukrbliky,že to po chvilce s nervama nevydrží a když vidím některé malé hajzlíky, tak se mu ani nedivím.Jinak mám zl.retrívra a laskavě mi nakdi statistiku,kolikrát zl. retrívr zabil dítě,no scvhválně.
9.7.2004 05:32
ladyannn (neregistrovaný)
RE: něco za něco
A ještě něco,dodržování dopravních předpisů - na to je zákon,ale tahle stupidní vyhláška je jen vyhláška a zákon - ten je váš na právní pyramidě!Takže si hlídej svýho oře a pak něco říkej - až tě můj pes bude obtěžovat,pak přijď, to je jako mít malé dítě,dům se zahradou - koupíš nový bazén na který dflouho šetříš,ale ze strachu,že se dítě utopí a ty ho neohlídáš,tan bazen zakopeš!
9.7.2004 19:52
ladyannn (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Mimochodem,to je jako kdyby kuřákům město zakázalo kouřit vždy tam kde je do 10 metrů člověk,porotože pasivní kuřáctví, jak všichni dobře víme, je škodlivější než aktivní..
10.7.2004 13:10
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Vymluv muzes najit jeste dalsich tisic, ale to ze pes ma byt zabezpecen voditkem na verejnem prostranstvi, a ty ze mas dodrzovat vyhlasku tim neokecas. Pes je tvym konickem ale to neni argument aby jsi obtezoval nebo ohrozoval ostatni. A pro ty kteri to nechapou byla vydana vyhlaska aby jim to bylo jasno. A to ze je ti vyhlaska mene nez zakon? Prave novela zakona dava obcim tyto vyhlasky vytvaret. A to je dobre.
11.7.2004 10:33
ladyannn (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Mně například nevadí vahláška jako taková,ale některé sporné věci,které v ní jsou.Třeba fakt nevidím důvod,když má vycvičeného psa,který mi jde poslušně u nohy a já ho kdykoliv můžu čapnout za vodítku a člověk nejde naproti mě ( je na protějším chodníku ) nebo když nejsme v centru (tam je přeci jasné,že psa bez vodítka nepustím ) tak že bez vodítka jít nemůže.Chápu takový ty malý hajzlíky,chlypatý koule,který vypadají že nic,nic ( samozřejmě na přivolání nepřijdou a nejsou jinak vycvičení ) já jdu klidně se psem ( nebo i sama ) a oni na nás vyjedou,to fakt nenávidím,ale proč třeba neudělali povinný výcvik psů ( alespoň1 rok ) po kterém by majitel mohl chodit se psem bez vodítka,třeba do 3-5 metrů?Samozřejmě by za to zodpovídal majitel ještě tvrději než teď ( byli by tvrdší tresty ) Já jsem byla pro aby psi,kteří koušou ( lidi i psi )aby museli mít,když jsou navolno měli košík,protože když je pes na několik metrů od tebe,tak předpokládáš,že je hodný a má psy rád,ale já když byl můj pes štěně,tak k jednomu takovému hajzlovi přišel a seděl a on ho pokousal a ženská ne,že by se omluvila,nebo něco..no a teď po sídlišti stále chodí bez vodítka,já si něpřejuz vidět až se jednou potkáme se psi...
11.7.2004 19:25
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Ptas se procje takovato vyhlaska ? No presne kvuli takovemu nazoru jaky mas i ty. Klasika: 'Třeba fakt nevidím důvod,když má vycvičeného psa,který mi jde poslušně u nohy a já ho kdykoliv můžu čapnout za vodítku' a nasledne ' po kterém by majitel mohl chodit se psem bez vodítka,třeba do 3-5 metrů' - tedy shrnme to: Chces chodit se svym psem, nechat ho behat bez voditka a kose treba 5 metru od tebe a do toho tvrdis, ze jakmile bude potreba chnapnes po nem a das ho na voditko. Kazdemu rozumne uvazujicimu cloveku musi byt jasne ze kdyz jsi od psa 5 metru a stane se nepredvidana situace - psa neco vyleka, neco ho vydrazdí, uvidi soka nebo fenku, lekne se zvuku trojkolky, nebo co ja vim - (o vecech na ktere pes takto muze zareagovat snad mluvit nemusime tech muze byt tisic) tak nestihnes udelat vubec nic. S tim ze maji byt daleko vetsi tresty s tim souhlasim. To ze v pripade ze nemas psa na voditku a nekomu se to nelibi, to chapu. Nerval bych na tebe ale na dalku bych te pozadal at si hho das na voditku, rval bych az kdyz by jsi to neudelala. Psi kteri kousaji lidi nemaji mit kosik a behat navolno ale maji byt utraceni a jejich majitel zavren do kriminalu, a testovat zda psik kouse ci ne na detech jen proto aby se psik mohl provehnout na verejnem úprostranstvi ? Kdepak, na verejnem prostranstvi na voditko. Kdyz tveho milacka pokousal pes tak jancis a to jsi v te chvily nebyla u nej a nechytla si jej za obojek ? Nebo jeho panicka ? Ne vid, protoze se to stalo tak rychle ze nez vam to doslo tak byl konec ... A to je to, o co tady de.
12.7.2004 08:22
LAM (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Tak to by, Krokouši, opravdu museli chodit VŠICHNI lidi po ulicích s klepety na rukou (i Ty), protože je známo, že NĚKTEŘÍ lidé jsou násilnické povahy. To je Tvoje logika. O tom, co je spolehlivější, jestli situace.kdy by pes chtěl kousnout ale nemůže nebo situace, kdy by mohl kousnout ale nechce, o tom jsme diskutovali už na Mageu a nehodlám to opakovat. Je na tom všem ale půvabné to, jak dokážeš dávat "zasvěcené" rady, co jak má být a přitom o psech víš kulový (a proto se jich bojíš)... Aby Tě můj pes neobtěžoval nebo neohrožoval, to zajistím (i bez vodítka a bez náhubku). Jestli Ty tomu věříš nebo ne, to je mi fuk. Já to prostě zajistím. Jak to udělám, do toho je Ti houby. Já Ti taky nekecám do řízení...
12.7.2004 11:07
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Ja vim ze mas problem rozlisit cloveka od psa, ale narozdil od psiku lidi vetsinou deti nenapadaj proto ze jim vrze trojkolka, nebo ze jsou citit sousedovic fenou. To je ten rozdil. U psa totiz nikdy nevis. Kolikrat se stalo za nepadl clena sve 'smecky' ? Jo a do rizeni mi keca vyhlaska, tobe do psa bude taky a je to oboji dobre. Ze se nema chodit pod okapem ze ktereho visi rampouchy nemusim byt klempir abych vedel ze tam hrozi nebezpeci... Je krasne jak psickari dokazi svou pravdu hajit i ve chvily kdyz jim jejich vlastni pes davi jejich dite - viz TV a porad patri pejskari do vezeni nebo blazince ?
12.7.2004 11:25
LAM (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Krokouši, Tvé klaunství se i tady projevuje čím dál tím líp. "Ja vim ze mas problem rozlisit cloveka od psa..." Tak tenhle problém opravdu nemám. Možná proto, že mám psa. Ty by ses ale měl trochu zamyslet nad rozdílem mezi skutečným PSEM a tím, co Ty osobně za psa považuješ... Nečteš náhodou nějak moc Blesk? Nebo nekoukáš moc na Novu? "...lidi vetsinou deti nenapadaj proto ze jim vrze trojkolka, nebo ze jsou citit sousedovic fenou" Můj pes taky ne. A ani většina psů, které znám. Lidi ale často napadají své děti, protože malé dítě občas brečí a musí se o něj někdo starat. Slyšel jsi o týraných dětech? O dětech týraných vlastními rodiči? Těch případů, které končí v nemocnici, je víc než po napadení psem... "U psa totiz nikdy nevis" Že Ty u mého psa nevíš, to je pochopitelné. Já zase nevím u tebe. Přiznal ses, že nosíš zbraň a já taky nevím, kdy Ti rupne v kouli a začneš kolem sebe střílet... "Kolikrat se stalo za nepadl clena sve 'smecky' ?" Hmmmm.... Tohle přeci žádná vyhláška nevyřeší a ani řešit nemůže... "Jo a do rizeni mi keca vyhlaska, tobe do psa bude taky a je to oboji dobre." Do psa mi vyhláška kecat NEBUDE a Ty víš proč... "
12.7.2004 21:53
ladyannn (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Upřímně,kdyby na mě někdo z protějšího chodníku volal aŤ si psa dám na vodítku,tak bych si ho tam stejně nedala,protože jestliže tan člověk nejni u mě,nevidím důvod,stačí ho podržet než přejdeš,ne? Jo a ktěm psům co koušou - to bys musel utrácet každýho druhýho člověka ( ty taky koušou,ne? )
15.7.2004 07:44
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Nechapes ale je to zbytecne, psa ktery je 3 metry pred tebou ve chvily kdy ho zaujme neco vic nez tve prikazy NECHYTNES... Pote je na vse pozde ale je fajn ze ukazujes jak pejskari mysli, alespon vsichni vidi proc a za jakym ucelem je nutno vydavat takoveto vyhlasky...
15.7.2004 07:45
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: něco za něco
To zda pokouse pes cleny sve smecky je mi uplne jedno ale je to obrazek prave o tom vycviku, o chovani psa v nepredvidanych situacich a tak dale. Vim ze to je neprijemne ale je to fakt do psa proste nevidis, a byt jeho majitel nikdy nevis co udela a proto na voditko kdyz nemas vlastni oplocenou zahradu.
15.7.2004 08:06
LAM (neregistrovaný)
RE: něco za něco
...nikdy nevíš co udělá... Pokud svého psa znáš, je čitelnější než většina lidí. Daleko líp u něj odhadneš, co udělá. Já taky nevím, kdy Ti rupne v kouli a začneš kolem sebe střílet...
12.7.2004 21:49
ladyannn (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Kroku,ale tys to nepochopil,psala jsem ,že nevidím důvod,když jde člověk na druhém chodníku ( a nejde proti mě ) proč bych nemola mít psa3-4 m ode mě? To si jako myslíš,že nechám psa jít volně tam kde jdou proti mě lidi?A to si vážně myslíš,že když třeba deset metrů od nás zaskřípe koloběžka,že pes za tím zvukem vyběhne?Fakt těm psům nerozumíš.Naprosto souhlasím s Lamem,to bych se radši bála tebe,že ti rupne v ... a začneš kolem sebe střílet,což se občas ve světě stává..
13.7.2004 08:44
LAM (neregistrovaný)
RE: něco za něco
Náš pes chodí bez vodítka zcela bez problémů, a to i na rušnějších místech. Hledí si svého, nikoho neotravuje, lidem se sám vyhne. To proto, že je takhle učený už od malička, pohybuje se tak často, takže ví, co se smí a co ne. Koloběžky, sanitky, cyklisti (i na chodníku) a další podobné věci ho nechávají úplně v klidu. Taky proto, že se v tom prostředí běžně pohybuje a připadá mu to normální. Nehodlám tohle všechno zahodit a zkazit tím, že bych ho teď začal vodit jen na špagátě... Jsou situace, kdy ho na vodítko vezmu, ale o těch si rozhoduju já (na svou vlastní zodpovědnost) a ne nějaká přiblblá vyhláška.
14.7.2004 11:08
arleta (neregistrovaný)
vyhláška o pohybu psů
Kdo jste navštívil např. Polsko , Řecko nebo Rusko viděl jste volně pobíhající psi bez pánů .Nenapadají nikoho.Vyhláška bude zachvíli i o tom ,jestli se máte drbat levou nebo pravou rukou.
14.7.2004 12:22
LAM (neregistrovaný)
RE: vyhláška o pohybu psů
Upřímně řečeno - nevím jestli zrovna tohle by měl být nějaký ideál. Pokud jde o psa na veřejném prostranství, docela souhlasím se dvěma podmínkami: 1. pes neustále pod dozorem a 2. pes ovladatelný (přes poslušnost a povely nebo třeba pomocí vodítka, to podle rozhodnutí a na PLNOU zodpovědnost psovoda). S čím ale zásadně nesouhlasím je to, aby mi někdo diktoval JAK mám zajistit ovladatelnost psa.
15.7.2004 07:47
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: vyhláška o pohybu psů
A jak to delas treba v aute, zasadne nesouhlasis s tim aby ti nekdo omezoval rychlost ? Chapu, mne to taky nni prijemne ale chapu duvody a vim ze to muze byt pro ostatni nebezpecne. Toto pejskari nechapou jak predvadis ty a rada jinych. Nastesti vam to posledni dobou je stale mene platne :)
15.7.2004 08:03
LAM (neregistrovaný)
RE: vyhláška o pohybu psů
Krokouši, hezkej pokus, ale zase vedle. Pravidla silničního provozu říkají, CO musí člověk splnit, ale neříkají JAK. Povinné vodítko i pro psy, kteří to skutečně za dané situace nepotřebují je stejná kravina jako kdyby Ti někdo určil, že ve městě nesmíš jet víc než na dvojku. To už není o tom CO je třeba splnit, ale JAK. Nechal by sis do toho kecat? Asi těžko. Každému je jedno, když jedu do 50, jestli jedu na jedničku nebo na pětku. A pokud má někdo psda pod kontrolou a ovladatelného, tak Tobě může být stejně jedno, jestli to je vodítkem nebo výchovou a výcvikem. Podstatný je výsledek.
15.7.2004 08:14
LAM (neregistrovaný)
Vyhláška a MP
Mimochodem - vyhláška platí už skoro měsíc. Za tu dobu jsme mockrát potkali nebo viděli strážníky MP (pěšky nebo v autě), psa jsme měli evidentně na volno a - NIC! Žádná kontrola - prostě vůbec nic. Nikdo nechtěl vidět známku, nikdo se nezeptal, jak to, že je ten pes na volno. Jasné podezření z přestupku a MP nereaguje. Ne 200 metrů od budov, ale přímo na sídlišti. V poslední době je dokonce chodím trochu "provokovat" se psem na volno přímo pod okna jedné služebny a zase nic. Ne že by mi tenhle přístup MP nějak vadil, ale v tom případě se musím zeptat - proč vůbec existuje vyhláška, na kterou nakonec stejně i MP kašle???
Máte nějaké zkušenosti s kontrolami ze strany MP za dobu platnosti vyhlášky (tj. od 18.6.2004)?
15.7.2004 09:53
ladyannn (neregistrovaný)
RE: Vyhláška a MP
Já tady ještě měšťáka nikdy nepotkala, jen jednou ale to bylo před vyhláškou dávali pokuty za to,když lidi byli venku se psem bez známky.
15.7.2004 10:10
LAM (neregistrovaný)
RE: Vyhláška a MP
No, upřímně řečeno, já jsem docela zvědavej, jak to půjde dál. Například v tom, že MP, ani kdyby MOC chtěla (jako že zatím evidentně vůbec nechce), prostě není schopná dodržování té vyhlášky plošně a důsledně vymáhat.
Tak si jen vzpomínám, jak nás před časem (ještě před platností vyhlášky) "kontroloval" strážník MP na Benešovce. Pes (labrador) mi šel na volno (bez náhubku) u nohy a bylo to asi takhle:
MP: "Dobrý den, má ten pes známku?"
Já (posadil jsem psa): "Má, samozřejmě."
MP (asi ze 3 metrů): "Ale já ji nevidím".
Já: "Má ji na obojku, pojďte se podívat"
MP: "A nekousne mě?"
Já: "To ani náhodou".
MP (pořád ze 3 metrů): "No dobře, tak já vám věřím, že známku má"
Já: "Můžete se přesvědčit, jestli chcete. A číslo si opsat nechcete?"
MP: "Ne, já Vám věřím..." (a odešel).
Klasická ukázka kontroly k prdu...
15.7.2004 23:55
Jedlík (neregistrovaný)
RE: Vyhláška a MP
Labrador je dost velký, byly by problémy s pekáčem. Ale takový pudl na cibulce - delikatesa.
17.7.2004 14:11
Xaver (neregistrovaný)
RE: delikatesa
Umím si to představit.
Na talíři zkřížená pudlí stehýnka, dozlatova upečená a s ještě se škvířícím tukem na povrchu. Opozici jim tvoří kotoučky bramborového knedlíku, apartně ozdobené čupřinou z hoblinek dohněda osmahlé cibulky. A listový špenát, ten je tím, co krmi dodává mladistvého vzhledu a vůně. Vedle své přirozené, trochu obhroublé chuti špenát oživený patrnou stopou česneku, dodává výraz pudlímu masíčku. Stehna, bohatě protknutá slaninou, vypůjčí si od ní šťávu a dostanou tak příjemný výraz. Knedlík, pevný, nerozvařený a jen zlehka slaný, drží ve svých mantinelech všechny další chuťové vstupy. A korunou všeho je cibulka,která dokáže zvednout požitek z jídla o jedno dvě patra výše.Živý, pikantní a lehce ordinérní výraz má taková krmě.
Konzumací psů za méně posrané městečko!
17.7.2004 21:11
ladyannn (neregistrovaný)
RE: delikatesa
blboune
18.7.2004 20:38
Xaver (neregistrovaný)
RE: delikatesa
No jo. ladyann, nemajíc co říci uchyluje se k nadávkám.
Ale co pít na ty pudlí stehýnka? Já bych tedy zvolil ryzlink, snad rýnský.
Jiskrné zlatavé tóny nás osloví jako první vyslanci chuti.Tělnatá, doširoka otevřená chuť poskytne ovocitý vjem, podpořený odrůdovým charakterem. Obé pak je sledováno patrným, nikoli však opanujícím důrazem kyselinek a zcela v závěru, ale úplně na samém konci dozvuku na sebe upozorní lehoulinká, jen stěží zachytitelná tečička cukru. Uměřené hořčinky dají pak spolu s kyselinou celému souboru chutí pikantní nádech života a dovrší tak celkový vjem pudlích stehýnek.
Konzumací psů za méně posrané městečko!
19.7.2004 08:12
LAM (neregistrovaný)
RE: delikatesa
No, "inteligent" se hned pozná... Víš co? tady je to o vyhlášce, tak se drž tématu. Klidně si ale můžeš někde založit fórum o psích specialitách a tam to můžeš probírat se sobě rovnými...
19.7.2004 08:53
ladyannn (neregistrovaný)
RE: delikatesa
to nebyla nadávka,to bylo spíš oslovení,nelíbilo? víš on totiž v tomhle světě nemá cenu ´plýtvat slovy na takové jako jsi ty, protože jsi právě svým příspěvkem předevedl tipický vtípek méně myslící poloviny lidstva
19.7.2004 08:41
Zejo (neregistrovaný)
RE: delikatesa
Já si myslím, že od ladyannn to není nadávka, ale lékařská diagnóza. Já si nemyslím, že jste blboun, ale úchyl.
19.7.2004 09:45
Xaver (neregistrovaný)
RE: delikatesa
Cha cha chá.....jsem rád, že jste se vy všichni zapšklí chytili. Nebuďte tak vážní, trochu lehkosti do vašeho bytí neuškodí.
19.7.2004 13:53
Nebelman (neregistrovaný)
RE: delikatesa
Pročpak jste tak nedůtkliví?
Řešíte tady velmi vážně jakousi vyhlášku, kterou stejně nikdo nebude dodržovat a jste ochotni ( pejskaři vers. nepejskaři) zahájit válečné tažení.
Xaver vám pouze předvedl něco jako kameňák. A vy, prudérní osoby okamžitě spustíte nadávky.
Přeji vám více úsměvů a nadhledu.
23.7.2004 09:37
LAM (neregistrovaný)
RE: delikatesa
K čemu je potom taková vyhláška? Já pořád lehce "provokuju" MP, ale ta zatím, zdá se, nemá zájem cokoli kontrolovat. Čučí na mě, jak jdu se psem bez vodítka 10 m od baráku a nic. Pak je ale celá vyhláška k ničemu. Nebo to mají pro případy, že by se něco stalo, aby mohli POTOM člověku přišít přestupek? Tak ale ta vyhláška měla být takhle napsána. "Přestupku se dopustí ten, jehož pes způsobí újmu na zdraví nebo majetku"... A vůbec tam nemusí být žádná podmínka vodítka nebo náhubku, mělo by být úplně fuk, jestli byl pes v dané době na vodítku a s náhubkem nebo ne. Prostě způsobit podobnou škodu si pes ani jeho majitel nesmí dovolit. Ale tahle zodpovědnost vyplývá třeba i z občanského zákoníku... Nebo bude MP kontrolovat podle toho, jak se zrovna příslušný policajt vyspí? Když ho ráno manželka neseřve, tak bude v dobré náladě a bude celý den s úsměvem tolerovat pohyb psů bez vodítka, ale jak ho ráno "sprdne", tak bude naštvanej a v úplně stejné situaci bude stejným lidem dávat pokuty? Dosavadní praxe mě prostě jen přesvědčuje, že vyhláška je úplně k ničemu.
23.7.2004 10:38
ladyannn (neregistrovaný)
RE: delikatesa
Myslím,že ji napsali aby se sychrovali,kdyby něco. Pravděpodobně až taky v HK nebo okrese nebo tak dojde k útoku, nebo k poničení majetku,tak asi pak teprve začnou chodit a hlídat a budou dělat strašně pilný.
23.7.2004 10:49
LAM (neregistrovaný)
RE: delikatesa
Nebo jednou za rok udělají psího "Kryštofa", budou buzerovat majitele klidných a pohodových psů a nasolí jim tučné pokuty (protože přeci nepolezou blízko k psovi, který se chová agresivně nebo k jeho majiteli). Pak si vyplní do kolonky "Počet kontrol majitelů psů" nějaké hodně velké číslo. A do "vybrané částky za pokuty" taky, aby pomohli obecní kase... A budou zase tak strašně dobrý a budou se plácat po zádech navzájem a s radou města a se zastupiteli, jak jim ta vyhláška krásně funguje...
15.3.2005 17:26
psožrout (neregistrovaný)
RE: delikatesa
Kdo to může, ať si dá!
23.7.2004 10:59
LAM (neregistrovaný)
Mimochodem, k tomu zastupitelstvu:
Jak hlasovali zastupitelé o vyhlášce? NEPŘÍTOMNI: Doskočil, Hájek, Kafka, Morávek, Nejedlý. NEHLASOVAL: Nosek. ZDRŽELI SE: Dvořák, Fink, Malíř, Samohrd, Sova, Všetečka. PROTI: Urban. Ostatní byli pro. Až se budu rozhodovat při příštích komunálních volbách, pro koho budu hlasovat, tak tenhle výpis si vezmu k ruce... Je to na www.hradeckralove.org/zm/hla/2004/19/0001.xml
2.8.2004 22:26
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: Mimochodem, k tomu zastupitelstvu:
Ver Lame ze spousta lidi si ten seznam vezme taky, a bude volit prave ty, kteri s vyhlaskou sohlasi. Je dobre vit v politice lidi kterym je blize zdravi deti nez pohodlnost majitelu psu...
3.8.2004 08:12
LAM (neregistrovaný)
RE: Mimochodem, k tomu zastupitelstvu:
No, to se uvidí při dalších volbách...
23.7.2004 16:05
bruslař (neregistrovaný)
idnes.cz: "Americký pitbulteriér vážně zranil jednačtyřicetiletou ženu, která se v Brně projížděla na kolečkových bruslích. Pes, který utekl pětasedmdesátiletému majiteli, ženě vykousl část bicepsu. Zvíře nemělo náhubek." .. presne toho se obavam, kdyz jezdim po meste na bruslich, proto si myslim, ze vyhlaska ma sve opodstatneni..
23.7.2004 21:22
ladyannn (neregistrovaný)
No,jenže kde po městě uvidíš olně běhat pitbula,to už je přehnané. Majitelé takových psů se chovají docela zodpovědně,není fér dát pár příkladů a dělat ze všech nezodpovědné, si myslim.
24.7.2004 02:27
vrrr haf! (neregistrovaný)
Ladyann, běž si párkrát praštit hlavou o zeď, třeba se ti v ní rozsvítí. Jestli ne, tak v ní vážně nic nemáš. Bruslař napíše, že PITBULTERIÉR ukousl ženě kus ruky a ty v odpovědi napíšeš, že majitelé PITBULŮ je nenechávají běhat volně bez náhubku!!! Jseš normální? Říkáš že není fér vytáhnout jeden příklad - a to tvoje (a LAMovo) věčné omílání, že zorvna tvůj pes je absolutně poslušný je co? Jen jeden příklad, na kterém se nedá stavět a není o nic přesvědčivější! Proboha lidi, co všechno si ještě necháme líbit? Vždyť je to každou chvíli - pokousané, nadosmrti zohavené nebo i zabité děti, napadaní a bojící se dospělí! Kde to jsme? Dost už bylo čoklofilie! Společnost, která se může po... z toho, že někdo má na sobě pravý kožich, ale lidé roztrhaní zvířaty jsou jí jedno, je pěkně perverzní. Kam jsme to s tou ochranou zvířat dopracovali? Asi budeme muset založit Ligu na ochranu lidí před psy nebo co. Když někdo nahlásí podezření na týrání zvířete, tak hned musí vyjet hlídka a prověřit to a třeba opakovaně na to samé místo, i kdyby to byl jen další způsob, jak sousedovi znepříjemnit život, ale když se zastupitelstvo města po mnoha případech napadení člověka psem konečně rozhoupe a schválí potřebnou a správnou vyhlášku, tak čokloúchylové typu LAMa a Ladyann spustí svůj demagogický povyk!!!! Košík a vodítko na celém území města, povinně na cvičák, uklízet hovna, platit jak mourovatý na poplatcích a to vše přísně kontrolovat a v případě prohřešku bez milosti psa odebrat - to jediný na ně platí! Pro město jsou přínosem slušní, pracovití, zákony a vyhlášky dodržující občané; psi - nic proti nim jako takovým - městu nijak neprospívají, jen ho obsírají a obechcávají, takže snížení jejich počtu zvýšením poplatků a zavedením výše uvedených opatření by bylo jen ku prospěchu města.
24.7.2004 10:06
ladyannn (neregistrovaný)
tak nevím kdo v tý hlavě nic nemá, jsi typuický příklad člověka, kterého zajímá jen to jeho vlastní,jeho vlastní píseček a popírá práva ostatních,co takhle právo vlastnit jakýkoliv majetek a volně s nim nakládat ( když neomazuje druhý )Mimochodem,nevbyl to příklad jen můj a Lamův pes, ve svém okolí a to žiju na sádlišti,kde je hodně psů, jsou všichni slušně vychovaný.A taky o těch pokousaných dětech, jak můžeš tvrdit,že si za to dítě nemůže samo? A na vině jsou rodiče, když vlastního psa a dítě nechají o samotě hrát si a většinou je to pes, který s dítětem vyrůstal. Takže klid,až někoho napadne například takový bišonek,maltézáček nebo z těch větších třeba retrívr,tak pak přijď. Stejně to měšťáci nehlídaj,takže nevím,proč to vůbec vymýšleli.
24.7.2004 16:07
Xaver (neregistrovaný)
Docela by mě zajímalo, jestli by se ladyannn šla koupat do řeky plné krokodýlů. Nešla, protože by vnikla na území krokodýla, on by si ji pěkně lapil, rozporcoval svými ostrými zoubky její ladné tílko a posléze s chutí slupnul. Ani by nepotřeboval žádnou přílohu nebo oblohu.
Psík, hodný a ušlechtilý, poslušně se svým páníčkem denně vyráží po stejné trase ze svého doupěte (bytu, domu) na prochazku. Cestou obsírá a obechcává dle svého pudu JEHO území. Jednoho dne ho napadne, že nějaký jiný tvor (jiný pes, dítě, stařeček, stařenka, bruslařka) mu to jeho území chce zabrat. Co udělá zdravý a sebevědomý pes? Správně....své území si brání. A je mu lhostejná jeho panička případně páníček, který si přiblble myslí, že stačí na pejska udělat ty ty ty , ty moje potvůrko milá. A poučení moji milí?....pes potřebuje svůj soukromý prostor (oplocený nebo dostatečně velký), ne veřejné prostranství určené lidem. Kdo prostorem nedisponuje, musí se spokojit s malým pejskem, kterého i dítě zašlápne nebo s jiným zvířátkem.
Pak by i naše městečko bylo méně obesrané a obechcané.
A teď můžete spustit lavinu nadávek.
24.7.2004 17:10
ladyannn (neregistrovaný)
Prosímtě,mluvíš úplně mimo mísu.
24.7.2004 21:19
Xaver (neregistrovaný)
Mimo mísu se nemluví, mluví se leda do dubu, jsme-li tedy u obvyklých rčení.
Já to tušil - patří se ukamenovat každého, kdo si dovolí mít jiný názor na čokly.
25.7.2004 09:05
ladyannn (neregistrovaný)
Ale to vůbec nejni pravda, povídej svůj názor.Já ale taky nepíšu nic o lítání do vesmíru,když o něm nic nevím.
26.7.2004 08:39
LAM (neregistrovaný)
No, Xavere, je vidět, kolik toho víš o psech. Řekl bych, že akorát moc koukáš na Novu a Primu a moc čteš černou kroniku. Už ani nedokážeš rozeznat skutečného psa od své představy psa...
15.3.2005 17:32
Jája (neregistrovaný)
poslušný pes
Ale, ladyann- vnímej. Až tě nějakej "poslušnej " čokl kus sežere, pak ale nebreč!!!
26.7.2004 09:58
ladyannn (neregistrovaný)
strašně přeháníš, děláš jako kdyby ses na chodníkách musel prodírat výkalama
26.7.2004 08:47
LAM (neregistrovaný)
"...po mnoha případech napadení člověka psem..." Tak mi napiš, kdy naposledy došlo v Hradci k napadení člověka psem s následkem těžkého úrazu nebo smrti... A mimochodem - pokud k tomu dojde na uzavřeném pozemku (což je cca 90-95% případů za posledních několik let), tak tam vyhláška stejně nedosáhne, protože to není veřejné prostranství!!!
26.7.2004 08:44
LAM (neregistrovaný)
BRUSLAŘI, zamysli se ještě jednou nad tím, co se stalo. A porovnej to s textem vyhlášky. Zjistíš zajímavou věc. Ten pes byl na vodítku. Podle toho, co ukazovali v televizi to nebylo místo s větší "hustotou" lidí (náměstí, zastávky apod.), na kterých třeba hradecká vyhláška požaduje náhubek. Takže kdyby se tohle stalo v Hradci, z hlediska vyhlášky to není ani přestupek, podmínka vodítka byla splněna... A o to tady jde. BLBĚ napsaná vyhláška (jako je ta hradecká) na jednu stranu umožňuje buzeraci těch, co se o psy starají, vychovávají a cvičí je a na druhou stranu stejně zůstává nepostižitelná řada případů bezohlednosti nebo nezodpovědnosti...
26.7.2004 10:04
bruslař (neregistrovaný)
OK, uznávám, že jsem se dostatečně neseznámil s okolnostmi mnou uvedeného příkladu a je pravda, že výše zmíněný pes byl upoután na vodítku (byť zbytečně). Ovšem nic to nemění na tom, že pokud se projíždím po městě na bruslích, nebo si jdu večer zaběhat podél nábřeží, nejednou se mi stalo, že po mě vyběhl nějaký psychotický psík či pes, vylekavší se ze zvuku bruslí, nebo mého rychlého pohybu. Věz LAME, že je to skutečně nepříjemný pocit, když po mě vyběhne cizí pes. A věř mi, že více než doufat v psovo skvělé vycvičení, raději uvidím psa na vodítku a navíc v takovém poměru k majiteli, kde si budu jist, že majitel svého psa na tom vodítku bezpečně zvládne.
26.7.2004 10:08
LAM (neregistrovaný)
Chápu, že je to nepříjemné, ale je nutné mít v takové situaci na vodítku i psa, kolem kterého už projely stovky a tisíce bruslařů, cyklistů, dětí na koloběžkách a já nevím koho a on si jich prostě nevšímá?
26.7.2004 14:22
kpt.samolepka (neregistrovaný)
Odpověď zní ANO. S vlastnictvím psa přichází i zodpovědnost. To slovo najdete v českém výkladovém slovníku.
Příklad: Auta v obci jezdí 50 kmh bez rozdílu, protože stejně jako pes představují potenciální ohrožení pro obyvatele.
26.7.2004 14:29
LAM (neregistrovaný)
To není dobrý příklad... I při té padesátce je počet úrazů a úmrtí ze silničního provozu mnohonásobně větší než počet úrazů a úmrtí po útocích psů... Za druhé - ta padesátka říká, CO musím dodržet, ale nepředepisuje mi JAK. Psí vyhláška ale lidem úplně zbytečně vnucuje právě způsob zabezpečení psa, aniž by se zajímala o to, jestli to bude opravdu fungovat. Jak se koncem minulého týdne ukázalo - nefunguje. Stát se to ne v Brně ale v Hradci, tak to NENÍ v rozporu s vyhláškou, protože pes byl na vodítku...
26.7.2004 14:49
kpt.samolepka (neregistrovaný)
LAMA
Mnohonásobně větší počet úrazů hmm. Takže když nebezpečí hrozí méně lidem, třeba jen jednomu, například Lamovi.. tak vlastně o nic nejde a žádná ochrana není zapotřebí hmm..
50km rychlost je jistě jen jedním z předpokladů, dalším je např. svépravnost řidiče a zmíněná osobní zodpovědnost. Ve vyhlášce je je určitá míra benevolence vůči majitelům psů, to se však (stejně jako řidiče) nevylučuje s jejich zodpovědností, která platí bez vyjímky
26.7.2004 15:05
LAM (neregistrovaný)
RE: LAMA
"Takže když nebezpečí hrozí méně lidem, třeba jen jednomu, například Lamovi.. tak vlastně o nic nejde a žádná ochrana není zapotřebí hmm.. " No, když budu chtít OPRAVDU něco dělat, nejen žvanit, tak začnu asi tam, kde je riziko největší... Mimochodem - nebezpečí představují i blesky při bouřce nebo pád meteoritu. Proč nemá Hradec vyhlášky i o tom?
"50km rychlost je jistě jen jedním z předpokladů, dalším je např. svépravnost řidiče a zmíněná osobní zodpovědnost." FAJN!!! Tak se můžeme zaměřit na svéprávnost majitelů psů a na jejich osobní zodpovědnost! Já jsem všema deseti PRO!!!
26.7.2004 15:23
kpt.samolepka (neregistrovaný)
RE:RE: LAMA
S meteority a kulovými blesky to bohužel neumíme, větru dešti neporučíme, ale psům a jejich majitelům to umíme.
50kmh rxchlost je základním předpokladem, aby se řidič mohl chovat zodpovědně atd.
26.7.2004 15:26
LAM (neregistrovaný)
RE:RE: LAMA
Ano, chovat se zodpovědně. Na to by měl být důraz, ne na nějaké formální věci jako je vodítko které (jak se teď v Brně ukázalo), i když se použije podle vyhlášky, může být úplně k ničemu...
26.7.2004 14:34
Xaver (neregistrovaný)
Mno...i Lamova geniálního psa, který zřejmě umí packou psát do písku svá přání a nápady v několika jazycích, může potkat špatný den. Může ho někdo z malicherné příčiny (z člověčího hlediska) nasrat do nepříčetnosti a pak prostě udělá "raf". A rafne i Lama, pokud se mu znelíbí jeho vůdcovství, tak jak mu velí psí pud.
A pak ještě naše špinavé městečko označí svými výkaly na znamení toho, že je jeho.
26.7.2004 14:47
LAM (neregistrovaný)
:-))) Omlouvá tě jen to, že neznáš mého psa... A vlastně ani psy obecně...
"Může ho někdo z malicherné příčiny (z člověčího hlediska) nasrat do nepříčetnosti a pak prostě udělá "raf"" Nemůže, to hlídáme, aby ho někdo nenasral. A je vychovaný tak, aby se nenasíral a když už je něčeho na něj moc, volí vždycky ústup a nikdy útok...
"A rafne i Lama, pokud se mu znelíbí jeho vůdcovství, tak jak mu velí psí pud." Jo, pokud je "páníček" slaboch, stát se to může. Pokud ale není a pokud zachází se psem srozumitelně a férově, je pes SPOKOJENÝ ve svém podřízeném postavení a nemá snahu dostat se výš... Ale to Ti asi nevysvětliím...
"A pak ještě naše špinavé městečko označí svými výkaly na znamení toho, že je jeho. " Pokud označí, tak to po něm uklidím, jako vždycky...
26.7.2004 22:49
kameňák (neregistrovaný)
Tak jsem včera nechal utratit psa.
Byl vzteklej?
No, nadšenej z toho nebyl.
27.7.2004 22:17
Xaver (neregistrovaný)
Lamův pes je spokojený ve svém podřízeném postavení. Jakpak to asi Lam ví? Aha, on mu to pejsek packou napsal do písku.
Vyprávěl mi psovod od policie (a nemám důvod mu nevěřit), že zdravý a sebevědomý pes se chce vždy stát vůdcem. Jeho pán mu musí občas připomenout svou převahu, a protože člověk jako vůdce psa obvykle nekouše, používá jiné silové prostředky. S psíkem Lama se ovšem promluví, vysvětlí se mu to, on moudře pokývá hlavou a štěkne "ano, můj pane". Nebo že by to byl vyděšený pejsek, který se strachy podělá, jen co svého pána uvidí a plíží se u jeho nohou, šťastný když mu nic neprovede?
Ladyannn - oni někteří lidé (chlapi) se chovají stejně pudově jako zvířata.
29.7.2004 08:33
LAM (neregistrovaný)
No, je jistě zajímavé, co ti povídal kynolog, zabývající se služebními psy. Můj pes ale není služební, od malička byl socializován, vychováván a cvičen úplně jinak. Pro život v těsném kontaktu s člověkem. Na člověka nezaútočí ani na povel. Takový pes bere smečku i své postavení v ní jinak než pes služební. Služební pes, cvičený "naostro" má zpravidla hierarchii typu psovod - pes - ostatní lidi. Proto má tendenci zyvšovat své postavení v hierarchii na úkor ostatních lidí. Můj pes to má jinak: psovod - ostatní lidi - pes. K tomu je veden od malička. A věř tomu, že svého psa dost dobře znám, abych poznal, kdy je mu dobře a kdy ne...
27.7.2004 09:26
ladyannn (neregistrovaný)
Jestli sleduješ novu,předpokládám,že určitě,tak ti tam včera ve zprávách odborníci potvrdili, že nejvíc napadení se děje za zavřenými dveřmi,tady v rodinách a vůbec ne na ulici. Jo a mimochodem,že lidi ( chlapi ) pochcávají ulice,to ti nevadí?
27.7.2004 16:57
k (neregistrovaný)
Mami, já chci pejska!
No tal si ho teda vezmi, ještě je kousek v ledničce.
28.7.2004 09:53
bruslař (neregistrovaný)
Trochu nerozumím Tvé odpovědi. Samozřejmě je to nutné, nebo je snad tvojí odpovědí nějak rozlišitelné, který pes po nikom nevyběhne a který ano? Myslíš že Tvá definice bezpečnosti psa v tom, že kolem něj proběhly tisíse lidí mne má ujistit o tom, že pes je neškodný? Jediné co mne ubezpečí, je pes uvázaný na vodítku k majiteli, který je schopen psa udržet pod kontrolou.
29.7.2004 08:38
LAM (neregistrovaný)
Co Tebe ubezpečí, je mi, upřímně řečeno, fuk. Už proto, že třeba zase já na Tobě nepoznám, jak moc se bojíš psů. Stejně jako žádný pes nemá na čele napsáno "jsem agresivní" nebo "nejsem agresivní", žádný člověk nemá napsáno "bojím se psů", "nebojím se psů" nebo "když vidím psa, chytne mě hysterie". Mou povinností je zajistit, aby Tě můj pes neobtěžoval nebo dokonce neohrožoval. To udělám, prostředky nech na mně. Za selhání jsem i trestně odpovědný, jako jsou všichni ostatní (i Ty) zodpovědní za svoje selhání.
29.7.2004 10:05
bruslař (neregistrovaný)
Mně je zase upřímně řečeno fuk to, že máš vychovaného psa. Tvá argumentace o míře obav ze psů je zcela zcestná. Město je především pro lidi, proto je v pořádku, že se budou muset pejskaři přizpůsobit ostatním občanům, nikoliv ostatní občané pejskařům. Jsem za tu vyhlášku skutečně rád a těší mne, že se náš magistrát, o kterém nemám obecně nejlepší mínění, alespoň jednou zasadil o něco, co bylo potřebné.
29.7.2004 10:09
LAM (neregistrovaný)
A jsi si vědom toho, že to, co se stalo v Brně té bruslařce, by zřejmě z hlediska hradecké vyhlášky nebylo ani přestupkem? Tak dobrou vyhlášku máme...
29.7.2004 10:13
LAM (neregistrovaný)
Ano, město je především pro lidi. I pro lidi, kteří mají psy, kočky, papoušky, rybičky.... Někteří zase mají auta, nevychované děti, střelné zbraně... Město je pro všechny...
29.7.2004 10:21
LAM (neregistrovaný)
A když tak čtu Tvůj nick, jeden chodníkový bruslař mi nedávno trefil psa. Na chodníku, pes byl bez náhubku a na volno. Možná tomu nebudeš věřit, ale ten bruslař to nejen přežil, ale můj pes neměl ani náznak po něm jakkoli jít...
29.7.2004 10:55
bruslař (neregistrovaný)
LAME, stále tady obhajuješ svého psa a já opět dodávám, že tvůj pes mi je ukradený, ovšem my se zde bavíme v obecné rovině, chápeš? Celý problém jsi vztáhl pouze na svoji osobu a já nepopírám, že kdyby bylo více takových majitelů psů, bylo by o něco lépe, ovšem ne všichni jsou takto zodpovědní. To, že se kvůli těmto majitelům vztáhne vyhláška na všechny pejskaře je potom nutno respektovat a ty by jsi se měl především snažit poučit tyto nezodpovědné majitele, nikoliv občany, pro které je tato vyhláška uzpůsobena. Také nerad jezdím padesátikilometrovou rychlostí, i když jsem přesvědčen, že mé řidičské kvality jsou mnohem vyšší.. zrovna jako ty jsi přesvědčen o kvalitách výchovy svého psa.
29.7.2004 11:16
LAM (neregistrovaný)
Proti tomu nic nemám, jen znova opakuju: Je normální předepsat CO je třeba dodržovat. Tady jsem PRO. Vyhláška ale vlastně vůbec nepředespisuje CO (neagresivnost, ovladatelnost, ...) ale JAK. To je ta šílenost. Přitom, jak bylo vidět, vodítko samo toho moc nezaručuje. A náhubek? Hodně psů se naučí používat ho jako zbraň a umí tím dost nepěkně ublížit...
2.8.2004 22:40
KROKODYL (neregistrovaný)
Jen se usmivam kdyz ctu tve: 'Je normální předepsat CO je třeba dodržovat. Tady jsem PRO. Vyhláška ale vlastně vůbec nepředespisuje CO (neagresivnost, ovladatelnost, ...) ale JAK. To je ta šílenost.' - no jiste Lame, oni te asi znaji, a pisi to prave na takove jaky jsi ty, pamatuji si , jak si mne presvedcoval, jak mas psa pod jasnou kontrolou kdyz pobiha nekolk desitek metru kolem... Prece na nej vidis a tedy je pod tvou kontrolou... No a prave kvuli takovymto jaksi nazorum, NASTESTI rika vase vyhlaska i jak protoze radni vi co jsou psickari zac... a tve dalsi: 'Hodně psů se naučí používat ho jako zbraň a umí tím dost nepěkně ublížit... ' úz ani neni k smichu... navstiv nektere z rodicu kterym zabil nebo zohyzdil pes dite a zacni jim povidat takovehle kecy...
3.8.2004 08:16
LAM (neregistrovaný)
Fajn. Ty zase zajdi za rodiči dítěte, kterému třeba psí náhubek urval prsty. Aniž by se pes choval agresivně... prostě jen cuknul hlavou, když dítě mělo náhodou v náhubku prsty... A není to jeden případ... Jinak ani nepřekvapuješ. Co taky chtít od protipsího demagoga? Skutečné řešení? To by asi bylo moc, tohle od Tebe chtít.
3.8.2004 12:10
KROKODYL (neregistrovaný)
Dite nema co mit 'nahodou' prsty v kosi psa. V Y M L U V Y Lame , zas ejen vymluvy. Kos je fajn kdyz pes zautoci. Kdyz nekdo necha dite strkal prsty psu do kose, tak pak neni o cem debatovat. Ale jako vymluva pro Lama dobry jinak bez valneho vyznamu.
3.8.2004 12:20
LAM (neregistrovaný)
Použiju argument, který Ty používáš dost často: když už se to stane, tak už je houby platné, co kdo měl nebo neměl...
3.8.2004 17:47
KROKODYL (neregistrovaný)
Souhlasim, a proto je prave dulezita PREVENCE ! Tedy jasne stanoveni podminek za jakych je mozno vlastnit psa a jak se s nim chovat. Pravda , ze kdyz uz se neco stane je pozde.
29.7.2004 12:17
LAM (neregistrovaný)
A ještě jedna reakce: stejně jako je blbost leccos svádět obecně na "lidi", je blbost to zobecňovat na "psy". Každý člověk má být posuzován individuálně, podle toho, jak se ON chová a ne podle toho, jak se chovají LIDI. Totéž platí i pro psy. Pokud máš s nějakým psem problém, řeš to s jeho majitelem. Jak by se ti líbilo, kdybys musel na ulici chodit jen v klepetech a někdo by argumentoval tím, že je to potřeba, protože mezi lidmi evidentně jsou i násilníci, předem to ale nikdo na nikom nepozná tak musejí všichni do klepet...
29.7.2004 14:29
ladyannn (neregistrovaný)
Jo,mimochodem,bruslaře,kteří jezdí po chodníku nemám ráda,protože dost často omezují naše zdraví.
29.7.2004 14:34
ladyannn (neregistrovaný)
Jo a ještě s tou pudovostí.Oni lidi se dost často taky chovají dost pudově,nejednají vždy rozumově.Například, když se napijí, když jsou v krizové situaci a pak od nich hrozí dost často nebezpečí.Myslím,že město by se mělo starat o důležitější věci.
Jo,Lame,za jak dlouho se asi schválí nové téma fóra?
29.7.2004 14:44
LAM (neregistrovaný)
Když jsem tohle zakládal, tak to bylo, pokud se dobře pamatuju, tak do hodinky. Bylo to dost rychle... Ale teď jsou dovolený, tak nevím...
2.8.2004 22:49
KROKODYL (neregistrovaný)
Recicky, recicky... dokud neni jasna vyhlaska a tedy jasne stanoven ramec pravidel, co chces se sousedem resit ? Sam nejlip znas pejskomilsky vymluvy... Dokud netece krev o nic nejde, neobtezoval, jen si vas chtel ocichat... Jen si hraje a podobny zvasty... Teprve s vyhlaskou je mozno jasne rici: pane jste hovado...
3.8.2004 09:02
ladyannn (neregistrovaný)
Děláš,jako kdyby po tobě každý den vyjel alespoň jeden pes. Jestli posloucháš nejnovější zprávy, tak ve většině případů útočí pes za " zavřenými dveřmi " ne na někoho cizího na ulici.
3.8.2004 09:11
LAM (neregistrovaný)
To je mu jedno. On chce vodítko, vodítko, vodítko a zase vodítko... A nedochází mu, že když bude mít nějaký magor nevychovaného, špatně socializovaného a neovladatelného psa, je to pro okolí o hubu, i když ho bude mít na vodítku a třeba i s náhubkem.
3.8.2004 12:11
KROKODYL (neregistrovaný)
Ono to ze pes dokaze napadnout dokonce clena sve smecky je prave ukazka toho jak se psici chovaji, a o tom jak majitele 'znaji' sve psiky. Je fajn ze existuje vyhlaska ktera jasne rika jak psa zabezpecit.
3.8.2004 12:24
LAM (neregistrovaný)
Pes dokáže napadnout člena své smečky, člověk dokáže napadnout člena své rodiny... Žádný velký rozdíl... Pokud ale pes napadne člena své smečky, tak je to vždycky vina šéfa smečky, že neuhlídal hierarchii. Pes, kterému je jasné, kde v té hierarchii je a nedovolí se mu, aby se snažil dostat výš, NIKDY na výše postaveného člena smečky nezaútočí. Pokud máš na mysli průšvihy s dětmi, tak je na dospělých, aby to všechno vedli tak, že psovi je naprosto jasné, že dítě je v té hierarchii jednoznačně nad ním... A žádný pes si nedovolí ve smečce zaútočit na mláďata alfa-páru...
3.8.2004 17:46
KROKODYL (neregistrovaný)
A tohle ma byt vymluva k cemu ? K tomu ze v pripade ze se najde par lidi kteri dokazi sveho psa dokonale vycvicit, tak ta zbyla vetsina nemusi psa zabezpecit ? Stejne jako ridic ktery majel milion kilometru musi taky dodrzovat padesatku ve meste ... Nebo nemusi ? Ja vim ze pro pejskare je dodrzovani pravidel velky problem, ale budete si kluci holt muset zvyknout. Pripominate mi ty fetky na ChzechTeku. Obsadi verejne prostranstvi, delaj tam bordel, a vyrvavaji jak jsou k nim ostatni netolerantni :)
4.8.2004 02:58
občan (neregistrovaný)
Omyl, ne veřejné prostranství, ale dokonce soukromý pozemek!!! A co dělalo Grosstapo? NIC, nechalo je tam až do včerejška, kdy je po několika dnech dělání stafáže donutilo k akci až trestní oznámení na Policii ČR, které podal bezradný majitel, nevědouce jak už jinak donutit Gross' boys, aby dělali svou práci. Ale já už se ničemu nedivím, dodržování zákonů, resp. neprodlené zjednání nápravy, je-li zákon/vyhláška porušován a poškozenému(-ým) tak vzniká újma, se u nás netěší velké oblibě. Nedotknutelnost soukromého vlastnictví zvláště ne. Tato tvrzení lze lehce doložit přímo zde na fóru - viz "produkce" Lama, Ladyann + dalších pejskařů v tomto tématu a kolovrátkové prázdné tlachy "stickerů" v tématu "Co říkáte na street art...".
4.8.2004 08:14
LAM (neregistrovaný)
Občane, až můj pes ohrozí Tvůj majetek, až tě bude můj pes obtěžovat, ohrožovat nebo něco podobného, braň se. Stěžuj si na mně, podej na mně trestní oznámení, dej mě k soudu - cokoli...
4.8.2004 10:03
ladyannn (neregistrovaný)
pro Krokouše
Tos trochu přehnal ne, mě nikdo nebude přirovnávat k feťáku a zvlášť ne člověk, který o tom nic neví!!!!!!!
4.8.2004 10:26
LAM (neregistrovaný)
RE: pro Krokouše
Krokoušův styl... Zvykneš si...
4.8.2004 20:43
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: pro Krokouše
o cem ? o psech nebo o drogach ? O psech a pejskarich vim dost abych s tebou mohl diskutovat, s drogami skutecne zadna zkusenost, tedy az na kavu a caj. A jak jsi na tom ty ?
5.8.2004 08:07
LAM (neregistrovaný)
RE: pro Krokouše
S těma drogama Ti věřím, připouštím i to, že o "pejskařích" víš svoje (i když podle toho, co tu prezentuješ, jde spíš jen o Tvůj selektivně vybudovaný názor než realitu), ale že víš dost o psech - to byl opravdu povedenej vtip!!!
5.8.2004 09:14
ladyannn (neregistrovaný)
RE: pro Krokouše
No,když nepoznáš rozdíl mezo pejskařem a feťákem tak asi nevíš o ničem.
5.8.2004 21:42
KROKODYL (neregistrovaný)
RE: pro Krokouše
Nepsal jsem, ze nepoznam rozdil, psal jsem, ze se stejne chovate.
6.8.2004 08:13
LAM (neregistrovaný)
RE: pro Krokouše
Po pravdě řečeno, mně to zase přijde, že píšeš z nějaké psychiatrické léčebny...
6.8.2004 08:24
ladyannn (neregistrovaný)
RE: pro Krokouše
když myslíš,že se chováme stejně,tak jsi asi nikdy pejskaře a feťáka nepotkal..ale pryč od toho
30.7.2004 09:46
jouda (neregistrovaný)
Je (bohužel) potřeba, aby nějaký čokl pokousal dítě zastupitele města (vládnoucí strany). Pak se teprve možná něco stane.
3.8.2004 12:20
Xaver (neregistrovaný)
Na vodítku, bez vodítka, s košem nebo bez koše, vychovaný, nevychovaný....stejně ten pes bude naše špinavé městečko dále obsírat a obechcávat.
6.8.2004 10:15
ahoj (neregistrovaný)
každému, co je mu vlastní ..
14.8.2004 03:22
občan (neregistrovaný)
Po další smršti útoků čoklů na děti v minulých týdnech pořád čekám, že už se snad konečně někdo probere - a ono NIC! Zatím jsem jen čím dál tím víc utvrzován v tom, že "pejskař" nerovná se majitel psa, ale diagnóza duševní nemoci. Pokud se nepletu, tak už ve dvou nejčerstvějších případech psího útoku majitel ony psy na nebohé oběti poštval!!! Takže když jsem zakomplexovaný chudáček a ještě k tomu mám problém s autoritami, tak si jednoduše koupím psa a nikdo na mě nebude moct - ani kolemjdoucí, ani sousedi, ani policie...ani zákon. A kdyby někdo něco chtěl zkusit, tak ať si nejdřív "popovídá" s mým psem! (Jen pojďte...jestli se nebojíte...) Já totiž vím všechno líp než vy a nikdo mně ohledně mého psa nebude nic předepisovat, už jsem řekl a hotovo! Jak dlouho ještě tohle budeme snášet, spoluobčané?! To budeme jen nečinně přihlížet, jak různí čokli, dokonce na majitelův příkaz, trhají naše děti na kusy?! Kolik lidí musí být zabito či doživotně zmrzačeno, aby někdo kompetentní konečně bouchl do stolu a dal čoklařům jasně najevo, že zákony platí pro každého bez rozdílu a ohrožování bezpečnosti občanů nebude tolerováno, i kdyby se všichni Lamové a Ladyanny stavěli na hlavu a mohli se ukřičet, že jim nikdo nebude předepisovat, jak zajistit, aby se občané jejich psy necítili ohroženi, protože oni přece všechno vědí nejlíp a kdo psa nemá, tak do toho nemá co kecat a nerozumí tomu?! Kdyby bylo utýráno tolik psů nebo jiných zvířat jako bylo zabito/zmrzačeno lidí v relativně tak krátké době, tak by z toho byla nejspíš mezinárodní aféra, střídali by se u nás všemožní "humanisté" s radikálními výro(k-n)y na rtech, na ČR by byly uvalovány všemožné sankce a Bardotová by posílala panu prezidentovi jeden ostrý dopis za druhým. Zabití či potrhaní lidé, nehledě na to, že to jsou většinou děti, v jejichž jménu se jinak kdejaká "celebrita" ochotně zviditelní, však nikoho příliš nevzrušují - asi to není mediálně tak vděčné téma... No co, můžou si za to sami, neměli psa naštvat, že jo, Lame a Ladyann?
14.8.2004 08:19
ladyannn (neregistrovaný)
Nemyslíš,že by jsi tohle měl psát těm majitelům psů,kteří to nenodržují, štvou psi na lidi atd? Netahej nás do svých názorů,my nestojíme za nezodpovědnými majiteli,my hájíme jenom naše práva.
17.8.2004 11:41
LAM (neregistrovaný)
Tak za prvé - pokud chcete něco udělat pro bezpečnost lidí, tak se podívejte, jak to vypadá na silnicích. Pár stehů po kousnutí psem, to je celostátní záležitost č.1, ale že třeba v té době, kdy to doktoři šijou, přijde na silnicích nekdo o život, to už nás jaksi nezajímá, že? Jsme zblblí civilizací a smrt na silnici nám přijde už nějak normální. Totéž utýrané děti. Lidi zabijí nestovnatelně víc dětí než kolik toho dokážou psi, vážený pane. Lidi jsou dětem daleko nebezpečnější než psi. Neschvalju, když někdo na někoho poštve psa. Neschvauju, když někdo omlouvá své lemplovství a neschopnost vychovat a vycvičit psa tak, aby byl v pohodě, poslouchal a nebyl okolí nebezpečný. Obojí bych trestal, to první obzvlášť tvrdě. Pokud pes někomu něco udělá, měl by být majitel trestán tak, jako by to udělal sám. Že to tak není, z toho ale laskavě obviňujte policii a soudy a ne majitele psů. No a jestli nejste schopen pochopit, že není pes jako pes, není majitel jako majitel, že někteří mají dost nebezpečné potvory a jiní zase pohodové vychované psy, co se na veřejnosti umí chovat lépe než řada lidí, tak to Vás tedy lituju. U majitelů psů i u samotných psů najdete stejné rozdíly v chování a výchově jako v celé společnosti. Od gaunerů a grázlů až po slušné, vychované a zodpovědné. A nevidím jediný důvod, proč by ti druzí měli být nějak trestání za to, že existují i ti první. Vy se jistě považujete za slušného člověka a jistě by se Vám nelíbilo, kdyby Vás někdo preventivně omezoval a argumentoval tím, že existují i grázlové a že všichni lidi patří do stejného pytle. Pokud to nevidíte, pokud Vám tohle nedochází, je mi líto, ale asi se nemáme o čem víc bavit.
23.8.2004 09:02
LAM (neregistrovaný)
A ještě jednu věc, občane. Přečti si pořádně vyhlášku. Ujišťuji Tě, že máš pravdu. Mně osobně opravdu nikdo nebude předepisovat, jak mám zajistit, aby se občané mým psem necítili ohroženi. Zajistím psa, jak sám uznám za vhodné, bez vodítka bude chodit tam, kde to uznám za vhodné a bezpečné (podotýkám, že chodí ZÁSADNĚ bez náhubku) a přesto to nebude a není nic proti vyhlášce, nedopouštím se tím ani přestupku... Jenže mě už ani trochu nebaví vysvětlovat PROČ. Konec konců - je to už zbytečné. Je tu totiž vyhláška, je to OBECNĚ ZÁVAZNÁ VYHLÁŠKA, platí pro všechny, nejen pro majitele psů, ale i pro "antipsy". V poslední době jsem si vůbec všiml, že "antipsi" si vybírají z vyhlášky jen to, co se jim hodí, hlavně vodítka a náhubky, ale co se jim nehodí, to ignorují a nechtějí o tom slyšet. Že mají podle vyhlášky majitelé psů nějaké nové povinnosti - to se vám hodí. Že ale určitým skupinám psů vyplývají z téže vyhlášky i některá jasně stanovená práva, na to kašlete. O tom slyšet nechcete...
23.8.2004 09:38
Jirka (neregistrovaný)
povinnosti
Tak až nějaký člověk pokouše psa, potom se tím začnu řídit. Mimochodem, když řidič přejede na silnici psa (který mu navíc ještě rozbije auto), čí je to chyba? Psa? Majitele? Řidiče?
pes jako takový je podle mě zákonem považován za nesvéprávného a nezodpovědného za své činy. Fakt, že ho jeho majitel výcvikem odliší od jiných dravých zvířat jako jsou tygři či lvi, na to nic nemění.
23.8.2004 09:50
LAM (neregistrovaný)
RE: povinnosti
Když někdo autem přejede psa, je to vina majitele psa. Pokud k tomu přejetí došlo nehodou, ne úmyslem řidiče auta toho psa "trefit". Pak by totiž byl na vině i (ale nejen) řidič. Jinak - pes je z právního hlediska věc, to ano. Jak to ale souvisí s pravidly pohybu na veřejném prostranství, to nějak nechápu...
16.8.2004 09:52
frp (neregistrovaný)
Souboj
Včera 15.8.04 jsem byl svědkom souboje dvou psů na zahrádce v restauraci Zděná bouda a mohu vám říci že jem byl rád, že máme zaplaceno a jako téměř celé osazenstvo jsme se klidili za plot. Výtky osazenstva, že by ten pes který je zakousnutý do toho druhého měl mií košík odbýval majitel vulgárními výrazy, která nelze publikovat. Všichni z toho byli dost špatní a pěkně dlouho. Po této osobní zkušenost jsem pro košíky na veřejném prostranství. Minimálně.
16.8.2004 10:31
ladyannn (neregistrovaný)
RE: Souboj
Ä byli ti psi na vodítku?
16.8.2004 14:21
frp (neregistrovaný)
RE: Souboj
byli na vodítku a nebylo to nic platné
16.8.2004 20:11
ladyannn (neregistrovaný)
RE: Souboj
To asi bylo zlý,co? Byli to velký psi?A to je od sebe neotrhli?
17.8.2004 06:35
frp (neregistrovaný)
RE: Souboj
Ten jeden se do toho druhého zakousl a nechtěl pustit, vůbec nic nepomáhalo. Když si představím že by takle vlítnul na děti které tam pobíhaly, je mi špatně ještě teď.
17.8.2004 10:30
ladyannn (neregistrovaný)
RE: Souboj
To musela bejt síla a co to bylo za psa?
27.8.2004 11:55
Holas (neregistrovaný)
To muselo bejt drámo!!
Dle vylíčení odhaduju dva jezevčíky ale v blesku se objeví článek o pitbullech.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Máme 1,5 letou fenku pitbulla, chodíme s ní mezi lidi, bereme ji na všechny možné akce, do restaurací, hrajeme si v blízkosti dětských hřišt, všichni naši známí si s ní hrají, a ona se k nim chova perfektně.
Je totiž od mala vedená a cvičená, řádně socializována a očkována.
za psa vždy musí odpovídat jen a jen majitel, ale je nesmyslem nakazovat majiteli (když najedné straně je to člověk - třeba jako já, který do výcviku psa obětoval spoustu času a peněž a na druhé straně člověku který psa vidí jen když přijde z práce a nechá ho pochat přede dveřmi sousedů) co má "nosit" jeho pes za všechny možné náhubky a obojky, kde má chodit na volno, kde může čuchat, na co se nesmí divat atd.
Fakt mě s takovýmito diskusemi a názory serete.
Nejhorší na tom je že nejvíce příspěvků na toto téma píšou lidi, kteří v životě neměli doma ani křečka natož se snažili o výchovu psů.
27.8.2004 13:00
Jarda (neregistrovaný)
dva pohledy
"Fakt mě s takovýmito diskusemi a názory serete.
Nejhorší na tom je že nejvíce příspěvků na toto téma píšou lidi, kteří v životě neměli doma ani křečka natož se snažili o výchovu psů." - tak to vidíte vy.
Existuje ale také jiná skupina lidí, kteří to vidí jinak - lidí, kteří se psy mají negativní zkušenost. Oni nepoznají, že zrovna ten váš pes je vycvičen - není totiž nijak označen, nemá na krku cedulku: jsem hodný a nekoušu.
Svododa jedince končí tam, kde začíná zasahovat do práv jiného jedince. Mám právo cítit se neohrožován psy, a mám v tom podporu v zákoně (vyhlášce). Pokud vy s tím zákonem nesouhlasíte, můžete se zasadit o jeho změnu. Do té doby ho ale musíte dodržovat. Pokud se vám ho změnit nepodaří, tak se odstěhujte jinam. Pokud bude zákon na Vaší straně, budu se muset odstěhovat já.
Dál není o čem diskutovat!
27.8.2004 13:23
Holas (neregistrovaný)
RE: dva pohledy
A co když má někdo špatné zkušenosti s lidmi?? Nechci být orientován na nějaké menšiny nebo skupiny - (cikáni, skini atd) co s takovýmto člověkem. Zakážete proto těmto skupinám chodit po ulici????????? Ne, nestane se nic.
Proto jsem jednoznačně psal že za chování a případné důsledky psa si nese vinu majitel. JEN A JEN MAJITEL. Můj pes má za sebou i obrany - má přítelkyně má špatné zkušenosti ne ze psy ale s lidm a i když jde například večer kolem nádraží mám o ni strach....(pes ji dokonale ochrání - ne tim že někoho pokouše, ale už jenom to že tam nejde sama), platím si na něho dost vysokou pojistku - kdyby nedej bože spáchal nějaký ten prohřešek (někomu například počůral plot...) a vše je bez problémů. Proto ještě jednou podotýkám - TRESTEJTE MAJITELE PSŮ - NE PSY!!!!!!!!!!!!!
27.8.2004 13:26
LAM (neregistrovaný)
RE: dva pohledy
Mýlíte se, Jardo. Dost hluboce se mýlíte. Píšete: "Mám právo cítit se neohrožován psy, a mám v tom podporu v zákoně (vyhlášce)." NESMYSL, NEMÁTE. Máte jistě právo NEBÝT OHROŽOVÁN (a já bych přidal i NEBÝT OBTĚŽOVÁN) psy. To ano. Pokud Vás ale pes neobtěžuje ani neohrožuje, tak jak se cítíte, to je, promiňte, Váš problém. Nebo budeme chtít třeba zákaz aut jen proto, že se jimi někdo CÍTÍ být ohrožován? Žádná vyhláška tu není a nemůže být proto, aby se lidi nějak cítili nebo necítili....
3.6.2005 12:23
Lago (neregistrovaný)
RE: dva pohledy
To Holas:
Sice to sem nepatri, ale vsim jsem si ze vlastnis fenku pita, nemas v umyslu ji nechat nakrejt, shanim pro sveho psa fenku se kterou by mohl mit potomstvo.
Dika za reakci.
27.8.2004 13:32
Holas (neregistrovaný)
RE: dva pohledy
To Jarda:
A ještě jedna věc, dostatečně jsem nepochopil Váš argument že oni nepoznají že pes je vycvičený ....
Proč by to měli poznávat, pokud na psa nebudou volat, nebudou na něho šahat nebo na něho pokřikovat ani si jich nevšimne. ovšem já se neustále setkávám s problém že přijde maminka s malou holčikou, a holčička se vytrhne mamince (TADY JE ZÁSADNÍ PROBLÉM JESTLI ZA TO MŮŽE MAIJTEL PSA NEBO NEUKÁZNĚNÁ MATKA) a běží k psovi aby si ho pohladila. Okřiknu holčičku a ihned vynadám matce za nedůslednost - myslíte že mě pochválí za to že jsem předešl možnému incidentu psa s její dcerou(myslím si že by to tedy dopadlo tak že by si pes lehl na záda a nechal se hladit - ovšem jistota je jistota) ba naopak, většinou nafouknou zobák a prohlásí že jsem debil který si nenechá pohladit psa.
Tato diskuze by mohla být nekonečná, každý tábor si bude hájit své, ovšem mě také vadí zbytky výkalů po psech, počůrané budovy, pokousané děti od vlčáku apod. Vše musí mít řád a platné zákony, ale proč na úkor tak krátkého života psů!!!!!!!!!
27.8.2004 14:12
LAM (neregistrovaný)
RE: dva pohledy
Taky jsem si všiml, že speciálně ti, co se v psech nevyznají, nerozlišují socializaci, výchovu a výcvik. Je jasné, že výcvik sám nezajišťuje nic. Vycvičený pes poslouchá svého pána, ale pokud je pán magor, tak i perfektně vycvičený pes může být nebezpečný (možná právě proto, že je tak dobře vycvičený a poslechne třeba i povel k útoku na jiného člověka)... Je také jasné, že na to, aby byl pes na veřejném prostranství bezproblémový, nemusí mít žádný extra výcvik. na to stačí, aby dobře a bezpečně zvládal těch pár základních povelů. Důležitější je ale v tomhle výchova a socializace psa. Aby se pes dobře choval na veřejnosti ne proto, že je mu to ostatní zakázáno nějakými povely, ale proto, že se prostě tak chovat chce, že mu takové správné chování na veřejnosti připadá úplně normální. Aby mu tedy v případném útoku na lidi nebránilo to, že by třeba chtěl, ale nesmí, spolehlivější určitě je, když pes sám na lidi útočit nechce. Mně by se třeba nepovedlo našeho psa na nikoho poštvat (ale zrasovat někoho by jistě při svých 60 cm a 42 kg dokázal), on totiž tyhle povely ani nezná, nikdy nic takového necvičil a kdybych mu nějaký takový povel dal, nebude vědět, co po něm chci. Tím spíš, že vždycky po něm chci pravý opak, tj. kamarádské a přítelské chování ke VŠEM lidem i ke VŠEM psům, kteří stojí o kontakt s ním a nevšímat si těch, kteří o kontakt s ním nestojí...
27.8.2004 16:26
Jarda (neregistrovaný)
pohled zvenku
ad LAM: "výcvik sám nezajišťuje nic. Vycvičený pes poslouchá svého pána, ale pokud je pán magor, tak i perfektně vycvičený pes může být nebezpečný" - SOUHLASÍM, NENÍ CO DODÁVAT

ad Holas: "ovšem já se neustále setkávám s problém že přijde maminka s malou holčikou, a holčička se vytrhne mamince." JÁ JSEM SE OSOBNĚ SETKAL NĚKOLIKRÁT S TÍM, JAK KE MNĚ PŘIBĚHL CIZÍ PES A JEHO PÁN O 50 METRŮ DÁL KŘIČEL "NEBOJTE, ON NEKOUŠE, KDYŽ NEBUDETE DĚLAT PRUDKÉ POHYBY". STÁL JSEM NA MÍSTĚ A ČEKAL, DOKUD SI PRO NĚJ PÁN NEPŘIJDE.
DALŠÍ NEGATIVNÍ ZKUŠENOST: PŘI JÍZDĚ NA KOLE MĚ DVAKRÁT NAPADL VOLNĚ POBÍHAJÍCÍ PES. JEDNOU MĚ DOKONCE SRAZIL Z KOLA.

ad Holas a menší etnické a "zájmové" skupiny: člověk je tvor svéprávný a odpovědný za sebe. Může jít do vězení. Pes za sebe neodpovídá. Za něj odpovídá majitel. Proto souhlasím s vámi: "trestejte majitele psů, ne psy". Jen dodávám - už aby se začalo.

Vjede-li auto do zákazu vjezdu nebo překročí rychlost, měl by řidič dostat pokutu. Dělá-li člověk v době nočního klidu rámus, měl by dostat pokutu. !!! Pobíhá-li pes v obytné zóně nebo s*re na chodník, měl by majitel psa dostat pokutu. !!!
Nemám nic proti psům ani jejich majitelům, ale pouze pokud dodržují vyhlášku a nijak mě neomezují. Bohužel, negativní zkušenosti převažují. Záleží jen a pouze na majitelích psů, jestli se moje nazírání na psy změní.
HOWG
27.8.2004 20:28
pája (neregistrovaný)
Když jeden tvrdí, že jeho (bojový) pes je hodný a vycvičený a druhý tvrdí, že psi jsou vždy potenciálním ohrožením, oba mají velkou část pravdy, ale ne pravdu úplnou.. Pokud však dojde k neštěstí, v průseru budou jistojistě oba - jarda půjde do nemocnice a bude mít následky, Holas půjde do báni a taky ponese následky.
Tvrdím, že přísná nařízení (náhubek, vodítko) by měla platit u velkých a bojových plemen a to podle jasných pravidel, na základě kterých bude pes posouzen. Pokud chovám psa, který je v podstatě zbraní, musím počítat s tím, že většinová společnost má práva omezí
28.8.2004 03:02
Slon (neregistrovaný)
Pes?!
Veškeré debaty na téma vyhlášky o psech jsou zbytečné. "Pejskaři" se stejně budou cítit utlačovaní a většina ostatních zase bude reptat, že je to málo. Když si pořídím slona, tak budu muset dodržovat určitá pravidla, ať chci nebo nechci a je to v zákoně či vyhlášce nebo není. Nevěřím, že pokud můj miláček - slon - se otře o cizí auto, tak to majitel nechá být a bude jen nadávat na webu. Prostě a jednoduše bude požadovat náhradu škody a bez vyhlášky. Tady totiž schází obyčejná lidská statečnost zjednat si pořádek ve svých právech sám, někdy i proti úřadům, naši milou obec nevyjímaje. Když někdo napíše, že ho pes strazil z kola a přitom dotyčný jel na kole po chodníku, tak se ten pes zachoval dobře a věřím, že dotyčný kolař k soudu nepůjde a příště možná pojede po silnici. Pokud ovšem ho pes sejmul na stezce pro cyklisty, tak už dávno měl řešit věc s majitelem psa a stejně to žádná vyhláška nemůže upravit zcela vyčerpávajícím způsobem. Měl nám pak také napsat, kolik majitele psa vtip jeho miláčka stál. Další pejskomily by to trochu odradilo. Věřím, že pokud si budou lidi hájit svá práva (a současně respektovat to, že i druhý má také svá práva), tak po několika finančních náhradách poškozeným se i ten nejzatvrzelejší ochránce psů začne chovat jako člověk. Prostě a jednoduše mu nic jiného nezbude. Nebo se odstěhuje na samotu u lesa a koupí si sousední les a může si své pejsky pouštět jak se mu zlíbí a neotravovat ostatní. Myslivci mu sice občas popráší kožich miláčka olovem a bude také vyřešeno. Nebo se snad mýlím a musí donekonečna o všem rozhodovat strana, město, vyhláška, ..., za lidi? Stačí obyčejný zdravý selský rozum!
28.8.2004 10:42
Jarda (neregistrovaný)
RE: Pes?!
když jsou v případu emoce, jde rozum stranou. A to ať na straně majitele psa, tak na straně poškozeného. Věřím, že to myslíte dobře, ale kdyby byli lidé schopni řídit se rozumem, tak zákony nepotřebujeme vůbec.
28.8.2004 19:28
h (neregistrovaný)
RE: Pes?!
Ono se to málo ví, ale po chodníku se mohu pohybovat na kole, pokud se nepohybuji rychleji než ostatní chodci. Pak mě ten pes opravdu sejme právem? On tedy každý nechodí ozbrojen, ale někdy by to nebylo od věci.
30.8.2004 10:39
ladyannn (neregistrovaný)
RE: Pes?!
to není pravda, přečti sdi definice slov chodec a ciklista - po chodníku můžeš s kolem jen když ho tlačíš,jinak ne,protože chodník je proi chodce..
30.8.2004 08:35
LAM (neregistrovaný)
"Pokud chovám psa, který je v podstatě zbraní, musím počítat s tím, že většinová společnost má práva omezí" No, on ale žádný pes není sám od sebe zbraní. Je pravda, že pes je šelma a loví, ale třeba ani vlčí štěňata nemají zabíjení vrozené, musí se to naučit. Takže lov a zabíjení není až tak úplně pudová a geneticky podmíněná záležitost, ale věc výchovy. Tím pádem můžu ze psa vychovat nebezpečnou zbraň nebo naopak naprosto neškodného a mírumilovného tvora. Pokud je můj pes jako zbraň, pak musím počítat s tím, že mě společnost bude chtít omezit. Ale nevím, proč omezovat psy, kteří jsou na opačné straně - tedy důsledně neagresivní výchova od štěněte, socializace na život mezi lidmi i dalšími psy, ... Problém je ale v tom, že spousta lidí si neuvědomuje, že pes se nevychová sám. Na výchovu kašlou nebo dělají strašné chyby a pak se diví, že mají se psem problémy. Jeden člověk kdysi v televizi řekl, že když vezmete štěňata z jednoho vrhu a rozdělíte je náhodně na polovinu, z jedné půlky vychováte (při určitém způsobu výchovy) pěkně ostré služební psy a z druhé půlky (při zcela jiné výchově) psy cansterapeutické. Já bych dodal ještě jednu věc - rozdělte je ne na poloviny, ale na třetiny, tu poslední část psů dejte lidem, kteří o výchově psů nic nevědí a myslí si, že se pes vychová sám a ti vám z nich vychovají něco, o čem ani oni sami nebudou vědět co vlastně mají doma... Lidi se diví, proč jsou psi agresivní a přitom jeu agresivitu sami učí (neúmyslně), případně je z neznalosti věci za agresivní chování ještě vlastně sami chválí... Je to všechno zase jen a jen v lidech...
30.8.2004 09:40
pája (neregistrovaný)
RE Lam
No, přečti si to, nepíšu, že všichni psi jsou zbraní, ale že ti psi, kteří pro zabíjení byli vyšlechtěni (bojová plemena) jsou v podstatě zbraní proti jinému psu, člověku, čemukoliv. Takový pes může být vychovaný či nemusí, ale to já na chodníku nepoznám – takže nevím, jestli kolem něj můžu bez povšimnutí projít nebo rovnou vylézt na strom, případně se držet mezi ním a mou malou dcerou. Takhle si procházku po ulici nepředstavuju a většina lidí rovněž tak. Jen na okraj, to proč lidi bojová plemena vůbec chovají moc nechápu, snad nějaký socializační problém?
Osobní odpovědnost (i trestní) za svého psa by měla být samozřejmostí, jenže u nás tak trochu nepadá v úvahu a jště nějaký čas nebude.Po většinové společnosti, která odmítá odpvědnost jen za sebe samu to zkrátka nemůžete chtít.
30.8.2004 09:50
LAM (neregistrovaný)
RE: RE Lam
Především - žádná bojová plemena NEEXISTUJÍ, to je výmysl novinářů. Možná i některých politiků. A že nepoznáte, který pes je OK a před kterým je lepší vylézt na strom? Já to taky někdy poznávám hůř. Ale o to právě jde. Aby bylo možné věřit ne psovi, že je takový nebo makový, ale MAJITELI PSA, že udělal všechno potřebné pro zajištění bezpečnosti. ON je totiž ten zodpovědný, který by měl v případě selhání dostat tvrdý flastr. Je to o zodpovědnosti majitelů. Ale to je běh na dlouhou trať. "Okamžitá" řešení, jako třeba hradecká vyhláška, nezmění vůbec nic...
30.8.2004 23:33
Slon (neregistrovaný)
RE: RE Lam
Osobně beru vyhlášku o pokus katastrofální situaci nějak řešit. Pokud se bude ovšem pán psa chovat hůře než vlastní pes, tak je i geniální vyhláška či zákon k ničemu. Ovšem za situace, kdy je k ničemu i ten kdo má dohlížet na dodržování schválené vyhlášky - např. městská policie - tak si musí každý pořádek zjednat sám. Pokud už někdy někdo zažil, že policajt pokutoval pejskaře za miláčkův exkrement, tak prosím reakce. Na cyklisty si novodobé milice ovšem troufnou, na černá Audi jezdící v noci 120 po městě nikoliv. A vo vo votom to je!
31.8.2004 08:45
LAM (neregistrovaný)
RE: RE Lam
Fajn. Tak se trochu zamyslete nad tou "katastrofální" situací. Co vadí nejvíc? Je to neuklízení za psy. Jenže na to žádná nová vyhláška není třeba, na to už v Hradci leta vyhlášky jsou. Co dokázaly? Nic. MP na to kašle nebo nestačí (nebo obojí). Znám spoustu "pejskařů", kteří to řešili tak, že s sebou nosili víc sáčků a když viděli nějakého "neuklízeče", tak mu prostě dali sáček a ať to uklidí. Dělal jsem to taky tak. ALE ode dne, kdy platí ta slavná vyhláška o pohybu psů, ode dne, kdy nás všechny strčili do stejného pytle s těmi nezodpovědnými, většina slušných pejakřů na to kašle, aby někoho "vychovávali". Ať si to teda zajistí město jak umí. Vyhlášky na to má už dlouho, městskou policii taky. Takže teď uklízím za svým psem jako dřív a ostatní je mi dost fuk... A mimochodem - ne všechno, co se válí venku, je po psech. Třeba na pískoviště obzvlášť rády chodí kočky.... Pokud jde o další věci, nějak nevím o tom, že by v Hradci na veřejném prostranství v poslední době pes někoho napadl. Vy o něčem víte? Podotýkám - na veřejném prostranství, protože vyhláška se týká pohybu na veřejném prostranství. Takové ty případy, kdy pes někoho napadne na dvorku, na zahradě, v nějakém uzavřeném prostoru (a právě to jsou nejčastější případy), to tahle vyhláška neřeší a ani to řešit nemůže.
3.9.2004 09:49
pája (neregistrovaný)
RE: RE Lam
Velmi hezké, ideální, ale u nás se bude chovat zodpovědně málokterý majitel, povědomí zodpovědnosti za sebe sama a povědomí právní je mizivé. U nás to vždy "nějak" dopadne. I pokud majitel nebude stíhán jen za přestupek, k soudu nakonec nemusí vůbec dojít. Osobní zodpovědnost je přítomná tam, kde má tradici, ne u nás po 50ti letech komunismu. Proto všechny ty vyhlášky a omezení, bohužel
12.9.2004 09:51
Petr (neregistrovaný)
RE: RE Lam
Odpovědnost za neco co vychováváte by měla být samozřejmostí, ale v této společnosti bohužel není možná. Dovedete si představit že by měli být (nejlépe trestně) odpovědní rodiče těch dětí (spratků), kteří jsou schopni zabít (viz teď zprávy). To by tady byla bojovka. A není v poslední době náhodou víc trestných činů včetně vražd způsobených dětmi?? Krokodýle jsi si jist že tvé ditě nic neprovede (neprovádí)??? A taky ho máš stále na dohled??

Jo a pořád platí že člověk je největší predátor na této planetě.
31.8.2004 09:04
***** (neregistrovaný)
Zažil jsem něco podobného
A velmi úspěšně pomohlo, když jeden z přihlížejících chytil zakouslého psa za zadní nohy a prudce mu je roztáhl (možná i vykloubil). Pes pustil, zavyl a a poněkud nemohl chodit. Teprve v tom okamžiku zareagoval jeho páníček a začal vyhrožovat soudem. Předtím ho to tak nějak nevzrušovalo...
1.9.2004 17:49
ladyannn (neregistrovaný)
děti
Bydlím skoro v přízemí a můj pes často polehává na bolkoně,kam se dostaneš přes trávník a dosáhneš na dno balkonu.Stále pod balkon chodí děti ( cizí - třeba i kolemjdoucí ) a strkají tam ruce.Můj pes by to neudělal,ale co kdyby jednou někoho takhle kousnul? Co byste na to řekli? Už mě ty nezodpovědný rodiče štvou,měli by si je hlídat,ne?Už mě nebaví furt někoho od mýho balkonu někoho odhánět..protože kdyby něco,tak by to bylo na mě.
2.9.2004 09:13
LAM (neregistrovaný)
RE: děti
Tak tohle známe moc dobře. Balkón v přízemí na úrovni terénu. Dětičky se baví tím, že mlátí klackem do zábradlí. Rodiče o pár metrů dál něco grilujou a na děti kašlou. Řekneš dětem jednou, aby to nedělaly a za 5 minut je to tady zase. Tak je sprdneš a požádáš rodiče, aby si je hlídali. Zase nic. Za 5 minut zase vesele řežou do zábradlí. Když ten kravál trvá půl hodiny, vyběhne na balkón pes a na ty haranty zařve. Harant se lekne, začne hystericky ječet (ale že tam bydlí pes, to samozřejmě dobře ví) a rodiče se rozčilují, proč ten pes na jejich dítě štěká. Stalo se teď o víkendu...
2.9.2004 09:35
ladyannn (neregistrovaný)
RE: děti
Tak to ti můžu říct, že já bych je sprdla tak jak v životě nezažili, u nás jen když ho vidí,tak sem hned běží a šmakaj na něj,sem tam mu něco chtěli dávat k jídlu..
2.9.2004 16:21
HAF (neregistrovaný)
haf
Syrové psí sádlo (mělo by být vychlazené, aby se dobře porcovalo) nakrájíme na kousky velikosti ořechu, dáme do kastrolku zalijeme sklenicí studené vody a za stálého mícháni na mírném ohni postupně vyškvaříme. Jakmile začnou š kvarečky zlátnout, zalijeme trochou mléka a doškvaříme. Sádlo uchováváme nejlépe v kameninové nádobě.

Flambovaný baskerville (severní Anglie)
Tato severoanglická lahůdka se připravovala zpravidla v kameninovém džbánu a v něm se i podávala. Nemáte-li takový, pomůže jiná ohnivzdorná nádoba, ve které lze jídlo i servírovat. Používáme na ni přední maso větších psích mastných plemen, a část psího sádla. Vhodná je skotská doga.

Moravská pečínka (Slovácko)
Tato úprava patří mezi nejobvyklejší na moravském venkově .
Maso spolu s vepřovým bůčkem opláchneme ve vlažné vodě a nakrájíme na kostky. Vložíme na pekáč , posolíme, okmínujeme, přidáme nakrájenou cibuli , drobně nakrájený česnek, dvě lžíce rajského protlaku, přilijeme vodu a dáme péci do horké trouby. Během pečení maso otáčíme a podle potřeby podléváme teplou vodou. Podáváme s kyselým zelím a houskovým knedlíkem.
2.9.2004 16:28
Gurmet (neregistrovaný)
RE: haf
Tohle je taky dobrý:
Psí játra na roštu (Delikatesa ve stylu řecké kuchyně)

psí játra, 4 papriky, 8 lžic rajčatového protlaku, olej, pepř, sůl

Řezy z psích jater opepříme, potřeme olejem, opečeme na roštu po obou stranách, urovnáme na chlebové topinky. Papriky opečeme na roštu v celku, až začnou černat a vytvoří se na nich puchýře. Pak je sundáme, vyjmeme jádřince, stáhneme spálenou slupku, nakrájíme na plátky, přidáme rajčatový protlak a krátce podusíme. Směsí této zeleniny překryjeme játra na topince a ihned podáváme. Je to jednoduché ale chuťově vyrovnané letní jídlo, které leze servírovat nejlépe jako večeři.
2.9.2004 22:02
haf (neregistrovaný)
RE: haf
Ještě trochu černého smíchu.
Dvojnásob nadívaný pes
(Český moderní recept). Znáte to všichni. Dítě nedá pokoj, dokud si na rodičích nevymrčí morče. Potom následuje koťátko a nakonec štěňátko. Dítě i zvířata rostou, dítě přichází do puberty a přestává se o ně starat. A tak zoufalý rodič shání morčeti zrní, kočičce ryby a psa chodí venčit, zatímco jeho zpovykaná šestnáctileté dcera tiše hlasitě souloží ve společných prostorách paneláku, konkrétně v kočárkovně. Hloupý rodič rezignuje a po čase se kromě zvířátek stará i o vnouče. Moudrý rodič připraví toto didaktické jídlo.

Zabij morče, kočku a psa. Vše stáhni a vykuchej. Hlavy odděl na polévky. Z trojích jatýrek, srdíček a plíček umel jemnou fáš, smíchej se strouhankou, muškátovým květem, solí, pepřem, majoránem, dobromyslí a uvařenými jemně nasekanými zelnými listy, přidej osmaženou drobně krájenou cibulku a česnek a vyplň morče, co se do něj vejde. Morče pak vsuň do kočky, případné dutiny vyplň zbytkem nádivky a celé vsuň v psa. I zde dobře dotěsni a zašij. Pečeme v létě na rožni, zlobivé dítě připoutáme ke klice a nutíme jí pomalu otáčet nad velmi mírným plamenem. Občas potíráme grilovací směsí (paprika, olej, vo da, sůl do níž máčíme lodyhy šalvěje a máty a těmito lodyhami pak mašlujeme pečínku). Už po dvanácti hodinách je pokrm hotov. Servírujeme s celozrnným chlebem a rodičovskými didaktickými řečmi typu: “Vem si ještě nožičku. kdyby ses o něj líp staral, mohl ještě běhat. A to si nemysli, že si necháš udělat dítě a nebudeš se o ně vzorně starat.”

2.9.2004 23:31
HUF HUF (neregistrovaný)
RE: haf
Konečně se psí diskuze otočila k něčemu užitečnému.

Nebylo by lepší morčátko a kočičku nejdříve vykostit? Myslím, že by se pak kombinovaná nadívka lépe porcovala.
3.9.2004 08:50
ladyannn (neregistrovaný)
RE: haf
Krásně jsi nám předvedl svou inteligenci,to se musí nechat.
3.9.2004 11:54
KUF HUF (neregistrovaný)
RE: haf
Kulinářské příspěvky nejsou obrazem inteligence, nýbrž reakcí na více než 220 psích diskuzních příspěvků, ve kterých Vy milá madame a Vám podobní pisatelé, mlátíte stále dokola prázdnou slámu.

PS. Mám 15 let starého psa, kterého VYHLÁŠKA č.5/2004 O PRAVIDLECH POHYBU PSŮ NA VEŘEJNÉM PROSTRANSTVÍ nezajímá a ani ji nečetl. Jinak si nechá od kohokoliv šťourat v hubě, očích, uších, konečníku atd., neví již takových 10 let co je to vodítko, dokonce samostatně přechází ulici po přechodech na zelenou, nekadí na chodník, štěká pouze na potácející se opilce a jediný incident za život měl s maminkou cizího chlapečka, který ho při hlazení oblízl a pes mu ten bliz opětoval. To, že při tom utřel chlapečkovi frnku od nosu, maminka neocenila.

3.9.2004 12:48
LAM (neregistrovaný)
RE: haf
No vidíš. Tak až potkáš MP, budeš třeba platit pokutu, budeš ho muset dát na vodítko, leckde možná ještě do náhubku...
3.9.2004 20:17
ladyannn (neregistrovaný)
RE: haf
Podle mě je to obrazem inteligence,protože my se alespoň snažíme o diskuzi,která sem patří a jestli ti to nic neříká,tak si založ kuchařku,protože jestli ti to ušlo,tak tohle je diskuze o vyhlášce o psech a ne o receptech..
4.9.2004 07:32
HUF HUF (neregistrovaný)
RE: haf
Milá ladyannn, jste jistě inteligentní, fajnová, sympatická, milá a krásná žena, která miluje pejsky ale nezlobte se na mne. Když jsem si přečetl zdejších Vašich 26 nudných diskuzních vstupů, stále dokola a do úmoru o tomtéž, musím Vám říct, že na rozdíl od Vašich, mne čísi černohumorný článeček o nadívaných psech alespoň pobavil. Podle Vás budu proto asi pěknej mamlas.

Tedy k věci:
1. Již z preambule vyhlášky o pohybu psů se dovíte, že tato vyhláška je určena psům a jejich pohybu. Již z preambule této vyhlášky se dovíte, že není určena psovodům. Zdá se Vám to absurdní, že? (Čistě právnický pohled) Měli by zde proto o vyhlášce diskutovat psi. :-)

2. Jinak za život mne raflo asi 6 cizích psů a jednou (za 35 let chování psů) dokonce pes vlastní. Byly to vždy moje chyby, které mne ale naučily se psy zacházet. Když vidím pomatence, kteří zkazí psa a nejsou schopni ho pak ovládat (jaký psovod, takový pes), nebo lidi, kteří si myslí, že pes je plyšová hračka, nemohu dojít k jinému názoru, že celý problém je problémem nikoliv psů, ale lidí. Za tisíce let, co žijí psi s lidmi, to takto bylo a nebude to asi jinak i dnes. Proto si myslím, že vyhláškou povinně a plošně navléknout všem psům náhubek a přivázat je na špagát, je pěkná volovina. Autor vyhlášky to jistě myslel dobře, ale je uplně vedle a netrefil se do problému.
4.9.2004 08:49
ladyannn (neregistrovaný)
RE: haf
Děkuji za lichotky:-)Podle posledního příspěvku si již nemyslím, že jste mamlas,ale rozumný člověk,jen při těch prvních příspěvcích se mi zvedal žaludek.
5.9.2004 11:31
anonym (neregistrovaný)
14.9.2004 10:10
Tonda (neregistrovaný)
RE: haf
jste oškliví
14.9.2004 10:58
LAM (neregistrovaný)
RE: haf
Ty taky...
3.9.2004 10:09
HaFo (neregistrovaný)
Je to moc dobré, mňam! Nemáte někdo ještě další recept?
16.9.2004 11:06
pes (neregistrovaný)
záleží na majiteli, nikoli na psu
10.3.2005 23:58
BUH (neregistrovaný)
O tématu
Pro ty kteří sem zabloudí omylem s křížkem po funuse jako já a přečto celou stránku:(Mimo HUF HUFA a pár vtipů)Jsou tu dva tábory lidí 1)magorští pejkaři kteří si myslí že je pes poslouchá(LAM a nějaká Lady) a posranejch strašpitlů kteří viděj zpravy a když potkaj psa na ulici tak si stříknou do gatí!!!Ani jeden z táborů nemé tucha o problematice pohybu psů všeobecně(nejenom ve městě) natož o nějakém výcviku!!!
Např. dej psovy vodítko, košík a je v pohodě nic nemůže udělat-KRAVINA vodítko se urva(když ne vodítko tak obojek),majitel psa neudrží=vodítko je na okrasu.Dále košík???Ha ha dvakrát se do mě zakousnul Německej ovčák(jednou ze zuby zarazily až o kost) bylo to fajn bolelo to jak svině, ale jizvy pomalu mizej.Košíkem jsem dostal nesčíslněkrát jizvy mám furt(a nemizej) bolelo to dýl.Nehledě pes se přes košík může zakousnout nehledě nato plno psů si ho umí sundat.Ukažte mi člověka kterej vživotě nepořušil zákon(vyhlášku)!!!Jezdím autem?Jo.Jezdím víc jak 50?Jo.Mám psy bez košíku a bez vodítka?Jo.Zabili jsem někoho autem?Ne.Až se to stane tak budu ve zprávách.Sežraly mi psy někoho?Ne.Až se to stane tak budu ve zprávách.No když budu ve zprávách tak pak bude následovat basa.No a když tenhle názor bude mít každej a bude se snažit vyvarovat tý base tak budou všichni štastný(ALE TO SE V ŽIVOTĚ NESTANE).No akdyž to otočíte proti mě tak jo skočí po mě cizí pes=zabije mě(tak sem mrtvej a jemi to putna),když to udělá někomu jínýmu z m¨ých blízkejch tak přizabiju majitele psa a pak psa.To samí platí pro auta.No tak se si procičil psaní a vyřádil se na netu.Tahle diskuze nikdy neskončí.Zítra si přečtu v novinách statistiku autonehod a že někoho pokousal pes a vše o psech začne NANOVO!!!!!!!!!!
14.3.2005 10:09
LAM (neregistrovaný)
RE: O tématu
Omlouvá Tě jen to, že neznáš mého psa. Můj pes poslouchá, ať tomu věříš nebo ne. On totiž poslouchat prostě musí. Je z toho taky pravidelně přezkušován. Kromě toho je dobře vychovaný a perfektně socializovaný na život ve městě. No a že bych nevěděl nic o výcviku - klidně si to mysli. Kdyby to tak ale opravdu bylo, tak můj pes v životě nemohl udělat ty zkoušky, které má.
16.3.2005 06:37
BUH (neregistrovaný)
RE: O tématu
Já vím on ten tvůj pejsík je takovej REX vid.Všechny zachrání a nic se mu nestane!Co to je pravedelně přezkušován?On dělá některé zkoužky několikrát???Tak to je asi fakt poslušnej!!!By mě fakt zajmalo co má za zkoužky??Tak maximámelně ZOP(základní ovladatelnost psa kterou udělá každej)!!!BYch fakt to tví zvíře s IQ 250 chtěl vidět!!!Pošli mi jeho fotku.PROSÍM.
16.3.2005 08:22
LAM (neregistrovaný)
RE: O tématu
Vždyť jsem to psal. Neznáš mého psa. Ta zkouška, kterou dělá každý rok, je tzv. Public Access Test. Dělá ho opakovaně ne proto, že by tu zkoušku nesložil, ale proto, že platnost je omezena na rok a půl. Tuhle zkoušku má u nás tak asi 30-50 psů. V téhle zkoušce obrana není, naopak, cílem je naprosto klidné chování psa ve všech situacích. Když se dostane k hárající feně, odvolám ho bez problémů... Tak a teď přemýšlej...
16.3.2005 08:49
BUH (neregistrovaný)
RE: O tématu
Nad čím mám přemýšlet?Kde tu Zk skládáš?Prosím přesný název.Zatím jsem našel jen anglický stránky o této zk.No a ty další jsou které?
16.3.2005 10:00
LAM (neregistrovaný)
RE: O tématu
Ne, pracuju. Fotka - k čemu? Normální smetanovej labrador. Pokud jde o tu zkoušku - nejde o jazyk, ale o obsah. Už sis ho prostudoval? Moc se u nás nedělá, ale je uznávaná ve většině západní Evropy a třeba i v USA. U nás podle ní zkouší zatím jen jedna organizace, která se jinak zabývá výcvikem asistenčních psů, ale vůbec by neškodilo, kdyby se něco podobného jako tahle zkouška (nebo třeba jako zkouška canisterapeutických psů) víc prosadily v praxi i pro ostatní psy. Tyhle zkoušky jsou totiž vyloženě zaměřeny na bezproblémové chování psa na veřejnosti.
16.3.2005 14:53
BUH (neregistrovaný)
RE: O tématu
No a právě mi vůbec není jasný jak se člověk s tak přiblblejma názorama mohl dostat k tak "prestižní zkoušce".Hlavně mám pocit že jestli jsem si to správně přeložil to je něco jako minimum pro např. slepecký psy.Ale LAMÍKU ty jsi správný politik já se ptal jaké dálší zk.protože si psal cituji:"Kdyby to tak ale opravdu bylo, tak můj pes v životě nemohl udělat ty zkoušky, které má."A ty pořád omíláš
jen tu jednu.(kterou nemůže dělat každý pes).A taky jsem tě prosil přesný název instituce kde tu zk. skládáš a ono nic pane Gros.No nic jsem si teda našel co ta zkouška obnáší a zjistil jsem jednu věc:Normální labrador to musí udělat i bez výcviku protože přesně na tohle je šlechtěný-agresivní či neseběvědomý labrador nemá co dělat v chovu!Nepřesvědčil jsi mě že tě pes poslouchá a je fakt že asi ani nepřesvědčíš dokud to nepředvedeš.

16.3.2005 15:12
LAM (neregistrovaný)
RE: O tématu
1. Ta organizace se jmenuje Pomocné tlapky.
2. Tahle zkouška není jen pro labradory
3. Ani labrador bez dobré socializace, výchovy a výcviku by tu zkoušku neudělal. Žádný pes se nevychová sám. Tady docela ukazuješ, co jsi za "experta". Máš-li psa, zkus si to s ním.
4. Pokud jde o zkoušky, možná jsem se špatně vyjádřil. Když zanedbám takové základní věci jako OVVR a podobně, tak má tuhle zkoušku, a to opakovaně, 3x. Jsou ještě nějaké jiné kynologické zkoušky, které mají platnost rok a půl a pak se musí opakovat? Nebo musíš třeba po roce a půl znova dělat řidičák?
5. Já Tě ale vůbec nepotřebuju přesvědčovat, že mě pes poslouchá, nám můžeš bejt docela ukradenej. To, co děláme, neděláme kvůli Tobě...
16.3.2005 16:11
BUH (neregistrovaný)
RE: O tématu
Já nenapsal že to může dělat jen labrador!!!:-)A norozčiluj se!!!:-)Jo tak ty pomocné tlapky jsem četl.Je to tam rozděleno na psi:Asistenční,Vodící,Signální a Canisterapie.Omlouvám se protože jsem to nenapsal dos jasně zk z anisterapie by měl udělat každý labrador normálně vedený bez většího vícviku(za stejnejch podmínek vední by to třeba NO neudělal).Tím jsem chtěl říct že labrador má ze všech psů největší předpoklady tu zk udělat bez větší přípravy.Cituji:"Máš-li psa, zkus si to s ním."Tak jo jen co zjistím nejbližší termín zkoušek a podmínky tak do toho jdu!!!Tak že doufám že se tam uvidíme.:-)
16.3.2005 16:15
LAM (neregistrovaný)
RE: O tématu
No, kdyby víc psů mělo zkoušky na úrovni canisterapeutických, to by byla na ulicích pohoda...
A třeba se tam někdy opravdu uvidíme.
16.3.2005 19:26
BUH (neregistrovaný)
RE: O tématu
No ted v dubnu jsou a já se tam dostavím.Tak že jestli máš přeskušování ted tak se uvidíme no a jestli až na podzim tak se taky uvidíme protože tam budu s druhým psem(ten potřebuje delší průpravu).Tak zatím PA.Napíšu ti v dubnu jak jsme dopadli(jako jakou známku máme,protože vím že je uděláme).:-)))
17.3.2005 10:25
LAM (neregistrovaný)
RE: O tématu
My chodíme na podzim, ale ne na canisterapeutické ale na ten Public Access Test. Ale na podzim tam asi pojedou na CT zkoušku (poprvé)naši sousedi se svým psem a uvažuju, že bych tam zajel s nima... Tak se třeba potkáme...
16.3.2005 09:43
BUH (neregistrovaný)
RE: O tématu
Tak porád čekám na to foto a nic.Ty přemýšlíš?
16.3.2005 08:00
BUH (neregistrovaný)
RE: O tématu
Jěšte mi PROSÍM taky napiš jaké ty zkoušky má.V dosti vyších zkouškách je obrana a ty jsi psal že jsi se psem nikdy obranu nedělal.Z čehoš vyplívá že žádná sláva ty tvoje argumenty.A to že mě omlouvá že tvého psa neznám???I kdybych uznal(po předvedení poslušnosti)že tvůj pes je vycvičený(což se asi nestane)tak se stejně dostanu k tomu že 99%psů vycvičenejch není!Tak že by jsi byl vyjímka potvrzující pravidlo!Jestli tě můžu ještě citovat:"On totiž poslouchat prostě musí."Ale nemusí!!!Pusť ho k hárající feně a nepřivoláš ho ani kdyby jsi se zbláznil!
14.3.2005 07:35
MIRO (neregistrovaný)
Psi ve městě
Je docela dobré, že už tady dozněla vášnivá diskuze a hádka dvou znepřátelených táborů. Bydlím na sídlišti a nikdy nějak zvlášť jsem se touto otázkou nezabýval, až donedávna. Mám malé děti a tak se už bohužel stalo, že jedno z mých dítek přineslo na botě domů psí h...o. Když se pak člověk začne dívat kolem sebe, přijde na to, že si typuju asi tak 50% majitelů psů vůbec neláme hlavu, jesli se jeho pes vy...re třeba před vchod baráku, nebo třeba na távník na dětském hřišti, nebo nedejbože pískovišti. Teď začíná obleva a s tím se začínají odhalovat i kupičky ho...n, které tu zanechali majitelé psů, ať už ze své pohodlnosti, nebo proto, že jsou prasata. Proč musím, když jdu po travnaté ploše, se neustále dívat pod nohy kam šlapu? Proč musím stále dětem vysvětlovat, tam raději nechoď mohl bys šlápnout do ho..na? Právě teď by si té vyhlášky 5/2004 měl už začít někdo z Městské policie všímat a začít nekompromisně neukázněné majitele psů pokutovat. Čas prostě ukázal, že vydáním nějaké vyhlášky, která měla apelovat na slušné vychování, se bohužel nestalo nic. Magistrát města by měl už konečně začít se zdražováním poplatků za psy, které žijí v bytech a možná i regulovat jejich počet.
Jen se podívejte kolem sebe "vážení majitelé psů" (netvrdím, že jste všichni stejní), jak je na sídlištích nas..no. Že Vám není hamba.
21.3.2005 15:56
Karol (neregistrovaný)
RE: Psi ve městě
Psí hovno ležící na chodníku, trávníku či náměstí je natolik hmatatelný a nepřehlédnutelný důkaz lidského lajdáctví¨a nezodpovědnosti, že se není čemu divit, jaký je mu věnován prostor. Na druhou stranu toto hovno pochází od psa a pes patří nějakému majiteli. Právě majitel je ten, kdo nese odpovědnost za svého chlupatého miláčka. Odpovědnost je dána obecně závaznou vyhláškou města Hradce Králové č. 5/2004, která jasně stanoví i povinnosti psovoda. Košů na hovna a igelitových sáčků na sběr je dostatek, strážník nemůže stát na každém rohu a slídit za každým psovodem a jeho psem na procházce, tak co s tím? Není to taky trochu záležitost nás všech co patříme mezi psovody? Proč lidi na všechno kašlou, na zákony, vyhlášky i sami na sebe? Proč se stále nechceme zařadit mezi vyspělé evropské země? Máme na to vůbec?
22.3.2005 09:08
LAM (neregistrovaný)
RE: Psi ve městě
Ano, město tady prostě vydalo vyhlášku, jejíž dodržování není schopné účinně kontrolovat a vymáhat. Už z toho důvodu je ta vyhláška nesmysl. Nehledě na to, že povinnost úklidu za psem už byla v jiné vyhlášce, nedodržovalo se to, tak to zopakovali ještě ve vyhlášce 5/2004. Ale jen opakováním nějakých povinností ve vyhláškách se nevyřeší NIC. Město má jedinou šanci - dát se dohromady se zodpovědnými majiteli psů. S těmi, kdo uklízejí, mají psy vychované, socializované a ovladatelné. Ti mohou udělat daleko víc práce "v terénu" než celá MP. JENŽE: to by nesmělo město postupovat tak, že dá povinnost vodítka a leckde i náhubku pro všechny, bez ohledu na to, jak je pes vychovaný, vycvičený a socializovaný (o zkouškách nemluvě) . Muselo by především uznat, že existují majitelé zodpovědní a nezodpovědní, psi vychovaní i nevychovaní, ovladatelní i neovladatelní a podle toho, jaký kdo je, taky k němu přistupovat. Pak může získat ty zodpovědné na svou stranu. Dřív ani omylem. Teď jsem oficiálně pro město v jednom "pytli" s těmi nezodpovědnými gaunery, což mi vadí. Za to městu děkovat ani pomáhat nebudu.
Kdysi jsem nosil ven více sáčků pro případ, že by někdo z ostatních pejskařů zapomněl nebo "zapomněl". Teď už to nedělám. Proč taky? Mají vyhlášky, mají MP, tak ať si to ohlídají sami. Starám se jen o úklid za námi.
22.3.2005 13:26
Tag (neregistrovaný)
RE: Psi ve městě
Chtěl bych vidět tu komisi, která by musela rozhodovat o tak subjektivní věci, jakou je odpovědnost a morálka každého majitele psa. Prosím Vás, vždyť je to úplná blbost. Navíc sebelepší vyhláška bude vždy jen vyhláškou, tedy určitým souhrnem pravidel chování, nic víc, nic míň. To máte stejné jako v případě např. zákona o pravidlech silnič, provozu. Taky všude nemůže stát strážník nebo policajt a přesto zákonodárce očekává, že účastníci silnič. provozu jej budou dodržovat a výsledek? Máme jednu z největších nehodovostí a úmrtností na silnicích v Evropském měřítku. Novopečený řidič není nikým a ničím zkoumán, zda není třeba skrytý psychopat a auto v rukou opilce či psychopata je víc nebezpečné, než-li pistole schovaná pod polštářem. Co mi na to všechno řeknete? Podívejte se kolem sebe, lidé v ČR kašlou na dodržování zákonů, nebo snad ne?
22.3.2005 13:46
LAM (neregistrovaný)
RE: Psi ve městě
Kde mají rozum a jinak pojatou vyhlášku, tam nejde o vodítka nebo náhubky. Tam jde o OVLADATELNOST psa. A to je taky to, co kontroluje MP. Majitel musí kdykoli spolehlivě ovládat psa a je jedno, jestli vodítkem nebo povelem. Když to nedokáže povely, musí pes na vodítko. Na to není potřeba žádní komise. Je také jasně řečeno CO musí pes+majitel splňovat a ne jako u těch pitomých vodítkových vyhlášek, které se snaží vnutit lidem JAK to udělat. Pohodový a ovladatelný pes na volno je daleko menší riziko než řvoucí agresivní pes na vodítku.
22.3.2005 15:05
Maroš (neregistrovaný)
RE: Psi ve městě
Vy jste prostě vedle, jak ta jedle, nezlobte se. Nevím z jaké planety jste přicestoval(a). Už vidím strážníka nebo policistu, jak na sídlišti kontroluje stupeň ovladatelnosti a vycvičenosti psa a co se týče úklidu bobků, charakter páníčka. Já vím, že to myslíte dobře a zřejmě rozumíte i psům, ale sci-fi si nechte do knížek a filmů.
22.3.2005 16:08
LAM (neregistrovaný)
RE: Psi ve městě
Omezuje, a to tím, že pro některé psy úplně nesmyslně nařizuje vodítka.K ničemu to nepovede.
22.3.2005 16:23
Metař (neregistrovaný)
RE: Psi ve městě
Je asi lepší omezovat psy, než normální občany tohoto města. Kdyby bylo možná po Vašem, bylo by asi nejlepší omezit lidi tím, že se budou muset strojit do speciálních kombinéz, které pes neprokousne a na nohách budou nosit stále holínky, ve kterých se nebudou štítit se brodit v hnoji, který tu po psech zůstává na každém rohu a ještě budou nosit respirátor, aby to necítily. Opravdu jak příběh z jiné planety. Uvědomte si, že HK je město pro lidi a ne pro psy. Když chce někdo volnost pro svého psa, tak ať si ho pouští na svém pozemku.
22.3.2005 15:48
Metař (neregistrovaný)
RE: Psi ve městě
O výcviku psů toho moc nevím, protože jsem svého psa naučil jen povel "na-vem si", ale slušném vychování a zásadách hygieny ano. Pan LAM tady stále hovoří tak, jako kdyby měl psa jenom on. Věřím tomu, že ho má perfektně vycvičeného a hovínka si také uklízí. Milej pane, nejste tu sám. Většina majitelů psů se chová trochu jinak. Ta vyhláška, jak sám asi uznáte, není namířena proti ukázněným majitelům psů a vycvičeným psům. Ty jistě nijak neomezuje. Tak jako dobytek musí mít vymezeno ohradou to, kam až smí, tak i majitelé psů(kteří se tak často chovají) musí mít jasně dáno jak se mají chovat. Kdyby se všichni chovali poctivě, mravně, atd, tak by nemusely být žádné zákony ani vyhlášky. Ale bohužel, to by byl opravdu asi příběh z jiné planety.
23.3.2005 07:48
Maroš (neregistrovaný)
RE: Psi ve městě
Pane "metaři", máte pravdu a plně s Vámi souhlasím. Jsem taky majitel psa a protože jej i venčím, tak i psovod a po svém psovi uklízím. Mám psa většího plemene a při venčení má vždy nasazený košík. Pokud jsou kolem nás ostatní pejskaři nebo jiní lidé, tak psa vodím na vodítku. Necítím se tím nijak omezován a pes je na to zvyklej od malička. Vytáčí mě jen to, že kolem mě chodí psovodi, kteří toto samé nedodržují. Koukají na mě jako na nějakého podivína, který svému pejskovi nedopřává volnost a pohodu. Kupodivu mě překvapilo, že na našem sídlišti jsou děti, které venčí pejsky, mnohem odpovědnější než-li dospělí. Možná se tak do budoucna blýská na lepší časy, kdo ví...
15.3.2005 17:23
už pamětník (neregistrovaný)
psi a co z nich vypadne
Novohradecké jaro
Sluníčko už svítí by vykvetlo kvítí.
Proti družině dvoreček je samý psí "kopeček".
Hafani jak dvě teleta čůraj i ven skriz vrata.
Většina dětí z okolí chodí tudy do školy,
i ten kdo jde na nákup musí čuchat tento puch.
Každý nemá možnost autem jet a ty psí hovna nevidět.
Jak jejich páni uklízí - to se hned tak nevidí.
Vezmou sice lopatu - "hromady" však nahrnou sousedovi ke plotu.
Pořádní jsou přece oni - slunce svítí - fuj, to "voní!!"
Sníh již odtál malinko - dvůr samé psí hovinko.
Není radno kárati - páníčci jsou hulváti.
Když "šedý mor" kdys obcházel, na pořádek dohlížel.
Dnes kompetentní nikdo není, pořádek se už necení.
Jediné co "mocní" dokážou - že na soudy vás odkážou.
Vlivní - ti tu nebydlí - tak proč na nepořádníky být zlí??
Kvačíme si do "Evropy" - špína, hnojník, hoven kupy...
Takovýto zde obraz - co kdo pomyslí si as?...
Že nikomu nic po tom nejni - v EU budou tedy stení ...?
Ve zdravotnictví peněz málo, lidé moc děti nechtějí...
určitě by za to stálo občany přec trochu chránit
a před infekcí je bránit - vyšlo by to levněji.
Nejen vyhlášky vylepovat, ale taky kontrolovat.
Psisko kdo si chce držet - musí po něm uklízet!

I když to nezní hezky, nazýváme věci "česky".
My staří jsme všímaví. Doufám že neutrpíme za to újmu na zdraví.
16.3.2005 07:27
Xaver (neregistrovaný)
RE: psi a co z nich vypadne
A já myslel, že jsem sám komu vadí posraný městečko , kde žiji. Nejsem. Bude-li nás takových víc, snad pejskaři uklidí a z psích hoven zbyde....nic.
16.3.2005 09:10
Anča (neregistrovaný)
RE: psi a co z nich vypadne
Nevím, co muselo by se stát. Paníček sám by se musel v těch ho....kách vymáchat! A když by tak pěkně voněl, snad by po svých psech uklízel.
21.3.2005 07:19
MIRO (neregistrovaný)
RE: psi a co z nich vypadne
Jsem rád, že se k mému žalozpěvu někdo přidal. Nejsmutnější je, že se stejně asi nic nezmění. Jediným řešením by bylo použít metody, které používají majitelé psů k výchově svých psů. Když někde udělá štěně loužičku, vymáchá mu v tom čumák a řekne fuj. Proto, když někde uvidím pejskaře, jak jeho miláček udělal kupičku, vymáchám v tom h..ně čumák majitele psa. Snad si to zapamatuje.
21.3.2005 19:33
taky z HK (neregistrovaný)
RE: psi a co z nich vypadne
Jedině tak. A stejně i institucím, které pro ochranu zdraví občanů a životního prostředí neudělají nic, maximálně odpovědí že "nejsou kompetentní", přestože jejich úředníci jsou za dohled nad obojím placeni - a ne zrovna jen minimální mzdou. Pejskaři nemají nad hovínky svých miláčků hermetické poklopy i když náhodou ty hovna mají na svém pozemku (celou hromadu - jen tak navrchu).To opravu musíme čekat, až na ty lejna ve vedru přiletí hejna much a bude to tu samá infekce? Člověk by už snad i věřil, že program na vyhlazování lidstva není jen ve sci-fi literatuře.... Ach , jo! Čeká nás pěkně posraná budoucnost a to doslova.
21.3.2005 19:37
babka (neregistrovaný)
RE: psi a co z nich vypadne
Jsou i tací, kteří ty hovna mají i doma před svým barákem, klidně v nich šlapou - oni se důkladně "vydezinfikují zevnitř" alkoholem - a na okolí kašlou nebo je jim bezmoc druhého dovolat se čistoty pro pošklebek.
16.3.2005 09:54
BUH (neregistrovaný)
Noviny
Tohle vyšlo včera v blesku.
Pes zaútočil na dítě (8). Dospělí místo hlídání popíjeli v hospodě
Dobrman potrhal a skalpoval dívku
Jelikož jsem to slyšel v rádiu tak jsem potom začal pátrat a vida jen blesk něco napsal.Co tomu říkáte??Chtělo by to vyhlášku o psech ne???Třeba ve stylu:Psovy se musej hned po narození vytrhat všechny zuby aby nemohl kousat když jeho pán je magor.V tom článku byla kouzelná věta:když ten pejsek je takový dobrák(tak to nechápu jak mohl hlídat objekt).Možná by bylo fajn udělat vyhlášku(spíš zakon)která by ten problém řešila.A dá se to i uvást do praxe jen se musí chtít!!!
17.3.2005 15:33
jája (neregistrovaný)
RE: Noviny
pes děla jen dobře svoji práci, byl v ohradě. Alespoň tak to presentovala televize.
27.3.2005 19:09
ladyannn (neregistrovaný)
psi vs.lidi
docešla mi není jasné,proč poplatek za psa je o tolik vyšší než poplatek za odpad - copak radnice pro psy dělá tak záslužného? alespoň nějakou vymezenou plochu by mohli udělat a byli by spokojené obě strany
29.3.2005 07:23
Metař (neregistrovaný)
RE: psi vs.lidi
Možná je ten poplatek proto, aby toho psa neměl každý dobytek, který svého čokla nechá vykálet na chodník či na trávník a pak si to posobě neuklidí. Berte to jako takovou mírnou satisfakci za posrané městečko, které je díky Vám, majitelům psů, hlavně na sídlištích samé hovno. Já osobně bych ten poplatek zvýšil klidně čtyřnásobně a více, v zájmu zachování čistého města. Chcete-li psa, pořiďte si vlastní domek s pozemkem.
29.3.2005 07:36
ladyannn (neregistrovaný)
RE: psi vs.lidi
A co po...a poch.. chodníky od lidí?
29.3.2005 12:28
Kabuk (neregistrovaný)
RE: psi vs.lidi
Máte recht, slečinko. Tuhle jsem na randeti zakopl o takového bobeše, no div jsem se nepřerazil. Co Vám budu povídat, hrůza! To byl bob jako Zeppelin a položenej na trávě kousek od chodníku a cyklostezky. Ovšem musím dát za pravdu panu Metařovi, postihy, poplatky a pokuty jsou tu hlavně kvůli čuňatům.
29.3.2005 16:13
člověk z HK (neregistrovaný)
RE: psi vs.lidi
Poplatek za psa - nebo za odpad? Je to všechno nějak "našišato". Poplatek za odpad musí platit i ten, kdo jej třídí a na vlastní náklady odváží svým autem na sběrný dvůr. Za co tedy ON platí ve srovnání s nepořádnými majiteli psů?? A pořídit si vlastní domek se zahrádkou - jo a hromady hoven nahrnovat sousedovi ke plotu jen tak, pod okna - naproti obchod s potravinami, družina - ať žije hygiena! Pokud na něj někdo "dupne" uklidí jen to, do čeho by si sám jinak šláp a donesl sobě domůl, aby do toho náhodou nespadl po nose.!A příslušné úřady, odbor magistrátu - pro tento budou jen "špatné sousedské vztahy". Jistě, leč ono je snadnější a schůddnější kákar poškozeného, než se zlobit s viníkem - ten by jim mohl přinejmenším vynadat, ne-li hůř, tak proč vyvovávat konflikt, ač na to mají funkce i platy.!?Pak se máme dočkat čistého města...!!
29.3.2005 20:45
BUH (neregistrovaný)
RE: psi vs.lidi
Tecnická otázka!!!Vy se tu bavíte o HO.NĚ???
30.3.2005 08:37
Babka z hradce (neregistrovaný)
RE: psi vs.lidi
Prosím Vás, včera jsem šla s vnoučkem kolem FN HK a kluk se zastavil u chodníku a povídá "babi heje, hojo jako hjom", a měl pravdu. Kousek od chodníku někdo (asi noční opilec) položil hnědý kabel obřího rozměru. Nechtěla jsem tomu ani uvěřit, že je něco takového v našem městě vůbec možné.
30.3.2005 10:02
Metař (neregistrovaný)
RE: psi vs.lidi
Možná to byl někdo od TELECOMU. :-)
30.3.2005 16:49
Matej JR (neregistrovaný)
zpráva z tisku ...
V německých Drážďanech vyrazili rázně do boje proti chodníkům znečištěným hromádkami po psech. Radní jedné z městských čtvrtí prosazují, aby psi povinně podstupovali odběr vzorků DNA. Každou nevábnou hromádku by se pak podařilo identifikovat a majitel psa by slízl svůj díl odpovědnosti.

Co ty na to XAVERE? nechceš to zkusit prosadit pro Hradec?
31.3.2005 08:30
hradecký hafan (neregistrovaný)
RE: zpráva z tisku ...
Chytrej nápad, možná jedině to zabere. Je to i dost praštěný na to, aby to radnice přijala. Mezi náma - co jinýho s neukázněnými páníčky, když nás nedovedou někam, kde se můžeme v klidu a bez porušování předpisu vyvenčit!! Nám psům to taky vadí, ale venčit se musíme - leckteří naši páníčci to ale asi nevědí a tak to musíme trousit, kde se dá.
31.3.2005 13:16
Xaver (neregistrovaný)
RE: Matěj jr
Stačilo by dodržovat základní civilizační hygienu, nepodléhat instinktům se vysrat kde pocítím potřebu. To ale psíci neumí, tak to jejich majitelé mají uklidit.
A ještě pro babku....takové hovno jako cep dokáže vytvořit i středně velký hafan, nejen člověk.
31.3.2005 13:38
Svátek (neregistrovaný)
RE: Matěj jr
Máte pravdu, ale já viděl před týdnem chlapa v podřepu u hospody na slezským. Chlap měl vytřeštěný oči, že by mu je šlo urazit klackem. To co po něm zůstalo na místě činu, to nelze ani slovy popsat. Mělo to doslova obří parametry a já už teď chápu šok paní babky a jejího malého vnoučka. Být mráz a zakopnout, tak si dozajista zlomíte nohu. Hrůza (Možná se jedná o stejného pachatele).
2.4.2005 19:13
Xaver (neregistrovaný)
vlaječky
Že prý se teď do psích hoven na chodnících budou zapichovat klacíky se Standovou podobiznou.Nejen že se tak upozorní na nebezpečí číhající na chodníku, ale také se dá najevo, jakou cenu pro občany Standa má. A na závěr ho milosrdně spolkne hovnocuc.
7.4.2005 11:55
BUH (neregistrovaný)
Už platí vyhláška.
No tak jsem v neděli zjistil že tzv."psí vyhláška" nabyla platnosti(dostal jsem 500 kč pokuty za to že pes nemá obojek,známku,košík,vodítko a páníček že nemá občanský průkaz):-))).
8.4.2005 07:51
Petra (neregistrovaný)
RE: Už platí vyhláška.
Bydlím v Malšovicích a ráno potkávám "venčitele", kteří se svými mazlíky pobíhají po sídlišti a vidím, že po pejsích uklízejí, díky.
7.4.2005 19:20
Zuzka (neregistrovaný)
už brzy...
Co psa, ten člověk nemá srdce, tak na co psa? myslím, že podobný přístup má k lidem. a ten další pisálek, co je mu 6000 málo také. Ale zaplatit by mohli sami, jestli se jim to zdá málo:-)))
8.4.2005 08:18
MIRO (neregistrovaný)
Konečně se zadařilo
Může se tu psát cokoli, ale někteří majitelé psů zůstanou čuňaty vždy a za všech okolností. Zrovna včera jsem jednoho majitele psa pěkně vytrestal. Pustil svého čokla na plochu kde si hrají děti a ten se tam vykálel. Jeho psa se mi podařilo chytit za kožich a zavolal jsem MP, která do 5 minut byla na místě. Dopadlo to tak, že musel zacálovat pokutu za poručení vyhlášky (měl psa bez vodítka a neuklízel si po sobě výkaly), ale navíc bylo zjištěno, že ani jeho pes neměl platnou známku. Jedině tak se může zlepšit čistota našeho města a vychovat nezodpovědné pejskaře, když ostatní občané nebudou pasívně přihlížet.
8.4.2005 12:18
Eva (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
V tomto s Vámi naplno souhlasím, pane Miro. Kde není přítomno slušné vychování a odpovědnost, tam se prostě nedá nic jiného dělat. Neuklizené psí výkaly nejsou jen estetický problém, ale hlavně hygienický a to už může být ve vztahu například k maličkým dětem docela velký problém. Uvědomujete si to, neodpovědní občané s pejsky? Nebo si také pročítáte naše komentáře a jsme pro vás směšní? Nám občanům nevadí pejsci, ale vadí nám všechny ty následky, které přináší lidská nezodpovědnost.
9.4.2005 14:46
"Vyléčený".... (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
Než seženete někoho, kdo je kompetentní se tímto hygienickým a etickým problémem zabývat, je těch "kup" pěkná hora! Pak někdo zasáhne- Vám se nepodaří zjistit kdo a odkud (rádi byste mu poděkovali), příšlušné instituce na které jste se obrátili přijdou až po tomto zásahu (mají na to lhůty a dají si na čas), už tam nic neni, vy jste lháři... a původce infekce, ten je přece velice pořádný a slušný (umí věc okecat) - tak je tedy POCHVÁLEN!! A hned v tom zase pokračuje dál... takýto je koběh světa v HK...
9.4.2005 14:37
HK (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
Dost jste ale riskoval, kdyby Vás ten hafan kousnul....
10.4.2005 21:16
BUH (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
Pane MIRO,takové HOVADO jako vy jsem snad v životě "neviděl"!!Kvůli vám a vám podobným imbecilům je ve zprávách pořád nějaké pokousání psem!!!Je sice hrozně pěkné že jste zabránil znečištování města to bych vás možná i pochválil,ale ten způsob...........Chytit cizího psa za kožich si koleduje přinejmenším o pohmožděnou ruku(a je jedno jestli je to velké nebo malé plemeno).By mě zajmalo co by jste řekl na to kdyby vám pes zlomil košíkem ruku???
11.4.2005 08:39
MIRO (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
Možná jsem ryskoval, ale chytit nějakého vořecha se zakrouceným ocasem nahoru za kůži jako králika není zase až takový problém. Dobrmana nebo pitbula bych opravdu nechytal a raději se mu vyhnul velkým obloukem. K Vašemu hovadskému komentáři pane BŮH snad jen dodat, že nejste BŮH, ale VŮL.
11.4.2005 09:26
BUH (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
(On i takový ořech se zakrouceným ocasem by vám mohl dát pěkně na frak!)No je vidět že o psech víte kulo jen do všeho kafráte,takže se tu dál bavte o hovnech když vás to baví(nebo že by uchylka?)A jelikož nejhorší je srážka s blbcem a s blbcema se nebavim tak končím s diskuzí.(pokud zas nenapíšete nějakou zhovadilost).
11.4.2005 08:42
Jeden z davu (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
Přiště ho raději nechytej MIRO, raději ho hned přetáhni bejkovcem, ušetříš za telefon za volání MP.
11.4.2005 08:47
LAM (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
No, za neuklízení bych nepřetahoval psa, ale majitele.
11.4.2005 09:40
hradečák (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
re: LAM
A vo tom to je.Tam je "jádro pudla".
11.4.2005 14:06
Pája (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
Telefon na MP a další složky je zdarma, trubko.
11.4.2005 16:27
Jeden z davu (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
Ty JÁJO, nebo PÁJO, nebo jak si říkáš. Je to asi fuk jestli se za volání MP něco platí, ono šlo asi o ztrátu času volat MP.
11.4.2005 16:54
Pája (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
Ty jsi taky trubka.
11.4.2005 09:48
babka (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
RE: BUH
Samozvaný bože (nebo jak si říkáte) jdete trochu mimo. Podle vás jsou, užito Vašich slov, HOVADA, ti , kdo se snaží o pořádek. Sice chápu, že trochu svérázně, ale.. Kdyby majitelé psů po svých miláčcích uklízeli a venčili si je tam, kde nebudou znečišťovat - tak by nikdo nemusel ty čokly chytat a vystavovat če nebezpečí, že ho třeba i sežerou!! Ono obracet se na instituce k tomu kompetentní je někdy marnost nad marnost.Tak, kdo je teď větší H... ???, pane BUH
Doporučení "(změňte slovní zásobu, vydáváte-li se za "boha")
11.4.2005 11:06
BUH (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
Jakým směrem mám změnit tu slovní zásobu?Cituji:" Ono obracet se na instituce k tomu kompetentní je někdy marnost nad marnost"=>MP nefunguje??Nepotíra nezodpovědné majitelé psů??Připadá mi že by jste nejradši vzala zákon do svých rukou a vše co by se VÁM nelíbilo by bylo špatné(nemyslím jen hov..).Nedávno bylo ve zprávách že nějaký majitel "chajdy"(kterou už několikrát vykradli)si zřídil past(nabitá brokovnice proti dveřím) no a když tam vlezl zloděj tak mu to ustřelilo hlavu.Tento majitel "chajdy" vzal SVÉRÁZNĚ zákon do svých rukou aby se nemusel obracet na kompetentní instituce protože je to marnost nad marnost.No a sice nevím jak to sním dopadne ale nejspíš půjde sedět.Ono je krásné "pomáhat ostatním" ale musí se to dělat s rozumem a né že se nechám u toho přizabít.Kdyby ten ořech se zakrouceným ocasem p.MIRA kousnul tak by bylo v nedělních zprávách:V HK napadl pes člověka.nějaký bla bla bla o tom co a kde má sešitý.No po 14 dnech by bylo ve zprávách jen velmi rychle uvedeno na pravou míru že vlastně p.MIRO si za to mohl sám protože "udržoval pořádek města tím že lovil psy stylem já tě chytím jak králíka ty potvoro co zesrává trávník".Někdy by bylo fajn kdyby lidi začali přemýšlet(a nejenom když jde o psy).A pokud si myslíte že bráním chudáky pejskaře tak jste na omylu 90% jsou nezodpovědní hova...............Jo a až budete odpovídat nebudte tak vztahovační.
16.4.2005 10:39
taky z HK (neregistrovaný)
RE: Konečně se zadařilo
Ta marnost někdy spočívá v tom, že napomínaní jsou nepoučitelní - ve všem. Nejenom když jde o psy. A tiˇ"škodiči" jsou víc vidět. Sejde se jich víc na jednom místě - a pak aby si jeden zoufal, nebo utekl pryč - ale kam, je to jinde lepší? sotva.Jen si říkám, co tím ti nepořádní pejskaři, sprejeři a vandalové sledují, jaké mindráky si to léčí..
18.4.2005 09:29
BUH (neregistrovaný)
výstava psů v HK.
Jak se vám líbila výstava psů?Specielně by mě zajmal nazor p. XAVERA!
18.4.2005 16:58
Anča (neregistrovaný)
RE: výstava psů v HK.
Pěkná. Mohl se na ni podívat i každý milovník psů, který sám psa mít nemůže, ať už z jakýchkoli důvodů.Všichni hafani byli nejhezčí - každý svým způsobem, protože o tyhle se páníčci řádně starají.
18.4.2005 17:01
Anča (neregistrovaný)
RE: výstava psů v HK.
Ale zda po nich vždy uklízejí všude na veřejnosti... doufejme, že snad taky.
18.4.2005 22:47
BUH (neregistrovaný)
RE: výstava psů v HK.
Já tam byl taky(částečně).Zajmalo by mě co si představujete pod pojmem "se o ně ŘÁDNĚ STARAJÍ"???
18.4.2005 20:50
Xaver (neregistrovaný)
RE: buh
Na výstavě jsem nebyl. Ale i pes "ověnčený CACIBem" dokáže udělat pořádně smradlavou hromadu. A pokud ji jeho pán neuklidí, zasloužil by diplom "špína chlap...nebo baba".
18.4.2005 22:43
BUH (neregistrovaný)
RE: buh
Ono naštěstí(pro p.XAVERA)tito chovatelé psů své šampióny raději ven venčit nechodí(co kdyby náhodou tam psíček něco chytil od těch "nepapíráků", nebo nedej bože ho ten nepapírák sežral).Pro chovatele=majitele psíků tzv. výstavních:berte tento příspěvek s nadhledem(samozřejmě pokud se v něm nevidíte).:-)
Stejně bych jednou rád vyděl p. XAVERA na vlastní oči(zajmá mě totiž jestli stejně mluví v reálu jako na fóru)
23.4.2005 19:31
Xaver (neregistrovaný)
RE: buh
Na mně není nic zajímavýho. A vyjadřuju se všude stejně.
24.4.2005 18:13
ladyannn (neregistrovaný)
PRO TY CO CHYTAJÍ CIZÍ PSI ZA KOŽiCH
Když se za každou cenu snažíte být zástupci zákona tak určitě po nocích chodéte a chytáte sprejery za.. ( já nevím co )? Jestli ne,tak byste už měli začít,ne?Když vám jde o ten pořádek.
25.4.2005 08:34
jája (neregistrovaný)
RE: PRO TY CO CHYTAJÍ CIZÍ PSI ZA KOŽiCH
Ladyan, lady...
Nabídni svůh domov sprejerům --- když je máš tak ráda. Ono to vůbec nic nestojí, dát vše zase do pořádku...
Psy za kožich chytati se nedoporučuje ale s nepořádkem po psech a sprejerech souhlasiti nelze.!
28.4.2005 11:37
BUH (neregistrovaný)
RE: PRO TY CO CHYTAJÍ CIZÍ PSI ZA KOŽiCH
Jájo nauč se číst!!!Potom teprve odpovídej.
6.5.2005 19:02
ladyannn (neregistrovaný)
RE: PRO TY CO CHYTAJÍ CIZÍ PSI ZA KOŽiCH
tak nějak :-.)
25.4.2005 12:30
Yeld (neregistrovaný)
Jak se žije v HK
Všechno dobrý, jenže...
Když máte děti tak se permanentně bojíte, který pes je napadne (na dětských hřištích psů pobíhá dost) a nepřetržitě otíráte hovna z jejich bot, kol a podobně. A tak se vám časem začne vtírat na mysl jedna otázka: Kdo má v HK přednost, psi nebo děti?
25.4.2005 14:35
petra (neregistrovaný)
RE: Jak se žije v HK
To není o přednosti, ale o lidské odpovědnosti a ohleduplnosti.
26.4.2005 07:49
Metař (neregistrovaný)
RE: Jak se žije v HK
Bohužel praxe ukazuje, že ta ohleduplnost tady není. Bylo toho tady na toto téma napsáno už mnoho.
12.5.2005 20:48
BUH (neregistrovaný)
RE: Jak se žije v HK
Všechno dobrý, jenže...
Když máte děti tak se permanentně bojíte, které auto je srazí (na silnicích jich jezdí dost). A tak se vám časem začne vtírat na mysl jedna otázka: Kdo má v HK přednost, auta nebo děti?
3.5.2005 01:38
Petr V. (neregistrovaný)
Vyhláška o pohybu psů
Je to už ohraná písnička. Jde zas a jen o lidi. Jinak řečeno jaký pán, takový pes. Zajímavé je, že takoví ti problémoví psi mají většinou tak trochu i "problémové" páníčky. Moc mě mrzí, že kvůli takovýmto lidem platí restrikce pro všechny majitele psů. Sám vlastním už dlouhou dobu psa a v žádném případě nestraním jen takzvaným pejskařům. Potkal jsem na procházkách mnoho absolutně nezodpovědných lidí alespoň soudě podle chování jejich děsného a otravného, popřípadě nebezpečného "miláčka". Nedivím se lidem třeba s malými dětmi, že se bojí. Na druhé straně co se týká vyhlášky, tak perzekuce nic neřeší. Šikana ze strany městské policie rozhodně příjemná není. Byl jsem svědkem události, kdy MP (měst. policisté) prováděli perzekuci staré paní, která byla na procházce se stařičkým vlekoucím se pejskem, a to za to, že jej měla bez vodítka! Bylo to nechutné. Měl jsem chuť je seřvat. Oni by to ale asi nepochopili. Citlivá interpretace vyhlášky a lidský přístup jim je totiž evidentně cizí. Navíc máme spolu s některými známými pejskaři dojem, že městští policisté si pro svoji šikanu vybírají jen občany, u kterých nepředpokládají vážnější odpor a které mohou zastrašovat řečmi typu: "můžeme vás předvést na služebnu a jste povinen nosit s sebou OP atd." Za to si respekt určitě nezaslouží. Co se týká konkrétní vyhlášky, jsem rozhodně proti. Dosáhla jen toho, že MP udělala pár hurá akcí a zvýšeně kontrolovala psy a patřičně šikanovala jejich majitele. Uvedu i vlastní zkušenost, ne nepodobnou události se starou paní. Běžně chodím se psem bez vodítka a bez obojku. Ten nosím v ruce. Můj pes je mírumilovné plemeno - jedno z nejvhodnějších k dětem - je už ale starý a nemocný - dělají se mu na těle vředy a má těžkou displazii. Obojek by byl pro něj přítěží. Každý vet to potvrdí. Byl jsem opakovaně zastaven MP a perzekvován. Na mé námitky nebyl brán ohled. Policie vám totiž a priori nevěří! Stále si melou svou o tom, že vyhláška nezná žádnou výjimku a šlus. A už vám chtějí dát pokutu. Jenže jsou to jen úředníci magistrátu a tak vy pokutu nemusíte podepsat a tak mají smůlu, protože věc postoupí úředníkovi výše a vy samozřejmě nakonec nic nezaplatíte. A propos - bez vodítka a obojku chodím i nadále a chodit budu, dokud můj pejsek bude naživu. Kdykoliv mě MP zastaví, tak se jim do očí vysměji.
3.5.2005 08:28
MIRO (neregistrovaný)
RE: Vyhláška o pohybu psů
Přečetl jsem si Váš dojemný příběh, kde popisujete jak Vás MP perzekuuje za to, že nevodíte svého psa, který je na vodítku. To že je Váš pes nemocný je smutné, ale na druhou stranu neděláte na první pohled dobrý příklad ostatním pejskařům. Ty si samozřejmě řeknou, proč bych také vodil svého psa na vodítku, případně s košíkem, když támhleten ho také nemá. Jistě každému na potkání vysvětlíte, že máte doporučení veterináře, že? Né vždy souhlasím s prací MP, ale v tomto případě dělají jenom dobře, protože vyhlášky se mají dodržovat. Dívám se na to totiž z pohledu otce dvou malých dětí, který má už dost věčného omezování svých dětí na úkor majitelů psů, kteří jsou dobytek a jejich nevychovaných čoklů.
Už jsem zde napsal několik příspěvků na toto téma a Váš příspěvek jen kapkou v moři toho, že MP v tomto směru něco koná. Mají ode mne pochvalu. Jen tak dál.
3.5.2005 10:31
BUH (neregistrovaný)
RE: Vyhláška o pohybu psů
MP dělá naprosté HO...a ani ho po sobě neuklidí!Jsou to chudáčci v uniformách stačí aby na ně pes hodil špatný pohled a trochu se naježil a jdou dál a nekonájí povinosti.Za rohem "odchytí" babičku a zchladí si na ní žáhu.Toho jsem byl svědkem.
3.5.2005 12:45
MIRO (neregistrovaný)
RE: Vyhláška o pohybu psů
Jak už jsem psal dříve, nejsem vždy s prací MP spokojen, ale musel jsem reagovat na článek Petra V., který vyzněl zrovna tak, že proč by měl zrovna on dodržovat předpisy a že se bude tedy MP vysmívat, ať už k tomu má jakýkoliv důvod. A jelikož takovýchto nepřizpůsobivých magorů žije v našem městě hodně, vypadá to tady jako na kupičce hoven. Konečně je tu náznak toho, že MP začne konečně něco konat, najdou se opět Ti samí magoři, kteří začnou kritizovat a hledat něco, čím by tu činnost mohli pohanět. Já už fakt nechápu co má chudák občan, který se už nemůže dívat na ten bordel v našem městě díky neukázněným pejskařům vlastně dělat? Má snad vzít pořádek do vlastních rukou? V Pardubicích to nějaký dobrodruh vyřešil docela svérázně. Nastražil na sídlišti nějaké jedovaté nástrahy, pár volně pobíhajících psů to sežralo a chcíplo. Od té doby tam prý nikdo bez vodítka nechodí. Že by snad toto bylo řešením? Anarchie? To by asi také nebylo to pravé, že?
3.5.2005 21:54
BUH (neregistrovaný)
RE: Vyhláška o pohybu psů
To bude fajn.Nasraní pejskaři potom co jim otrávíte psa ukamenují každého i když vyhodí jen vajgl, protože co kdyby byl náhodou otrávený!!!Nechtěl jsem podporovat názor o tom že by se vyhláška neměla dodržovat,ale je pravda že je tak jako tak to je jen o lidech.Když mám doma agresivního psa tak mu narvu minimálně košík a vodítko.Když nemám na to (po fyzické stránce) ho chodit venčit tak chodím do posilovny!!!Ale upřímě když vidím psa kterej má tak 3 dny než zaklepe bačkorama(bez urážky) tak proč by měl mít vodítko a košík, když sotva chodí!!!???Což ve finále si tu můžeme všichni diskutovat jak chceme ale stejně to je jen v lidech!!!A proto jsem dospěl k názoru že všichni DEB.LNÍ, MAG.RŠTÍ,IMBEC.LNÍ zkráceně méně inteligentí pejskaři jsou zralí do Havlíčkova Brodu na lečení(někteří hned odstřelit)!!!Kdyby nebylo těchto výše jmenovaných nemusel bych tu po nocích bránit psi(protože pes je přítel člověka,ale člověk člověku je nepřítelem).
1.6.2005 13:47
hradečáci (neregistrovaný)
RE: Vyhláška o pohybu psů
A co má chudák občan dělat, když požádá odborníky (alespoň si tak říkají) z OŽP a Veteriny( nepoznají hovno) o domluvu sousedovi, jehož psi mu kálejí těsně u plotu, rozňahňají hovna a frnkají mu je s hlínou do obličeje, jak vyjde ven, ale odborníci tam nic necící, nevidí (přestože ta hovna jsou i na povrchu a docela čerstvá, nevysušená ( i když ta tam jsou taky). Oni tam nebydlí, čuchat to nemusí - smnad jim v tom omáchat pusy? Kéž by to šlo!!
3.5.2005 23:07
BUH (neregistrovaný)
KECI!!!
Chtěl bych poprosit"pejskaře" aby se PROBUDILI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Aby nevěřili rčení:Starého psa novým kouskům nenaučíš.Jde to vždy a v každém věku ale musí se chtít!Mít snahu psům porozumět!Začít se o své psy zajímat!Každé plemeno má svůj specifický přístup výcviku, ale celkově pes je tvor který je určen x(přesné číslo bych si cucal z prstu tak moc tomu nerozumím,ale je velké)lety k tomu aby byl podřízen vůdci smečky at je to člověk(DNES TO MUSÍ BÝT VŽDY ČLOVĚK)či pes.A PROTO VY VŠICHNI CO MÁTE "PSÍČKY,PSI A PSOVITÉ ŠELMY" SE SAKRA VZPAMATUJTE A ZAČNĚTE JE NĚCO KLOUDNÉHO UČIT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!No moc nedoufám že by to mělo nějakou odezvu ale když alespon jeden "pejskař" se vzpamatuje tak to bude úspěch!!!
4.5.2005 08:58
MIRO (neregistrovaný)
RE: KECI!!!
Tak je to spravne, pořadek musi byt. :-))
1.6.2005 13:38
jája (neregistrovaný)
RE: KECI!!!
Ano, z veliké části platí - jaký pan - takový pes. A každé zvíře rozumí, když se s ním (pardon tedy na ně) mluví. Každé jen ne člověk, když se jím stane...
6.5.2005 19:07
ladyannn (neregistrovaný)
vodítko
Jak to tam je přesně? Na vodítku musí být když je poblíž člověk ( x metrů ) a kde ještě? Je to tam přesně rozepsané,ne? Díky
9.5.2005 14:47
LAM (neregistrovaný)
RE: vodítko
Psovod je povinen na veřejném prostranství vést psa na vodítku s výjimkou veřejného prostranství s možností volného pohybu psů, kde je volný pohyb psů povolen za podmínek stanovených touto vyhláškou a zvláštními právními předpisy.
Psovod je povinen na veřejném prostranství s možností volného pohybu psů vést psa na vodítku, nachází-li se v okruhu méně než 50 m od psa jiná osoba nebo osoby s výjimkou osob dohodnutých s psovodem jinak.
Psovod je povinen na veřejném prostranství se zvýšeným soustředěním osob vést psa na vodítku a nasadit mu náhubek.

Přitom: Veřejným prostranstvím jsou všechna náměstí, ulice, tržiště, chodníky, veřejná zeleň, parky a další prostory přístupné každému bez omezení, tedy sloužící obecnému užívání, a to bez ohledu na vlastnictví k tomuto prostoru.
Veřejným prostranstvím se zvýšeným soustředěním osob jsou náměstí, tržiště, pěší zóny, zastávky a nástupiště hromadné dopravy.
Veřejným prostranstvím s možností volného pohybu psů jsou plochy veřejného prostranství vzdálené více než 200 m od nejbližší budovy; pokud je tato budova umístěna na oploceném pozemku, počítá se vzdálenost od jejího oplocení.


7.5.2005 22:32
babka (neregistrovaný)
psi a jejich páníčci v HK
Musím se s vámi podělit o pozitivní příhodu. Ráno takhle odtahuji závěsy na okně a co vidím - paní s pejskem na vodítku, pejsánek celý bílý s černým prstýnkem na ocásku,právě vykonává svoji velkou potřebu na trávníku před našimi okny. Už jsem se chystala otevřít okno a říci jí, ať si chodí před svůj dům, ale pak jsem byla opravdu uzemněna - paní vyndala igelitový sáček a to co z jejího miláčka vypadlo,pečlivě sebrala a odnesla. Tedy klobouk dolů a pochvalu k tomu! ve srovnání s nepořádníky.
Jen doufám, že tohle bude k vidění častěji a na více místech.
12.5.2005 15:26
Yeld (neregistrovaný)
RE: psi a jejich páníčci v HK
Pravda, hezká příhoda.... ale proč smekat? Když řidič pustí chodce na přechod, tak taky budeme smekat? Věci vycházející ze slušného chování jsou snad normální ne?
23.5.2005 15:50
Michal (neregistrovaný)
RE: psi a jejich páníčci v HK
Pane, pokud si přečtete alespoň několik z předcházejících příspěvků, pochopíte rozpoložení nejen "babky", ale i řady ostatních včetně mne. Vždy když spatřím slušného pejskaře, mám sto chutí mu jít poděkovat, neboť jich není mnoho. Poslední dobou však zcela zřejmě přibývá právě těch slušných pejskařů (alespoň v Malšovicích ano) a to je samozřejmě jen a jen dobře.
1.6.2005 10:17
Lago (neregistrovaný)
VODITKO???
Mr. Lam a vsichni ostatni, kterym vadi vodit sveho psa na voditku - proboha co nechapete? Ja sveho psa vodim na voditku uz dva roky, od stenete ho ucim chodit u nohy, ale na voditku. A evidentne tim nijak nestrada. Neni to jen proto, ze je to pitbull, radne socializovany, ale hlavne kvuli jemu samotnemu. Casto totiz potkavam lidi at uz s labradory, retrivy, irskymi setry, ale i bisonky, kniraci apod. kteri sve psy zasadne na voditku nevodi a uz mnohokrat se mi stalo, ze se k nam cizi pes priritil s ohromnym stekotem. A co pak mam psovi vysvetlovat, ze to je hodny pejsek a ze ma zustat v klidu a nereagovat na nej? Pravidelne v parku potkavam labradora, uctyhodneho vzrustu, ktery nejen ze neni mirumilovny, ale dokonce si troufne na meho psa. Nebojim se, ze by si s nim muj pes neporadil, ale snazim se vyhnout jakemukoliv konfliktu, kvuli zraneni obou, ale i kvuli psychice psa. Takze nechapu nazor pana Lama a ostatnich, ze jejich vycviceny pes nemusi chodit na voditku. Kazdy pes by mel byt na voditku, ve meste samozrejme. Pokud si budete se svym psem litat po loukach, pak nevidim duvod. Sam se svym psem chodim vencit na louky proti Tescu. Neni to od nikud daleko a je to idealni misto na kterem sveho psa v klidu poustim a necham ho vybehat. Obden jezdime po hradeckych lesich na kole a behame kolem reky do predmeric a vzydcky mam psa na voditku. Nijak mu to nevadi, vybeha se dostatecne. A kdyz je navolno, nemyslete si ze ho neprivolam, treba od feny.
Co me ale na vyhlasce nebo spis na pristupu mesta k pejskarum a psum stve je to, ze pokud platim(ja tedy ne a nechystam se k tomu) za psa vic nez tisic korun rocne, pak jedino co mesto udela, je vyhlaska, ktera mi umozni poustet psa tam, kde mi ho myslivec vklidu zastreli a pritom samo nevyhradi zadny prostor pro volne venceni. Kam jdou penize vybrane za poplatky na psa? Kolik z toho dostane utulek? Kolik cviciste? Proc MP nema doposud jedinou cipovou ctecku?
V Praze je normalni(a nejen tam), ze majitel cipovaneho psa ma ulevu na poplatcich po jeden rok. Proc mesto tolik lpi na silenych psich znamkach???
Tech par desitek popelnic a igelitovych sacku na exkrementy nemuze mesto prlis zatizit, takze kam ty prachy ksakru jdou? Kloudny cvicak tady poradne nenajdete, protoze na vetsine je to stejne, protekce a pokud mozno novacku znechutit cviceni natolik, ze tam zustavaji porad ti stari. Sam jsem to vzdal a zacal se vice nez vycviku venovat sportovnimu vyuziti psa.
Se sberem psich hov.n nemam nejmensi problem, ale lidi z okoli znam opravdu hodne, co se na sveho psa radeji ani nepodivaji, kdyz si prisedne aby udelal svou potrebu. Vubec se nedivim, ze je vetsina spoluobcanu znechucena. Ja sam , kdyz jdu nekde v parku nebo po nejakem travniku koukam pod nohy abych do neceho neslap. Nejvic me pak muze nakrknout, kdyz jdu po svem psovi hromadku sebrat a pri tom slapnu do jine.
Zamyslete se lidi nad sebou!!! a nechovejte se jako prasata!!!
Zdar a silu...
2.6.2005 10:59
BUH (neregistrovaný)
RE: VODITKO???
Jen mě zajmá kdo a proč vám znechutil chození na"cvičák"?Nechápu jaký vliv má protekce na"cvičáku".Můžete mi to prosím osvětlit.Děkuji.
2.6.2005 14:55
Lago (neregistrovaný)
RE: VODITKO???
Na cvicaku na plachte jsou sice profici, ale kdyz vam behem pul roku prostridaji
nekolik instruktoru a kazdy vas uci stejnou vec po svem a tvrdi vam, ze treba aport
delate uplne blbe a nakonec vam daji instruktora, ktery se tam ukaze jednou do mesice, tak se nemuzete divit, ze to cloveka otravi. Mozna kdyby tam clovek chodil uz nekolik let bylo by to jine, ale jako rocni clen nemam zrovna dobry pocit z takoveho fungovani.
2.6.2005 17:22
BUH (neregistrovaný)
RE: VODITKO???
Ne tohle tam zažívaj všichni i ti s protekcí.Dík za vysvětlení.
7.6.2005 19:17
ladyannn (neregistrovaný)
RE: VODITKO???
tak to máme naprosto stejné zkušenosti - my jsme tam přestali po roce chodit právě kvůli tomu,že třeba i měsíc tam nebyl žádný instruktor a nic jsme tam nedělali a nejvíc se věnovali jen psům,kteří chtěli na závody..
6.6.2005 14:14
LAM (neregistrovaný)
RE: VODITKO???
No, já zase nevím, proč bych měl mít psa na vodítku, když dokáže jít u nohy, jako by tam to vodítko bylo. Cizích lidí a cizích psů si nevšímá. Nejsem zásadně proti vodítkům, taky ho občas (ale skutečně jen výjimečně) použiju. Ale naprosto nechápu, proč by mi ho měla vyhláška nařizovat i tam, kde to není potřeba. A naopak jsou psi, kteří by asi měli mít náhubky i tam, kde vyhláška povoluje pohyb bez náhubků. Shodou okolností mám labradora a asi před měsícem mi ho napadl pitbul. Hezky "férově", zezadu. Ale ono to není o plemenech psů, je to o lidech. Pokud město nastaví pravidla tak, jako by všichni psi byli nevychovaní agresivní hajzlící, za pár let opravdu budou z většiny psů v Hradci nevychovaní agresivní hajzlíci...
6.6.2005 18:56
BUH (neregistrovaný)
RE: VODITKO???
Proč to vodítko???Protože psovodi co jej nepotřebují je používají a ti co ho potřebují ho nepoužívají.No a zajmalo by mě jak to MěP pozná který pes ho potřebuje a který ne?Protože kolikrát ho potřebuje i čivava protože je nervní na větší psi(všechny) a tím je vyprovokuje k "usměrnění toho malého spratka do správných kolejí".
Tak že na závěr.Vyhláška byla "vyrobena"a schválenen protože:
1)Psy jsou hrozně zmedializovaní
2)Je moderní mít co"nejdrsnějšího"psa
3)Plemena u kterých je zdůraznováno že by to neměl být první pes(měl by si ho pořídit zkušený chovatel) si pořizují retardovaní psychopati co si tím lečí sebevědomí nebo normální lidi co si myslí že ho zvládnou a ve finále(v obou případech)pes zvládne je.
4)Někdo na městě se nasral a řekl si že se pokusí je nějako dostat do latě(ty neukázněné)¨že to taky odnesli ti ukáznění na to můžu už jen poznamenat:ŽIVOT JE PES.

Vyhláška je "šitá horkou jehlou"sestavená jako nejmenší zlo pro městskou kasu, sepsaná "odborníky na politiku" a ne na psy(ikdyž i jejich názory se taky člověk od člověka liší).
Už jen malí příklad na závěr třeba o bodu 4.Jednou takhle mě zastaví MěP a začne si se mnou povídat o pejskách asi po 5 min. mi jeden strážník vypráví že měl taky tohodle psa co mám já(labradora-já ale labradora nemám já mám NO,2xRTW,K) a že toto plemeno se nedá vycvičit že jsou hrozně tvrdohlaví a že pořád utíkají......prostě takhle mě chvíli vysvětloval že proto je ta vyhláška a musí se dodržovat(je fakt že jsem pár podobných názorů slyšel ale od lidí co ani pořádně nevědí jak pes vypadá).
Je fakt že po tomhle "setkání a vyslyšení názoru odborníka" jsem pochopil proč musí být vyhláška.Ono když ti psovodí mamlasové jsou i mezi MěP tak už to chápu.....Tím bych samozřejmě nechtěl nějak kritizovat práci MěP.
7.6.2005 08:18
MIRO (neregistrovaný)
RE: VODITKO???
Proč vodítko? Protože je to napsáno ve vyhlášce!!! To je to samé, jako by si řidič auta řekl, že jezdí opatrně a nepotřebuje si proto připnout bezpečnostní pásy.
7.6.2005 08:41
LAM (neregistrovaný)
RE: VODITKO???
"Protože je to ve vyhlášce" je dost hloupý argument. To jako má člověk mlčky dodržovat každou pitomost, která se objevila ve vyhláškách a záklonech a nemá chtít to změnit? A pokud jde o vyhlášky - to nevzniklo samo. Tu napsali lidi. A někdy mají dost zvláštní motivace a argumenty. Pamatuju na Šojdrovou, jak kdysi prosazovala vodítka do zákona s tím, že taky měla psa a ten jí utekl a zajelo ho auto a proto by všichni psi měli být na vodítku. Takže to, že jedna baba má (a předpokládám vlastní vinou) neposlušného a neovladatelného psa má znamenat, že se všichni musí chovat tak, jako by měli taky neovladatelného psa, co si zdrhá, jak se mu líbí? Tohle mi vadí. Vyhláška by měla jasně stanovit, co je zakázáno (ohrožovat, obtěžovat, vstupovat se psy do určitých míst...), ale měla by nechat na majiteli psa, JAK toho dosáhne. Místo toho vyhláška vnucuje lidem vodítko, jako by to byl jediný prostředek, jak toho dosáhnout. Není to jediný prostředek. Je jediný možná pro ty, co své psy nezvládají. Pro ty, co je mají socializované, vychované a vycvičené jsou i další možnosti jak dosáhnout bezproblémového chování psa na veřejnosti. Jenže pokud má autor zákona nebo vyhlášky psa-trotla, asi si myslí, že musí být trotli všichni...
7.6.2005 11:15
MIRO (neregistrovaný)
RE: VODITKO???
Vy třeba možná máte svého psa vycvičeného, ale takových zase až moc není. Jak má tedy jiný občan na první pohled poznat takového psa? Nejjednoduší je bohužel vodítko. Nebo je tu pak jiné řešení, že všichni psy bez rozdílu budou procházet výcvikem a budou dostávat osvedčení od nějaké státní instituce, že jsou vycvičeni a jako mají auta červenou známku o technické kontrole na SPZ, budou mít všichni psy na zadku přilepenou také takovou známku a bude na první pohled zřejmé, že takového psa není nutné se obávat. Nebo jak si to vlastně představujete pane LAM? Že úsudek o tom, že je pes vycvičen vám sdělí majitel psa?
Vyhláška je prostě vyhláška a dokud je platná tak by se měla dodržovat. Pokud se Vám zdá, že je ta vyhláška špatná, máte možnost v tuto chvíli buď se smířit s tím, že Vás bude třeba MP za její porušování pokutovat (což je správné) a nebo si venčete svého psa na svém pozemku jak je Vám libo. Jako otec dvou malých dětí, mám rozhodně větší klid, když jsou psy na vodítkách a ještě lepší, když mají košík. Nevím co bych dělal, kdyby mi nějaký pes (i třeba vycvičený) pokousal dítě. Na rovinu říkám, že bych ho na místě zastřelil.
7.6.2005 11:37
LAM (neregistrovaný)
RE: VODITKO???
"Vy třeba možná máte svého psa vycvičeného, ale takových zase až moc není." No, budete se divit, není jich málo. Jedna věc je nějaký vyšší výcvik, to opravdu moc psů nemá, ale jiná věc je poslušnost, která zajišťuje bezproblémový pohyb psa na veřejném prostranství a to má celkem dost psů, alespoň tam, kde se pohybuju.
"Jak má tedy jiný občan na první pohled poznat takového psa?" No a když si ho ten pes nevšímá a stará se o svoje, tak co by chtěl ten občan ještě poznávat?
"Nebo jak si to vlastně představujete pane LAM?" Jednoduše. Tvrdá osobní (i trestní) zodpovědnost za vše, co eventuálně pes provede.
"Vyhláška je prostě vyhláška a dokud je platná tak by se měla dodržovat." No, já ji dodržuju. Ale i tak si myslím, že je špatná.
1.6.2005 14:32
hradečáci (neregistrovaný)
Ať žije zdravé ŽP a hygiena!!
Když páníček nedbalý, neuklízí výkaly,
vždyť proč on bral by lopadu
když pejskoové tu kálejí sousedovi u plotu??.
A ten nemá dovolání, i když si pozve"mocné pány".
Nepoznají, tak to je,
že ta kupa co tam leží
a o "vůni "z ní tu běží
-že ta kupa hovno je -
nač taký úředník nám je ??
Hovna leží u plotu, leč úředník nevidí je,
neřekne - vezmi lopatu,
po svých pejscích ukliď všechno,
jinak dám ti pokutu.
Okolí své číisté on má - tak ho hovno nezajímá.
Že druhý dýchá ty smrady z něj - páníček je slušný , Jééj..!
Co však na věci udiví vás ? - že jeden z nich je veterinář.
Študovní páni Oni - jim snad ta hovínka voní!
Nemusejí pokutu mu dát,
účinnější - nos mu v tom všem omáchat!
2.6.2005 11:03
sniffer (neregistrovaný)
šílenství
Hih, jsem si říkal, že fekální a psí šílenství už skončilo. To v Hradci fakt není nic důležitějšího?
2.6.2005 14:53
babka (neregistrovaný)
RE: šílenství
Je to šílenství, máš recht, ale muset to denně nuceně čuchat--- nevím zda bys. jásal.A dovování nápravy nikde žádné (viz tvůj postoj - máš MNE za šílence - ale co si jiného počít, snad někoho to nas.. a konečně se probere.
2.6.2005 14:56
babka (neregistrovaný)
RE: šílenství
Doplnění, - šílence, jako že souhlasím s předchozím příspěvkem - "hradečáci"
2.6.2005 17:27
BUH (neregistrovaný)
HOVNÍ HOREČKA
No kdybych nebyl z HK tak bych si myslel(podle těch vašich přispěvků) že v HK je na každém rohu metrová hromada výkalů.A že by město mělo povolat silničáře aby hromady uklízeli nejen v zimě ale i v létě jen trochu jiného složení!Se mi zdá že to malilinko přeháníte tak hrozný to není se jedtě podívat do Prahy jak tam to vypadá!
3.6.2005 12:48
Xaver (neregistrovaný)
RE: buh
Mno...oni jsou taky lidi, co obyvatelům Chlumce n.C. říkají co blbnete, není to tak hrozný, ten provoz na silnici. Holt máš asi kliku nebo hovna nevidíš a nikdy jsi do žádného nešlápl.
6.6.2005 11:45
BUH (neregistrovaný)
RE: Xaver
No ale v Chlumci ten provoz je hrozný!!!No do H jsem šlápl za posledních pár let snad jen dvakrát a to navíc mimo HK i když po Hradeckých trávnících chodím dost.
6.6.2005 15:00
babka (neregistrovaný)
RE: HOVNÍ HOREČKA
Ono by to opravdu chtělo, to co navrhuješ.Ne jako recesi, ale doopravdy. To víš, že před magistrát tolik psíků nechodí... A příkazových cedulí s nápisem CHOĎTE SRÁT SE SVÝM PSEM PŘED VÁŠ DUM by stejně nikdo nedbal, a psi číst neumí...
3.6.2005 13:14
Lago (neregistrovaný)
HOLA HOLAS
To Holas:
Sice to sem nepatri, ale vsim jsem si ze vlastnis fenku pita, nemas v umyslu ji nechat nakrejt, shanim pro sveho psa fenku se kterou by mohl mit potomstvo.
Dika za reakci.
6.6.2005 15:28
Petr (neregistrovaný)
RE: HOLA HOLAS
Děkuji všem slušným "psovodům" ze sídliště v Malšovicích, že venčíte své pejsky jako slušní a ohleduplní lidé. Mám malé děti a nejen já vidím, že se věci mění k lepšímu. Chci touto cestou poděkovat také pracovníkům TsmHK za včasné doplňování greensáčků ke košům. Prima den všem přeje P.
7.6.2005 12:32
Xaver (neregistrovaný)
lam a jeho psí kolega
Stejně bych si chtěl něco přečíst od Lamova psíka. Když je tak dokonalý, určitě umí psát. Zkuste přestat si nadávat a usmát se i na superpsy....cha cha cha.
7.6.2005 13:03
LAM (neregistrovaný)
RE: lam a jeho psí kolega
Xavere, dostat toho psa tam, kde je, z hlediska socializace, výchovy a výcviku, to nebyla vůbec sranda. To není o tom, že si na psa vzpomeneš jen když je potřeba ho nakrmit nebo vyvenčit. Ale pokud psa nemáš nebo pokud na něj dlabeš, těžko Ti to vysvětlím. Jsou lidi, kteří do toho ale jdou, třeba proto, aby nemuseli mít psy pořád jen na špagátě a přitom aby ti psi nebyli otravní nebo dokonce nebezpeční. Ti se na to teď buď vykašlou a přivážou psa na špagát nebo nevykašlou, budou dál mít dobře vychované a vycvičené psy, pojedou dál po svém a budou více či méně tu vyhlášku porušovat.
7.6.2005 13:10
Xaver (neregistrovaný)
RE:
Oni pojedou dál i ti, co na psa dlabou. Vyhláška to stejně nenarovná.
7.6.2005 13:21
LAM (neregistrovaný)
RE: RE:
Nenarovná. A mám pocit, že ani nemá. Proto jsem pro ty tvrdé osobní postihy, když se něco stane. Stejně mám pocit, že tu vyhlášku nepsali ani proto, že by chtěli dát nějaká skutečná pravidla pro pohyb psů. Tedy kvůli prevenci. To by to totiž museli taky kontrolovat a vyžadovat její dodržování a ne na to kašlat tak, jak na to kašlou. Ta vyhláška je proto, když už se něco stane a pes byl bez vodítka, aby mohli člověku snadněji "přišít" alespoň nějaký přestupek proti vyhlášce.
7.6.2005 13:55
MIRO (neregistrovaný)
RE: RE:
S Tvým postojem ve smyslu represí za to, když se něco stane souhlasím. ALE, represe bohužel nenapraví poničený majetek a zdraví občanů, kteří byli v důsledku napadení psa poškozeni. Represe je až ten druhý krok. Jako první krok tu bude vždy prevence, což je v tomto případě vodítko a košík. Souhlasím, že nejlepší by byl výcvik psa, ale jak jsem psal minule, nedá se to na ulici na první pohled poznat a rozhodně mě neuklidní ujištění majitele psa, kdy se jeho pes rozeběhne proti dítěti a on v klidu řekne on je hodnej on nic neudělá.
14.6.2005 18:51
LAGO (neregistrovaný)
RE: RE:
Vis Lame ono je to tak. Ty mas sveho psa vycviceneho, spousta lidi ma psa nauceneho chodit u nohy. Jenze ani nepejskar ani mestsky policajt to nepozna.
Kolikrat se mi stalo, ze jsem, bez sveho psa, potkal lidi s treba madarskym oharem,
a uprimne mi to radost nedela, kdyz vidim, ze si pejsek lita navolno a leti smerem
ke me. Ne ze bych se ho bal, ale na druhou stranu nemam z toho dobry pocit.
A takhle potkavam lidi s dobrmany, rotwiky stafordy i pitbuly. A co je nejhorsi,
ze posledni dobou cim dal vic potkavam takoveto labradory. Toho tveho je mi lito,
doufam, ze si tomu majiteli od pitbulla dal co pro to, alespon ustne. Ale je plno lidi, kteri si reknou, mam labradora, ten je mirnej, nemusim ho kdovijak vychovavat. A tak po Hradci pobiha kdejakej pes navolno a jeho panicek si v domeni, ze ten jeho dobrak nikomu ni neudela nelame hlavu s tim, ze treba
muj pes labradory nesnasi a rozhodne neni rad, kdyz se nejaky rozhodne ocuchavat mu zadek. A ja pak musim hulakat na lidi, at si toho svyho psa odvolaj jinak to nedopadne dobre. Tohle jsem mozna zanedbal ve vychove, proste muj pes nema rad ostatni, velke a vetsi nez je on sam. Na druhou stranu to ma v krvi.
Stejne jako lovecky pes lovit. Takze i ja jakozto pejskar, se psem, ktery je nauceny chodit u nohy a niceho si moc nevsimat jsem pro voditka. Protoze
jinak si bude delat kazdej co chce a bude tu litat spousta psu. Coz bude asi stejne, vzhledem k tomu co vidim kolem sebe. MP to jaksi prehlizi. Na to ty vlastne muzes hresit a vodit sveho psa stale bez voditka. Myslim, ze pokutu jen tak nedostanes.
A pro ty co psy nemate, ale mate deti a neni vam jedno, ze z pozarohu se na vas
vyriti pes jako prase nebo treb krysarik, rvete na lidi, nadejte jim a volejte na ne policajty, jinak to ty lidi nikdy nepochopej. Vim, ode me jako od pejskare to zni asi dost divne, ale verte nebo ne, ze me to stve stejne jako vas.
15.6.2005 09:39
LAM (neregistrovaný)
RE: RE:
Nojo, ale když ten pes k někomu letí nebo si jde jen tak očichat nějakého psa, jen proto, že se mu zachce, tak to už není OK. Tady je fakt jedno, jestli je nebo není agresivní, jde o to, že tohle se nedělá. Takového psa buď jeho majitel pořádně nevedl povely nebo se o to snažil a pes na to kašlal. Obojí je špatně. Nikdo nepozná na úplně první pohled, jestli je pes agresivní, ale celkem snadno se dá poznat, že je pes ovladatelný a je pod kontrolou majitele. Je celkem dost psů, kteří ovladatelní nejsou. Je celkem dost psů, u kterých se majitelé o ovladatelnost ani nějak moc nepokoušejí. Takoví psi patří (bohužel) na vodítko, ale je to ostuda majitele, pokud má takového psa, který MUSÍ být JENOM na vodítku, protože jinak by zdrhnul, neposlouchal, lítal za kým ho napadne a podobně. Ale znám taky dost psů (a nejsou to psi, co by nutně prošli nějakým náročným výcvikem na cvičáku, ale i vyloženě "domácí" psi), kteří takhle poslouchají a ovladatelní jsou. Proto, že se jim ti lidi věnují, podlušnost a ovladatelnost od nich důlsledně vyžadují a zpravidla o psech taky docela dost vědí.
Ale kam který pes patří, to se dá poznat celkem dobře. A dokud tohle nebudou rozlišovat i vyhlášky, nic se nezmění...
16.6.2005 07:21
MIRO (neregistrovaný)
Magor nad magory
Když jsme u těch vodítek. Zrovna dnes ráno, když jsem vedl děti do školky (Kyjovská), venčil tam jeden vyholenej dement své dva pitbuly, kteří jak jinak, byli bez vodítka i bez košíku. Ten člověk musí být úplně vymatlaný, když jde venčit své čokly přímo před mateřskou školku, kde ráno vodí rodiče své děti do školky. Toho člověka znám od vidění, protože pracuje u MP. Co k tomu víc dodat?
7.6.2005 13:15
Xaver (neregistrovaný)
úsměv
Je to až úsměvné jak se tu vzájemně přesvědčují o své pravdě dva nepřesvědčitelné tábory. Připomíná mi to rituální tanečky politiků v různých pořadech TV a rozhovorech v novinách. Ale, co, patří to ke hrám a všichni si rádi hrají, je to takové duševní omývání...che che che.
7.6.2005 16:55
babka (neregistrovaný)
RE: úsměv
Kdyby vše bylo tak snadný, že by se nemusel nikdo o ničem přesvědčovat, všichni dělali to co se má, druhým neškodili a neubližovali ani je neobtěžovali,to bychom byli v rájí - a tedy už po smrti na onom světě - tak snad raději ještě chvíli tady, i když to často tady stojí za raz, dva, tři ..
7.6.2005 17:02
občan HK (neregistrovaný)
psí vyhláška - její uprava
Jen poznámka - až se bude upravovat "psí" vyhláška - raději tam napiště povinnosti Majitelů a venčitelů psů , že oníi musejí psa opatřit vodítkem a košíkem - takto formulováno Pes musí mít, pes nesmí se venčit tam a tam - pes číst neumí, poeníze na pokuty taky nemá - a některý chytrý páníček Vás chytne za slovíčka ....
16.6.2005 11:15
Hradecak (neregistrovaný)
Kralovak
zpravy.idnes.cz/7divu.asp
hlasujte pro Hradec
26.7.2005 13:51
Wočko (neregistrovaný)
psi v hledáčku
No, já osobně spíš vydejchám nějaký to psí hovínko než ty zhovadělý výtvory nějakejch zamindrákovanejch přicmrndů se spejema, co si zvětšujou svý ego (a bůhví co ještě) čmáráním na domy, lavičky, lampy, atp. Párkrát zaprší a to hovínko tam už nebude, ale na ty čmáranice se n´budem koukat pořád, dokud někdo nevrazí spoustu peněz do nového nátěru, který mu vzápětí nějakej imponent zase postříká.
Jinak ale jsem proto, aby si páníčkové své psy kontrolovali a uklízeli po nich. K tomu by ovšem bylo vhodné instalovat daleko víc košu s pytlíkama - prostě všude tam, kde se často korzuje (nejen v centru).
A když ani to nepomůže, tak pak by se políčilo na sprejery, kteří by se přivázaní na vodítku použili jako vysavače na psí hovna. Cheche.
7.9.2005 08:32
Mach (neregistrovaný)
Už brzy začne v HK platit vyhláška
Nemám nic proti vyhláškám, která chrání obyvatele. Ale co psiska a pejskaři? Budou také mít nějakou ochranu před pojančeným a nevychovaným obyvatelem? Navrhuji pejskařům, kteří mají nového pejska jednu z možností jak předejít nepříjemným středům s okolím. V kynologické organizaci Věkoše má začít psí školka 10.9.2005 v 10 hod. Zkuste to.
9.9.2005 17:24
votrok (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
...a bude povinná především pro bezohledné pejskaře, jejichž "miláčci" si platné vyhlášky nepřečtou?
9.9.2005 22:57
Xaver (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Těm bezohledným pejskařům budou jejich obludy odebrány a odeslány Dr. Kochovi do Freibergu....che che che.
11.9.2005 17:38
Eraser (neregistrovaný)
RE: Už brzy začne v HK platit vyhláška
Myslíš toho Dr. Kocha, který dělá naftu z mrtvých zvířat?
11.9.2005 20:10
Xaver (neregistrovaný)
RE: Eraser
Přesně...na jednoho středně vzrostlého psa prý ujede desítky km. :-))
12.9.2005 07:47
MIREK (neregistrovaný)
RE: Eraser
Tak je super, že bude zažehnána naftová krize.
12.9.2005 13:41
Petr (neregistrovaný)
RE: Eraser
No kurňa vy volové proč jste to neřekli dřív s tou naftou? Víš co je tady po HK houmlesáků a lidí na hovno?? To je zpracujem do nafty a jsme na tom líp než Brunejskej sultán!!!!
PS: Politiky zatím necháme, jsou taky na hovno ale alespoň dělaj prdel:o)
26.11.2005 17:18
KJ (neregistrovaný)
-
Psům umrznou tlapky.:-))
10.10.2006 13:51
Xaver  (Profesionál +11)
pohyb psů
Ona už ta vyhláška, že pes mezi lidmi se může pohybovat jen na vodítku a s košem na držce neplatí? Nebo na to majitelé psů kálí stejně jako jejich potvory na chodník?
10.10.2006 14:08
datel  (Nováček)
ŘÁDNĚ ZPOPLATNIT
doba přeje poplatkům. daně se sice takzvaně snižují, ale o to více narůstá rabování v kapsách občanů prostřednictvím poplatků ... takže proč neznásobit (3-5 násobně psovné). nájemné, elektríčné, vodné a stočné a jiné (třeba psovné) ... proč ne. já jsem rozhodně PRO. občan to unese, když uživí svého hafíka.
15.1.2008 08:21
MIREK  (Pokročilý +2)
Nová vyhláška o pohybu psů
Dost dobře nerozumím proč magistrát našeho města vydává další vyhlášku o pohybu psů č.6/2007, která nahrazuje tu původní 5/2004. Pohyb psů nikdo nekontroloval ani podle té původní, tak rozhodně to nebude kontrolovat ani podle té nové.
15.1.2008 09:31
Petr21  (Nováček)
Další vyhláška
A to začne brzo platit další vyhláška o pohybu důchodců po Hradci a pak další o pohybu harantů a za chvíli bude město plné jen samých mladých a perspektivních lidí a bude konečně salonem republiky :-D
PS: A Krokodýly zavřou do klecí :-)
15.1.2008 13:27
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Petr21
Důchodci se budou moci po městečku pohybovat. Ale jen s podmínkou, že k pohybu nepotřebují hůl, berli nebo nedejbože invalidní vozík. A pozor...k volnému pohybu po chodníku bude patřit povinnost ten chodník obsírat a obechcávat stejně jako chlupaté obludy...:-))
16.2.2008 20:42
Plaváček  (Nováček)
RE: Petr21
Xavere, tohle téma Ti bylo ušito na míru, viď? Že Ty jsi loboval za tu vyhlášku, viď? Tvoje láska k pejskům je tu vyhlášená :o)
15.1.2008 16:43
ridic007  (Nováček)
pejskaři
Navrhuji zakázat na území HK všechny psy. Alespoň budeme moci sedět v parku na trávě. Na chodnících nebudeme šlapat v hovnech. Do vyhlášky bych dal pravomoc policajtům: psa, který bude spatřen v ulicích města ...........
18.1.2008 07:28
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: pejskaři
Zakázat psy v HK a k tomu ještě zakázat průjezd kamionům a bude z našeho města opět město pro lidi.
18.1.2008 10:03
Eraser  (Nováček)
RE: pejskaři
Se psy souhlas, kamiony musí vyřešit 3. okruh nebo dálniční obchvat.
15.12.2008 07:40
Petr - HK  (Guru +4)
město od psů
Po předvánoční procházce s rodinou musím tiše podpořit Xavera.

Z Hradce se stává hnojník! Nemám nic proti "psím obludám" (ze slovníku Xavera), které za svoji potřebu nemohou, ale už mám averzi proti nezodpovědným majitelům psů, kteří nechávají své miláčky kálet kde se jim zachce a absolutně necítí potřebu něco uklidit.

Děsivý stav je např. v ulici Mánesova (z Ulricháku, od Michaela směrem k Paříži). Tam musíte doslova kličkovat. Potkali jsme majitelku psa, velikosti dogy, pes spustil svých pět litrů hned před barákem na nejbližší auto. Když jsem slečnu slušně upozornil, že by se ji taky nelíbilo, kdyby ji někdo takovým způsobem doplňoval chladič, ohradila se, že pes musí taky na svoji potřebu. Ano, musí, pak si ho ale na tu potřebu odvezte do lesa a ne do centra města!

Proč za poplatky za psy nechodí četa s vysavačem a neuklízí exkrementy? Co dělá město za ty tisíce, které každý rok vybere? Máme spoustu nezaměstnaných nebo mentálně postižených, kteří by takovou práci určitě zvládli.
16.12.2008 17:48
Xaver  (Profesionál +11)
RE: město od psů
Jj...chovatel prasete má pro prase chlívek, který jistě vykydává.Chovatel slepic má kurník, který taky čistí a slepice pouští do nějakého výběhu.A ostatní chovatelé to dělají obdobně. Jen zhovadilí majitelé psů prostřednictvím svých oblud obechcávají a obsírají městečko.Hanba jim...:-))
15.12.2008 13:34
Eva  (Pokročilý +6)
čistota HK
Nejde jen o ty psí exkrementy. Nedostatečné je i vyvážení odpadu, zvláště tříděného. Pak se pytle válí i kolem kontejnerů a bere je vítr.Popatky se stále zvyšují, přestože některá města naopak poplatky ruší, protože dostanou peníze za tříděný odpad. Když už námi placená městská policie jezdí po městě s Atolem a dává botičky, mohla by se přitom dívat z okna a kde uvidí nepořádek, uvědomit o tom námi draze placený MP.
16.12.2008 18:07
xicht53  (Pokročilý)
RE: čistota HK
Nechtěla byste toho nějak moc? Ještě aby snad městští policajti hlídali požádek, ne? Ti se teď změnili na obuvnické komando Atolu. Akorát ještě nápisy na mundůrech a na autech si nestihli přemalovat.
17.12.2008 12:24
Třebešák  (Nováček)
RE: čistota HK
...zdravím.S pejsky,potažmo s pejskaři mám taky problém.Nejen že nám "vylepšují" bezprostřední okolí bytového domu,kdy si vědomě dělají na soukromých pozemcích záchod pro své psy a jsou dotčeni,pokud je někdo napomene.Přitom oplotit jakkoli rozumně nelze.Při denním pohybu s dětmi po městě třeba i ze školky je to jen o napomínání dětí,aby nevstupovaly dál,než je asfalt či beton.Párkrát jsme to neukočírovali a od té doby,než někam vstoupí,se samy ptají(děti 3 a 5 let),jsou tady h...a??Mám za to,že pejskaři mají trochu jinou mentalitu a o všem uvažují "přes pejsky",já chci zase mít prostor pro své děti.Do určité míry by to řešil adekvátní roční poplatek za psa,kdy by si spousta pejskařů uvědomila,že mít psa není jen blbá hradecká móda.
17.12.2008 12:54
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: čistota HK
Psí obludy (slovy Xavera) a jejich majitelé, mě také dost štvou. Musím uznat, že kolem našeho domu, jsou už relativně vychovaní, ale to se nedá říci o ostatních místech v HK. Bohužel v návaznosti na zmíněné poplatky, si mnozí majitelé psů jejich placení vysvětlují tak, že když už něco platí, tak z vybraných peněz to po nich bude město uklízet. Jedinou cestou k nápravě, je jejich výchova a to asi tak, že MP bude častěji k vidění na sídlištích a bude pokutovat neukázněné psovody.
17.12.2008 14:30
Petr - HK  (Guru +4)
RE: čistota HK
Majitele psů nepředěláte. Buď je slušnej, aktivně nosí sáčky v kapse a uklízí po svém miláčkovi i na louce nebo je to ču.ě a toho ulízet nenaučíte.

Takže jediným řešením je, aby se zvýšily poplatky za psy a za tyto finance chodili (popř. jezdili na kolech) chlapi s vysavači. V jiných evropských městech to funguje, proč by to nešlo v HK?
25.12.2008 19:23
datel  (Nováček)
pokus o řešení - k diskusi
... já nevím; ceny kovů nám klesají, sběračům se nevyplácí plahočit se za kouskem metálu kamkoliv. všiml jsem si, že pivní flaše se po městě téměř nevyskytují, a to ani na místech k jejich odkládání určených. tříkorunový úlovek a vidíte chlapa jak potápku zanořeného v hromadě hnoje.
... je to jen otázka stanovení výkupní ceny (hoven).
... kolik za kilo / kus. zbytek obstará neviditelná ruka trhu.
8.12.2009 20:54
Petr - HK  (Guru +4)
díky všem nezodpovědným pejskařům
Aktualizuji toto téma, protože život v HK se z hlediska psích výkalů neustále zhoršuje. Ač počet odpaďáků s igelity mírně narůstá, není to nic platné. Xavera jsem do nedávné doby považoval za nerudného nepřítele všeho živého, ale po mých zkušenostech z posledních dnů, kdy nebyl jediný den, abych si nemusel vyďoubávat smrad z podrážky, mu musím dát za pravdu, stává se ze mě též extrémní nepřítel nezodpovědných chovatelů. Fakt mě to už štve. Děti držím jen na chodníku, vyhýbáme se značkám a stromům, kde jsou uschovány největší dárečky, přesto domů vždy dorazíme s nadílkou. Vzkazuji tedy všem nezodpovědným majitelům psů: Kurňa, UŽ PO NĚM UKLÍZEJTE NEBO SI TO NA BOTĚ DONESTE DOMŮ JAKO JÁ, AŤ VÍTE O ČEM TO JE!!
8.12.2009 21:51
ne-hradecak  (Nováček)
RE: díky všem nezodpovědným pejskařům
Měli by všechny čokly ve městě zakázat. Nebo heslo OROROCH OREBUCH :-)
8.12.2009 22:07
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: díky všem nezodpovědným pejskařům
Většina čoklařů spoléhá na to, že je tma a nikdo je neuvidí. Na sídlištích je to hrůza. Sice za to pes nemůže, ale přemýšlím, kde se dá koupit carbofuran.
9.12.2009 09:29
Korek  (Nováček)
RE: díky všem nezodpovědným pejskařům
Ty jsi teda dobrej debil!!!!!Kup si carbofuran a nažer se jím Ty.....
9.12.2009 14:03
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: díky všem nezodpovědným pejskařům
A ty se nažer tím h..m, co tvůj čokl, který má debilního pána, někde vyklepne.
10.12.2009 08:13
Korek  (Nováček)
RE: díky všem nezodpovědným pejskařům
Nebydlím v Hradci a po svým psovi si uklízím....Pokud chceš někoho trávit,tak jedině svoji starou....a ne psy,kteří za svoje nepořádný páníčky nemůžou.....
10.12.2009 09:18
MIREK  (Pokročilý +2)
RE: díky všem nezodpovědným pejskařům
Jen potvrzuješ, že máš místo mozku korek.
Ask my arse.
10.12.2009 11:45
Korek  (Nováček)
RE: díky všem nezodpovědným pejskařům
Jen doufám,že tě při kladení otrávený návnady někdo chytí a urazí Ti pazoury......Lepší v palici korek....než bejt travič psů.....mirečku
12.12.2009 07:36
Hradecak  (Nováček)
RE: díky všem nezodpovědným pejskařům
Vy budete opravdu primitiv.
9.12.2009 11:07
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Petr-HK
Nerudný nebývám, nepřítel všeho živého už vůbec ne. Jsem vlídný a usměvavý. Jen ty čoklí hovna všude mi vadí...:-))
9.12.2009 16:04
Eva  (Pokročilý +6)
lejna
Lejna vadí všem, kdo nemají psiska. Zvláště pak rodinám s dětmi. Dítěti se těžko zabrání vstoupit na trávu - a proč taky, ale je to jak na smeťáku včetně dětských hřišť. Majitelé psů jsou z velké části čuňata.
13.12.2009 14:57
mesi  (Nováček)
RE: lejna
Jak tu bylo psano milionkrat. Je to o majitelech a ne o psech. Kde jinde se ma pes vydelat, nez na travniku za barakem (bydlim na moravskem). Je ale na majiteli, aby to sebral a uklidil. Jsem majitelem nekolika psu a pokud mam k dispozici sacky, vzdy si uklidim at je to uprostred chodniku (coz mi zadny pes nikdy neudelal) nebo pod stromkem v sadech. Poplatek, ktery mestu davam mi pripada celkem primereny. Az na par dnu, byli vzdy k dostani sacky na vykali. Jestli by mel byt pes na voditku, jestli kali na cestu a cokoliv jineho, je vzdy odrazem majitele. Nesudte psy, ale ty, kteri se k nim hlasi.
13.12.2009 21:31
ne-hradecak  (Nováček)
RE: lejna
Ne je to o čoklech. Daň by měla být v řádech 10 tisíců, aby pokryla náklady na úklid. Je zvrhlé venčit čokla na trávníku za barákem, kde si hrajou děti. Co je platné, že uklídíte lejno, když zbytky rozšlapou děti a i v moči čokla jsou paraziti. Lidi co venčí čokli na trávnicích a ve městě by měli zavřít za obecné ohrožování.
16.12.2009 16:52
Petr21  (Nováček)
RE: lejna
Počkat počkat, jak na trávníku si hrají děti?? Tam nemaj děti co dělat hochu, na trávníky se nešlape, to tě neučili?? Děti mají svá hřiště a ano, tam nemají psi co dělat.
17.12.2009 17:04
Eva  (Pokročilý +6)
RE: lejna
Za domem na Moravském máme hřiště a je to přímo vycházková trasa psů nejen z našeho domu.
17.12.2009 18:03
ne-hradecak  (Nováček)
RE: lejna
Tak to mě teda nikdo neučil, že vych neměl chodit po trávníku. Dokonce ani v Centrál Parku v NY to nikomu nevadí. Ani tam neserou psi. Máme asi každý jiné školy.
27.12.2009 15:12
mesi  (Nováček)
RE: lejna
To snad neni pravda. Takovy jako vy kdyz se dostanou k moci, tak vznikaji nepouzitelne vyhlasky a zakony, ktere nemaji rozumny podklad a stejne je vefinale nikdo nedodrzuje. Moc po psech se vsakne do zeme, verim ze jsou v ni paraziti, stejne jako v moci debila, ktery nam na moravskem chodi delat potrebu pod schodiste. Ze deti rozslapnou lejno, kdyby ho panicek sebral, nebylo by co rozslapnout. Jak vidite, je to o lidech, ne o psech. Kupodivu je dokazany, ze rodiny, kde deti vyrustaji v souziti se psem, jsou zodpovednejsi a tolerantnejsi nez ty bez nich. Deset tisic za dan ze psa ? Zavedeme rovnou i dan na deti, protoze nam poslapou travnik za barakem a obcas se vycuraji do kere. Cim vic poznavam lidi, tim radeji mam rad psy.
18.12.2009 10:47
Stanan  (Nováček)
RE: lejna
kdo bydli na moravskym a me nekolik psu, neni nic jinyho nez IDIOT, kdyz jsme bydleli na benesovce, bylo fakt super od rana do vecera poslouchat ty ustekany zrudy a hlavne ze vsichni poradny panickove vencili ty svoje zrudy 4 kroky od vchodu, prasata !
20.12.2009 16:54
Rudolf  (Nováček)
psi a exkrementy, psí štěkání
Psa nemám. Pokud bych si nějakého pořídil, byl by to rozhodně pes do bytu, malý a povahou takový, kterého bych v bytě netrápil. Venku bych po něm samozřejmě uklidil a vůbec bych ho netýral škubáním za vodítko, ani nijak jinak, kdyby se vyprázdnil třeba uprostřed chodníku. Bez ohledu na nějaký stojánek se sáčkem. Igeliťák by měl mít automaticky v kapse každý z domova. Tak by k tomu měl přistupovat každý páníček a nebo panička. Pes by měl mít možnost i volného pobíhání, samozřejmě s dozorem a měl by být vychovaný, poslušný, reagující na přivolání. To se netýká psů agresivních, což by mělo být na zodpovědnosti majitele. Lidé jsou viníci různých nepravostí. Nikoliv psi! Jen bych poznamenal na adresu zavilých nenávistivců, kterým vadí psí štěkot, že kdyby psi uměli mluvit, mluvili by. Nic hezkého by těmto nerudům asi neřekli. Lidi uvědomte si - jsme tak dlouho mrtví a tak krátce živí - proč si život kazit hloupými,nenávistnými reakcemi?! Třeba si uvědomte kvůli čemu to vlastně je. Kvůli ho.... ! Přeji hezké Vánoce 2009.
20.12.2009 20:05
faultfinfer  (Nováček)
RE: psi a exkrementy, psí štěkání
Krásně jsi to Rudolfe napsal. Ale není to jen o tom h...ě. Nesnášenlivost k vlastníkům psích oblud, bydlících na sídlištích a ve městech se dá vypěstovat velice dobře, pokud by ti tvoje děti jejich výkaly přinášely domu na podrážkách bot a nebo by jsi poslouchal zoufalé psí štěkání ze sousedního bytu do pozdních večerních hodin. Jak jen bych chování takových vlastníků psů pojmenoval? Nepřizpůsobivost k slušným pravidlům soužití a hlavně bezohlednost. A že jich v mém okolí je dost.
21.12.2009 11:17
Kom  (Nováček)
vyhláška
Sorry, nevšiml jsem si, že ta diskuse už je 5 let stará. Ten paskvil je nejspíš právě ta vyhláška, o které se tu diskutuje.
21.12.2009 18:09
Xaver  (Profesionál +11)
psi
Překvapuje mě, že tu není LAM.
27.12.2009 11:54
Xaver  (Profesionál +11)
29.12.2009 20:47
Petr - HK  (Guru +4)
RE: psi
Nemyslím si, že by měl rozum. S něčím lze částečně souhlasit, některé názory jsou však velice extrémní.

Většinou platí, jaký majitel takový pes. Zásadně tedy odsuzuji nezodpovědné chovatele, nikoli psi.
24.1.2010 12:48
Xaver  (Profesionál +11)
sníh odhaluje
Také si všímáte? Na starém sněhu plném žlutých skvrn je vidět ta děsivá obechcanost městečka...:-))
29.1.2010 12:36
Elis  (Nováček)
RE: sníh odhaluje
Tak to si ty psi asi mají sami vyhledat kanál a chodit na kanál, nebo má chodit majitl pejska s kýblem a zachytávat to?? Bydlíme na Moravským a máme 4 psy. Nikdo si na ně nestěžuje, ani sousedi a po psech uklízíme. A to, že za 1 psa se platí 1200,- a za dalšího psa o 150% víc je docela ujetý!!
31.1.2010 12:30
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Elis
Pro chov 4 psů předpokládám vlastnictví velké zahrady a prostorné kotce. Třeba by šlo psy naučit vyprázdnit se v málo užívaném rohu zahrady. :-))
1.2.2010 13:11
Elis  (Nováček)
RE: sníh odhaluje
jasně, a zahradu vezmu kde?? :D
1.2.2010 13:11
Elis  (Nováček)
RE: sníh odhaluje
my bydlíme v paneláku!!
1.2.2010 18:42
Eva  (Pokročilý +6)
RE: sníh odhaluje
Tak to mají si sousedi radost. V paneláku pode mnou taky bydlí pes zvící telete a štěkat začíná vždy v 22.30 a kolem půlnoci se jezdí výtahem venčit. Všem vřele doporučuji.
1.2.2010 22:56
Ira  (Pokročilý +1)
RE: sníh odhaluje
To vám tedy nezávidím, ale z vlastní zkušenosti vím, že psa lze týrat i na zahradě. Jedni naši sousedi si v létě pořídili malého oříška a toho měli na zmíněné zahradě. Když přišla zima, zazimovali venkovní krb zavřeli dveře do domu a milého psíka nechali bezprizorného , celou zimu na zahradě. Nikomu nepřeju, slyšet toho pejska, jak tam štěkal a naříkal, protože se mu stýskalo. Jelikož je obtěžovalo, jak se dobýval do domu a škrábal na okno, udělali opatření. Dali na okno polystyren. Ano i tak se zachází se psy.
2.2.2010 11:17
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Elis
Šmarjáááá...spolu se zvířaty v jednom prostoru lidé bydleli před stovkami let...:-))
2.2.2010 17:38
Elis  (Nováček)
RE: sníh odhaluje
A bydlí i dnes..
2.2.2010 17:50
Eva  (Pokročilý +6)
RE: Elis
Ať si bydlí, ale ve svém baráku, nebo s malým psem, který neobtěžuje spolubydlící.
2.2.2010 19:00
Xaver  (Profesionál +11)
RE: Elis
Psí smrad po celém paneláku. Nechtěl bych být sousedem. Jen jestli chovatelé zařídili na stavebním úřadě změnu užívání z bydlení na psinec.
2.2.2010 23:45
mesi  (Nováček)
RE: Elis
Xaver? Nesedel jste nekdy, nebo vam nekdo ukradl vasi oblibenou hracku, nebo vas na zakladce sikanovali ? Odkud berete vase nazory ? Zminujete zde, ze psi s lidmi bydleli pred sto lety. To je spis stari vasich nazoru. Vitejte v realite. Pokud vam vadi zlute skvrny na snehu, odhazejte snih. Pokud vam vadi psi stekani po 22 hodine, stezujte si tomu dotycnemu, ne nam tady. Psy jsou pro me plnohodnotni clenove rodiny. Pokud vam vadi, ze nekdo ma ke psum jiny pristup nez ten, ze je to jen hracka co patri na zahradu, tak se nechte lecit. Pokud se vam nelibi chovani nektereho psa, poucte daneho panicka o zanedbavani jeho vychovy, ale prestante hazet vsechny psy a vsechny majitele do jednoho pytle.
3.2.2010 00:28
Elis  (Nováček)
RE: sníh odhaluje
Přesně tak. navíc, na to, že my máme v bytě 4 psy tak tu nemáme žádnej smrad jako např. jiní co psa třeba ani nemaj nebo maj čivavu!! A sousedi si nikdy nestěžovali...
3.2.2010 00:36
Dan  (Nováček)
RE: Elis
Muehehehe ... to je dost mimo mísu.
3.2.2010 07:11
faultfinfer  (Nováček)
RE: Elis
Vy budete jistě jeden z bezohledných majitelů psů, kteří staví práva psů na úroveň lidí. S vašimi názory se rozhodně nestotožňuji, protože jsou padlé na hlavu.
3.2.2010 12:10
Xaver  (Profesionál +11)
RE: mesi
Štěkání psů mi nevadí. Vadí mi jen obesranost a obechcanost městečka. ..:-))
3.2.2010 19:28
Elis  (Nováček)
RE: sníh odhaluje
Tak běž bydlet na vesnici a nepořizuj si psa. nebudeš mít obechcanou ani obesranou zahradu...
8.2.2010 18:56
AlenaB  (Nováček)
RE: mesi
Nevadí mi pes ,vadí jejich množství, na které není město stavěno. Ta "obechcanost" je skutečně děsivá!
15.2.2010 14:35
hradečanka  (Nováček)
pohyb psů v HK
I když toto téma již není příliš aktuální, jediný nový příspěvek v letošním roce, připojuji druhý. Vzhledem k množství sněhu, parkovacích stání a stavu mých nervů, začala jsem po Hradci chodit pěšky. Když je čerstvý sníh, je to paráda, pominu veškerá negativa a kochám se krásou bílé nadílky.
Ale běda, když sníh trochu odtaje nebo už nenasněží. Chůze je slalomem mezi hromádkami, ne-li hromadami nadílek domácích mazlíčků. Lidé s lehčím žaludkem by snad ani neměli vycházet. Hrozím se toho, až odtaje veškerý sníh a okryje veškeré nadělení. Nechápu, jak někdo může nechat svého psa udělat hovno rovnou na chodník nebo kousek vedle a neodklidit ho. Jemu to nevadí, vždyť je to hovínko jeho miláčka, tak co. Když se to někomu nelíbí, ať si trhne. Na adresu takovýchto majitelů mě napadají sprostá slova a vzhledem k tomu, že jsem samonasírací, raději přestávám psát. Možná si pořídím taky psa abych pochopila......
16.2.2010 01:16
STDM  (Nováček +1)
RE: pohyb psů v HK
Rada. Lidé s lehčím žaludkem vycházet mohou. Musí si však s sebou vzít igelitový pytlík, který někteří majitelé psů neznají, a to pro případ, že by se jim žaludek náhle odlehčil zcela.
Pro bezproblémovou chůzi po chodníku se doporučuje být v neustálém střehu, rekognoskovat blízké okolí a nevycházet za šera či za tmy bez baterky.
Městské policii přeji bystré oko a odvahu, aby občas některému otrlému páníčkovi, který po svém miláčkovi neumí uklidit, napařili takovou pokutu, že by se příště rád pro ten poklad sehnul.
Všem pěším přeji co nejméně exkrementů na svých podrážkách.

16.2.2010 07:19
Petr - HK  (Guru +4)
RE: pohyb psů v HK
Jediný příspěvek v tomto roce? To jedete na vietnamský kalendář? :-) Jinak s vámi souhlasím.
16.2.2010 07:24
Petr - HK  (Guru +4)
stav chodníků
Když se jdu s dětmi projít po městě, už si ani nepovídáme, náš pohyb se omezil pouze na to, že děti držím za rukáv a naviguju, aby do něčeho nešláply. "Pozor bobek, pozor tam taky! V tom sněhu se nerochněj, je to u stromu, je tam načůráno od psů.

Je to bezva, mám dobře vycvičený postřeh, díky všem nezodpovědným chovatelům.
16.2.2010 08:28
Petr - HK  (Guru +4)
historka s pejskařkou
Asi před 2 týdny mě maželka poslala do drogerie. Před obchodem jsem potkal paní se středně velkým psem. Byla krásná břečka, pes začal svými obalenými tlapkami skákat na všechny kolemjdoucí, i mé čistě vyprané rifle nebyly ušetřeny, několikrát skočil i na malé dítě. Zastal jsem se maminky s dítkem a ve vší slušnosti jsem paní upozornil, že jestli pejsek tímto způsobem projevuje radost, měla by ho mít na vodítku. Paní se okamžitě urazila a nahlas sdělovala své pocity pejskovi: "Nesmíš tolik skákat, to víš, každej nemá rád pejsky, to jsou takový zlí lidi."

Jen bych rád upozornil podobné chovatele, že to není o tom, zda někdo má nebo nemá rád zvířata. Osobně jsem měl 2 psy, kteří byli slušně vychováni, nikdy po nikom neskákali, nikoho nepokousali a vždy jsem po nich uklízel i v dobách, kdy ještě žádné psí odpaďáky po městě nebyly. Opět se vracím ke svým předchozím příspěvkům, je to o chovateli, jaký pán, takový pes.
15.4.2010 00:00
Eviicka  (Nováček)
Jsem na rozpacích
Tak jsem +- pročetla tuto diskuzi a pocity mám smíšené. Patřím k těm, co mají menšího psa, ano na sídlišti. Po psovi sbírám všude - a to i na trávě nebo v lesoparku. Mám jenom pár poznatků:
1)Ano výkalů je pořád všude dost (i když na chodníku vyjímečně), ale když se budete kolem sebe dívat zjistíte, že většina (typuju tak 80%) sbírá, a ten zbytek - ano jsou to prasata, ale netrestejte ty slušný.
2) trávníky ve městě rozhodně nejsou znečištěné jen od psů - že např. nedopalky, nezůstane to na botě, ale děti bych si v tom hrát nenechala
3) bydlím vedle dětského hřiště, ale psa na něm jsem neviděla ani nepamatuju.
4) psi jsou většinou dnes krmeni granulemi a mají dost tuhou stolici, venku močí a kálí i jiná zvířata včetně lidí (to pro toho pisatele, co mu vadí zbytky h. a bakterie v moči).
Takže až uvidíte někoho, kdo to neuklidí - klidně ho seřvěte, poplivejte, udejte... Ale nenavážejte se do nás slušných, co jim pes pomáhá - je nás opravdu mnohem více, než těch druhých (na argument - proč je teda tolik h. - no protože stačí jeden neslušný - a jeho dáračky vydrží venku nějakou dobu a zásobují nás každý den).
25.12.2013 21:07
Tomaš  (Nováček)
Zdarvím já když nemam čas na mého mazlíčka tak ho hodím do hotelu už mam jeden kam chodím pravidelně a chodí to tam tak že se v snad všemu přizpusoběj hlidani-domacichzviratek2.webnode.cz/
29.12.2013 17:48
X Y  (Pokročilý +4)
RE:
Nesnáším reklamní otravy spamery. Vás by měli hlídat a příliš nepouštět ke klávesnici.